Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) belan válasza kecsu10 (#101997) üzenetére


belan
addikt

Hát azért nem mindenbe szebb szerintem last of us 2 , de egy OW játékot nem lehet össze hasonlítani egy nem OW játékkal grafikailag nem liga .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#102002) snots válasza kecsu10 (#101994) üzenetére


snots
tag

De ezzel nekem nem ez a bajom. Világos, hogy a HW nem bírja a 4k-t, főleg nem ray tracing-gel, nem ma kezdtem el számítástechnikával foglalkozni, sőt, 20 éves is elmúltam már sajnos egy pár éve.

A bajom - ahogy az lenni szokott - a marketinggel van. Nem tudom, hogy mennyire számít extrának a 4k 2021/2022-ben, szerintem úgy kábé semennyire. Értem ez alatt, hogy már gombokért utánadvágnak egy akármilyen tévét (most azt hagyjuk, hogy minőségben az milyen), ami tudja a 4k-t. Rengeteg TV adás is elérhető már 4k-ban, talán nem is olyan nagy baj, ha így 2022-ben nem full HD-ben nyomjuk a dolgokat. Az emberek többsége TV-n használja a konzolt, bár mondhatnám erre, hogy egy akármilyen 4k-s monitort is kapsz már olcsón, csak vigyed.

Szimplán csak nem tetszik, hogy úgy tűnik, hogy még kell egy generációt várni arra, hogy a 4k valóban általános legyen és ez igaz PC-re is. Bizonyos játékok alatt, jelen pillanatban csúcs kártyákkal sincs meg a natív 4k 60 fps (ultra beállítások mellett) és itt ugye bőven millió feletti számítógépekről beszélünk, de leginkább másfél millió körüliről. Nem, megintcsak nem az árral van a gond (nem, nincs számolatlanul pénz sajnos), hanem azzal, hogy 2022-ben nem ezt várnám el a hw gyártóktól. Tudom, naív vagyok.

Erre persze most megint be lehetne nyögni, hogy "ja, te elhitted, mekkora lúzer vagy". Nem, magyar vagyok már elég régóta, azt sem hiszem el, amit látok és már megtörtént, csak arról beszélek, hogy így, 2022-ben már szerintem elvárható standard lehetne a 4k, nem pedig egy elvárt vágyálom. Na, majd 8 év múlva, amikor már 200 ezerért fognak 8k-s tévét utánadvágni, akkor majd talán. Persze az akkori konzolgenerációt már 8k 60 fps-sel fogják hirdetni, amiből majd kapsz egy 4k-t RT-vel, jó esetben, vagy azt sem.

Ha lehet kérni, akkor ne menjünk el abba az irányba, hogy nem a grafika számít, én is imádom a tetrist, sőt a régi Mario-val is el tudom ütni az időt, ez most nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#102003) Deck válasza snots (#102002) üzenetére


Deck
titán

Én olyan igénytelen vagyok, hogy csak a 60fps legyen meg... Minden más csak extra :DDD :P

PS5

(#102004) snots válasza Deck (#102003) üzenetére


snots
tag

Hát, amúgy sajnos én is a 60 fps-re szavazok inkább.

(#102005) Scholes9 válasza madkiller (#101945) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ehhe :DDD :N

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#102006) fogtunder válasza Frod (#101972) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ó, szerintem nem az arcvesztés miatt nem lesz, hanem mert még várnak tőle értelmezhető mértékű bevételt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#102007) Moby válasza snots (#102002) üzenetére


Moby
addikt

De miről szól pontosan? Mert leírod, hogy a másfél milliós konfigon sincs mindig meg a 4K@60fps, de közben számolatlanul sincs pénzed, mégis úgy gondolod, hogy ez 2022-ben elvárható lenne, merthát mégiscsak 2022 van. 200-ért, mert az árával amúgy nincs gond.
Biztosan végiggondolod összefüggéseiben, amiket leírsz? Mármint érted is ezeket? Ha igen, akkor ez ilyen felesleges flémkeltés. Ha nem, akkor viszont nem a naív a megfelelő jelző, és főleg nem a marketinggel van a baj.

(#102008) snots válasza Moby (#102007) üzenetére


snots
tag

Jól van na, nem várom el a 4k-t 2022-ben, majd inkább 2032-ben, remélem, hogy akkor már elvárhatom majd, vagy nem tudom, hogy mikortól szabad. :D

Nem mintha számítana, mert nem igazán releváns, csak kiváncsiságból megnéztem. Az első 4k képes kijelző 2001-ben jelent meg, az első 4k-s broadcast (tehát amit már ugye a parasztok is nézhettek) 2016-ban élesedett, tény, hogy nem Miskolcon.

Azt gondoltam, na, hogy mostmár lehetne akár standard is, főleg, hogy a marketing (amivel nincs baj ugye mint tudjuk, meg amúgy is hülye, aki elhiszi) már jópár éve úgy adja el a vidkártyákat, hogy na, ezzel aztán 4k. Tudjuk, bevett szokás, olyan, mint a minden foltot kivevő mosópor. Kretén vagyok, ezt többen megerősítették már, de ennyire talán mégsem. Csak tapsolni azért ne kelljen már hozzá. Ilyenkor szokott előkerülni a megdönthetetlen érv, hogy csináljak jobbat, ez nálam ilyen örök kedvenc.

Mindegy, inkább befejezem, könyveljük el, hogy hülye vagyok, valószínűleg már így is marad. Túl sokat akartam, aztán nem bírta a farkam.

4k marad a filmnézésre még egy jó pár évig akkor.

Béke, meg ilyenek. Flame-elni meg végképp nem akartam, mindenkinek személyes dolog, hogy minek örül, mit fogad el, mi tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#102009) belan válasza Deck (#102003) üzenetére


belan
addikt

Fürödni szoktál . :F 😂

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#102010) Deck válasza belan (#102009) üzenetére


Deck
titán

Elég komoly gond van, ha ez jutott először eszedbe arról amit írtam.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#102011) belan válasza Deck (#102010) üzenetére


belan
addikt

Ooo de komoly valaki ;] . Ne
fürdjé le .😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#102012) Scholes9 válasza snots (#102008) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#102013) Woodslave válasza BusinessGuy (#101991) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Bocsánat de azért vettem konzolt mert semmilyen hardver ismerettel nem rendelkezem. Mondjuk nem is azért mert elhittem hogy 4k 60 fps. De nem akarom felszítani a vitát nekem nem tetszik hogy konzolon varialnom kell mit veszek le vagy fel. Olyan játék és vizuális élményt akarok amit a készítők elképzeltek. Engem bosszant hogy a vizuális élményt fel kell áldoznom (ok ez túlzás) az élvezetesebb jatemenetert.

Lehet én vagyok csak ilyen jobb ha kapok egy valamit mintha választok és tudom hogy a másik dolog lehet jobb :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#102014) Deck válasza Woodslave (#102013) üzenetére


Deck
titán

Vedd úgy akkor, hogy az a 4k30fps amit a készítők megálmodtak. A másik opciót csak beletették azoknak akiknek a 30fps darabos stb.

Nem értem miért nem jó, hogy te döntesz. :F

PS5

(#102015) Woodslave válasza Deck (#102014) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Eleget döntök az életben játékban is utálom :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#102016) Deck válasza Woodslave (#102015) üzenetére


Deck
titán

Játékokba nálam is stresszes dolog ez... :DDD

PS5

(#102017) ProEvoFan válasza Deck (#102014) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mert szeretné látni azt 60 fpsel, amit a quality nyújt.
Ez egy kicsit engem is bosszantott az FH5nél, mert quality módban sokkal szebb a játék, de 30 fpsel nagyon rossz az autóversenyzés.
Valószínűleg a GT7el lesznek ehhez hasonló problémáim. Majd megszokom itt is a gyengébb grafikát az 60 fps oltárán.

(#102018) Deck válasza ProEvoFan (#102017) üzenetére


Deck
titán

Én is szeretném de nem lehet mindkettő... :(
Ha lehetne úgy készítették volna el. 30fps-el minden rosszabb. Ezért, se kell :N

[ Szerkesztve ]

PS5

(#102019) Scholes9 válasza ProEvoFan (#102017) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akárhogy is nézzük, a konzolok áráért ez szerintem nagyon is rendben van :B :R Pláne, ha a PC alkatrész árakat figyelmébe vesszük :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#102020) ProEvoFan válasza Scholes9 (#102019) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Teljes mértékben igazad van. :R
Más.
Még sosem láttam ekkora számokat a psnprofils.com oldalán. [kép] Szerintem hatalmas eladásokat produkál a játék.

(#102021) Deck válasza ProEvoFan (#102020) üzenetére


Deck
titán

Megérdemelten! Végre egy játék amit lehet élvezni :C

PS5

(#102022) gamegod


gamegod
senior tag

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#102023) kIsDe`


kIsDe`
tag

PS Plus (március 2022) Ghostrunner,
Team Sonic Racing,
Ghost of Tsushima: Legends

[ Szerkesztve ]

(#102024) Bencus88 válasza kIsDe` (#102023) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Na legalább tudok haladni a Horizonnal :DDD Nem is baj, hogy ezek a hónapok ennyire rosszak majd, a böjtre jöhetnek a jók :C

(#102025) nesh_019 válasza ProEvoFan (#102020) üzenetére


nesh_019
senior tag

Ez csak europa vagy összesített? Csak 14 ezren jatszottak vele? Azt hittem több százezren. :F

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#102026) keIdor válasza snots (#101971) üzenetére


keIdor
titán

4K 60fps +RT -t csak a legerősebb RTX-3090 tud, meg talán a 80Ti, de ezek is inkább csak DLSS-el.
Kifizetnél 600-700 ezret egy konzolért? Mert kb. ilyen ára lenne egy hasonló hardvernek.

A realitás szintjén kéne maradni, ez egy 400-500€ konzol, ennyi pénzért még ez a hardver is ajándék, olyan olcsó. Ebbe ennyi van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#102027) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Megjött az első két "hozzá való" játékom a masinához:

Uncharted egyelőre ráér, mert még a Nathan Drake Collection-t sem kezdtem el igazán, de a Death Stranding miatt is kell majd valamit takarítani, mert az is 71GB minimum doboz szerint.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#102028) BusinessGuy válasza Woodslave (#102013) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ez is egy butaság. Azért bosszant mert tudod hogy 30 fps-el szebb a cucc. Ha csak 60 fps lenne nem bosszantana - ami megint rávilágít a problémára miszerint gőze sincs a siránkozónak a hardverröl.
Akkor vedd úgy hogy amit megálmodtak az a jobb grafika, ennyi.

De soha senki nem tett olyan igéretet hogy itt natív 4k 60 fps lesz tehát érthetetlen még akkor is az elvárás ha valakinek köze sincs a hardverekhez. Sőt még natív 4k sem volt igérve. A 4k mint "reklám" a Ps Pro esetében is ott szerepelt közben 1000-ből 1 játék ha tudta ezt natívan nyújtani.
Úgyhogy számomra érthetetlen az efféle hiszti olyanoktól is akik állítólag jártasak a hw kérdésben és olyanoktól is akik nem. Főleg nem egy olyan platformon ahol hosszú éveken sőt évtizedeken át hangzott el mint érv egy pc vs konzol idiotizmus vitában a pc grafikai fölényével szemben hogy a grafika nem számít.....
Kaptunk egy teljesen jó gépet főleg ha az árát nézzük a teljesítményéhez képest a jelenlegi elszabadult árak mellett. Mellé kaptunk lehetőséget arra egyes játékokban hogy akinek fontos a 60 fps az használhassa a gépét úgy. End of story. A full grafikázás felbontásmatyizás és a framerate mánia meg maradjon a highend pc-knek ahogy eddig is, hisz nem azért a szintért fizetsz ha azért fizetnél akkor a ps5 is lenne vagy 300.000 bolti áron....

Az egyedüli ami dühítő de ez sem kéne hogy érintse maximum egy szemráncolás erejéig a hw képességeit közelröl sem kapizsgáló játékosoknak, az az mikor egy játék a többihez képest gyengébben néz ki és még szarabbul is fut....

[ Szerkesztve ]

(#102029) bagyulajuve válasza ProEvoFan (#102017) üzenetére


bagyulajuve
addikt

fura, mert nekem FH5-nél nem zavaró a 30 fps, míg itt a HFW-nél igen :F

Resistencia eterna

(#102030) keIdor válasza nesh_019 (#102000) üzenetére


keIdor
titán

Egyáltalán nem kamu vagy hülyeség a 8K a dobozon, mert tudja. HDMI 2.1, tehát megvan a sávszélesség a 7680x4320 60Hz-hez. Az csak ennyit jelöl.
Azt senki nem mondta, hogy ezt a mostani játékokba hasznáni is fogják. De 10 éves játékoknál még mehetne is natívan annyin, semmi akadálya nincs…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#102031) RangerFox válasza nesh_019 (#102025) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ez csak a psnprofiles aktív felhasználókat listázza. A világon több millióan játszanak vele.

(#102032) keIdor válasza ProEvoFan (#102017) üzenetére


keIdor
titán

Vagy veszel PC-t, az Quality mód feletti grafikával 120fps easy. Csak nem 500€.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#102033) Kendek válasza keIdor (#102030) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy az a röhej, hogy ugyan ott virít a dobozon a 8K, de ezt a gyakorlatban nem tudja a konzol, mert az a 2.1-es HDMI port amire hivatkozol, az sávszélességben le van korlátozva, és nem elég hozzá. Később ez még változhat, de amennyire nyögvenyelősen megy a VRR támogatásának a beépítése is, örülhetünk ha egyáltalán valaha is megoldják.

<-ƘƘ->

(#102034) keIdor válasza Kendek (#102033) üzenetére


keIdor
titán

Jogos. A hardver tudja, a szoftver nem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#102035) nesh_019 válasza keIdor (#102030) üzenetére


nesh_019
senior tag

"Egyáltalán nem kamu vagy hülyeség a 8K a dobozon"
aljas rágalom én nem írtam ilyent, olvasd el újra:O


"Jogos. A hardver tudja, a szoftver nem."

Helyesbítek, inkább támogatja. :DD

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#102036) Elderath


Elderath
őstag

Jönnek elden ring reviewk. Jelenleg 98on áll metan lol. Biztos megy majd lejjebb, de na... elég durva :D

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#102037) _Balee_ válasza Elderath (#102036) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Nagyon durva. :D Legyen már péntek.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#102038) Elderath


Elderath
őstag

Ja és állítólag brutál mennyiségű és minőségű tartalom van benne. Kb 3 souls game egyben

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#102039) Frod válasza ProEvoFan (#102020) üzenetére


Frod
addikt

Valóban szép szám, de azért kb a Sony ex-ek szokták hozni ezeket a számokat premier héten.
Csak sajnos visszamenőleg nem lehet ezeket a heti bontásokat nézni.

Do you see the white shadow?

(#102040) CptAdamica válasza Elderath (#102038) üzenetére


CptAdamica
veterán

Már alig várom, hogy emberesen felkúrjam az agyam rajta!

Megyen!

(#102041) FollowTheORI válasza CptAdamica (#102040) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát én már a HFW-nél is átraktam inkább story módra egy két nagyobb állat annyira felizélt... :D
Ezt nyilván meg se veszem... ;] Tömindegy 1000/100 akkorse. :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#102043) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Amúgy ajánlom az IGN US Elden Ring tesztjét. Mitchell Saltzman írta, az ő szavára nyugodtan lehet adni, ha soulsborne/roguelike játékokról van szó.

(#102044) Woodslave válasza BusinessGuy (#102028) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Pontosan ezért bosszant. Ha ez futna 60fps vagy tök mindegy 30 vagy 48 amilyen graffal fut akkor nekem szavam se lenne. Én pont hogy nem várom el konzolon a bütykölgetest. Ennyi. Ne kelljen már tényleg lassan levenni a felbontást árnyékot meg látótávolságot hogy fusson a játék. De ennyi nem dőlök kardomba nem érdekel az fps a graf bőven jó túlléphetunk :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#102045) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Én elhiszem, hogy kurva jó lett az Elden Ring. De másnak nem gyanús kicsit, hogy eléggé elvakult a média a souls -like játékok tekintetében?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#102046) Deck válasza ImACeltic (#102045) üzenetére


Deck
titán

FS esetében jogos amit írsz. De majd sp8787 megmondja a frankót. Másnak nem hiszek. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#102047) Woodslave válasza ImACeltic (#102045) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Alig várom ma reggel csorgott a nyalam ahogy elindult az előtoltes :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#102048) Elderath válasza ImACeltic (#102045) üzenetére


Elderath
őstag

Talán mert annyira jók? :)

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#102049) FollowTheORI válasza ImACeltic (#102045) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert mindenki szereti a mazo-t... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#102050) Moby válasza Moby (#101902) üzenetére


Moby
addikt

Abszolút valid amint Vincent mond. Nálam is ott a jelben a brightness fluktuáció, szóval nem firmware, semmisem, ott van ez mindenkinél, csak kijelző beállítás kérdése, hogy látszik-e.
Ez már a patch utáni állapot, csináltam patch előtt is, nincs változás
[link]
/bocs a shakycam miatt, nem volt kéznél állvány, de a lényeg így is látszik :B

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.