Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Uncharted film mennyire dolgozza fel a játékok eseményeit? Nem játszottam még egyikkel sem és kB semmit nem is tudok róluk csak annyit amit mindenfelől hallok, hogy kihagyhatatlan darab. Nemrég beszereztem az első 3 részt magában foglaló collectiont és addig lehet nem néznem meg a filmet amíg ezeket végig nem játszottam.

(#108002) cyberkind válasza Sliderxy (#108001) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak részeket vettek át, de nem sok köze van klasszikus értelemben a játékhoz, viszont a film egy jó kis löttyenés.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#108003) parandroid válasza Sliderxy (#108001) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semennyire. Csak a feelinget hozza valamennyire. Nem volt rossz amúgy, ahogy olvastam a rossz kritikákat pont amiatt kapta, mert nem játékhű (sem a történet, sem a karakter). Könnyed, vasárnapi kalandfilmnek kell felfogni, úgy rendben van (nem ez lesz az új indiana jones saga).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#108004) CptAdamica válasza Renok (#107993) üzenetére


CptAdamica
veterán

Debrecenben a Darabos utcán.

Megyen!

(#108005) Ctrl+Alt~Del válasza Sliderxy (#108001) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szerintem ne nézd meg a filmet, ne ez legyen az első benyomásod az Uncharted-ról.

Borzasztó a karakterválasztás a filmben, nem sok közük van a főhősökhöz a játékban.

W | W | H | W | W | W | H

(#108006) ribizly válasza Ctrl+Alt~Del (#108005) üzenetére


ribizly
veterán

Én még nem láttam, de ha valóban előzményről szólt volna, egy új story-val, nem pedig egy összeollózott valami, akkor nem lett volna feltétlenül rossz. A fiatal Drake arcot Holland hozza.
Sokkal jobban jártak volna, ha egy Sully (Wahlberg úgy jó választás) eredettörténetet adnak el ezzel a címmel, ahol a végén találkoznak és akkor lehet a rajongók (mint én is) elismerően bólogatnának a film hallatán.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#108007) madkiller válasza Sliderxy (#108001) üzenetére


madkiller
őstag

Addig ne nézd meg a filmet, mert amennyire jó a játék, annyira gáz a film. Najó egyszer meg lehet nézni, de abszolút felejthető kategória sajnos. Egy barátom 4dxben nézte, aztmondta az erősen feljavította az élményt.

(#108008) Bazsi747 válasza ribizly (#108006) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Pont tegnap este néztem én is,elvoltam de kb ennyi is,1-2 bizonyos jelenet meg nyilván jólesik annak aki ismeri a szériát.Amerika meg Hollywood,azt az élmény úgy sem fogod megkapni amit a játékkal játszva élsz át.Nem rossz kis kalandfilm ez, tetszett.

(#108009) DaDa válasza Sliderxy (#108001) üzenetére


DaDa
senior tag

A film egy előzmény film nagyrészt. Így a játék eseményeit nem igazán dolgozza fel csak a visszaemlékezéseket főleg. Nekem a top 3 játékban van az összes UC játék és még így is azt mondom jó volt a film de nem kiemelkedően. A film esetében szempont volt, hogy olyan is élvezze aki semmit nem tud a játékról és ez már önmagában adja, hogy nem lehet tökéletes. Én a 2. részt várom nagyon, ott már szabadabban lehet majd alkotni és mégis úgy, hogy hűebb legyen a játékhoz.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#108010) erahurka


erahurka
félisten

Trek to Yomival óvatosan srácok, másoljátok ki a mentésetek a 6. fejezet vége előtt mert van egy glitch, ami kukázza az összes upgrade-et a hetedik elejére. Egész hétvégém kárba ment emiatt a szar miatt. :W

(#108011) Moby válasza DaDa (#108009) üzenetére


Moby
addikt

Előrményfilm??? Dehogy előzményfilm. Nem is kapcsolódik a játékokhoz! A setting, meg a szereplők neve ugyanaz, ezen kívül semmi nem klappol. A film egy alternatív uncharted univerzumban játszódik.

[ Szerkesztve ]

(#108012) Ctrl+Alt~Del válasza Moby (#108011) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mondjuk ez azért nem igaz, mert például az aukció, ahol a keresztet ellopják, "egy az egyben" a negyedik részből van.

Vagy az apácazárdás jelenet, ahol Sam és Nathan nevelkedett, és Sam lelép, szintén.

W | W | H | W | W | W | H

(#108013) Kendek válasza Ctrl+Alt~Del (#108012) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pár jelenet van, és ezeknek a teljesen alternatív megvalósítása szerepel a filmben. Azért érdemes előbb a játékokat végigvinni, mert anélkül annyira azért nem lett jó a film. Viszont így a játékbeli élmények is kicsit felelevenednek, és élvezhetőbbé teszik.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#108014) madkiller válasza Kendek (#108013) üzenetére


madkiller
őstag

Igen, kell a szériához egyfajta rajongás, hogy az ember jónak érezze ezt a filmet. Bár én imádom az unchartedet, most is a 4 ps5 verziónak álltam neki, mert 25 óra után ráuntam a forbidden westre, mert elden után kevés most nekem, de a film akkor sem vett le a lábamról.

[ Szerkesztve ]

(#108015) Moby válasza Ctrl+Alt~Del (#108012) üzenetére


Moby
addikt

Ettől még nem lesz előzményfilm(egyébként sem apácazárda, hanem árvaház :) ). A játékban Nathan és Sully a harmadik részben talákoznak először, amikor Nathan úgy 13. Ez a film semmilyen módon nem illeszkedik a játékok timelinejába.
Egyébként bármelyik részt egy-az.egyben megfilmesítik, sokkal jobb fulm születik, mint ez. Mondjuk az első és második rész supernatural dolgait ma már nem mernék megfilmesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#108016) parandroid válasza madkiller (#108014) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem volt ezzel a filmmel semmi gond, pedig én alig ismerem a játékot. Pont ellenkezőleg: minél jobban ismeri valaki a játékot, annál inkább lesz elégedetlen a filmmel. Ez egy laza hollywoodi blockbuster, semmi több. Tomb Raider filmek is azon buktak meg, hogy mindenki ennél többet várt tőlük.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#108017) ribizly válasza parandroid (#108016) üzenetére


ribizly
veterán

Az amúgy jogos, hogy lehet nem azoknak készült, akik oda-vissza ismerik a játékot. De akkor felmerül a kérdés, hogy kinek? ;]
Mert akkor jobban jártunk volna egy nem "Uncharted"-nek nevezett filmmel, ami hordoz hasonlóságokat és indít egy új IP-t. Aztán odaírják, hogy "Inspired by".

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#108018) Moby válasza parandroid (#108016) üzenetére


Moby
addikt

Nem volt ezzel a filmmel semmi gond azon kívül, hogy egy alig közepes akciófilm, ami lehetett volna sokkal jobb is minimális efforttal, amit nem tettek bele, mert azt gondolták, hogy majd a címe ealdja. És tonképp igazuk lett. Ettől még jó nem lesz. Az iuncharted szériának az egyik védjegye a csodálatos zenei betétek, és a filmbe semmi egyéb nem kellett volna, csak a játékban felcsendülő zenék átemelése, ehelyett zeneileg egy fos lett. A másik védjegye a karakterek közötti kémia, amit szintén sebészi pontossággal műtöttek ki a forgatókönyvírók.
Amúgy én nem tudtam, hogy ma azzal is lehet hibázni, hogy valaki jót vár valamitől, amibe egy ksiebb ország költségvetetését teszik. Értem én, hogy minden szar mamár, de hogy hiba legyen a jó elvárása, arra nem voltam felkészülve :)

(#108019) Moby válasza erahurka (#108010) üzenetére


Moby
addikt

4 óra az egész játék :) Hogy ment rá az egész hétvégéd? ? :D

(#108020) erahurka válasza Moby (#108019) üzenetére


erahurka
félisten

Reggel játszom 2-3 órát, az ment rá. Tölthettem volna mással is.

[ Szerkesztve ]

(#108021) arn válasza Moby (#108019) üzenetére


arn
félisten

Ti idomilliomosok vagytok? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#108022) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kivancsiságból megneztem a returnalt.

Őszintén, ez csak nekem tűnik csúnyának? Persze más latvanyvilag, de a miles ehhez képest tű éles. :(

Véleményem szubjektív...

(#108023) KaitouP válasza Ctrl+Alt~Del (#108012) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Na hát akkor kb. annyi köze lehet ezek szerint egymáshoz mont a régi Tomb Raider filmeknek a játékhoz. Ott is loptak át ötleteket a játékból (például az első film végén a földgömbös mechanika a TR4 előzmény szekciójából volt) de alternatív megvalósításban.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#108024) parandroid válasza Moby (#108018) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"A másik védjegye a karakterek közötti kémia, amit szintén sebészi pontossággal műtöttek ki a forgatókönyvírók."

Ez így tűpontos, és sajnos nagyon igaz, nem mellesleg az amerikai filmipar védjegyévé vált az utóbbi időben. :( Pedig egy jól felépített karakter sokkal többet ér, mint egy akármilyen jól megírt sztori, és viszont: akármilyen izgalmas a sztori, ezzel, amit itt nyújtottak a fiatalok (meg wahlberg) nehéz lesz klaszikusként eladni 20 év múlva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#108025) ImACeltic válasza hackeeeee (#108022) üzenetére


ImACeltic
őstag

A felbontáson spóroltak a fejlesztők, de csúnyának nem mondanám. Az art design-al együtt pedig nagyon faszán néz ki sztem.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#108026) Elderath válasza hackeeeee (#108022) üzenetére


Elderath
őstag

Nem csúnya az egyáltalán

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#108027) Callisto válasza hackeeeee (#108022) üzenetére


Callisto
őstag

Egyáltalán nem. Sőt. A hangulatot, az atmoszféráját egy játéknak az art, design, hangok vagyis adja nem a grafikai megjelenítés vagy az üres csiricsáréság.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#108028) madkiller válasza hackeeeee (#108022) üzenetére


madkiller
őstag

Viszont nagyon fluid a game, ami itt kell is reflexeidnek nagyon jónak kell lennie. Én feladtam annak ellenére, hogy nagyon tetszett. Unreal engine 4et használtak egyébként.

(#108029) Scholes9 válasza erahurka (#108010) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az szép :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#108030) syler123 válasza Elderath (#108026) üzenetére


syler123
veterán

Azért a 1080p felbontás biztos nem segít a látványon.

(#108031) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Köszönöm a sok hasznos választ, azt hiszem akkor előbb nekilátok a játékoknak.

Tom Hollandból amúgy is elég volt most egy időre... :U Pont tegnap néztem a Chaos Walking-ot. Todd Hewitt vagyok... :DDD

(#108032) Elderath válasza syler123 (#108030) üzenetére


Elderath
őstag

Kit érdekel mi a belső felbontás? Átmegy ezer féle upscale szaron. Sokkal szebb, mint egy raw 1080p output és a legutóbbi patchel még élesebb lett a kép. Még mindig le vagytok ragadva ezeknél a felbontás számoknál

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#108033) syler123


syler123
veterán

Kontrol Freek korábban téma volt. Rendeltem is 1 szettet aliról. Nem tudom, hogy linkelhetek-e, de megteszem, majd kitörlik a modik, ha nem szabad.

Link

A 8-as narancssárgát rendeltem. Itt a bal karon picit emel csak és így mindenhez jó, fps-hez és autóshoz is. Warzone-ban rendesen fel kellett húznom a senzit, de konkrétan szintet léptem a célzásban, elképesztő mennyit számít, mindenkinek csak ajánlani tudom, rendeltem is gyorsan még 1 szettet a másik controllerre.

[ Szerkesztve ]

(#108034) hackeeeee válasza madkiller (#108028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez igaz, erre nincs is panasz..

Csak feltűnt, hogy "szőrős", és mintha tényleg alacsony lenne a felbontás.

Oké, a csúnya túlzás, de pl. a Mileshoz hasonlítottam, mert az után indítottam el, és ezek után kerestem a grafikai beállításokat... Mert azt hittem, h valami nem oké..

Ettől függetlenül neki fogok ülni mert kíváncsi vagyok, és tetszik ez a sötét világ.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#108035) Moby válasza arn (#108021) üzenetére


Moby
addikt

Ki az a mi? :)

(#108036) Mephike


Mephike
senior tag

Meglett a Horizon platina. A story nekem nagyon tetszett, jöhet a harmadik rész. ;)

(#108037) keIdor válasza Mephike (#108036) üzenetére


keIdor
titán

Gyere vissza 2027-ben. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#108038) F-ECT$ válasza syler123 (#108033) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet én is rendelek innen, remélem jók a képek, mert én többféle magasságút és felületűt is kipróbálnék. (Kb 4-5 pár kijön így annyiból, mint 1 eredeti.)

Dive ever, work never.

(#108039) Mephike válasza keIdor (#108037) üzenetére


Mephike
senior tag

Örülnék egy korábbi időpontnak, de sajnos az általad írt dátum a reális.

(#108040) TrishtanAG


TrishtanAG
aktív tag

Off: egy kis kirándulás Japánba Unreal 5-ben, avagy ha nem lenne benne ennyi blur, simán elhinném hogy a valóságot látom:
[link]

www.adventuregames.hu

(#108041) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok. Gondolkodtam egy ps5 vásárláson. A kèrdèsem az, hogy alzán digotal verziót láttam 170k-èrt. Mièrt olcsóbb ott mint itt aprón? :U

(#108042) Bencus88 válasza amdboy (#108041) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Mert kb fél évet kell várni egy digitális gépre, ha alzan rendeled akkor lehet 1et is.

(#108043) amdboy válasza Bencus88 (#108042) üzenetére


amdboy
senior tag

Még mindíg hiány van belőle? Ez azért kész vicc... Azt hittem ezen már rég túl vagyunk. Xbox-ból miért nincs hiány?

(#108044) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Sifu platina - minden percét élveztem. :)

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#108045) Blaze_ válasza amdboy (#108043) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Mert abból többet gyártanak mint amennyit vesznek.

(#108046) Bencus88 válasza amdboy (#108043) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Vegyél lemezest azt egy hónapon belül megkapod. Gondolom kisebb rá a kereslet

(#108047) Frod válasza Bencus88 (#108046) üzenetére


Frod
addikt

Dehogy kisebb rá a kereslet, viszont jóval többet gyártanak belőle.

Do you see the white shadow?

(#108049) parandroid válasza amdboy (#108043) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Abból is hiány van. Boltok polcain még egyik kurrens konzol sem járt (legalábbis ny-euban). Ja, de, az olcsóbbik xbox (series s) az kapható itt kint is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#108050) Bencus88 válasza Stefenking (#108048) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Frod: De gondolom kevesebb xbox kelt el mint ps5 nem?

Ugyan azt tudja igen, nem tudom miért kapcsolod össze a ps plus extrával? Nem azért vesznek az emberek lemezes gépet, mert más a plus szolgáltatás hanem, mert ez az elérhető belátható időn belül. Nem kell használnod a meghajtót se ha digitálisan szeretnél vásárolni. Plusz gondolom a legtöbb, vagyis a nagyobb része amit kapunk játékok majd mind digitál tartalmak lesznek amik lemezen nem elérhetőek. Szóval amúgy is megvenné az ember ha lemezes ha digitális a gépe. Az meg hogy kapsz pár nagyobb címet, lemezesen megveszed kipörgeted és ugyan annyiért tovább adod. Szóval szvsz totál felesleges digitális gépre várni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.