Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167001) Yodafon válasza -=Jam=- (#166985) üzenetére


Yodafon
senior tag

Gondolom ez ua
https://www.gamesradar.com/returnal-cheats/

I'm gangsta!

(#167002) Elderath válasza oriic (#166997) üzenetére


Elderath
őstag

huh sokkal hamarabb mint gondoltam. Mondjuk én szerintem hamarosan behúzom pcre

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#167003) Bencus88 válasza oriic (#166997) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nekem is jött az értesítés, hogy kapott megjelenési dátumot. 3 hét és itt is van, szuper :C

ProEvoFan: ez engem is érdekel, leírásban nem láttam

(#167004) ProEvoFan válasza TBT (#166923) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ezt nézd mit találtam neked. :D
[link]

(#167005) oriic válasza ProEvoFan (#166999) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg nincs akadálya hogy itt is legyen.

krx21: thx. :)

Live-Die-Respawn

(#167006) TBT válasza ProEvoFan (#167004) üzenetére


TBT
addikt

Köszi, de... csak Ausztráliában érhető el (Sydney és Melbourne). Szomorúság van. :(

De, én is találtam ám valamit! :D
Shin Jae-eun az eredeti Bunny outfitban (friss fotók), cenzúra mentesen, ám mégis Instagram kompatibilis verzióban.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#167007) mcwolf79 válasza oriic (#166997) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ez milyen játék ? Valamilyen Diablo klón ?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#167008) Elderath válasza mcwolf79 (#167007) üzenetére


Elderath
őstag

Nem. Survival arpg multival

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#167009) TBT


TBT
addikt

Friss, ropogós hír:
Mai hír egy koreai gaming oldalról!

A lényeg kiemelve (nyersfordítás by Google Translate):
"A Shift Up azt mondta, hogy egy jelentős új japán anime stílusú cross-platform játékot, a "Project Witches" -t fejleszti azzal a céllal, hogy 2027-ben induljon. Emellett fejlesztés alatt áll a múlt hónapban bemutatott "Stellar Blade" PC-s verziója és a folytatás is."

Azaz valamikor érkezik a PC-s verzió és majd a Stellar Blade 2 is! :C

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#167010) ripla válasza mcwolf79 (#167007) üzenetére


ripla
őstag

Ha Diablo klónt keresel, less rá a Last Epoch-ra, értékelések alapján is rendkívül pozitív jelzőkkel illetik. Azt mondjuk nem tudom PS5-re kihozták-e.

(#167011) nitro16 válasza ProEvoFan (#167004) üzenetére


nitro16
senior tag

Ha ezt 2 héttel előbb osztod meg akkor kipróbáltam volna. ;] Jól nézz ki amúgy.

(#167012) Bencus88 válasza ripla (#167010) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Sajnos csak pc, de jobb mint a Diablo

(#167013) F-ECT$ válasza ripla (#166990) üzenetére


F-ECT$
titán

Szép lassan ki fog kopni. Olyan 10 év múlva...

Dive ever, work never.

(#167014) vg válasza Moby (#166975) üzenetére


vg
addikt

Senki sem fog belehalni ha nem premierkor veszi meg a 30ezer forintos (de már inkább 50ezer forintos) játékot félkész/dlc-k nélküli, hanem egy-két év múlva negyed annyiért a "teljes" terméket.

(#167015) F-ECT$ válasza vg (#167014) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem az összes játékot, de azért évi párat jó megjelenés környékén kipróbálni. Az ne legyen már érv a digi gép mellett hogy évek múlva már egész olcsó rá a játék.

Dive ever, work never.

(#167016) ldave válasza F-ECT$ (#167015) üzenetére


ldave
félisten

Ezt meg mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mennyire fontos neki az aktuális játékokkal játszani. Én ezt év 1-2 esettől eltekintve teljesen elengedtem, ami érdekel megy a wishlistre és majd akcióban megveszem, ha épp együtt állnak a csillagok.

A Slime draws near! Command?

(#167017) F-ECT$ válasza ldave (#167016) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is csak pár játékot veszek megjelenés körül, de ott azért jól jön, hogy közel ugyanannyiért el is tudom adni a lemezt. Ha csak évi 1 ilyen van, akkor is megéri a lemezes gép.

Dive ever, work never.

(#167018) ldave válasza F-ECT$ (#167017) üzenetére


ldave
félisten

Jó, én meg nem úgy tekintek játékokra, könyvekre, hogy mennyit fogok ezen bukni, ha nem adom el elolvasás, végigjátszás után.

A Slime draws near! Command?

(#167019) coolpet


coolpet
senior tag

Teljesen összeszavartok :)

Mikor lesz MM-ben Black Friday? :)

(#167020) ldave válasza ldave (#167018) üzenetére


ldave
félisten

Ahogy olvasom, ezt most leírva eléggé negatívan hangzik, nem annak szántam. Akinek fontos a költséghatékonyság ezen a téren is, az adja, vegye szíve szerint a lemezeket, használt játékokat. Nekem már nincs ehhez energiám.

A Slime draws near! Command?

(#167021) TBT válasza coolpet (#167019) üzenetére


TBT
addikt

Általában novemberben van, de akkor minden pénteken. :DDD

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#167022) Omateee válasza ripla (#166990) üzenetére


Omateee
tag

Nem véletlenül érvelnek neked sokan a lemezes gép mellett.
Értelmes refund lehetőséget felejtsd el a Sony-nál, amint letöltöd a digitálisan vásárolt játékot az ott marad a fiókodon, ha nem indítod el, akkor is. Ehhez képest a steam vagy Epic megoldása barátibb, nem csoda, hogy erre számít, aki PC-ről jön, ez sajnos sokkal butábban megy itt.
Lemezes játékokat tudod adni venni szabadon, AAA exkluzív játékok esetén is akár pár héten belül 5-10ezerrel a teljes ár alatt. Amint egy single player-t kijátszottál és nem tervezed újra elővenni, pár ezres bukóval tovább is tudod adni.
Egy saját példa erre, hogy érzékeltessem számokkal. Előrendeltem a lemezes Spider Man 2-t 25k-ért, miután kijátszottam eladtam 18k-ért. Az élmény bőven megérte azt a 7k-t, mivel nem tervezem újra elővenni, felesleges lett volna digitálisan megvenni, azóta ott porosodna a libraryben.
Ez csak egy játék a sok közül az évek alatt, ha csak évente 5 játékkal számolsz, máris a digitális és lemezes gép közötti difi sokszorosát meg tudod spórolni ezzel.
A feljebb linkelt lemezes FAT csomag annyiért nagyon jó deal, a helyedben el sem gondolkodnék alternatívában.

(#167023) Moby válasza ripla (#166990) üzenetére


Moby
addikt

Hát igen, ijesztő az a jövőkép bárkinek, hogy egyszer valamikor pár évtized múlva ha akarna, akkor sem tudja majd eladni a lemezt. Jobb és megnyugtatóbb, ezt most elintézni instant egy digit géppel :DDD

/hozzáteszem kissé kibicsaklott itt a téma, mert a lemezes gép mellett alapvetően nem a lemezek eladása szól, hanem a vétele és használata. Mégpontosabban ennek lehetősége. Az eladhatóság egy másodlagos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#167024) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Csodálkozom, hogy wesder még nem jelent meg, hogy az nem buko a lemezeken :DDD Bocsi ;]

(#167025) ProEvoFan válasza Bencus88 (#167012) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az új Diablo 4 szezon nagyon jó lett. :K

(#167026) Bencus88 válasza ProEvoFan (#167025) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én is olvastam, hogy egyre jobban kikalapálták, sajnos teljesen elveszítettem az érdeklődésem már felé.

Az első 100 órát nagyon élveztem, aztán nekem elfogyott

még mindig új karit kell kezdeni egy újabb szezonba?

[ Szerkesztve ]

(#167027) Omateee válasza ldave (#167020) üzenetére


Omateee
tag

Tök érdekes egyénenként is mennyire más a hozzáállás a kereskedéshez.
Ahogy írtam nálam játékoknál teljesen rendben van az adás vétel, nem ragaszkodom hozzájuk. Viszont említetted a könyveket, ott én sem azt nézem mekkora a veszteség, hiába olvastam el bármelyiket, marad a polcon, eszemben sincs eladni.

(#167028) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Igen, új kell, de ezzel nincs problémám. Talán a szintezés most élvezetesebb, mint eddig. Helltide pörög, mint állat. :))

(#167029) axlfsi válasza Bencus88 (#167026) üzenetére


axlfsi
veterán

"még mindig új karit kell kezdeni egy újabb szezonba?"
Nekem is kb. ez a legnagyobb bajom, ... Ezért sokkal jobb az Immortal, mert ott nem kell (de persze teljesen mas, p2w (de ha nem pvp-zel, nincs jelentosege) es nincs is konzolokra)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#167030) Bencus88 válasza axlfsi (#167029) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nekem is ez a bajom, majd a Last Epochot akarom kipróbálni, de mindenki csak jót mond róla.

(#167031) LÁZ válasza Bencus88 (#167026) üzenetére


LÁZ
addikt

az itemizáció az eternalban is változott, a helltide is +ott a pit, szóval ha nem érdekel a szezonális sztori, akkor is van benne bőven újdonság...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#167032) fausto


fausto
addikt

Nekem az is a lemezek (és az eladhatóság mellett) szól, hogy a "nemlétező" refund rendszer mellett nincs értékelhető próbalehetőség. Vicc, hogy a trial csak a legmagasabb Plus tier-ben van benne és még így is foghíjas.
Lehet akármennyire 10/10 a játék, ha bármi miatt nem jön be, legalább a lemezt el tudom passzolni. Így jártam a Horizon-nal vagy az Elden Ring-gel, papíron mind a kettőnek tetszenie kellett volna, gyakorlatban nem volt meg a kémia, mentek is eladásra.

(#167033) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Még mindig tartom, hogy ez a minden szezonban új karakter gusztustalan egy dolog. Persze akinek oké, játsszon csak és a D4et is kedvelem, gyakorlatilag megjelenés után platináztam, de ez a folyamatosan nulláról szintezésre kényszerítés számomra teljesen offolja.

Nagyon sok mindenben sokkal jobb az Immortals. Van rendes matchmaking bármire, és új karakter sem kell szezonváltáskor. Minden héten kutolják a max paragon szintet és kontent is gyakrabban érkezik, mint a d4be. Mondjuk ott is most drótozzák át a rendszert, de összességében jobb játék és egyáltalán nem is pénzéhes.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#167034) ProEvoFan válasza Rigormortiis (#167033) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kb jobban élvezem a szintezést, mint az endgamet. :K

(#167036) raveinT válasza Rigormortiis (#167033) üzenetére


raveinT
tag

Embere válogatja, hogy kinek mi jön be.

Én a D4-el egyáltalán nem játszottam idő hiánya miatt, de D3-ba több mint 1000 órám van hardcore karakterekben. Mivel a HC realmbe ha meghalsz, amúgy is insta reset az egész, nekem egyáltalán nem okozott gondot, mikor ott bevezetésre kerültek a szezonok, hogy 0-ról kell kezdeni. HC-n eleve amíg egyáltalán felhúzod a karaktert maxra, az a legélvezetesebb része a játéknak.

Én sosem értettem azokat, akik nem HC játszanak - számomra az, hogy nincs tétje annak, hogy meghal a karaktered vagy sem, élvezhetetlenné teszi a játékot. Ugyan emiatt a szezonnak se látnám értelmét úgy, ahogy azt te szeretnéd.

Ezt kérlek semmiképpen ne kötekedésként vedd, csak azért írtam le, hogy lásd mennyire sok féle ember játszik a játékkal, és ami neked gusztustalan, az másnak meg pont motivációs hatású lehet. :K

(#167037) agyhalottak válasza alratar (#166883) üzenetére


agyhalottak
tag

Tudni tud, csak gyerkőc játékot nem találok hozzá ami támogatná is ezt a funkciót :W

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#167038) F-ECT$ válasza Omateee (#167027) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is megtartottam eddig minden könyvet, nem is terveztem eladni őket, de most egy felújítás után maradtak a dobozban, és egyik sem hiányzik. Nem szoktam többször elolvasni egy könyvet, kvázi mind ott porosodott a polcon. Szóval most lehet veszek egy levegőt, és a kedvenc írókat leszámítva (pl: Márquez, Douglas Adams, Bret Easton Ellis) a többit el fogom adni. Nem azért mert kell a pénz, nem azért, hogy kisebb legyen a "veszteség" egy könyv vételnél, hanem egyszerűen azért, mert túl sok cuccom van így is, többre értékelem a kicsit szellősebb helyet a házban, mint 2 polcnyi könyvet, amit már semmire sem fogok használni.

Dive ever, work never.

(#167039) Rigormortiis válasza raveinT (#167036) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem veszem annak, természetesen mindenki azt vesz ki egy játékból, ami jól esik :R

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#167040) F-ECT$ válasza ldave (#167020) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem már nincs ehhez energiám.

Ez teljesen valid álláspont, és megértem ha valaki így van vele. Nálam kb 60-70%-a a játszott játékoknak a Plusból jön, 10-20%-ot veszek digitálisan, és csak 10-20% a lemez, ami évi 2-3 darabot jelent, ennyit rászánok időben, de hetente én se szaladgálnék lemezekkel mindenfelé. Idén pl csak a Helldivers 2-t vettem meg lemezen (és már eltelt 5 hónap az évből), kb 15k volt, és 12k-ért vitték el. Nem az a kérdés, hogy megért volna-e 15k-t a játék (mert bőven megért, hiszen 100 órát játszottam vele), de ha ugyanezt az élményt megkapom 3k-ért, akkor nem leszek a pénztárcám ellensége.

Dive ever, work never.

(#167041) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Under the radar ajánlás: Solasta: Crown of the Magister 4516 Ft vagy PS Plus-szal 3387 Ft. Jóval kisebb játék, mint a BG3, inkább turn based tactical, viszont ugyanúgy D&D alapú CRPG és nagyon fasza harcrendszer van benne, órákig el lehet szórakozni a csatákkal.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#167042) F-ECT$ válasza raveinT (#167036) üzenetére


F-ECT$
titán

Én sosem értettem azokat, akik nem HC játszanak

Nekem valahogy túl nagy büntetés ez. Ha beleölsz mondjuk 15 órát a karakterbe, belefutsz valami rossz randomba vagy olyan helyre / bosshoz érsz, amit kicsit tanulni kellene, de meghalsz egyből és kezdheted elölről, az nekem már túl nagy bünti. Nem azt mondom, hogy ne legyen bünti a halálért, de ne ekkora. Pl a Returnal-ban (és egyéb roguelike játékokban) ez jól meg van csinálva szerintem.

Aztán persze ha már tudod fejből a játékot, akkor az izgalom fokozásához jól jöhet a HC.

Dive ever, work never.

(#167043) ldave válasza F-ECT$ (#167040) üzenetére


ldave
félisten

Legutoljára, amikor lemezhez közöm lett volna, az akkor volt amikor kijött a Last of Us (1) Remake, akkor voltam úgy hogy veszek egyet használtan, aztán továbbadom majd. Két emberrel beszéltem le megvételt (FB market), végül mindegyik eladta valakinek, aki előbb odaért (bocs, hogy napközben a munkahelyemen vagyok). De ugye itt használtan szerettem volna. Új játék vétele majd eladása ilyen szempontból más azért.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#167044) raveinT válasza F-ECT$ (#167042) üzenetére


raveinT
tag

Persze, de pont ezért én se HC-n kezdtem: először végig vittem a story módot 3* "normal" realmbe (kb 50-60 óra), az tanulni pont elég volt.

Csak aztán éreztem, hogy az nem ad már semmi élményt, hogy ugyanazt a karaktert tuningolom minden következmény nélkül, plusz 0,5 crit chance vagy hasonló cuccért napok óta, szóval vagy HC vagy nekem annyi is lett volna a játék. És mit ad isten, a HC annyira bejött, hogy mint fentebb is írtam, beleszaladt még vagy 1000 óra.

Persze vannak ott is idegesítő dolgok pl. random net drop és mire visszajött már kuka volt a maxos karakter, de ilyen az élet :DD

(#167045) _drk


_drk
őstag

D4 S4ben most kb 1-2 hét alatt 100as a karakter, még pár hét és teljesen fullos. Ez Casual tempó! Egy szezon 3-4 hónap....
Ha kell ott van eternalba, de miért vinnétek tovább köv szezonra? Semmi értelme a fullossal menni
Szezonnak mindig mindenhol az az érteleme hogy nulláról.
Szintezés is számít, van hogy oda van berakva a szezonmechanika.

(#167046) pr0bi válasza Rigormortiis (#167033) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nem voltam biztos ebben a szezonos új karakteres dologban de akkor valóban így működik. Tudom elvileg lehet(ett) haverral gyorsan felhúzni a másikat de ennek az erőltetett sietségnek meg nem látom értelmét. Kár, hogy ebbe az irányba vitték el a Diablot.

(#167047) _drk válasza pr0bi (#167046) üzenetére


_drk
őstag

Jaja, sokkal jobb csak a kampány Diablo2ben.
Majd Hell Act1ben olyan pofont kapsz biztos sokat játszik utána a nagy többség.
De nem baj, lehet Nightmare-ben menni a runokat és/vagy Hell act1ben 100 órákat farmolni 1 max 2 kis lyukban.
Ugyanaz a kari de sose érsz el Hell végére, nyerő koncepció 2024ben...

(#167048) ProEvoFan válasza _drk (#167045) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most elsőre ~25óra alatt lettem lvl100.
Második kari szerintem gyorsabb lesz.
Helltide nagyon pörög...sokszor a városba teleportálni is alig tudok, mert ömlenek rám a mobok.Hatalmas fun a mostani szezon. Eddigi legjobb. :K

(#167049) ldave


ldave
félisten

Ma 17:00-kor Elden Ring dlc trailer: ELDEN RING Shadow of the Erdtree | Story Trailer

A Slime draws near! Command?

(#167050) coolpet


coolpet
senior tag

Én nem tervezem megvenni a játékokat, fizetném a PS plus extra-t, abban benne van a legtöbb ami kellene. Ki tudom próbálni minden extra ráköltés nélkül.
Nem tudom, hogy az éppen aktuális release címek mikor kerülnek bele, de tudok várni.
Ha meg tetszik, és kikerülne a subscriptionból, akkor valami akció keretében behúznám.

Legalább is ez a terv. nem vacakolnék lemezek keresgetésével, bepakolgatásával, tovább meg nem adnám amivel szeretnék később is játszani.

Pl PC-n a God Of War-t, Days Gone-t, TLOU Part 1-et 100%-ra toltam ki, ebből 2 benn is van a steam libraryban.
Horizon ZD is megvan, de az nem lett meg 100%-ra, a Forbidden Forest meg kb az elején eluntam, csak 'Demo' verzióban próbáltam ki.

Viszont az Uncharted 4 is nagyon bejött, a TLOU Part2 meg kár hogy nem jött még ki :)

Most a Ghost of Thusima-t tolom, iszonyú feelingje van.

Szóval amikkel játszok, azt meg is tudom venni, akciósan, addig meg marad a sub alatti játék.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.