Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Victoryus válasza Drughi (#44597) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Meszlényinél voltam már ilyenen. Akkor is azt mondták, hogy a kuplungot cserélni kéne... ennek 3 éve. Ja, és pont ellenkező irányba húzták meg a bovden állító csavart, véletlen. A kuplung azóta is jó, bár a loganen eleve nem fura. Plusz a fékbetétet is mondták, de ezt sem erősítette meg másik szerelő, sőt.
Bármit képesek hazudni egy kis lehúzásért.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#44602) rob210 válasza Drughi (#44600) üzenetére


rob210
Topikgazda

A te pénzed de semmi értelme.
Ha Pesti vagy hozd el megnézem neked, ingyen és akkor meg is van nézve.
Én egyszer elvittem az enyém próbaképen.
A 3 nappal korábban cserélt féktárcsa betét kombóra közölték, hogy rég le kellett volna cserélni, mert már életveszélyes.
Ennyit erről, és ez renault márkaszervÍz volt.
Meg mondtak még mást is aztán inkább jót nevettem és eljöttem.
:R

Renault power

(#44603) speedydb23


speedydb23
senior tag

Ma adtam be P.Csabához a Cliot, nem kicsit húzta a száját a Dolz vízpumpára... Sajnos nem volt más lehetőség, nekem nincs Unix kedvezményem így muszáj voltam Bárdiba vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#44604) rob210 válasza speedydb23 (#44603) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha huzza ha nem jó lesz hidd el.

Renault power

(#44605) rwin5 válasza rob210 (#44602) üzenetére


rwin5
őstag

Pont ezt akartam írni a történeted során, hogy lehet 2e ft de kitalálnak pár dolgot, hogy cserélj amire igazából nincs is szükség.. Rosszabb esetben ki se cserélik :D

(#44606) dhgm válasza Drughi (#44597) üzenetére


dhgm
tag

Persze folyadékszintek azt kész, a váltót meg sem nézik, mert ott már piszkos lesz a kezük.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#44607) dhgm válasza speedydb23 (#44603) üzenetére


dhgm
tag

kovacsauto.hu?

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#44608) eTrade válasza eTrade (#44493) üzenetére


eTrade
tag

Erre tud valaki valamit mondani/javasolni? :U

[ Szerkesztve ]

(#44609) speedydb23 válasza rob210 (#44604) üzenetére


speedydb23
senior tag

Egyébként nem is kellett volna cserélni a vezérlést, mert szinte vadi új INA szett volt benne, tehát igazat mondott az előző tulaj.

Aztán persze, hogy nem alakulhatott minden simán, és kiderült, hogy a Febi-Bilstein márkájú főtengely szíjtárcsa amit vettem el van vetemedve, gyári hibás, és ez csak felrakás után derült ki... Bárdi vissza veszi garanciában, de ez akkor is 15000 ft-ba fog kerülni pluszba, mivel újra szét kell kapni és összerakni, amit persze nem vállal ingyen Csaba mivel nem ő adta az alkatrészt.

Viszont a legrosszabb hír, hogy klímakompresszort és motorhűtő ventit kell szereznem, ami bontottan is nagy tétel, és persze benne van a rizikó, hogy olyat veszek ami 1-2 hónapot fog bírni.

(#44610) Predator2 válasza dhgm (#44607) üzenetére


Predator2
addikt

Küldtem privátot. :R

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44611) dhgm válasza Predator2 (#44610) üzenetére


dhgm
tag

Ahh nézem...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#44612) rob210 válasza speedydb23 (#44609) üzenetére


rob210
Topikgazda

15.000.- egy főtengely szíjtárcsa csere?
Uhh.

Én most cseréltem le az enyémen a napokban írtam linkeltem, hogy nézett ki.
Csoda, hogy nem esett szét.

Az alkatrész a jól bevált dayco és 30-40 perc alatt megvolt.
Mondjuk a tiéd diesel, de nagy eltérés nincs gondolom.
Szíj le, tárcsa rögzít, le, fel az új szíj fel indít örül.
:D

Kompresszort és hűtő ventit miért kell venned?
Ha direktbe ráadod az áramot akkor sem kapcsol be a ventillátor?
Nem csak a nyomáskapcsolód rossz?

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44613) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Na a kocsim végre megkapta az új papucsokat :)
Végül Hankook K425 lett. gumiterminalon darabja 11500.- volt.
DOT 1416, szóval friss, de ezt vásárlás elött meg is kérdeztem.
Szerelő mondta, hogy a bal első kagylósra kopott és én mindig is onnan hallottam a hangokat.
Viszont ami még beugrott, pár éve lett lengéscsillapító cserélve és nem párban :(( , ez okozhatja ezt a problémát.
Most elviszem szerelőhöz, hogy állítsa be a futóművet meg nézzenek rá a lengéscsillapító érékeire.

(#44614) diablo1984 válasza kisgyerek85 (#44613) üzenetére


diablo1984
veterán

Lengèscsillapítót is csak párban cserèlünk, ha nem ugyanolyan kerül bele, akkor az is okozhat meglepetèst, èppúgy mint az eltèrő kopottságú pèldányok!

(#44615) rob210 válasza diablo1984 (#44614) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kimondhatjuk szerintem, hogy a futóműben szinte mindent párban kell cserélni, különben nem lesz egyenes futás, eltérő lesz a fékerő, vagy egyébb turpisságok, mint kerékkopás, etc. Etc.

Renault power

(#44616) diablo1984 válasza rob210 (#44615) üzenetére


diablo1984
veterán

Így igaz, ezèrt is írtam, hogy ezt is! Fèket is...

(#44617) speedydb23 válasza rob210 (#44612) üzenetére


speedydb23
senior tag

Én is csak pislogtam amikor közölte Csaba, hogy szar a tárcsa és a le-fel csere 15k lesz. Gondolom ez nem véletlen ennyi, hogy legközelebb ha viszem hozzá ő vegye az alkatrészeket és akkor vállal rá garanciát...

A klímakompresszor kuka, mert a középrész van kikopva és zörög az egész, a ventillátor meg kap áramot és forog is, de nagyon lassan és nem hűt lényegében semmit.

(#44618) just válasza gooool (#44584) üzenetére


just
aktív tag

Mind igaz amit a szerelőd mondott az 1.9-ről. Mindent végigzongoráztam vele amit leírtál, csak a turbót nem cseréltem mert előző tulaj újjal adta. Amúgy nincs gond a ceglédi márkaszervízzel.

Two things what i hate. People that can't count...

(#44619) diablo1984 válasza just (#44618) üzenetére


diablo1984
veterán

Jaja, ès a hajtókar csapágy is fullosan igaz, nem csak az 1,5 dci-re, hanem erre is! Turbó az turbó, idővel kopik...

(#44620) rob210 válasza speedydb23 (#44617) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az a ventillátor nekem gyanús.
Nem szokott Így tönkremenni.
Az vagy megáll vagy zörög, de Így ahogy Írod nem szokott.
Vedd már le a csatit és egy kábellel tápláld meg az aksiról direktbe.
Ha akkor nem pörög fel akkor csere valóban.

Renault power

(#44621) gooool válasza just (#44618) üzenetére


gooool
őstag

Az fincsi, akkor azt hiszem mellékben árulom majd a testem a 44-es szélén. :DDD
Holnap elvégzi kollégám a folyadékok és szűrők cseréjét, meg kap új első fékeket, ez biztos, a többi problémát pedig diagnosztizálni fogjuk, hogy aszerint léphessünk tovább. A hátsó futómű sok lehetőséget nem ad, hogy mi lehet a kopogás oka, viszont ez a fura vibráció...
Azért remélem nem most fog meghalni a turbó + kettőstömegű páros, mert akkor felgyújtom. :U

Egyébként köszönöm az információt! :) A hajtókarcsapágy lenne a legkisebb gond, ha kopogna...

Üdv, Balázs

(#44622) speedydb23 válasza gooool (#44621) üzenetére


speedydb23
senior tag

Azért a hajtókarcsapágy nem annyiban merül ki, hogy kopog aztán kész, annak sokkal több hozadéka van ha hosszútávon úgy használod.

(#44623) kalmanchris válasza gooool (#44621) üzenetére


kalmanchris
tag

Kettőstömegű bármikor jöhet, de figyelve sokat kibír. Ne gyújtsd fel, 19-re lapot húztál.

[ Szerkesztve ]

(#44624) gooool válasza speedydb23 (#44622) üzenetére


gooool
őstag

Most azon gondolkozom, hogy a hajtókarcsapágyat nem-e kellene most kicserélni...
7000 Ft a Mahle szett és akkor legalább tudom, hogy rendben van...

kalmanchris:
Igen, én alapvetően figyelek is rá, főleg, hogy nagyrészt tempomattal megyek országúton, de ki tudja az elődöm mit művelt. :)

Üdv, Balázs

(#44625) mycso válasza gooool (#44624) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

HK csapágy csere az nem olyan vad összeg, egy olajcsere alkalmával beleférhet. Olyan +25k körüli kiadás.
Viszon ha meg van indulva és úgy marad, akkor tud sokszázezres javítást generálni.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44626) tresh válasza gooool (#44624) üzenetére


tresh
addikt

1.9 nél én nem sűrűn találkoztam ilyen problémával :) Amúgy egy olajcsere alkalmával simán rá lehet nézni és ha gáz csere.

(#44627) alexander12


alexander12
aktív tag

2003 as 1.5 dci thaliában van ilyen kettőstömegű izé? 😃😃😃

kíváncsi, OP8T

(#44628) mycso válasza alexander12 (#44627) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44629) alexander12 válasza mycso (#44628) üzenetére


alexander12
aktív tag

Phú ,hála isten. Most olvasok róla mibe kerül😃

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#44630) rob210 válasza alexander12 (#44627) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez csak az újabb illetve nagyobb motorokban van.
Ha jól emlékszem a thaliát nem szerelték a 106 lovas DCI vel.

Renault power

(#44631) alexander12 válasza rob210 (#44630) üzenetére


alexander12
aktív tag

Neeeem ez csak 65 lovas.😃 A Lanosom 106 LE ,de az benzines 1.6os😃😃😃

kíváncsi, OP8T

(#44632) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Ez mitől lehet? Lehet, hogy már kérdeztem, de akkor még egyszer: [link]

Megjártuk Görögországot, kedd este értem haza, mire hazáértem, szerintem a kerékcsapágy kezdett el morogni... :) nagyobb sebességnél meg főleg jobbra kanyarodáskor. De néha nem morog annyira. Néztem gyorsan, NK lenne 5500/db es az elvileg elég jó. Skf duplája.

Amúgy szépen ment nagyon. Reggel beinditottam és le se állítottam egész nap a motort. Az Olympusra is felvittem a kis megcit :B

Kell olajat cserélnem meg üzemanyagszűrőt is. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44633) rob210 válasza FerNandor (#44632) üzenetére


rob210
Topikgazda

Stabilizátor rúd szilent, nekem az csinálta, ahogy tekered a kormányt elkezd feszülni.
Aztán amikor elforog a rúdon, akkor adja ki ezt a hajós kapitányok által jól ismert hangot.
:D :D :D

Renault power

(#44634) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Most álltam ki a szervizből, kollégám megnézte, leszervizelte az autót.
Lehet nem a legolcsóbb megoldás nálunk megoldani a dolgot, de kollégám 12 évnyi Renault-s múltja miatt úgy fest mégis.
Olajak, szűrők, első féktárcsa és betét, fagyálló, váltóolaj került bele, illetve fényt derítettünk a hátsó futómű kopogására, a kasztni motor felől érkező remegésére.
Ami a következő lépés tehát:
- egy szett hátsó szilent
- egy alsó és felső motortartó bak

A klímára is ránézett a kábelek voltak gányolva és rommá oxidálódva, így azt cserélte teljesen, ám még most se jó, azt javasolta, hogy a bakcserekor nézzünk rá a gázra, hogy van-e benne, ha nincs töltés, ha akkor se indul, akkor lehet a kábelhiba miatti hibakód miatt tilt, azt ki kell töröltetni.

Szóval ha Isten is úgy akarja nem lesz semmi baromi drága javítás rajta és gurulhatok önfeledten vele. :)
Egyébként volt gazdája, mert az első fékek szinte újak voltak, csak ugye hullámosra lett fékezve, meg a váltóolaj is elég jól nézett ki.

Üdv, Balázs

(#44635) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek meddig lehet halogatni ebben az esetben a kuplung cserét?
Kemény már a kuplung pedál, de én elközlekedek vele nem zavar, viszont néha elég beteg hangok jönnek elölről.
[link]

Elég húzós árban van a csere sajnos, és mivel nem sokat használom már a kocsit, így elhúznám ameddig csak lehet. Ezen a kuplungon nincs már mit vigyázni.
Közlekedhetek vele, anélkül hogy bármi más is károsodna a kocsiban? Valószínűleg a kinyomó csapágyam döglődik, de maga a tárcsa nem kopott, nem érzem hogy csúszna a kuplung.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44636) feka007


feka007
nagyúr

Sziasztok, ez a rádió beépíthető egy 20011-es Clio II-be szerintetek?

(#44637) ThodEE válasza feka007 (#44636) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha a mostani fej nincs hozzákötve a fogyasztás kijelzővel, kormány vezérlővel akkor simán.
96 os meganba, Kenwood KDC-3257UR cd usb van bent , volt is a kocsiban iso csatlakozó :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44638) feka007 válasza ThodEE (#44637) üzenetére


feka007
nagyúr

A szóban forgó Clio-ban semmilyen rádió nincs, gyárilag sem volt. :)

(#44639) ThodEE válasza feka007 (#44638) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor meg kell lesni hogy kábel van-e egyáltalán, ha van akkor hogy milyen csati van rajta, ha nincs kábel akkor kicsit macerásabb viszont még inkább beszerelhető :) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44640) rwin5 válasza Predator2 (#44635) üzenetére


rwin5
őstag

Nekem is elég kemény a kuplungom de szerelő azt mondta, hogy még bírja, én főleg városra használom szóval ha bedöglene teljesen max nem kell messziről vontatni :U Bár pont ma agyaltam rajta, hogy valamikor csak ki kellene cserélni, de 40e ft körül van az egész szóval annyira nem sürgetem

(#44641) csibor


csibor
őstag

Renault Megane 1ph2 1,6 16v Hosszbordás szíj felszerelésének van valami türkje? Szemrevételezés alapján a feszítő görgök fixek.

(#44642) rob210 válasza csibor (#44641) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y

Trükkje nincs, de nem fixek:)
KlÍmás? K4M700 as?

Mert akkor a főtengely szÍjtárcsához közelebbi azaz a hátsó feszÍtő egy 13 as csillagkulcsal mozgatható.
Ha magad felé húzod akkor lazul, ha elengeded értelem szerűen feszÍt.
Erről a görgőröl kell előszőr lehúzni a szijat utána el is engedheted, már csak ügyesen ki kell forgatni a szÍjat új szÍj fel és a feszÍtőre is rkd rá ott a generátorra kell utoljára rárakni.
MeglazÍtod a feszÍtőt, rárakod a generátorra az új szÍjat és elkezded tekerni a tárcsáját, hogy felugorjon teljesen.
Ennyi 10 perc kicseréli kezdőknek 20 perc.
:R

Renault power

(#44643) Predator2 válasza rwin5 (#44640) üzenetére


Predator2
addikt

Neked is érdekes hangok jönnek a kuplung miatt?

Neked benzines van, ha jól emlékszem. Nekem elég drágán mérik a szettet hozzá, és ebben még nincs benne a szerelés ára (bölcsőt is ki kell "robbantani" ). Eléggé meg kell bontani hozzá a kocsit. Arról nem is beszélve, hogy ki tudja mit találnak közben amit még cserélni kellene.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44644) csibor válasza rob210 (#44642) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm szépen :R Elszakadt, nem kellet leszedni. A felrakáshoz közben a nehezebb utat választottam. Levettem a generátort, azzal feszítettem vissza.

(#44645) rwin5 válasza Predator2 (#44643) üzenetére


rwin5
őstag

Ilyen mint a videóban nálam nincs, vagy nem tudok róla, de majd holnap megnézem. A szokásos kihaló kuplung hangot hallom, mint már más autóban is, amiért kemény kiad egy kis hangot mintha nyögne mikor nyomom vagy kiengedem.

(#44646) rob210 válasza csibor (#44644) üzenetére


rob210
Topikgazda

Rendben.

Viszont azt nem ártana tudni miért szakadt el.
Valami megszorult, vagy elöregedett a szÍj?
Csak azért, mert ha valamelyik csapágy hagyta el magát akkor az új szÍj is hamar elszakad.
Gondolom, nem ellenőrizted őket, illetve a főtengely szÍjtárcsát sem nézted meg, pedig azt ilyenkor kell, mert úgy jársz mint én.
:C

Renault power

(#44647) csibor válasza rob210 (#44646) üzenetére


csibor
őstag

Átforgattam a görgőket, akadás mentesek. 4 éves volt a Gates szíj. Már újkorában sem volt az igazi. Ha ez is megadja magát megy a szervizbe.

(#44648) kisgyerek85 válasza rob210 (#44646) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Na ha pont erről van szó akkor kérdeznék.
Én mindig szenvedtem a generátorszíjjal. Volt egy idő amikor más szerelőhöz hordtam, neki mondtam, hogy nyikorog a szíj indításnál, azzal megoldotta, hogy valamit meghúzott. Aztán akihez mostanában hordom Ő cserélt szíjjat, de télen megint nagyon elkezdett csúszni. Megcsinálta, mondja cserélt szíjjat. Mondom Zoli, de kb. 1,5 éve lett cserélve. Azóta az új szíjjal elment fél év, most tartunk a jelenbe és így nyáron is indítás után egy picit csúszik. Szoktam várni egy 20-30mp-et és csak azután indulok, hogy ne csússzon.
Na, de mi a rossz? Mitól csúszik egy szíj? Mi állítodik el folyamatosan amit anno a volt szerelőm mindig meghúzgált és ideig darabig jó is volt?

(#44649) speedydb23 válasza kisgyerek85 (#44648) üzenetére


speedydb23
senior tag

Könnyen lehet, hogy a főtengely szíjtárcsád lesz cserés, vagy csak mindig olyan szíjat veszel ami a polcon állt jó ideig, és ezek a szíjak öregszenek.

Ne gondold, hogy amit te megveszel szíjat azt előtte 1 héttel gyártották. :)

(#44650) kisgyerek85 válasza speedydb23 (#44649) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én nem veszek, ezt rá szoktam hagyni. Egy autósboltba is dolgozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.