Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) giigz válasza AMD Power (#21000) üzenetére


giigz
veterán

Nekem vajon a vezérlés hajtja a vízpumpát? Mert akkor legyen komplett csere, fő a biztonság :D Utána meg lehet hajtani ;]

[ Szerkesztve ]

(#21002) AMD Power válasza giigz (#21001) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt nem tudom sajnos. Rá kell kérdezni, nézni. Mert ha igen akkor azt is cseréld ki szerintem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21003) Babcola


Babcola
csendes tag

Sziasztok! Régen írtam ide, de most egy problémám lenne. ABS-es a Cliom és fékezéskor (nem minden esetben) szakaszosan visszarúg. Olyan mintha kopott volna és lenne valami a tárcsán, de az a baj, hogy új féktárcsák + pofák vannak elöl. Elötte is csinálta, de úgy voltam vele hogy a cserével majd ez elmúlik. Vajon mi lehet a baj? Amikor így kezd el fékezni a kocsi sokkal kisebb a fékerő, úgymond rá kell "pumpálnom" ,hogy elmúljon.

rob210: Szerintem már találkoztunk pár éve Szentendrén egy műhelyben amikor beázott a kocsim, és az alsó szőnyeget raktuk vissza. csak azért gondolom, mert az egyik YT-os videód, mint feltőltő egyezik a neved azzal akivel csinálva lett ez a dolog.( na ezt jól megfogalmaztam) :D De ha tévednék szólj.

(#21004) rob210 válasza giigz (#21001) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen.
A hoszbordás csak a generátort és a szervót hajtja.

Renault power

(#21005) giigz válasza rob210 (#21004) üzenetére


giigz
veterán

:R

És ez a hosszbordás, ami most van, az maradhat, vagy abból is muszáj új?

(#21006) rob210 válasza giigz (#21005) üzenetére


rob210
Topikgazda

Semmi sem muszáj.
Csak szar lesz hazatolni a kocsit, ha elszakad és nem lesz töltésed.
Ne 2.000.- akarj megspórolni.

Renault power

(#21007) AMD Power válasza giigz (#21005) üzenetére


AMD Power
titán

Vegyél abból is újat. Nem tétel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21008) giigz válasza rob210 (#21006) üzenetére


giigz
veterán

A legolcsóbb hosszbordásszíj készlet 14,4k Gates. 30% kedvezménnyel is 10k.

(#21009) rob210 válasza giigz (#21008) üzenetére


rob210
Topikgazda

1566 a generátoré és 1886 a szervóé.
Mert ugye ha E7J764 es a motorkódod akkor 2 külön szíj hajtja a dolgokat.
Ha meg nem akkor 3057 a generátor szervó közös ékszíjas verzió.

Szóval nem tétel.
Nem tudom te mit néztél, de biztos nem a tiedre valót.

Még annyi hogy a vízpumpa 11721.
A szíj a feszítővel pedig 15037.
És ezek kedvezmény nélküli árak!!!

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21010) giigz válasza rob210 (#21009) üzenetére


giigz
veterán

Ja igen, nekem 2 kell. De ezekhez a szíjakhoz nem kell ezek szerint görgő, csak a vezérműhöz? Mert akkor:

Dayco hosszbordás 1.100+1.300= 2.400
Dayco vezérműszíj készlet 10.500
Dolz vízpumpa 8.200

Ez így összesen 21.100 Ft, azt hiszem elég baráti :)

:R

(#21011) wertigo1984 válasza giigz (#21010) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nekem csutortokon csereltek valami jeladot, mert egyszer indult egyszer nem. Azt hittem hogy a gyertya es gyujtokabel csere megoldja ezt a problemat, de nem. Amikor inditottam megforgatta, a szukseges lampak is visszajeleztek de a motor nem indult. Gondoltam meg arra is, hogy a tankban levo uledek eltomitette a benzincsovet es nem kap naftat. Apropo letezhet hogy regi Renaultoknal muanyag a tank? Mert nekem ugy tunt hogy az. :F
Elvittem elektromoshoz, elmondtam hogy mi van vele, belenyult es matatott a motornal alul, a masik krapek rainditott. Tegnap hoztam el, es mindennel egyutt fizettem neki 12-t.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21012) giigz válasza wertigo1984 (#21011) üzenetére


giigz
veterán

Felső (főtengely) holtponti jeladót cseréltek? A benzintank meg műanyag, mi más lenne? :D

(#21013) wertigo1984 válasza giigz (#21012) üzenetére


wertigo1984
őstag

Asszem igen. :F :K Azt hittem hogy a legtobb autonal alu a tank.

(#21014) giigz : passzolom :R , de mondta a srac hogy van tobbfele. Csak annyit mondtam neki, hogy nem erdekel hogy mennyi de a jobbik minosegut rakja bele.
''beindítás után pár másodperccel lefullad...''--ezt nekem kb minden harmadik inditasnal produkalta. Most hogy kicserelte, kb fel mp es poccre indul. Szeretem ezt a kis francia Sz..t :C :R

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#21014) giigz válasza wertigo1984 (#21013) üzenetére


giigz
veterán

Nem tudom pontosan, én valamiért műanyagra emlékszem. Majd mindjárt megmondja valaki, ha tudja :D

Azt nem tudod esetleg, hogy milyen márkájú jeladót raktak bele? Mert lehet, hogy nekem is cserés lesz, igaz nekem még simán indul, csak kb. havonta 1x van olyan, hogy beindítás után pár másodperccel lefullad...

(#21015) tresh válasza giigz (#20999) üzenetére


tresh
addikt

Ahogy írták nem árt :)

Jé AMD is él is virul :D

(#21016) rob210 válasza wertigo1984 (#21013) üzenetére


rob210
Topikgazda

műanyag megnyuktatlak előírás, 94'től.
Ha jól emlékszem.

Renault power

(#21017) Dareios 86


Dareios 86
csendes tag

Sziasztok! Van egy 2003 as évjáratú 1.5 DCI Renault Thalia-m 148e km van a kocsiban,most esett át egy nagy szervizelésen.Fel lett újítva 4 porlasztó,a magasnyomású szivattyú új,(mert a régi tönkre ment és nem lehetett már javítani.),új magasnyomású csövek,új gázolajszűrő,4 új izzítógyertya,új vezérműtengely jeladó.Hát igen az előző gazdája szerintem eléggé elhanyagolta szegényt,és így 1.5év használat után jött ki a szivattyú és porlasztó hiba,eddig csak tankoltam meg a kötelező szervizelés volt elvégezve rajta,télen is pöcre indult úgy hogy a hold volt a garázsa :).Szóval így hogy beleöltem majd 400e ret így nem tudom hogy mint csináljak az autóval?Szerintetek adjam el, vagy tartsam meg,a szerelő szerint így simán elmegy még akár 200e km-t is. :F

(#21018) FRENK1988 válasza Dareios 86 (#21017) üzenetére


FRENK1988
veterán

El ne add ha már rendbe tetted. Foleg ugy nem ha ismert az előélete vagy te vagy az első gazdája

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21019) rob210 válasza Dareios 86 (#21017) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha ezt mind megcsináltattad és el akarod adni akkor szólj:D

Renault power

(#21020) tresh válasza rob210 (#21019) üzenetére


tresh
addikt

Igen én is vevő vagyok rá :D

viccet félre téve ne vedd sértésnek de elég buta lennél ha ezek után eladnád.. ha karban tartod ezek után nem 200k hanem 2 szere ennyit fog elmenni :)

(#21021) Coyot válasza Dareios 86 (#21017) üzenetére


Coyot
őstag

Én is ebben a dilemmában vagyok, bár én végre találtam egy komplett motort bele 150 ért új porlasztókkal (még garisak), jó állapotban.

Má' nem

(#21022) tresh válasza Coyot (#21021) üzenetére


tresh
addikt

ha az autó minden más tekintetben kifogástalan és hosszútávra tervezel vele nincs min gondolkodni

(#21023) ThodEE


ThodEE
őstag

Kellene nekem olajpumpa lánc, hol találok jó áron lehetőleg úgy hogy keddre megjöjjön :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21024) rob210 válasza ThodEE (#21023) üzenetére


rob210
Topikgazda

olajpumpa lánc?
Mibe kell?

Renault power

(#21025) ThodEE válasza rob210 (#21024) üzenetére


ThodEE
őstag

Renault megane I 1996 1.4e 8V ferdehátú :R
Pontos motorkódot most nem tudok mert a szerelőnél van a vas forgalmival együtt :B
Laza már a lánc most hamár szét van borítva a vas vízpumpa vezérlés stb miatt akkor már kikéne cserélni :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21026) rob210 válasza ThodEE (#21025) üzenetére


rob210
Topikgazda

:F Ezzel most megleptél.
Nem is tudtam, hogy láncos az olajpumpánk, mert ugyan olyan a kocsink ezt már megbeszéltük, csak az enyém zöld:D
De mindjárt meglesem a szervizkönyvet.

Renault power

(#21027) rob210


rob210
Topikgazda

Na a meglepetésem továbbra is tart.
Most már kíváncsi vagyok mire jut a szerelőd, mert hogy a mi gépünkben nincs lánc az olajpumpánál.
Én úgy tudtam, hogy két fogaskerék van és fogaskerék hajtáson keresztül kapja a hajtást.
Szóval nem tudom, hol van ebben lánc, de most már bazi kíváncsi vagyok.

A szervizkönyvben is úgy van ahogy én tudtam.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21028) Coyot válasza tresh (#21022) üzenetére


Coyot
őstag

Folyamatosak az elektromos hibajelzések (légkondi hiba, gyújtás hiba, meg csupa finom dolgok amik amúgy nincsenek is az autóban :D ), gyakorlatilag állandósultak már mióta legutóbb ide írtam. Valószínű hogy valahol a kábel-kábelek csatlakozások adták meg magukat, vagy csak simán megtört valahol az autóban levő kétkilóméter madzag.

Ez azért jó mert ugye szét kell mindent bontani hogy kiderítsd hol a hiba, ebbe már egyik szerelő meg villamossági szakzseni sem ment persze bele, mert lehet több nap lesz ha nincs szerencséje és az nem kevés munkadíj lenne. Szerelőm már járt így pár autóval így, azt ajánlotta cseréljem a teljes kábelrendszert az autóban mert olcsóbb és sokkal gyorsabban megvan.

De igazság szerint lassan megszokom hogy világít a hibajelző, lehet hogy így marad aztán le van szarva, hetente kiütöm a hibakódokat, 1-2 napig tiszta aztán megint jönnek szépen lassan.

Ezen kívül jelenleg nincs más nagyobb hiba ( lekopogtam ), gumik újak, motor szépen jár, kicsit nagy az előgyújtás azt mondták rá, de olyan szépen egyenletesen jár hogy csak na, és még a hűtőrendszerben sincs nyomás :C

1,5 év alatt most van az autó olyan állapotban hogy nem félek annyira beleülni, így valszeg marad. A legtöbben azt mondták addig adjam el míg ilyen jól megy és jó árat kapunk érte :D

Má' nem

(#21029) tresh válasza Coyot (#21028) üzenetére


tresh
addikt

Hát van az úgynevezett mulitméter eszköz amivel nem kell lebontani az autót feleslegesen (minden villamos szakinak van ) és szépen ki lehet méregetni és ahogy mondták sajnos az nem biztos hogy 1 napos meló de jobban megéri mint kábelköteget cserélni ugyan is az nem olcsó mulatság...és legvégső esetbe kéne annak neki futni.. először is ilyen dolgokhoz jönne jól egy gyári hibakód olvasása a clip-el és utána ha meg vannak a hibák javítva vannak egy gyors törlése a hibáknak majd idővel elválik hogy újra jelezni fogja e avagy sem..pl légzsák visszajelzés ált csati hiba szét jön elmozdul és ez ugyan úgy lehet pl a klímánál is hogy egy két csati nincs a helyén rendesen..és így tovább tényleg tökölős munka de sok 10ezret lehet vele spórolni (pl elkerülöd a felesleges alkatrész cserét)

(#21030) Coyot válasza tresh (#21029) üzenetére


Coyot
őstag

Na igen pont ez az hogy klíma hibával van tele, egy a gond: az autóban nincs klíma és nem is volt, így marha nehéz javítani bármit is :) de nem csak klíma hiba van, akad mindenféle okosság szép számmal általában 1-2 hiba van de azok tipikusan ilyen nem létező klíma és társai. Gyári clipet használunk természetesen.

Kiméregetni ki lehet de ha menet közben mozdul úgy egy kábel ami a hibát okozza akkor méregethetünk naphosszat, mert álló helyzetben nincs hiba. Menet közben ahogy zötykölődünk villan fel az elektromos hiba jelzés.

Csatlakozók rendben vannak azokat már átnéztük.

Remélem így érthetőbb :)

Má' nem

(#21031) ThodEE válasza rob210 (#21027) üzenetére


ThodEE
őstag

Én a saját szememmel láttam, és fogtam is hogy valóban laza, :Y
Lehet akkor az máshova tartozik és azért nem találunk hozzá alkatrészt? :DDD

Baloldalt van a lánc, mihez kapcsolódhat ha nem olajpumpa :F :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21032) tresh válasza Coyot (#21030) üzenetére


tresh
addikt

Akkor ott ecu gond lesz ;)

(#21033) rob210 válasza ThodEE (#21031) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát baszki adj egy motorkódot, mert így tuti a kardomba dőlök.
Tegnap 3 szor átolvastam a szerelési könyvet de nem találtam benne lánc leírást.
Szóval ötletem sincs.
A neten viszont a fridcarnál találtam ilyet, hogy olajpumpa lánc :F :F

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#21034) Coyot válasza tresh (#21032) üzenetére


Coyot
őstag

Két computer volt benne, mindegyikkel hibádzott, már csere előtt is. Így nem tartom valószínűnek hogy az lenne. Kellene hozzá más tünet is, nemde?

Má' nem

(#21035) tresh válasza Coyot (#21034) üzenetére


tresh
addikt

Ha olyan hibákat ír ki az ecu ami nem is létezik fizikálisan a kocsiban akkor ott mindenképp nagy gubanc lehet. Az eredetivel megegyező típusú ecu-t kapott a kocsi ? Volt törve a tűtű ? Mert ez engem is érdekel elég sokat foglalkozok mostanában a röncikkel.. de ilyet még én se láttam hogy hogy olyan hibát dob ki az ecu ami fizikálisan nincs is jelen..diag mit mondott ? hibakódok ?

rob210: lehet ővé még az r19ből jött 1.4-ssel van szerelve mert ha jó emlékszem azt írta 96 os a gép 95-ig gyártották az r19-et és lehet annál láncos a cucc bár kétlem

[ Szerkesztve ]

(#21036) Coyot válasza tresh (#21035) üzenetére


Coyot
őstag

Többen is mondták, hogy akkor szokott ilyen hiba lenni, amikor elfáradnak a kábelek, és borításon nem is mindig látszik, de meg van törve, vagy esetleg egy 1000-ed másodpercre testel a kopott kábel a csatornában valahol, így az ecu ugy érzi mintha ilyen hiba lenne. Ezt elképzelhetőnek tartom mert a hibák mindig egyeznek (csak nem tudom fejből őket, a légkondi az biztos volt ezenkívül még talán 2 féle). 1-2 hetente ütjük ki a hibát majd legközelebb megnézem pontosan mik voltak.

Má' nem

(#21037) ThodEE válasza rob210 (#21033) üzenetére


ThodEE
őstag

Mint említettem a forgalmi a srácnál, de alkatrész szerdára itt van, ha visszakaptam a gépet akkor leírom :)

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21038) giigz


giigz
veterán

3.750-ert tudok venni a markaszervizbol injektor talpat, esetleg valakinek ötlet?

(#21039) tresh válasza giigz (#21038) üzenetére


tresh
addikt

megveszed?! :P :U

(#21040) giigz válasza tresh (#21039) üzenetére


giigz
veterán

Ja, nem sok valasztasom van... :D Es ez meg nem is olyan rossz ar, bontoban 500 Ft, de postaval egyutt az 2,5k ez meg benzinnel egyutt 5k, de legalabb vadi uj.

(#21041) tresh válasza giigz (#21040) üzenetére


tresh
addikt

no meg bontott cucc lutri mindig :)

(#21042) giigz válasza tresh (#21041) üzenetére


giigz
veterán

Lealkudtam 3.000-re, és majd szerdán jön meg :D

(#21043) tresh válasza giigz (#21042) üzenetére


tresh
addikt

na fejlődik az üzleti képességed és ez nem csak neked jó hanem végre az autódnak is :DDD

(#21044) attilav2


attilav2
őstag

Felhívtam az alkatreszdepo.com-ot, csak akkor tudnának megfelelő zárbetéteket válogatni az autóba ha felvisszük pestre magát a kocsit is, azt mondta nem elég a kibontott zárbetéteket felvinni nekik.
Viszont van nekik nagyon sok fajta betétjük és össze is tudják lamellázni őket. Én arra gondoltam hogy két betétet a jobbelsőt és a csomagtartóét cserélni, a balelső pár éve lett cserélve, a gyújtáskapcsoló még jó. Az ajtózárakat meg össze lamelláztatni a gyújtáskapcsolóval, s így megint egykulcsos lesz. A gond csak az hogy
elég költséges egy pesti oda vissza út,
persze ha viszonylag hosszútávra megtartanánk még
az autót akkor megéri megcsinálni a zárakat. Vajon a kubontott zárbetétek + a kibontott gyújtáskapcsoló tényleg nem elég mintának hogy milyen betétek kellenek? Hogy ne kelljen már a fővárosba zarándokolni az autóval. Mert arra gondoltam ha a minta alapján adnak két betétet -balelső meg csomagtartó, és szépen össze lamellázzák a gyk-val, akkor itthon csak vissza rakja ismerős karosszériás, és meg van spórolva egy pesti út benzinköltsége.
Valaki tud több infót adni a Megane I zárbetéteiről? Tényleg nem elég mintának a kiszedett zárbetét?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21045) giigz válasza tresh (#21043) üzenetére


giigz
veterán

A nívópálcát is 12,6k-ról alkudtam le 10k-ra :DDD Az óracsoportot meg 6k-ról 4k-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#21046) attilav2 válasza ThodEE (#21025) üzenetére


attilav2
őstag

Jók benne az ajtózárak ill. zárbetétek? Nekünk is pont ilyen kocsink van.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21047) Coyot válasza giigz (#21045) üzenetére


Coyot
őstag

Azzal a nívóval mondjuk pont átbasztak szerintem :D , nem tudom pontosan milyen Renaultod van, de én 3 ért vettem az 1,5 dci-be, 1,9 hez is ennyiért adott a gyerek.

Már az alkuból arra következtetek hogy használt vagy bontott cucról van szó, ha nem akkor én kérek elnézést :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#21048) FRENK1988 válasza Coyot (#21047) üzenetére


FRENK1988
veterán

vadi új gyári originál Renault :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21049) Coyot válasza FRENK1988 (#21048) üzenetére


Coyot
őstag

akkor jó, bontósért nagyon durva ár lenne.

mondjuk én nem adnélk 10 ezret egy műanyagdarabért az tuti
:D

Má' nem

(#21050) FRENK1988 válasza Coyot (#21049) üzenetére


FRENK1988
veterán

én csak 6ot adtam egy díszlécért :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.