Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) Kendek válasza razor1010 (#112999) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bankkártyát a profilhoz lehet hozzárendelni, nem az eszközhöz. Bejelentkezés után böngészőből is tudsz vásárolni.
A megvásárolt digitális játékaidat a könyvtáradból tudod letölteni (ez a lista ott van a konzolon is), azokat is amelyek a Store felületén nem, vagy már nem látszódnak.

<-ƘƘ->

(#113002) RangerFox válasza razor1010 (#112999) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A fiókodhoz van kötve a kártyaadat, nem géphez...

(#113003) syler123 válasza ImACeltic (#113000) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R

Nem volt jel sajnos, de sikerült megölni. Annyit "csaltam", hogy készítettem egy "checkpoint"-ot kilépéssel a boss előtt. Majd amikor megölt szépen bezártam a játékot a ps-el és mindig ugyanott kezdhettem, anélkül, hogy újra végig kellett volna járnom egy 2-3 perces utat.

És így lenne jó a játék, dobjon be a boss elé és semmi gond, nem az zavar, hogy 20-szor meghalok, hanem még végig kell szenvednem ugyanazt a részt újra és újra.

(#113004) zojjektum válasza syler123 (#113003) üzenetére


zojjektum
senior tag

Egyszer már linkeltem hasonlót, ha végképp nem megy. [link] Nem kell hozzá még varázslónak sem lenned.

(#113005) ImACeltic válasza syler123 (#113003) üzenetére


ImACeltic
őstag

Igen, Demon's Souls-ban elég hosszúak a boss runok.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#113006) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

van egy amerikai (elsődleges) és egy magyar profilom a ps5-ön, kérdésem az lenne, ha a magyar profilon fizetek elő a ps+ extrára (mert ott jelenleg jóval olcsóbb a magas usd miatt) a katalógusban letölthető játékokat fogom tudni játszani az amerikai profillal is?

[ Szerkesztve ]

(#113007) Kendek válasza GeneraL_XTX (#113006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a magyar profiloddal bejelentkezve aktiválod a Beállítások > Felhasználók és fiókok > Egyéb > Konzolmegosztás és offline játék opciót, akkor a letöltött játékokkal fogsz tudni játszani a másik account-od alatt is. Viszont a csak streamelhető címek így nem fognak menni, azokat csak azzal a profillal lehet amelyen él az előfizetés (ez az Extra csomagszintet nem érinti).

<-ƘƘ->

(#113008) Elderath


Elderath
őstag

premiumnál ahol az van írva, hogy upgradeljem, hogy stremelhessem azt nem is lehet leszedni a gépre csak streamelve lehet játszani? Natív PS4es játékokról van szó. Pl ott a mafia remake és csak streaminget ír rá.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#113009) syler123 válasza zojjektum (#113004) üzenetére


syler123
veterán

Így nem lett volna túl szép végigjátszani.

Ettől azért jobb volt, amit én csináltam, mert megküzdöttem vele, csak a checkpointot hoztam közelebb.

(#113010) GeneraL_XTX válasza Kendek (#113007) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

köszönöm! :)

(#113011) Kendek válasza Elderath (#113008) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Mafia az a Klasszikusok katalógusban van, ami Premium csomagszinten érhető el, de elvileg le is tölthető. Csak a PS3-as címek, illetve játékváltozatok vannak streamre korlátozva, mert azokat nem tudja futtatni a konzol.

<-ƘƘ->

(#113012) Phobion válasza 3L1T3 (#112972) üzenetére


Phobion
őstag

Köszi! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#113013) F-ECT$ válasza toyasoslecho (#112987) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi! Az vajon mitől függ, hogy némelyiket egyből a könyvtáramhoz tudom adni, némelyiket meg kosárba kell tenni, és csak utána tudom megvenni 0 Ft-ért?

Dive ever, work never.

(#113014) Elderath válasza Kendek (#113011) üzenetére


Elderath
őstag

jó lenne tudni, mert van 1-2 játék premiumba amit tolnék, de streaminget ír csak rá, hiába ps4 verzió, úgy meg nem érdekel

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#113015) TrishtanAG válasza Elderath (#113014) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Keress rá az adott játék címére. Pont a Mafiát dobta ki elém így streamingelhetően és letölthetően is.

www.adventuregames.hu

(#113016) Elderath válasza TrishtanAG (#113015) üzenetére


Elderath
őstag

nekem extram van csak és ott csak streaminget ír ha upgradelem,de akkor úgy néz ki le lehet tölteni. Erre voltam kíváncsi köszönöm

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#113017) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Valaki megvette a Klonoa 1-2 újra kiadott változatát? Én imádtam , de kicsit soknak tartom a 17K-t érte :U

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#113018) TrishtanAG válasza Elderath (#113016) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Megnéztem, most, hogy müxik. Ha rámész a játék adatlapjára, streamet ír. Nyomj rá a három pöttyre, és ott be lehet hozni a másik verziót, amit már le lehet tölteni.

www.adventuregames.hu

(#113019) TrishtanAG válasza KoNZoLik@ (#113017) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Szerintem tök olyanok, mint az eredeti verziók emulátorban, így én várok vele egy nagyobb leárazást.

www.adventuregames.hu

(#113020) Elderath válasza TrishtanAG (#113018) üzenetére


Elderath
őstag

köszi akkor lehet upgradelek premiumra, mert van jó pár ps4 game ami csak ott elérhető és így már érdekel, ha lehet natívan tolni

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#113021) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

PS5 ssd upgrade-re mit ajánlotok? Külsőt vagy belsőt inkább? A gép még vadi új, szét lehet szedni,nem jár garancia vesztéssel? :R

Cimbee

(#113022) vm93hun válasza Elderath (#113020) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Szóval úgy adódott, hogy végre upgrade-eltem Premium-ra, így most belevágok 1-2 játékba, ami elém tárul a szolgáltatás által.

Nem úgy volt, hogy csak a tartalom bentléte erejéig van hozzáférésem az adott tartalomhoz? Gyanus volt nekem, hogy a letöltött/letöltés alatt levő játékokra úgy hivatkozik, hogy "Purchased". Betettem a Queue-ba a ThomasWasAlone-t is (ami majd letöltődik amíg a RDR2 települ) és addig poénból beröffentettem a PS3-at, hogy esetleg le tudom-e onnan is tölteni:


Lol :C

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#113023) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Van bármi a hátránya annak, ha a kontrollert dokkolón töltöm, de nem a konzolon keresztül, hanem egy 5 wattos hálózati adapterről? Használaton kívűl mindig a dokkolón lenne és nem szeretném kihúzni az adaptert, ha feltöltött a kontroller.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#113024) vm93hun válasza vm93hun (#113022) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nem válasz akart lenni...

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#113025) Kendek válasza Cimbee (#113021) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt neked kell tudnod, hogy milyen célból szeretnél tárhelyet bővíteni.
Beépített M.2 SSD - innen futtatható minden játék.
USB-s külső SSD/HDD - erről csak a PS4-es címek futtathatóak, illetve csak tárolásra lehet kimásolni a PS5-ös játékokat.

A konzol szétszedése addig a szintig nem jár garanciavesztéssel, hogy leveszed a két oldallapot, meg az M.2 SSD foglalat takarólemezét. Ha ügyes vagy, akkor még a ventilátort is ki tudod szedni anélkül, hogy visszaszerelés után nyoma maradna. Ennél jobban nem lehet megbontani, mert ahhoz fel kell sérteni a lezáró matricát.

<-ƘƘ->

(#113026) Kendek válasza agyhalal (#113023) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A dokkolóhoz amúgy sem elég az a kakaó amit a konzol USB portja lead, de valószínűleg az 5 wattos adapter is kevés lesz hozzá. Két kontroller egyidejű töltéséhez inkább egy ~3 amperes (ennél nagyobb nincs is), vagyis ~15 wattos töltőre lenne szükség. Maga a kontroller 5V / 1500mA-t kér, ami 7,5 watt, ez rá is van írva az aljára.
De ha rádugod, és a kontroller LED-je elkezdi jelezni a töltésfelvételt, akkor jó lesz. Viszont ha túl gyenge a töltő, akkor nem fogja tölteni.

<-ƘƘ->

(#113027) KoNZoLik@ válasza TrishtanAG (#113019) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ja,hogy ja, akkor gyakorlatilag felhúzták egy kicsit grafban azt ennyi, na menjenek a pics...17K-ért! Egyre viccesebb ez a játékipar, vagy inkább szánalmas :(

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#113028) undercover


undercover
senior tag

Aki játszik az F1 22-vel, csak nekem tűnik sokkal nehezebbnek mint a tavalyi játék?

A fizikát sokkal nehezebb megszokni, nehezebbek a kigyorsítások ha minimum medium TC-t használ az ember és néhány kanyarban igy az AI sokkal jobban tud kigyorsítani.

Tavaly az AI nálam volt vagy 100 körül most a 80 is kihivást jelent meg pályafüggő mi fekszik. Meg nehezebb terelgetni is a kanyarokban az autót könnyebben megforog az ember.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#113029) melega


melega
őstag

Néztem a Konzolboltokat LAOU part 1 25 000 Ft jobb játékok 28 000 Ftba kerülnek.

Akkor már nem instant veszem őket, majd a Lies of Pvel megvárok egy nagy leértékelést, és inkább a többit majd Playstation premium plus 1 éves előfizetés keretein belül veszem meg.

Nagy csomó régebbi játék például GoW Ascension tervben van az kimaradt a szériából.

[ Szerkesztve ]

(#113030) Bencus88 válasza melega (#113029) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Köszönjük, majd értesítjük ;]

(#113031) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Volna egy PS5 gépem ami eddig hibátlanul ment, majd most nem add képet, no signal a tv-n
néztem videót / olvastam, hogy hosszan nyomva előjön a safemod és ott lehet vele bütykölni
de sajnos nekem odáig nem jutt el a gép..
99% hogy meghibásodott
Az lenne a kérdésem, hogy vigyem oda ahol vásároltam (alza) vagy sony ügyfélszolgálat ?
melyikkel járok jobban ?
cserélik vagy javítják szerintetek ?
:R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#113032) Kendek válasza dvd_R+ (#113031) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Triwarden Kft. a hivatalos szervizpartner, a leggyorsabb ha oda juttatod el. Számla vagy jótállási jegy kell hozzá, és egyből cserélni fogják. Az ügyfélszolgálat is ezt javasolná, de persze az Alzán keresztül is intézheted, ha úgy kényelmesebb.

<-ƘƘ->

(#113033) dvd_R+ válasza Kendek (#113032) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia!

Alza valószinűleg a kinti cseh akármikhöz küldené ahogy mindent is oda küldenek..
aztán vagy javítás vagy csere lenne de szerintem csere

A kérdés ha a triwarden kft-hez küldöm (tehát ne is hivjam a sony ügyfélszolgálatot mert egyből ide irányítanának ?) akkor javítás lenne vagy csere egy új ps5 -re ?

A gondom az ha új pst kapok eltünik minden a gépről ami rajta van most hiszen a benne levo ssd-t is bukom

viszont ha javítás történne akkor előtte kivehetem az ssd-t mielőtt visszaküldöm ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#113034) zojjektum válasza dvd_R+ (#113033) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nem javítanak, egyből cserélnek. Legalábbis ott ezt mondták, amikor cseréltettem a kontrollert.

(#113035) dvd_R+ válasza zojjektum (#113034) üzenetére


dvd_R+
őstag

Na ez szuper, akkor már csak az a kérdés, hogy olyat lehet e velük intézni, hogy kibontjuk ott az új ps5-öt az én hibásomból kivesszük az ssd-t és ki cseréljük
nekem jó lesz a régi ssd is csak maradjon meg minden úgy ahogy volt :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#113036) zojjektum válasza dvd_R+ (#113035) üzenetére


zojjektum
senior tag

Alaplapra forrasztott ssd van benne, azt nem fogod tudni cserélni. Ha volt ps+ előfizetésed, akkor megmaradhatnak a mentéseid, ha automatikus szinkronizálás be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#113037) Kendek válasza dvd_R+ (#113033) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A konzolokat itthon nem javítják, hanem ott helyben adnak helyette egy másikat.
Ha van beszerelve M.2 SSD, akkor azt mindenképpen szereld ki belőle mielőtt gariztatod. A nem lementett vagy felhőbe feltöltött adatok, vagyis főleg a játékállások azok sajnos elvesznek, mert ezek a gyári, alaplapra forrasztott SSD-n tárolódnak.

<-ƘƘ->

(#113038) LÁZ válasza dvd_R+ (#113033) üzenetére


LÁZ
addikt

ha pluszba raktál bele ssd-t, akkor azt bármikor kiveheted, mert az nem garanciavesztés, ha be/ki rakosgatod, a gyárit viszont bajosan, mert rá van forrasztva :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#113039) mkrisz12 válasza dvd_R+ (#113031) üzenetére


mkrisz12
junior tag

Nem csak másik bemenetre lett átrakva véletlenül a tv távirányítóval? hdmi2-ről hdmi3-ra például?

Látom ha hiszem.

(#113040) Hachiko95 válasza dvd_R+ (#113035) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Nekem egy hét alatt megvolt futárral oda-vissza a PS5 csere.
Az SSD nem cserélhető, mert forrasztva van az alaplapra.

(#113041) Cimbee válasza Kendek (#113025) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Egy Samsung 970 Evo Plus alkalmas arra,hogy beépítsem és futtasak róla PS5 játékokat?

Cimbee

(#113042) Kendek válasza Cimbee (#113041) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az sajnos nem, mivel Gen4-es SSD-t fogad csak el a konzol, és 5.500 MB/s az ajánlott minimum olvasási sebesség. Ennek pl. a 980 Pro, vagy a PM9A1 felel meg, ha Samsungot szeretnél.

<-ƘƘ->

(#113043) 3L1T3 válasza undercover (#113028) üzenetére


3L1T3
addikt

Játszom vele és nehezebb, ami logikus hiszen a valóságban is! :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#113044) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Köszi mindenkinek a választ
már nyomkodtam a tv-n az összes hdmi-t :D ki is húztam be is dugtam a kábelt stb..
ha forrasztva van akkor szívás.. jatek mentések, letöltött jatekok, és persze ps fiókok offline amiknek mar nem tudom a loginját.. amiken voltak ps storeból sok jatek vásárolva
ezek mind mentek a levesbe.. :(((

Köszönöm az infokat akkor hétfőn-kedden látogatást teszek az üllői útra :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#113045) LÁZ válasza dvd_R+ (#113044) üzenetére


LÁZ
addikt

még azért próbálkozzál az életrekeltéssel, mert ha még1x sikerülne beindítani, usb-re ki tudnál másolni mindent, legalább is az esély meglenne rá, hátha magához tér legalább annyira, hogy a profilok átmenjenek :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#113046) Kendek válasza dvd_R+ (#113044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A megvásárolt digitális játékaid semmiképpen sem mennek a levesbe, azokat le fogod tudni tölteni az új konzolra is.

<-ƘƘ->

(#113047) dvd_R+ válasza LÁZ (#113045) üzenetére


dvd_R+
őstag

próbálkoznék én vele ha tudnám hogyan :D amit youtube-on találtam azt megpróbáltam
de hallgatom a tippeket trükköket :R :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#113048) dvd_R+ válasza Kendek (#113046) üzenetére


dvd_R+
őstag

Igen arról a profilról amire tudom a logint
a többi profilról nem :D mert nem emlekszem se az email címekre se a jelszavakra :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#113049) mkrisz12 válasza dvd_R+ (#113047) üzenetére


mkrisz12
junior tag

áramot kap a gép egyáltalán, nem húzódott ki a gépből? - pl takarítás vagy odébb pakoltad a gépet
másik hdmi kábelt próbáltál?

Látom ha hiszem.

(#113050) dvd_R+ válasza mkrisz12 (#113049) üzenetére


dvd_R+
őstag

Működött hibátlanul, majd másnap már nem, nem lett megmozgatva nem lett kihúzva stb
bekapcsolas után villágít de nincs kép ennyi igazából

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.