Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) wolf13 válasza JanR (#25000) üzenetére


wolf13
őstag

Jobban élünk mint 4 éve, vagy bármikor ;]

(#25002) Madwe válasza JanR (#25000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Usa ár nem tartalmaz áfát, mert ott államonként eltérő (s van ahol 0% amúgy) míg nálunk 27%
Usdt rendre 1:1 váltják eurora, s onnan forintra (bár ha jól rémlik nextgen játékok még ezen is löktek egyet s 70 usdt 80 eurora sikerült váltani

(#25003) Moby válasza JanR (#25000) üzenetére


Moby
addikt

A csodálatos forint árfolyam.

Hozzáteszem, ezt a lemezes vétel én nem értem. Ha fillértöcskölés miatt kell a lemez, akkor mindegy mennyibe kerül, a használt ára ahhoz fog igazodni. Ha meg megtartásra kell, akkor mostantól tottttálisan indokolatlan a lemez. Itt az egyik legjobb fejlesztés, ide-oda lehet váltogatni a játékok között, felfüggeszteni, folytatni, és akkor midehhez közben cserélgetni a lemezt??? :DDD Ami ráadásul drágább lett, mint a digit.

[ Szerkesztve ]

(#25004) bordi10


bordi10
senior tag

Van értelme jelenteni azt a sok szarkupac haszonlesőt a Hardveraprón?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#25005) F-ECT$


F-ECT$
titán

Lemezes Sackboy Magyarországon: 26.990 Ft (bár van 25e körül is.)

Digitális Sackboy USA-ban: 60$, ami 18.500 Ft.

A kettő között van kb 9000 Ft.

Dive ever, work never.

(#25006) S e t h válasza bordi10 (#25004) üzenetére


S e t h
nagyúr

Milyen szabályt sértenek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25007) F-ECT$ válasza bordi10 (#25004) üzenetére


F-ECT$
titán

Szabálytalan? Nem. Pofátlan? Lehet.

De tipikusan magyar: nehogy már más pénzt keressen egy piaci anomálián, inkább feljelentem. :(

Dive ever, work never.

(#25008) Moby válasza F-ECT$ (#25005) üzenetére


Moby
addikt

Hát ne vedd lemezen! Kellően nagy lendülettel biztos meg lehet találni a létező legrosszabb opciót, ha ez a cél :)

(#25009) Wesder válasza JanR (#25000) üzenetére


Wesder
félisten

A 365-ős €

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25010) predakon válasza Moby (#24993) üzenetére


predakon
őstag

magyar LEMEZES árról beszéltem, ami 26.990ft

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#25011) F-ECT$ válasza Moby (#25008) üzenetére


F-ECT$
titán

Nehogy elolvasd az előzményeket. :DDD

Sokan nem értették, hogy honnan jön a 9000 Ft különbség (amit nem én írtam!), nekik segítettem.

Dive ever, work never.

(#25012) Moby válasza F-ECT$ (#25011) üzenetére


Moby
addikt

Akkóbocsakkó! :R

(#25013) predakon válasza F-ECT$ (#25005) üzenetére


predakon
őstag

köszönöm! végre valaki

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#25014) Peace válasza -=Jam=- (#24984) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem még nem volt gondom velük. Konkrétan imába foglaltam a nevüket, mikor idén végre lehozták a XXI. századot és bekötötték az 1000/1000-es netet optikán a lassú coax-os UPC árának töredékéért. De ez az e-mail spam nagyon nem szimpi.

(#25015) balazs025 válasza Moby (#24999) üzenetére


balazs025
senior tag

,, lemezest akartam" Sehol nem írta, hogy digitálist digitálissal hasonlít össze. Hogy miért pont magyar lemezest hasonlít össze amerikai digitálissal az már más kérdés, de az alapfelvetés ez volt.

(#25016) Kendek válasza Wesder (#25009) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem egészen, Európában €69.99 a hivatalos, már áfás ár, és ehhez igazodik a magyar is.

<-ƘƘ->

(#25017) nxswitch válasza JanR (#25000) üzenetére


nxswitch
senior tag

Nem értek hozzá, de gondolom vám, áfa, gyenge forint, és talán egy-két más kisebb költség, amire nem gondolok, de plusz költséget jelenthet EU-ban. Ebayen láttam Dark Soulst, ami olcsóbb szálítással együtt is, mintha itthon venném boltból.

(#25018) Moby válasza F-ECT$ (#25005) üzenetére


Moby
addikt

Mondjuk szerintem minimum egy pár review bevárását megér az a $60, ha csak abból indulok ki, hogy mennyire szégyenteljesen tartalommentes volt az LPB3 is :( Ilyen 5-6 órás játékokért a $60 is piszkosul sok.

(#25019) Kendek válasza predakon (#25013) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akinek kifejezetten lemezen kell a játék, annak hol opció a US Store? Ha meg mégiscsak jó digitálisan is, akkor meg mi értelme kifejezetten csak a lemezessel összehasonlítani? :F A logikátlanság miatt van az, hogy szinte senki sem értette.

<-ƘƘ->

(#25020) F-ECT$ válasza Peace (#25014) üzenetére


F-ECT$
titán

Bármikor lemondhatod ha sok.

Így működik a legtöbb email felíratkozás: küldik 1-2 hetente az épp aktuális akciókat, hátha valamelyiket megveszed. (Ezt persze lehetne úgy is csinálni, hogy csak az érdeklődési körödnek megfelelő témában küldenek emaileket.)

Dive ever, work never.

(#25021) predakon válasza Kendek (#25019) üzenetére


predakon
őstag

Istenem, annyi a lényeg h engem meglepett h 9000 ft lett a difi a digit us és a magyar lemezes ár között, ennyi.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#25022) KaitouP válasza Deck (#24990) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Szánalmasak... Hibáztak, ennek meg kell legyen következménye. Dolgoztam kereskedelemben, nálunk egy-egy hasonló baki mogyorószorongatással járt. Biztos, hogy már kellemetlen levelem lesz is nekik, a minimum ezek után valamilyen kárpótlás. :(((

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#25023) Peace válasza F-ECT$ (#25020) üzenetére


Peace
nagyúr

Tudom. Csak az Euronics előrendelésről is későn értesültem, mert csak kora délután néztem be ide a topic-ba. Gondoltam, hogy Telekomnál nem bízom a véletlenre...

[ Szerkesztve ]

(#25024) horkaytom válasza zkxdn (#24976) üzenetére


horkaytom
tag

Melyik oldalon fogjak? Twitch?

(#25025) Kendek válasza predakon (#25021) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából Európában €69.99 a hivatalos, áfás ára, ami átváltva 25.750 Ft jelenleg (OTP-s 367,95-ös eladási árral számolva). Ha szigorúan vesszük, akkor erre még jöhet egy extra magyar-speciális áfakülönbözet is (a konzol árába is bele van kalkulálva), és van aki hasznot is szeretne.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#25026) karmaresz válasza .LnB (#24967) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerintem egyszerűen túl keveseket érdekelt, így az előrendelési adatokat látva jutott arra a Sony, hogy nem kockáztat egy fiaskóval járó rossz PS-t, és inkább áttolja februárra PSN-re a Destruction Allstars-t.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#25027) temes69 válasza GegeWarrior (#24992) üzenetére


temes69
aktív tag

Mondtam neki tegnap, hogy ne nagyon örüljön. Ezek szerint igazam lett. Mondjuk előleget nem kértek legalább.

(#25028) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Milyen hátrányom lehet abból, hogy a TV-n nincs 2.1-es HDMI bemenet? Ez azt jelenti, hogy 120 FPS-sel nem fognak a játékok rajta menni? Ez esetben van értelme 100 hz-s tv-nek?

We are only Stardust...

(#25029) .LnB válasza Jinxb1rd (#25028) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha lenne 2.1-ed, akkor se futnának a játékok TV-n, semennyi fps-sel sem. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25031) Deck válasza Impulsivex (#25030) üzenetére


Deck
titán

Technikai oldalról borzasztóan örülök a Ubisoft-nak. 4k és 60fps. Legion a RT miatt 30fps lesz. De a többibe végre meglépték a dolgot és ha nekik ment a nagy OW játékoknál akkor biztató a dolog, mert mindig a 30fps-hez ragaszkodtak.

Nem úgy volt, hogy PS-en a RT csak pár % teljesítmény romlással jár? Erre ami megkapja - 50% fps.. :DDD

PS5

(#25032) Kendek válasza Jinxb1rd (#25028) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A HDMI 2.1 nem csak pusztán a sávszélesség növeléséből áll, de ebből a szempontból ha nincs ilyen csatlakozód, akkor marad az amit most is nyújt már a PS4 Pro. A 120 fps miatt nem gondolom, hogy aggódni kellene, mert nagyon-nagyon kevés játék lesz ami ezt tudni fogja, és ott is a stabil 60 fps is már felüdülés lesz.
Ami ennél lényegesebb funkció az a Variable Refresh Rate, meg esetleg jól jöhet a gyengébbeknek az Auto Low Latency Mode. Ezeket viszont néhány olyan újabb készülék is támogatja amelyeken még nincs 2.1-es csati.

<-ƘƘ->

(#25033) Lackooo84 válasza .LnB (#24967) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Driveclub szagot érzek.... :DDD :DDD

The Truth is out there...

(#25034) bordi10 válasza S e t h (#25006) üzenetére


bordi10
senior tag

Ne tettesd a hülyét...csak bedobtam egy kérdést.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#25035) .LnB válasza bordi10 (#25034) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A legtökéletesebb kérdést tette fel pedig.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25036) zozika84 válasza Deck (#25031) üzenetére


zozika84
őstag

Gondolom az a pár% teljesítmény kiesés csak nagyon keves játéknál lesz megoldható.
Átlagban maradni fog a combosabb fps csökkenés ilyen esetekben :(

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#25037) gangstagergo válasza bordi10 (#25034) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Nem értem miért zavar ez téged és másokat is fórumon. Mást is feljelentesz aki a piaci ár felett árul valamit hardverapron? :DDD Netán az is zavar téged ha piaci ár alatt szerzel meg valamit? Jaaaa nem dehogy az teljesen korrekt, hogy olcsóbban kap meg valamit az ember mert az akció az mindenkinek jár. Ha valaki balfék az megveszi de ne beszéljünk erről a "jelenségről" úgy mintha a kenyér vagy a tej ára lenne feltornázva az egekbe. Ez nem életbe vágó termék ami miatt emberek halnak meg hanem luxuscikk. ;]

(#25038) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Ebben a pillanatban hívtam ismét az Edigitalt! Az ügyintéző azt mondta, hogy akinek kiment email, hogy biztosan kap a megjelenés napján, az valóban kapni is fog! :DDD :DDD KEzdődik a körhinta! :C Már csak a szállítás módját nem tudják! Még azt is mondta, hogy azért tudják biztosra, mert annyi előjegyzést fogadtak, amennyi konzolt kap az Edigital! :C :Y

(#25039) S e t h válasza bordi10 (#25034) üzenetére


S e t h
nagyúr

Oké, csak nem gondolkodtál előtte.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25040) Lackooo84 válasza Tomtailor85 (#25038) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most ilyeneket felesleges szétkürtölni, szerinted ők maguk tudják miről van szó? Dehogy tudják... :U

The Truth is out there...

(#25041) megyer11 válasza Tomtailor85 (#25038) üzenetére


megyer11
tag

Apa kezdődik... :W

(#25042) Peace


Peace
nagyúr

Ma van unboxing embargó lejárta? Ez de szép magyar mondat lett. :DDD

(#25043) Moby válasza Peace (#25042) üzenetére


Moby
addikt

13 órától jönnek a videók.

(#25044) hombre[EU] válasza Tomtailor85 (#25038) üzenetére


hombre[EU]
veterán

most akkor megint ōk a jófiúk és nem a balfék szélhálmosok?

Life, Uh, Finds A Way

(#25045) Peace válasza Moby (#25043) üzenetére


Peace
nagyúr

:C

(#25046) -=Jam=- válasza Tomtailor85 (#25038) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Engedd már el, a szerencsétlen ügyintézőnek valószínű fogalma sincs, hogy tegnap tévesen a fél világnak szétküldték azt a levelet... Akik a múltkor kaptak, azokra gondolnak még mindig.

(#25047) Oistrakh1


Oistrakh1
tag

Én is kaptam tegnap e-mail szeptemberben előjegyeztem, ma írtam nekik a chat ugyfelszolgálaton, az volt a válasz hogy pl ő is előjegyzet rá, de nem kapott ilyen e mailt elvileg aki ilyet kapott, az belefér abba a bizonyos első körbe, de ha esetleg nem kapnak annyit a gyártótól akkor majd írnak.
Igen csak elmondtam nekik hogy az email-ben szerepel egy olyan Hogy BIZTOSAN megkapom megjelenés napján. Tehát ha nem akkor az megtévesztés és el is fogok menni ezzel a fogyasztóvédelemhez.De ha gondoljátok és úgy alakul csoportosan is beadhatnánk a bejelntést ezzel kapcsolatban.Én ezt biztosan nem fogom annyiban hagyni!

[ Szerkesztve ]

(#25048) hombre[EU] válasza Moby (#25043) üzenetére


hombre[EU]
veterán

remélem unboxing és AstroPlayroom ;] :D

Life, Uh, Finds A Way

(#25049) Jinxb1rd válasza -=Jam=- (#25046) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ügyintézőnek ez a munkája, ha meg rosszul végzi, kirúgják.

We are only Stardust...

(#25050) #44275968 válasza Oistrakh1 (#25047) üzenetére


#44275968
törölt tag

Edigitáltól első körben vagyis megjelenés napján az fog konzolt kapni aki időben kattintott az előjegyzés gombra vagyis 2020.09.18-a előtt és ezután kapott megerősítő mailt, olyat mint a tegnapi csak 2020.10.13.ai napon,ők biztosan kapnak megjelenés napján konzolt, a többiek akik tegnap kaptak mailt azok NEM fognak megjelenés napján konzolt kapni, kapni fognak csak nem 2020.11.19.-én hanem a következő szállítmányból, mindenki megkapta hibásan az előrendelési mailt az is ugyan abba a szövegkörnyezetbe kapta a mailt aki BELEFÉRT az előjegyzésbe,de csak a következő körben.

Ezúttal pedig szeretném megidézni a KV-s 3L1T3 felhasználót, támassza alá valamivel,hogy tényleg csak kb. 1.000 db konzol érkezik az országba amiből az ő üzleteik kapják a legtöbbet megjelenés napjára ergo kicsit csak gondolkodni kell és kijön a matek. :R

/ Megoldandó ; Ha a kv kapta a legtöbb konzolt indulásra hazánkban és már előrendelés előtt elfogyott hónapokkal akkor,hogyan fogja az edigitál kiszolgálni még azokat a rendelőket is akik tegnap előtt katintottak rá az előjegyzésre és kaptak visszaigzoló mailt ? Aki helyese megoldja ingyen ps5-t kap.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.