Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146001) cyberkind válasza syler123 (#145999) üzenetére


cyberkind
félisten

Az előző, erős gen után, és a mostani eladási adatok után, inkább örülhet a játékos társadalom, hogy csak ennyit húztak, és nem többet, én további hasonlókra számítok, a kérdés az, hogy mikor, olyat írni, hogy erős ps extra a Sonytól, meg nagy bohózat, így is veszik a gépet, mint a cukrot, és klasszikus értelemben véve játék "sincs" rá.

Én máshogy látom ezt, illetve én nem felejtem el azt se, hogy nekik kell a pénz, bármi áron, szívből szart se fognak adni, remélem, ezt tudjátok, de mindegyik így működik.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#146002) syler123 válasza markknight (#146000) üzenetére


syler123
veterán

Jó ideje nem játszom pc-n (lehet később visszatérek), de lagról beszélni PC esetében, a PS5-ös 720p-s játékok idejében erősen meredek...
Persze az a 2-300eFt csak a vga-ra megy el, de a minőség azért jóval a konzol fölött lesz.

cyberkind: meglepődnünk ezen valóban nem kellene, ebben igazad van.
Még én is írtam a pro konzol pletykájánál, hogy day1 megvenném. Mondjuk nem tudom milyen játékkal játszanék vele, mert alig van értelmes cím mostanában, de ezzel a 720p-s marhasággal meghülyítik a népet, hogy megvegye a pro gépet...

[ Szerkesztve ]

(#146003) markknight válasza syler123 (#146002) üzenetére


markknight
veterán

A minőség biztos, hogy konzol felett lesz, azt soha nem fogja űberelni egy konzol sem. Ami zavar, hogy a játékok minősége gyatra, random laggok, droppok vannak + a windows is néha az idegeidre megy. Mediumon tolom ezt a Starfieldet, de néha gyalázat ahogy az is beesik.

(#146004) F-ECT$ válasza Mike (#145990) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen. A népszerű cuccok drágák és folyamatosan drágulnak akár "indokolatlan" mértékben is, lásd iPhone vagy épp a ritka cipők piacát.

Nyugat európában és az amcsiknál is ez megy, pl egy időben rendszeresen jártam Oktoberfestre és minden évben drágább lett a sör, még akkor is, amikor 0% körül volt az infláció.

Dive ever, work never.

(#146005) Rison77 válasza syler123 (#145999) üzenetére


Rison77
senior tag

Hát igen, az utóbbi pár hónap siralmas volt kb. Most is havi játék Black Desert? 6 éves MMO ami 1 hét után már akkor halott volt kb? Steamen nem egyszer volt már ingyen is.. Nagyon agyalok, hogy előre vegyek-e még most 1 évet.. Azért a sony is elmehet a búsba, hogy így a semmiből ilyen mértékű áremelést lenget be amire van 4-5 napod reagálni és átgondolni... :(((

(#146006) ldave


ldave
félisten

És még áprilisban én voltam a helikopter, mert háborogtam, hogy a Sony kivette a Pókember a PS+ katalógusból. Én már akkor lemondtam az előfizetésem.

A Slime draws near! Command?

(#146007) hombre[EU] válasza Rigormortiis (#145985) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és pontosan ez a cél :D mindenki bevásárol, idei évben meg lesz a kitūzött subscription bevétel rekord aztán szépen visszaengedik a jelenlegi árára 1+ év után :D
nem véletlenül dobálják ki 400euróért a pseket. jön a live service, elōfizetés, battlepassok kora

Life, Uh, Finds A Way

(#146008) F-ECT$ válasza icemad (#145993) üzenetére


F-ECT$
titán

Az all digital világ el fog jönni (és elég fájdalmas lesz azoknak, akik még lemezelnek), de a konzolon már nem lépik meg hogy aktiváló kód kelljen a lemez mellé, és ne a lemez legyen a kulcs.

Dive ever, work never.

(#146009) Dani82


Dani82
senior tag

Enebarol ha veszek most 30e-os kartyat 27e ftert, azt tudom hasznalni eves ps plus extra hosszabbitasra?
(sorry ha nem lehet beszelni enebarol)

(#146010) F-ECT$ válasza Rison77 (#146005) üzenetére


F-ECT$
titán

A kérdés inkább az, hogy az Extra könyvtára valóban minőségibb lesz-e az emelés után.

Dive ever, work never.

(#146011) cyberkind válasza F-ECT$ (#146010) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha az is lesz, nem olyan szinten, mint indokolt volna.

Paranormal Cocktivity

(#146012) icemad válasza F-ECT$ (#146008) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De azt simán megléphetik, hogy a lemezt első indításkor társítja a profilhoz. Mert miért ne? Lényegében nem egy kódot kapsz, hanem egy lemezt, a lényege ugyanaz lesz. Eddig sem a játékosok miatt nem lépték meg a digitális korszakot, (mert nekik az a jó, ha minél hamarabb döglik be a lemezes piac), hanem a világon még meglevő konzolos boltok miatt. Amiknek a komplett létezése teljesen hiábavaló lesz, ha nem lesz lemezes játék. És ez több ezer, több tízezer eladót fog érinteni, szerte a világon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#146013) Wesder válasza icemad (#146012) üzenetére


Wesder
félisten

Azèrt nem lesz ilyen, mert ezèrt is lett meghurcolva az MS. Látjuk is az eredmènyèt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146014) cyberkind válasza Wesder (#146013) üzenetére


cyberkind
félisten

Tegyük hozzá, még, ebben a generációban, a következőben abszolút várható ez a lépés, mint előszobája (nagyon távoli előszobája) a cloud gamingnek.

Paranormal Cocktivity

(#146015) Wesder válasza cyberkind (#146014) üzenetére


Wesder
félisten

Az hogy All-Digital lesz a következő gen, arra nagy esèly van, de az hogy a lemezt gèphez kötnèk, arra semmi esèly sincs. Előző genben majdnem kinyírta ez az ötlet az Xboxot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146016) icemad válasza Wesder (#146013) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért azóta eltelt kb 10 év, sokminden változott. Játékos és konzolgyártó szemszögből is. De az biztos, hogy az akkori xboxos vezetőmarketinges helyében nem lennék. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#146017) Wesder válasza icemad (#146016) üzenetére


Wesder
félisten

Sokkal egyszerübb megetetni a játékossal hogy All Digital a gèp, de nesze itt egy lemezolvasó amit külön megvehetsz, ha lemezezni akarsz.

A lemez gèphez kötèse most is öngyilok lenne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146018) echterion válasza icemad (#145993) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem baszik rá, legfeljebb más hobbi, szórakozás után néz és akkor majd lehet nem játszik, akinek ez nem tetszik. Én pl. valszeg akkor fogom elengedni a történetet, ha ez bekövetkezik. Nem létkérdés azért a playstation, van helyette más vagy pc, ahol fillérekért dobják utánad a játékokat és azért nem csak 4090-en van élet, meg 4k120fps-sel. Mindenki a pénztárcájához és értékrendjéjhez mérten költ erre.
De szvsz ebben a generációban ez még nem lesz, a következőt meg úgyse merik egy ilyennel indítani, aki megteszi, majd kapja az instant fikát redditten és csak a másik malmára fogja hajtani a vizet, azt meg nem nézem ki belőlük, hogy ezek bármiben is meg tudnának egyezni a háttérben.

**********

(#146019) WhiteWalker válasza cyberkind (#146014) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért az tök jó lesz ha veszel egy digitális gamet ,aztán mondjuk lelövik tízen én múlva , vagy a stúdió csődbe megy , te meg nem tudsz vele játszani, hiába vetted meg.

(#146020) markknight válasza WhiteWalker (#146019) üzenetére


markknight
veterán

Ha multiplayer gémről beszélünk akkor azt lemezesen is beszívod, viszont hiába megy csődbe, tönkre, kerül le a store-ból a cím, attól még le tudod tölteni mert a librarydben fog figyelni.

Amúgy a saját példámból kiindulva, egy kezemen meg tudom számolni hányszor játszom újra a játékokat, szóval nem is érdekel, hogy halálomig birtoklom-e. Amúgy a lemez is megrohadhat időközben :D

[ Szerkesztve ]

(#146021) icemad válasza WhiteWalker (#146019) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tízen év múlva a lemezt is kenheted a hajadra. Lemezen általában a day1 patch előtti állapot van, az szinte játszhatatlan állapot, ha csak az elmúlt 5 évben megjelent játékokat veszem alapul.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#146022) cyberkind válasza WhiteWalker (#146019) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom, PC-n ez nem jellemző, de szerintem konzolokon se, ha valami hasonló történik, akkor az jogi probléma, vagy olyasmi, mint a Driveckub esete.

Paranormal Cocktivity

(#146023) nincsnév007 válasza markknight (#146020) üzenetére


nincsnév007
őstag

amúgy ez tényleg érdekes, hogyha az áruházból már nem mert bezárt, de ps4-en a 30 éves játékaimat még le fogom tudni tölteni a könyvtáramból ha még müködni fog a ps4? :D

(#146024) markknight válasza nincsnév007 (#146023) üzenetére


markknight
veterán

Vagy ha a PS18 tudni fogja futtatni a PS4 játékokat. Bár a franc tudja, hogy mi a policy arra, hogy ha tönkremegy a cég akkor meddig tárolják a játékot a Sony szerverein. Az biztos, hogy pl iOS-en 2008-tól egy valag már megszűnt, nem forgalmazott appot le tudok tölteni a mai napig a kis kuka 3GS-re amit megőriztem. Nyilván 20-50 gigás játékoknál más a szitu.

(#146025) echterion válasza nincsnév007 (#146023) üzenetére


echterion
nagyúr

Amíg megy a store, addig igen. Utána ÍJBM van.

**********

(#146026) Lackooo84 válasza icemad (#146021) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ilyesmin nem kell aggódni, megfelelő helyen mindig fullosan archiválva megtalálhatók a játékok, az összes genre visszamenőleg. :D Akinek ez fontos lesz meg fogja tudni oldani, hogy bármikor bármivel játszhat. Nekem pl. megvan az összes valaha megjelent mega drive rom (béták is stb) szóval bármikor játszhatnék velük a laptopomon... De bármikor játszhatnék akármelyik PS1-4 játékkal ha nagyon akarnám, sőt olyan PS3 multis játékot is feltámasztottak aminek anno a Konami 4 év után lelőtte a szervereit, mai napig tökéletesen játszható fanok által mókolt szerveren... :)

The Truth is out there...

(#146027) icemad válasza Lackooo84 (#146026) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tök jó. Akkor innentől kezdve nem veszek semmilyen játékot. Majd évek múlva megoldom valami emulátorral. Csak, ha mindenki így gondolná, akkor évek múlva nem is igazán lennének játékok. Értem amit írsz, nyilván megoldható, de hosszú távon kontraproduktív lenne.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#146028) Scholes9 válasza syler123 (#145999) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is ezen a véleményen vagyok :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#146029) Mike válasza syler123 (#145999) üzenetére


Mike
veterán

Szerintem adhoc döntés volt, látszik azon, hogy a marketing sem készült fel

(#146030) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Sziasztok! Adott egy PS5 kontroller, amikor letettem utoljára még hibátlan volt. Aztán elmentem itthonról, mikor hazaértem mondták, hogy leejtették a szőnyegre. Sérülés nincs rajta és minden működik, kivéve a D padon a felfelé és lefelé gombok. Leejtéskor elcsúszhatott ott benne valami vagy elszállt és vennem kéne egy újat?

PSN: joskovagyok199

(#146031) Kendek válasza Vadernagyúr (#146030) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A mi tippünk valószínűleg ugyanolyan jó, mint a tied. Hasonló helyzetben én szétszedném és megnézném, illetve ha garanciális még, akkor szerviz.

<-ƘƘ->

(#146032) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

olvastam itt többször, hogy triwarden ki tudja olvasni a kontrollerből az első használat idejét. ezt otthon is meg lehet csinálni, hogy beazonosítsam, hogy a géphez kapott kontrollerrel vagy az 1 évvel később vásárolttal van probléma?

(#146033) WhiteWalker válasza markknight (#146020) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A library szerintem csak egy "bejegyzés" hogy megvetted. Nem ott tárolódik.

Amúgy a mostani korszakából valóban nem sok van amit újra elővennék.

(#146034) Kendek válasza Sanyi.mTs (#146032) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha van is hozzá olyan progi ami szabadon használható, én nem tudok róla. De azt el tudom képzelni, hogy ezt logolja a kontroller, és ki lehet olvasni.

<-ƘƘ->

(#146035) Lackooo84 válasza Sanyi.mTs (#146032) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Meg. Felhívod a Triwardent, telón bemondod a számát és megmondják.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#146036) markknight válasza WhiteWalker (#146033) üzenetére


markknight
veterán

Nem mondtam, hogy ott tárolódik, viszont csak onnan tudod letölteni, mert máshonnan leszedik.

(#146037) Jakesz


Jakesz
őstag

Még ma hosszabbítson PS Plust, aki olcsóbban akar hozzájutni, mert holnaptól már jönnek a brutál árak. De még a black friday és húsvéti 25%-os leárazással is drágábbak lesznek 3-4 ezer forinttal, mint még ma utoljára.

(#146038) _drk


_drk
őstag

Ehhez kellett volna marketing, hogy miket tesznek majd be.
Muszáj lesz a Sonynak kicsit minőséget ugrani, mert ha nem is most bukik rajta(annyival drágább lesz mint amennyien lemondják), majd 2 gagyi játék, extrába semmi értelmes cím, akkor nagyon sokan lemondják.
Már megy egy ideje a szolgáltatás és minél régebbi annál unalmasabb mert kipörgetik a játékosok a címeket.
Prémium egy vicc 54-ért... Annyiból megveszed a régi konzolt :DDD

(#146039) Yodafon


Yodafon
senior tag

Tegnap vegigtoltam az In Sound Mind-ot.
Hat annyira irrealisan nehez volt az utolso palya, akkora difi volt az elozoekhez kepest hogy meg easy modba se vot egyszeru lenyomni.. :Y
Te szentséges $%^&!@* egy @#$%^& szendvicsen!
Fu de ideges voltam a vegere mar!
Am a koncepcio jo csak a kivitelezes fos...

I'm gangsta!

(#146040) GEIL válasza _drk (#146038) üzenetére


GEIL
addikt

Prémium 54-ért....mellé Nba 2k24 black mamba edition 55-ért és esetleg egy "akciós" controller 19-ért és rotty 130 rugó.....azért az úgy már fájna. :Y :((( :o

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#146041) F-ECT$ válasza _drk (#146038) üzenetére


F-ECT$
titán

A Premium ára inkább 9k, a további 45k-t a korábbi tierekért fizeted.

Dive ever, work never.

(#146042) Bad Pritt válasza _drk (#146038) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vagy épp az, hogy nem kell minőséget ugrani, mert az emberek úgyse mondják le és a magasabb havi díj miatt még inkább megéri ilyen közepes játékokkal teletömni a szolgáltatást.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#146043) F-ECT$ válasza Jakesz (#146037) üzenetére


F-ECT$
titán

Eddig 25% volt a meglévő előfizetőknek járó leárazás, kíváncsi vagyok, hogy ezután lesz-e 33% vagy 50%. (Vagy akár azért, mert a GPU várhatóan most elég nagy boostot fog kapni a Starfield miatt.) Azért nagy különbség nincs a mostani 30k (Extra), és az új árú Extra 25%-os leárazása (33.75k) között, hogy nagyon megérje most venni.

Dive ever, work never.

(#146044) Lackooo84 válasza _drk (#146038) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már csak azért is hatalmasan pofátlan és kapzsi, mert az hagyján, hogy az anno extrára meg prémiumra beígért dolgok 50%-a sem teljesült még (alig vannak PS1-2-3 játékok stb), nem játszhatók az anno megvásárolt PS1 játékok, remote play PC-n még mindig nyema ésatöbbi ésatöbbi, de azért emelni van pofájuk.

The Truth is out there...

(#146045) Jakesz válasza GEIL (#146040) üzenetére


Jakesz
őstag

A Premium (de még az Extra is) azoknak igazán jó, akik nem vesznek külön játékot, vagy legalábbis nagyon ritkán, és csak elvannak a Premium adta kínálattal, ami kellő bőség. Ezzel a módszerrel még az 54 ezer forint sem annyira tragikus, hiszen többszáz játékhoz van hozzáférés, míg azok akik megjelenéskor vesznek 25-30 ezres játékokat, ők már 2 játékkal túllépik ezt a keretet, ami szerintem sokkal kevésbé éri meg, de hát akiknek azonnal kell a játék...
És ha már itt tartunk, akkor azt is említsük meg, hogy mivel a Sony korrigálta az euro-forint átváltást, így hamarosan a játékok sem 25-30 ezerbe fognak kerülni megjelenéskor, hanem inkább 30-35 ezerbe.

(#146046) fausto válasza F-ECT$ (#146043) üzenetére


fausto
addikt

Én idén nem hosszabbítok BF-nél, max ha karácsonykor lesz megint 50%-os akció az Essential-ra - azt úgy sem szokták engedni hosszabbításra.

(#146047) _drk válasza Bad Pritt (#146042) üzenetére


_drk
őstag

Havi díjat nehezen mondanak le az emberek, főleg ha évente csak kapsz egy üzit, hogy ennyi mínusz a kártyáról.
Ez a legnagyobb nyeresége a Sonynak ebből.
Ez az emelés meg még mindig nem akkora, hogy menekülni kelljen.
De hosszú távon bukó lesz, mert eddig is gyenge lábakon állt a Szolgáltatás, a konkurenciáé meg jobb.
Én bízok az internetes népharagban, nem mindegy milyen játékokat pakolnak be mennyi pénzért, és szórakoztató iparban számít a megítélés.

(#146048) Bad Pritt válasza _drk (#146047) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Dehogy lesz bukó, kis visszaesés (már ha egyáltalán lesz nyoma), majd újra nőni fog az előfizetők száma. Azt nézd meg, milyen first party játékok vannak betárazva az elkövetkező időszakra, melléjük raknak egy ügyes marketinget és egykettőre mindenki elfelejti, hogy drága a szolgáltatás.
Alapból az ilyen megosztás ellehetetlenítés meg díjemelés meg hasonlók miatti népharag hamarabb múlik el, mint 20 évesen egy másnap.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#146049) _drk válasza Bad Pritt (#146048) üzenetére


_drk
őstag

Vagy pont ellenkezőleg, Spiderman 2 megítélése bánja majd az egészet.
Jó lesz végre belerúgni a Sonyba, vagy csak egyszerűen jobban megnézik azt a játékot és nem fognak vele kesztyűs kézzel bánni.
Ott volt a Days Gone, addigra mindenki örült, hogy végre lehet rantelni.

(#146050) Bad Pritt válasza _drk (#146049) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Másfél hónap múlva kutya sem fog emlékezni arra, hogy többet fizet ezért a szarért. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.