Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Halbrand válasza joss68 (#56000) üzenetére


Halbrand
csendes tag

Hét elején volt.

(#56002) Kendek válasza joss68 (#56000) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általánosságban, hétköznap sem érdemes frissítgetni. Mert most már nagyon sokan használnak valamilyen automatikus figyelő-értesítő megoldást, és ezeket az igen kicsike készleteket pikk-pakk elkapkodják. Esélyed sincs ha nem ülsz egész nap a gép előtt, és nem nyomogatod az F5-öt pár másodpercenként.

<-ƘƘ->

(#56003) Faranga válasza Kendek (#55998) üzenetére


Faranga
kezdő

Köszönöm.

(#56004) oriic válasza joss68 (#56000) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyelőre még nem. Ha valami lesz, úgyis jelezve lesz itt biztos lehetsz benne. :) (De érdemes valamilyen automatikus figyelő app-ot beállítani, hogy ne kelljen 0-24-ben gép előtt ülni)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#56005) Lackooo84 válasza Jackie_Chan (#55842) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem lehet, hogy más régiós a játék?

The Truth is out there...

(#56006) Moby válasza Lackooo84 (#56005) üzenetére


Moby
addikt

Az utóbbi napokban egyre több BC inkompatibilitás jön elő, ilyen teljesen ökör dolgok. Ma pl. kiderült, hogy a Lego Worlds-ben nem lehet kódokat beírni, mert a screen keyboard nem ír semmit. Plusz rengeteg régebbi játékban van kisebb-nagyobb, főleg audio related bug. Valahogy a sonynak ez a BC dolog annyira nem jött össze.

/nem válasz akart lenni, véltelenül lett az.

[ Szerkesztve ]

(#56007) Lackooo84 válasza Moby (#56006) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem ők tojnak rá erre az egészre nagy ívben. Csak úgy tessék-lássék módjára összedobtak valamit, hogy ne legyen hőzöngés.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#56008) Kendek válasza Moby (#56006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jó, de azért érthető, hogy képtelenség minden apróságot végigtesztelni több ezernyi játékban. Nem véletlenül írják oda ezt mindenhova:
To play this game on PS5, your system may need to be updated to the latest system software. Although this game is playable on PS5, some features available on PS4 may be absent.

Ami előkerül hiba, azt megpróbálják javítani, aztán majd egy későbbi rendszerszoftver frissítésbe bekerül. Nálam is ez volt mikor a Blood & Truth-szal játszottam. Nem tudtam végigvinni, mert a vége felé teljesen elakadtam egy BC-vel összefüggő probléma miatt. Aztán a következő frissítés után már teljesen problémamentes lett.

<-ƘƘ->

(#56009) KKaresz45 válasza .LnB (#55984) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Pedig azt kell csinálni amit ír. :)

A Spiderman mentéseket csak a PS4 verzión keresztül lehet áthozni a PS5 remasteredbe. Tehát először le kell tölteni a PS4 verziót. Az látni fogja a cloud save-eket. Aztán a játékon belül kell nyomni egy uploadot és utána már a PS5 remastered verzió is látni fogja.

Link

Ezt a megoldást utólag hekkelték bele mert ugye a megjelenéskor semmilyen lehetőség nem volt erre.

(#56010) echterion


echterion
nagyúr

Hm, Euronics linkjkére csak tőlem kér authentikációt? Eddig ilyen nem volt, a fiókom adataival oda nem is enged belépni.

**********

(#56011) LSL1337 válasza Kendek (#56002) üzenetére


LSL1337
őstag

Ezért lett a discord szoba...

(#56012) Moby válasza Kendek (#56008) üzenetére


Moby
addikt

Felhasználói oldalról szerintem az elvárható, hogy ez jól működjön, pláne akkor, ha erre van gyakorlati példa is.

(#56013) Wesder válasza Kendek (#56008) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy képtelenség, ha nem tesznek bele munkàt hogy végigteszteljék. Nyílvàn azért sem tettek bele kellő munkaóràt, mert nem prioritàs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#56014) Kendek válasza Wesder (#56013) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem ti nem gondoltok bele, hogy ez mi munka és pénz. Természetesen felhasználói oldalról bosszantó a dolog. De már az, hogy ilyen szinten működik a BC, azt mutatja, hogy igencsak komolyan vették ezt a kérdést.

<-ƘƘ->

(#56015) taylor67 válasza LSL1337 (#56011) üzenetére


taylor67
tag

Hol érhető el a discord szoba?

(#56016) koncsik válasza taylor67 (#56015) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#56017) oriic válasza koncsik (#56016) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Linkelve :R

Live-Die-Respawn

(#56018) taylor67 válasza koncsik (#56016) üzenetére


taylor67
tag

Köszi, csatlakoztam.

(#56019) eisento válasza echterion (#56010) üzenetére


eisento
addikt

Nalam ugyanez

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#56020) koncsik válasza oriic (#56017) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#56021) Silεncε válasza taylor67 (#56018) üzenetére


Silεncε
őstag

Én is :R

(#56022) Major Lion válasza .LnB (#55986) üzenetére


Major Lion
senior tag

A legjobb autós arcade játék DriveClub volt :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#56023) Jackie_Chan válasza .LnB (#55984) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nekem is ugyan ez volt. Ötletem sincs hogyan lehetne működésre bírni a PS4es mentésemet,hogy folytatni tudjam .

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#56024) Zanik válasza Major Lion (#56022) üzenetére


Zanik
addikt

Bezony! :K
Ennek ellenére a Sony kinyírta őket. :O

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#56025) KKaresz45 válasza Jackie_Chan (#56023) üzenetére


KKaresz45
senior tag

(#56026) Jackie_Chan válasza Lackooo84 (#56005) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nem.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#56027) boost válasza Major Lion (#56022) üzenetére


boost
addikt

ez a baj, hogy az volt a legjobb... Akkor milyen volt a többi... :D

(#56028) Jackie_Chan válasza KKaresz45 (#56025) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi azután találtam meg miután írtam. Kipróbálom. :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#56029) bbuffy


bbuffy
senior tag

Phoenix rising-et tolja vki? nagyon dedós?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#56030) CptAdamica válasza oriic (#55999) üzenetére


CptAdamica
veterán

Engem már annyira nem tudnak lekötni az ilyen játékok, kb mindegyik egy kaptafára készül, semmi egyediség.

Megyen!

(#56031) zola09 válasza bbuffy (#56029) üzenetére


zola09
aktív tag

Szerintem teljesen ok humora van, nalam elegge betalalt. A puzzle-ok viszont kinkeservesen butak voltak szerintem. Egyszer mindenkepp erdemes kitolni, nekem tetszett, de tobbszor nem allnek neki.

(#56032) oriic válasza CptAdamica (#56030) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze megértem, bár ilyen fedezékes TPS ami nem egy folyamatosan bővülő MMO szerű cucc, nem volt mostanában szerintem. :R

Live-Die-Respawn

(#56033) Moby válasza Kendek (#56014) üzenetére


Moby
addikt

Ebben teljesen igazad van. Tökéletesen biztos vagyok abban, hogy nekem nem kell azon gondolkodnom egy termék megvásárlása után, hogy valamit nehéz benne jól megcsinálni

(#56034) KKaresz45 válasza Jackie_Chan (#56028) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Bocs, az kimaradt az eredeti leírásomból hogy még a remastered PS5 verzión is nyomni kell egy manuális downloadot a játékon belül hasonlóan PS4 verzió upload-jához.

Remélem így már menni fog, sok sikert!

(#56035) Kendek válasza Moby (#56033) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Magyarán, még kicsit kiforratlan ez a BC, kisebb-nagyobb kellemetlenségek előjöhetnek, de majd egyre jobb lesz a helyzet, ahogyan érkeznek a rendszerszoftverhez a frissítések. A figyelmeztetés ott van, ezt el kell fogadni. Vagy ott a PS4, használhatjátok azt is, mert azon szuperül fut minden.
A magam részéről nagyon is örülök neki, hogy van BC, és az előnyei mellett elfogadom a hátrányait is.

<-ƘƘ->

(#56036) boost válasza Moby (#56033) üzenetére


boost
addikt

Nem érezném akadékoskodásnak a gondolatmenetedet, ha arról lenne szó, hogy a PS5-n nem futnak normálisan a PS5 játékok. De errol nincs szó. Meg hát ott a PS4 ahol a PS4 játékok teljesen kompatibilisek.

Azt ígérték, hogy megtesznek mindent, hogy a lehető legtöbb (kezdetben a legnépszerűbb 100, és aztán több) játék fusson az új-generációs gépen is. Senki sem beszélt teljes BC-rol.

Itt az aktuális statement, közel 4000 játék BC kompatibilis. https://www.playstation.com/en-us/support/games/ps5-backward-compatibility-games/

[ Szerkesztve ]

(#56037) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Natív PS5-ös Bloodborne?

Live-Die-Respawn

(#56038) Kendek válasza oriic (#56037) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt azért elég könnyű leellenőrizni. Nem, jelenleg nincs semmilyen PS5-ös változat ebben a felugró menüben.

<-ƘƘ->

(#56039) Moby válasza Kendek (#56035) üzenetére


Moby
addikt

Vegyek megint egy PS4-et, amíg a fiókomon lévő játékok nem fognak rendesen működni? Kizárt.

boost: közel 4000 játékra van rámondva, hogy kompatibilis, amikből elég sokban van kisebb-nagyobb kompatibilitási probléma. És mivel a 4000 játék nincs tesztelve, így maximum arról kapunk képet, hogy mik azok, amik el sem indulnak (erről volt megjelenés előtt egy lista). Az meg már szemantikai kérdés, hogy alkalmazható-e a kompatbilitás szó azokra a játékokra, ahol bizonyos részek nem, vagy nem jól működnek.

(#56040) hombre[EU] válasza oriic (#56037) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem szélnek eresztették a japan studiot?

Life, Uh, Finds A Way

(#56041) Kendek válasza Moby (#56039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor tehát az opcióid:
- Veszel PS4-et a problémás vagy teljesen inkompatibilis PS4-es játékokhoz.
- Elfogadod, hogy jelenleg előfordulnak olyan BC játékok amikben vannak kisebb-nagyobb kompatibilitás problémák.
- Nem játszol PS4-es játékokkal.

Én ezeket a lehetőségeket látom. A legnagyobb probléma ezek szerint, hogy van BC, mert emiatt sokan eladták a PS4-üket. Most meg itt a feketeleves, vagyis a rideg valóság, hogy nem lehet kódokat beírni, mert a screen keyboard nem ír semmit.

<-ƘƘ->

(#56042) Moby válasza Kendek (#56041) üzenetére


Moby
addikt

A rideg valóság az, hogy a sony csinált egy többé-kevésbé mjól működő BC-t. Igen. Ami úgy lett beharangozva, hogy 4000 játéék kompatibilis a PS5-el. Ami ezek után nyilvánvalóan nem fedi a valóságot. A rideg valóság az, hogy a sonynak fingja sincs hány játék kompatibilis a BC-vel, úgy volt vele, hogy majd a vásárlók megmondják.

(#56043) Silεncε válasza hombre[EU] (#56040) üzenetére


Silεncε
őstag

Más attól még portolhatná (például a Bluepoint)

(#56044) Moby válasza Moby (#56042) üzenetére


Moby
addikt

És akor tegyük hozzá azt is, hogy ezt is maximum azt tudja megmondani, akinek volt PS4-e, és látta futni az adott játékot azon. Akinek sosem volt, csak megveszi a PS4-es játékot a storeból, annak honnan kéne tudnia, hogy a BC miatt szar, vagy a játék ilyen? Szóval én értem, hogy ez húdenagy munka jól megcsinálni. Akkora munka, hogy ez nekik egyelőre nem is sikerült.

(#56045) Bubee76


Bubee76
csendes tag

Majd jövöre talán lehet vásárolni PlayStation

Üdv Bence

(#56046) Kendek válasza Moby (#56044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell azt tudni, hogy mi miatt működik hibásan egy játékban valami. Azt kellene tudni, hogy hol és kinek kell jelenteni a problémákat. És arra lenne szükség, hogy ezekkel ténylegesen foglalkozzanak és javítsák. Illetve arra, hogy ami technikailag játszhatatlan, annak kérésre térítsék vissza az árát. Én úgy látom, hogy főleg itt vannak hiányosságok amiket pótolnia kellene a Sony-nak. Azt nem várom el, hogy minden egyes játékban teszteljenek le mindent is, a legapróbb dolgokig, mert arról tudom, hogy az teljesíthetetlen. Már ha a realitás talaján maradunk.

<-ƘƘ->

(#56047) vg válasza Bubee76 (#56045) üzenetére


vg
addikt

Na, ez jó hír.

(#56048) .LnB válasza Major Lion (#56022) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az nekem nagyon nem tetszett!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56049) Krisz0630 válasza Wolfy33 (#55987) üzenetére


Krisz0630
senior tag

106 óra? :Y Mi tartott annyi ideig?

Nekem 57 óra volt, pedig nem rohantam, nem vagyok egy kapkodós típus a videojátékok terén.

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#56050) F-ECT$ válasza Kendek (#56038) üzenetére


F-ECT$
titán

Kiengedték véletlenül 1 gépre ;)

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.