Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) ldave válasza KaitouP (#120998) üzenetére


ldave
félisten

Ettől nem tartok, szerintem mindenki tud példát hozni olyan játékról, ami újdonság volt egy adott fejlesztőcsapatnak, mégis remek alkotás lett a vége. Ott van pl. a spanyol MercurySteamtől Metroid Dread, előtte csináltak egy remake-t, majd pedig egy eredeti játékot. És a remake is nagyon jó volt már elsőre, a Dread pedig fantasztikus.

A Slime draws near! Command?

(#121002) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Úgy néz ki a Gotham Knights erős 7 pontos játék lett. [link]
Újabb játék ami sorban áll, hogy bekerüljön a lecsóba, avagy a gamepass/ps+ba.... :D

(#121003) cyberkind válasza ProEvoFan (#121002) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez a projekt még nem a Discovery alatt készült, nem is izgatja őket, ha bukik, akkor bukik. :D

Paranormal Cocktivity

(#121004) Frod válasza cyberkind (#121003) üzenetére


Frod
addikt

Szívük szerint úgyis szabadulnának a videojátékos részlegüktől már.
A közönség pedig úgyis a Suicide Squad játékot várja, nem ezt.

Do you see the white shadow?

(#121005) Peace válasza Frod (#121004) üzenetére


Peace
nagyúr

Na az remélem tényleg jó lesz!!!!!!! :C

(#121006) cyberkind válasza Frod (#121004) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor adják el, lett volna vevő eddig is, de valamiért megtartották eddig is, szerintem nem is válnak meg tőle. A SS meg meh az eddigiek alapján, illetve nekem a Batman után csak visszalépés lehet.
Ez a multis erőltetés pedig el is szarja a GK-ot...

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#121007) Steve1207 válasza ProEvoFan (#121002) üzenetére


Steve1207
veterán

Inkább azoknak annyi, akik pc-n tesztelték. Ahol számításba vették a konzolokat is ott 4-5/10, legalábbis most sorba jönnek a video review-k. Itt nem foglalkoztak semmivel, csak, hogy jöjjön ki pc-re valahogy, konzolokra meg ugyanazt ráaggatták pár butítás mellett.

(#121008) cyberkind: szerintem nem éri el azt a szintet se, bár jó pár dologban nekem eddig se tetszett.

[ Szerkesztve ]

.

(#121008) cyberkind válasza Steve1207 (#121007) üzenetére


cyberkind
félisten

Mielőtt bárki rohanna megvenni, ez pont akkora trágya, mint a Marvel's Avengers, kb ingyen jó lesz majd, de annyira látszik az egészen, hogy csak a pénz miatt készült, tipikus, újkori WB cím.

Paranormal Cocktivity

(#121009) Jazz^ válasza KaitouP (#120998) üzenetére


Jazz^
tag

De hát kb az összes Bloober játékban(Layers of Fear, The Medium, Observer, Blair Witch, ezekben tuti) van egy rakás puzzle, nem is értem, hogy mire gondolsz a tapasztalatlanságuk alatt. Főleg úgy, hogy nem is újakat kell kitalálniuk, mert minden adott az égvilágon. :D
A harcrendszer meg hát... az eredeti SH2 se tobzódik a harcokban és már a saját idejében se volt kiemelkedő a harcrendszere, mai szemmel meg aztán végképp, nem hiszem, hogy ne tudnák megugrani azt a szintet. :DDD

(#121010) Deck válasza cyberkind (#121008) üzenetére


Deck
titán

Igazad van de ott legalább volt optimalizálás, itt még az se.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#121011) KaitouP válasza ldave (#121001) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Sok tényező alakíthatja úgy a dolgot, hogy mennyire lesz jó vagy rossz, de szerintem nagyon fontos szempontnak kellene lennie annak, hogy egy nagymúltú, és méltatlanul kezelt, majd újra felélesztendő széria új tagjait olyanok fejlesszék, akiknek van is némi közük ahhoz, amihez nyúlnak. Jó példa akadhat, de akad szar példa is, utóbbi talán több mint előbbi. Láttuk, mit műveltek a The Room után a szériában (Homecoming, Shattered Memories, Downpour, Book of Memories).

Nem tudom most hosszabban kifejteni, de olvastam egy remek véleményt, és az enyém is hasonló hozzá - hogy miért nem jó a Konami által kitűzött irány: [link]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121012) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#121002) üzenetére


hombre[EU]
veterán

69 erōs 7es? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#121013) Elderath


Elderath
őstag

gotham knights pont olyan lett, amilyenre a videók alapján számítani lehetett. 30 fpst se tartja, stuttering framepacing mess. PCn 4090es kártya nem tartja stabil 60 fpst és az emberek már a konzolokat okolták a 30 fps miatt, nem a nem létező optimalizálást

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#121014) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#121012) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Basszusgitár.Amikor linkeltem még 70% felett volt. :D

(#121015) Deck válasza Elderath (#121013) üzenetére


Deck
titán

Gyönyörű :K

PS5

(#121016) ldave válasza KaitouP (#121011) üzenetére


ldave
félisten

Szerinted a jelenlegi Konaminál hányan dolgozhatnak még azokból az időkből, amikor a Silent Hill 1-4 készült? Szerintem jelenleg jobban járunk, ha olyanok nyúlnak hozzá a sorozathaz, aki a régi részek rajongói, ismerői. Ehhez nem kell Konami alkalmazottnak lenni. A Diablo 2 Remasterhez sem volt sok köze a Blizzardnak, mégis a legjobb dolog lett tőlük az elmúlt pár évből.

A Slime draws near! Command?

(#121017) zozika84 válasza Elderath (#121013) üzenetére


zozika84
őstag

Tudnak optimalizálni na :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#121018) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#121019) WhiteWalker válasza Beegabor81 (#120972) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezért vannak. Ha a Crash , Spyro trilógiát megtudta csinálni más cég , RE 2-3-ról nem is beszélve , innentől fogva minden szó felesleges.

(#121020) lo_jo válasza ldave (#121016) üzenetére


lo_jo
senior tag

Sokkal hosszabban, de ezt fogalmaztam meg, aztán mégsem küldtem el. Van az a szitu, amikor jó és kell a vérfrissítés, meg van az, amikor nincs más lehetőség. Szerintem a SH-nél most mindkettő adott.

Gondolj bele, ha valaki azt mondaná most neked, hogy menj vissza a 23 évvel ezelőtti cégedhez és dolgozz együtt az akkori kollégáiddal, ráadásul ugyanazon, csak jobban (mondjuk nálam ez iskolapadot jelentene, oda meg nem mennék, többet tanultam a karrierem során, mint amennyit az iskoláimban összesen). Mennyire motiválna? Bőven benne van sajnos ennyi idő után, hogy többen nem is élnek már, nem is akarnak játékfejlesztéssel foglalkozni. Nagyon sok területhez képest óriási szopás a gamedev világ, ráadásul nem is fizet jól. Fiatalon sokan lelkesek, hogy a hobbijukban dolgozhatnak, de nekem munkám során megadatott játéktesztelés is egy nagyon rövid ideig. Inkább végigtolok egymás után 4-5 regressziót egy random webappon, mint hogy játékhoz újra munkaként nyúljak, pedig már nem is vagyok tesztelő :DD

(#121021) Elderath


Elderath
őstag

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#121022) KaitouP válasza ldave (#121016) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Ha nem akarod megérteni, hát nem akarod megérteni, lelked rajta. Továbbra sem az a lényeg, hogy azokból az időkből hányan dolgoznak a Konaminál. Nem arról van szó, hogy mindenáron az eredeti játékokat fejlesztő csapatnak kell minden új Silent Hill játékkal foglalkozni. Capcomnál sem az eredeti arcok ülnek már, Shinji Mikami sincs már ott, sok év baszakodás után mégis rájöttek, hogy tucatszarok kiadásával csak süllyed a széria, a gyökerénél kell megfogni, és újraépíteni azt. Sikerült nekik. A Konamin nem látszik ez az akarás, és hidd el, ez meg fog látszani a bejelentett játékok nagy részén. Egyébként meg ez olyan, mintha Kojima nélkül akarnál Metal Gear Solid játékot csinálni, kiadva a munkát a B kategóriás cseh csapatnak. Csak az SH esetében nem egy személyről beszélünk, ami az egész "atyja".

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121023) modflow válasza ldave (#121016) üzenetére


modflow
veterán

Egyetértek veled.
Tegnap óta csak az ömlik itt, hogy mekkora egy tré ez az egész...... :F
Nem kell róla beszélni, nem kell majd vele játszani. ENNYI! Játszanak kijima játékával. Ja, hogy az nincs mert f@szkodik állandóan, hogy kirakok egy árnyékot, stb. Akkor nézni kell az árnyékot a képen oszt jó napot!

Én várom az új Silent Hill 2-t, a Bloober szerintem ügyes lesz. A The Medium is jó volt.

(#121024) Deck válasza ldave (#121016) üzenetére


Deck
titán

Látszik nem vagyok régi diablo fan/veterán. Nekem mint laikusnak a 3.sokkal jobban bejött :P :DDD

PS5

(#121025) syler123 válasza Elderath (#121021) üzenetére


syler123
veterán

Tudnám mi fogja az erőforrásokat, hogy ez a steril szemétkupac 30fps-el fusson. Biztos a tengert szimulálja a betontenger alatt. Annyira semmilyen ez a játék, így hirtelen a Marvel Avengers jut róla eszembe, akár jó is lehetne, de nem az...

Mondom ezt úgy, hogy az összes batman játékot végigjátszottam.

[ Szerkesztve ]

(#121026) Deck válasza syler123 (#121025) üzenetére


Deck
titán

Jobb esetben 30 csak. :DDD

PS5

(#121027) ProEvoFan válasza syler123 (#121025) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Avangersben van 60 fps mód! :)

(#121028) Deck válasza ProEvoFan (#121027) üzenetére


Deck
titán

Legalább ott volt optimalizálás :D
Ellenben ilyen szar menüt mint az Avengers-ben van sose láttam :DDD

PS5

(#121029) syler123 válasza ProEvoFan (#121027) üzenetére


syler123
veterán

Az Avengers hasonlatot nem a teljesítményre vagy a látványra értettem, hanem arra, hogy mennyire érdektelen játék számomra. Egyiket sem menti meg a 60fps.

[ Szerkesztve ]

(#121030) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

WRC Generations

ZX Spectrum - Commodore 64

(#121032) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Hyperx Cloud 2 vezetekes fejhallgatom, amit evekig hasznaltam pc-n, hiba mentesen.
Ps5-nel viszont valami nagyon nem oke. Ugye a kontrollerbe dugom kozvetlenul, de akikkel jatszok, Fortnite vagy Cod kozben zugasra panaszkodnak illetve statikus zajra.
Ha kozben toltom is a kontrollert akkor egyszeruen elviselhetetlen nekik.
A fejhallgato hangerejet is levettem felere, igy elviselhetobb nekik.
Egyszer egy par hetig tokeletes volt, nem tudjuk miert. Most par napig szet kellett szednem a rendszert, azota par hete megint ugyan ez a problema.
Mar nem tudok mit kitalalni sajnos, de marha zavaro.
Amit nem ertek, ha kihuzom a Cloud 2 mikrofonjat, akkor a kontroller nem hasznalja a sajat mikrofonjat, ugy egyaltalan nem hallanak.
A beallitasokat nezegettem de akarmit allitottam semmit nem segitett.
Ha nem lenne muszaj, nem vennek uj fejest.
Mikrofon lenne hibas, vagy a kabel?
Van valami tippetek?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#121033) Deck válasza Vitee (#121032) üzenetére


Deck
titán

Nálunk a Cloud Alpha és a Cloud 2 is probléma mentesen megy.
Ezt csak azért írom, hogy nem kéne vele gondnak lennie.

PS5

(#121034) RangerFox válasza KaitouP (#121022) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem is igaza van ldave-nek. Ráadásul pont abban a játékban (f-ben) látod a legnagyobb potenciált, amiről a legkevesebbet tudjuk. Hangulatos cg trailert bármiről lehet készíteni, a 2 remake-ről legalább gameplayt is láttunk. A Blooper arra simán jó lehet, hogy egy meglévő kiváló alapanyagot korrektül átültessenek modern formába.

Amúgy meg szerintem képtelenség, hogy a Silent Hill franchise-zal rosszabb dolog történjen, mint amit az elmúlt 10 évben láthattunk.

(#121035) Vitee válasza Deck (#121033) üzenetére


Vitee
aktív tag

Alkor tuti a kabel, vagy a miki ment tonkre benne.
A chaten kivul tokeletes a hangja, nalam semmi zaj vagy ilyesmi nincs.
Bar johetne mar a discord... Pc-s baratokkal jatszani kinszenvedes igy ingame chattel :(
Bar Fortniteban eleg jo, Cod borzalom.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#121036) marinea2


marinea2
addikt

Resi 2 -ben lehet ket karakter kozul is valasztani, vagy pedig mindegyik mas mas story?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#121037) Bad Pritt válasza marinea2 (#121036) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Más-más sztori, összesen négy változata van a kampánynak: Leon A-B és Claire A-B. Úgy kell elképzelni, hogy ha Leon az A sztoriszálon haladt, akkor Claire vele párhuzamosan a B-n és fordítva, Claire A sztorijához tartozik egy Leon B, mindegyik eltér a többitől.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121038) ProEvoFan válasza Deck (#121028) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

..."a legátláthatatlanabb menü" örökös díjat megkaphatja.
Az elején minimum 15 percig elvesztem benne. Kegyetlenül szar az átláthatósága.

(#121039) errorcode06 válasza Vitee (#121035) üzenetére


errorcode06
őstag

A discord még fél év...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#121040) Deck válasza ProEvoFan (#121038) üzenetére


Deck
titán

Miután egyáltalán megtaláltad. Kell hozzá youtube tutorial, hogy indítsd el a játékot :DDD :C

PS5

(#121041) marinea2 válasza Bad Pritt (#121037) üzenetére


marinea2
addikt

Koszi a segitseget! :R Ez jol hangzik :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#121042) floatr válasza Deck (#121040) üzenetére


floatr
veterán

Olyan is volt már a történelemben, hogy hogyan kell kilépni

(#121043) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ezek a capcomnál mekkora b*zik..... :(((

The Truth is out there...

(#121044) ldave válasza KaitouP (#121022) üzenetére


ldave
félisten

Most van csak időm kicsit válaszolni. Úgy gondolom értem mi a problémád és aggodalmad a jelenlegi Konami felé, amit teljes mértékben én is adok. Ez a cég 2015 óta képtelen volt egy normális játékot összehozni, ráadásul a PES-t is sikerült közröhej tárgyává tenniük. ami nem kis teljesítmény az egyik legrégebbi sportjátéktól.

A tegnapi bemutatók számomra sem azt jelentik, hogy most ők is elindulnak a Capcom féle úton, mert bár a Capcomnak is volt pár félresikerült játéka, ők azért menet közben legalább próbálkoztak, és közben rájöttek, hogy mi is az ő igazi erősségük. Nagyon kevesen tesznek le elsőre 9-10 pontos játékokat. A Konami viszont nem is próbálkozott az MG Survive teljesen megérdemelt kudarca után.
Szóval ha nem is a megváltást jelentik, de mindenképp mutatnak egy irányt, hogy most a Konami ad mégegy esélyt a játékfejlesztésnek és ezt a Silent Hill sorozaton keresztül teszik. Én sem járok örömtáncot, előbb lássuk a kész a játékokat, de jobb így, mintha az Metal Geart erőltetnék.

A Slime draws near! Command?

(#121047) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

The First Descendant

GamerFuzion YouTube oldalán van már egy rakás karakterbemutató, illetve játékmenet videó, ha valaki kíváncsi rá. Természetesen PC -n.

Került már fel pár óra Gotham Knights játékmenet is.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#121048) S e t h válasza ρσгτσ (#121046) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem tudok spanyolul, de ez az estére nézve nem túl pozitív. :(

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121049) ribizly válasza ρσгτσ (#121046) üzenetére


ribizly
veterán

Nem is érdemes rá a szót fecsérelni. :(
Nem is néz úgy ki, mint anno az Arkham Knight (ami az 1.01-es patch-el esetenként PS4-en megütötte a 60 fps-t), de legalább a 30 fps-t sem tartja PS5-ön.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#121050) Deck válasza ribizly (#121049) üzenetére


Deck
titán

Az Arkham Knight Remastered 1.01el PS5ön stabil 60fps. Tehát lemez kell hozzá. Akkor mi a **** az, hogy nem engedélyezik? :U

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.