Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Lackooo84 válasza chris0000 (#59980) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem ez a játék értéktelen, hogy ingyen behúzható PS+-szal...

The Truth is out there...

(#60002) McNamara válasza KoNZoLik@ (#60000) üzenetére


McNamara
Ármester

Nekem szeptember 18 lemezes változat van, de kezdem feladni már.....

(#60003) KoNZoLik@ válasza McNamara (#60002) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Lemezessel jobban haladnak, tehát ne add fel👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#60004) chris0000 válasza Lackooo84 (#60001) üzenetére


chris0000
őstag

igen itt közben Bencus88 felvilágosított... mert ha jól értem egy 3hónapos psplusal is megtarthatom örökre, a 3 hónap lejárat után is... ha jól értettem... jól értettem? :U thx. üdv
McNamara honnan rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#60005) manieeec


manieeec
tag

A Rest módot még mindig érdemes hanyagolni, vagy fixálták már?

(#60006) HUNmagyar


HUNmagyar
csendes tag

Itt is szeretném még egyszer megköszönni kevike576-nak, hogy átadta nekem a rendelését! :DD A kontroller az baromi jó, astro-val együtt hatalmas élményt nyújt. Remélem a fejlesztők ki fogják használni a DualSense képességeit.

(#60007) KoNZoLik@ válasza chris0000 (#60004) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ameddig él a PS+ előfizetés addig játszhatsz vele igen, de a könyvtárban örökre ott marad, tehát ha újra veszel előfizetést, akkor ugyan úgy letölthetőek a plusszos játékok, persze csak azok amiket beteszel a könyvtárba,és ezt csak abban az esetben tudod megtenni amikor van élő előfizud 👍

manieeec-kezdetektől használom, és soha semmi problémám nem volt vele...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#60008) kovsol válasza manieeec (#60005) üzenetére


kovsol
titán

Én kezdetektől fogva használom. Nem fogom járatni a konzolt, hogy letöltsem a játékokat biztos. Soha egyszer nem okozott gondot nálam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#60009) chris0000 válasza KoNZoLik@ (#60007) üzenetére


chris0000
őstag

érthető, thx. :R
HUNmagyar ez az astro játék vmi VR játék, vagy van alap verzió is? thx.üdv.

(#60010) KoNZoLik@ válasza chris0000 (#60009) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Astro játszható simán, a legjobb cucc ami teljesen kihasználja illetve bemutatja, mit is tud a DualSense valójában👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#60011) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#60012) mucsácsó válasza MultiDoodad (#59972) üzenetére


mucsácsó
tag

Pont ezzel szenvedtem most egész este (LG B9)... Próbáltam a HDTV-s Vincent-féle beállításokat HGiG-vel, de egyszerűen nekem túl fátyolos a kép, és sötét a DTM-hez képest... (Mondjuk az én szememmel valami gáz lehet, mert a sokak által egekig referált és magasztalt Warm2 profiltól is a gyomrom felfordul, hiába az lenne a "színhelyes", nekem Medium/Cold adja mindig esküszöm... :D)
Nem tudom, mi lenne az univerzális megoldás..

(#60013) manieeec válasza kovsol (#60008) üzenetére


manieeec
tag

Köszi a válaszokat, akkor bekapcsolom.
Egyébként ez a Days Gone valami rohadt nagy királyság, azt hittem valami középszerű "oké" cucc lesz, de az utóbbi pár napban rendesen ráfüggtem. :C és a látványra is nagyon ott van főleg így 4k60ban :)

(#60014) -=Jam=- válasza manieeec (#60005) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Én kezdetek óta folyamatosan abba rakom a gépet, ráadásul egy külső SSD is rá van kötve, és semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#60015) MultiDoodad válasza Moby (#59979) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Igen, jól. De ahogyan utánam is írtak, nekem is olyan fátyolosnak tűnik a kép tőle és teljesen természet ellenes lesz. Mint ha csak SDR-ben játszanak rossz black levelen

(#60016) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#60017) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#60018) Raga


Raga
senior tag

Na megrendeltem a GOT-ot...KV-nál áprilisi akcióban 14 ezer.

(#60019) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Holnap meg nagy spring sale a storeban! Bocsi ha volt :R

Raga: most nézem sok helyen levitték 12-re, erre lehet én se mondok már nemet

[ Szerkesztve ]

(#60020) ambushka válasza Raga (#60018) üzenetére


ambushka
aktív tag

PlayITnel 13 :)

PSN ambushka8989

(#60021) Raga válasza ambushka (#60020) üzenetére


Raga
senior tag

Na hát 1000 Ft....ennyit nekem nem ér hogy elpártoljak a messze legkorrektebb PS5 árusító cégtől...ennyivel tartozom nekik...mondjuk max akkor mondom le ha ma megjelenik digitalban is ennyiért mert jobban preferálom azt...lemezes nekem elavult

(#60022) ambushka válasza Raga (#60021) üzenetére


ambushka
aktív tag

Bocs, 12.500.

Nem mondtam, hogy pártolj el, csak másoknak érdekes lehet az info :)

A lemezes pedig pont annyira elavult ezekszerint a magyarnak, hogy azért csak az kell, mert olcsóbb :D

PSN ambushka8989

(#60023) Crus válasza mucsácsó (#60012) üzenetére


Crus
őstag

Azért kár OLED-et venni, hogy valaki Warm2-ben használja, olcsóbb leönteni egy kidobott CRT-t Jaffával. Sajnos az emberek jelentős részének komoly gondok vannak a látásával, lsd. ugye az ősöreg "nem látja a 30 és a 60 frame közötti különbséget" témát is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60024) Moby válasza Raga (#60021) üzenetére


Moby
addikt

Azaz holnap :)

(#60025) boost válasza KoNZoLik@ (#60010) üzenetére


boost
addikt

én 10 perc alatt pattantam le az Astro-ról. Annyira érdektelen volt, pedig a Mario játékokat imádom. Mondjuk azok más szintet is képviselnek kreativitásban. A techdemó része meg nem érdekelt, azt úgyis megtapasztalom játékok közben.

[ Szerkesztve ]

(#60026) Adam_Shepard válasza Raga (#60018) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

mi az a got

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#60027) Moby válasza Adam_Shepard (#60026) üzenetére


Moby
addikt

Ghost of Tsushima.

(#60028) mucsácsó válasza Crus (#60023) üzenetére


mucsácsó
tag

Na köszönöm, végre valaki megért :DDD
Én is ugyanezt látom/gondolom, nagyon elcseszi a képet, mintha az öreganyám napszemüvegét venném fel.
Jaja, klasszik "30 FPS felett úgyse látod az eltérést"... Pedig még a 60 vs. 90 FPS is ég és föld.. :D

(#60029) mucsácsó válasza boost (#60025) üzenetére


mucsácsó
tag

Ezt egy darabig nem hiszem, hogy megtapasztalnád, tudtom szerint nem sok játék használja ki a DS-t ilyen szinten (...kvázi semmi :D Controlban van valamicske, de sztem inkabb frusztráló) sztem adj neki majd még egy esélyt, már csak az SSD pályás zene miatt is - már 4 napja az megy a fejemben.... :DDD

(#60030) Moby válasza boost (#60025) üzenetére


Moby
addikt

Izlések és pofonok, szerintem egy nagyságrendel jobb játék, mint a super mario odyssey. Csak sajnos sokkal rövidebb. Viszont olcsóbban is adják :)

(#60031) Moby válasza mucsácsó (#60028) üzenetére


Moby
addikt

Nem kötelező azt használni, használd azt, ami neked tetszik. Az van a legközelebb a színhelyeshez (nem szemre, kalibrátorral mérve), de a mai embernek a szinhelyes már nem jó, mert a sok kékfényű ledtől eltolódott már teljesen a látásunk, pontosabban az igényünk, közben meg hordjuk a sárga szemüvegeket, hogy képesek legyünk melatonint termelni :DDD

(#60032) boost


boost
addikt

Tényleg, hétvégén befejeztem a TLOU2-t PS5-n, és szeretném kérdezni, hogy csak nekem volt rossz érzésem játék közben amiatt, hogy nem tudtam Ellie motivációjával azonosulni, így maga a játékmenet és az erőszak is nehezen magyarázható volt. Sokszor úgy éreztem, hogy nálam ennek a játéknak 3 óra után vége lett volna, ha én vagyok Ellie. Az első résznél jobban megvolt a motiváció. Hogy miért is vagyunk úton... A végén az újabb kirándulás, meg újabb házakban zombik között bujkálás meg főleg... Abby szálat se nagyon értettem, nekem nem jött át, hogy 3 nap alatt egy teljesen másik személyiség lett belőle.

Meg az is zavart, hogy a második részre nem másolták le megint Elliot Page arcát. Azt már megszoktam, annyira karakteres volt. Az új Ellie arc nem volt annyira életszerű, sokszor éreztem azt, hogy valami betegsége van Ellienek, azért olyan az arca. Meg a játékban is mintha nem kezelték volna konzisztensen. Meg az is fura volt. hogy játék közben annyira le volt butítva, és más formát is kapott mint CGI-nél. Az elso résznél ez talán amiatt, mert a CGI nem volt annyira életszerű, és Elliot Page arc karakteresebb, jobban működött.

Nekem nem hiányzott a PS5 update.

[ Szerkesztve ]

(#60033) saelin válasza mucsácsó (#60012) üzenetére


saelin
veterán

Általában nekem sem jönnek be a neten talált képi profilok. Állítsd be úgy ahogy neked tetszik és használd vigyorogva. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#60034) tboy93 válasza boost (#60032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem igazán értelek, az első részben sem Ellen Page-ről volt mintázva.

A színésznő akarta belemagyarázni, hogy lemásolták az arcát, de a ND tagadta.

[ Szerkesztve ]

(#60035) arpi6k válasza Bencus88 (#60019) üzenetére


arpi6k
addikt

Kösz az infót, régóta szemezek már vele, ennyiért be is húzom. :R

Intel & ATI

(#60036) Fernet


Fernet
senior tag

Azta, tegnapi Telekom rendelést ma hozza a futár. Ezek gyorsak voltak. :)

(#60037) boost válasza tboy93 (#60034) üzenetére


boost
addikt

De egyértelműen úgy nézett ki, sokat nincs rajta mit magyarázni. Az eredeti csajhoz, aki hivatalosan játssza, ahhoz kb semmi köze.

(#60038) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Szerintem bizonyos kellemetlen érzése a túltott (de reális) erőszaktól sok mindenkinek volt játék közben, épp ez volt a készítők célja. Hogy ne poénkodva, cool beszólásokkal tarkítva gyilkolj le százakat mint pl. Nathan Drake. Ellie motivációja a saját kontextusában teljesen érthető, átérezni persze nehéz, de jobb is. De mi lett volna a reális szerinted? Ha a TÖRTÉNTEK után simán hazamegy és elkezdi díszíteni a csűrt a következő táncos bulira?

(#60039) Dr. Venkman válasza boost (#60037) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Apa, közjószág, anya

(#60040) Eliott


Eliott
tag

Telekomos droppoknál előre ki kell fizetni online, vagy a futárnál is intézhető utánvéttel? Igazából lényegtelen, csak hogy "fel legyek készülve" rá. :))

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#60041) syIex válasza Eliott (#60040) üzenetére


syIex
veterán

Ha teheted előre fizesd, abból nem lehet gond :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#60042) Fernet válasza Eliott (#60040) üzenetére


Fernet
senior tag

Nálam utánvétes.

(#60043) Crus válasza boost (#60032) üzenetére


Crus
őstag

Számomra a gaming karrierem egyik legzseniálisabb játéka volt. Ha jól emlékszel az 1. rész + DLC történéseire akkor különösen. Nálam az emberi érzelmi skála nagyjából teljes spektrumát elhozta a 2. rész. A látvány, hangulat, audio pedig dettó toplistás.

Joel és Ellie között egy rendkívül erős kötelék jött létre azzal, hogy az 1. részben egymást nem egyszer megmentették, átéltek egy brutál kemény utazást. Nem mellesleg Joel apai ösztönei és szeretete Sarah lánya halála után Ellie-re irányulhatott. Joelben évekig ott tombolt, hogy nem tudta megmenteni a lányát, nem tudta tovább szeretni és törődni vele és akkor bejött Ellie az életébe.
Aztán ott volt az 1. rész alapjátékának vége, amikor is kiderült, hogy Joel annyira megszerette már Ellie-t, hogy az emberiség érdekében sem hagyta feláldozni, átgázolt érte bármin és bárkin.

Az 1. rész remekül megágyazott annak vak bosszúvágynak, amit aztán Ellie akkor érzett, amikor Abby bosszút állt az igazi apjáért. Alapvetően a 2. rész, a 2 lány bosszúhadjárata azért az emberért, aki törődött velük és szerette őket. A legszebb az egészben, hogy az elején nyilván Abby-t gyűlölöd, mert a Naughty azt akarta, hogy gyűlölöd, hogy aztán az ő szemszögét eléd tárva megértsd, hogy Ellie is keményen lecsúszott az erkölcsi ranglétrán, de Abby mégis megkíméli. De Ellie-t még mindig hajtja a düh és a bosszú, képes még a szerelmét is feláldozni csak azért, hogy a bosszúja beteljesedjen, és a legvégén végre csak ráébred, hogy gyűlölete tárgyánál már rég mélyebbre csúszott és végre képes továbblépni.

Hogy miért kellett Santa Barbara? Hogy megértsük, a befejezetlen bosszú mennyire marcangolja Ellie-t... a vérbosszú pedig pontosan ilyen. Nem lehet tudatosan egykönnyen gátat szabni neki.

Abby NEM lett más személyiség! Abby bosszúja Joel-en erősen jogos! Akkor is, ha te Joel-t kedvelted, holott egy igazi nagy szarházi volt. Gondolj arra, hogy a TLOU 1 elején Ellie-nek is mond egy olyat, az ártatlanokat is ölt korábban!
Aztán beáldozta az emberiség jövőjét Ellie-ért, miközben ártatlanok sorát mészárolta le már megint. Joel nem lett attól szent, hogy Ellie-t megszerette... Joel egy önző rohadék, egy sima mezei csempész, aki a lánya halálán a büdös életben nem tudott túllépni és a lelkében tátongó űrt Ellie-vel tömte be, akinek persze árva lányként nagyon is örömteli volt egy "apa'".

Abby ráadásul még akkor is megkímélte Ellie-t, amikor az gyak. az összes barátjával is végzett már, köztük egy terhes nővel, meg Owen-nel, akihez a lezárt kapcsolatuk ellenére még továbbra is gyengéd szállak fűzték. Abby jó ember, Ellie meg rettentő mélyre süllyedt a bosszú miatt.

Ennek a játéknak minden másodperce tömény zsenialitás.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60044) tboy93 válasza boost (#60037) üzenetére


tboy93
nagyúr

De egyértelműen úgy nézett ki, sokat nincs rajta mit magyarázni

Hát szerintem nem :D de ha túl hasonló lett volna, biztosan perelt volna a színész.

(#60045) Crus válasza tboy93 (#60044) üzenetére


Crus
őstag

Szerintem sem, de mindegy is... Ellie a játéktörténelem talán legjobban kidolgozott, egyedi karaktere.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60046) Moby válasza boost (#60032) üzenetére


Moby
addikt

Nem értem miért gondolod, hogy más karakter lett belőle. Kb az egyetlen normális karakter volt, amúgy a nagyon beteg játék nagyon beteg karakterei között :) Rémes emlék az egész.

(#60047) Raga válasza Crus (#60043) üzenetére


Raga
senior tag

Ezt másoltad vagy magad írtad?
Tökéletes iromány élmény volt olvasni :R

(#60048) KaitouP válasza Adam_Shepard (#60026) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Kecccske

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#60049) Raga


Raga
senior tag

Április Ps plus ingyen játékok mikor várhatóak?

(#60050) Peace válasza Crus (#60043) üzenetére


Peace
nagyúr

"Számomra a gaming karrierem egyik legzseniálisabb játéka volt." Szintén!!!!!! <3 <3 <3 Mestermű!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.