Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123051) Farkassacred válasza Krisz0418 (#123050) üzenetére


Farkassacred
őstag

Átmentem 1-2 hétre pc-re old school játékok miatt, fájt is a hátam rendesen utána.. Kell a fenének az a kényelmetlenség mégegyszer.

(#123052) Atomgeszi válasza Farkassacred (#123051) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jól kell berendezni a dolgokat és kényelmes lesz.

(#123053) Krisz0418 válasza Farkassacred (#123051) üzenetére


Krisz0418
őstag

En forditva vagyok ezzel. Nekem a kanapen fekves/tv jatszas az ami nem az en vilagom. Vilag eletemben pc-s voltam, el leszek en a kis gamer szekemben a monitor elott ulve :C

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#123054) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok, rendelt valaki Gow-os irányítót és meg is kapta?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#123055) KaitouP válasza Farkassacred (#123051) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Megfelelő szék és helyes üléspozíció csodákra képes. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#123056) Bencus88 válasza bod101 (#123054) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Irták, hogy csúszni fog a kar picit

(#123057) syIex válasza Alexios (#122974) üzenetére


syIex
veterán

Mindent angolul / angol felirattal játszok vagy nézek. Szerintem hiába tud néha nagyon jó lenni a magyar szinkron pl. az eredetit nem tudják überelni, legalábbis szerintem.
Játékok terén meg főleg.. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#123058) F-ECT$ válasza Krisz0418 (#123053) üzenetére


F-ECT$
titán

Én a PS5-tel is úgy játszok, hogy a tv elé húzom a széket :)

Dive ever, work never.

(#123059) tothl válasza F-ECT$ (#123058) üzenetére


tothl
addikt

Én kanapé harcos vagyok :D

(#123060) syIex válasza F-ECT$ (#123058) üzenetére


syIex
veterán

Gamer széktől nem igazán van kellemesebb szerintem. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#123061) NyMRooD válasza syIex (#123060) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szerintem meg "bármi" kényelmesebb, rövidtávon jók, de hosszabbtávon már nem (főleg a 100+ ezer ft-os kategória, azok helyett már nagyon jó "irodai" székek vannak, amik tényleg kényelmesek), persze ez ízlés kérdése (is). Konzolon játszáshoz nincs jobb egy jó babzsáknál vagy egy kényelmes kanapé / fotel párosnál.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#123062) kecsu10 válasza Krisz0418 (#123050) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Teljesen jó monitoron a ps. Nálam is a PC az elsődleges platform. De semmi gondod nem lesz a konzollal, gondolom a multiplat címek úgyis gépen mennek majd, az exkluzív játékok pedig tudják a 60 fps-t. Nekem az 1440p monitor fogadja a 4k jelet is, szerintem a tiéd is tudja, így arról se kell lemondani. A 30 fps zavaró monitoron, mivel sokkal gyorsabb a kijelző általában mint egy tv, ezért darabosabbnak érződik, de exkluzívokkal ilyen baj nincs, reméljük nem is lesz. Teljesen jól megférnek egymás mellett, egy monitoron. Nálam is így van. Jó lesz ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#123063) F-ECT$ válasza NyMRooD (#123061) üzenetére


F-ECT$
titán

Szék + lábtartó nekem jól működik, mondjuk max 2 órát szoktam egyben tolni.

Ha mondjuk fáradtabb vagyok és a játék se követeli meg, akkor elvagyok a kanapén én is.

Dive ever, work never.

(#123064) _drk válasza Krisz0418 (#123050) üzenetére


_drk
őstag

Ingame inkább jelenleg, de az minden játékban van szerintem ahol számít. Legutóbb Overwatch2-ben azt használtuk, az jól működött.
Meg lesz Discord, de arról még nem sok infót tudni.

(#123065) syIex


syIex
veterán

Nem tudom, hogy van-e olyan aki adott le GoW : R rendelést és nem jutott hozzá, de én két helyen is berendeltem és mind a kettő megjött. Ha valakinek kellene írjon privátot és át adom a rendelés számát, ha nem ír senki ma akkor simán lemondom. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#123066) .LnB válasza oriic (#123047) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mostanra van egy jó pár ilyen kínai gameplay trailer, amí úgy néz ki, hogy nem hiszem el. Baromi kíváncsi leszek, hogy ezek valóban így meg fognak jelenni e? Valóban jó játékok lesznek e? Mert amit a trailerek sugallnak, azoktól én lef**om a bokámat. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#123067) Bencus88


Bencus88
nagyúr

[link] The Darkest Tales, ma jelent meg egész jópofa

(#123068) LÁZ válasza Lackooo84 (#123040) üzenetére


LÁZ
addikt

de értem, csak ahogy írtam, nekem a 4k40fps mód lenne tökéletes, viszont ezt továbbra sem tudom választani, amíg bekapcsolt 120hz-el nem hajlandó elindulni a játék, ha normálisan működne, nálam is meglenne a 4 választható grafikai opció...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#123069) LÁZ válasza oriic (#123045) üzenetére


LÁZ
addikt

az enyém a CE , szóval digitális, és így is problémás :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#123070) KKaresz45 válasza oriic (#123045) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Teljes áramtalanítás (PS5 konnektorból kihúz pár percre) megvolt?

Illetve amit még meg lehet próbálni (ha ér annyit) a rendszer újratelepítése és utána a játék újratelepítése. Nem olyan vészes, én már csináltam. Ha esetleg SSD probléma lenne, akkor az megoldhatja hogy más helyre kerül a meghajtón.

(#123071) Farkassacred válasza KaitouP (#123055) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nfs most wanted pörgött, egérre nem is volt szükség szerencsére, de a billentyűzet miatt így is átkoztam az egészet. 3 óra alatt kivégzett szépen az a görnyedés.. mostanra már kipihentem a ps5 előtt. :DDD

(#123072) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ha valakinek nem jön be a Death Stranding, az esetleg rápróbálhat az új Sonic játékra, hátha vele jobb a játékélmény. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123073) Lackooo84 válasza Bad Pritt (#123072) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Kaki :(

The Truth is out there...

(#123074) Lackooo84 válasza LÁZ (#123068) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nyugodtan nyomjad a dinamikus 60 fps módot DF szerint sincs sok különbség.

The Truth is out there...

(#123075) ldave válasza KaitouP (#123031) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, hogy a porszívó megoldja a csapágyproblémákat, de azért megpróbálom :) Amúgy nemrég tettem bele egy 1TB-os SSD-t, akkor kitakarítottam az alig létező port a gépből.

A Slime draws near! Command?

(#123076) lo_jo válasza Farkassacred (#123071) üzenetére


lo_jo
senior tag

Továbbra sem a PC-n játszás hibája, hogy nem megfelelő pózban ülsz.

Napi 8+ órát vagyok a gép előtt a munkám miatt, de egy rendes székben, rendes magasságú asztallal teljesen kényelmes, nincs görnyedés, nincs derékfájás, munka közben és utána sem. Laptoppal ölben kanapéról iszonyatos kompromisszum lenne dolgozni már a +2 monitor miatt is (a TV kiválthatná, de aktívan használom a laptop kijelzőjét is, nagyon zavaró karnyújtásnyi táv után odafókuszálni), így max olyan hívásokat intézek onnan, ahol tisztán csak hallgatnom kell, nincs prezentálás, több helyre jegyzetelés, stb.

Magassághoz és így a rendes üléspozícióhoz beállított asztal és szék kérdése az egész. Persze az én 194 centimmel egy dohányzóasztal meg hokedli után én is görnyedésnek gondolnám, de már a home office előtt is normális székkel (nem kell sokszázezres meg csilli-villi gamer, csak jól állítható legyen) és állítható magasságú asztallal (nem motoros, sima kézi kurblis, de 160x80-as) játszottam PC-n, most ugyanott dolgozok és a PC mellett a PS is ott van használatban 90%-ban. Olyankor hátragurulok a székkel 10 centit és az ölemben van a kezemben a kontroller, de ugyanolyan kényelmesen elérem a billentyűzetet és egeret görnyedés nélkül. Érdektelen hívások és üresjáratok közben meg akár mehet egy gyors GT7 futam munka közben is. :D

(#123077) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

GOWR: a kovácsnál a derékpáncél alkarpáncél néven fut. :DDD

The Truth is out there...

(#123078) zozika84 válasza Lackooo84 (#123077) üzenetére


zozika84
őstag

Jóvanazúgy :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#123079) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#123077) üzenetére


F-ECT$
titán

Waist, wrist, majdnem ugyanaz :)

szerk: egyébként vótmá, pont Te írtad tegnap is ;)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#123080) Atomgeszi válasza .LnB (#123066) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudnak a kínaiak, ha akarnak. Pénz meg van dögivel.

(#123081) Atomgeszi válasza Lackooo84 (#123077) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont tegnap beszéltük kondiba az egyik sráccal, hogy iszonyatosan sajnálja, hogy nem adnak ki elég magyar feliratos játékokat, mivel töri csak az angolt..

Igazából én sem értem, hogy miért nem lehetne pl. egy social translation programot indítani, ahol közzéteszik a szöveget, majd mindenki fordíthatja, a végén meg egy rektorált változatot patchként feldobnak a netre... :U

Xiaomi pl. elején így indult, közösségi fordítással készült az egész rendszer.

Magyarországon is lenne rengeteg ember, így is csomó van, aki jelenleg a PS4 tört játékokba teszi bele a komplett kész magyar fordításokat.

Bár abból kiindulva, hogy a Sony mennyire röghöz kötött már abban is, hogy a kontroller LED vagy a gép LED-et ki be lehetne kapcsolni, és ezt sem hajlandóak megcsinálni. :F

Komolyan nem értem, hogy milyen játékosbázis nyomás kéne egy ilyen fordító programhoz, hogy közösségi szinten lehessen csinálni.

Vagy szégyennek érzik, hogy a közösség dobja össze a feliratot?

Kapásból a tegnapi srác 4 játékot se vett meg, mert úgyse érti a sztorit. És még hány ilyen lehet. Világszerte is.

(#123082) cyberkind válasza Atomgeszi (#123081) üzenetére


cyberkind
félisten

Világszerte? Ami a piac, oda van felirat meg akár szinkron is, mi nem vagyunk a piac, ez ennyire egyszerű.

Paranormal Cocktivity

(#123083) redXIII válasza LÁZ (#123068) üzenetére


redXIII
senior tag

Tv szoftveres gond lessz nálad. Nem csak ebben a játékban, vannak gondok a tcl-nél vrr-el. 40fps módban nyomom, nem esne le az állad a grafikán ha emiatt aggódsz. Ez egy ps4 játék grafikailag, semmi next gen, emiatt ne parázz. Nyomd 60 fps-ben, nem sok mindent vesztessz

[ Szerkesztve ]

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#123084) _drk válasza cyberkind (#123082) üzenetére


_drk
őstag

A kalózkodás miatt meg nagyon zárt lett a platform, tehát semmilyen megoldás nem engedélyezett...
Pedig egy txt file-ről beszélgetünk.

(#123085) tothl válasza Atomgeszi (#123081) üzenetére


tothl
addikt

Persze az eszébe sem jut, hogy csupán a magyar nyelv ismeretével mennyi mindentől esik el ami körbeveszi, akár állás, élmények formájában és egy kis tanulással nem túlzás ha azt mondom kinyílik előtte a világ.

(#123086) Atomgeszi válasza cyberkind (#123082) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt értjük mindannyian.. de PS-t világszerte adnak el.

Ez inkább előny lenne a PS-nek, mintsem hátránya, hogy megnyitna bizonyos csatornákat a közösségnek. De hát konkrétan magyar nyelv magába a PS menübe is iszonyatos későn került be, szemben pl. egy Xbox-szal.

(#123087) Atomgeszi válasza _drk (#123084) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Játékokban megoldják, hogyha északi szél fúj szemből, akkor Kratos szakálla mozog, ha meg háttal áll a szélnek, akkor megáll a szakáll mozgása.. de egy közösségi fordító platformot nem tudnak betenni.. Szimplán kiadnák csak a szöveget szerkeszthető formában, amit utána betöltve már lenne is magyar és jöhetne az update. Nem tudom elhinni, hogy iylen nehéz lenne.

(#123088) Atomgeszi válasza tothl (#123085) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Te ilyen vagy. De rengeteg embernek nincs affinitása az idegen nyelvhez. Én is megtanultam angolul, németül, magyarul.. nyelvvizsga stb.
De totálisan megértem azokat, akik már nem állnak neki. Így is jó pozicióban vannak, csak szeretnének játszani.

Kicsit fura, hogy kiadsz 28 ezret egy játékért, amiben nincs benne a nyelved, de szomszédos ország ugyanezért pl . feliratot is kap.

Ez egy nagyon szép gesztus lenne a Sony-tól, ha ilyen piacokra kitalálna megoldást, sőt az egész világra kiterjesztve. Igaz, hogy lassan, de hozná a bevételt, hosszútávon ez megérné bőven, hisz neki a fordításra nem kell pénzt költeni, csak egy fordítható rendszermegoldást kell kitalálni, ami utána a közösség által önfenntartó lenne.

Ez nem olyan szemlélet, hogy baxxamegmagát a játékos, mert olyan hülye, hogy nem tud anyanyelvi szinten angolul, hogy megértsen egy történetalapú játékot, hanem egy olyan szemlélet, hogy megtiszteltél azzal ,hogy megveszed a konzolom és a játékokat rá, és én megtisztellek azzal, hogy kevésbé megérő piacokon teret adok annak, hogy a közösség jobbá tegye a platformot. Ez idővel több bevételt hozna jócskán.

De mondom már azzal is vicc,hogy egy LED kikapcsolást nem engedélyez.

(#123089) lo_jo válasza Atomgeszi (#123081) üzenetére


lo_jo
senior tag

Jogilag ez ennél milliószor bonyolultabb sajnos és nem csak a Sony miatt. Nem véletlen, hogy PC-n is a mai napig megy a “sufni” magyarítás, nem nagyon látsz olyat, hogy a közösségi ingyen fordítás bekerülne a hivatalos “csomagba”. Hiába csinálsz valamit ingyen, jóhiszeműen, az a játék kiadójának óriási felelősséggel jár és viselnie kell a jogi és anyagi következményeit, ha probléma lenne később. Ráadásul te nem kérsz érte pénzt, de a lektorálás, szerződések, ügyvédek munkája, stb komoly összegekbe kerülnek, amik előre nem kalkulált költségek. Ezeken felül meg ha probléma lenne, akkor téged nem tud előkapni a kiadó, hogy javítsd, mert nincs velük semmilyen szerződéses viszonyod, nem tartoztok egymásnak kötelezettséggel.

(#123090) Ctrl+Alt~Del válasza Atomgeszi (#123081) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Lektorált.

Egy igényes fordítás idő, az pedig pénz, a magyar piac pedig kicsi. Olyan kicsi, mint amennyire a magyarok nyelvtudása az. Ergo, akinek ez a hobbija, igazán beleölhet a tanulásba időt és energiát, ma már szinte pénz sem kell hozzá, tele van az internet mindennel.

A játékban ha jól tudom nem csupán angol, de német és spanyol nyelv is van, ez mind világnyelv. Ezek közül 2022-ben illik már valamelyiket beszélni, legalább olyan szinten, hogy nagy homály ne legyen a sztoriban miatta.

W | W | H | W | W | W | H

(#123091) Ctrl+Alt~Del válasza Atomgeszi (#123088) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Miért kéne, hogy benne legyen a nyelvem, ha a tartalmazott nyelvek egyikét teljes mértékben értem? Nem is akarnám, hogy magyarul legyen, idegesítenek a játékok magyarításai.

W | W | H | W | W | W | H

(#123092) S e t h válasza Ctrl+Alt~Del (#123091) üzenetére


S e t h
nagyúr

Persze hogy nem akarnád, hiszen téged idegesít még a tudat is, hogy ott van, mint lehetőség.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#123093) Deck válasza S e t h (#123092) üzenetére


Deck
titán

Még jó, hogy az nem idegesíti, hogy magyar fórumra írogat, magyarul. Pedig vannak angol nyelvűek is.

PS5

(#123094) crue válasza Atomgeszi (#123087) üzenetére


crue
őstag

Egyébként hogy képzeled azt a szerinted egyszerű megoldást amivel a Sony varázsütésre ki tudja cserélni a szövegeket bármelyik random fejlesztő játékában? Attól, hogy nem tudod elképzelni hogy ez nehéz, még az (inkább lehetetlen).
Ráadásul pont annak a platformnak a topikjában panaszkodsz, ahol a legtöbb "gyári" magyarítás van.

(#123095) Atomgeszi válasza crue (#123094) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez azért a panaszkodástol igen messze van. Szimpla diskurzus.. De úgy látszik itt nem lehet semmiről sem beszélni. Ha valakinek igénye van 60 fps re, le van hurrogva. Ha igénye lenne magyar nyelvre, akkor is le van hurrogva. :))

(#123096) Atomgeszi válasza lo_jo (#123089) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, ez már volt téma, hogy jogilag nem egyszerű. De azért elég sok minden a világon jogilag nem egyszerű, mégis megoldható.

Ha erről is beszélünk, több emberhez eljut, úgy, mint a 60 fps iránti igény.

(#123097) Atomgeszi válasza Ctrl+Alt~Del (#123091) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ebben a kérdésben nyilván nem te vagy a célközönség.

(#123098) keIdor válasza cyberkind (#123082) üzenetére


keIdor
titán

Én nekem a mai napig nem is hiányzik a magyar.
Az egyik oka annak, hogy anyanyelvi szinten értem és beszélem az angolt az az, hogy gyerekkorom óta játszom és a játékokból tanultam meg az angolt még a ‘90-es években.
Rám ragadt és rettenetesen hasznos. Ha nekem ment, másnak is kéne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123099) S e t h válasza keIdor (#123098) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha én 10 másodperc alatt futom a 100-at, akkor másnak is menne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#123100) lo_jo válasza Atomgeszi (#123096) üzenetére


lo_jo
senior tag

Igen, vannak a nehezen, de megoldható dolgok. Ezeknél a katalizátor a pénz, és akkor már vissza is tértünk oda, ahonnan indult: a magyar piac lepkefing. Arról meg nem is beszélve, hogy a kicsi és eléggé árérzékeny piacon nagyon megy a legális trükközés/kiskapuzás és használt játékok, így még kevesebb az új, teljes áron eladott példány, tehát egészen egyszerűen nem éri meg. Vagy hajlandó lenne az ismerősöd mondjuk 5-10% felárat fizetni a magyar feliratért?

Szigorúan magánvélemény: A játékok 99%-ban a nyelv annyira egyszerű, hogy egy általános iskolai angoltudás elég hozzá. Nincsenek bonyolult nyelvtani szerkezetek, ha van egy alap szókincs, akkor a kontextussal együtt simán összerakható, hogy mi történik, ki mit mond. Persze van az az 1% (még ez is túlzás, talán 0,1%), ahol viszont kell a komolyabb tudás. Szerintem mondjuk ott az átlagember (nem átlaggémer, hanem azok, akikkel a boltban találkozol) magyarul sem boldogulna (megnézném pl. a Disco Elysiummal mit kezdene egy átlagember magyarul). Alapvetően kerülöm a "mindent eredeti nyelven" túltolt sznoboskodást, de a játékoknál tényleg igaz, hogy talán a japán címek kivételével majdnem mindet angol nyelven írják. Mármint a szöveget, forgatókönyvet, így a legjobban biztos, hogy az adja át. Ki lehet ragadni borzasztó félrefordításokat, amik valóban a fordítóknak küldött placeholderek miatt lesznek, kontextus nélküli szavakat, pár szavas kifejezéseket kapnak, aztán meg egy másik ember összeollózza. Ugyan lehet, hogy szól, hogy ez így nem jó, de akkor már nincs idő még egy kör fordítást-lektorálást letudni. Aztán meg ott vannak a köznyelvben is már állandúsult borzadalmak, mint például az ársapka. NEM, NINCS SEMMILYEN SAPKA SE AZ ÁRON, SE A FIZETÉSEKEN. A cap jelent tetőt is, de használják a capacity rövidítéseként, de valamelyik barom egyszer lefordította sapkának és azóta az amerikai sportoknál is fizetési sapka és a boltban is ársapka van. Húzza a fejére az a hatökör azt a sapkát.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.