Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) opr válasza JanR (#118997) üzenetére


opr
veterán

Szerintem valami olyasmi lesz, hogy azonnal nem fog menni, de mondjuk egy, max ket evvel megjelenes utan hajlando lennek fogadni egy laza 1000 euroban, hogy de, siman menni fog PC-n, max kell majd kicsit ugyeskedni, es nem feltetlen lesz minden feature tamogatva.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#119002) kicsi89


kicsi89
csendes tag

Üdv mindenkinek! Olyan dologban szeretnék segítséget kérni, hogy vettem egy ps 5-öt, és bejelentkezek a ps4 accountal amin van 2 felhasználói fiók.A gondom az hogy nem fő felhasználói fiókkal lép be amin van ps+ előfizetés hanem a másikkal, így újra elő kellene fizetnem.Előre is köszönöm a segítséget!

(#119003) Kendek válasza kicsi89 (#119002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs olyan, hogy PS4 account, vagyis a két profilodhoz tartozik kétféle email cím és jelszó. Ha a másikat szeretnéd használni, akkor azzal kell bejelentkezned.

<-ƘƘ->

(#119004) kicsi89 válasza Kendek (#119003) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#119005) Zlathan11


Zlathan11
újonc

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy probálnánk multizni, de sikertelen csatlakozást ír. A játszótárs átváltott mobilnetre, így néhány játékban tudtunk csatalkozni(Tsushima, Nioh 2, Returnal) igaz, nem mindig elsőre. Viszont az Elden Ringben hiába látjuk a summon signt, egyszerüen nem jön össze a csatlakozás. Failed to join sessiont ir. A parti chat simán megy közben. Mi lehet a gond?

(#119006) fausto válasza tboy93 (#118999) üzenetére


fausto
addikt

Jogos, az ajánlott fogy.ár. pl. 230ezer Ft lesz, de majd a boltok bekamuzzák, hogy a Sony csak bundle-be engedi, így lesznek nagyszerű gépcsomagok, lemezes+VR+VR játék+Horizon (mert miért ne?)+1 éves Plus :D

(#119007) erahurka válasza opr (#119001) üzenetére


erahurka
félisten

Első generációsat is lehet PC-vel mókolni. Mondjuk ott vannak fények amik mint tudjuk mindent megváltoztatnak.

(#119008) opr válasza erahurka (#119007) üzenetére


opr
veterán

Sóhaj [link] :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#119009) erahurka válasza opr (#119008) üzenetére


erahurka
félisten

De hát a régi hogy ment PC-s játékokkal? Azok nem olyan kontrollerre meg fénybigyós trekkingre lettek írva. :F

(#119010) opr válasza erahurka (#119009) üzenetére


opr
veterán

A libek gyakorlatilag ugyanazok, mint PS4-en. Ha a kamerát is csatlakoztatod, akkor van headset meg kontroller tracking is, ugyan olyan minőségben és korlátokkal, mint PS4-en.
Ugyanez valószínűleg igaz lesz a PSVR2-re is. Mivel a PC teljesen más platform, annyira nem gáz, hogy más a kontroller, így is támogatnak a PC-s játékok mindent IS kb. Ha meg nem, ott a modding.

Az, hogy PSVR1, illetve PSVR2 keverve menjen, (tehát egyik headset - másik kontroller, bármilyen felosztásban) az PC-n se fog menni sajnos, ugyan azok miatt az okok miatt, mint PS-en.

De amíg ezeket nem akarjuk mixelni, plusz ugye kikerül a képből az erősen egy fajta cuccra tervezett és optimalizált szoftver, nem lesz semmi gond. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#119011) opr válasza erahurka (#119009) üzenetére


opr
veterán

Ui: Amúgy általában úgy (PSVR1), hogy olyan játekokhoz használták, amihez elég csak a headset tracking, ami meg amúgy a gyro-k miatt megy akár kamera nélkül is, amíg csak nézelődni akarsz, hajolgatni meg guggolgatni nem.
Ilyen pl szimulátorok, mindenféle VR "élmény" programok, meg 360 videók, ilyesmi.
Bőven nem egy teljesértékű cucc. Igazából még akkor sem, ha minden adott hozzá (ugye 1db kamera miatt gyakorlatilag nagyon maximum 180 fokban forgolódhatsz), de ha nincs kamera... Hát, akkor lehet még a telefonos VR is jobb, legalább a felbontás magasabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#119012) cross56 válasza MunezXBK (#118929) üzenetére


cross56
senior tag

3. napja próbálkozom…. És láss csodát bekapcsoltak :DDD
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#119013) proly01


proly01
őstag

Engem nem érdekel mennyi a PS VR2, csak lehetne már előrendelni valahol..... :U

....Pr:)ly....

(#119014) F-ECT$ válasza proly01 (#119013) üzenetére


F-ECT$
titán

Az engem is, vagy 10 helyről elő fogom rendelni, aztán megy 1.5x áron fel HA-ra ;]

Dive ever, work never.

(#119015) Wlac válasza opr (#119011) üzenetére


Wlac
Ármester

Plusz még érdemes megemlíteni, hogy szerintem gyalázatosan rossz volt a rendszer. A Subnauticával próbáltam, de rögtön elkaptott a hányinger, ami a se a PS4-en való VR-ozásnál nem jött elő, se akkor, amikor PC-n toltam HTC HMD-vel. Lehet persze, hogy csak konfigolni kellett volna jobban, de elég hamar elengedtem a dolgot.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#119016) opr válasza Wlac (#119015) üzenetére


opr
veterán

Az mondjuk fura. Lehet valami rosszul volt beállítva, passz. Annyi tapasztalatom azért nincs PC-s PSVR-al, hogy ennyiből akár csak saccra tudjak tippelni, max annyi, hogy ha kamera nélkül próbáltad, csak a gyro-k alapján, akkor az nagyon szédítő tud lenni egy olyan játékban, ahol amúgy lenne mozgás.

Na mindegy, inside out ezt megoldja, PSVR2 már nem lesz PC-n se korlátos.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#119017) ambushka válasza proly01 (#119013) üzenetére


ambushka
aktív tag

Ha jovo nyaron jelenik meg peldaul, akkor lassan lesz egy erdekel gomb a KV-n, nyugi.

[ Szerkesztve ]

PSN ambushka8989

(#119018) 3L1T3 válasza ambushka (#119017) üzenetére


3L1T3
addikt

Aranyos vagy de ahogy mar korabban leirtam minden SONY termek/szoftver eseteben egy idoben jelenik meg a pre-order lehetoseg globalisan!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#119019) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok! Most vettem észre, hogy milyen jó kis játékokkal bővült a classic catalogue.
Azért szépen alakul ez :)
God of war 2-3, oblivion, infamous 1-2, force unleashed 1-2, fallout 3… stb.
Remélem még sok hasonlóan erős játékot beraknak majd.
Gran turismoknak is örülnék.

(#119020) EmThor válasza cross56 (#119019) üzenetére


EmThor
addikt

Csak hát ez még mindig nem natív hanem streaming, de legalább van, és az is érdekes pl hogy a ps3-on natívan elkezdett god of war ascension, ps plus által felhőbe töltött mentését, a ps5ön streamelt ascension nem látta, mintha 2 külön hálózaton lenne.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#119021) cross56 válasza EmThor (#119020) üzenetére


cross56
senior tag

Igen, azért natívban lenne az igazi, de már ez is valami, hogy egyáltalán van.
Általában jól működik nekem ez a streaming, bár ma pont elég gyengusz volt a jel és ezért kb játszhatatlan volt :DDD

(#119022) EmThor


EmThor
addikt

Azt még lehet érdemes lenne kipróbálni, hogy ps4-en indított ps3as stream mentését látja e a ps5ön indított ps3as stream, bár azt már valószínűleg igen.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#119023) ambushka válasza 3L1T3 (#119018) üzenetére


ambushka
aktív tag

Akkor az csak egy bug lehetett ket eve, bocsi az elozo kommentemert!

PSN ambushka8989

(#119024) 3L1T3 válasza ambushka (#119023) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem bug volt, hanem 2022-től ez a protokol.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#119025) Sliderxy válasza cross56 (#119019) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Bizony, bővül a katalógus szépen. Lost Planet-ből is bent van már mindhárom rész.

(#119026) Mezcal


Mezcal
addikt

Lakat van a RDR2-n, kikerült az extrából? Nem úgy volt, hogy csak októberben?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#119027) Sliderxy válasza Mezcal (#119026) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az az első részre vonatkozik, RDR1 Október 17.-én kerül kivezetésre.
RDR2-re szeptember 20.-át írtak.

[ Szerkesztve ]

(#119028) Kendek válasza Mezcal (#119026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pár napja még az volt a kérdés, hogy akkor most mégsem kerül ki? :DDD

<-ƘƘ->

(#119029) Jakesz válasza Mezcal (#119026) üzenetére


Jakesz
őstag

Kikerült. Pár napja én írtam, hogy október közepén kerül ki, sajnos rosszul emlékeztem. Elnézést!

(#119030) Mezcal


Mezcal
addikt

Azért ez nem volt egy hosszú idő, chapter 3-ig jutottam. :N

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#119031) Sliderxy válasza Mezcal (#119030) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Én bele sem tudtam kezdeni. Az első részt még gyorsan pótoltam, de erre már nem maradt idő, pláne úgy hogy sokkal hosszabb mint az első. A kivezetési dátumokat legalább felcserélhették volna. :U
Visszakerülni meg gondolom egyhamar nem fog, ha egyáltalán visszakerül valaha. Így marad a kivárás a leárazásra.

(#119032) Farkassacred válasza Mezcal (#119030) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ezért nem is fizetek elő ilyen dolgokra. :P
Megveszem, enyém, játszom.

(#119033) tboy93 válasza Mezcal (#119030) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt a jatekot meg kell venni :K

(#119034) erahurka


erahurka
félisten

Buta kérdés, de ha van egy PS3-am, akkor a PS Plus Premium tier klasszikus játékait letölthetem rá és játszhatok arról, vagy nincs erre lehetőség?

(#119035) erahurka válasza Mezcal (#119030) üzenetére


erahurka
félisten

70 óra kb. a végigjátszás, elképesztő dolgok vannak benne, ugyanakkor elképesztően sokat kell lovagolni (kb. 40 óra a fentiből) és elképesztően semmilyen a gunplay, amit picit túl is toltak.

(#119036) F-ECT$ válasza Mezcal (#119030) üzenetére


F-ECT$
titán

Nagyon korán kiderült, hogy ezt mikor fogják kivenni, szóval előre kellett volna venned :)
Tényleg nem volt benn sokáig, szerintem direkt ilyen csali címnek szánták, csak túl drága lett volna 1 évig benn hagyni.

Dive ever, work never.

(#119037) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hát borzalom katyvasz ez a Deathloop, franc megette aki ezt kitalálta. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#119038) Mezcal válasza tboy93 (#119033) üzenetére


Mezcal
addikt

Megvolt lemezen még PS4 alatt, de eladtam. Szóval folytatva sem tudtam végezni vele, akkor mit mondjon egy olyan, aki most kezdte.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#119039) tboy93 válasza Mezcal (#119038) üzenetére


tboy93
nagyúr

Puhányok vagyunk az van :D Gimis koromban ez a játék max egy hétvége lett volna ;]

(#119040) vm93hun válasza Mezcal (#119038) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Én két hét alatt végigvittem napi kb 3-4 órás játékidővel.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#119041) ldave válasza bbuffy (#119037) üzenetére


ldave
félisten

Nemrég játszottam végig, szerintem remek játék, jó nagy szabadságot ad a játékosnak egészen a legvégéig, az sajna már szinte teljesen lineáris.

A Slime draws near! Command?

(#119042) kevike576 válasza proly01 (#119013) üzenetére


kevike576
senior tag

Állíts be IDE egy termék figyelőt , kezdetnek nem rossz :)

(#119043) Mezcal válasza vm93hun (#119040) üzenetére


Mezcal
addikt

Biztos lehet így is, csak én emellett még vagy 5-6 játékkal játszom.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#119044) Frod válasza bbuffy (#119037) üzenetére


Frod
addikt

Egyáltalán nem katyvasz, sőt.
Igazából elég zavaró, hogy pontosan mondja mit kell csinálni, szóval hiába a szokásos "csináld magad" féle Arkane cím, a központi szálon elég szépen fogva van a kezed mit és merre csinálj.
Kb az első 3 óra ami olyan, hogy keresed a helyed, de mihelyt megvan az Infuse képesség és a legendás dupla pisztoly kb sétagalopp.

Jött hozzá ingyenes update, és 4 új trófea, úgyhogy majd visszanézek :)

Do you see the white shadow?

(#119045) floatr válasza Sliderxy (#119027) üzenetére


floatr
veterán

Mondjuk elég vicces, hogy a RDR1-et nem tudom megvenni sem, de plusból is eltűnik... a T2 szagoljon lóherét.

[ Szerkesztve ]

(#119046) vm93hun válasza Mezcal (#119043) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nálam négy konzol mellett (2 Xbox, 2 PS) nekem is nehéz eldönteni, hogy most épp mivel játsszak, de ezt úgy alakítottam ki, hogy ami megvan állandóra, azt félre tudom tenni és inkább azt hozom előtérbe, ami előfizetéses rendszerben van.

@Sliderxy #119027
Viszonylag sűrűn van leakciózva, amikor meg épp nem, akkor dobozosan tudod megvenni kb. ugyanannyiért.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#119047) sting2 válasza bbuffy (#119037) üzenetére


sting2
addikt

Bizonyos kor felett, ez nyilvánvaló volt az első 1 perces klipp megtekintése után.. ;]
A sajtó anno akkorát ömlengett róla, hogy az már ciki volt.
Jelenleg szélesebb kör számára elérhető, és szinte csak a " kár érte, jobbra számítottam", stb, stb, olvasható róla.
Most akkor a csúcskockák" mivel játszottak akkor?..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#119048) erahurka válasza sting2 (#119047) üzenetére


erahurka
félisten

OW Zoly már akkor is mondta hogy szar.

10 perc játék után ;]

(#119049) bbuffy válasza Frod (#119044) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na akkor nekifutok mégegyszer, lehet én kapkodtam el.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#119050) sting2 válasza erahurka (#119048) üzenetére


sting2
addikt

Ezerszer inkább Ő mint a raccsolo, kurvaanyázo, 100 darabos szókészletet használó héber páros..
:U

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.