Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Kendek válasza fiATHaLON (#46997) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vásárlás után egyből indíthatod is a letöltést. Fel fogja ajánlani, de itt a link hozzá.

<-ƘƘ->

(#47002) FLx válasza azorahai (#47000) üzenetére


FLx
addikt

Manapsag sokan dolgoznak otthonrol, siman raernek egy napig egy weboldalt figyelni, vagy akar a boltba bekoltozni. :) A mi cegunknel nagyjabol munkaido sincs, ulhetnenk egesz nap a media-ban vagy az euronicsban is. Nyilvan nem az tud venni ilyenkor PS5-t aki napkozben a meloban van.

[ Szerkesztve ]

(#47003) Xaels válasza tarti19 (#46991) üzenetére


Xaels
félisten

Örülök, általában ilyeneket szoktam írni végigjátszott játékokról. Van pár még korábbról a blogomon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47004) A21 válasza azorahai (#47000) üzenetére


A21
tag

(#47006) eisento


eisento
addikt

Volt mar?
[link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#47007) tboy93 válasza ricshard444 (#47005) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gondold at azert. Ha garis baj van, szinte biztosan nem fogjak tudni cserelni, igy a termek eredeti arat fogjak visszateriteni.

(#47008) Wesder válasza ricshard444 (#47005) üzenetére


Wesder
félisten

Biztos hogy nem fogja megérni a felàrat, még akkor is ha eleinte úgy érzed. De ez csak az én véleményem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47011) KaitouP válasza eisento (#47006) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Volt.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#47012) Wolfy33 válasza ricshard444 (#47005) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Várj még. Jövő hetet mindenképp. Most indulnak be jobban a boltok.

(#47013) RazoR


RazoR
veterán

Jövőhéten digital várható valahol?

(#47014) FLx válasza RazoR (#47013) üzenetére


FLx
addikt

Edigital kapott belole, de 225-ert inkabb nem vettem meg. :D

(#47017) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mivel a PS5-ön nincs optikai kimenet ezért a tanácsotokat szeretném kérni, hogy a hang erősítőbe juttatásának mi a legjobb módja. A TV-m és az erősítőm is ARC képes, illetve a TV-n van optikai ki-, az erősítőn pedig optikai bemenet.
A PS5-öt mindenféleképpen közvetlenül a TV-be szeretném kötni, mert ugyan az erősítő 4k képes, viszont a TV-n nem szeretném kapcsolgatni a kép üzemmódokat a forrásoktól függően, hanem a PS5-höz csatlakoztatott TV bemenet fixen játék üzemmódra lenne állítva.
(PS4Pro optikai kimenete az erősítő optikai bemenetéhez volt csatlakoztatva.)

Köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#47018) HELLAFLUSH válasza Jim74 (#47017) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

ha van a TV-n optikai akkor arra kösd az erősítőt, a PS-t meg a TV-re :)

(#47019) VTom válasza Jim74 (#47017) üzenetére


VTom
veterán

Nekem a PS megy a TV-be, a TV-ből ARC-n megy a hang a fülesbe, szeretem így.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#47020) Jim74 válasza HELLAFLUSH (#47018) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, VTom Neked is :R.
Melyik a jobb megoldás? Az ARC, vagy az optikai?
Vagy teljesen mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#47021) Aciduzzu válasza VTom (#47019) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

PS5 TV-be, soundbar ARC HDMI TV-be, vezeték nélküli füles optikain tévébe, vezetékes füles meg a kontrollerbe. :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#47022) Raga válasza Jim74 (#47020) üzenetére


Raga
senior tag

A legjobb megoldás ha igazi hangorgiára vágysz az egy jó füles

(#47023) polonic


polonic
félisten

WRC 9-cel valaki játszik?

[ Szerkesztve ]

(#47024) Jim74 válasza Raga (#47022) üzenetére


Jim74
nagyúr

Van fülesem, azt a kontrollerbe szoktam csatlakoztatni. Tudom, nem az igazi, de nem szeretnék 50-60 ezreket vezeték nélküli fejhallgatóra költeni.

(#47025) KKaresz45 válasza Jim74 (#47024) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Itt egy leírás a HDMI ARC-ról.

Az ARC-nak minimális előnye van az optikaihoz képest. ARC-kal használhatsz CEC-et ha támogatják az eszközök (erősítő ki-be kapcsolás, hangerő állítás TV-ről). ARC-kal nagyobb a sávszélesség is, de ez valójában nem jelent semmit mert tömörítetlen 5.1, 7.1-et úgysem visz át. Esetleg eARC-ot nem támogatnak az eszközök? Ott valódi előny lenne.

Ezek alapján ha van fölösleges HDMI kábeled és semmi más hátrányod nincs az ARC használatából (például nem hiányzik az a HDMI port) akkor használd azt. De ha minimális befektetést is igényel (például új kábelt kell venni hozzá), akkor én inkább maradnék az optikainál.

(#47026) ricshard444 válasza Wolfy33 (#47012) üzenetére


ricshard444
veterán

Kimaradt a PS4 era nagy resze is. Rengeteg elado, senki nem rugalmas iranyomba, sem a penzt sem az atvetelt tekintve. Sok idom ment mar el a vadaszattal megjelenes ota, meguntam. Augusztusi elorendelem van Playitnel, hiaba. A Tkom rendeles total kiutotte az idegeim, az elso forum bejegyzes utan 3 perccel mentem ra, majd 1 percen belul leadtam es nem sikerult az sem.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#47027) madkiller válasza Jim74 (#47024) üzenetére


madkiller
őstag

Teljesen más játék élményt ad pl a ps fülese sticken. Pl. engem most újra elvitt a pro új élmény vele játszani, még jobban bent vagyok a játékban, de azért remélem elkapom jövőhéten azt az 5 percet amíg mmben vagy azt a 3 percet, amíg az euronicsben lesz :)

(#47028) Wolfy33 válasza ricshard444 (#47026) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Tegnap találkoztak egy playites emberrel, a héten hívják a szeptemberi megjelenésig előrendelőket. Pár száz darabot kaptak, csak az előrendelőknek és február során jön még egy nagyobb adag.
Ennyit várjál.

(#47029) Jim74 válasza KKaresz45 (#47025) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R .
Egy Sony 65XF9005 a TV és egy Onky HT-R398 az erősítő, nem tudom, hogy tudnak-e eARC-ot. A CEC-et nem szeretem, sőt azzal kezdem, hogy kikapcsolom. :D
Kábeleket nem kell vennem, van optikai és HDMI is.

[ Szerkesztve ]

(#47030) Jim74 válasza madkiller (#47027) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elhiszem. PS4 volt egy elárazott gyári fejhallgatóm, de szerintem botrányosan gyengén szólt a kontrollerbe csatlakoztatott Superlux-hoz képest.

(#47031) Moby válasza Jim74 (#47030) üzenetére


Moby
addikt

Az elárazott platinum 2 éve? :) Bűnrossz fülesek ezek a playstation-höz való izék.

(#47032) Jim74 válasza Moby (#47031) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azaz :DDD .

(#47033) Raga válasza Moby (#47031) üzenetére


Raga
senior tag

Ez az új dual sense kifejezetten jó nekem
Igaz eddig konzol hiányában csak Pc-be dugtam de teljesen jó

(#47034) Moby


Moby
addikt

Viszont ez a Sackboy zseniális, és méltatlanul "mellőzött" játék. Plusz nagyon szép is, és nagyon ügyesen használják benne az RT-t. Nem tolakodó, de pont annyira ott van, hogy eléggé odacsap a PS4 verzához képest (couch coopban azt toljuk, mert ahhoz van sok kontroller :D )

(#47035) Nayrobi válasza polonic (#47023) üzenetére


Nayrobi
őstag

Jelen.

(#47036) KKaresz45 válasza Jim74 (#47029) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Én is úgy nézem hogy nem tudnak eARC-ot sajnos. Akkor viszont az az egy érv maradt az optikai mellett hogy nem veszítesz HDMI portot, de ha úgyis van olyan eszköz ami erősítőn keresztül kapcsolódik, akkor ez is kiesett.

Én bekötném mind a kettőt és letesztelném hogy van-e különbség, elvileg nem kellene hogy legyen.

(#47037) Jim74 válasza KKaresz45 (#47036) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor lehet, hogy marad az ARC, bár Sony TV-s topikban azt az infót kaptam, hogy az ARC csak CEC-cel együtt működik, attól viszont nekem hidegrázásom van (nekem ne kapcsolgassa egyik eszköz a másikat).

Esetleg valami HDMI optikai audio leválasztó a PS5 kimenetére van, ami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#47038) hombre[EU] válasza Moby (#47034) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az a jó :) mi múltkor crash basht játszottunk, még ma is szórakoztató. sajnos nagyon elhanyagolták a couch coop játékokat pedig a hardwarek bármire képesek, a periféria is adott (van move, meg gyro, hangszóró,mikrofon,kutyafüle) ,hogy összekreatívkodjanak valamit... de nope. minden második játékban gyūjtögetni kell az openworldben vagy multiban raidelni :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#47039) CptAdamica válasza eisento (#47006) üzenetére


CptAdamica
veterán

Bárcsak ilyen munkahelyem lenne.

Megyen!

(#47040) Kendek válasza ricshard444 (#47026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elhiszem és együtt érzek, de

megkérnék mindenkit, hogy itt ne hirdesse a vásárlási szándékát! A túlárazott konzolok témáját pedig mellőzzük, és ne szidjuk a topikot is látogatókat, akármit is gondolunk a helyzetről!

<-ƘƘ->

(#47041) JanR válasza CptAdamica (#47039) üzenetére


JanR
addikt

Egy ilyen miatt jó egy munkahely?

(#47042) polonic válasza Nayrobi (#47035) üzenetére


polonic
félisten

Vélemény kérnék róla. :)
Legutóbb dirt 3-mal és direkt rallyval játszottam pc-n.

(#47043) hombre[EU] válasza Kendek (#47040) üzenetére


hombre[EU]
veterán

...ne hirdesse a vásárlási szándékát! A túlárazott konzolok témáját pedig mellőzzük...

ezt rögzített kommentben 12óránként betolhatná egy automata is...nagyon sok billenytūleütést megspórolna nektek :D

Life, Uh, Finds A Way

(#47044) VTom válasza Jim74 (#47020) üzenetére


VTom
veterán

ARC

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#47045) Kendek válasza hombre[EU] (#47043) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azon agyaltam, hogy fel kéne vetni lezso6-nak hogy lehessen villogós összefoglaló fejléc. Illetve még jobb lenne, hogy minden egyes kommentelés esetén elküldésnél feldobjon egy emlékeztetőt a betartandó szabályokról. Sőt, ezt most fel is vetem, mert nagyon jól hangzik! :K

<-ƘƘ->

(#47046) KaitouP válasza Kendek (#47045) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Csak nehogy annyira villogjon hogy veszélyeztessük az epilepsziás rohamra hajlamosakat. :DDD :)

Egyébként innentől szó nélkül töröljük a kommenteket és kész, szép szóból már sokadjára nem ért a banda.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#47047) hombre[EU] válasza Kendek (#47045) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azt is megszokják és ignorálják :) valakinek be kell vállalnia a bant,hogy a többiek megtanulják :D

Life, Uh, Finds A Way

(#47048) Moby válasza hombre[EU] (#47038) üzenetére


Moby
addikt

Hát a switch sokkal többet pörög couch coopra, de ez most kifejezetten jó. Most úgy nyomom én is, hogy a PS5 verzán rámentem a platinázásra szingliben(pokol nehéz néhány pálya aranyra), a PS4 verza meg jó mulatság a kölykökkel.

[ Szerkesztve ]

(#47049) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok!
Egyelőre csak PC-n tudom használni a Dualsense kontrollert, s arra nem találtam egyértelmű választ, hogy a jelen helyzetben bal oldalon elhelyezkedő fehér indikátor hibára utalna, vagy majd ezt PS5-ön lehet korrigálnikorrigálni. A kütyü eddig mindenre nagyon jól reagál, problémát nem tapsztaltam működés közben.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#47050) sp8787 válasza tarti19 (#47049) üzenetére


sp8787
addikt

Ehhez ra kellene dugni eloszor egy halozatban levo PS5-re es lefrissiteni a fw-t.
Utana kiderul ,hogy a player no indikator jol mukszik vagy nem.

Lehet ,hogy az elso fwben balrol jobbra volt utan irtak at kozepre.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.