Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153001) tothl válasza Peat76 (#152997) üzenetére


tothl
addikt

Ezt is néztem, az Apacer -t a nagyobb borda miatt választottam. Ez a két játékos volt alapvetően a kalapban az áruk miatt. :D

(#153002) LeventeV válasza ProEvoFan (#152999) üzenetére


LeventeV
senior tag

Attól függ, hogy mi a fontosabb neked, a kinézet vagy az irányítás/fizika.
Nekem a WRC Generationsben mindig olyan érzésem volt, mintha egy hajót irányítanék (mintha súlytalan lenne az autó és lebegne).
Nem éreztem azt amit a Dirt Rally 2-ben, vagy az EA WRC-ben, hogy tudom helyezni az autót ahogy én szeretném.

Most akciós a WRC lemezes kiadása (11k), a Generations meg a Store-ban olcsóbb. Ha esetleg nem tudsz dönteni, lehet érdemes megvenni mindkettőt.

UI: a Generations 1440p-ben tudja a 60 FPS-t és úgy azért a kinézete nem sokkal jobb mint az EA WRC. 4k-ban valóban jobban néz ki (kivéve a tükröződés, mert az nagyon fura a Generationsben), de akkor 30 FPS-el megy és az elég darabos.
Az EA WRC is tud szebb lenni, ha pl naplementében mész kis eső mellett.

[ Szerkesztve ]

(#153003) Mrdevil válasza ProEvoFan (#152999) üzenetére


Mrdevil
addikt

Alapjába véve mind a kettő randa nagyon szerintem. Nem egy dirt 2.0 szint, az kB ma még mindig jól néz ki.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#153004) Frod


Frod
addikt

Tegnap kegyes volt a matchmaking, és két kompetens random arccal egyben letoltuk az Aliens: Fireteam utolsó negyedét. Elképesztően intenzív volt, a vége vegytiszta akció-koncentrátum.
A sztorija is okés, és kánon, úgyhogy a filmek (főképp a második) kedvelőinek is javaslom.
Akit nem vonz a build-építés és a min-maxolás, stb csak egyszer tolná le a kampányt az megvan egy laza délután alatt (~4 óra, 4x3 pálya).

Technikailag azért megjegyzendő, hogy kinézetre inkább előző generációt hozza, nincs performance/quality csúszka (tehát permanensen csúnya), az utolsó két pályán pedig nem ritkán nézett be ~20fps alá amikor kicsit sűrűbb volt a képernyőn az effekt - az utóbbin azért illett volna csiszolni már ennyi idővel a megjelenés után.
Én élveztem, az utolsó negyedét kifejezetten.

Do you see the white shadow?

(#153005) toxicjew válasza hitchins (#152980) üzenetére


toxicjew
addikt

A gg.deals oldalon van hozzá kuponkod, az eltunteti a díjat, így annyi lesz a vége amennyi az alap összeg. Én mindig így veszek feltoltest. Pont a minap vettem 23ba a 30ast.

(#153006) mcwolf79 válasza ProEvoFan (#152999) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nekem a Generations borzasztóan túlkormányzott volt , és ezen nagyon beállításokkal sem tudtam orvosolni . Kontrollerrel NEKEM irányíthatatlan kontrollerrel.
Az EA WRC sokkal kontroller-barátaival. Sokkal jobb az irányítása , abban nekem jobban érezni a kocsi tömegét . Nem olyan , mintha egy guruló karton dobozt irányítanék .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#153007) tboy93 válasza Frod (#153004) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lehet ezt lenyomom a coop partneremmel :))

(#153008) chris0000


chris0000
őstag

ez jó ár most, az egész egyben, vagy volt már olcsóbb is? PS5-re kellene nekem. thx. üdv.

(#153009) F-ECT$ válasza chris0000 (#153008) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem volt még olcsóbb, de ahogy nézem ezek csak a passok, a játék nincs benne.

Dive ever, work never.

(#153010) chris0000 válasza F-ECT$ (#153009) üzenetére


chris0000
őstag

az is igaz, de olyat meg nem látok, h benne lenne a játék is... lézezik, h olyan nincs, olyan bundle?
extraba most még benne van a sima játék, de azt meg idővel ki fogják venni, és akkor meg kell venni igaz?

(#153011) rakkimcer válasza chris0000 (#153010) üzenetére


rakkimcer
tag

talán így a legolcsóbb most
Game Bundle 2-Year Anniversary 13745 Ft (50%, ebben benne van a játék is)
Snow Runner - Year 3 pass 8740 Ft
22485 Ft

[ Szerkesztve ]

(#153012) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Jól láttom hogy a ghost of tshiumaba nem lehet ellenfelet lockolni? :)

(#153013) Big_Boss válasza Bazsi1987 (#153012) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

2.04-es patch-el került bele a játékba a lock.
Itt keresd.

(#153014) Snike válasza Frod (#153004) üzenetére


Snike
aktív tag

Szia!

Én pont féléve adtam el a lemezest, mert nem volt kivel játszani és tele volt hálózati hibákkal:
- szétkapcsolt (sokszor az utolsó jelenetnél),
- beragadt valaki a köveknél,
- elment a hang,
- lag error!

Ezek elmúltak már?

PS5, mert az jó! :)

(#153015) Mezcal válasza ProEvoFan (#152999) üzenetére


Mezcal
addikt

Szerintem a WRC sokkal szebb már nem lesz, talán a következő rész. A Generation szép még 60 FPS-el is, sok a tartalom benne, az irányítása jó, viszont a fizika borzalom. Egy fűszálon is borul az autó, és a pályák egy része szándékossn szivatós, pont ott van egy szikla, kő bármi, ahol nem számítanál rá. Ezt mindenképp mérlegeld vásárlás előtt, mert ki fog idegelni. Én nem bántam meg, hogy megvettem, de ez a része bosszantott.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#153016) Mezcal válasza LeventeV (#153002) üzenetére


Mezcal
addikt

Generations 1440p-ben tudja a 60 FPS-t és úgy azért a kinézete nem sokkal jobb mint az EA WRC

Remélem csak viccelsz, mert viccnek jó. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#153017) Mezcal válasza Mrdevil (#153003) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem egy dirt 2.0 szint, az kB ma még mindig jól néz ki.

Nem jók az emlékeid, én is úgy emlékeztem rá, amíg fel nem raktam újra. Eleve már a pályák kidolgozásánál elbukik a Dirt, a szűk látótérrel és az autók részletességével. Grafikailag nagyon messze van a Generationstól.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#153018) LeventeV válasza Mezcal (#153016) üzenetére


LeventeV
senior tag

EA WRC is tud meglepően jól kinézni és a WRC Generationsben is vannak fúrcsaságok. Én tartom magam ahhoz, hogy nem ég és föld a különbség 60 FPS mellett a két játék között és az EA WRC fizikája inkább maga felé billenti a mérleget.
De ez szubjektív vélemény, nem végeztem Digital Foundry szintű méréseket. WRC Generationsben megálltam 50 óránál, EA WRC-ben most vagyok kb 25-nél, de érzésre 50-nél több lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#153019) F-ECT$ válasza Bazsi1987 (#153012) üzenetére


F-ECT$
titán

És jobb is úgy, szerintem ;)

Dive ever, work never.

(#153020) Mezcal válasza LeventeV (#153018) üzenetére


Mezcal
addikt

Az a alapvető probléma a WRC-vel, hogy nem is az autók, hanem a pályák csúnyák, emellett még mindig előfordul képtörés is, az aszfaltos út kinézetre egyenesen borzalom. A havazás is szörnyen néz ki. Az éjszaka sem töksötét, mint Generations-ben (ott ha lekapcsolom a lámpát semmit nem látni) lámpa nélkül is tudtam vezetni. Szerintem az EA WRC a jobb játék, de grafikailag vállalhatatlan.

A Generations kormányos játék, láttam hogy mennek a profik kormánnyal.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#153021) Bazsi1987 válasza Big_Boss (#153013) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Köszi

(#153022) Frod válasza Snike (#153014) üzenetére


Frod
addikt

Szétkapcsolás talán 2x volt, kb 20 meccs alatt, de mindig az adott pálya kezdése után nem sokkal, így nem volt annyira zavaró.
Hanghibával, és beakadással nem találkoztam, lag sem volt.
Ahogy nézem az elmúlt fél évben 1db patch érkezett kb egy hónapja, nem tudom ez mennyit számít, a notes-ban kb egy sor van ami utal erre:
"Updates to matchmaking that fix host errors, disconnects, queue issues, crossplay, crashes and more"

Do you see the white shadow?

(#153023) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Srácok ha beszerzek egy Gran Turismo 7 Ps4 lemezes kiadást azt lehet upgradelni Ps5 verzióra és ha igen mennyiért?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#153024) fausto


fausto
addikt

Lehet, ilyen $10, 10EUR, 4000 Ft körül van. A "szokásos" Sony upgrade ár.
Talán a 25th anniversary-hoz kapott PS4-es kódot nem lehet upgrade-elni, de a lemezessel nincs gond.
Viszont azt is nézd, hogy most 15K körül van PS5-ös lemezes kiadás, hátha azzal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#153025) Nayrobi


Nayrobi
őstag

PS+ Essential

Lego 2K Drive
Powerwash Simulator
Sable

(#153026) Big_Boss válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Zsír...
2 hete vette meg a Jézuska a Lego 2K drive-ot a fiamnak :W
Legalább nem kell koptatni a lemezmeghajtót :DDD

(#153027) Wesder válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


Wesder
félisten

Na, 2KDrive. Ez már valami.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#153028) fausto válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


fausto
addikt

Hogy odatették magukat :D látszik, hogy az emelést a szolgáltatás jobbátételére fordították

[ Szerkesztve ]

(#153029) markknight válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


markknight
veterán

Ez most tényleg korrekt. A Lego 2K-ra már fájt a fogam a Sable meg marha jó gém. Nice.

(#153030) Bencus88 válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Legonak örülök :C

(#153031) erahurka válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


erahurka
félisten

Nem rossz, szerintem kipróbálom majd őket. LEGO az tuti őrületbe fog kergetni, ez a driftelős nitrós autóverseny ahol bármikor ki lehet repülni a pályáról nem az én műfajom.

(#153032) markknight válasza erahurka (#153031) üzenetére


markknight
veterán

git gud

(#153033) Hachiko95 válasza Mezcal (#153017) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Generations nem próbáltam, de az EA Sports WRC-hez képest szerintem szebb a Dirt Rally 2.0. Karakteresebb látványa van, erősebb atmoszférája. [link]
Az újabb WRC-k nekem mindig sterilnek tűnek látványra. Az igaz, hogy szűkebb látótér van általánosan, de szerintem ami közel van részletesebb, a növényzet, az erdő sűrűsége, sokkal több néző. A navigátor elég "lelkes" volt a Dirt-ben, Phil Mills [link] , aki Solberg navigátora volt. Az újban mintha egy robot olvasná fel.
Ami lényeges, hogy technikailag a UE4 játékmotor miatt az új WRC-nél történt visszalépés, amit írtam is korábban, hogy az árnyékokkal probléma van és a tükröződésekkel is. [link] Konkrétan mintha oda lenne rajzolva a kocsi, nem fut a pálya tükröződése a csomagtérajtón. Az autó alatt gyakorlatilag nincs sötétebb, a gumi tövében is ugyanolyan világos van. Emiatt olyan mintha lebegne.
Száraz aszfalton, napos időben jön ki nagyon, hogy mennyire steril, amikor nedves úton mész jobb. Hó eséssel/képernyő effectekkel sem vagyok elégedett, mint egy analóg adásnál amikor elmegy a jel, olyan "hangyás". Mintha mindenen átesne a hó. [link]

A sok kis részletről nem is beszélve, amitől élethű lesz egy játék. Nekem sok új játéknál úgy tűnik, hogy a megnövekedett fejlesztési idő és pénz ellenére rosszabb minőséget kapunk olyan stúdióktól, akiktől régebben minőséget szokhattunk meg. Gyanús, hogy sok helyen azok a fejlesztők akiktől a jó játékokat kaptuk eljöttek onnan, akiknek ez nem csak munka, hanem szenvedély is volt egyben.

(#153034) Ramoskaa válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Ezt így Karácsony előtt??! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#153035) Hachiko95 válasza Hachiko95 (#153033) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ezt érdemes megnézni [link] , hogy részleteiben, fizikában, animációban butított játékot kapunk és ez nem csak erre érvényes, különb játékokat kaptunk 20 évvel ezelőtt a felsorolt szempontokból.
Még úgy sem törik az autó, ahogy a DR 2.0-ban, a Colin McRae Dirt 1-et pedig ne felejtsük el ahhoz képest. Nem lesz koszos az autó, tükör vicc, interakció a környezeti elemekkel kb. nem létezik. Kerítés nem dől ki, nincs szikrázás érintéskor. 5cm törzsű fák, bokrok, kaktuszok megállítanak mint a fal.

(#153036) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Rohadt jól néz ki ez az új kék szín

(#153037) ProEvoFan válasza Nayrobi (#153025) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Lego 2K Drive :C Kívánságlistámon volt.
Köszi mindenkinek a rallys hozzászólásokat. :R

(#153038) Wesder válasza gangstagergo (#153036) üzenetére


Wesder
félisten

Sokkal jobban nèz ki mint a promókèpeken.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#153039) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Volt már éves psn akció? Hogy a leg olcsóbb mostanság?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#153040) erahurka válasza markknight (#153032) üzenetére


erahurka
félisten

Miért kell beszólogatni?

(#153041) Elderath


Elderath
őstag

Na kaptam havertól, suicide squad alpha invitet. Holnap kezdődik, nagyon kíváncsi leszek...

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#153042) markknight válasza Elderath (#153041) üzenetére


markknight
veterán

Ja, én is előbb láttam, hát meglátjuk.

(#153043) Wesder


Wesder
félisten

2023 PS+ Essential játékai:

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#153044) markknight válasza Wesder (#153043) üzenetére


markknight
veterán

És akkor most mutasd meg az XBOX-ét is, úgy igazságos ;]

(#153045) Wesder válasza markknight (#153044) üzenetére


Wesder
félisten

Minek? A Gold nyáron megszünt.

Ez egy összesítès, nem fika.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#153046) Omateee válasza Ghostface (#152988) üzenetére


Omateee
tag

Ajánlani tudom az első kombinációt, nekem ugyanez van, tökéletesen teszi a dolgát. A hűtő felszerelése az SSD-re + beépítés összesen nem több 5 percnél. :)

(#153047) zsotesz81 válasza Wesder (#153043) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Jedi Fallen Orderről nem is tudtam , hogy volt :DDD , most néztem, be is raktam anno a könyvtárba, de azóta sem néztem meg :D .

(#153048) Danecay


Danecay
őstag

Érdekes meglepetésben volt részem, miután kiderült, hogy Szeptember 6-tól jelentősen drágul a PS PLUS szolgáltatás. Valószínűleg értelmezési probléma volt, bár tény, hogy elég későn is kommunikálta ki a konkrét dátumot a SONY, de én azt hittem, hogy a szept 6 lesz az utolsó időpont amikor még a régi áron lehet előfizetni, miközben voltak olyan ok is akiknek sikerült is, de nekem már nem, mert nem ez volt a helyzet, hanem a határidő, így eléggé lesúlytó volt, hogy egy nappal, maradtam le a "régi" árról, miközben már az én felhasználási szokásaim szerinti drágának számító 30e Ft-os árról, 45 e Ft-ra növekedett az Extra éves előfizetése. A 30e Ft is azért volt drága, mert bíztam benne, hogy majd a gyermekeim szemezgetnek a több min 300 játékot számláló könyvtárból, miközben valójában önállóan semmit nem töltöttek volna le, ami történt is az én unszolásomra történt. A megnövekedett Essential előfizetés pedig szintén nem gondolom, hogy ért volna annyit amennyit elkértek volna érte, miközben érezzük is, hogy a korábbi áremelés indoklása, amik a jobb élményt és játékokat nyújtó kínálat magyarázata volt, kb. bullshit volt.
Gondolkodtam, hogy miként lehetne ebből jól kijönni és mire kellene előfizetni. Hozzáteszem az előző évi első eves előfizetésemet feltöltőkártyás aktiváló kódos PS wallet-es megoldással intéztem. Év közben vásároltam PayPla-on keresztül egy játékot a gyereknek, plusz egy Fortninte kiegészítést és ennyi. A PayPal számlám a hitelkártyámhoz van csatolva egyébként. Megkaptam az októberi egyenlegemet, amit egy kicsit sokaltam, ezért átkezdtem átböngészni, és egy 30e Ft-os PS levonás fogadott. Nem tudtam hová tenni a dolgot, én azt hittem, hogy már nincs is PS Plus előfizetésem, ami kb. eddig volt előfizetve, aztán kiderült, hogy mégis, mert hiába feltöltőkártyás volt ez előző évi előfizetésem, a rendszer behúzta a PayPal adataimat, és automatikusan megújította a PS Plus előfizetésemet, mint 2-3 héttel később kiderült. Az árszabás, ha jól rémlik nov. 6-ig volt érvényes a korábbi előfizetőknek, amit később megtudtam, mert amikor aktuálissá vált az áremelés akkor ez kimaradt, ami ilyen szempontból jó, mert végülis így nem csúsztam le a tavalyi árról, az viszont kevésbé szimpatikus, hogy a PS behúzott mag alá bármilyen fizetőeszközt, amivel korábban nem is olyan tételt fizettem, amiről te tudta húzni a pénzt, bármilyen előzetes egyeztetés nélkül :(

(#153049) Mezcal válasza Hachiko95 (#153033) üzenetére


Mezcal
addikt

de az EA Sports WRC-hez képest szerintem szebb a Dirt Rally 2.0.

A WRC jelenlegi helyzetében ez nem egy óriási dolog, én is így gondolom. Viszont a Generation sokkal szebb, mint a Dirt 2.0 én is el voltam varázsolva a DR2-től, ezért újra mentem vele, akkor már láttam, hogy technikailag, grafikailag nagyon nem az a szint, mint a Generations, de fizikában és irányításra a DR2 a jobb. A Dirtben alig látni valamit, gyakorlatilag egy ösvényen haladsz, míg a WRC G-ben kilóméterekre ellátni, pl a görögöknél lehet látni, hogy hol fogsz menni mjad percek múlva. A havazás és eső is szebbnek tűnik, mint DR2-ben. Ennek ellenére nekem is a Dirt a legjobb rali játék, de grafikailag már nem.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#153050) TrishtanAG válasza Bazsi1987 (#153012) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Nem lehet. Az elején marhára idegesített is, aztán rájöttem,hogy ez direkte dizájner döntés a készítőktől.

www.adventuregames.hu

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.