Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123151) Szabi® válasza foxymaci (#123148) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor az tv lesz. Én annál néznék szét.

[ Szerkesztve ]

(#123152) gyerecske válasza modflow (#123135) üzenetére


gyerecske
senior tag

Sony a80

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#123153) keIdor válasza ricshard444 (#123140) üzenetére


keIdor
titán

Nekem nagyon bejön eddig, most vagyok Alfheimban. Brutális a hangulat, a design, a grafika, az egész. Nekem nagyon tetszik. GoTY, utoljára a HFW-nél éreztem ezt.
Hiába, a Sony játékai a legjobbak közt vannak még mindig. Jimbo ide vagy oda.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123154) bbuffy


bbuffy
senior tag

Le kell írnom nekem is, telipakoltan jó lett ez a játék. Bónusz: akinek fent van a Sackboy is, biztos látta. :D

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123155) ImACeltic válasza undercover (#123145) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én Ne adj kegyelmet fokozaton kezdtem el. Az első 7 óra alatt asszem 3x haltam meg. Ezen a nehézségem oda kell figyelni mert megtudnak baszkodni, ha nem teszed.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#123156) Ctrl+Alt~Del válasza cross56 (#123139) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én meg két módot látok benne összesen: favor performance vagy favor graphics.

Hol lehet ennél többet állítani?

W | W | H | W | W | W | H

(#123157) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#123136) üzenetére


F-ECT$
titán

Elvileg csak random mondatokat kapnak a fordítók, ez lehetne mentség, de nem tudok elképzelni olyan helyzetet amikor a "kegy minősége" értelmesen hangzik. De valaki nyugodtan cáfoljon :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#123160) cross56 válasza Ctrl+Alt~Del (#123156) üzenetére


cross56
senior tag

Ha tudja a tv-d a hdmi 2.1-et…asszem, akkor a graphics mode alatt a high frame rate-et is betudod kapcsolni.
Pár hozzászólással feljebb be is linkelte valaki a grafikai beállításokat, hogy mikor mennyi fps, stb.

[ Szerkesztve ]

(#123161) lo_jo válasza F-ECT$ (#123157) üzenetére


lo_jo
senior tag

Szinte biztosra veszem, hogy valahol a szövegek között ingame van egy favor, ami ott kegynek lett fordítva és ugyanazt a placeholdert berakták a beállításokban lévő szöveghez. Dolgoztam i18n projecten, ennél sokkal cifrábbak is előfordultak, az egyik amit a csapatunk évekig emlegetett: “from”. A fordítók ennyit kaptak, 0 kontextust, a magyar az lett, hogy “innen”. Nem tudták, hogy ez mihez lesz használva, földrajzi helyhez jó is lett volna (szolgáltatások innen: New York), de mint kiderült, ugyanezt használták az árakhoz is, így lett belőle “innen: 12345HUF”.

(#123164) -=Jam=- válasza Ctrl+Alt~Del (#123156) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Egészen keveset kellett volna visszaolvass: [link]

(#123166) F-ECT$ válasza lo_jo (#123161) üzenetére


F-ECT$
titán

No igen, ha nem mondatokat, hanem szavakat kapnak csak, azzal nem lehet mit kezdeni. És ez mondjuk nem csak a magyar nyelvre igaz, szóval adhatnának nagyobb szövegrészeket is...

Dive ever, work never.

(#123167) ThySoul válasza ricshard444 (#123140) üzenetére


ThySoul
senior tag

10+ órám van benne, én nagyon élvezem, de jelenleg nekem az előzőhöz nem ér fel, ott jóval többször elkapott ez a "WOW" érzés mint itt

(#123168) foxymaci válasza Szabi® (#123151) üzenetére


foxymaci
senior tag

Próbáltam két HDMI csatlakozójába is ugye a gyári meg egy másik kábellel 4k hdr sima 4k és fullhd hdr és sima módba is. A hiba random fenn áll és van hogy egy alvó állapotba kapcsolás megoldja. Volt már gyári visszaállítás is.
Hétvégén meg tesztelem egy másik tv-vel.
Azért nem értem mi lehet a gond mert egy kb óra után jelentkezik és gondoltam túl melegszik a gép de ha csinálok egy alvó módot majd vissza utána meg órákig jó.
Tök tanácstalan vagyok.... :(

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#123169) Ctrl+Alt~Del válasza -=Jam=- (#123127) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor ez nekem be van kapcsolva.

Jesszus, a magyar fordítás megint parádézik. Mi a szösz az a kegy? :F

W | W | H | W | W | W | H

(#123170) Bad Pritt válasza Ctrl+Alt~Del (#123169) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Favor.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123171) S e t h


S e t h
nagyúr

Páran felhördültek, amikor leírtam a véleményemet, hogy számomra nem volt év játéka 2018-bana GOW, mert ott volt a RDR2 és le is írtam mi volt zavaró a játékban.

4 évvel később, hogy nincsenek egyéb zavaró tényezők, lásd RDR2, Last of us, azt kell mondanom, hogy annyira beszippantott a játék, hogy a feleségem sem érti miért nem kezdem el az újat.
Nem, mert a sztori annyira magával ragadott, de nem kizárólag csak ez, hanem a megjelenítés, a hangok, még most is libabőrös vagyok ha eszebe jut a sárkánnyal vívott küzdelem.

Tudtuk hogy Kratos min ment keresztül attól fogva, hogy elindult a sorozat, de eddig ezt átélni nem volt lehetőségünk, mert most már kezdetlegesnek ható grafikai megoldások között széthenteltük az ismert mitológiai univerzum jelentős részét, most viszont Grand canyon méretű ráncokat látunk egy megfáradt arcon, ami magán hordozza az isteni lét minden terhét.

Már az ügyességi ládanyitások sem zavarnak annyira, mert néhány év ps után mindent is kinyitottam elsőre, 2018-ban a kontrollerre semennyire sem állt rá még a kezem.

Egy dolog viszont megmaradt számomra hátrányként, főleg a sokat emlegetett RDR2 időrabló lovaglása viszonylatában. Van ez a két jóképességű törpe, akik nem kevés pluszt visznek a játékba, de ez a mindenhol is ott vannak, ez annak tükrében zavaró, hogy pl. a fast travel rendszer egy fosh és nem kicsit időrabló. Adtak volna inkább egy potiont, vagy rúnakövet, amivel mindig vissza tudsz menni néhány helyre, mintsem mindig utazgatni a térkép egyik végéből a másikba. Nem tudom mennyi időt vett el csak önmagában a rengeteg mászkálás korábban már többször is megjárt helyekre.

De ezzel együtt is, nem, nem tudom a játékot félrerakni a Ragnarok kedvéért, sőt, nem is sietek vele, most például valkürt ölök, illetve az öl engem, de le kell győznöm őket is, mert különben nem lennék a háború istene.

Hogy ez alapján mit várok a Ragnaröktől? Többet, mást semmiképpen, mert az szinte lehetetlen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#123172) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Digitálisan vettem meg ps5-re a Ragnarököt még megjelenés előtt. Most ahogy böngésztem a Storeban, a Ragnaröknél feldobta, hogy 3500Ft-ért tudok upgradelni.
Ez most mit takar? Mire upgradelek?
Ha rámegyek a részletekre azt írja ps5 upgrade, de hàt az van feltelepítve most is.

(#123173) Kendek válasza cross56 (#123172) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS4-es változatot vásároltad, a PS5-ös az drágább, ezért az upgrade ár.

<-ƘƘ->

(#123174) LÁZ válasza -=Jam=- (#123127) üzenetére


LÁZ
addikt

ez mind szép és jó, de ahogy feljebb is írtam, nálam sajnos ha ps5ben 120 hz be van kapcsolva, akkor vagy nem indul, vagy villog összevissza (120hz ON-nál lehet csak kapcsolni a képsebesség módot), ha kikapcsolom, akkor meg indul rendesen, de nincs képkockasebesség mód ;)

ezzel egyébként tele van a net, remélhetőleg vmi javítás jön majd rá, addig meg marad a 4k30, hiába tudja a tv-m az összes fícsört :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#123175) RudY válasza Kendek (#123173) üzenetére


RudY
addikt

Igazándiból ezt én sem értem.
Ezt vettem meg: Standard Edition God of War Ragnarök PS4 and PS5: 27 490.-
A PS4 nyilván ez:
Standard Edition God of War Ragnarök PS4 23.990 Ft

Így néz ki a letöltésnél is:

Konzolon is a PS5 logo van mellette.
Szerintem ez inkább a digi deluxe upgrade lehet a standardról.

(#123176) Bad Pritt válasza RudY (#123175) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Viszont a sima PS5 változat meg a digital deluxe között 3700 a diffi, nem 3500 (27490 és 31190). Szóval ha tényleg arra tudnál upgrade-elni, akkor 200 forinttal átverik az alapból digideluxe vásárlókat. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123178) RudY válasza Bad Pritt (#123176) üzenetére


RudY
addikt

Gondoltam megpróbálom végigvinni a fizetést, erre:
Can't add to cart
You've already purchased this item.

Úgyhogy csak storegebasz. :DDD

(#123179) cross56 válasza Kendek (#123173) üzenetére


cross56
senior tag

Ps5-ös verziót vásároltam. A játék indító ikonjánál is a ps5-öt írja. A grafikai beállítások is a ps5-nek megfelelőek.
Úgyhogy nem értem.

(#123180) cross56 válasza RudY (#123178) üzenetére


cross56
senior tag

Akkor ez csak valami bug ;]
Nekem sem engedi végigvinni a vásárlást.
Ugyanazt írja mint neked.

[ Szerkesztve ]

(#123181) Kendek válasza cross56 (#123179) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Közben kiderült, hogy tévesen érzékeli, de amúgy ez az ár a PS5 upgrade lenne.

<-ƘƘ->

(#123182) cross56 válasza Kendek (#123181) üzenetére


cross56
senior tag

Értem, köszönöm. :R

(#123183) Ctrl+Alt~Del válasza Bad Pritt (#123170) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

:C

W | W | H | W | W | W | H

(#123184) kecsu10


kecsu10
aktív tag

Hú gyerekek, kipróbáltam a pc-n a kontrollert, hát nagyon jó. A Plague Tale fullosan támogat minden funkciót, zongorázni lehet a különbséget az xbox kontrollerhez képest. Ugye ha madzaggal kötöttem pc-re attól a konzol nem felejti el?

(#123185) cyberkind válasza kecsu10 (#123184) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha natívan támogatja valami, akkor király, de összességében bele lehet szaladni fura dolgokba, nekem az Elden Ring-nél volt sok ilyen, ami miatt vissza is kellett hozni az Xbox kontrollert, ami natívan támogatva van PC-n.

Paranormal Cocktivity

(#123186) Callisto válasza cyberkind (#123185) üzenetére


Callisto
őstag

Semmi bajom nem vol ER alatt nekem PC-n.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#123187) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Most vittem végig a 2018-as GOW-ot már csak az acsikat csinálom meg. Kérdés, csak szerintem átláthatatlan a térkép sok esetben? Tegnap kerestem egy valkürt a hegynél, a térképen ott mutatja ahol Mimir volt kikötve a fához, de nagyon nem ott van. Most néztem neten utána hol van az a Valkür most már vágom, de a térképen az nem ott van jelölve, kicsit el van csúszva vagy bugos nem tudom. A térkép nagyon elnagyolt, nekem sokszor átláthatatlan. Amúgy nagyon jó játék, csak tegnap kóboroltam össze vissza és az nem nagyon tetszett :D

(#123188) Madoc válasza Mizol29 (#123187) üzenetére


Madoc
veterán

Már "csak" az acsikat? :C Sok sikert! A valkűrökhöz különösen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#123189) Mizol29 válasza Madoc (#123188) üzenetére


Mizol29
senior tag

13 acsi van hátra összesen, meg 3 valkűr is kész van már :D

(#123190) Mezcal válasza Mizol29 (#123189) üzenetére


Mezcal
addikt

Monjuk itt ps-en trófeák vannak, az xboxos acsik nem ez a topic. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#123191) Madoc válasza Mizol29 (#123189) üzenetére


Madoc
veterán

Ugyan, semmiség az már. :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#123192) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt kell mondjam, hogy gazavó accessibility feature-jeit iparági sztenderddé kéne tenni. Ez a testre szabhatóság lenne elvárt minden játékban. Elképesztő jófejség, hogy gondoltak azokra az emberekre, akik fizikai fogyatékkal élnek, és baromi jó cuccokat pakoltak bele.

Arról nem beszélve, hogy azok számára is van sok hasznos feature, akik nem élnek fogyatékkal: az auto traverse, vagy az auto loot szuper hasznos, megkímél felesleges gombnyomkodástól, és hogy még az opción belül is több választás van, az tényleg le a kalappal.

Nem véletlen mondják, hogy az ördög a részletekben lakozik, és hogy a jó a kiválótól sokszor tényleg csak egy hajszál választja el.

A Santa Monica ennek mestere.

W | W | H | W | W | W | H

(#123193) Deck válasza Ctrl+Alt~Del (#123192) üzenetére


Deck
titán

A PS Exkluzívok játékokban mindig rengeteg beállítás, lehetőség van :K

PS5

(#123194) Mizol29 válasza Mezcal (#123190) üzenetére


Mizol29
senior tag

Talán elnézhető nekem, sose volt még PS-em, de majd figyelek akkor erre, de ezért még ugye nem akasztanak fel? :D

(#123195) gorgocska


gorgocska
tag

Srácok szerintetek lesz mostanában Ps plus és Ea play éves előfizetés akcióba, egyáltalán az Ea play szokott lenni most a havi tudom hogy 380ft

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#123196) Mrdevil válasza gorgocska (#123195) üzenetére


Mrdevil
addikt

Jön a black friday, ott szokott lenni ps plus akcióban. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#123197) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

What "Open-World" Means for Diablo IV

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123198) vonSux válasza S e t h (#123171) üzenetére


vonSux
őstag

Ugyanez, annyi kivétellel, hogy nekem már korábban is nagyon tetszett a 2018-as rész. most második nekifutásra meg csak bele akartam nézni, de lassan végigjátszom újra. Így ráér a Ragnarök akár jövőre is.

(#123199) ImACeltic


ImACeltic
őstag

God of War Ragnarok on launch day in the UK outsold the first week of God of War 2018.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#123200) Bencus88 válasza ρσгτσ (#123197) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Remélem lassan jön egy open beta és igazak lesznek a pletykák aprilissal kapcsolatosan

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.