Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) Elderath válasza ImACeltic (#137989) üzenetére


Elderath
őstag

25én jött ki a legutolsó patch. Szerintem a héten valamikor jöhet a következő. Amúgy megnéztem a DF videót. Szánalom. Minek erőlteti az RTt egy olyan csapat, aki képtelen a normális optimalizálásra amúgy is. Patcheljenek be egy RT togglet és akkor legalább tolhatom quality modeba valószínű lockolt 30 fpsel ezt a szutykot. A felbontás vicc, de manapság nem nagyon számít, amíg a végleges kép minősége jó, viszont ez már olyan alacsony tartomány, hogy FSR se képes csodákra és mozgásban szarrá esik a kép, tiszta artifactos, mintha cloudon keresztül játszanál.

Ha itt tényleg lesznek jövő év végén pro gépek, akkor már most sajnálom az alapgép tulajdonosokat, mert ez lesz az a "minőség" amivel be kell majd érniük, mert még jobban fognak beleszarni az optimalizálásba, ha lesz erősebb HW

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#138002) Imilenni válasza Elderath (#138001) üzenetére


Imilenni
addikt

Gondolom egyszerűbb volt "véletlenül" benthagyni az RT-t, és azt hibáztatni azért, mert egyszerűen nem lettek kész a játékkal :K

Press "F" to pay respects.

(#138003) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

God of War Ragnarök és The Last of Us II érdekelne, emiatt tervezem, hogy veszek egy konzolt. Semmi más oka nincs, utána eladnám, mert PC-n játszom és arra nem mostanában vagy sose fognak megjelenni.

Jó ötlet a PS5 vagy elég lenne PS4/Pro?
1440p 165Hz monitorom van, ezen használnám lehetőleg minimum 60FPS és jó grafika mellett. Gondolom a PC-s minőséget sehogy sem fogom tudni elérni.

Mire érdemes figyelni? A játékokat a későbbi eladás miatt kézzel fogható formában venném.

[ Szerkesztve ]

(#138004) RangerFox válasza icemad (#137996) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Jaa hogy gift card, bocsi, azt hittem diablo 4 kód :B

(#138005) balazs025 válasza Grave_444 (#138003) üzenetére


balazs025
senior tag

Az 1440p és a 60 FPS miatt csak a PS5 jöhet szóba neked. (Vagy a várakozás, valószínűleg fognak jönni PC-re is, csak kérdés, hogy mikor.)

(#138006) markknight válasza Grave_444 (#138003) üzenetére


markknight
veterán

Csak PS5 mert hamar el tudod adni, meg túl nagy lenne PC után a kontraszt.

(#138007) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Kipróbáltam a doom eternalt. Egész élvezetes hentelde lenne de aki ezt a ugrabugra dash részeket kitalálta belenézhetne a láncfűrészbe :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#138008) Maxtreme válasza Woodslave (#138007) üzenetére


Maxtreme
addikt

Az még PC-n bill + egér kombóval is jó nagy opó volt anno. Na majd mikor megjelennek az első...Mar... azokat mennyire fogod szeretni :D (aki játszott vele tudja miről bveszélek)

(#138009) markknight válasza Woodslave (#138007) üzenetére


markknight
veterán

Azokat de utáltam.

(#138010) Bogyi007 válasza Scholes9 (#137796) üzenetére


Bogyi007
veterán

De azt nem is ennyi ideig készítették. :DDD :C

#137939 ProEvoFan - A megjelenés után írtam egy rövidebb ismertetőt az talán segít egy kicsit...
A Sorcerers Lair asztal azóta be is került. Öröm és bódottá! :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#138011) mcwolf79 válasza Woodslave (#138007) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nekem annyi bajom volt vele , hogy egyszerűen fáraszt . A nagyobb arénákban annyi mindenre kell figyelni , hogy már nem az az “agyatlan hentelde”, mint a régebbiek . Figyelni hogy lángszórózz a pajzsért, fűrészelj az ammo-ért. Nehezebb fokozaton már akkora öszpontosítást igényel , hogy hosszabb távon fárasztó .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#138012) Elderath


Elderath
őstag


csodát ne várjatok

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#138013) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok GTA5 PS4 verzióhoz van PS5 update?

(egy A kimaradt az előbb :B )

(#138014) ProEvoFan válasza Bogyi007 (#138010) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jah, tegnap már megtaláltam a véleményedet.
A három asztal ingyé' eddig nem rossz.
Ez a játék örökös helyet kapott az SSDn. :K

(#138015) Wesder válasza dunc (#138013) üzenetére


Wesder
félisten

Nincs. Külön van PS5 verzió.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#138016) dunc válasza Wesder (#138015) üzenetére


dunc
nagyúr

:R GTA5 dupla, tripla, végtelen lehúzás! :D

[ Szerkesztve ]

(#138017) Kendek válasza dunc (#138016) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, nem ingyenes upgrade, de 3.500 Ft-ért vesztegették mikor kiadták. Ha előtte még nem vetted meg, akkor úgy elég baráti volt.

<-ƘƘ->

(#138018) dunc válasza Kendek (#138017) üzenetére


dunc
nagyúr

Minden platformon megvettem. :B

(#138019) Grave_444 válasza balazs025 (#138005) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Maga a PS5 tudja az 1440p felbontást és a 60/120Hz-et ezeknél a játékoknál?
Egér, billentyűzet ráköthető?

markknight Köszi mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

(#138020) Kendek válasza Grave_444 (#138019) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, tudja.
Egér és billentyűzet természetesen ráköthető, de ezeket a játékokat nem fogod tudni irányítani vele, csak kontrollerrel.

<-ƘƘ->

(#138021) Grave_444 válasza Kendek (#138020) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tehát nem beállítható? Ezt szomorúan hallom.

(#138022) Kendek válasza Grave_444 (#138021) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A konzolhoz jár gyárilag egy kontroller, és azt lehet használni mindenhez. Vagyis billentyűzetre és egérre nincs semmi szükség. A DualSense nagyon kényelmes, jól irányíthatóak vele a játékok.

<-ƘƘ->

(#138023) hombre[EU] válasza Grave_444 (#138003) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Gondolom a PC-s minőséget sehogy sem fogom tudni elérni.

miért mit jelent a "pc-s minōség"? ha konkrétan (az adatlapodon lévō) 3060-ra gondolsz akkor, de, pontosan ugyanazt tudja a ps5...csak nincs stutter, nem futsz ki vramból és nem bugzik/crashel a last of us :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#138024) Gardaai válasza Grave_444 (#138019) üzenetére


Gardaai
senior tag

Tudja mint "technológia". Kihajtani biztosan nem fogja 120 fps-el fixen. Nem árt ha van FreeSync a monitoron, ha a smooth magas képfrissítés a cél.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138025) Gardaai válasza hombre[EU] (#138023) üzenetére


Gardaai
senior tag

Teljesítményben lehet, de minőségben még mindig jobb egy 3060-as setup. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138026) cyberkind válasza Grave_444 (#138003) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, nagyon jó a pc-s minőség manapság, elég csak az új SW gamere ránézni. :DD

Paranormal Cocktivity

(#138027) Yodafon


Yodafon
senior tag

Na ilyet se láttam még. GTA 5 közben összeomlott a.... GTA 5? :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#138028) Jazz^ válasza Gardaai (#138024) üzenetére


Jazz^
tag

A PS5 a hdmi forum vrr szabványt támogatja, legtöbb esetben a szimpla freesync monitorral nem lesz kisegítve. Érdemes rákeresni az adott monitorra, hogy támogatja-e.

(#138029) balazs025 válasza Gardaai (#138024) üzenetére


balazs025
senior tag

A két említett játék közül egyik se fog 120 fps-sel futni, ,,csak" 60-nal.

(#138030) Gardaai válasza cyberkind (#138026) üzenetére


Gardaai
senior tag

Jobb mint konzolon. Ezen hiába vitatkoznánk.
Nem véletlenül. Nem is annyiba kerülnek, hűtéssel nem kell törődni, majd a user megoldja ahogy akarja, rak bele több memóriát, ha mégis röcögne, lejjebb csavarja a grafikát stb. stb. Felesleges belemenni, nem egy liga a kettő. Szerintem nem volt még olyan, hogy bármilyen konzolos cím lenyomta volna grafikában a PC-s verziót. Legalábbis én nem tudok róla, de kíváncsian várom, hogy ha van.
Aki játszott komoly minőségben PC-n, az tudja mi a natív játékélmény (persze az nem 3060 és nem is konzol árban van). De ha a PC és PS teljesítménye pariban is van, akkor is jobb minőséget kaphatsz, egy kis teljesítmény beáldozol, FreeSync-el megtámogatva.
Inkább legyen egy jó kijelző aztán mindkettőt lehet élvezni, felesleges hasonlítgatni.
Amikor majd csápolja az enemy-t, nem azt fogja nézni, hogy PC-n jobb volt a vonalélesség, ebben biztos vagyok.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138031) TrishtanAG válasza cyberkind (#138026) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Ja, hát milyen kiválóan sikerült konzolokra is, az fentebb olvasható.

www.adventuregames.hu

(#138032) Kendek válasza balazs025 (#138029) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A GoW Ragnarök-nek van 120 Hz-es módja, ami 60+ fps. Persze a VRR az tényleg nem árt hozzá, különben célszerűbb fix 60 fps-nél maradni.

<-ƘƘ->

(#138033) Gardaai válasza balazs025 (#138029) üzenetére


Gardaai
senior tag

PS5-ön? Hogyne futna a Ragnarök.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138034) cyberkind válasza Gardaai (#138030) üzenetére


cyberkind
félisten

Én azt tudom erre mondani, hogy ha az illető csak játszani akar, de tényleg semmi mást, csak lemezt be és bumm, akkor a konzol mindennél jobb, mivel céleszköz, és nem drága, na én sajnos nem ez vagyok, ezért van 4090 és a többi, de nem igazán látom értelmét ennek se, főleg az ilyen minőségű portok ellenében, mint a TLoU meg a Jedi Survivor.

TrishtanAG
Igen, csak ezzel a játékosnak semmi dolga, nincs crash, nincs hiba, esetleg egyéb idegesítő dolog, csak a plug and play.

Paranormal Cocktivity

(#138035) syler123 válasza Gardaai (#138030) üzenetére


syler123
veterán

Most a 3060-ról volt szó, azzal sokkal többet nem tud kihozni a PC-ből, mint a Ps5. PC-n persze a határ a csillagos ég, de ha valakinek 3060-a van, akkor nem a csillagos égre pályázik.

(#138036) balazs025 válasza Kendek (#138032) üzenetére


balazs025
senior tag

Én nem tudtam olyan 1440p-s monitorról, amiben van VRR. Ez esetben elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

(#138037) hombre[EU] válasza Gardaai (#138025) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nekem az van és ha 4k-t akarok úgy fut és úgy néz ki,mint ps5-ön...ha pedig fix 60-at akarok akkor is ugyanoda kell belōni a settinget. átlagban,ha van +-10% akkor sokat mondtam.

tessék itt a spiderman [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#138038) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

egyébként a béna streamelés (és az emulator) helyett inkább odaadhatnák a premiumosoknak az SIE által kiadott játékokat pc-re is. spidermant harmadszor nem veszem meg az tuti :D

Life, Uh, Finds A Way

(#138039) Grave_444 válasza Kendek (#138022) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Világos, viszont jobban szerettem volna egér, billentyűvel használni.
Szerencsére ezek nem FPS címek.

hombre[EU]
Úgy értettem egy játék maxra tolva RT-vel stb szebb tud lenni PC-n, mint konzolon. Nyilván közel sem egy árkategória a kettő, ezért nem is lehet elvárni, hogy egyforma legyen.
Ilyen hülye vitákba nem fogok beszállni, nem ezért kértem segítséget. (3060 12GB különben pont nem fut ki a vramból és a 10 óra játékidő alatt nekem egyszer crashelt az első rész, a következő patch javította. :) )

Gardaai
A családban Xbox van, ott tudom, hogy van választható grafikai lehetőség pl performance mód 120FPS vagy quality 60/30FPS. Tehát erre irányult a kérdésem, hogy ha már az erősebb PS5 lenne a befutó mondjuk utóbbi opcióval kiprésel-e stabil 60FPS-t.
Freesync premium, azzal nincs gond.

Most olvasom konkrétan a gépem lett a téma. Na akkor GoW 70-80FPS magas-ultra 1440p, TLOU fix 60+ megvolt szintén hasonló beállításokon csak az árnyékok és némi tükröződés volt levéve. Fent megindokoltam mire gondoltam, egyébként majd tervben van erősebb kártya, de amire használom arra egyelőre ez is elég.
Szóval ezen kár vitáznotok. :)

Az a lényeg a PS5 tudja "quality" módban a 60FPS-t stabilan natív felbontáson 1440p-n, (nem 720p textúrákkal) csak abban kell kompromisszumot kötni, hogy kontrollerrel kell játszanom. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#138040) Gardaai válasza hombre[EU] (#138037) üzenetére


Gardaai
senior tag

Itt már csak a preferenciáról szól.
Teljesítményben ugyan ott vannak (3060), ezért marad az, hogy melyik hogy rajzolja ki és kinek melyik tetszik.
PS-nél ő találja ki, PC-nél pedig te állítod be ahogy csak akarod, még config fájlokkal játszva is tudsz vagy teljesítmény vagy grafikát húzni rajta. A szabadság miatt fog mindig nyerni a PC gaming (számomra). PS5 "csak" az exkluzívok miatt van és az asszonnyal közös co-op játékok miatt.

Ezen a videón inkább színesebben mint jobban néz ki a játék. De nagyon egál, ha ilyenekbe beleköt valaki, hogy PC-n vagy PS-en jobb, az vagy nagyon elfogult vagy csak trollkodik. :D

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138041) Gardaai válasza Grave_444 (#138039) üzenetére


Gardaai
senior tag

PS is ad ilyen választási opciót. De ha már magas képfrissítéssel nyomtad eddig is, hamar elengeded a quality módot. :D Felfelé könnyű váltani, még talán azt is mondod nem ad annyit hozzá, de vissza már nehéz.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138042) Grave_444 válasza Gardaai (#138041) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Rendben, világos. :)
Single playerben nyilván gépen se kell 165Hz mellé ennyi FPS, elég a 60-80 általában, de pl PUBG-ben, amit főként játszom ott szükséges és meg is van. Nem engedem el, csak ésszerűen kell grafikát beállítani. DLSS már használható ilyen felbontáson és ott a quality mód vs natív közti különbség szinte észrevehetetlen. Ellenben a többivel, ami mossa és homályosítja a képet.

[ Szerkesztve ]

(#138043) Kendek válasza Grave_444 (#138039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindkét játéknak szuper a grafikája, még PS4-en is, szóval ezzel nem lesz gond. A TLoU Part II-nek nincs PS5-ös változata, de kapott patch-et, és stabil 60 fps-sel fut. A GoW Ragnarök-öt is 60 fps-sel fogod tudni játszani, mert a monitorod nem alkalmas a 120 Hz + VRR módra.

<-ƘƘ->

(#138044) Grave_444 válasza Kendek (#138043) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha a PS4 is tudja ugyanezt, akkor nem is indokolt a PS5?
Vagy az ugyanilyen grafikával, minőséggel nem tudná a 60FPS-t?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de sosem volt konzolom.

Gardaai
HDMI 2.0 és DP 1.4 van.

[ Szerkesztve ]

(#138045) Gardaai válasza Kendek (#138043) üzenetére


Gardaai
senior tag

Jogos. PS5-ben VRR vagy hiába az AMD chip. Nem tudom milyen monitor, de ha nincs rajta HDMI 2.1 akkor marad a 60 fps lock.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138046) Kendek válasza Grave_444 (#138044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

PS4 Pro-n a TLoU Part II csak 30 fps, a GoW Ragnarök pedig ~45 fps, ingadozó. Szerintem ezekkel sincs nagy gond, én így is végigjátszottam ezeket a játékokat. De számodra inkább a PS5-öt javasolnám, az lesz a tuti. :K

<-ƘƘ->

(#138047) Gardaai válasza Grave_444 (#138044) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha tényleg csak erre a két címre vennéd, akkor PS4 Pro jobb vétel lehet (anyagilag), ha utána el is adod. Viszont a grafika minősége hiába 60/60fps mód jóval szebb egy PS5-ön, mivel nem kell erőlködni, hogy kisajtolja magából, amíg a PS4 Pro folyamatosan skálázza a képet.
Zajszint PS4 Pro-n megint sokaknak zavaró, boot idő, játék betöltési idő, játékon belüli töltési idő.... fénysebességgel megy a PS5-ön a 4 Pro-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#138048) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Diablo IV | Welcome to the Server Slam

ZX Spectrum - Commodore 64

(#138049) Grave_444 válasza Kendek (#138046) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nehezen bírnám elviselni a 30-at. :B Marad a PS5 köszönöm szépen.

Gardaai
Így nem kérdés melyik a jobb.

(#138050) S e t h


S e t h
nagyúr

Ki kellett próbálnom a jedi survivort a mai patch előtt.
A beszámolók nem hazudtak.
Csak a teszterek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.