Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) zola09 válasza Szilágyi84 (#38999) üzenetére


zola09
aktív tag

Ingyen PS5 upgrade van hozzá store-ban, szóval ugyan azt a verziót játszhatod mint ami a kimondott PS5 lemezen lenne. Szóval szerintem jobban megéri a PS4-es, főleg ha valami + pack is van hozzá.

(#39002) -=Jam=- válasza Szilágyi84 (#38999) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Annyi hátránya lesz, hogyha a PS4-est veszed, hogy akkor mindkét verziónak a gépen kell lenni, ha PS5-öst játszod, így dupla annyi helyet fog foglalni.

(#39003) KaitouP válasza Deck (#38997) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Mindkettővel tele vannak az szemgolyóim. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#39004) Moby válasza Madwe (#39000) üzenetére


Moby
addikt

A Deltából is kétfélét ismerünk már, szóval szetszedésig nem tudni, hogy melyik. Mármint fülre igen, csak azt mar tudjuk, hogy a kevés lapát sem mond el semmit.

(#39005) mattheus


mattheus
őstag

Nekem van egy viszonylag új "hibajelenségem", de ez inkább TV-hez köthető és nem a konzolhoz (sztem).

Van egy Samsung KS7000-es TV-m, mely annak idején a PS4-et és a Pro-t is automatikusan felismerte és a csatlakoztatott HDMi-n kiírta, hogy Playstation.

PS5 esetében nem ismeri fel megfelelően bekapcsoláskor, mert mikor már háttérben látom a PS logót a képernyőn, megjelenik egy előügró ablak, hogy ellenőrizzem a csatlakoztatott forrást, mert nem érzékel jelet :F . Forrásmenüben még egyszer kiválasztva az adott HDMI forrást ahová csatlakoztatva van, ez a pop-up képernyő eltűnik a képernyőről és minden rendben működik.

Van valakinek hasonló "gondja" ?

Megjegyzés: Nem az eredeti, csomagban kapott HDMI kábelt használom, hanem egy Audioquest Pearl típusút.

[ Szerkesztve ]

(#39006) modd3r válasza mattheus (#39005) üzenetére


modd3r
őstag

TV-szoftverfrissítése megvolt?

Szerk.: akkor próbáld ki másik HDMI kábellel...

[ Szerkesztve ]

(#39007) mattheus válasza modd3r (#39006) üzenetére


mattheus
őstag

Első negyedév óta nem jelent meg rá új firmware (szerintem már End of Life termék, hiszen 4 éves modell) és jelenleg legfrissebb van fenn (1242). Még a HDMI-re gyanakszom, mert nem a gyári, de ami most van csatlakoztatva hozzá, az szerintem még jobb (Audioquest Pearl)

[ Szerkesztve ]

(#39008) syler123 válasza zola09 (#38998) üzenetére


syler123
veterán

Én is csodálkoztam, hogy milyen vajsimán fut az Apex, patch ide patch oda.

Madwe: Ha ez a hangos venti, akkor senki se panaszkodjon :D

(#39009) dinostaRR válasza mattheus (#39007) üzenetére


dinostaRR
tag

Szia, nekem is az a TV van és felismeri PS-ként, gyári hdmi-vel. Mással nem próbáltam.

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#39010) Szilágyi84 válasza zola09 (#39001) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi és látványra is egyforma vajon vagy talán a Ps5-ös kicsivel szebb , de látható? Mondjuk az ilyen stílusú mesésnél nem tudom.

(#39011) Kendek válasza mattheus (#39005) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem is KS7000 van, és eleinte felismerte PS-ként, majd egyszer elindítottam Safe módban és akkor új eszközként már nem. De amúgy nem kell foglalkozni vele, nekem a kézi átírást is mindig elfelejti. A lényeg, hogy a játék mód aktiválva legyen, az már mindegy, hogy a bemenet ikonja mire van állítva.

<-ƘƘ->

(#39012) zola09 válasza Szilágyi84 (#39010) üzenetére


zola09
aktív tag

Ha a lemezen található PS4-es verziót futtatod, akkor látványra gyengébb lesz. Ha a store-ból ingyenesen lerántod a PS5ös verziót és azt futtatod(amire akkor vagy jogosult ha a PS4-es lemez ott figyel a gépben), akkor pontosan ugyan azt a verziót játszod amit a PS5 lemezzel kapnál.

(#39013) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Woman sells husband’s PlayStation 5 after she discovers it is not an air purifier

*és vajon mennyiért adta el? :D

Szerk.: sorry. vótmá :(

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#39014) modd3r válasza l.skywalker (#39013) üzenetére


modd3r
őstag

Jópofa, de vótmá! :DDD

(#39015) Szilágyi84 válasza zola09 (#39012) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez az igen így gondoltam köszi!

(#39016) karmaresz


karmaresz
senior tag

Srácok, a PS5-re lehet kötni +2, esetleg +3 év kiegészítő garanciát a Sonynál, úgy, mint ahogy más, nagyobb értékű műszaki cikkek esetében?

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#39017) Wesder válasza l.skywalker (#39013) üzenetére


Wesder
félisten

Ebből vàlóper lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39018) ldave válasza karmaresz (#39016) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem ilyet a vásárlás helyén lehet kötni. Ha az adott üzletben nincs rá lehetőség, akkor utólag nem hiszem hogy lehetne garancia hosszabbítást vásárolni.

A Slime draws near! Command?

(#39019) polonic válasza karmaresz (#39016) üzenetére


polonic
félisten

Ahogy néztem. ez nem Sony gyári garancia. Hanem biztosítós garancia. Legalábbis a konzolvilágnál így van.
Elég szánalmas, hogy 1 év garanciát adnak rá. De egyébként van valami új rendelet, ami ezt szabályozza. Nem tudom, mikortól lép életbe.

(#39020) Kendek válasza karmaresz (#39016) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Sony-nál nem lehet, és regisztrálni sem kell semmit. Ha a bolt ad extra garit, vagy van lehetőség vásárolni, akkor az ami plusz a kötelező 1+1 éven felül.

<-ƘƘ->

(#39021) kovsol válasza Kendek (#39020) üzenetére


kovsol
titán

Kár mert pl a sony fényképezőgépre, meg objektívkre én mindig kötök extra garanciát. Vásárlást követő 360 napon belül lehet rá venni akár 5 évig kiterjedőt. A milliós felszerelésre is csak 22e Ft volt a 4 év garancia baleseti biztosítással.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39022) Wolfy33 válasza polonic (#39019) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Január 1-tol 10-100 ezer között 1 év, 100 ezer forint feletti termék (elektronikai, cipő, stb.) 2 év gari, 250 ezer felett 3 év.

(#39023) toompa válasza polonic (#39019) üzenetére


toompa
őstag

Január 1-től jön az új rendelet és a 2 év gari.

(#39024) HELLAFLUSH válasza toompa (#39023) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

akkor nem is baj, ha idén nem jut azoknak konzol akinek még nincs :D

(#39025) ludnik válasza toompa (#39023) üzenetére


ludnik
tag

Na akkor a jofogáson lévő 400 ezres gépekre 3 év lesz a gari. ;]

(#39026) temes69 válasza mattheus (#39005) üzenetére


temes69
aktív tag

Nekem q80T van az sem ismeri. Legújabb szoftverrel. Game consol-nak látja. Manuálisan kellett beállítani, de most már ok. Gondolom majd kap a tv update-et és onnantól majd felismeri. Így annyi hátránya van, hogy nem kapcsolja a tv-t a ps, meg manuálisan kell átkapcsolnom a game consol-ra.

[ Szerkesztve ]

(#39027) EnterR


EnterR
veterán

Most, hogy szóba jött a termékbiztosítás. Valaki aki Euronicstől vett rá plusz éveket, nézze már meg hogy kijön-e a matek a fedezetigazoláson. 3 éves pluszgarit vettem, a papíron ez áll:

Gyártói garancia lejárta: 2021.11.19.
Kockázatviselés kezdete: 2021.11.20.
Kockázatviselés lejárata: 2023.11.20.

Ez hol 3 év plusz? :F

PSN ID: marquuard

(#39028) Kendek válasza temes69 (#39026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, tényleg, nekem is Game Console-nak nevezte el mikor legelőször bekapcsoltam, és persze átállította arra. De nálam ezt sokszor elfelejti egy-egy új bekapcsolásnál, illetve főleg ha a VR miatt felbontást vált, vagy éppen Safe módban indításnál. Amit kézzel átírok azt szinte egyből el is felejti utána, így ezt már meguntam. Szóval jó lesz neki a generic ikon meg a HDMI 1 elnevezés is, úgy is a játék mód a lényeg, nem ez.

<-ƘƘ->

(#39029) Peace válasza EnterR (#39027) üzenetére


Peace
nagyúr

Én 5 éves védelmet vettem és stimmel a dátum. ;)

(#39030) Madwe válasza EnterR (#39027) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem 3 éves pluszgarit vettél hanem 3 évig! Én 5 éveset vettem, 5 évig jó.

(#39031) EnterR válasza Madwe (#39030) üzenetére


EnterR
veterán

Tehát 1+2 év ez gyakorlatilag, ugye? A gyári 1 év és a 2 év kiegészítés. Érdekes.

PSN ID: marquuard

(#39032) kiki22 válasza temes69 (#39026) üzenetére


kiki22
senior tag

Nekem is q80 van és siman felismeri .mint minden arc képes eszköz elindítja .

(#39033) Peace válasza EnterR (#39031) üzenetére


Peace
nagyúr

Ők úgy árulják, hogy 3 és 5 éves gari. És ugyanilyenből van "védelem" is, ami magába foglalja a garancián felül a baleseti biztosítást is. Ez nem plusz időtartam, hanem összesen ennyi. ;)

(#39034) temes69 válasza kiki22 (#39032) üzenetére


temes69
aktív tag

Nem tudom akkor. Ugyanabba a hdmi portba van pedig dugva mint a ps4 pro volt. Gyári kábellel is próbáltam de azzal sem, mondjuk azt amúgy sem tudnám használni mert nekem rövid. Viszont így visszaraktam azt a kábelt ami a ps4pro-n volt.

(#39035) Madoc válasza temes69 (#39026) üzenetére


Madoc
veterán

Ps4-el ugyanez a tv kapcsol, kiirja hogy ps4, átvált kikapcskor. Ugyanez van xbox series x-el is. Ps5-ben lehet a grimbusz.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#39036) Madwe válasza Madoc (#39035) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hdmi cec-et engedélyeztétek ps5ön?

[ Szerkesztve ]

(#39037) F-ECT$ válasza EnterR (#39027) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez igazából 3 év biztosítás és +2 év garancia.

Dive ever, work never.

(#39038) boost válasza F-ECT$ (#39037) üzenetére


boost
addikt

napközben egy órán át nem volt üzenet a topikban.. nem is tudom mikor volt ilyen. :D

(#39040) EnterR válasza Peace (#39033) üzenetére


EnterR
veterán

Na akkor még jó, hogy nem csináltam hülyét magamból. :R

PSN ID: marquuard

(#39041) mattheus válasza Madwe (#39036) üzenetére


mattheus
őstag

Igen, engedélyezve van a TV-ben és PS5-ön egyaránt.
A furcsa egyébként az, hogy az első pár napban automatikusan bekapcsolta a TV a konzolt, mikor a Logitech Harmony irányítóval indítottam a komplett rendszert (erősítő, TV, konzol) , most viszont még akkor is kiírja, hogy nincs HDMI jel, mikor már látom a töltőképernyőt. Ezt egészen addig csinálja, míg még egyszer rá nem nyomok a HDMi3-as forrásra (ahová csatlakoztattam) és akkor előugró ablak eltűnik. Game üzemmóddal nincs gond, abban megy, de nem tudom minek köszönhetem, hogy már másképpen működik :)

[ Szerkesztve ]

(#39042) Dreamie válasza ChiliChili (#39039) üzenetére


Dreamie
őstag

Már azt hittem valahol raktáron :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#39044) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Most küldtek emailt az Alza-tól hogy törölték az előrendelésem mert nem tudnak semmit sem a beszállítótól.Majd értesítenek ha lessz

(#39045) Kendek válasza Moby (#38424) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bármiféle előzetes értesítés nélkül, ma nekem is meghozta a postás a kameraadaptert. Mint ahogyan a képről is látszik, nem itthonról lett feladva, hanem Németországból jött elsőbbségivel.
Ami érdekesség, hogy a support-tól eddig kapott válasz annyi volt, hogy továbbították az illetékes csoportnak a kérdésemet, aztán majd megírják a választ. De azóta semmilyen email nem jött a témában.

<-ƘƘ->

(#39046) Dreamie válasza Bazsi747 (#39044) üzenetére


Dreamie
őstag

Szintén zenész! Törölték a februári dátumot, mert nem tudnak mondani semmit. :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#39047) EnterR válasza Dreamie (#39046) üzenetére


EnterR
veterán

Ez ciki.

PSN ID: marquuard

(#39048) ambushka válasza Bazsi747 (#39044) üzenetére


ambushka
aktív tag

Nem a rendelest toroltek csak a datumot, a rendeles megmarad

PSN ambushka8989

(#39049) ChoppR


ChoppR
tag

Nekem sem jutott idén PS5, de így hogy jövőre már 2 év gyári gari jár mellé, annyira nem is bánom. Januárban újra kezdem a vadászatot, hátha megint előkaparnak pár darabot az MM-nél! :)

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#39050) modflow válasza ChoppR (#39049) üzenetére


modflow
veterán

Hány ft-tól lesz 2 év?
Nem 200.000 felett? Ez meg pont alatta van....

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.