Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Frod válasza FollowTheORI (#44985) üzenetére


Frod
addikt

Én csak simán nem hiszem el, amikor valakinek nincs backlogja.
(Esetleg ha streamer, és napokon belül végez minden friss megjelenéssel)

Do you see the white shadow?

(#45002) Peace válasza Frod (#45001) üzenetére


Peace
nagyúr

Vagy szimplán nem érdeklik azok a címek, amiket kihagyott. Vagy nekikezdett olyasminek, ami kimaradt sok éve, de annyira förtelem gagyi volt és az irányítás is botrányos, hogy otthagyta. Én legalábbis így vagyok. Black Flag-et próbáltam pótolni több alkalommal, de annyira szörnyű élmény volt, hogy nem jutottam ki az első városból sem. Ratchet & Clank mondjuk azért lesz végigjátszva, hogy képbe legyek az új résznél. Talán még egy Until Dawn vagy Infamous Second Son befigyelhet, de ezek ilyen legvégső esetben, amikor már tényleg nincs semmi más, ami érdekel. Szóval létezhet olyan, aki úgy tekint magára, hogy ténylegesen nincs backlogja. Ha mindenre rárepülsz megjelenéskor, ami érdekel, akkor ez sajnos ilyen. ;)

(#45003) F-ECT$ válasza FollowTheORI (#44982) üzenetére


F-ECT$
titán

A PS exkluzív címek sokat vannak emlegetve, de ha az ember végigtolja azt a 10-20-at belőle, ami érdekli, akkor hirtelen kisebbé válik a különbség a 2 konzol között. Persze minden évben jön 2-3 nagy cím, de ha valakinek sok ideje van játszani, akkor az kevés.

Jackie_Chan hozzászólásából én inkább egy GamePass kritikát olvasok ki, és nem azt hogy ne tudna multi-platform címekkel játszani - csak hát azokat meg kell venni, ami máris nem olyan jó deal, mintha ezek a GPU-ban lennének. (Ami szerintem egy nem túl aktív játékosnak bőven elég tartalmat kínál fillérekért jelenleg.)

Szerencsére nekem még van PS4 backlogom, bár épp csak 1 cím van (Death Stranding - 2600 Ft volt :DDD), utána még várom, hogy beessen 6k körülre a GoT, TLoU 2, illetve majd ezek után jöhet a Spider MM, Sekiro, DeS is.

Dive ever, work never.

(#45004) EnterR válasza hombre[EU] (#44989) üzenetére


EnterR
veterán

Enélkül is a legfejlettebb NPC-k náluk vannak. :D

PSN ID: marquuard

(#45005) Peace válasza F-ECT$ (#45003) üzenetére


Peace
nagyúr

Én biztos hülyét kapnék, ha csak PS lenne otthon. Tavaly 4 játék volt végigjátszva (Death Stranding, TLoU 2, Csucsima, Spiderman: MM...ez már az 5-ösön) és ennyi. Knowledge is Power meg Frantics miatt volt még bekapcsolva 1-2 alkalommal, de egyébként pihenget, amíg a PC izzad. ;)

(#45006) Wesder válasza Jackie_Chan (#44939) üzenetére


Wesder
félisten

Mondanàm hogy sajnàlom, de akkor hazudnék. Nyílvàn tudtad mit veszel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45007) F-ECT$ válasza Peace (#45002) üzenetére


F-ECT$
titán

Amikor toltam a PC-s játékot, akkor engem is hidegen hagytak a kihagyott címek. Nem azért fejlesztettem folyamatosan a gépet, hogy 2-3 éves játékokkal játsszak. Persze akkoriban (1995-2010) még iszonyat fejlődés volt grafika, irányítás, játékmenet, komplexitás tekintetében is, nagyon rosszul öregedtek azok a játékok. (Persze ma elő lehet őket venni, de főleg a nosztalgiafaktor miatt okoznak kellemes élményeket.)
Mostanában viszont simán játszok 5-10 éves címekkel is, és persze itt is érezni, hogy nem mai alkotások, de ez nekem már bőven vállalható. Pl többször is írták itt, hogy az UC1 mennyire rossz az UC4-hez képest, de az UC1-től végigjátszva teljesen vállalható volt minden rész.

Dive ever, work never.

(#45008) FollowTheORI válasza Peace (#45005) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És mi az amivel PC-n játszol, és nem tudnál PS-en? :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45009) Jackie_Chan válasza Wesder (#45006) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nem kell sajnálni. Ha akartam volna már eladhattam volna többért mint amennyiért vettem.
Nem akarom eladni,mert abban bízom,hogy a Microsoft által bevásárolt studiók hátha termelnek is valami jó kis exkluzív game-eket.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#45010) FollowTheORI válasza Peace (#45002) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, ilyen is van, de azért az a jellemzőbb amikor akciós árat lát a hörcsög és behúzza, hogy majd milyen jó lesz picit később játszani velük. Aztán persze vagy nincs rá idő, vagy jön egy újabb érdekes cím ami "prioritást élvez" és elmaradoznak azok a betervezett végigjátszások. :D
És így évek alatt szép kis backlogot lehet termelni az akciós játékokból.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45011) FollowTheORI válasza Jackie_Chan (#45009) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyébként milyen játékokkal szoktál/szeretsz játszani, ami miatt ennyire PS függőnek gondolod/érzed magad? :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45012) Wesder válasza Jackie_Chan (#45009) üzenetére


Wesder
félisten

Ha ràérsz, akkor 22-23 környékén érdemes lesz leporolni, feltéve hogy a Halo nem érdekel. Nem tudom hogy azt vàrod-e vagy sem. Esetleg tehetsz próbàt a Medium-mal is, bàr az csak egy kis csapat AA jàtéka. Mindenesetre egy jó tanàcs: Ne vàrd azt, hogy azt kapod, amit a PS-sel kaptàl, mert akkor csak csalódni fogsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45013) echterion válasza chrisx1 (#44933) üzenetére


echterion
nagyúr

Azért aki 320-350-et ki tud adni egy ilyen konzolra, azt én nem nevezném szerencsétlennek.

**********

(#45014) F-ECT$ válasza Peace (#45005) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is játszanék PC-n is, de a 6+ éves konfigom már erős kihívásokkal küzd minden téren :( Nem tudom, hogy mekkora keretből lehetne most egy jó ár/érték arányú konfigot összehozni, amivel mondjuk meglenne az FHD/2k@60 a mai játékokban is, de olvasgatva a vga híreket, gondolom nem 200k - főleg ha monitort is vennék.
Azért 1-2 dolog elfutogat még rajta, pl az Epicből ingyen behúzott GTA 4-et ott játszottam végig, de a 300 Ft-os GPU-val hiába férek hozzá pl a Forza-hoz, sajnos erősen ingadozik az FPS még alacsony-közepes beállítások mellett is.

A legtöbbet egyébként a Fall Guys-zal játszok PS-en, bár már hónapok óta megy a "dead game"-ezés a fórumokon róla, de nekem még mindig bejön, és bőven elég rá 10-20 perc is, míg a Death Strandingnek csak akkor ülök neki ha legalább 1-2 órám van.

Dive ever, work never.

(#45015) FollowTheORI válasza echterion (#45013) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Max erősen függőnek... :D

Lehet azt sem ártana kezelni. ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45016) chrisx1 válasza echterion (#45013) üzenetére


chrisx1
tag

Én sem úgy értettem, hogy sajnálom őket! ;)

(#45017) tboy93 válasza F-ECT$ (#45014) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én ott adtam fel végleg a PC gaminget, amikor megszületett a 2. gyerekem és az "irodám" átköltözött a hálószobába. Kisebb asztal, kényelmetlenebb setup. Képtelen vagyok ott fél-1 óránál többet ülni szenvedés nélkül. A HO ebből a szempontból elég fos volt, bent a cégnél sokkal több helyem van mint otthon :D

(#45018) FollowTheORI válasza tboy93 (#45017) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tehát akkor bent játszottál inkább? ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45019) F-ECT$ válasza tboy93 (#45017) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem van asztalom a géphez, és azért lenne jó azon is ezt-azt játszani, mert a konzol az egyetlen használható tv-n lóg, és ahhoz nem férek hozzá korlátlanul :D

Dive ever, work never.

(#45020) Zoleee83 válasza Wesder (#45012) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ezt a hülyeséget! :D Here we go again!

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#45021) vonSux válasza F-ECT$ (#44977) üzenetére


vonSux
őstag

Picit túlgondoljátok ezt. Én boldogan adtam el a pro-mat, 65-ért, úgy, hogy nem volt 100% hogy kapok ps5-t. A korábbi gép kiszolgált, örülök, hogy másnak örömet okoz, a nekem “kieső” húsz rugó (másnak meg egy jó vétel) nem kenyérre kell. Ennyit szívesen teszek az univerzum balanszáért.
Nem tudtam, hogy lesz-e ps5-m, de nem hallottatok itt, se máshol ezért hisztizni. Pár hónap (akár fél év) gaming kihagyás adott esetben nagyon jót tesz. Arról nem beszélve, hogy van más konzol választás is.
Ehhez képest arról beszéltek, hogy ki-miért-hogyan járt rosszul :D szerintetek.

(#45022) eisento


eisento
addikt

Na akinek tegnap sikerult mediabol digitet szerezni mar fent is van hardverapron 300000ert :C :C :C remelem radrohad :R :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#45023) F-ECT$ válasza vonSux (#45021) üzenetére


F-ECT$
titán

Tehát mivel neked nem számít 20-30k, ezért másnak se számítson :D

Az eladási ár elég objekítv dolog, könnyen összehasonlítható, az meg, hogy a saját géped árát bukásnak vagy jó vételnek gondolod már eléggé szubjektív. Szerintem sokaknak jól jön a tanács, hogy mit mikor és hogy érdemes megvenni vagy eladni, ha Téged nem érint, akkor nem kell reagálni rá.

Egyébként én sem 24 havi részletre vettem a PS5-öt, de ettől még ha tudok 20k-t spórolni vagy 20k-t nyerni valamin, akkor az jól jön, el fogom tudni költeni, vagy félretenni máskorra.

Dive ever, work never.

(#45024) Bogyi007 válasza Jackie_Chan (#45009) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem nagyon fogod többért eladni, éppen ma írtam odaát, hogy csak Szegeden kapásból lehet Series X-et leemelni a polcról 205000 forintért, már ez is alternatíva annak aki nem akar várni, de pár napos határidővel az eredeti 185000-es áron is lehet most rendelni a Konzolvilágnál...

És ezek új gépek, nem használtak...

De térjünk vissza a Ps5-re. Meglesem én is a Szegedi Euronics üzletét, hátha mákom lesz...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#45025) retroid válasza eisento (#45022) üzenetére


retroid
senior tag

Sajnos még sokáig lesznek ilyen derék becsületes emberek......
De nagyon remélem hogy hirtelen egyik napról a másikra majd tele lesznek a polcok egyszer aztán tényleg pár ilyen "dörzsölt zsenire" rárohad a készletük....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#45026) drk88 válasza retroid (#45025) üzenetére


drk88
senior tag

és akkor még áron alul kell h adják mivel ketyeg a garancia november-december óta.

(#45027) Jim74 válasza drk88 (#45026) üzenetére


Jim74
nagyúr

Már most is van olyan, ahol decemberit hirdetnek még, és arra még az 1 év garancia vonatkozik.
Szépen lassan lecseng ez is, azt pár hónapot ki lehet bírni.

(#45028) retroid válasza drk88 (#45026) üzenetére


retroid
senior tag

Bizony bizony.... Ha lesz már polcon készlet nem igazán lesz létjogosultsága fél évvel rövidebb garis gépnek azonos vagy emelt áron.....
De attól tartok ezek a gyökerek addigra bőven ki fogják tudni szórni a gépeket....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#45029) EnterR válasza retroid (#45025) üzenetére


EnterR
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy ez történne, de ámen. :D

PSN ID: marquuard

(#45030) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Budapesti Euronics hír: kapni fognak a napokban webshopban és boltban is lesz. De nem tudják, milyen területi elosztásban, melyik mennyit kap.
Viszont azt mondta,hogy mostantól folyamatosan érkezik, lesz feltöltés náluk. Előjegyzés nem lehetett. Aki kapja marja.

(#45031) KRoy19 válasza Bogyi007 (#45024) üzenetére


KRoy19
őstag

Ne fáradj a szegedi Euronics-al.
Tegnap voltam bent, azt mondták, hogy majd márciusban lesz.

(#45032) Jim74 válasza Wolfy33 (#45030) üzenetére


Jim74
nagyúr

Scalperek előre! :DDD

(#45033) Spiritchief válasza Wolfy33 (#45030) üzenetére


Spiritchief
csendes tag

Akkor nem teljesen értem miért tették fel az oldalukra az előjegyzéshez szükséges formot. Persze már elsőre látszott, hogy komolytalan, csak szimplán nem logikus lépés a részükről.

(#45034) vonSux válasza F-ECT$ (#45023) üzenetére


vonSux
őstag

Hol írtam azt, hogy másnak se számítson? Ja, tessék: :D
De ha számít egy használt és kiszolgált konzol eladása esetében, akkor nem kétszázezres új gadget vásárlásán kell filózni, hanem ideje gondolkodni.

(#45035) VTom válasza tboy93 (#45017) üzenetére


VTom
veterán

Én is akkor adtam fel, mert kipateroltak az addigi szobámból :D
Azóta van dolgozószobám, de eszm ágában sincs ilyen árak mellett PC-t építeni, ráadásul teljesen meg vagyok elégedve a PS5-tel minden téren.
Max. napi 1-2 óra játékra van időm, erre már 2 éve is duzzogva tartottam fent fullos gamer PC-t.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#45036) ambushka válasza Spiritchief (#45033) üzenetére


ambushka
aktív tag

Most nem azért, de eddig szerintem senki se kapott a form alapján, ami jön felrakják az oldalra és kész :D

PSN ambushka8989

(#45037) -secret- válasza Wolfy33 (#45030) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja gondolom nem teszik majd el a dolgozók azt a pár darabot amit leosztanak ha valóban így lesz. :D

(#45038) Spiritchief válasza ambushka (#45036) üzenetére


Spiritchief
csendes tag

Világos csak a mögöttes szándékot nem értem, hogy egyáltalán miért tették bele azt a minimális energiát is, hogy felraktak egy ilyen formot, ha semmire nem használták és nem is fogják. :D

(#45039) ambushka válasza Spiritchief (#45038) üzenetére


ambushka
aktív tag

Kellett a feladat a gyakornoknak :D

PSN ambushka8989

(#45040) -secret- válasza -secret- (#45037) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nagykanizsai üzlet:

Szia,

A hivatalos közlés szerint húsvétra lesz.

(#45041) ChoppR válasza Wolfy33 (#45030) üzenetére


ChoppR
tag

Köszi szépen az infót! Eddig mindig lemaradtam, szóval kicsit az esélytelenek nyugalmával, de megpróbálom én is, hátha. Hogy érdemes figyelni az oldalt? Naponta többször ráfríssíteni, és hátha megjelnik egy-egy elérhető darab? Van esetleg egy euronics-es link, ahol látható lehet majd konzol?

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#45042) madkiller válasza -secret- (#45040) üzenetére


madkiller
őstag

Pápai üzlet: Lesz Playstation, majd valamikor tavasszal.

(#45043) Wesder válasza Zoleee83 (#45020) üzenetére


Wesder
félisten

Miért? Lesz GoW vagy TLOU? Nem. Na ugye.

Szerk.
Na meg màr a jàtékok jellegéből adódóan sem tudja igyan azt az élményt nyújtani.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45044) EnterR válasza -secret- (#45040) üzenetére


EnterR
veterán

Mi számíthat vajon hivatalos közlésnek? Ez se mindegy.

PSN ID: marquuard

(#45045) KoNZoLik@ válasza drk88 (#45026) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Senkit sem hat meg a garancia most, garancia nélkül is elviszik 300-ért csak végre magáénak tudhassa...ha tele lesznek a boltok valóban, ami kb jövőre valamikor lesz talán, na akkor majd más lesz a helyzet!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#45046) tboy93 válasza ChoppR (#45041) üzenetére


tboy93
nagyúr

Manuális frissítgetéssel esélyed nincs.

(#45047) madkiller válasza KoNZoLik@ (#45045) üzenetére


madkiller
őstag

Kereskedőként neked ezt kell propagálnod, ez az érdeked, de én bízok benne, hogy a Sony belátható időn belül megoldja a dolgot.

(#45048) polonic


polonic
félisten

2118 Ft a Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration
Meg tudom venni gép nélkül is, igaz? Csak regisztrálok egy fiókot és annyi.

(#45049) FollowTheORI válasza polonic (#45048) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45050) tboy93 válasza polonic (#45048) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak a nintendonál olyan f@szok, hogy nem tudsz vásárolni gép nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.