Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) speedydb23 válasza rob210 (#45347) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nálam is 4,8 liter megy az 1.5dci Clioba.

(#45352) Tom5 válasza _NCT (#45350) üzenetére


Tom5
addikt

Legjobb lenne egy Fehérvári szaki :DDD , de köszönöm az infót!

(#45353) Pecc válasza rob210 (#45347) üzenetére


Pecc
őstag

4,5-el neked maxon van a nívópálcán az olaj?
Ilyen olajszűrőt használok:

(#45354) Skizz


Skizz
addikt

Na megvan az elso idegesito hibaja a clionak. A szelvedo fujo szellozonyilasa/annak a rogzitese cicereg az uthibakon, sajna eleg hangosan. Maga a hosszu szellozorostely kozepen el van torve, de megnyomkodva nem ad hangot... Tipushiba onnan az idegesito hang, vag egy uj rostely megoldhatja a gondot..?

(#45355) mihione


mihione
őstag

Lassan kezd helyreállni a gépezet :DD



Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#45356) diablo1984 válasza mihione (#45355) üzenetére


diablo1984
veterán

azért a lámpafóliáért csúnyán meg fognak hágni.....

értékelhető minőségben ki lát az égő azon keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#45357) speedydb23 válasza diablo1984 (#45356) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nem beszélve arról, hogy véleményem szerint ízléstelen is ez a fólia.

Nekem pont, hogy az jön be, amikor "kristály" üveg lámpa van elől, és semmi torzítás.

[ Szerkesztve ]

(#45358) diablo1984 válasza speedydb23 (#45357) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja, este néha azokkal sem lehet látni, nem hiába vannak a nightbraker és társai izzók, de hogy még színes fóliával még tompítsam is a fényt, mert az csini, azt én sem tudom értelmezni, de valszeg az első rendőr akinek szemet szúr és rossz napja van, ő sem fogja értelmezni és magával viszi a rendszámot is!(index is a fólia mögött van, balesetveszélyes teljesen)

(#45359) mihione válasza diablo1984 (#45358) üzenetére


mihione
őstag

Teljesen jol vilagit,es siman latszik az index.Ez egy atlatszo folia egyebkent csak a fenytores szinezi meg.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#45360) mycso válasza mihione (#45359) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem jól néz ki, fóliástul együtt.

Mennyi van rajta ültetve?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45361) diablo1984 válasza mihione (#45359) üzenetére


diablo1984
veterán

az jó, bár attól még teljesen szabálytalan! nem bántásból írtam, de a rendszámot is lekaphatják miatta!

(#45362) Pecc válasza mihione (#45355) üzenetére


Pecc
őstag

Vagány kis verda, jó állása van. Gratula :R

(#45363) mihione válasza diablo1984 (#45361) üzenetére


mihione
őstag

Hat ha ugy van inkabb letepem ahogy megallitanak :'D
-60/45 elvileg de sztem hatul tobb joval.
Koszonom!Aztan bizok benne h nem csesztetnek erte.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#45364) diablo1984 válasza mihione (#45363) üzenetére


diablo1984
veterán

:C

a hátsó ültetés kevesebb szokott lenni, gondolva a csomagtartót ha használni akarják dolgokra. nálam is a passaton olyan szett volt, asszem az első hátsó között volt 1,5-2cm, de mégsem tűnt úgy mintha pucsítana!

(#45365) mihione válasza diablo1984 (#45364) üzenetére


mihione
őstag

Eddig ennek is feljebb volt,de eltort a rugo es sikerult szerezni bele masikat,csak ez rovidebb joval,viszont ami durva h kenyelmesebb :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#45366) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes beruházni egy 2001-es benzines scenic-re? 1.6/2.0 vannak a kiszemeltek listáján. Mikre kell figyelni ezeknél az autóknál? Milyen költséges tételei vannak?

Köszönöm szépen előre is!

(#45367) Skizz válasza motoflug (#45366) üzenetére


Skizz
addikt

Hello,

Nem vagyok szaki, de amennyire tudom, nagyon rohadnak, tán küszöböknél főleg.

(#45368) motoflug válasza Skizz (#45367) üzenetére


motoflug
őstag

Köszönöm!

Az alkatrészárak tényleg olyan durvák, mint, amit hallottam? Állítólag egy halom dolgot csak egyben lehet cserélni, ami miatt költségesebb a dolog, de ezt nem tudom sajna.

(#45369) diablo1984 válasza motoflug (#45368) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem nincs benne semmi drágaság, én a 99es lagunámban már mindent cseréltem és nem volt szokatlanul drága az alkatrész, sőt olcsó és átlagos kategória. a scenic is torziós hátsó hidas szerintem, ha az megcsuklik, akkor 50-70ezer forint és 10 évig nincs a hátsó futóművel gond, első futóműben minden cserélhető, nem tudom, hogy mi más lehetne csak egyben dolog.

(#45370) motoflug válasza diablo1984 (#45369) üzenetére


motoflug
őstag

Talán a fékekkel kapcsolatban volt valami, hogy ABS jeladóval együtt cserés, de nem akarok hülyeségeket beszélni, nepitelet sem annyira vészes egyébként. Meg még talán az elektronikai nyűgökről lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#45371) Skizz válasza motoflug (#45370) üzenetére


Skizz
addikt

bardiauto.hu-n 5 perc alatt végig lehet futtatni mindent, ami cserélendő lehet, akár biztos ami biztos alapon, akár mert kopóalkatrész. :)

(#45372) rwin5 válasza speedydb23 (#45357) üzenetére


rwin5
őstag

a fólia nekem sem jön be, attól eltekintve nagyon egyben van

(#45373) motoflug válasza Skizz (#45371) üzenetére


motoflug
őstag

Wow. Ez jó ötlet volt, összehasonlítottam, nem tűnik átlagon felülinek. :R

(#45374) diablo1984 válasza motoflug (#45370) üzenetére


diablo1984
veterán

a jeladó gyűrű az agyon van, nem tudom, hogy az külön kapható-e(rá van préselve a hátsó biztosan), de ahhoz képest, hogy a passatomnál anno lerohadt a gyűrű és az is csak aggyal együtt kapható volt(hátsó tárcsafékes, abs-es), ami még ráadásul egyben volt a féktárcsával, na az a durva! az abs gyűrű a lagunán anyagból van, szerintem nem tud elrohadni, a passaton lemezből volt préselve, elrohadt és a vevőjét is szétütötte.....

innen nézve a renault egyszerű technika!

(#45375) Skizz válasza motoflug (#45373) üzenetére


Skizz
addikt

Nem is gáz, ha nagyjából tisztában vagy árakkal, ha esetleg túlbuzgó a szerelő és midnenből a legdrágábbat szeretné. :)

(#45376) motoflug válasza Skizz (#45375) üzenetére


motoflug
őstag

& diablo1984 :R

Na igen, valószínűleg bennem van a hiba, de nagyon nehéz ez az autóvásárlás téma. Nehezíti a dolgomat, hogy rengeteg autó tetszik, nehezen zárok ki egy-egy típust, de nemrég Németországban láttam egy dupla panorámás szolid 17-es felnis Scenicet (~2001-es), és teljesen belezúgtam. Erről a típusról tudom elképzelni, hogy kiszolgál sokáig, de a sok vegyes információ miatt elkezdtem "megbízhatóbb" technikájú autókat nézni, mint pl. Civic, Mondeo, stb. Azonban a scenic számomra non-plus ultra, már ami a küllemét/kényelmét illeti, eleve jobban vonzanak az egyterű autók. Szóval nem egyszerű, kicsit magamnak is generálom a feszkót, de szeretnék biztosra menni, mert azért nagy utakra mennénk. :)

(#45377) Skizz válasza motoflug (#45376) üzenetére


Skizz
addikt

Hát egy ilyen öreg autótól azért márkától függetlenól nem szabad elvárni, hogy egy kezdeti nagyobb ráfordítás után még évekig problémamentes lesz. Azért bármi tönkremehet rajta, de amennyire én tudom, az ilyen korú Scenic rákfenéje a rozsda. Egy 17-es felni meg egy ilyen jószágon nem épp racionális választás. Drága, sérülékeny gumik és szétverik a magyar utak a futóművet meg a derekadat.

Megbízható technikának Mondeo? Háát... :D

(#45378) motoflug válasza Skizz (#45377) üzenetére


motoflug
őstag

Tulajdonképpen, ha tényleg nem akarnék lukra futni, akkor vennék egy swiftet, de egyszerűen azzal nem tudok azonosulni, és ezzel nem szeretnék megbántani senkit, de számomra nem egy szépség.
A felnire: persze racionálisan én is hagynám a francba, vagy max 16-os, de basszus milyen szép már: [link]. ;]
Tudom, hogy nem úszom meg költségek nélkül, ha ennyi idős autókban gondolkozom, bármi is legyen, de ez bármivel így van, ha autót vesz az ember. Cserébe végtelen opció megnyílik.

(#45379) rob210 válasza motoflug (#45376) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az említett 2001es phII-es scenicet csak ajánlani tudom.
A rohadást felejtsd el, ha nem volt törve nem rohad, azaz ha rozsdás a kocsi azonnal ott is kell hagyni.
A phI-es volt ami szeretet a küszöböknél korrodálni. 1999-előttiek.

A hosszú utakra a 2.0-ásat ajánlom, trafók legyenek jók (denso, beru) és kivisz a világból.
A fogyasztása nem lesz túl baráti, de egy "magas" egyterűnél teljesen elfogadható 9 körüli, lábfüggő fogyasztás.
1.6-al is veheted, csak akkor nyugdíjas tempóra számíts, azzal lényegesen rosszabbúl fog gyorsulni, főleg klímával és nem fog sokkal kevesebbet enni.

A 17- col szerintem sok alá, de mindenki pénztárcája szerint ;) (futómű nem fogja szeretni)

Mondeot én megbízhatónak nem nevezném rengeteg hibája van, már ha a hasonló korúakról van szó, és azok valóban rohadnak is a fenék lemeznél, meg a küszöbnél.

A scenic egyetlen nagy hibája a fűtés motor előtét ellenállása az szinte mindnél beszarik egy idő után.
De javítható, az is.

Én merem ajánlani, hihetetlen praktikus, igásló átlagon felüli kényelemmel.
Ha rxest veszel akkor digit klíma is elérhető.

Renault power

(#45380) Skizz válasza motoflug (#45378) üzenetére


Skizz
addikt

Ajj de finom ez a bőr. :R

(#45381) motoflug válasza rob210 (#45379) üzenetére


motoflug
őstag

Az 1.4-es teljesen felejtős ehhez a kasztnihoz, ugye?

(#45382) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Debrecenben melyik bontót ajánljátok Megane II alkatrész beszerzésre?
Előre is köszi!

(#45383) rob210 válasza motoflug (#45381) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nagyon hegyre csak egyesben megy fel pl.
Az gyenge hozzá rövid a váltó pályán halott pörög mint az állat sokat fogyaszt.
Az csak nagypapiknak való faluba piacozni.

Renault power

(#45384) diablo1984 válasza Gyurike (#45382) üzenetére


diablo1984
veterán

taskó autóbontót, vagy a mikepércsi úti bontót(itt biztosan bontanak m2-est, max angol)! szerintem még a Csaba-car-ban is bonthatnak, de oda ritkán futok be, mert mondhatni veszett drágák a cuccok tőlük!

(#45385) motoflug


motoflug
őstag

Egyébként pont Debrecenben néztem egy Scenic-et. Ha esetleg arra esne a választás valami csoda folytán, akkor tudtok ajánlani jó szerelőt ott?

(#45386) gkawka válasza motoflug (#45378) üzenetére


gkawka
tag

Hogy az a kormány de gusztustalanul lemállott... A mi Megane-unk is ilyen volt a bőrözés előtt, azóta finom tapintású és határozottan kellemesebb látvány, megérte azt az 1.100 Ft-ot :DDD

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#45387) diablo1984 válasza gkawka (#45386) üzenetére


diablo1984
veterán

1100?

(#45388) motoflug válasza gkawka (#45386) üzenetére


motoflug
őstag

Milyen bőr lehet az 1100-ért? :Y Én 10-15-ért láttam kormánybőrözést mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#45389) Tom5


Tom5
addikt

Az enyém is málik...vmi jo kormány védőt tudtok ajánlani?

(#45390) gkawka válasza diablo1984 (#45387) üzenetére


gkawka
tag

Egyenesen csájnából, természetesen nem valódi bőr és nekem kellet felvarrni, de már több mint egy éve tökéletes arra amire vettem. Link
Neten lehet youtube videót megnézni h mire kell figyelni a varráskor.
Ha évente cserélni kellene, mint ahogy nem kell, akkor is megérte volna : ) ha nem felejtem el majd lövök képet a végeredményről.

[ Szerkesztve ]

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#45391) motoflug válasza gkawka (#45390) üzenetére


motoflug
őstag

Ez zseniális. Oké, nem vetekszik egy rendes bőrrel, de DIY alapnak kiváló egy középkategóriás autóra.

(#45392) diablo1984 válasza gkawka (#45390) üzenetére


diablo1984
veterán

kíváncsi vagyok rá, mert nekem is a lagunában a felső részét szétsütötte már a nap és a felülete elmállott(az az érdekes, hogy csak ott, varrástól varrásig, a többi 3/4-ed részén semmi málás nem tapasztalható, biztos immunhiányos volt a marha amiből az a rész készült! :DDD

(#45393) gkawka válasza diablo1984 (#45392) üzenetére


gkawka
tag

Fényallergiás halott marha :DDD

Akkor lövök képet, megpróbálom nem elfelejteni

Jah, még annyit h elsőre felvarrni durván másfél óra volt, de a vége felé már elég gyorsan ment, a második kormány azonnal már flottul ment volna : )

[ Szerkesztve ]

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#45394) motoflug válasza gkawka (#45393) üzenetére


motoflug
őstag

Én rendelek is egy ilyet ajándékba. Nem tudsz még hasonló alis csodákat autóba? :D

[ Szerkesztve ]

(#45395) gkawka válasza motoflug (#45394) üzenetére


gkawka
tag

Az Ali maga a csoda : )

csomagtartóba háló, h ne csúszkáljanak a cuccok: link

beltér világításhoz LED: link

szilikon foglalat a kulcshoz: link

tablet tartó a hátsó utas részére: link

Ezek amiket én személy szerint használok : )

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#45396) Tom5


Tom5
addikt

M1Ph2 kormánya milyen átmérőjű? (légzsákos ha ez számít)

(#45397) Skizz


Skizz
addikt

Na, ma motozás közben kicsit megnyomtam a légszűrőházba menő szívócsövet, és akkor vettem észre, hogy a ház tövénél el van vágva, csak kb. 1 centin van összekapcsolva még a két vég, így aztán onnan szívja közvetlen a levegőt a házba. Ez miez, valami hülyegyerek tuning lehetett? És ez baj, ki kéne cserélni?

(#45398) Skizz válasza gkawka (#45395) üzenetére


Skizz
addikt

Beltér világításba a pilács az univerzális vajon? Clio II-be lenne.

(#45399) gkawka válasza diablo1984 (#45392) üzenetére


gkawka
tag

Na lőttem képeket
1
2
3

@Skizz:
különböző méretű ilyen izzók vannak, nekem a linkelt kell, nincs infóm hogy Clio II mit igényel

[ Szerkesztve ]

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#45400) diablo1984 válasza gkawka (#45399) üzenetére


diablo1984
veterán

ez a 2 dolcsis cucc? nem csúnya, annyit megér! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.