Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) 3L1T3 válasza Rage47 (#61000) üzenetére


3L1T3
addikt

:(

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#61002) WhiteWalker válasza Rage47 (#61000) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pre Alpha szoftveren még nem lehet ;]

[ Szerkesztve ]

(#61003) Zolibacsi88 válasza tboy93 (#60993) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Én vótam', nagyon szívesen :R

(#61004) EnterR válasza Rage47 (#61000) üzenetére


EnterR
veterán

Örökségi funkció, vélhetően a teljes generáció alatt pittyenni fog.

PSN ID: marquuard

(#61005) boost válasza EnterR (#61004) üzenetére


boost
addikt

PS4nél is csak hardware módosítással "kikapcsolható"

(#61006) KKaresz45 válasza ProEvoFan (#60991) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Redditen azt találtam, hogy működik a power gomb hosszan nyomása, csak tovább kell tartani (tovább, mint ps4-en). [link]

Egy rendszer újratelelpítést megpróbálhatsz ha továbbra is fagyogat.

Szerk.: Link javítva

[ Szerkesztve ]

(#61007) GuruZone


GuruZone
őstag

kiabált a store! megérkezett

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#61008) Zoleee83 válasza GuruZone (#61007) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ezt most nagyon megirigyeltem. :)
Jó játékot hozzá mindenkinek!

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#61009) zkxdn válasza GuruZone (#61007) üzenetére


zkxdn
őstag

PS4 játékok még nem aktívak, érdekes :))

(#61010) ProEvoFan válasza KKaresz45 (#61006) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Játék közben nem fagy le, csak ha pl felhasználót váltok, storeban videót nézek (ilyenkor volt, hogy bekozkásodott a kép).Este 4x lefagyott, csak az áramtalanitás segített rajta.
Rendszer újratelelpítés? Azt hogy kell?

(#61011) keIdor válasza ProEvoFan (#61010) üzenetére


keIdor
titán

Hosszan nyomod a power gombot és 7-es lépés.
Előtte az OS-t szedd le USB pendrivera.

Érdemes lenne megcsinálnod, mert nem normális az a sok fagyás. Ha nem segít a reinstall, akkor nekem az garis történetnek tűnik sajnos...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#61012) Scholes9 válasza ProEvoFan (#61010) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem is fagy a gép, de össze vissza, ritkán és zöld halállal és csak játék közben :U Van, hogy 1 hétig semmi, van, hogy 10 perc után is. Egyelőre marad így, hátha megoldja szoftver frissítés majd, ha nem, akkor gari, de arra van közel 2 évem még.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#61013) WaterWave válasza GuruZone (#61007) üzenetére


WaterWave
veterán

Már töltöm is, nagyon vártam :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#61014) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végre nyüstölöm a Ps5-öt is, manapság. Eddig nem nagyon játszottam rajta semmin. De most végre van mivel. Nos, én direkt figyeltem miközben játszottam, és semmi hangját nem hallottam. És játszottam úgy vele, hogy egy hosszabb session közben, lenémítottam a hangot.
Pedig elvileg nekem is a kevesebb lapátos venti van benne. A játék pedig abszolút nextgen volt, ami megizzaszthatta (volna) a konzolt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61015) Bencus88 válasza GuruZone (#61007) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szuper :R

(#61016) WaterWave


WaterWave
veterán

Már jön apuhoz a kis Abe

Kep

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#61017) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

NBA 2K21 Next Gen (vs. prevgen)

~30 órát tettem bele. Teljes véleményt nehéz nyilvánítani róla, mert szinte csak a My Career játékmódot játszom. És ez a játék csak egy kis szelete. Rengeteg játékmód, liga van benne.
Alapvetően olyan a játék mint a 2K20. Ez nem meglepő, mert az is szinte tökéletes volt. Ez a next gen verzió szerintem a felárat nem biztos, hogy megéri. 25 ezer forint. Ellenben akcióban, ahogy én is vettem, kvázi a régi normál játékok árán 18 ezer ft-ért. Úgy jó vétel. Mert jobb mint a prevgen verzió. Csak szerintem nem nélkülözhetetlen dolgokban.

A töltés idő nagyon frankó. Nincs loading screen. Minden játékmódba belépéskor, minden meccs indításakor csak egy kis átvezető animáció van, mint a tv-ben szokott lenni. Szuper az egész. Villámgyors. Ráadásul a menü teljesen más a nextgen verzióban. Más az ui.

A grafika szebb. Bár nehéz kiemelni, hogy miben. Mármint az összkép szebb, mindenben jobb kicsivel. De már az előző rész is, és a prevgen verzió is olyan, hogy nekem az elég. Nos itt egy picivel minden még szebb. A bevilágításon látszik a leginkább. De a játékosok is szebbek, a textúrák részletesebbek. Nekem néhol túl világosnak tűnik a játéktér. Nem tudom, sose álltam NBA pályán, biztos ilyen.
Ami viszont gáz, sőt, ha már feláras nextgen kiadásról beszélünk, akkor egyenesen ciki, az az, ahogy a város kinéz. Ugye ebben a játékban van egy központi hub. Ami bejárható, egy város. Itt vannak a boltok, edzőterem, tetováló szalon, különböző street, és egyéb multiplayer játékmódoknak otthont adó pályák.
Na, ez egyrészt indokolatlanul nagy terület. Baromi sokat kell sétálni (lehet benne gördeszkát, bringát, rollert venni). Másrészt itt konkrétan nincs árnyék. SEHOL! Se a karaktereknek nincs, se a tereptárgyaknak... És itt 30fps-sel fut a játék... :(

Egyébként meccsek alatt 4K @ 60fps, átvezetőknél 4K@30fps. Ezt váltogatja folyamatosan a játék, meccs közben. Ez kicsit zavaró, de így lesznek részletesebbek a játékosok például a közeli jeleneteknél. Szóval a játék szép, szebb, de nekem eddig se volt a kinézetével bajom.

A játékmenet jobb. A karakterek interrakciója kicsit élethűbb, az ütközések, a blokkok, a fault-ok. És javították a 2K20 elég broken "zárás kérése trükköt". :D

A játék támogatja a DualSense képességeit.

Játszottam a 2K21 prevgen verziójával is (mert GamePass-ban benne van), azzal az a baj, hogy szinte ugyan az mint a 2K20. Ez a 2K21 a teljes értékű új rész, ezen viszont van egy nem kicsi felár. Szóval ez a nextgen verzió, akciós vásárlása tűnik jó választásnak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61020) ProEvoFan válasza keIdor (#61011) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Itt nem maradt el véletlenül egy link. :R

(#61021) Szoke1982 válasza WaterWave (#61016) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Hú nagyon jó idáig tetszik , le se tudtam tenni ! (+3 óra)
De aludni is kellene! Mondom rá lesek hajnalban kár volt! :D Jó mert tamogatja dualsense is!

(#61022) keIdor válasza ProEvoFan (#61020) üzenetére


keIdor
titán

[link]

Mentéseidet rakd el a felhőbe vagy szintén USB-re, mert minden elvész az SSD-ről.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#61023) foxymaci válasza Scholes9 (#61012) üzenetére


foxymaci
senior tag

Nekem is ilyen volt de a rendszer újra telepítés pendrive-ról megoldotta. Érdemes lenne megcsinálod.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#61024) WaterWave válasza Szoke1982 (#61021) üzenetére


WaterWave
veterán

Jól kihasználja... kicsit nehéz, de nem vészes.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#61025) ProEvoFan válasza keIdor (#61022) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszönöm.
Az a helyzet, hogy benne vagyok a 14 napban, szóval lehet simán kicseréltetem vagy visszakérem s pénzt ha nincs más megoldás...

(#61026) Jackie_Chan válasza WaterWave (#61016) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Hun store-on még nem tölthető??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#61027) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Még október végén rendeltem elő egy PS5-öt Alzán. Van olyan, akinek már befutott későbbi előrendelése? Azért gyanús, hogy most már meg kellett volna érkeznie.

(#61028) HaZsolt válasza Chosen (#61027) üzenetére


HaZsolt
őstag

én is rákérdeztem a napokban, de nem kaptam választ. Nekem november végi van.

(#61029) McNamara válasza Chosen (#61027) üzenetére


McNamara
Ármester

Lemezes? Én kb 2-3 hete írtam nekik, nem tudtak mondani semmit.

(#61030) ProEvoFan válasza KKaresz45 (#61006) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, kb 10 másodpercig nyomva tartva lekapcsol, de sajnos ezt is úgy veszi, mintha kihúztam volna az áramforrásból.
Csak a storeon nézett videók és a felhasználó váltásnál fagy le... játék közben nem. Nem értek hozzá, de szerintem itt valami szoftver bug lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61031) Lackooo84 válasza Jackie_Chan (#61026) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Dehogy nem már tegnap este leszedtem.

The Truth is out there...

(#61032) Lackooo84 válasza ProEvoFan (#61030) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Recovery módból húzd újra az OS-t.

The Truth is out there...

(#61033) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A ps4 inicializálása opció PS5ön a "Konzol alaphelyzetbe állitása"?

(#61034) Jackie_Chan válasza Lackooo84 (#61031) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Bocs igazad van én a PSplusos játékok közt kerestem.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#61035) penge111


penge111
addikt

Ma éjfélig be lehet húzni még a múltkori játékokat is ps+ esetén? ( FF VII Remake+Remnantra gondolok)

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#61036) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#61031) üzenetére


F-ECT$
titán

Az Oddworld nekem is hozzáadható a könyvtárhoz, de a Zombie Army még nem.

penge111: Szerintem igen, legalábbis nekem még a régiek vannak a Subscription fülön.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#61037) KKaresz45 válasza ProEvoFan (#61033) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Szerintem ne szórakozz alaphelyzetbe állítással, tedd újra az OS-t a leírás alapján. KeIdor leírta kivonatosan. És ha működik a power gombbal való kikapcsolás akkor én inkább azt használnám fagyás esetén (akkor is ha ugyanúgy veszi mint az áramtalanítást).

Ha OS reinstall után is fagyogat, akkor sajnos gari. Tök mindegy hogy játék közben vagy a menüben fagyogat, egyiket sem kéne.

(#61038) ambushka válasza Chosen (#61027) üzenetére


ambushka
aktív tag

Szeptember 18-as rendeléseket teljesítenek kb. Várj még picit :)

PSN ambushka8989

(#61039) ProEvoFan válasza KKaresz45 (#61037) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Felhívtam a sony szervízt.
Mondom Store videókon fagy ki meg felhasználó váltásnál.Ilyennel még nem találkoztak, de szerinte ez szoftver bug. Nyomjak egy inicializálást hátha.
Megtettem.Most store videó alatt nem fagy ki, hanem kilép a főmenübe. Szóval ez lehet tényleg store bug...
Mondta bármikor bevihetem a gépet, szóval megvárok egy szoftverfrissítést, mert állítólag volt egy store frissítés, hátha az kurta el az egészet és másnál is előjön akkor talán hamar frissítve lesz.
Az inicializálása gyors volt, kb 1 perc...ps4en ez három óra volt.:DDD

(#61040) jkrisztian válasza zkxdn (#60849) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Elég durva, hogy az MLB: The Show ami a Sony égisze alatt dübörög, először jelenik majd meg Xbox-ra, ráadásul GamePass-ben is benne lesz. Ez így elég komoly deal és egyértelmű jele ez annak szerintem, hogy szépen, lassan de eltűnnek majd az exkluzív játékok. Hála az égnek!

(#61041) Chosen válasza HaZsolt (#61028) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi az infót! :R

(#61042) Chosen válasza McNamara (#61029) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, lemezesről van szó :K

(#61043) .LnB válasza jkrisztian (#61040) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vicces is a GamePass-os trailer, hogy úgy kezdődik "PS Studios". :) De hát ez van. Legalább valami pozitívum nekem az Xbox mellett.
Bár ettől még az igazi ex címeket sztem nem kell félteni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61044) Chosen válasza ambushka (#61038) üzenetére


Chosen
addikt

Uhhhh az igen, akkor várhatok még egy picit. :’D Köszi az infót szintén, így megnyugodtam, hogy sorban haladnak, csak lassan. :R

[ Szerkesztve ]

(#61045) -=Jam=- válasza ProEvoFan (#61039) üzenetére


-=Jam=-
őstag

De ne inicializálást csinálj, hanem egy teljes OS reinstallt, a legtöbb ilyen fagyásos problémára ez volt a megoldás eddig, hogyha nem hardveres probléma.

[ Szerkesztve ]

(#61046) boost válasza jkrisztian (#61040) üzenetére


boost
addikt

Itt azért volt nyomás a Sony-n, hogy csak akkor tarthatja meg a licenszt, ha kihozza más platformra is a játékot. Ebben az esetben a Sony nem exkluzivitást vásárolt, hanem komplett MLB licenszt, és csak a saját platformjára adta ki eddig. Ennek vetett véget a jogtulajdonos. Ezért ebből nagy következtetéseket nem vonnák le, nem lesz Last of Us III XBoxra megjelenéskor. :D

(#61047) F-ECT$ válasza jkrisztian (#61040) üzenetére


F-ECT$
titán

Haha. Épp mostanában fog az Xbox is több exkluzívot fejleszteni. És szerintem a Sony is marad exkluzív vonalon, max idővel kijönnek pc-re is a játékok. A Nintendo meg pláne nem fog más platformra Mariot adni.

Dive ever, work never.

(#61048) F-ECT$ válasza ProEvoFan (#61039) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt gyors inicializálás is PS4-en ;)

Dive ever, work never.

(#61049) Sefneni


Sefneni
őstag

Alig várom, hogy kipróbálhassam az Oddworld-öt. :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#61050) Wesder válasza boost (#61046) üzenetére


Wesder
félisten

A GamePass deal-t meg az MLB-vel boxolta le a Microsoft, mert odaàt az MLB a kiadó, itt meg a Sony.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.