Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123301) pr0bi


pr0bi
senior tag

Aki már ismeri a Crisis core FF7-et megtudja mondani mit jelent pontosan a bal felső sarokban folyamatosan pörgő számos/karakteres rész? Nem sikerült rájönnöm.

(#123302) cyberkind


cyberkind
félisten

God of War fanoktól kérdem, van értelme rávetnie magát az embernek Give Me God of War nehézségre, ad oyan bónuszokat a játék?

Paranormal Cocktivity

(#123303) Farkassacred válasza JanR (#123289) üzenetére


Farkassacred
őstag

Avagy.. Túlzottan "hozzászoktunk" a soulslike játékokhoz.
Én a harmadik nehézségen kezdtem a Gow új részét, de nem mondanám igazán könnyűnek. Megszoktuk a harcrendszert és kész.
Szerintem korrekt nehézségi szint ez így az elején. A Got kezdett például kifejezetten keményen az elején szerintem, fejlesztői hibaként meg is maradt bennem ez.

(#123304) KaitouP válasza pr0bi (#123301) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Már tolod a remastert, vagy ez még az eredeti? :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#123305) pr0bi válasza KaitouP (#123304) üzenetére


pr0bi
senior tag

Sajnos csak decemberben, az eredetihez nem volt szerencsém. Gameplay videókat néztem.

(#123306) kecsu10


kecsu10
aktív tag

Azt kérdezném, hogy a Cyberpunk milyen játék? GTA-hoz hasonló? Mert akkor nem játszom vele. Vagy érdemes rászánni az időt majd a God of war után? Van annyira jó játék, hogy több hetem elmenjen rá?

(#123307) oriic válasza pr0bi (#123301) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Digital Mind Wave

Live-Die-Respawn

(#123308) RangerFox válasza kecsu10 (#123306) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem a Cyberpunkra nem lehet azt mondani, hogy jó játék lenne. Ha érdekel a stílus, akkor érdemes rászánni az időd, egyébként nem.

(#123309) Elderath


Elderath
őstag

16 órám van ragnarokba eddig szerintem kb max 30-40%-nál járhatok, de ez olyan szinten tapossa földbe a 2018as részt, hogy nemigaz pedig az se volt piskóta. Peak gaming

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#123310) Macccy válasza Elderath (#123309) üzenetére


Macccy
senior tag

Nagy önuralmat gyakorlok, de félek a gyatyámba megyek, ha ilyesmiket olvasok :D

Harmadik napja van a polcon a Ragnarök, sőt fel is telepítettem, de a hét elején úgy döntöttem, az előző részt ideje újrázni, így fegyelmezetten befejeztem szépen épp tegnap este - oké kicsit rusholva. Eddig el sem indítottam a folytatást ... de most már hulla hó, Ragnarök!

(#123311) cyberkind válasza kecsu10 (#123306) üzenetére


cyberkind
félisten

A sztori Johnny Mnemonic, a gameplay egy beta Gta, a város jól néz ki, de minden buta, mint a segg, a sokszor felhozott The Witcher 3 sose volt ilyen szar állapotban.

Paranormal Cocktivity

(#123312) modflow válasza opr (#123294) üzenetére


modflow
veterán

Ez poén volt! 😂
Nekem csak egy 7.1-es atmos rendszerem van.
Azt hittem átmegy, hogy azért írom ezt, mert kb. minden 23. hsz-ben az van, hogy óóó dikk oleden milyen jó a kép! Mintha egy miniled, lcd stb-n nem lenne brutál szép.

[ Szerkesztve ]

(#123313) modflow válasza pr0bi (#123300) üzenetére


modflow
veterán

:DD
Ez durva lehet.
Amúgy a hangzás is rengeteget ad az élményhez.

(#123314) raziel01 válasza raziel01 (#123271) üzenetére


raziel01
veterán

Próbáltam keresgetni. Akkor a hibás kontrollert becsomagolva küldjem a triwarden címére, melle konzolvilagos számla es hibaleírás?
Visszafele postán küldik vagy futárral?

(#123315) Lackooo84 válasza raziel01 (#123271) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem ment bele kosz? Ha van levegős spréd, akkor fújkálj bele a likba.

The Truth is out there...

(#123316) undercover válasza JanR (#123289) üzenetére


undercover
senior tag

Előtte nem pörögtek a Souls Like játékok? :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#123317) pr0bi válasza oriic (#123307) üzenetére


pr0bi
senior tag

Köszi!

(#123318) zozika84 válasza Elderath (#123309) üzenetére


zozika84
őstag

Remélem lassan én is eljutok arra a pontra, mert egyelőre nem találkoztam azzal a földbetaposással :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#123319) pr0bi válasza modflow (#123313) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ez pont így van, igaz már én is felszámoltam a rendszert. Nekem egy közép-felső kategóriás Denon+ Dali concept 5.1 szettem volt, szerettem de elég volt. Jelenleg bőven elég nekem a tv stereo + jóféle JBL bluetooth stereo füles mindenre, ezt használom PS-hez is.

(#123320) ricshard444 válasza zozika84 (#123318) üzenetére


ricshard444
veterán

Számomra a misztikum amit felépitett a 18-s rész, az sajnos megugorhatatlannak bizonyult.
Az a tátott szájjal nézés nagyon kevés helyen /konkrétan 1/ volt meg és úgy váratlan dolog számomra nem is történt, mindig csak izgalmasabb dolgot tudtam elképzelni az adott helyzetekben, mint amik történtek. Olyan földhöz ragadtnak éreztem, az epic látványos momentumok sem voltak tv-t átszakitóak, pedig ha már itt poénkodunk: én is OLED-n játszom. :D

Félreértés ne essék, jó játék, de ennyi év várakozás után mind minőségben, mind történet szempontjából sokkal többet vártam. Eddig az összes résznél hozta a Santa Monica. A számok nem engem bizonyitanak, de sok emberrel beszéltem, aki még igy érez, mint te és én Zozika. Olvastam olyat is, hogy az első rész 96% akkor ez mindenképp 100% és meg is kapta ezáltal, de ez nem igy kéne működjön, mert a tökéletestől igen messze áll.

2x találkoztam Gamebreak buggal, úgy, hogy még a PS is lefagyott, a karakterek animációi néhol hiányosak, a Map elrendezése roppant fárasztó tud lenni mikor keresed a dolgokat. A Hitboxot nagyban javitották /nem tökéletesre/, de a kamera eldobással nem tudtak mit kezdeni és emiatt meghalni sokszor Berzerker harc közben, mert nem látom hol van..., na az vicces. Mikor világot robbantó nagy dolgok történtek a képernyőn azt éreztem, hogy a PS4 miatt az az effekt úgy kipukkant rágógumi szintjén marad meg, mert valahogy el kell futni.

Aki végtelenül élvezi annak nem szeretném elvenni a kedvét, csupán nem értem a 100% értékeléseket.

Vannak dolgok...

(#123321) zozika84 válasza ricshard444 (#123320) üzenetére


zozika84
őstag

Na igen a 18-as rész egy mestermű, ez vitathatatlan.
Megszámolni nem tudom, hányszor vittem végig...
A Ragnarök esetében semmi hasonlót nem tapasztaltam (20 óra után kb). Nagyon jó folytatás és jó játék, de ebben az esetben sem szabad hinni a 10/10; mászterpísz; goty stb ömlengésnek, amit már megszokhattunk a gamer sajtótól.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#123322) S e t h válasza ricshard444 (#123320) üzenetére


S e t h
nagyúr

[link]
Akkor fejlődött, vagy sem?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#123323) Callisto válasza ricshard444 (#123320) üzenetére


Callisto
őstag

Amit leírtál az egyik sem gamebreaking bug. Gamebreaking bug, ha nem tudsz továbbmenni a történetben. Attól, hogy nem hozza az első meglepetését, ámulatát még lehet jobb. Ez olyan dolog, hogy a legnagyobb hatással általában mindenből az első szokott lenni. :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#123324) ricshard444 válasza S e t h (#123322) üzenetére


ricshard444
veterán

Több lett mindenben és mégis kevesebb, minőségben meg egyértelműen gyengébb.

Hidd el én vagyok az egyik legcsalódottabb, hiszen látod az avatáromon is, hogy imádom.

Callisto: Gamebreaking bug: beszéd közben kamera ráközelit az emberre és nem beszél, a sztori megakadt, a ps nem tudott még kikapcsolni sem. Másodiknál ugyanez a végénél, de akkor legalább a ps nem halt meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#123325) Atomgeszi válasza pr0bi (#123300) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mintha magamat látnám a vászon előtt. :D

(#123326) Lackooo84 válasza ricshard444 (#123324) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát szerintem ez baromság. A magyar félrefordításoktól eltekintve (na az viszont irtó gáz) sokkkal jobb, és több, mint az első.

De ez, hogy ez egy lektorált fordítás lenne.... na neee.... első részben még "szívesség" hogy a rákba lett itt "kegy", én nem tudom megérteni. ha nem fogják kijavítani, akkor elég savanyú lesz a szám íze.

The Truth is out there...

(#123327) Atomgeszi válasza modflow (#123313) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Iszonyat sokat. Én is mióta nem szar 5.1-re váltottam, új fejezetek nyíltak. Teljesen más élmény.

(#123328) Callisto válasza Lackooo84 (#123326) üzenetére


Callisto
őstag

Egyetértek.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#123329) Lefty válasza ricshard444 (#123324) üzenetére


Lefty
addikt

En szerencsere meg szinte semmilyen buggal nem talalkoztam, es minoseg teren en ugrast erzek. Grafika es harc teren mindenkepp. Nekem eddig a latvannyal sincs gondom, szerintem nagyon szep a vilag. A terkepnavigacio az viszont kaotikus neha, meg annyira bazinagy minden beleertve a betuket is, a legkisebb mereten, hogy a menu alapvetoen olyan, mintha gyengelatoknak keszult volna. De ez igazabol aprosag :)

[ Szerkesztve ]

(#123330) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Na pl. ez is mi... Felül rendesen XP-nek írja az XP-t, ahogy az első részben is, de a menü többi részében, meg amikor a menün kívül mikor kiírja (pl. egy harc után) mennyi XP-t kapsz ott is "TP"-zik a játék, ilyenektől kifekszek.... Most ezt miért kellett?? Első részben olyan tökéletes volt a fordítás is... már arra sem volt pénz vagy mi?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#123331) Faresz29


Faresz29
aktív tag

A Ragnarökben van valamilyen előzmény, ami feleveleníti az első részt?
Vagy nézzek róla yt videót?
Már rég volt, amikor kiplatináztam a GOW-ot!

(#123332) Lackooo84 válasza Faresz29 (#123331) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Van de nagyon rövidke.

The Truth is out there...

(#123333) Faresz29 válasza Lackooo84 (#123332) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszönöm Szépen!

Akkor megnézek egy hosszabbat, hogy képbe legyek....

(#123334) proly01


proly01
őstag

Azt ki lehet valahogyan kapcsolni,hogy a felhőbe ne mentsen semmit?
Elegem van már belőle, hogy elinditok egy játékot kiteszi,hogy a mentett adatok felhőben való ellenőrzése és van hogy 2 percig csak megy a keresés mire elindul a játék.
Aztán már csak a hab a tortán ha még utána frissítő fájlt is talál. :(((

....Pr:)ly....

(#123335) RudY válasza Faresz29 (#123333) üzenetére


RudY
addikt

Kicsit "fura" ez a mesélés, de amúgy nem rossz:
Hallgasd meg a God of War (2018) TELJES TÖRTÉNETÉT

(#123336) bankapeter


bankapeter
csendes tag

Sziasztok.2hónapos ps5 joy driftel.Euronicsba vettem.Oda vigyem vissza vagy inkabb a Triwardenbe küldjem.Hogy szokott ez működni,ha valaki már küldte ide esetleg.Köszönöm. :R

(#123337) Peace


Peace
nagyúr

Megszűnt hangot adni a PS hangfalon. :( Csinált már ilyet bárkinek? Tegnap még tökéletes volt. Vezeték nélküli fejhallgatóval simán megy. Volt itt újraindítás, ki-be kapcsolás, HDMI kihúztás.... érthetetlen.

(#123338) krx21 válasza redXIII (#123283) üzenetére


krx21
nagyúr

Kb. Ugyan ezt mondom, csak te pörögsz a vsync-en. VRR-nél is van szinkron, hisz ez a lényeg, csak itt már Adaptív-Sync-nek hívják…
Még a nevében is benne van. Figyi: G-SYNC, FreeSync. ;)
Tehát nem a szinkront nem használjuk, hanem a monitor adaptív szinkronizál…
Én nem ajánlom magamat.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123339) tboy93 válasza bankapeter (#123336) üzenetére


tboy93
nagyúr

triwardennel intézni közvetlenül gyorsabb

(#123340) fausto válasza Lackooo84 (#123330) üzenetére


fausto
addikt

Mai kedvenc: "they still toying with us" = "még megvan a játékunk"
Erre nehéz ráfogni, hogy azért ilyen, mert nem tudta a fordító a szövegköenyezetet...

(#123341) Bad Pritt válasza fausto (#123340) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez azért kritikán aluli. Xp - tp még talán belefé, mert a magyar zsargon része mindkettő, de ez konkrétan teljesen más.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123342) TrishtanAG válasza pr0bi (#123301) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Emlékeim szerint limit break-szerű támadásokat adott be, ha kijött a a cseresznye, akarom mondani 3 ugyanolyan karakter.

www.adventuregames.hu

(#123343) Lackooo84 válasza fausto (#123340) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez még semmi, vannak ennél cifrábbak is. :((( Történet helyett ösvény.... szívességek helyett kegy, és ezt minden küldetésnél kell olvasnom, szabályosan fájnak...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#123344) opr válasza modflow (#123312) üzenetére


opr
veterán

Tök mindegy, a 7.1-ért is. :DDD
Ezerszer jobban irigylem, mint egy oled tv-t. Oled az nálam ilyen jó, fasza, szép, igen, de annyira nem érdekel, hogy nincs kategória, meg vagyok elégedve azzal a képpel, amit a mostani tv-m ad. Viszont a hang... Egy jobb térhangcucc olyan mocsok sokat tud hozzáadni minden filmhez meg játékhoz, hogy az rendesen hiányzik, de kb sose lesz elég helyem neki. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#123345) BigBlue69 válasza Lackooo84 (#123343) üzenetére


BigBlue69
őstag

Azért kegy mert egy isten szívesség helyet kegyelmet ad.vqgy valami ilyesmit olvastam erről.
Egyébként nekem rohadtul bejönn és még póló méretét is sikerült jól belőnöm.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#123346) Rony949 válasza Bad Pritt (#123341) üzenetére


Rony949
őstag

A fordító szakma nagyon alulbecsült a tudomásom szerint. Nem tudom pontosan mennyi a bérük, de azt több helyen láttam már panaszkodókat, hogy túl kevés idő alatt kell fordítaniuk, rohadt kevés pénzért.

Én már több mint egy évtizede sose használok játékokban magyar feliratot, mert tudok olyan szinten angolul hogy megértsek minden fontosabb dolgot, szóval hál' istennek nem vagyok rászorulva ezekre az ultra gyenge fordításokra.

[ Szerkesztve ]

(#123347) kecsu10 válasza ricshard444 (#123320) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Egyetértek. Persze, végig fogom játszani, de valahogy nem áll össze. Nyilván jó játék, de semmi olyan ami miatt a padlón keresném az állam vagy ilyesmi. A menü nem tetszik, sokszor érzem időhúzásnak azt amit csinálnak. A Plague Tale sztoriban és grafikában is no1 nálam idén az biztos. (Eddig is jobban szerettem a Last of us-t, de szerintem ez meg is marad. Annak a harmadik része ismét sztenderd lesz egy ideig az biztos). Csak de sokára lesz az még...

(#123348) kecsu10 válasza cyberkind (#123311) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Akkor hagyom is, még a GTA-t sem vittem végig egyet sem, egyszerűen nem tud magával ragadni ez a gengszter duma és a játékmenet sem. Ha ezt még gyengébb minőségben is adja elő, ráadásul befűt a pc mert akkora a gépigény, akkor aztán tényleg nem foglalkozom vele.

(#123349) bankapeter válasza tboy93 (#123339) üzenetére


bankapeter
csendes tag

Köszönöm

(#123350) Rony949 válasza kecsu10 (#123348) üzenetére


Rony949
őstag

A Cyberpunk 2077 NEM egy GTA klón. Próbált még annak idején az lenni, a fejlesztők ezt is ígérték, de ahogy megjelent, azt nem szabad GTA klónként felfogni. Ez még mindig egy Witcher 3-as openworld, csak cyberpunk köntösben. Az egész felépítése Witcher 3-as. Tehát van egy fősztorink, ami egyébként fantasztikusan jó, vannak side quest-ek, melyek szintén kidolgozottak. A város elképesztően hangulatos, nappal is szép, de természetesen éjszaka mutatja ki a foga fehérjét. A soundtrack egy mestermű, mind a betét dalok, mind a játékhoz írt zenék jó minőségűek, változatosak és brutálok. (a rádió teli van szaftos rock dalokkal, ami számomra plusz pont) És végül az egész játéknak a hangulata nagyon egyedi és erős, személyes véleményem szerint.

A karakterek már kevésbé változatosak és érdekesek, vannak olyan mellékküldik, amelyek önismétlőek (gigs). Sok fícsőr kimaradt a játékból, ami nem lett volna rossz ha benne van, pl. a metrózás. Az optimalizálás sajnos nem lett az erőssége. PC-n a játék gyönyörű, még Ray Tracing nélkül is, de ehhez komoly gép is kell, főleg ha a 60 fps is fontos szempont. Nekem GTX 1060-al épp hogy csak élvezetesen fut, low-medium beállításokkal és még így is beesik 60 alá. PS5-ös teljesítményről nem tudok nyilatkozni, de arról nem nagyon olvastam panaszokat, az inkább a PS4-nél volt. És maga a játék még mindig irtó bugos, szóval ezt is fontos észben tartani.

Nem próbálom rád erőszakolni a játékot, ha nem akarod, ne játssz vele. Csak elakartam mondani, hogy ez egy különleges játék, ami egyszerre esett áldozatául a covid időszaknak, a generáció váltásnak, a borzasztó vezetői döntéseknek és az esztelen ígérgetéseknek.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.