Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) slothunter


slothunter
kezdő

Sziasztok fórumtársak!

20 év PC gaming után 7 végén váltottam PS5-re.
Tegnap kezdtem el olvasgatni a topikot.
Észrevettem egy srácot aki éppen írta,hogy elromlott a konzolja.Vissza kell küldeni.

A kereső alapján gondoltam utána olvasok itt fórumon mennyi konzol meghibásodás történt.
Viszonylag sok találatot kaptam.
Nem is tudom,mikor konzolra váltottam azt mondtam 3-4 évig nincs gond csak élveznem kell a konzolt.Így kicsit meglepett mikor arról olvastam 6 hónapos 1 éves konzolok is meghibásodnak.Tudom tudom ha gáz van ott a 2 év gari,de azért nem örülnék neki ha 6 hónapos konzolt gariztatni kellene.

A kérdésem az lenne a fórumtársakhoz,hogy általánosságban mennyire mondható megbízhatónak egy PS5?
Illetve tehetek e érte bármit,hogy az esetleges jövőbeni meghibásodást elkerüljem?
Van e használati mód amivel kímélhetem a konzolt?

(#97002) marinea2 válasza slothunter (#97001) üzenetére


marinea2
addikt

Szerintem koroket ver ilyen szempontbol egy PC-re

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#97003) 3L1T3 válasza slothunter (#97001) üzenetére


3L1T3
addikt

Mint minden elektronikus cikkből ebből is kifoghatsz rosszat. Ettől függetlenül az enyém megjelenés napjától minden nap bekapcsolásra kerül és semmi baja.

Használd van rá 2 év garanciád. Ha 20 év PC-ből jössz ott azért tuti többszőr nyúltál a lecsóba. :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#97004) tboy93


tboy93
nagyúr

Az alza nem tudja merre van arccal. Haver rendelt egy gépet tőlük pár hónapja. Múlt héten lemondták a rendelést szó nélkül, törölték. Állítólag készlethiány. Tegnap meg a semmiből jött egy email, hogy átvehető, lehet érte menni... :DDD 3. gépet veszi át ő is.

[ Szerkesztve ]

(#97005) Peace válasza slothunter (#97001) üzenetére


Peace
nagyúr

"Van e használati mód amivel kímélhetem a konzolt?" Ne kapcsold be. :DDD

Legyen számára elegendő hely és megfelelő szellőzés. Minden műszaki termékcsaládnál akadnak meghibásodások. És ha ez bekövetkezik, akkor általában ezt szóvá is teszik fórumokon. A maradék 97% pedig nagy megelégedéssel használja a gépét és ezt nem jelzik külön nekünk írásban. Használd nyugodtan és ne aggódj. Én mondjuk rápakoltattam egy 5 éves teljes körű védelmet Euronics-nál, mert nem volt vészes ára és miért is ne.

(#97006) heihachi válasza slothunter (#97001) üzenetére


heihachi
addikt

Ha mar valtottal, akkor mar kar ezen izgulni, csak probald meg elvezni, es ne aggodj amiatt, hogy elromlik. Kapjon levegot, hogy tudjon hulni, nagyabol ennyit igenyel. Jo jatekot, jo szorakozast!

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#97007) WhiteWalker válasza slothunter (#97001) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"sok meghibásodás"

Nah jah , akinek müködik és semmi baja az nem fogja ezt ide írni.

(#97008) Mike válasza slothunter (#97001) üzenetére


Mike
veterán

a pc alakatrészek ugyanúgy elromolhatnak
ez sem különb
van akinek évente tönkrement a ps4-e, az én slimem 3 éves, és semmi baja nem volt még (kopp, kopp, kopp)
a ps5-m fél éves, még nincs baja, bár nem tetszik a venti hangja (hangosabb mint a slim), de utánanézve, ez ilyen. nekem még a kontroller sem kezdett driftelni (ds4-ből volt olyanom ami másfél év után driftelt, ds4 a ps4 kontrollere)

(#97009) Phobion válasza Peace (#96996) üzenetére


Phobion
őstag

A Császár Oltalmaz! :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#97010) tboy93 válasza slothunter (#97001) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyrészt első szériás konzolok. Másrészt hány milliót adtak el? Sokat. Abból vna pár hibás, aki ide be is írja. A többi x millió ami hibátlanul megy nem fogja beirogatni, hogy héjj, nekem még mindig semmi baja... A kontrollerek meghibásodása talán ami gyakoribb és több embernél jött elő. Maga a konzol, pár embernél volt problémás.

(#97011) Peace válasza Phobion (#97009) üzenetére


Peace
nagyúr

Bízzunk benne, hogy az Astronomican fénye vezeti majd a sebész főorvos úr kezeit!!! :C

(#97012) doddencs válasza tboy93 (#97004) üzenetére


doddencs
senior tag

Mikori volt a rendelése?

(#97013) belan válasza Szabi® (#96984) üzenetére


belan
addikt

Tuti te is így néztél ki vagy nézel ki mit buzz😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97014) tboy93 válasza doddencs (#97012) üzenetére


tboy93
nagyúr

2021 Május 28(?), digital edition

(#97015) Szabi® válasza belan (#97013) üzenetére


Szabi®
addikt

Vagy inkább mint Aloy ? ;]

(#97016) belan válasza Szabi® (#97015) üzenetére


belan
addikt

Akkor lehet szurnálak is .😂😂🤣

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97017) Szabi® válasza belan (#97016) üzenetére


Szabi®
addikt

Maradok inkább Buzz ..... ;]

(#97018) opr válasza slothunter (#97001) üzenetére


opr
veterán

Nekem eddig az a benyomásom, hogy ha normálisan volt tartva, kapott levegőt, nem volt körülötte retek, és nem volt a tulaj olyan peches, hogy kifogjon egy nyerő szelvényt (értsd: gyári hiba, kb 10k konzolból talán egy, de lehet még ezzel is túloztam), akkor maga a gép az eddig betonstabil.
Nekem is megjelenés napja óta van, tökéletes.
A kontroller az más tészta, ott már sokkal gyakoribb a hiba, főleg a driftelés, de ott is mázli kérdése. Van, akinek szinte azonnal csinálja, nekem kb 9 hónap után csinálta (beküldtem, kb egy hét múlva érkezett az új), van, aki nyúzza mint az állat, mégsincs vele semmi baj.

Arra azért készülj, hogy új kontroller pár évente valszeg kelleni fog. A gép viszont... Haver első napos ps4 fat konzolja már több, mint 8 éves. Kb 2-3 évente kitakarítja meg kap új pasztát (ps5 ilyen szempontból is kevésbé problémás), aztán ennyi, mai napig tökéletesen működik, soha semmi baja nem volt, pedig kb minden nap pörög a gép. Ps5-ről ilyen jellegű statisztika majd akkor lesz, ha több, mint egy éve a piacon van a ps6. :DDD

Ne parázz, használd, ha nincs orbitális balszerencséd, jó lesz. Ha van, akkor meg cserélik gyorsan és utána lesz jó. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97019) Wesder válasza .LnB (#97000) üzenetére


Wesder
félisten

A felhőmentéseid nehogy elvesszenek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#97020) belan válasza Szabi® (#97017) üzenetére


belan
addikt

Az is jó nekem luk luk .😂 hasonlóság nagy szépek vagytok na .😂 Ezt a ajánlatot nem lehet visszautasítani .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97021) Szabi® válasza belan (#97020) üzenetére


Szabi®
addikt

Inkább írd bele a tv hirdetésedbe, hogy a Battlefield HUD-ja van beleégve az OLED-be. ;] ;]

(#97022) belan válasza Szabi® (#97021) üzenetére


belan
addikt

Te fényképed éget bele kis popsid .😂😂 sokat néztem .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97023) zkxdn


zkxdn
őstag

Még reménykedik a Sanyi :))

(#97024) vg válasza zkxdn (#97023) üzenetére


vg
addikt

Cserébe majd xbox-on is elérhető lesz a god of war meg a last of us... :U

(#97025) VTom válasza zkxdn (#97023) üzenetére


VTom
veterán

Én továbbra sem értem, hogy miért érné meg a Microsoftnak, hogy megvett csilliárdért stúdiókat, és az eddigi legsikeresebb multiplatform címeket lekorlátozza game pass exkluzívra.
Több tízmillió eladott példánytól esnek el, ha kihagyják a PlayStation-t.
Nem hiszem, hogy ezért valaki 2 konzolt is tartana otthon, azt sem teheti meg mindenki.
Vagy ne keressek logikát a döntések mögött? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#97026) akey


akey
csendes tag

Sziasztok,
Arra szeretnék fényt deríteni, hogy jár-e valami előnnyel, hogy pl. a "Sackboy A Big Adventure" PS5 változatát veszem meg a PS5-höz? Vagy a 4000Ft-al olcsóbb PS4 változat is tud mindent? Vagy amiből egyszerre jött ki mind2 változat, azokhoz nincs nextgen patch? Előre is köszönöm megtisztelő segítségeteket!

(#97027) Wesder válasza VTom (#97025) üzenetére


Wesder
félisten

Amíg nem zàrul az üzlet, addig az MS nem mondhat olyat hogy mi lesz és mi nem lesz ex. A józan ész persze azt diktàlja hogy a CoD marad multiplat, meg az Overwatch esetleg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#97028) penge111 válasza akey (#97026) üzenetére


penge111
addikt

Szia, semmi előnnyel nem jár, a Ps4-es változatot ingyen fel lehet pimpelni ps5-össé!

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#97029) Elderath válasza zkxdn (#97023) üzenetére


Elderath
őstag

Oh szegények...

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#97030) KoNZoLik@ válasza VTom (#97025) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az MS már több mint egy évtizede próbálkozik több kevesebb sikerrel, hogy a Sonyt megszorongassa, nos ez idáig ez nem igazán sikerült neki normális keretek között, most elővették a mostani világra jellemző, majd " még több pénzel megoldjuk taktikát" hát majd meglátjuk! Viszont az a baj ezzel, hogy egyszerűen leírjam, Gobbi Hilda is hiába volt nagyon jó színésznő, szépségversenyt SOHA sem nyert volna, a világ összes pénze kevés lett volna hozzá 👍😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97031) Marky18 válasza KoNZoLik@ (#97030) üzenetére


Marky18
aktív tag

Persze, nem sikerult… azert porog most a Sony a sajat elofizeteses szolgaltatasuk bevezetesen :))
Rohejes ez a fanboykodas. Orulni kene, hogy van konkurencia, mert ha a Sonyn mulna meg 2025-ben sem lenne VRR.

[ Szerkesztve ]

(#97032) KoNZoLik@ válasza Marky18 (#97031) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem vagyok fanboy, én örülök, hogy rivalizálnak, mert az csak nekünk játékosoknak a jó hosszú távon, engem csak az undorító módszer ami zavar az MS felől, mert csak a pénzük miatt vannak ott ahol, erről ennyit, én befejeztem... :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97033) belan válasza KoNZoLik@ (#97032) üzenetére


belan
addikt

Ez üzlet szerintem nem undorító módszer Sony is fel vásárolta volna lehet őket vagy mást ha abba helyzetbe van mint a MS !

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97034) Wesder válasza KoNZoLik@ (#97030) üzenetére


Wesder
félisten

X360-nal azért sikerült. Persze kellett hozzà a Sony nagyképűsége is. Többször olvastam màr hogy csalàs amit az MS csinàl ezekkel felvàsàrlàsokkal. Mondta bàrki is hogy ebben a "jàtékban" tilos kiadókat venni? Sony ugyan ezt csinàlnà, ha meglenne rà a pénze. A Square-t pl rendesen becsicskitottàk, úgyhogy szerintem be is huzzàk majd őket, mert nem dràgàk.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#97035) belan válasza Wesder (#97034) üzenetére


belan
addikt

Jaja

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97036) KoNZoLik@ válasza belan (#97033) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Persze üzlet , de nekem akkor sem tetszik ez a pénzel bármit megtehetünk/megvehetünk módszer, persze ez a kivert kutyát sem érdekli, de hát ez van, nem vagyunk egyformák, ennyi👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97037) Marky18 válasza KoNZoLik@ (#97032) üzenetére


Marky18
aktív tag

Igy mukodik a piac, a nagyhal elobb utobb megeszi a kishalat, amibol busas hasznot realizal a kishal is. Az MS berkein belul valoszinuleg tobb penzt es tobb teret kapnak a fejlesztocsapatok. Peldaul nem pazarolnak el harom studiot is arra, hogy evente kiadjanak egy uj CoD-ot, vagy a ridegtartason levo IP-k feleledhetnek. Peldaul feleleszthetik a Warcraftot, vagy keszithetnek egy uj Tony Hawk jatekot.
Bobby Kotick mar evek ota nem vallalt semmi kockazatot, csak fejte a ket fejostehenet.

Felkeszul az Ubisoft.

[ Szerkesztve ]

(#97038) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

A konkurencia az tényleg jó, de azért ez a hsz kissé egyoldalú. A Sony azért így is innovatívabb cég, legalábbis gaming téren mint a Micro. Csak ebben a genben csináltak egy kurvajó haptic feedbackes kontrollert, lesz egy kompetens áru és spec-ű VR-juk, speckó tömörítésük, fejlesztőket segítő szoftveres megoldásaik. VRR-juk még nincs, az tény. A Micro küzd a cloud gaminggel amit a Stadia pl. megcsinált használhatóan (csak nekik meg könyvtáruk nincs hozzá), meg gamingre alkalmazta a netflix modellt. A Nintendo meg mindkettőnél tízszer innovatívabb. Jelenleg persze nem ez fog dönteni. De szomorú világ lenne, ha pont a Microsoft határozná meg a játék- meg konzolfejlesztés jövőjét.

(Ez 97031-re ment Marky-nak csak mindig elfelejtem benyomni azt a k. válasz gombot.)

[ Szerkesztve ]

(#97039) KoNZoLik@ válasza Dr. Venkman (#97038) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1
"De szomorú világ lenne, ha pont a Microsoft határozná meg a játék- meg konzolfejlesztés jövőjét."

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97040) Wesder válasza Dr. Venkman (#97038) üzenetére


Wesder
félisten

Azért azt a "kompetens àrú VR-t" illene megvàrni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#97041) Elderath


Elderath
őstag

@moby láttad, hogy a C9 is megkapta ezt a beállítást tegnap?

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#97042) Dr. Venkman válasza Wesder (#97040) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Azokkal a specifikációkkal, ha annyiba is fog kerülni mint a konzol (nem fog), akkor is olcsóbb alternatíva lesz mint egy gaming pc a hozzá való ugyanilyen minőségű sisakkal.

(#97043) Marky18 válasza Dr. Venkman (#97038) üzenetére


Marky18
aktív tag

Egyelore a hapticon kivul semmi sem valos, de en nem dobok hatast tole 1-2 jatekot kiveve.
A PS5 es az SDK szoftveresen egyszeruen nem jo. Rohejes, hogy honapokba telik egy nativ PS5 verziot kiadni a fejlesztoknek, mikozben Xboxon mar a rendszerbe vannak olyan servicek integralva, amivel zero vagy minimalis munkaval 120 fps-el is tudnak futni az olyan regi jatekok is, mint az SW: BF2.

(#97044) fogtunder válasza KoNZoLik@ (#97036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

De ezen miért vagyunk meglepődve, mikor eleve így jöttek fel a pályára az első XBOX-al? Azzal egyébként én is egyetértek, hogy a MS teljesen fantáziátlanul áll hozzá ehhez egészhez, de a Sonynak meg kell a konkurencia, és nagyon úgy néz ki, hogy más ezt nem tudja megteremteni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#97045) Dr. Venkman válasza Marky18 (#97043) üzenetére


Dr. Venkman
tag

A kraken pl. valós, fejlesztő nem vagyok, de amennyire tudom opr pl. az, és már szerintem írt is annak az ellenkezőjéről amit az SDK-val kapcsolatban állítasz. De ezt majd megerősíti vagy cáfolja.

[ Szerkesztve ]

(#97046) Wesder válasza Dr. Venkman (#97042) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, majd Happy Meal mellé fogjàk adni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#97047) Dr. Venkman válasza Wesder (#97046) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nem fogják. Ez azért nem gamepass.

(#97048) lo_jo válasza KoNZoLik@ (#97030) üzenetére


lo_jo
senior tag

"nem igazán sikerült neki normális keretek között" Ez nem erkölcsi verseny, hanem üzlet, teljesen normális a pénz bevetése, itt ezek a normális keretek. A Sony saját stúdiói sem jótékonyságból fejlesztenek, azokat is fel kellett húzni, ráadásul ők sem a pincében született csecsemőkből nevelik a saját íróikat, fejlesztőiket, hanem ha kell, a konkurenciától csábítanak, többnyire pénzzel. Az "undorító" módszer meg a Sony oldalán is megvolt, csak mindenki elfelejti. Mennyire jót tett a piacnak, amikor náluk voltak a kizárólagos F1 jogok, csak úgy tolták a jobbnál jobb F1 címeket. Ja nem, borzalom arcade szutyok volt mindegyik a PC-n mérföldkőnek számító EA kiadású, ISI fejlesztésű (rFactor fejlesztői, gyakorlatilag az a motor ment alatta) F1 Challenge '99-'02-höz képest, de hát a Sony pénzből megoldotta. Ja és elvileg Bernie is úgy adta el a jogokat, hogy multiplatform címeket ígértek. Aztán szerencsére lejárt a szerződés, és ha nem is lettek top játékok a korai Codemasters címek, de legalább eljutottak mindenkihez, mostanra pedig szépen kikupálódott. Nem egy hardcore sim, de bőven szórakoztató.

(#97049) belan válasza Elderath (#97041) üzenetére


belan
addikt

Én meg nem kaptam meg pedig jelenleg legújabb verzió van rajta .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97050) Wesder válasza Dr. Venkman (#97047) üzenetére


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.