Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124601) VTom válasza tboy93 (#124571) üzenetére


VTom
veterán

Értem, köszi. Akkor mindenképpen csak az akciós extra előfizetés marad.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#124602) zozika84 válasza madle (#124599) üzenetére


zozika84
őstag

Annyi előnye van, hogy gyorsabban tudsz reagálni az eseményekre és gyorsabban rajzolódik ki minden a képernyőn. Hátránya, hogy visszavesz a grafikából, ami sok esetben elég látványos (warzone 2; Fortnite), de vannak kivételek (R6 Siege ;F1 22).
Egy átlag játékosnak azonban nem sok pluszt ad szerintem a 120 fps multiban :N

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#124603) erahurka válasza vm93hun (#124600) üzenetére


erahurka
félisten

Írhatnák azt is ami ki fog kerülni a következő frissítéskor nem csak azt ami be.

(#124604) Kendek válasza vm93hun (#124600) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos ez ilyen, vagyis nincs semmi garancia rá, hogy mikor melyik játék kerül be és ki. Persze azt nyilván jobban reklámozzák, hogy mi az amivel bővül a kínálat.

<-ƘƘ->

(#124605) erahurka válasza vm93hun (#124600) üzenetére


erahurka
félisten

Hol ez a last chance szekció? Nem találom :F

Megvan. Valhalla nem sokat volt benne, december 20-án ki is dobják...

[ Szerkesztve ]

(#124606) Frod válasza vm93hun (#124600) üzenetére


Frod
addikt

Azt sem tudtam, hogy a Mafia benne volt az Extra csomagban...

Do you see the white shadow?

(#124607) vm93hun válasza erahurka (#124605) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A PS+ menüben a "Latest" fül alatt találod a menü kb. alsó harmadában:

@Frod:
Mindhárom játék bent volt a kínálatban. Csak gondolom előbb rakták be a(z akkor még) PSNow kínálatába, minthogy itthon elérhetővé vált volna a szolgáltatás.

@Kendek: persze, nehéz ilyenkor nehéz kibírnom, hogy ne példállózzak a zöld oldallal, de ők legalább vannak olyan rendesek, hogy már a "What's new in GP" tárgyú blogbejegyzésükbe beírják a távozó címeket is.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#124608) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Ajándékba vennék PS előfizetést (ha jól tudom, ma már 3 féle verzió is van!?). Hol érdemes vásárolni?

.

(#124609) madle válasza zozika84 (#124602) üzenetére


madle
őstag

Értem, akkor ez nem biztos, hogy annyira megérős beruházás lenne.. :D

[ Szerkesztve ]

(#124610) semetka


semetka
őstag

Nekem kb 10 éve hozzá van csatolva a paypal de mindig HUFba vonta le.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#124611) r6man123


r6man123
senior tag

Srácok!
Ha extra előfizetést akarok, akkor hogyan jövök ki a legolcsóbban? Hivatalos online store 22 500 forintért?

[ Szerkesztve ]

(#124612) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Srácok Essentialról Extrára csak úgy lehet váltani hogy fizetni kell?

Nincs olyan hogy meglévő időtartamból fizetés nélkül kevesebb időtartamú Extra legyen?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#124613) zozika84 válasza madle (#124609) üzenetére


zozika84
őstag

Sanszos :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#124614) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Nemtom mi van egyszerűen nemtok PS+ hosszabbítást venni, benyomom kosárba fizetés stb, és csak ez pörög... holnap felhívom őket, de nem lesz őszinte a mosolyom....

Na közben sikerült... amúgy észrevettem, azzal lehet trükközni, hogy bármennyi ps+-od van, az upgrade ára premiumra mindig ugyanannyi. Magyarul érdemes előtte sima essentialból bevásárolni pár évet, és úgy upgradelni amikor akciós, és akkor 36k az updagre premiumra akárhány év essentialod van.


[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#124615) Kendek válasza Bogyi007 (#124612) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos nincs ilyen lehetőség, vagyis az előfizetés teljes hátralevő idejét lehet csak upgrade-elni. Ha mondjuk évekre előre betáraztál, akkor arra a több évre ki kell fizetned az árkülönbözetet.

<-ƘƘ->

(#124616) Lackooo84 válasza Kendek (#124615) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pont most írtam, hogy mindenképp csak 45 ezer, akárhány éved van. :DDD Jó kis trükk

The Truth is out there...

(#124617) F-ECT$ válasza erahurka (#124605) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy ez a valhalla nekem mennyire nem jött be. Lehet próbálkozni kellett volna még vele, de 1.5 óra után is 0 késztetést éreztem a folytatásra.

Dive ever, work never.

(#124618) Kendek válasza Lackooo84 (#124616) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, így mondjuk nem rossz. :D

<-ƘƘ->

(#124619) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Gran turismo 7-et megéri megvenni?
Sokkal többet nyújt a sportnál?
Kicsit olyan mintha annak vmi dlc-je lenne.
Gondolom tartalomban sokkal jelentősebb, de pl irányítás mennyit változott?

(#124620) Steady74 válasza cross56 (#124619) üzenetére


Steady74
addikt

Érzésre, grafikára nekem szinte 0 különbség. Ha van felesleges pénzed ok, egyébként költsd másra.

(#124621) cross56 válasza Steady74 (#124620) üzenetére


cross56
senior tag

Ejj, pedig reménykedtem :(

(#124622) Steady74 válasza cross56 (#124621) üzenetére


Steady74
addikt

Valahol próbáld ki, vagy nézz videókat, nekem nem jött le, hogy egy generációt ugrik.

(#124623) zozika84 válasza cross56 (#124619) üzenetére


zozika84
őstag

Nem igazán nyújt többet.
Ha van rá egy jó akció, akkor hajrá, de máshogy nem éri meg szerintem :N

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#124624) pr0bi válasza cross56 (#124619) üzenetére


pr0bi
senior tag

Szerintem megéri, élményben is más mint a sport volt minden tekintetben (pl. szakadó eső vs gumi vízkiszorítása, száradó ideális ívek stb.) Láthatóan szebb is egyébként, havonta kapja az ingyenes tartalmat pont ma jött az egyik legjobb 25.évfordulós update. Ne hagyd magad lebeszélni, nagyon jó a GT7.

(#124625) Scholes9 válasza szasanyi (#124573) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem még tavaly év elején, amikor vettem a konzolt, akkor voltak hasonló fagyások. Szerencsére idővel a rendszerfrissítések megszüntették a hibát.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#124626) .LnB válasza vm93hun (#124600) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hardveraprón van 4000ft-ért lemez. Bár nem tudom, hogy a mentéseket kezeli e, mert szokott lenni ezzel kavarás. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#124627) sting2 válasza pr0bi (#124624) üzenetére


sting2
addikt

Csatlakozom.
A legújabb GT felvonás pont olyan jó most, mint az Előd GTS volt ennyi Update után.
Nem mindenki látja benne azt amit tényleg tud, de vétek lenne kihagyni.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#124628) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#121907) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is végigjátszottam a Mediumot, de a játékmenet tekintve inkább azt kellene írnom, hogy végigmentem rajta. Ellenfelek nem igazán vannak, vagy ha igen, akkor se nagyon kell harcolni velük. Vagy ha éppen kell is 1-2 esetben, hát az se egy maradandó élmény. A kalandjátékos elemek (hiányzik egy alkatrész, keresd meg, tedd be a helyére hogy tovább mehess) nagyon gyengék, általában max 1-2 szobával később meg is van a tárgy, amiket kombinálni se nagyon kell (pedig van rá lehetőség), puzzle se sok van és azok is egyszerűek, és gondolkodni se nagyon kell sehol. A platina megvalósítása egy katasztrófa, nincs level select a játék végén, és az 1 trófeához tartozó összes tárgyat ugyanabban a runban kell megszerezni, szóval ezt is skippelem. (Pedig 34/40-en áll az első végigjátszás után.) A sztori is tizenkettő egy tucat, ismert panelekből felhúzott valami.
A hangulata viszont egész jó, éjjel, fülessel játszva egész nyomasztó, félelmetes hangulatot tud teremteni, a környezet, helyszínek is jók, pláne ha jártál már korábban szoci üdülőben. Plusban egy próbát megér, főleg hogy rövid, de többre nem hivatott sajnos.

Dive ever, work never.

(#124629) homerhamm válasza F-ECT$ (#124628) üzenetére


homerhamm
addikt

"Én is végigjátszottam a Mediumot"

Ezt most magadnak mondod? :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#124630) Mezcal válasza madle (#124599) üzenetére


Mezcal
addikt

hogy van előnye valakinek kompetitív játékban ha a PS5-höz kifejezetten natív 120Hz-es TV-n tolja?

FPS játékoknál van. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#124631) F-ECT$ válasza homerhamm (#124629) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, néha magammal szoktam beszélgetni :)

Rákerestem a hozzászólásomra, hogy lássam mikor kezdtem el vele játszani, aztán a válaszra nyomtam új hozzászólás helyett. Azért elég sokáig tartott a játékidőhöz képest, sokszor mondjuk csak 10-20 percet tudtam vele jászani.

Dive ever, work never.

(#124632) plejik válasza cross56 (#124619) üzenetére


plejik
addikt

Én megvettem. Mivel Én eddig csak a forza sorozatokkal játszottam, kíváncsi voltam, hogy milyen. Nem rossz. A grafika természetesen nagyon szép, hangok nagyon jók főleg fülessel. Az irányítás kintrollerrel nem olyan egyszerű rá kell érezni, de ha megszokod, akkor lehet vele élvezeteseket menni. Az tény, hogy közelebb áll egy szimulátorhoz, mint a Forza Motorsport széria. (mondom ezt úgy, hogy Én imádom a Forza szériát mai napig.)

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#124633) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ma elkezdtem játszani a My friend Pedro-val, gondoltam rákeresek itt a topicban arra, hogy Pedro, hátha olvasok róla valamit, de csak Pedro Pascal jött szembe mindenhonnan :D

Dive ever, work never.

(#124634) Yonimenn


Yonimenn
csendes újonc

Üdv!

Vannak itt esetleg olyan ex pc sek akik a 4-5 évenként aktuális fejlesztgetések miatt váltottak ps5re?

(#124635) opr válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


opr
veterán

Amilyen árak vannak az utóbbi bő 5 évben a PC világban? Vannak. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124637) #72042496 válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én ezt csináltam, csak még PS4-gyel. :) Megtetszett, hogy elnyúlok a kanapén, és a kontrolleren néhány gombnyomással már a játékban vagyok.

(#124638) plejik válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


plejik
addikt

persze, de Én már 15 éve átjöttem konzolokra, mert sokkal pénztárca barátibb... :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#124639) opr válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


opr
veterán

Megy erre, mert a másik hsz-ed (jogosan) törölve lett:
Egér + billentyűzet: van játék, amiben lehet. Ha jól tudom, apex, cod pl támogatja. A rog bizbaszról azt se tudom, micsoda, de amúgy ha nem csak lövöldözős játékot akarsz játszani, akkor kb bármi másra konkrétan jobb a kontroller, mint az egér billzet.
Konzolon (ps4, ps5) kizárólag eredeti, legális mód van játékra. Nem az van, hogy a fórumszabályzat miatt nem tudunk róla beszélni és azért mondjuk, hanem mert konkrétan nincs más mód. És ez egy jól van így. Buhera, cheatek, törések, modok, stb sincsenek.

Előny: bekapcsol, gomb megnyom, játszik. Semmi szenvedés, nincs driver gond, nincs 4 órányi options menü, meg semmi ilyen egyéb agyfasz, ami elvesz a játékidőből.
Hátrány: cserébe nincs semmi, amit bütyköléssel kapsz pc oldalon. Ami benne van a játékban, az benne van, ami nincs az nincs.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124640) tboy93 válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem önmagában ez nem ilyen egyszerű.

A ps5-ön való játék bizonyos szempontból olcsóbb, más szemszögből drágább lehet. Illetve a kényelem szempontjából is vannak eltérések.

Ha szigorúan az anyagi részét nézzük, akkor hardver terén jóval racionálisabb egy ps5, mint egy gamer PC. 2027-ig biztosan nem jön PS6, addig kvázi egy hardverrel eléred az összes megjelent játékot. Szoftver szempontjából ha maradunk a legális fronton, akkor kvázi egálba ki lehet jönni steam / használt ps5 lemez vagy online ps storeból vásárolt játékokkal, de pl. a multiplayer-ért itt fizetned kell, ps plus előfizetés formájában. A virágboltos részt hagyjuk, a párizsi is olcsóbb ha nem fizetem ki a SPAR-ban a kasszánál. PS5-re nincs is ilyen lehetőség és amúgy is tiltott téma. Ha fontos a játékok ára, akkor én a lemezes PS5-öt javaslom, a használt piac nagyon pörög, cserélgetéssel kvázi bukó nélkül végig tudsz játszani mindent ha ügyes vagy.

A kényelmi oldaláról nézve, ami a PC előnye, az a PS5 hátránya és fordítva. A PC drágább, de nem csak játékra tudod használni, szóval eleve nem teljesen fair az összehasonlítás. Cserébe szeritem játékra kényelmetlenebb használni, megvárod mire beindul, elindítod a steam/uplay/epic vagy kitudja melyik klienst, az biztos frissíteni akar, utána a játék is, aztán az újonnan megjelent játékoknál ki tudja milyen driver meg isten tudja mi fog éppen hiányozni, én már hányni tudok ettől. Vitathatatlan, hogy ezerszer kényelmesebb betenni a lemezt / letölteni a storeból a játékot és kvázi azonnal játszani. Nyilván, bugok, hibák a játékokban itt is vannak, de a rendszerrel sokkal-sokkal kevesebb szívás van. Plusz ott a rest mode, 2 gombnyomással elrakod pihenni az eszközt aztán órák/napok múlva egy gombnyomással ugyanonnan folytatod 2 másodperc alatt. Abba most nem megyek bele, hogy kanapéról játszani szerintem jobb, mert sokan mondják hogy hát a PC-vel is lehet kanapén fekve játszani (szerintem közel sem olyan optimális), meg nyilván van aki íróasztalnál PS5-özik. A billentyűzet + egér kombót viszont PS5 esetében el kell engedni, csak egy tucat játék támogatja, a 99% nem. Illetve azt is el kell fogadni, hogy egy 3x annyiból megépített gamer PC röhögve ki tud hozni ugyanabból a játékból 60-120fps-t amiből esetleg a PS5 csak 30-at. Igen, az általános a 30fps, de egyre több játékban jelenik meg 60fps performance mód is.

[ Szerkesztve ]

(#124641) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
van olyan köztetek aki előrendelt az emagon GoW-os kontrollert és megkapta?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#124642) F-ECT$ válasza plejik (#124638) üzenetére


F-ECT$
titán

Jah, 15-20 éve még 1-2 évente kellett fejlesztgetni a gépet, különben nézhetted a diavetítést. Most drágább egy gépet megépíteni, de a tovább marad használható.

tboy93: PS5-ön viszont én inkább a 60 fps-t mondanám alapnak, szerencsére kevés játék van, ami 30-on ragadt vagy úgy tervezik kiadni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#124643) plejik válasza F-ECT$ (#124642) üzenetére


plejik
addikt

Hát nem mondanám, elég komoly összeget öltem bele, és akkori árakon azok is baromi drágák voltak. :) (Főleg amikor az ember még nem dolgozik mert mondjuk tanul.. ) :DDD

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#124644) rakkimcer válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


rakkimcer
tag

januárban cseréltem a PC-t, de VGA maradt a GTX 1660, inkább munkára használom már csak
PC-re nem veszek játékot, csak PS5-re
amikor a VGA többe kerül, mint a PC minden más hardvere együtt, akkor egyértelmű volt a konzol és PS lesz :)
szerencsére augusztusban vettem, pont az emelés előtt

(#124645) tboy93 válasza F-ECT$ (#124642) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tartok tőle, hogy ha 2027-ben visszatekintünk majd, akkor nem feltétlen a 60fps lesz többségben az alap PS5 modellen. Most lehet hogy nyomják, de hogy 5 évig még kitart ez a hardver 60fps perfmormance móddal, azt kétlem. Majd a Pro 2 év múlva.

De ne legyen igazam, örülnék neki ha az alap gép elég lenne :))

[ Szerkesztve ]

(#124646) Yonimenn válasza tboy93 (#124640) üzenetére


Yonimenn
csendes újonc

Vannak dilemmák. Ez az fps kérdés is érdekes. Hisz ami pcn 30al fut az láthatóan szaggat. Psen pedig minden cím csak arra az eszközre van optimalizálva így hiába 30 fps egy oled tévén adhatja a 100 feletti érzést pl.
Meg digitális vagy lemezes, egyiknek másiknak is meg van a plusz és mínusz oldala. Ok lemezesen használtan olcsóbban megveszem de ha pl cserélem akkor amit cseréltem azt már később nem tudom elővenni. De ha psre is van stean fiók akkor digitálisan csak veszek egy eladó accountot akinek már nem kell, viszont ha épp nincs a polcon egy cím azt meg kell venni húszonezerért..
A rog strix centurion 7.1 egy fejhallgató.

(#124647) #72042496 válasza Yonimenn (#124646) üzenetére


#72042496
törölt tag

Éppen OLED tévén nem fog 100 feletti érzést adni. A gyors válaszidő miatt ott a legszembetűnőbb, ha alacsony/egyenetlen a framerate. Számomra a legtöbb 30 FPS játék élvezhető volt PS-en, de amit lehet, azt sokkal szívesebben játszom Performance módban 60 FPS-sel. Egyéntől és játéktól is függ, hogy kinek mi.

(#124648) Marky18 válasza Yonimenn (#124646) üzenetére


Marky18
aktív tag

30fps az 30fps. Egy gyors megjeleniton irdatlanul szaggat es nagyon magas a response time. Ez PC-n es konzolon is ugyanugy jelen van.
Miota van egy 1ms koruli TV-m, azota jatszhatatlan minden, ami csak 30fps.

[ Szerkesztve ]

(#124649) Kendek válasza Yonimenn (#124646) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Account vásárlást nem javasolnám, mert hivatalosan nem átruházható, és az eredeti tulajdonos bármikor visszaszerezheti.

<-ƘƘ->

(#124650) tboy93 válasza Yonimenn (#124646) üzenetére


tboy93
nagyúr

A PC és Playstation alapvetően eléggé máshogy működik. PC-n fix a felbontás, tehát ha fut a játék éppen 30 fps-el, de jön egy durva rész amivel nem bír a hardver, akkor vissza fog esni az FPS számod mondjuk 20-25-re és beszaggat. Playstationön meg van trükközve a dolog, fut mondjuk 30 fps-el a játék, jön egy durva rész amivel nem bír a hardver és ilyenkor a rendszer a felbontást fogja visszább venni, de marad továbbra is 30fps (legalábbis megpróbálja tartani). Így nem lesz szaggató kép, a játék hevében meg a pillanatnyi felbontás visszaesést meg jó eséllyel észre sem veszed.

Playstation-re nincs steam fiók, csak sony account van, ehhez vannak a sony storeban vásárolt játékok hozzárendelve. Csak és kizárólag sony storeból tudsz játékot venni, esetleg vannak beváltható kódok amiket szintén ebben a storeban tudsz felhasználni. Account adás/vétel tilos és nem ajánlott, vevői szempontból problémás. Hiába változtatod pl. meg az accounthoz kapcsolt email címet, a korábbi tulajdonos lopásra hivatkozva a supporton keresztül egészen könnyen vissza tudja szerezni az accountot. Ilyennel ne tervezz :N Úgyhogy digitális játék csere-bere, adok-veszek nincs, csak fizikai.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.