Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) Lackooo84 válasza Sliderxy (#114000) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

PS3 játékok 99%-a csak 720p, szóval felesleges.

The Truth is out there...

(#114002) Mezcal válasza KoNZoLik@ (#113994) üzenetére


Mezcal
addikt

Tudom, én 14-ért rendeltem és kaptam mellé kulacsot, kulcstartót és egy kódot (amit nem fogadott el a store, mert állítólag felhasználták) úgyhogy megérte.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#114003) Wolfy33 válasza ProEvoFan (#113995) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Egybe aludtam, úgy megadta.

(#114004) Ctrl+Alt~Del válasza Raga (#113977) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tehát ami untat téged, és semmilyen szinten nem tud lekötni, az nagy rakás szar? :F

Szerintem az iskolában erre a "nem tetszik"-t tanítják.

W | W | H | W | W | W | H

(#114005) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok! Konkrétan az Asus H7 wireless headsetével van valakinek tapasztalata ps-en?

(#114006) Wesder


Wesder
félisten

Kaptam levelet a Sonytól hogy holnap vehetnék tőlük PS5-ōt. Nem tudom hogy éljek-e vele. Momentàn nem érzem fontosnak, viszont enni nem kér, dobozban elvan.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114007) Medocsabi válasza Wesder (#114006) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát olcsóbb nem lesz,csak drágább szerintem. Mondjuk ha a dobozában pihenne, akkor sok értelme nincs megvenni szerintem :)

(#114008) tothjozsi96 válasza Wesder (#114006) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Sony-tól?

(#114009) Wesder válasza tothjozsi96 (#114008) üzenetére


Wesder
félisten

Nem, igazad van. A Microsoft küldte hogy van nàluk PS5.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114010) Kendek válasza tothjozsi96 (#114008) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, van ahol lehet közvetlen a Sony-tól is rendelni. [link]
De sajnos itthon nincs ilyen lehetőség.

<-ƘƘ->

(#114011) WhiteWalker válasza Wesder (#114006) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ott írja hogy a "Sonytól" :U

(#114012) tothjozsi96 válasza Wesder (#114009) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem. Hát, szokták mondani hogy ‘valakiknek’ áll a szerencse. :B

Kendek, köszi! Nem hallottam még erről, most már tudom hogy van ilyen is.

(#114013) krx21 válasza Wesder (#114006) üzenetére


krx21
nagyúr

“Momentàn nem érzem fontosnak”
Akkor minek vennéd?… Add át a lehetőséget olyannak aki vágyik rá… :K

(#114014) 3L1T3


3L1T3
addikt

Most már MAXIMUM 1 hetes várakozási idővel kapnia kellene mindenkinek PS5 lemezes konzolt, a digitálisra továbbra is várni kell abból továbbra is sokkal - SOKKAL kevesebb érkezik. Ez tavaly 19%-ot jelentett a teljes mennyiségnek idén simán 10% alatt lesz.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114015) Wesder válasza krx21 (#114013) üzenetére


Wesder
félisten

Ez nem àtruhàzható. Kell hozzà az account, amire a meghìvàs törtènt. Itt a dilemma az, hogy most lesz lehetősèg MSRP àron venni, viszont tudom hogy most csak port fogna, mert mostanàban nincs idő jàtèkra.
Lehet ha ez most úszik akkor megint vàrhatok jò sokat, aztàn meg csak szìvhatom a fogamat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114016) Bencus88 válasza Wesder (#114015) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Kezd helyre állni a rend, igaz olcsóbb nem lesz a gép, de ha kitalálod, hogy x idő múlva szeretnél majd egy hónapon belül beszerezhető lesz. Látod kvnál is 1 hét. Itt az emelkedés a kérdés, mennyivel lesznek majd drágábbak, de várnod szvsz nem kell majd sokat

[ Szerkesztve ]

(#114017) Wesder válasza Bencus88 (#114016) üzenetére


Wesder
félisten

Igen a lemezes lassan 1 hèt, viszont nekem digit kellene. Rànèzek holnap hogy mi lesz a Direct-en, de ha ott se lesz digit, akkor elmehet a Sony a búsba.

Szerk.
2 napja jött levél hogy rendeljem elő a Ragnarököt, azt mondom, mégis hova, ha gèpet se tudnak gyàrtani? :DDD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114018) Willhunting válasza Wesder (#114015) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Ha abszolút nem használnád, ne vedd meg mert csak fölöslegbe ketyegne a garancia idő a gépen. Látod sokaknál 2 évet sem bír ki a kontroller.

Moby: occsóbb és kevesebbet fogyaszt!?

[ Szerkesztve ]

(#114019) Moby válasza Wesder (#114017) üzenetére


Moby
addikt

Minek a digit?
MI?
NEK?
Minek?

(#114020) KoNZoLik@ válasza 3L1T3 (#114014) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Azt azért ne felejtsd el megemlíteni,hogy majdnem mindenhol(kivéve MM+Alza) kizárólag bundle csomagok vannak, már csak 240K és felette leginkább, sima alap gépcsomag nincs, amit azért nem mindenkinek vesz be a gyomra és pénztárcája :K

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114021) Wesder válasza Moby (#114019) üzenetére


Wesder
félisten

Mert 4 ève nem hasznàlok lemezt, ès itt se tervezem.

Szerk.
Na meg az a 100€ difi az pont egy év PS+ Extra àra.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114022) Moby válasza Wesder (#114021) üzenetére


Moby
addikt

És erre a lemezes gép alkalmatlan?

/a papíron létező digit gép papíron létező 100 eurojából maximum papíron tudsz venni psplus extrát. Ergo le is rajzolhatod akár magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#114023) 3L1T3 válasza KoNZoLik@ (#114020) üzenetére


3L1T3
addikt

A Bundle továbbra sem az üzletek akciója. :)

Alza-t ne is hozzátok fel, mert Cseh piacra allokált gépeket árul itthon.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114024) KoNZoLik@ válasza 3L1T3 (#114023) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Tudom, hogy nem a boltok akciója, hanem a Sony kitalációja elvileg, de ez a lényegen mit sem változtat :N

Alza meg tök mindegy mit árul, ha ugyan úgy tudod érvényesíteni a garanciát itthon a Triwarden-él...plusz még mindig a megjelenéskori áron adják, és ez az embereket jobban érdekli általában :Y

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114025) 3L1T3 válasza KoNZoLik@ (#114024) üzenetére


3L1T3
addikt

De pedig rengeteget változtat. A mi régiónk marha gyenge az attachmentben, nem vesznek az emberek megfelelő mennyiségű szoftvert és kiegészítőt. Ellenben elvárják a HUN Sub-ot, ami egy idő után nem lesz fenntartható. Ezen a használt játék adás-vétel szintúgy nem segít.

Rengeteg példa van arra, hogy megveszi a végfelhasználó a konzolt, és évekig nem vesz hozzá semmit. Tekintettel arra, hogy a konzol biznisz főleg gyártói szempontból sosem a gép eladásokból élt meg, így a további matek már menni fog mindenkinek.

Nem sajnos az ALZA esete nem ilyen egyszerű. Rengeteg fejfájást okoznak minden piaci résztvevőnek. Az pedig logikus, hogy a Tri intézi a garit, hiszen EU...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114026) KoNZoLik@ válasza 3L1T3 (#114025) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Persze én ezt értem, valamennyire én is benne vagyok a témában, csak ezt próbáld elmagyarázni egy átlag felhasználónak :DDD

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114027) 3L1T3 válasza KoNZoLik@ (#114026) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem kell az átlag felhasználónak elmagyarázni , én is árérzékeny vásárló vagyok. Ugyanakkor az a tendencia amit elvárnak egyesek nem fenntartható sokáig. Sőt már most se.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114028) Moby válasza 3L1T3 (#114025) üzenetére


Moby
addikt

Nos igen, a használt játék adás-vétel ellen úgy küzdeni, hogy nem gyártanak elegendő digit gépet, majdnem olyan hatékony, mint az analfabetizmus ellen küzdeni írásban. Okosak ezek a szoninál, ez napi szinten validált tény :D
Meghát még az is lehet, hogy el lehetne ide adni a játékokat, csak mondjuk a helyi viszonyoknak megfelelően kellene árazni a terméket, ahogy ezt megteszik a törökökkel, megteszik a brazilokkal, az argentínokkal, vagy ahogy azt tették az ukránokkal a háború előtt. Vagy lehet azon is sírni, hogy a játékfejlesztés jajdenagyondrága, árat kéne emelni, és elkérni a magyartól ugyanazt az árat, amit a némettől, aztán meg azon sírni, hogy a magyar nem vesz semmit.
Tátott szájjal a faszerdőbe tipik esete.

[ Szerkesztve ]

(#114029) KoNZoLik@ válasza 3L1T3 (#114027) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen ezt aláírom, és még mi lesz itt év végéig meg utána, na ez az amit sokan még elképzelni sem tudnak(vagy nem akarnak), majd csak egyszer ráeszmélnek(csak már késő lesz) és ez nem csak a konzol piacra érvényes, de ez már nagyon OFF!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114030) 3L1T3 válasza Moby (#114028) üzenetére


3L1T3
addikt

A teljes ipar csinál hülyeségeket, ahogy az MS az új gép esetében nem engedélyezte a zenehallgatást, holott ez egy alap funkció volt. Vagy a SONY aki megszűntette a témákat, pedig ez is alap volt. :D

Legszebb példái annak, hogy mindenhol emberek dolgoznak. Valaki pedig pénzt kap azért, hogy meggyőzőn másokat, akár teljes részlegeket a saját hülyeségéről.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114031) Lackooo84 válasza 3L1T3 (#114023) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És a Media Markt az milyen piacos gépeket árul? :U

The Truth is out there...

(#114032) Moby válasza 3L1T3 (#114030) üzenetére


Moby
addikt

Ez nem lenne baj, de az idiotizmus forrása sajnos kiapadhatatlan. És ehhez nem kell szakembereket foglalkoztatni, a hülyeség az jön mindenkiből. Én is tele vagyok ilyen antizseniális ötletekkel, hogy például még küzdhetnének úgy is a használt játék adásvétel ellen, hogy olcsóbban adják a lemezes játékot, mint a digitet!
Oh wait...

ROFL
Sony. Nem tanulunk semmiből(tm).

/ezt már csak azzal tudnák fokozni, ha a digit gép lenne a drágább, nem is értem hogy csúszhatott ez így át ;]

[ Szerkesztve ]

(#114033) Lackooo84 válasza Moby (#114028) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ja, de Jimboék csak azt nézik, hogy EU-EU, az eszükbe sem jut, hogy az anyagi lehetőségek tagországonként igen csak eltérőek...

The Truth is out there...

(#114034) 3L1T3 válasza Lackooo84 (#114033) üzenetére


3L1T3
addikt

Ezzel semelyik gyártó nem foglalkozik bármilyen szegmensről is beszéljünk. Eleve hülyeség az ő szemszögükből.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114035) ProEvoFan válasza 3L1T3 (#114027) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Részemről megtettem ami tölem telhető és remélem továbbra is jönnek magyar felirattal a nagyobb sony exkluzívok.
Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 (ok, ebben nincs hun felirat) és GOW Ragnarök magyar storeban teljes áron megvéve. Mondjuk ezért itt a fórumon sokan butának is néznek, de ez van...remélem vették/veszik annyian, hogy a magyar sony képviselet lendülete nem törik meg...

[ Szerkesztve ]

(#114036) krx21 válasza 3L1T3 (#114034) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindig említve van a HUN sub költsége… Azért kíváncsi lennék mennyi az annyi pontosan… :K

(#114037) fausto válasza Lackooo84 (#114031) üzenetére


fausto
addikt

Vagy az Euronics? Vagy a westendes sony szalon? :D ezeknek a helyeken simán lehetett csak gépet árulni akkor, amikor az összes partnernek már csak csomagja volt.

(#114038) ρσгτσ válasza Lackooo84 (#114031) üzenetére


ρσгτσ
őstag

MM -nál lehet központi, régiós beszerzés. Ami náluk nem ritka...sőt, úgy általában nézve multiknál sem.

Illetve egy-két cég rendelhet kintről is, nem attól a forgalmazótól, akitől a KV hivatalos partnerként veszi. Bár ebben az esetben általában nagyobb szokott lenni az árfolyamkockázat. Illetve ilyen esetben nem biztos hogy annyira stabil a kapacitás.

Alza -nál is gyakorlatilag külföldről veszed, tehát annyira nincs hatással rá, hogy a magyar piacon mi a hivatalos gyakorlat.

Ezt nyilván csak azok a cégek tudják pontosan. Csak tippelek, de valahol ezt érzem reális magyarázatnak. Én is forgamlazok, csak más területen.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#114039) Medocsabi válasza 3L1T3 (#114025) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért tegyük hozzá, hogy a jelenlegi árazás semmilyen tekintetben nem segíti az eladásokat. Én pl majdnem mindent használt lemezen veszek,és adok tovább. Hogy miért? Mert egy AAA játék megjelenés után 2-3 hónappal akár már 50%-kal is olcsóbb lehet, de 30-cal tuti. Míg store-ban ennél jóval több idő kell elteljen, és jellemzően akkor sem olcsóbb mint egy használt lemez. Ezt már az xbox 360 érában sem értettem amúgy, miért drágább a digitális játék? Nincs adathordozó gyártási költség,logisztika,szállítás, anyámkínja. Részemről ha alapból mondjuk ~30%-kal kedvezőbb ára lenne a digit játéknak,nem szopatnám magam a használt játékkal, és biztos vagyok benne,hogy üzletileg is baromira megérné,és akkor nem lenne ilyen gond,hogy egy adott régióban nem éri meg feliratozni.

(#114040) Major Lion válasza Lackooo84 (#114033) üzenetére


Major Lion
senior tag

De tudjak. Ezert kerul egy dan piacon vagy sved piacon tobbe a jatek. Amit nem tudnak hogy Magyarorszago mik a viszonyok :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#114041) Wlac válasza Medocsabi (#114039) üzenetére


Wlac
Ármester

Az, hogy magas a játékok ára, csak egy dolog. Viszont sokszor a megjelenéskori minőségük hagy jócskán kívánnivalót maguk után és az szerintem nagyobb probléma. Jobban jár az ember, hogyha vár pár hónapot, amíg a készítők rendbe rakják a játékot, addigra pedig már amúgy is csökken az ára. Kivételek nyilván vannak, garancia viszont nem igazán.

“The wha-"

(#114042) Lackooo84 válasza 3L1T3 (#114034) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hogyne foglalkoznának, emlékszem anno pl az orosz storeon (vagy steamen már nem emlékszem) fillérekért lehetett játékokat venni, mert náluk úgy volt árazva. Mindig az adott ország átlagkeresetéhez kell árazni, anélkül soha semmi nem lesz sikeres, mert az emberek nem tudják megfizetni.

The Truth is out there...

(#114043) Sliderxy válasza Wlac (#114041) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igaz. Nagyjából én is így vagyok vele. Több friss cím érdekelne, de a tapasztalat az, hogy érdemes velük várni. Én kibírom, hogy nem játszok velük day1, persze az is érthető, hogy ezt sokan nem bírják ki.

(#114044) sztanozs


sztanozs
veterán

Sziasztok!

Eladtam a PS4-em és még nem vettem meg az ötöst, viszont van élő PS Plus előfizetésem. Behúzhatók valahogy a havi játékok amíg nem veszem meg az új gépet?
Más - külfödre költözés okán van lehetőség országot váltani a store-ban (illetve van értelme egyáltalán)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#114045) Major Lion válasza sztanozs (#114044) üzenetére


Major Lion
senior tag

Behuzhatok. Nem lehet orszagot valtani :(
Ertelme lenne ha pl olyan helyre koltozol ahol olcsobbak a jatekok :)

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#114046) koncsik válasza sztanozs (#114044) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pc-ről biztos, talán app-ból is :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#114047) MunezXBK válasza koncsik (#114046) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

App-ból is lehetséges.

(#114048) sztanozs válasza koncsik (#114046) üzenetére


sztanozs
veterán

És mik a PS5-ös játékok ebben a hónapban? Szerintem nekem csak a PS4 játékok jelennek meg...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#114049) Kendek válasza sztanozs (#114048) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#114050) sztanozs válasza Kendek (#114049) üzenetére


sztanozs
veterán

Hmm, akkor mégis - köszi!

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.