Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123751) RolEnD_ válasza Wlac (#123743) üzenetére


RolEnD_
tag

Most adtam le rendelést a Horizon bundle-re. Ment gond nélkül. :)

(#123752) LÁZ válasza RolEnD_ (#123751) üzenetére


LÁZ
addikt

akkor csak a sima fogyott el..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#123753) Bad Pritt válasza Farkassacred (#123748) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mi az, hogy nem arra, amire kéne? Játszol rajta, nem? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123754) RangerFox válasza modflow (#123750) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Mókás lenne🫡

(#123755) Farkassacred válasza Bad Pritt (#123753) üzenetére


Farkassacred
őstag

Vendégszobában javarészt multimédia célra.

(#123756) lo_jo válasza Farkassacred (#123748) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ez olyan, mintha vegánként azt mondanád, hogy a sarki hentesnél csak szar dolgokat lehet kapni, de a papírtálcája használható. Attól, hogy téged nem érdekelnek (és a PC megjelenés miatt nem xbox exklúzívak) a MS címei, nem nehéz az elmúlt pár évből jókat sorolni (Forza, Gears, Halo, Ori, MSFS, AoE). Jól is fogytak, jó kritikákat is kaptak. Persze az is "nehezít" a pályán, hogy több a rétegjáték, de attól még jók.

(#123757) Farkassacred válasza lo_jo (#123756) üzenetére


Farkassacred
őstag

Vannak jó címeik, (bár engem nem mozgatnak meg) de idén konkrétan nem kaptunk tőlük semmit. Arcon köptek.
Next gen érzés eddig csak a kék fronton jött össze.

(#123758) Bad Pritt válasza Farkassacred (#123757) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Épp most jelent meg a Pentiment, ami az év egyik legérdekesebb kis játéka, hiába nem egy csilli-villi nextgen raytracing csoda.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123759) ANOka


ANOka
őstag

Végigjátszottam a TLújiz 1-et és kifejezetten tetszett. :)
Ugyan nagyon könnyű/könnyű fokozaton toltam és platinázni sem fogom, de jól szórakoztam vele!

Most egy kis szünet, hogy "megemésszem" a történteket! A második epizód legkorábban 1 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#123760) Rage47 válasza ANOka (#123759) üzenetére


Rage47
veterán

Bölcs dolog időt hagyni közöttük :)

(#123761) madkiller válasza Farkassacred (#123757) üzenetére


madkiller
őstag

Dehogynem van frissen megjelent magyar népmesék meg ott a gamepass :D

(#123762) ambushka válasza Farkassacred (#123757) üzenetére


ambushka
aktív tag

Arcon koptek? Mi az anyammal? Mert nem jott ex? Mas jatekot nem lehet jatszani egy konzolon csak exet? :D

Ez a topik more, imadom.

PSN ambushka8989

(#123763) Zeki válasza ambushka (#123762) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkora az igény, egyszeűbb ha elmegy játékfejlesztőnek. :)

(#123764) Farkassacred válasza ambushka (#123762) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hát de akkor mi a jó fenének vettem meg :F
Itt volt 2 nagy AAA cím, amikkel játszottam/játszok is. Plusz ingyenes patch jött a Kena-hoz extrákkal. Nem beszélve a Last of Us remake-ről.. Plusz itt egy vadiúj kontrollert is kapunk..

(#123765) .LnB válasza Farkassacred (#123764) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hát minek?! Mert, hogy az MS eddig sem volt erős exkluzív címek terén. Akkor mit vártál?
Forza van, meg egy ergya Halo, oszt csá. :D
Azért kellett volna venned, mert ott a GamePass. Akkor elégedettebb lennél. Mert én így fogom fel. És jobban is húzok az Xbox-om felé egy jó ideje, mint a PS5 felé. (XB-t többet használom, úgy értem)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#123766) Farkassacred válasza .LnB (#123765) üzenetére


Farkassacred
őstag

2 évig volt talán pass-em, totál nem használtam ki. Anno azért vettem one x-et, mert a red dead kettő jobban futott rajta, a pc meg drága lett volna. Aztán jött a megváltás..

(#123767) NoOne1976 válasza Farkassacred (#123748) üzenetére


NoOne1976
őstag

Csak kérdezném, hogy akkor az évet a két exkluzív játékkal töltötted? Nem hinném... (Főleg, hogy mindegyik story játék, multi nélkül, így a bele tehető idő korlátos). Ha meg ment más is, akkor az meg mehetett volna az akár xboxon is. Szóval ez nagyban a te döntésed, hogy melyiket használod.

(#123768) Farkassacred válasza NoOne1976 (#123767) üzenetére


Farkassacred
őstag

Indult az év a West-el, utána jött a Kena énnálam. Volt egy kis gta 5 is, utánuk most meg Gow pörög.
Köztük meg volt egy Luigi Mansion 3 és egy witcher 3 switchen.
Amiket szerettem volna még megnézni, de nem volt rájuk időm, az a Plage Tale új rész, Elden Ring és a Tlou1 remake. Ja meg a Kena legnehezebb fokozat is várat még magára.

(#123769) .LnB válasza Farkassacred (#123766) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én csak a napokban, letöltöttem 7 játékot GP-ből. Ezek mind érdekelnének. Gorogoa, Plague Tale Requiem, Pentiment, Somerville, Return to Monkey Island, Signalis, (+Prodeus).

Az más kérdés, hogy tegnap eldöntöttem, hogy kifullozom a Red Dead Redemption 2-t, ez által semmi mással nem fogok szerintem játszani most nagyon sokáig. De ezek számomra mind érdekes címek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#123770) syIex válasza modflow (#123750) üzenetére


syIex
veterán

Jó fogadtatása lenne.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#123771) Farkassacred válasza .LnB (#123769) üzenetére


Farkassacred
őstag

Pont ezért nem szeretem a streameket, mert én is mindig csak letöltöm őket, aztán mire oda jutnék le is járt az előfizu.. :DDD

(#123772) Atomgeszi válasza Farkassacred (#123764) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az utóbbi pár évben nekem is csak állt a box. El is adtam inkább. GP egyáltalán nem vonzott. Mivel kocajátékos vagyok, és béna kontrollerrel, így a sztori alapú játékok nyertek.(Csak jönne már 60FPS patch a Detroithoz. ;] )

(#123773) F-ECT$ válasza .LnB (#123769) üzenetére


F-ECT$
titán

No igen, egy Return to Monkey Island jöhetne PS+ -ba is...

Dive ever, work never.

(#123774) janos68 válasza .LnB (#123765) üzenetére


janos68
aktív tag

PS-en is van előfizetéses játékkollekció,más kérdés,hogy a 90% többéves program,valamint 8bites pixel nosztalgia,de a GP is hasonló. Az utóbbikra bőven elég lenne egy mobiltelefon is,amin legalább jól néznek ki,nem pedig egy olyan konzol,amit elsődlegesen 4K-s tartalmakra terveztek.
Jelenleg a Sony szolgálja ki a legjobban a látványra is ütősre vágyó játékosokat,ez nem lehet vita tárgya.Jövőre meg hátha beérik az a tömérdek lóvé a Microsoft-nál is,amit fejlesztőcégekre költött.

(#123775) Farkassacred válasza Atomgeszi (#123772) üzenetére


Farkassacred
őstag

Meg lehet szokni a kontrollert, sok gyakorlással meg végül még "pro" is lehet az ember talán. :DDD Nálam most az utolsó előtti nehézségi fokozaton van a Ragnarök, de úgy érzem játék végéig maradni is fog ezen. Bár ha nagyon nehéz lesz, akkor ez még mehet lejjebb is.. Mondjuk a legnehezebb fokozaton is tervben lenne a játék, úgy hogy remélem nem kell majd piszkálom a fokozatokat.
Sokat tudok én is bénázni a bossoknál, de egy kis türelemmel mind sikerült eddig.

(#123776) .LnB válasza janos68 (#123774) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Számomra a PS Plus előfizetés fabatkát sem ér. Játszottam szinte mindennel a PS4 érából, és Game Pass mellé felesleges. A PS Plus szerintem új PS felhasználóknak jön jól. De ez csak az én véleményem.

Látványra valóban a PS5 jobb. De a Forza Horizon 5, és a Flight Simulator sem szégyenkezhet.

Én csak azért vettem Xbox-ot, hogy csak arra lesz COD, és ha ez megtörténik, én csak azzal fogok játszani az idők végezetéig, mert azalegeslegesegjobb! :DDD ;] Csókólom Katinéni! ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#123777) Sliderxy válasza Atomgeszi (#123772) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Várható egyébként a patch hozzá vagy ez csak szimpla álmodozás? Szóval volt valahol hír róla? Nekem még listás a játék, úgyhogy ha valóban jönne hozzá patch kivárnám.

(#123778) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Platinumshop és Konzolvilág PSVR2 alap csomag elfogyott.
Platinumshopban azonban elő lehet rendelni, de nem premiernapos átvételre.
(De ha valaki időközben lemondja akkor lehet premiernapon megkapod)

PSN: sirarcheer

(#123779) Sliderxy válasza sirarcheer (#123778) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ahogy látom a Horizon bundle annyira nem kapós.
Kíváncsian várom milyen tartalom jön majd rá megjelenésig, mert eddig nem árasztottak el minket minőségi címekkel. Remélem lesz Half Life: Alyx.

(#123780) Mephike válasza Sliderxy (#123779) üzenetére


Mephike
senior tag

Azért ne felejtsd el, hogy szerintem jó pár ember idén elgondolkozik azon, hogy Horizon bundle kell a fa alá, vagy fűtés a szobába.

(#123781) fausto válasza Mephike (#123780) üzenetére


fausto
addikt

Fa alá tuti nem, mert februárban jön

(#123782) Frod válasza Mephike (#123780) üzenetére


Frod
addikt

Mindig meglesz az a réteg, aki csípőből kiszór ennyit bármilyen cuccra, nem hiába sold out sok helyen. Nyugi, nem fognak a boltokon maradni a készletek.

Do you see the white shadow?

(#123783) Atomgeszi válasza Sliderxy (#123777) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én írtam már nekik.. Sablon szöveg, hogy ha lesz, akkor arról tudni fog az internet népe. :( PC-re megkapta a nextgen-t szóval igazából nem is értem...

(#123784) Atomgeszi válasza Farkassacred (#123775) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyen TPS szerű játékokban, ahol dolgozik az aim nincs is gond.

De 10 év PC FPS után azokat meg sem próbálom. (tudom, hogy itt is van FPS-nél aim, de irtó zavaró - nélküle meg olyan sokszor, mint aki be van baxva :D)

(#123785) RangerFox válasza Atomgeszi (#123784) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

"De 10 év PC FPS után azokat meg sem próbálom. "

Itt kezdődik a baj, így nem lehet elvárni, hogy nulla gyakorlással belejöjjön az ember... Szépen fokozatosan hozzá lehet szokni, majd egyre jobb lesz az ember.

(#123786) Sordoran


Sordoran
addikt

Héten jön új TV, végre elérhető lesz a 4K120Hz, és kellene egy hosszabb HDMI kábel (2-3 méter). Az megvan hogy 2.1 kell, ezen kívül mire érdemes figyelni, vagy van-e valami ajánlott vétel jó áron? (nem akarok problémába futni, és péntekig meg kéne jönnie)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#123787) tboy93 válasza RangerFox (#123785) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egetértek. Vagy 15 évig nem nyúltam konzolhoz amikor megvettem a PS4 Pro-t, az első 2-3 játék végigjátszásával vért h.gyoztam, főleg a TLoU-val amiben nem volt Aim assist sem emlékeim szerint. Lógtam a plafonról az egyik jelenetben és közelítettek a zombik akiket fejbe kellett volna lőni, meghaltam vagy 10-15 alkalommal mire sikerült :DDD Aztán belejöttem, ma már szívesebben játszom kontrollerrel mint bill + egérrel. Pár hónapja PC-n végignyomtam a Battlefield 3-at, kontrollerrel egér+bill helyett. :B

[ Szerkesztve ]

(#123788) crue válasza Sliderxy (#123779) üzenetére


crue
őstag

Vagy a bundle-ből nagyobb lesz az induló készlet és azért rendelhető még mindig.

(#123789) F-ECT$ válasza Sliderxy (#123779) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem nem sok esély van rá.

Dive ever, work never.

(#123790) tothl válasza tboy93 (#123787) üzenetére


tothl
addikt

Jah az már a felénél lehetett egy valamilyen raktárban. :D Én is szenvedtem ott.

(#123791) bbuffy válasza Gáboromm (#123693) üzenetére


bbuffy
senior tag

hivd fel az ügyfélszolgálatot.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123792) Sliderxy válasza Mephike (#123780) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nem mondod? Aki a téli fűtésén gondolkodik az nem nagyon nézegeti a PSVR-t.

(#123793) bbuffy válasza Frod (#123782) üzenetére


bbuffy
senior tag

Még mindig azt mondom, ez egy viszonylag olcsó hobbi. Biztos elviszik. Bár kemény hogy egy kiegészítő annyi mint maga a gép, de ez van. Én is berendeltem egy bundlet, ha nem jön be azonnal elmegy sztem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123794) Sliderxy válasza F-ECT$ (#123789) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Talán mégis, bár nem ismerem a forrás megbízhatóságát.

Ezt olvastam:
Will Half-Life: Alyx be on PSVR 2?

The website TheLeak.co refers to a trusted source that confirms that Half-Life: Alyx will be released for Playstation VR 2. Negotiations with Valve took a long time, but eventually, an agreement was reached. Sony has since secured the licensing rights for a 2023 release of the VR game. 2022. okt. 6.

(#123795) lo_jo válasza bbuffy (#123793) üzenetére


lo_jo
senior tag

Szerintem messze több, mint egy kiegészítő, a TV sem az. Persze konzolon eléggé más, mint PC-n, de a szimulátorokat (verseny és polgári/civil repülés) konkrétan újradefiniálja a VR, otthoni értelmes keretek között jelenleg ez a legimmerzívebb élmény. A PSVR2 pedig hardveresen a PC-s HMD piac tetejéhez van közelebb, nem egy Oculus szinthez (annak is megvannak a maga előnyei), viszont árban meg sem közelíti a felső ligát. Tény, hogy én is kivárok a rajtig, megnézem, hogy megoldják-e a PC kompatibilitást mert PC és PS5 vegyes használatban nagyon jó deal lehet, csak konzolhoz viszont nem veszem meg, akkor inkább egy PC only HMD lesz a kiválasztott. 2 év alatt 1000 óra felett járok MSFS-ben és ez a tendencia nálam nem csökken, így +300ft óránként “megéri” azt az élménytöbbletet.

(#123796) _drk válasza Atomgeszi (#123737) üzenetére


_drk
őstag

Az addigi megkapott összes játékot bukod.
Ezt igazából, csak akkor észleli az ember, ha pár év után lemondja az előfizut és benyomva a gépet észreveszed, hogy pont amivel játszanál az úgy volt meg és most éppen megint 10-15 ezer ft csak!
Az eléggé lehúzó érzés.
Ha folyamat előfizuban vagy akkor nincsenek gondok.

(#123797) Jakesz válasza _drk (#123796) üzenetére


Jakesz
őstag

Hát ezt nagyon rosszul tudod, ugyanis a már behúzott jatekokat nem bukja. Csak addig nem lehet elindítani, amíg újra nem aktív az előfizetés.

(#123798) krx21 válasza Sordoran (#123786) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezek a hívó szavak: Ultra High Speed HDMI, HDMI 2.1, 8K@60Hz, 4K@120Hz, 48Gbps ;)

(#123799) tboy93 válasza _drk (#123796) üzenetére


tboy93
nagyúr

Természetesen a könyvtáradhoz adott játékokat sosem bukod el :N Ha lejár az előfizetésed akkor lakat kerül rá, de továbbra is az accountodhoz lesz csatolva. Amint újra előfizetsz tudod őket használni tovább.

[ Szerkesztve ]

(#123800) snots válasza Sordoran (#123786) üzenetére


snots
tag

Club3D márkánál érdemes körülnézni HDMI kábel ügyben. Elég sok helyen lehet kapni, minőségi és nincs különösebben horror árban. Arra persze figyeljél, hogy a megfelelőt válaszd.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.