Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) zozika84 válasza ImACeltic (#114989) üzenetére


zozika84
őstag

Ok.
sziamia

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#115002) floatr válasza ImACeltic (#114989) üzenetére


floatr
veterán

Szoftverfejlesztés és produkció oldalról azért elég nagy költségeket spóroltak meg egy nulláról fejlesztett és reklámozott játékhoz képest. Rengeteg dolog adott volt, a kreatív munkának a nagy részét meg lehetett spórolni, és a marketing is töredéke egy ismeretlen játékhoz képest. Ha előrelátóan kódoltak, akkor fejlesztési oldalon is bőven van előny.
Ez egy egyszerű lehúzás, amit csak a fanok nem akarnak látni. Tulajdonképpen erre építi a stratégiát a sony is, hogy a fanok ezt is megveszik. Max leakciózzák, ha nem megy el.

(#115003) Gorgonka


Gorgonka
tag

Amikor az ember azt látja, hogy oldalkon keresztül vitatkoznak az emberek egy videojátékon, akkor kezdi igazán otthon érezni magát...Csak a gamerek veszhetnek össze ilyesmin :DD

(#115004) zozika84 válasza Gorgonka (#115003) üzenetére


zozika84
őstag

Van benne valami :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#115005) Wesder válasza Gorgonka (#115003) üzenetére


Wesder
félisten

Sőt, igazàból örülni kène hogy ezen vitatkozunk, hisz akkor nagyobb gondunk igazából nincs is. Nèha bele sem gondolunk hogy mennyire szerencsèsek vagyunk hogy ott lehet a TV alatt/mellett 1, 2, vagy akàr 3 konzol is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#115006) Kendek válasza cyberkind (#114999) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lesznek azért újítások, a grafika és a betöltésen felül a mimika és az egyes animációk, a kontroller új funkcióinak támogatása, meg a játékmenetben olyan apróságok, amiket anélkül is át tudtak emelni a második részből, hogy az komolyabb változtatásokat igényelt volna.
Ami viszont nem lesz... bármi eltérés a sztoriban, és jelentősebb változtatások a játékmenetben. Vagyis nem lett alapjaiban újragondolva és újra felépítve a játék. Szóval aki már többször is végigjátszotta, őt nem fogják meglepetések érni, hanem csak ezek a plusz dolgok adnak hozzá valamelyest a játékélményhez.

Mindez nem rossz azért, csak véleményes, hogy kinek ér meg egy teljes árat.
Annyi biztos, hogy önmagában nem ez a PS5-ös változat fogja eladni a platformot. De olyan szempontból meg mégis, hogy kiadják PC-re is, miközben érkezik a sorozat is, ami várhatóan majd jelentősen felerősíti a játék iránti érdeklődést.

<-ƘƘ->

(#115007) balazs025 válasza floatr (#115002) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem az a gond, hogy van, aki megveszi teljes áron. Ezt mindenki el tudja dönteni, hogy megér e neki annyit vagy sem. A probléma, hogy beleállnak önigazolás képpen azokba, akik szerint ez lehúzás. Főleg, hogy eljutottunk odáig, hogy ez a remake azért éri meg a teljes árat, hogy a jövőbeni projektek miatt adakozzunk.

(#115008) lo_jo válasza Kendek (#115006) üzenetére


lo_jo
senior tag

A PC-s teljes árat abból a szempontból megértem, hogy nem az fogja megvenni, akinek egyébként is megvan PS-re akármelyik verzió (legalábbis nem ez lesz a többség), azzal egy másik piacra nyitnak. De valószínűleg már az is bőven profitba fogja húzni a remake projectet, nem kéne hozzá a teljes árú PS5 kiadás.

(#115009) Wesder válasza balazs025 (#115007) üzenetére


Wesder
félisten

A Days Gone jövőjét illetően is milyen jól jött ez az előre megalapozàs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#115010) Mezcal válasza Kendek (#115006) üzenetére


Mezcal
addikt

Szóval aki már többször is végigjátszotta, őt nem fogják meglepetések érni

A legtöbben ötször-hatszor végigjátszották -én is háromszor, pedig az első rész nem igazán a kedvencem- mi motiválhatja őket a megvételére és a sokadik végigjátszásra? Mondjuk engem semmi, végig csak akkor játszanám, ha a Plusba bekerülne.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#115011) Gorgonka válasza Wesder (#115005) üzenetére


Gorgonka
tag

Igen, teljesen egyetértek. Szerintem az egyik legjobb szabadidő tevékenység, csak kicsit drága. De manapság már minden hobbi az.
Abszolút szerencsések vagyunk, hogy tudunk rá költeni. Én még emlékszem milyen volt, amikor nem tellett ilyesmire...hát, nem jó :)

(#115012) Kendek válasza Mezcal (#115010) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ugyanaz amiért már sokadjára is végigjátszottuk... mi más? Nekem amúgy is tervben volt, hogy még párszor végigjátszom a következő években, ehhez igazából nem kellett volna egy remake kiadás. De ha már megcsinálják, akkor nyilván vágyom rá, hogy a lehető legjobb változattal játsszam.

<-ƘƘ->

(#115013) KoNZoLik@ válasza Wesder (#115005) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Bizony ám, vannak akik azt sem tudják mit fognak enni az elkövetkező hétvégén, mert annyira nincs pénzük :U De ez már nagyon OFF!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 813 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#115014) F-ECT$ válasza Mezcal (#115010) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem a legtöbb játékot a legtöbb ember max 1x játssza végéig.

Dive ever, work never.

(#115015) ρσгτσ válasza F-ECT$ (#115014) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sztori alapú játékokat (mert hát arról van szó) én általában csak egyszer szoktam végigvinni. Mert hát megismertem a történetet.

Akkor megyek rá újra, ha több kimenetele is lehet egy történetnek, vagy több szálon is el lehet indulni. Viszont vannak olyan játékok, aminél nem kell újrakezdeni az egészet.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#115016) proly01 válasza tboy93 (#114977) üzenetére


proly01
őstag

Köszönöm! Ezek megvoltak.
Pár kivetellel.
Knack 1 játszható esetleg 2 en?
Vagy még valami hasonló mint a knack vagy a 9 monkeys of shaolin?

....Pr:)ly....

(#115017) Kendek válasza ρσгτσ (#115015) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általában nem szoktam én sem újrázni, sőt, több olyan játék újrajátszása is kimaradt, aminek viszont többféle kimenetele is van. De ami ennyire megfog mint a TLoU, azt szívesen előveszem később is. Persze nyilván nem lesz már benne semmi újdonság, de akkor is egy olyan élményt adott, amit szívesen felelevenítek.
Vannak az embernek olyan szép emlékei amiért mit nem adha ha újra átélhetné... nos, itt adott a lehetőség. Van is rá egy jó szó... nosztalgia.

<-ƘƘ->

(#115019) ρσгτσ válasza Kendek (#115017) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Persze. Nem azt mondom hogy hülyeség valamit újra és újra végigjátszani, csak nálam általában az első után befejeződik a játék. Legtöbb esetben.

Szerk.:
Már ha központi téma a játékban a történet. Mert ugye nem mindegyikben az.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#115020) ProEvoFan válasza Wesder (#115005) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ott a pont. :)

(#115021) Wesder


Wesder
félisten

08.06. - 08.10.
Fizetős skinek, de a Balu-t lehet megveszem. :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#115022) Elderath válasza ρσгτσ (#115018) üzenetére


Elderath
őstag

Én alpha óta tolom. Imádom a játékot :)

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#115023) fausto válasza ρσгτσ (#115018) üzenetére


fausto
addikt

Ez f2p vagy teljes áras játék lesz?

(#115024) Elderath válasza fausto (#115023) üzenetére


Elderath
őstag

f2p. Töltheted most is fent van storeba

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#115025) fausto válasza Elderath (#115024) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, lehet hogy ránézek.

(#115026) Gorgonka


Gorgonka
tag

Na, most végeztem az új Crash Bandi játékkal. Hát, számomra ez egyértelműen az év egyik legjobbja. Baromi jól összerakott pályák voltak. Nehéz volt a végén már, mint a fene, de igazából mindent meg lehetett csinálni, ha az ember gyakorolt pár órát :D. A végén, amikor az összes maszk képességeit sorban fel kellett használni, az nagyon beteg volt. De tény, hogy utána, amikor másodszor is meg kellett csinálni a mutatványt a közös pályán a pisztolyos mókussal, amikor átvált Crashre (aki végigjátszotta érti :D), akkor már elég gyorsan ment.
A főellenség meg direkt pihentető volt az előtte lévő pályákhoz képest.

A zenék nagyon el voltak találva, egy-egy menekülős rész alatt nagyon adta. Szerintem a látvány is nagyon megállta a helyét, így 2022-ben. Nem egy Assassin's Creed, de a pályaelemek jópofák voltak meg minden, nekem nagyon tetszett.
Rámegyek még pár ilyen VHS kazira is. Ahogy néztem eleinte még nem kell eljutni a pálya 3/4-ed részéig halál nélkül, hogy meglegyen, csak a feléig :Y .

Egy percig sem untam, szerintem kiváló platformer lett. Szívesen vennék még ilyen minőségű folytatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#115027) KoNZoLik@ válasza Gorgonka (#115026) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Na akkor mehet a platina ;]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 813 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#115028) Gorgonka válasza KoNZoLik@ (#115027) üzenetére


Gorgonka
tag

Esélytelen :DD . Annyira durva volt már kb a felétől, le a kalappal, aki azokon a pályákon kiüti az összes ládát meg ilyenek :Y

(#115029) Wesder válasza Gorgonka (#115026) üzenetére


Wesder
félisten

Jól eltalàlta ezt a rajzfilmes stílust a Toys for Bob. Nekem is nagyon tetszik. Remélhetőleg ha sikerrel zàrul a felvàsàrlàs, akkor elkezdik a Crash 5-öt. Igazàból mindegy mi lesz, csak legyen új Crash jàték.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#115030) S e t h válasza KoNZoLik@ (#114996) üzenetére


S e t h
nagyúr

"mekkora igazság bajnok/megmondó ember ez a Sasa vagy ki a p*csa, fingom sincs ki az, de nem is érdekel "
Állításod szerint 30 éve gamerkedsz, de nem tudod ki Sasa.
Mondjuk ez érthető ha ebből 29 év esetleg kifestő és építőkocka volt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#115031) Ctrl+Alt~Del válasza ImACeltic (#114998) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jóval több ideje benne él, de angolul még nem sikerült megtanulnia. :F

Azt mondja, Nautidog, Nautidog. A nagyjából nóti helyett.

Mondjuk a másik eszes se kispálya: "rimásztered", mondja.

W | W | H | W | W | W | H

(#115032) Gorgonka válasza Wesder (#115029) üzenetére


Gorgonka
tag

Reméljük. De az még akkor is évek szerintem. Azért ennyi pályát így megtervezni és letesztelni nem kis meló lehet.

(#115033) Moby válasza ImACeltic (#114998) üzenetére


Moby
addikt

Mondjuk én nem nagyon értem hogyan kötődik össze, hogy valakinek ilyen megrendeléses munkái vannak a játékiparban, meg annak, hogy valaki gazdaságilag érti is a játékipar árazását (ami pláne nem a stúdió kezében van). Én ezekből youtuberekből simán kinénzem, hogy kint sütötték a kolbászt a többi katással a margithídon, gazdasági kérdésekben meg nem feltétlenül tőlük kérdeznék. Neked meg hótmindegy ki mondja, minden molekulában az önigazolást fogod keresni, bármit tol ki a sony meg a sonys stúdiók a végterméknyílásukon :D

(#115034) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

A nyári leárazásokban benne van a Horizon Fordibben West is, a PS4-es változat 17.000, a PS5 20.000: [link]
Viszont ahogy néztem a leírásukat, a PS4-esnél ott van egy ilyen tétel is: "Horizon Forbidden West PS5™ digital version upgrade at no extra cost"

Ez azt jelenti, hogy lényegében megvehető 3000-el olcsóbban? Miért nem egy csomag van akkor vagy miért árulják különböző áron a PS4/PS5 változatokat, ha előbbi olcsóbb és ingyen upgradelhető PS5-re? Vagy van bármi, amiben nem ekvivalens a kettő?

[ Szerkesztve ]

(#115035) 3L1T3 válasza Wesder (#115029) üzenetére


3L1T3
addikt

Spyro de maradjon ki!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#115036) Wesder válasza 3L1T3 (#115035) üzenetére


Wesder
félisten

Nanà hogy ne! :K
(vagy egy Conker Reloaded Remaster)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#115037) Kendek válasza Sidorovich (#115034) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ennek történelmi okai vannak, és egyedi eset. Röviden... még áremelés előtt be lett ígérve, hogy ingyenes lesz a PS5 upgrade ennél a játéknál, és ezt később kénytelenek voltak betartani. Tehát bármennyire is röhejesnek tűnik, a PS5-ös változat az drágább és csak PS5-ös, ellenben a PS4-es az olcsóbb, és mellé jár ingyen a PS5-ös is.
Ami pluszban vicces, hogy a konzolos HFW bundle az lemez helyett beváltható PS4-es kód, amit többen is tovább passzolnak fele annyiért mint ez az akciós ár...

<-ƘƘ->

(#115038) KoNZoLik@ válasza S e t h (#115030) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Na te már megint itt vagy, köszi az értékes hozzászólást, ismét👍 Azért, mert 30 éve játszom videó játékokkal, ez szerinted egyenesen arányos azzal, hogy minden jött ment embert ismernem kellene a játék iparból vagy YouTube-ról , érdekes megállapítás, mint minden más tőled :CSzerintem szakadj le rólam,és foglalkozz mással, mondjuk ezzel a Sasaval, köszi👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 813 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#115039) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok, lassan sok lesz belőlem, de egy dolog még nagyon érdekel. Próbálom megszokni az új controllert, de egyelőre úgy érzem hogy ps4 controllere jobban kézreált, nem olyan nagy mint az új. Azt tudom hogy a ps4 játékokkal lehet használni és ps5 játékokal viszont nem.(Ps5 konzolnál értem természetesen ) . Én úgy halottam hogy ha ps4 játékra rámegy az uprage, akkor már nem fog működni a ps4 joy. Van erre valami megoldás hogy minden játékot lehessen vezérelni a ps4 joy-al? Valami remote play megoldásról halottam, de nem teljesen értem, jó lenne valami egyszerű megoldás, ha nem szokja meg a kezem a nagyobb joy-t. Remélem érthető votam👍.(máshol is kérdeztem ezt, sokan azt írták hogy majd megszokom, lehet,nekem is ez lenne a legjobb, de azért érdekelnek a megoldások ha vannak).

(#115040) Kendek válasza Sántha Lajos (#115039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak PS4-es játékokhoz használható a DS4 kontroller. Ha egy játéknak van PS5-ös változata is, attól még telepíthető és futtatható a PS4-es is.
Ugyan léteznek különféle adapterek illetve konverterek, de sajnos nincs olyan ami a DS4-ből DSe-t tudna varázsolni a konzol felé. Nem azért mert nem akarnának, hanem mert egyelőre nem tudnak ilyet készíteni.
A remote play az valóban működik DS4-gyel is, viszont nem igazán éri meg csak ezen okból kifolyólag használni.

<-ƘƘ->

(#115041) ρσгτσ válasza Kendek (#115040) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Fogásra, kényelemre szerintem amúgy is jobb a legutóbbi kontroller. Külső app mondjuk akkor lehet érdekes, ha valaki aszimmetrikus kontrollert szeretne használni PS5 játéknál is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#115042) Pola-Roid válasza Gorgonka (#115011) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Találkoztam pár hónapja egy úriemberrel, egy Xbox wireless fejhallgatót vett meg tőlem, itt hirdettem a HardverAprón. 60 körüli manusz, nagy szimpi, intelligens, világlátott ember. Na, ő mesélte, hogy világ életében drága hobbijai voltak (lovaglás, búvárkodás, ejtőernyőzés, stb.), nemrég talált rá a konzoljátékra és csak azt sajnálja, hogy ilyen későn! Mert ez mekkora móka, tök jó szabadidő eltöltésére és ráadásul az eddigi hobbijaihoz képest filléres tétel :DDD

(#115043) Pola-Roid válasza S e t h (#115030) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Én is vagy 30 éve nyomom és nekem sincs fogalmam arról, ki az a Sasa :U

Nem is értem, miért kellene tudnom. Játszottam C64-en, utána PC-n, aztán mobilon, Wii-n, PS-en meg Xboxon is. Ez annyiból állt, hogy betoltam a lemezt (Series X óta letöltöttem a játékot), játszottam és ennyi.

Soha sehol nem láttam kiírva vagy említve, hogy "Sasa." Zolibá említi YouTube-ot, ha esetleg onnan kellene tudnom, kiről van szó, hát félévente egyszer, ha megnézek egy zenei videoklipet rajta.

Szóval igen, előfordulhat, hogy valaki évtizedekig játszik és fogalma sincs, ki kicsoda. Ha nem kötelező feltétel egy játék használatához, miért is kellene tudni? Szoktatok említeni valami Jimbo-t is, hát róla sincs halvány segédfogalmam se, hogy kicsoda. Ettől függetlenül a PS5-öt meg a tévét be tudom kapcsolni és tudok játszani a játékokkal :DDD

(#115044) Gigicuci válasza Pola-Roid (#115043) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nem olvastátok az 576 KByte magazint? Kb. minden hónapban vártam mind a messiást kölyök fejjel. :)

(#115045) parandroid válasza Gigicuci (#115044) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sasa épp gurus volt. Annak is valami későbbi verziójában, ha jól rémlik (garth, stöckis korszak, szóval már 2000 után).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#115047) KoNZoLik@ válasza Gigicuci (#115044) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Egyedül az 576 Konzol újságot olvastam, az meg is van az összes és azokat én is vártam hónapról hónapra, de nem rémlik, hogy ott lett volna ilyen nevű ember, de onnan is már csak néhány névre emlékszem akik megragadtak bennem( Veres Miki,Böjtös Gabi, Martin) na kb ennyi😁! Eleve kizárólag konzol gépeken játszom több mint 30 éve, PC-n a büdös életben nem játszottam, sőt tovább megyek itthon kb 15 éve nincs is PC-m😳 De mindegy is, szerintem azért ,mert valakinek ez a hobbija, nem kell mindenkit ismerjen! Én játszani imádok a mai napig, a többi nem igazán érdekel :N

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 813 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#115048) Rent


Rent
senior tag

TpLink UB500 bt adapter jó ps5-höz? AirPods Pro t akarok csatlakoztatni hozzá.
Köszi!

(#115049) Kendek válasza Rent (#115048) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem lesz jó hozzá, mivel olyan kell ami kifejezetten hangra van. A leginkább ajánlott az a Creative BT-W3, de ha a füles nem támogat aptX-et, akkor az olcsóbb Ugreen CM408 is hasonlóan jó.
Ami viszont fontos, hogy a fülesnek legyen low latency, vagyis játék módja, mert anélkül zavaróan nagy a hang késése.
Amúgy a Creative azért jobb választás, mert azon felül, hogy támogatja az aptX-et is, Type-C csatlakozója van, és nagyon gyorsan párosítja a fülest, amihez van külön gomb is rajta. Az Ugreen-nel kicsit szenvedés a párosítás, ha a füles mással is van használva, illetve mikor cserélgetni kell a füleseket.

<-ƘƘ->

(#115050) Gigicuci válasza KoNZoLik@ (#115047) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Na, látod mégis rendes ember vagy. :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.