Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) lo_jo válasza Greenbullz (#105986) üzenetére


lo_jo
senior tag

A MM Ultimate használtan gyakorlatilag egy sima MM. Az ultimate annyit tud, hogy letölthető vele a Spider-Man Remaster ingyen, de az accounthoz kötött. A simával ingame veheted meg a Spider-Man Remastert 6500Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#106002) Ramoskaa válasza axlfsi (#105996) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

de van ám : [link]

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106003) sxxorp válasza opr (#105972) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszönöm: a választ és a jó szándékot is! Az azonos kód esetén nem teljesen értem, hogy azt miért tették a jó, kis ropogós PS5-ös GT7 mellé, mire jó?... Lemezesnél eltérő lehet? Az a gond, hogy az én oldalamról ezt tesztelni sem tudom... mondjuk jeleztem egyből, hogy ne reménykedjen (hülyeség volt elmondani az ötletet is mielőtt ki nem derül, hogy OK :U)

(#106004) #72042496 válasza polonic (#105984) üzenetére


#72042496
törölt tag

+1
Ugyanígy voltam. Végigjátszva viszont az egyik legnagyobb játékos élményem.

[ Szerkesztve ]

(#106005) Kendek válasza Ramoskaa (#106002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a helyzet, hogy ez a hang - ahogyan írják is ott is -, teljesen normális a PS5 esetén. Alapból a ventilátornak van egy morgós-kerepelős hangja, amit felerősít a burkolat, mert nincs semmi csillapítása a felfogatásának. Ezen kívül még pluszban adhat ki a tápáramkör is hangot (ezt nevezik coil whine-nak), de az ugye nem állandó, hanem bizonyos terhelés esetén jön elő.

<-ƘƘ->

(#106006) Ramoskaa válasza Kendek (#106005) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

se a ps4nél ,se pc-nél nincs ekkora hang. Irgalmatlan zavaró és nem állandó, ha menübe matatok megszűnik, aztán megint vissza...
venti + lemez hang eltörpül mellette

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106007) snots válasza Peace (#105998) üzenetére


snots
tag

Hja, telepítés után kb. annyit csinál, hogy a játék indításakor megnézi, hogy benne van-e a megfelelő lemez. Tény, hogy az hangos tud lenni, de utána szépen csöndben van. Én szeretem, ha a játékok ott vannak a polcon (földön, TV előtt/mögött stb :D ).

(#106008) Greenbullz válasza lo_jo (#106001) üzenetére


Greenbullz
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket.

@lo_jo: Ez nagyon jó infó, köszi. Nem próbálok akkor ultimate editiont vadászni mert fölösleges.

(#106009) TrishtanAG válasza Ramoskaa (#106002) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Nekem egyszer adott ki ilyen hangot, akkor megnyomorgattam a fehér lapokat, és elmúlt :D.

www.adventuregames.hu

(#106010) Ramoskaa válasza TrishtanAG (#106009) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

ez a csere konzol, és mind2nél jelen van, csak ennél még hangosabb.

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106011) Kendek válasza Ramoskaa (#106006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS4 alaphelyzetben sokkal halkabb, mert lényegesen kisebb benne a ventilátor. Amikor játékot indítasz, akkor pedig automatikusan feljebb is kapcsolja a sebességet a PS5-ben, és akkor még inkább tud morogni meg kerepelni. Ellenben nincs süvítős hangja, a PS4 viszont képes volt felszállni is ha már nagyon melege volt.

A ventilátorok sem teljesen egyformák, mert többféle gyártó szállítja bele, és hanghatás szempontjából eltérőek. A coil whine pedig már tényleg csak szerencse kérdése. Viszont előfordulhat, hogy idővel elhagyja, nálam legalábbis PS4 Pro esetén egy idő után teljesen megszűnt (játékbetöltésnél jött elő, de később már nem lehetett hallani).

<-ƘƘ->

(#106012) Ramoskaa válasza Kendek (#106011) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

ez tuti, hogy a tápegység felől jön, és nem a venti. Értem én ,hogy aki headsettel stb-vel játszik nem zavarja, de gyerek mellett marhára elnyomja a játék hangját. Ps4nél más volt a hang, ott a venti adta és nem éreztem ennyire zavarónak, de ez egy zavaró hang, amit sajnos nem tudok megszokni.

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106013) Kendek válasza Ramoskaa (#106012) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Legrosszabb esetben, valami ehhez hasonló megoldást kell kitalálni rá. :K
Bocsi, most megint eszembe jutott ez a hozzászólás, annyira tetszik. :D

<-ƘƘ->

(#106014) Ramoskaa válasza Kendek (#106013) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

ha nem 3 hétbe telne a csere akkor nem gondolkoznék 3gy újabb cserén, na meg jövő hét szabi, lehet lecseréljük inkább majd egy ps5 pro-ra :O

ui: nem nagyon vizsgálja a triwarden ezeket a gépeket.. kb bekapcsol, képet , hangot ad, mehet!

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106015) fogtunder válasza Peace (#105998) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az pont elég, hogy néha felébredjen rá a gyerek sajnos, plusz időnként véletlenszerűen rákukkant még játék közben is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#106016) Kendek válasza Ramoskaa (#106014) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én a Slim-et várom, az tuti halkabb lesz. :)
Az esetleges Pro viszont vélhetően még többet fog fogyasztani, illetve még több hőt fog termelni, ergo a zavaró hanghatások esélye még nagyobb is lesz mint most.
Sajnos tutira csak úgy lehet menni ha használtan veszi az ember, és fizetés előtt ki van próbálva. Mert garanciális ügyintézésnél ezzel nem fognak foglalkozni, hanem simán csak ad egy másikat helyette.

<-ƘƘ->

(#106017) Ramoskaa válasza Kendek (#106016) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

jaja, csak most meddig játszam ezt el? :D mondjuk a garit meghosszabbítják, ráér.. :P

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106018) sxxorp válasza Kendek (#106016) üzenetére


sxxorp
őstag

+1 Slim.
Utóbbi időben csak Slim-em volt (360, PS4; előtte csak az amúgy is kicsi Dreamcast, majd a kakukktojás az XboxClassic): szeretem a kisebb, optimalizált eszközöket, mindig addigra lett elég normális aktuál-gen tartalom is.

(#106019) ldave


ldave
félisten

The State of Unreal 2022 | Unreal Engine - pár perc múlva kezdődik.

A Slime draws near! Command?

(#106020) Qbász válasza Ramoskaa (#105985) üzenetére


Qbász
aktív tag

Nekem Ps5 játék esetén a ventillátor is hangos és coil whine is van. Ha meg nem játszok akkor halk de vékony magashangon zúg, elég irritálóan. Van itthon SeriesX az meg se makkan.
Garanciázni nem merem mert semmi sem garantálja hogy csendes gépet kapok. Várok az aftermarket ventillátorokra meg hackekre mivel a gép ettől függetlenül működik.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#106021) Ramoskaa válasza Qbász (#106020) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

hát nem is garantálta... én cseréltettem. Alapjáraton elég hal egyébként , már ha nem játszok :D , de akkor meg minek

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106022) Qbász válasza Ramoskaa (#106021) üzenetére


Qbász
aktív tag

Én pl. Youtube-t és netflixet akartam rajta nézni de csendes jelenetkenél nagyon zavaró az a halk vinnyogó hang.

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#106023) Ramoskaa válasza Qbász (#106022) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

tudom, nekem is :/

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106024) opr


opr
veterán

Hogy biztos lassa mindenki, mert azota uj oldal lett 50-es es 100-as tordelessel is:

MLB® The Show™ 22 Digital Deluxe PS5 kod

Kod ingyer egy embernek, reszletek: [#105967]

Meg kb egy orat varok, aztan akik addig irtak, azok kozul a valaszt majd valakit a randomgenerator aszerint, ami a fentebbi hozzaszolasban van. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106025) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Android PS remote play és Xbox One controllerrel próbálok csatlakozni a konzolhoz, a remote play csatlakozik a konzolhoz és a képernyőn lévő kezelőgombokkal megy is. A kontroller szintén csatlakozik a telefonhoz bluetoothon és a telefon menüjében tudok is lépkedni, de ha belépek a remoteplaybe, ott már nem megy. Mi lehet a gond? Tud amúgy egyszerre több kontrollert is ez kezelni, vagy csak egyet?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#106026) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Breaking: jön a következő Tomb Raider, új motorra vált a Crystal Dynamics

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106027) Frod


Frod
addikt

Szóval jött a hír, hogy a túloldal megkapja GP-ba a Lost in Random-ot, de ott van, hogy "via EA Play". Ez jelentheti azt is, hogy akkor PS-en is aktiválódik?
Még van kb 1 hónapom a korábbi negyedéves akciósból, és már csak ez érdekelt a jelenlegi palettájukról, nagyon adnám. :)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#106028) TrishtanAG válasza Mosqu!to (#106025) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

A gyári applikáció nem kezel bluetooth-os controllereket. PSplay applikáció kell hozzá. Ami mondjuk minden szempontból is fejlettebb és jobb, mint a gyári.

www.adventuregames.hu

(#106029) Takashi válasza opr (#106024) üzenetére


Takashi
aktív tag

Szia! Engem nagyon érdekelne, ha esetleg még megvan!

七転八起

(#106030) csortosatti


csortosatti
csendes tag

Sziasztok.Kb mennyi idő míg a Konzolvilág teljesít egy bundle rendelést mostanság?

(#106031) EmThor válasza Frod (#106027) üzenetére


EmThor
addikt

EA play-be is biztosan bekerül a lost in random, kíváncsi vagyok rá én is

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#106032) Lord_Sordi válasza csortosatti (#106030) üzenetére


Lord_Sordi
csendes tag

Kb 1 hónap és 1-2 hét

PSN: Sordi91

(#106033) opr válasza opr (#106024) üzenetére


opr
veterán

Udv!
A kodot kisorsoltam, a nyertes megkapta a kodot privatban, jo jatekot!
A tobbiektol elnezest kerek, illetve sok szerencset kivanok a tovabbiakban! :R

(A nyertes nevet azert nem irom itt ki, mert csak privatban irt, ha akarja, majd megosztja a publikummal O, hogy O nyert, ha meg nem akarja, akkor nem, ezt En teljes mertekben ra bizom. - De ha Te vagy az eminens nyertes, ezt abszolut ne erezd nyomasnak vagy barmi, tenyleg rad van bizva a dolog, ha ki akarod irni, kiirod, ha nem akarod, nem irod, senkinek semmi koze hozza, mit dontesz, ezert se publikusan, se mashogy elitelni senki nem fog, akarhogy is dontesz. :K )

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106034) Takashi válasza opr (#106033) üzenetére


Takashi
aktív tag

Köszönjük a lehetőséget, gratulálok a nyertesnek. :R

七転八起

(#106035) ProEvoFan válasza opr (#106033) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jófej vagy! :C

(#106036) floatr válasza csortosatti (#106030) üzenetére


floatr
veterán

Nekem egy hónap volt. A háború miatt lelassul ez is.

(#106037) axlfsi válasza opr (#106033) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi szépen a kódot! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106038) kevike576


kevike576
senior tag

(#106040) Bencus88 válasza kevike576 (#106038) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én olyat is olvastam, hogy egy ex tűzoltó aki nyaktól legele le van bénulva, csövekbe fújkálva vitte végig :U Szóval jaj legyen easy mód síróknak ennyit erről :P

(#106041) Mike válasza Ramoskaa (#106012) üzenetére


Mike
veterán

de rezeghet a borítás is, nekem azt is elő tudja adni. a ps4 slim csendesebb. igazából az kéne hogy kicserélhessrn valami ultrahalkra a ventiket, nem tudom hogy pl a zalman gyárt e ps5 ventit.

(#106042) Ramoskaa válasza Mike (#106041) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Sajnos ,ha csak az lenne nem nyávognék itt. De ez coil whine. :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#106043) Farkassacred válasza Ramoskaa (#106042) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az optikai meghajtó hangját is übereli :F
Én amit eddig hallottam a sajátomon az szerencsére elég messze volt annak a hangjától. És ezt is csak a Forbidden West tudta előhozni belőle, a Got pl. nem. Régebbi típus a gép, úgy látszik akkor, hogy az újaknál is nagy a szórás.

(#106044) fogtunder válasza Mike (#106041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyobb kérdés, hogy a Zalman egyáltalán gyárt-e (gyártat-e) normális ventit. anno elég kemény pénzt öltem bele, hogy a gaming PC-m csendes legyen, nem éppen élvonalbeliek ilyen téren. amúgy a PS5 ventije kifejezetten halk, még ha indokolatlanul közel ülök a TV-hez, akkor se lehet hallani, ha amúgy jól szellőző helyen van a konzol.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#106045) Moby válasza Mike (#106041) üzenetére


Moby
addikt

Természetesen nem gyárt. A digitekben lévő NMB venti olyan halk, hogy az enyém simán versenyben van az XSX-el, ilyen semmi hangja van mindkettőnek. Ilyen NMB ventit lehet venni ebayen pl., meg van egy csomó olyan, amit ennek árulnak, de láthatóan nem az. Egyébként ugyanez a venti volt abban a gépben is, amit a sony első szétszedősvideóban szétkaptak. Gondolom nem véletlenül volt ez a referencia, utána meg már jött az olcsósítás. [link]

(#106046) dunc


dunc
nagyúr

Srácok melyik két kontrolleres töltő a ajánlott?

(#106047) Wolfy33 válasza dunc (#106046) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A gyári.

(#106048) F-ECT$ válasza dunc (#106046) üzenetére


F-ECT$
titán

Az eredeti Sony.

Dive ever, work never.

(#106049) Mike válasza fogtunder (#106044) üzenetére


Mike
veterán

Epitettem anno csendes pc-t abban egy zalman alcu 7700 volt 1000-en pörgetve a prociventi, hozzá Antec ház, plusz minden passzív volt, még a grafkártya hűtés is. A vinyók gumifelfüggesztésben lógtak, a ház szilikon talpakon állt, semmilyen rezgést nem adott át. Nem ma volt, 2006-ban. A házventik márkájára sajnos már nem emlékszem. A gépen nem hallottad, érezted hogy be van kapcsolva. (előtte sugarhajtóműves gépem volt, abból lett elegem)

[ Szerkesztve ]

(#106050) tboy93 válasza dunc (#106046) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyári sony :K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.