Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) RangerFox válasza Farkassacred (#104000) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ez a jó benne, hogy elmehetsz másik irányba, és 2-3 órát barangolsz meg fejlődsz aztán meg vissza a bosshoz.

(#104002) FollowTheORI válasza TrishtanAG (#103976) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmit nem nyernél 1080p tévével... főleg 65 colos méretben... inkább vesztenél. :)

Másrészt a sebességen se segít, mert a konzol mindig ugyanazon a felbontáson és részletességen renderel, a különbség csak annyi, hogy a végeredmény le lenne skálázva (a kész előállított 2D kép).

Egyébként tényleg volt pár "kellemetlen" bug. De szerintem nem több, mint más belsős játékban előfordult, vagy max nagyon picivel több. Én főleg scripting bugokba futottam bele, nem triggerelődött valami a folytatáshoz, mert valamit túl gyorsan csináltam, vagy nem úgy ahogy azt a tervezők elképzelték. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#104003) Farkassacred válasza RangerFox (#104001) üzenetére


Farkassacred
őstag

A boltok kifogytak a lemezből sajnos..

(#104004) Peace válasza Farkassacred (#104000) üzenetére


Peace
nagyúr

Behívsz két online arcot és leveritek. ;]

(#104005) wolf13 válasza Farkassacred (#104003) üzenetére


wolf13
őstag

árukereső

(#104006) penge111


penge111
addikt

A négy napos hosszú hétvége alatt ledaráltam a Kena-t. Sok volt a nehéz játékokból, mondom picit lazulok. Persze nem a legkönnyebb fokon kezdtem el :) Hát, néhány bossnál azért szentségeltem. Aki mostanság vágna bele, jó tanács a ravasz ellenálást instant kapcsolja ki, mert olyan szinten megnehezíti a játékot, hogy hihetetlen+ durva kézfejfájalmat okozott nálam 2-3 óra játék is. Ettől eltekintve egy kis gyöngyszem, bájos grafika, kellemes zene, nem túlbonyolított fejtörők, közepes, de élvezetes történet. A harc is jó lett, amiben van bőven kihívás főleg magasabb fokozaton. Itt-ott a kamera kezeléssel voltak gondok számomra. A kis rot lények írtó cukik :B Részemről nagyon ajánlott játék a Kena.
A játék befejezése után az Elden Ring-et akartam megvenni, de inkább maradtam a HFW-nél, mert a Kena se volt egy sétagalopp.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#104007) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

2000/1000 Mbit netem van itthon, pc-n ezeket stabilan hozza is. A router AX-es, felsőbb kategóriás ASUS. Ahogy tudom, a PS5 AX wifit és gigabit ethernetet tartalmaz, ennek ellenére a wifi és a lan sebesség is erősen fluktuál. Mi lehet ennek az oka? 400-800 Mbit között mozog a LANon mért sebesség, a wifi 300 fölé nem ment, holott nyitott térben, egymástól 2 méterre helyezkedik el a router és a konzol. A még meglepőbb számomra az upload, az 100 Mbit fölé egyáltalán nem megy egyik hálózattípuson sem.

Tudom, first world problem, uploadnak annyira nincs is nagy jelentősége, de jó lenne, ha a letöltés stabilan hozná a gigabitet. Tudok én ezért valamit tenni, vagy a PS network a bottleneck?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#104008) Raga válasza penge111 (#104006) üzenetére


Raga
senior tag

Én most ott tartok hogy megjelenik a barlangban a csaj és ad nekem egy energiagömböt…sok van még hátra?

(#104009) Lackooo84 válasza Mosqu!to (#104007) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ugye azt tudod, hogy egyetlenegy PSN szerver sincsen országunkban.... gondolom ez (is) az egyik fő oka... :U

The Truth is out there...

(#104010) Kendek válasza Mosqu!to (#104007) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem 500-as netem van, AX-en ezt még szépen hozza (4-500 Mbps). Gigabites net esetén már sokszor a szerver oldalán van a szűk keresztmetszet. Felette pedig a LAN és a Wi-Fi (ami max ~800 Mbps) sem bírja, de még a SSD írási sebessége is szűkös lenne.

<-ƘƘ->

(#104011) formula01 válasza Peace (#103978) üzenetére


formula01
aktív tag

Valószínű rengeteget számít, hogy min játszák, mert nagyon eltérnek a vélemények. Én pl. egy FHD IPS gamer monitoron toltam végig a HFW-t, és hiába játszok mindent, de tényleg mindent performance módban, a HFW-t 99%-ban inkább Fidelity módban toltam végig 30 fps-el, mert még úgy gyönyörű volt a játék, talán az első cím, ami szebb, mint a TLoU2, addig performance módban annyira de annyira zavaróan ronda volt a kép, hogy szó szerint elterelte a figyelmem a játékról. Lehetséges szerintem, hogy 1080p-re performance módban nem jól skálázódik le, vagy nem tudom, de borzasztóan zajos, szemcsés, homályos, és az AA mintha kb nem létezne.

(#104012) Deck válasza formula01 (#104011) üzenetére


Deck
titán

4k monitoron nem volt gond a 60fps móddal.(öcsém azon játszik).

PS5

(#104013) formula01 válasza Deck (#104012) üzenetére


formula01
aktív tag

Szerintem akkor itt a le skálázással lehet a probléma. Ahogy látom aki szintén azt tapasztalta amit én, szintén FHD felbontásban játszotta.

[ Szerkesztve ]

(#104014) penge111 válasza Raga (#104008) üzenetére


penge111
addikt

Megmondom a frankót, nem tudom mire gondolsz. Arra amikor a kislány éndet látod és megszerzed a dash skillt, amivel át tudsz menni a kék kapukon? Ha igen, akkor már csak kb 2-3 óra van hátra...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#104015) ProEvoFan válasza TrishtanAG (#103976) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Érdekes egy vélemény. Eddigi legszebb játék, amivel valaha játszottam. Quality módban nyomon, a látvány kárpótol a 30fpsért. Ge*i szép a játék. A látványhoz kell egy fasza tévé is. Lusta vagyok USBre kimásolni a játékban készült képeket, de lehet felrakok párat.

[ Szerkesztve ]

(#104016) TrishtanAG válasza formula01 (#104013) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Igen, nálam is a fullHD Tv-n produkál furcsa dolgokat a grafika (azok a particle effektek a piros szálló izénél :( ). Ellenben amikor a 2K-s Oled tabletre küldöm ki Remote Play-jel, rögtön kifejezetten szépen néz ki 60 FPS módban is.

www.adventuregames.hu

(#104017) Danibartha42


Danibartha42
csendes tag

Sziasztok !
Lehet kicsit off téma. Tudtok nekem segíteni, hogy milyen áron mennek most a bontatlan digital ps5-ök ? Bocsi , ha rossz helyre írtam. :B

Üdv. :R

(#104018) #72042496 válasza Danibartha42 (#104017) üzenetére


#72042496
törölt tag

Keress rá pl. a Hardveraprón. :) 230-240 ezer forintért listáznak néhányat.
FB Marketplace-en látok mondjuk 190-210 ezer közt is.

Van konzol beárazós topik is, de lehet, hogy a PS5 érzékeny téma, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#104019) keIdor


keIdor
titán

Hogy ez a hunting grounds mennyire idegesítő lett ebben a részben is. HZD-ben is utáltam ezeket…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104020) KoNZoLik@ válasza keIdor (#104019) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pedig itt sokkal könnyebbek mint az előző részben, ott én is utáltam...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#104021) stemplar07


stemplar07
őstag

:(( A GT 7 Update ma letöltve, frissítve 03/17/2022 után nem akar online lenni .... másnak is van ilyen problémája ? :W :W ,,...Az 1.07-es frissítésben talált probléma miatt meghosszabbítjuk a szerver karbantartási időszakát. A lehető leghamarabb értesítünk mindenkit, ha ez várhatóan befejeződik. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, és türelmüket kérjük, amíg dolgozunk a probléma megoldásán (( A fejlesztők azt is megjegyezték, hogy a szerver leállása alatt csak az Arcade Race a World Circuits-en belül és a Music Rally lesz lejátszható. más online szolgáltatások, például a Sport mód nem lesznek elérhetőek, és a haladás nem kerül mentésre.))... GT tweet .. lassan winfos lesz ebből is ?

[ Szerkesztve ]

(#104022) #72042496 válasza keIdor (#104019) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdemes szerintem később, táposabban odamenni. Frozen Wildsban volt ez különösen szemét az internet szerint, de a játék legvégén gond nélkül elértem az első helyet azokban a próbákban is. A Chieftain's Trialben ráadásul ez második kísérletre sikerült, bő fél percet még hagytam is benne. (Normal fokozat, a nehéz része az volt, hogy ne nyírjam ki magam a maximumra tuningolt Stormslingerrel. :))

[ Szerkesztve ]

(#104023) polonic válasza keIdor (#104019) üzenetére


polonic
félisten

Itt is kell az arany szint a platinához?

(#104024) Frod válasza keIdor (#104019) üzenetére


Frod
addikt

Utolsó küldi előtt vagyok, nagyjából a trófea listám is úgy néz ki, hogy minden megvan, kivéve a hunting grounds, küzdővermek, futamok és az a sakk vagy mi.
Minden játékban utálom ezek megfelelőit, hozzá sem szoktam szagolni az ilyen minigame-ekhez. (talán egyedüli kivétel a gwent)

#104023 polonic
Nem, minden trail-nál elég a minimum szint.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#104025) #72042496 válasza Frod (#104024) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Machine Strike-kal én is úgy vagyok, hogy érdekes, de ne fárasszanak már vele. Talán majd ráérzek arra is. SpaceChemben bezzeg órákon-napokon át építem és optimalizálom a tandemben dolgozó, agyleolvasztó futószalagokat. :D

Talán csak elírtad, de nem trail, hanem trial. Nehogy bárki rosszul jegyezze meg, én hasonló miatt sokáig hibásan használtam egy szót. :)

[ Szerkesztve ]

(#104026) TrishtanAG válasza #72042496 (#104025) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

"Talán csak elírtad, de nem trail, hanem trial."

Nem mindegy, hogy Gizike, vagy gőzeke :DD

www.adventuregames.hu

(#104027) 2018 válasza stemplar07 (#104021) üzenetére


2018
aktív tag

Egy loturo cafe mód után a játék szoval nem kar erte ha vegleg elbasszak. :DDD

(#104028) #72042496 válasza TrishtanAG (#104026) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én meetingen is mondtam már Tieto helyett Tiestót. :D

(#104029) keIdor válasza #72042496 (#104022) üzenetére


keIdor
titán

Már kivittem, level 50, majdnem minden képesség megszerezve. :D Levettem legkönnyebb fokozatra, így megcsinálható, csak idegesítő, mert időre megy. Ez a shreader a havas részen de nehezen lett meg így is…

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104030) sxxorp válasza TrishtanAG (#104026) üzenetére


sxxorp
őstag

Ma van valami a levegőben, délelőtt is eljutottunk a HFB elírásból -> kvázi Parizer FordBiden B*tch-ig :D

(#104031) stemplar07 válasza 2018 (#104027) üzenetére


stemplar07
őstag

nekem alapvetően tetszik.. a GT1 óta szinte minddel játszottam.. hiába élethűbb a fizika az ACC PS5, de ez szebb lett ..

(#104032) keIdor


keIdor
titán

Na meglett, ez a video ajánlott azoknak, akik sz*pnak vele: [link]
Nekem a 7. volt gáz, a többi ment.
Le kell venni “story” szintre a nehézséget különben agyvérzés… :D Aloynak ez a felkelő animációja rohadt lassú, idegesítően lassú, a gépek is folyton támadnak, szóval muszáj a legkönnyebb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104033) #72042496 válasza keIdor (#104029) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én még a játék elején vagyok ~15 órával, szóval csak látatlanban osztottam az észt. :D

[ Szerkesztve ]

(#104034) KaitouP válasza stemplar07 (#104021) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nem igazán értem a nyavajgást.

1. Van pár hiba a játékban (de messze nem játszhatatlan), megy a hőbörgés - jogosan.
2. Elszánják magukat a fejlesztők hogy kijavítják, ehhez kell idő, nyilván nem vakaróznak közben.
3. Kicsit hosszabb a javítás ideje - megy a hőbörgés megint.

El kéne dönteni, hogy a frissítés után kijavított játékkal akarod folytatni, vagy csapják össze, és maradjon továbbra is hibás. Értem, hogy itt tart a világ, de bakker, ne kelljen már minden adj uram de rögtön. :U

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#104035) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Quarry - Official Announcement Trailer

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#104036) NemMo


NemMo
őstag

Még mindig nehéz ps5-höz jutni normális áron?

(#104037) keIdor válasza #72042496 (#104033) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudom ezt a harci kihívást csináltad-e, nekem ez az utolsó. Undorító…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104038) KaitouP válasza NemMo (#104036) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Könnyebb mint az elején volt. Én hónapokat vártam rá, ma már 1 hónap alatt megkapod a KV-nál például. A polcról leszedni viszont nem manapság lesz általános jelenség, az fix.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#104039) -=Jam=- válasza keIdor (#104037) üzenetére


-=Jam=-
őstag

A harci kihívások azok pedig nem olyan nehezek, mondjuk én a végén csináltam meg őket az első kivételével, lehet azért :D Ami igazán genya az az Arena utolsó mérkőzése, az egy csaló szar már normál fokozaton is :D Nem tudom milyen glitch-csel csinálják emberek azokat az időket, amik a leaderboardon vannak, mert hogy rendesen azt nem lehet megcsinálni az fix.

[ Szerkesztve ]

(#104040) #72042496 válasza keIdor (#104037) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem... Az első bunyónál sokat időztem, alig lett meg. Később visszamentem kíváncsiságból és magasabb szinten kb. egy pillanat alatt kiütöttem a fószert, majd az Arena Mastert is, már ha ez a titulusa. Akkor döntöttem el, hogy a hasonló tartalmakat későbbre hagyom.

Inkább a küldetéseket csinálom és a világot túrom közben a gyűjthető dolgokért. :)

[ Szerkesztve ]

(#104041) NemMo válasza KaitouP (#104038) üzenetére


NemMo
őstag

Köszönöm :R

(#104042) keIdor válasza -=Jam=- (#104039) üzenetére


keIdor
titán

R1 - R1 - pause - R1 - R1 erre mire rájöttem, hogy mit ért ezalatt…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104043) stemplar07 válasza KaitouP (#104034) üzenetére


stemplar07
őstag

én csak szóvá tettem, hogy szerver leállás van.. ami igencsak furcsa 35 ropiért .. :) de igen adj uram de rögtön ennyiért :D

(#104044) -=Jam=- válasza keIdor (#104042) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Jó mondjuk ott szarul van írva egy pár move, mert ahol mondjuk R1-gyel végződik az egyik kombó, és a másik meg R1-gyel kezdődik utána ott csak egyszer kell nyomni, azzal el lehet tévedni. A pause-t meg elég könnyű nézni, mert villan egyet a lándzsa vége mikor mehet a következő move.

(#104045) keIdor válasza -=Jam=- (#104044) üzenetére


keIdor
titán

Rájöttem idővel.
Igen hülyén van írva, mert úgy érti az ember, hogy el kell engedni és újra megnyomni. Aztán nem értettem, hogy mit baszok el… de mindegy, mert arra is rájön az ember, csak erre figyelhettek volna. Nem a challenge nehéz, az instrukció rossz.
Mindegy, meglett a 24. platina is. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#104046) undercover válasza KaitouP (#104034) üzenetére


undercover
senior tag

Jó mondjuk elvileg valami gebasz van a 1.07-es frissítéstől és meghatározatlan ideig eltart a karbantartás ami nem szerencsés ha mondjuk valaki most játszani akart volna.

És egyáltalán nem megszokott egy autós játéknál, hogy ennyit kell várni. Ha még egy MMO lenne de egy autós játéknál fura egy ilyen 6 órás leállás vagy nem tudom hány óránál járunk.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#104047) zozika84 válasza stemplar07 (#104021) üzenetére


zozika84
őstag

Ez is jó lesz majd akciósan valamikor :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#104048) Medocsabi válasza NemMo (#104036) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sima géphez jutni kb olyan nehéz mint a megjelenéskor. Bundle van viszonylag sok helyen.En havonta rendelek Alzáról 1 ps5-öt,csak hogy aztán tovább adjam( nem felárral, hanem csak simán továbbadom a rendelést, karira pl 2 gyereket sikerult ezzel boldoggá tenni,ez nálam amolyan underground mozgalom, próbálok segíteni :DDD ). Novemberi rendelés még nem átvehető... Szóval sajnos sokat kell várni single gépre.

(#104049) F-ECT$


F-ECT$
titán

Treat kódos akcióban nyert valaki valamit?

Dive ever, work never.

(#104050) stemplar07 válasza undercover (#104046) üzenetére


stemplar07
őstag

délelőtt 10- től leállt a szerver..azóta sem megy ... ok legyünk empatikusak.. 25 éve van PS-em, de ilyenre nem emlékszem.. ( de az XB -nál sem..) fura, ahogy az is, hogy nem lehet offline játszani vele.. mindezt nem kevés pénzért, 35 ropi...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.