Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) b. válasza karmaresz (#6997) üzenetére


b.
félisten

nagyon remélem, hogy igazad lesz. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7002) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

Bazz :DDD ;] :C

(#7003) Wesder válasza -=Jam=- (#7002) üzenetére


Wesder
félisten

Na... 6db PS5 elbír egy SX-et?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7004) nxswitch


nxswitch
senior tag

Remélem ez lesz 399-el. :)

Mivel Sony dupla annyit adott el ebben a genben mint xbox(ez gondolom kb dupla annyi előfizetővel és eladott játékkal is járt), így gondolom jobban meggondolják, hogy túlárazzák-e. Szerintem 500€ korrekt a lemezes változatért.

(#7005) Wesder válasza nxswitch (#7004) üzenetére


Wesder
félisten

A màsodik résszbe legyél annyira biztos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7006) EczkE válasza -=Jam=- (#7002) üzenetére


EczkE
addikt

[link]

Asszem mindenféleképpen!

(#7007) rumkola válasza nxswitch (#7004) üzenetére


rumkola
veterán

20x annyit keresünk mint akkoriban.... :DDD

(#7008) -=Jam=- válasza Wesder (#7003) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Coffin dance ha mond valamit, akkor érteni fogod a képet :D

Bár EczkE lehet neked szánta a linket :D

(#7009) Wesder válasza -=Jam=- (#7008) üzenetére


Wesder
félisten

Ismerem

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7010) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nyilván nem mérvadó, de...

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7011) keIdor válasza rumkola (#7007) üzenetére


keIdor
titán

A gombóc fagyi se 20ft már. :) Vagy a rosseb emlékszik már mennyi volt '95-ben. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7012) hombre[EU] válasza Chalez (#6988) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Link mihez?azt gondoljátok,hogy az alap csomag tartalmazza a 2konzolt,3kontrollert, a fülest, a töltōt és a kamerát? :D www.józanész.hu

Life, Uh, Finds A Way

(#7013) S e t h válasza Wesder (#7003) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezt még kellett volna csiszolni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7014) VTom válasza keIdor (#6990) üzenetére


VTom
veterán

Egyértelmű, hogy ez a cél, terelik a vásárlókat az online vásárlás felé, a design is Így van felépÍtve, mert azért valljuk be, elég bután néz ki az az ODD a szimmetrikus gépen..

Egyébként nekem egy éve van meg a PS4, azóta 3 játékot játszottam lemezesen, de azokat is megvettem inkább digitálisan. A Store-ban komoly akciók vannak szinte minden hónapban, ha ez Így marad, nekem elég lesz a digitális változat.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#7015) birorichard válasza VTom (#7014) üzenetére


birorichard
őstag

Ja, en sem tudom, hogy minek vettem vettem azt a tizenpar lemezes jatekot. Eleinte ugy voltam vele, hogy majd eladom, ha kijatszottam/nem tetszik, de igazabol jo ha par darabhoz volt turelmem hirdetni meg kinlodni a "mennyit engedsz felebol?" emberekkel. Raadasul csak kenyelmetlenseg, h cserelgetni kell a gepben.

(#7016) tboy93 válasza birorichard (#7015) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én rengeteg használt lemezes játékot vettem. Van néhány hülye, de többségében semmi problémám nem volt az eladással, gyakran csak feladom a postán előre utalás után. Vannak tipikusan olyan címek, amit tudom hogy végigjátszás után soha nem fogok elővenni, na azokat csak lemezesen szerzem be, hogy utána el tudjam adni.

(#7017) Zoleee83 válasza tboy93 (#7016) üzenetére


Zoleee83
addikt

Dettó, én szinte csak lemezes játékokat vettem eddig, semmi probléma nem volt az eladással, soha-senki nem akart pofátlanul alkudni, még alkudni sem egyáltalán.
Jellemzően árában ment el mindegyik játék, 3-5 nap átlagos idő alatt.
Viszont jelenleg a PS5-tel kapcsolatban lehet hogy digitális gépet választanék, egyszerűen jobban tetszik a forma.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#7018) birorichard válasza tboy93 (#7016) üzenetére


birorichard
őstag

Hat az igaz, hogy az eladasnal nem, csak az erdeklodokkel. :D Amugy ertelek, de elore ritkan latja az ember, h mi az, amit mar tuti nem rak be meg egyszer a gepbe. Valahogy boxon "elkerult" ez a dolog, ott csak digitalis jatekom van, talan kisebb a hasznaltpiac, nem tudom.

Akkor nektek szerencsetek volt a vevokkel, nekem nem mindig :D ~ 10 eve vagyok hardverapron, utobbi evekben mar alig-alig, de tudnek mar csinalni egy jo gyujtemenyt.

[ Szerkesztve ]

(#7019) Chalez válasza hombre[EU] (#7012) üzenetére


Chalez
őstag

Gondolom elképzelhetetlen számodra, hogy legyen egy alapgép, kontroller, kamera, headset bundle, valami játékkal együtt :U
Nyilván nem valószínű, de ezért még másokat nem kell magas lóról piszkálni, akinek ilyen forgalmazódott meg a fejében, valószínűleg egy félreértés miatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#7020) Peace válasza tboy93 (#7016) üzenetére


Peace
nagyúr

Én nagyon rápörögtem, hogy de jó, akkor én majd itt veszem a használt lemezeket és jól eladom, aztán két év alatt konkrétan a Death Stranding és a Division 2 volt, amit tovább is adtam, szinte minden mást digitálisan vettem meg végül. Anthem, Black Ops 4, Knowledge is Power, Frantics....ilyenek vannak meg lemezesen. Nagyon agyalok, hogy nincs nekem szükségem optikai meghajtóra a köv. generációban. Ha valóban futni fognak a PS4-es játékok, akkor az ilyen vetélkedős Playlink játékokat megveszem digitálisan és jóidő...

(#7021) birorichard válasza Chalez (#7019) üzenetére


birorichard
őstag

Persze ki tudja, de egy darabig szerintem ne szamits ra, velhetoleg a leheto legolcsobb aron akarjak majd adni mindenfele extra nelkul.

(#7022) hombre[EU] válasza Chalez (#7019) üzenetére


hombre[EU]
veterán

elnézést, csúnyán szóltam, de nem elōször olvasom ezt a nonsense-t és nem értem :D

Life, Uh, Finds A Way

(#7023) VTom válasza tboy93 (#7016) üzenetére


VTom
veterán

Én is Így gondolkodtam, de bevallom, hogy a kényelem és a lustaság nagy úr.
Pont az a cél a digital store-ral, hogy itthon ha rámjön a vásárolhatnék, akkor kettő gombnyomással meg is tehetem. Aztán lehet, hogy elő sem veszem az adott játékot... :(
Vszont mindig akkor vásárolok, mikor jelentős akciót kap az adott játék, Így a kezdeti ár töredékéért tudom megvenni.

De idénre már bevásároltam, már a második akcióhullámot bekkelem ki vásárlás nélkül, azért ez is valami :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#7024) JanR válasza birorichard (#7015) üzenetére


JanR
addikt

Nekem pont az ODD a remenyem. A PS4-el eleg sok jatekot vegigjatszottam, majd eladtam/elcsereltem. Ezek a jatekok toredekaron voltak, mint egy uj. Hasonlo mint egy digitalis, de megsem vettem meg es koltottem el. 6-8 ezer forintert volt nalam mindig 2 jatek kb., amiket vegigjatszottam es utana ahogy irtam, eladtam, vagy elcsereltem oket. (Ezert nem ertem azokat az embereket, akik azzal jonnek, hogy draga egy konzol jatek es evente ez milyen koltseg es pc kell..)

Mondjuk en a konzolt csak a single jatekok miatt veszem, online en is pc-n bohockodom, de abbol meg csak fps-t, de ez megszokas kerdese.

Szoval nalam a ps5 eleg sok dolgot leut egycsapasra. Visszafele kompatibilis a ps4-es jatekokkal es van meg jo nehany amit nem jatszottam vegig (god of war, last guardien, stb.), illetve a lemezeket ujra tudom majd cserelgetni. A kinezete nalam masodlagos, pedig nem tetszik. De fektetve megy a TV ala, vagy allitva a TV moge es nem is nagyon fog latszani. Egyedul a hangja, illetve a szellozese kerdeses meg. En kanapeb jatszom, fejhallgato nelkul, a ps4 pro ezert is kerult eladasra 1 het utan es jott ujra a slim. Bizakodok na! Csak ne legyen 300 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#7025) Chalez válasza hombre[EU] (#7022) üzenetére


Chalez
őstag

No problemo. Lépjünk túl rajta. De amúgy még bármi is lehet és lesz is. :DDD

(#7026) karmaresz


karmaresz
senior tag

Mennyi lehet majd a különbség az ODD és a digitális változat között? Egy vagy két új játék ára?

- A konzolozásban, 5-6 éves tulajdonlást és aktív használatot feltételezve, a TCO -alapgép, kiegészítők, játékok, áram- tekintetében általában nem az alapgép a drága.
- Az ODD-s verzióra is lehet store-ból vásárolni.
- A PS3-as időkben -nálam a PS4 kimaradt- szerintem sok százezer forintot spóroltam azzal, hogy megvettem egy játékot használtan, majd kijátszás -vagy ha nem tetszett, akkor csak próba- után ugyanannyiért, esetleg egy-két ezer forinttal olcsóbban eladtam.
- Szeretem a fizikai adathordozót. Jó kézbe fogni, megnézni a concept artot, ha van. Kisebb játékokat én is biztosan veszek majd store-ból, de AAA címeket szeretek magaménak tudni.
- A kedvenc BR filmjeimet még mindig itt szeretem nézni.
Ha nem egyéni esztétikai szempontok vezérelnek valakit - Nálam a konzol nem szobadísz, hanem használati eszköz. Annak ellenére, hogy semmi gondom a dizájnnal, egy füstüveg ajtó mögött lesz nyitott hátfalú polcon.,- vagy a Sony nem gondolja úgy, hogy kizárólag az optikai meghajtó nélküli verzióba pakol dupla akkora SSD-t, akkor nálam még mindig az ODD a nyerő. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#7027) birorichard válasza JanR (#7024) üzenetére


birorichard
őstag

Hat igen, kulonbozoen hasznaljuk. Ugy mondom akkor, h az en szokasaimhoz mar csak azert kell az odd, hogy valamikor hatha jo lesz valamire (boxon meg tobb mint 1 ev utan most raktam bele eloszor lemezt, az is egy regi dvd volt), de megertem, h mas meg kihasznalja - nyilvan erre is reflektalni fog majd szerintem az arkulonbseg a ket modell kozt, es nem csak a meghajto ertekevel lesz dragabb/olcsobb, hanem a jatekvasarlasi szokasokbol eredo varhato bevetelkulonbseget is tukrozni fogja.
Bar ezeknek a tudataban is meg mindig azt mondom, hogy azt az egyszeri par tizezer forint kulonbseget megeri, mert ha kell, akkor legalabb ott van. :D

[ Szerkesztve ]

(#7028) Wesder válasza karmaresz (#7026) üzenetére


Wesder
félisten

50, nagyon max 100$€ lesz a különbség a 2 gép között.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7029) JanR válasza Wesder (#7028) üzenetére


JanR
addikt

En 470€ es 500€-ra tippelek :) De majd elvalik, lehet bilibe log a kezunk. Sok gyarto elbizza magat...

(#7030) birorichard válasza Wesder (#7028) üzenetére


birorichard
őstag

Szerintem inkabb a nagyobbik. Elegge elszalltak a specifikaciok most konzolokhoz kepest, es szerintem nem veletlen a digital edition, 50$ kulonbsegert nem tudom, hogy van-e ertelme egy csokkentett funkcioju modellel kijonni rogton a startkor (ezert gyanus nekem, h ez a dragabbik magas aranak tompitasarol szol). Lehetne valami form-ot csinalni, h ki mire tippel (szerintem 399/499), de nyilvan rohadtul gozunk sincs rola.

[ Szerkesztve ]

(#7031) Wesder válasza birorichard (#7030) üzenetére


Wesder
félisten

Az S és az AD között 50$ különbség volt. Nem hiszem hogy dràgàbb 4K Blu-ray lesz majd az új gépekben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7032) Mike válasza karmaresz (#6997) üzenetére


Mike
veterán

az jól hangzik
bár mire ideér lesz vagy 200k, de majd ügyesen megveszem usa-ban vagy ahol kevés az áfa
nem adok még több pénzt a dárga magyar államnak, aki mindenen többet keres mint maga a gyártó

(#7033) balazs025 válasza Wesder (#7031) üzenetére


balazs025
senior tag

Lehet túlgondolom, de szerintem a különbözetnél nem csak az anyagköltség spórolását fogják beleszámolni, hanem, hogy hosszútávon sokkal inkább megéri, mivel ez által kilövi a lemezes használtpiacot. Így simán el tudnék képzelni egy viszonylag nagyobb különbözetett, tehát a 100$/euróst. És így két legyet egy csapásra, mivel van egy ár szempontjából versenyképesebb konzol, és még ők is jobban jöhetnek ki belőle hosszútávon.

(#7034) erahurka válasza balazs025 (#7033) üzenetére


erahurka
félisten

Csak a Store-ral is kezdjenek már valamit könyörgöm, ha már lemezmeghajtó nélküli konzolt adnak ki.

(#7035) Wesder válasza balazs025 (#7033) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, csak így meg ugye a BC egyik làbàt meg kirúgod. Akinek sok lemezes jàtéka van most, annak nem fog tetszeni a nagyobb különbözet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7036) RudY válasza Wesder (#7035) üzenetére


RudY
addikt

alldigi ps5 2TB-os lesz nem? vagy csak álmodtam vagy már totál keverem? :DDD

(#7037) Zoleee83 válasza erahurka (#7034) üzenetére


Zoleee83
addikt

Egyetértek, a Store valami félelmetesen sz@r évek óta, nem hiszem el hogy nem lehet normálisan megcsinálni a UI-t, ráadásul sokszor percekig gondolkodik és/vagy lefagy, keresni meg esélytelen benne...
PS5-tel az lenne a minimum hogy egy új sw-t kap az új gép, ami röccenésmentesen teszi a dolgát és néz is ki valahogy, ha már a fjúcsör' a cél! :K

@wesder - ebben is van igazad, DE amikor meglátom hogy kedvenc játékok akcióban digitálisan 50-60-70%, vagy több akcióval mennek azért elgondolkodom, hogy kell-e nekem a lemezzel kinlódni, cserélgetni, hallgatni az első pár percben hogy pörgeti ész nélkül, vagy inkább behúzzam és ott van a library-ban kéznél mindig. :)
(Ja és ha nem is azzal a lemezzel játszom ami épp a gépben van akkor is minden egyes ébresztésnél lemez pörgetéssel kezdi)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#7038) Wesder válasza RudY (#7036) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt remélik, de 2TB nehezen lehet, mivel az alapgép 825GB-os.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7039) JanR válasza Wesder (#7038) üzenetére


JanR
addikt

Es ez 100%-os info? Lattunk, tudunk 1-2 dolgot, de 100%-ra meg senki nen tudja milyen gepekkel all elo a Sony, csak annyit, hogy lesz egy ODD-vel es egy Digital Edition.

(#7040) Wesder válasza JanR (#7039) üzenetére


Wesder
félisten

Az biztos hogy 825GB az SSD. Hogy ennél lesz e nagyobb még senki sem tudja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7041) GEIL


GEIL
addikt

Ami picit zavar, hogy még mindig nem tudni 100%-ra legalább valami közelebbi infot....hogy a felbontásokoz milyen fps értékek fognak tartozni ?

HD / FullHD - 144 fps remélem ( de szerintem fix 60 fps lesz )
4K - 60 fps ( de szerintem 30 fps lesz)
8K - felskálázott 4K 30 fps-sel

Ratchet és Clank játék szerintem 30 fps-sel futott ....szines...iszonyú részletes...roabban és hullik darabokra minden...stb....stb de "nem sima" a gameplay vagy nagyon fura szemem van :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#7042) opr válasza GEIL (#7041) üzenetére


opr
veterán

Amilyet a jatekot keszito studio dont. Ennyitol fugg az egesz, nem mastol, mar a ps4-nel is csak ezen mulott. Emiatt nem is lehet kijelenteni altalanos jelleggel semmit, jatekonkent kell vizsgalni a dolgot egyesevel.
Az mas kerdes, hogy az esetek 90%-ban a studiok inkabb a szebb latvany es alacsonyabb fps mellett dontenek, mint forditva.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7043) Wesder válasza GEIL (#7041) üzenetére


Wesder
félisten

Még mindig PC-s fejjel gondolkodsz, pedig nem kéne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7044) Madoc válasza balazs025 (#7033) üzenetére


Madoc
veterán

Xboxnál jó ideje van all digital változat. Meg kell nézni mennyivel olcsóbb mint a lemezes. Nem fognak itt százezreket engedni egy olvasó miatt.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7045) GEIL válasza opr (#7042) üzenetére


GEIL
addikt

Persze...legyen szép a látvány...de egy "RTX" -es VGA, meg 16 Gb GDDR6 RAM-os konzol már nehogy 30 fps-sel döcögtessen egy játékot PS5...főleg ha abban a játékban azt a 30fps-t egy 1/3-ad annyiba kerülő 5 éves PC is tud préselni magából.
Mintha vennél egy Porchét de a váltót csak 3. fokozatig használhatnád, mert a Porsche cég a kényelmes utazásra fekteti a hangsúlyt nem a sebességre...hülye duma. ;] :O

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#7046) Mike válasza erahurka (#7034) üzenetére


Mike
veterán

mi bajod vele? bőngészpben teljesen jól működik
oké ps-en nem

(#7047) Mike válasza Wesder (#7035) üzenetére


Mike
veterán

az szépen megveszi a lemezest
ha drágálja, megtartja a ps4-et is

(#7048) birorichard válasza Wesder (#7035) üzenetére


birorichard
őstag

En ugyanerre gondolok, hogy a digital edition azert van, mert a konzol alapbol draga (500$ <=), de egy odd nelkuli verzio a license-ekbol kepes osszesegeben tobbletet generalni egy lemezes gephez kepest (itt nincs olyan h kolcsonkerem, hasznaltan megveszem, stb), ezert azt be lehet vallalni szignifikansan alacsonyabb nyereseggel, adott esetben akar nemi egyszeri veszteseggel is, mert aztan meg elmondhato, h az ilyen gepekre allando beveteli forraskent lehet tekinteni, azt meg nagyon szeretik (kb mint mikor hozzadvagjak 1 ft-ert a kapszulas kavefozot).
A legutobbi lemezes trollkodas utan nem hiszem, h ez egy "feature", hanem "karmentes", akar egy uj uzleti modell bevezetesenek a kezdete. Nyilvan spekulalunk, de meg lennek lepve, ha nem volna ~20-25% kulonbseg arban a ketto kozott, majd kiderul.
Az x one s digital edition szerintem abban mas volt, hogy annak a celja nem egy nyitaskori piacszerzes volt, hanem egy utolso nagy szoras a gepbol kb a game pass-szal egyidoben, ha jol emlekszek. Altalanossagban az elozo esetben sokkal nagyobb veszteseget is erdemes lehet bevallalni.

[ Szerkesztve ]

(#7049) Chalez válasza GEIL (#7041) üzenetére


Chalez
őstag

R&C gyönyörű, az államat kerestem a részletességtől, ami nem csak a grafikának, hanem a mozgásnak is szól, de tényleg nem sima, főleg a világok közti betöltésnél akad meg "nagyon" (nyilván, de mégsem látszik folyamatosnak az új szuper SSD ellenére sem) De inkább nem is szólok semmit, mert a keresztvizet leszedik rólam ;] Amúgy a 60 fps frankó lenne, mindenhol kiegyeznék vele. GT7 esetleg mehetne 120-on is, meg ilyen hasonló autós jóságok. Driveclub 30-a után persze bármit el tudok képzelni.
Sajnos az én szemem is hiperérzékeny mindenféle "akadásra" meg low fps-re, de hát tudjuk, ez a konzol, és a többségnek ez elég

(#7050) Lackooo84 válasza Wesder (#7038) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem értem ezt sem miért 825GB, 1TB SSD lesz abban is, csak a többi OS-nek le van foglalva, a userek által használható lesz a 825GB. Ez is szerintem egy hatalmas öngól, hogy nem 1TB-osnak hirdetik a gépet.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.