Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) meroly válasza Ebit (#4000) üzenetére


meroly
veterán

Akkor még talán én is meg tudom csinálni :B

Impossible is nothing

(#4002) tibi666 válasza meroly (#3999) üzenetére


tibi666
senior tag

nekem mercedes márkaszervizben olcsóbban csinálták, nem tudom kihez hordod a kocsidat.

(#4003) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyobb fékezésnél remeg-rázkódik a kormány! Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4004) biker válasza AMD Power (#4003) üzenetére


biker
nagyúr

futómű :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4005) ABE válasza AMD Power (#4003) üzenetére


ABE
őstag

Féktárcsára tippelek, Twingón volt ugyanilyen, be kellett szabályozni a tárcsát, mert csöppet hullámos volt a felülete. Megpróbálhatod még azt is, hogy egymás után néhányszor nagyobb sebességről hosszú intenzívet fékezel, kisebb egyenetlenségre ez is gyógyír lehet.

(#4006) tkazmer válasza AMD Power (#4003) üzenetére


tkazmer
addikt

esetleg még a gumi lehet nagyon elhasználódott, bár akkor nem feltétlenül csak fékezésnél rázkódna

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4007) tibi666 válasza ABE (#4005) üzenetére


tibi666
senior tag

szerintem is. e39 bmw-knél típushiba, egy nagyobb fékezés után már ütnek a féktárcsák.

(#4008) Ebit válasza meroly (#4001) üzenetére


Ebit
addikt

Bárki megtudja,nem egy ördöngösség.

A thalia klub oldalon,képekkel együtt megvolt a menete,talán,a megane oldalon is megtalálható.

(#4009) nemma


nemma
addikt

Eladóvá vált az autóm. Nem szar, csak külföldre megyek...
Katt, ha látni szeretnéd a hirdetést. Nem tudom szebben linkelni a képet :F

[ Szerkesztve ]

(#4010) ABE válasza nemma (#4009) üzenetére


ABE
őstag

:Y :F

(#4011) nemma válasza ABE (#4010) üzenetére


nemma
addikt

Tudoooom :F
Imádom, meg gyönyörű, ezért csak igényesnek adnám, de semmiképp nem akarom, hogy itthon rohadjon, az nem tesz jót neki... :(

(#4012) ABE válasza nemma (#4011) üzenetére


ABE
őstag

Merre, hogyan, meddig, miért mész? Vagy ez nem publikus?

(#4013) AMD Power válasza tkazmer (#4006) üzenetére


AMD Power
titán

A gumik jók elméletileg. Arra leszek kíváncsi ,hogy ha fent lesznek a nyári gumik vajon akkor csinálni fogja-e.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4014) nemma válasza ABE (#4012) üzenetére


nemma
addikt

Az túlzás, hogy nem publikus, de inkább privit írok :)

(#4015) AMD Power válasza nemma (#4009) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon szép ez az autó. :R Ismerősöknek szólok hátha érdekel valakit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4016) meroly válasza AMD Power (#4003) üzenetére


meroly
veterán

Nálunk hasonló volt a helyzet, meg ha 130 körül mentem akkor is nagyon rángatott aztán elől valami gömb-csukló akármicsodát cseréltek benne. Én láma vagyok hozzá, de gondolom ti tudjátok miről van szó.

nemma: szép ez a kis röncsi és megnyugtat, hogy ennyi idősen még így is meg vagy vele elégedve, remélem a mi clionk is megéri ezt a kort (és én is szőrös fejjel) :)

Ebit: majd jövőre körbejárom a témát, köszi.

A szerelőben viszont - nem tudom miért - de bízom. És ezt remélem ő is érzi, mert falura költözött de még mindig hozzá visszük a kocsit, eddig itt volt az utca végében. Szóval csak nem akar átvágni. Megnéztem a neten ez a klímatisztítás mindenhoz 9k körül van. Na sebaj, majd jövőre már én bütykölöm :)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4017) nemma válasza AMD Power (#4015) üzenetére


nemma
addikt

Köszi, az jó lenne, mostanában küldöm el majd olajcserére meg futóműbeállításra, az is benne van az árban :)

meroly: Azért kell hozzá szeretet, meg türelem. Nem hibátlan az autó, de tényleg imádom, mindig van mit rajta csinálni, de (kopp-kopp) fő alkatrész sosem szaródott el, sosem hagyott ott sehol és hát Olaszország sem volt közel :)

(#4018) meroly válasza nemma (#4017) üzenetére


meroly
veterán

Hát nemhiába Renault ;)

Egyébként ha még csak türelem kéne hozzá, de sajna pénz is :U

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4019) biker


biker
nagyúr

tegnap délután és este alig akart beindulni. ilyet az eddigi 12.000km alatt soha nem tapasztaltam.

3x-i indítózásra kapta el csak, és hagytam vagy 6-8mp-ig tekerni mindnél.

utána megy vidáman, csak nem akar elindulni.
mi a rák lehet ez?
gyertya is 12.000km-t futott csak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4020) nemma válasza meroly (#4018) üzenetére


nemma
addikt

Neeem, ehhez az autóhoz nem kell különösen sok pénz, nem drágák az alkatrészek hozzá és van, amit itthon is meg lehet csinálni. Szóval öreg, de jó:)

biker: szerintem lehet akár FHP is, az elő szokott fordulni.

(#4021) meroly válasza nemma (#4020) üzenetére


meroly
veterán

Vélgülis most hogy mondod a Clio-hoz is bontóból szereztem EGR szelepet a gyári ár feléér, tehát már a clio is öregnek számít? :F

Impossible is nothing

(#4022) ABE válasza meroly (#4021) üzenetére


ABE
őstag

Nem öreg, csak elég elterjedt ahhoz, hogy könnyen lehessen hozzá alkatrészt szerezni. ;)

(#4023) AMD Power


AMD Power
titán

Szövetséget köt a Mercedes és a Renault?

Ez már nem az első ilyen cikk ebben a témában!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4024) tkazmer válasza AMD Power (#4023) üzenetére


tkazmer
addikt

nekem ebben a munkamegosztásban két dolog nem tetszik: a kisautókat a terv szerint a renault gyártaná, továbbá kecskeméten a mercedes kisautó gyárat épít...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4025) Fireman67


Fireman67
tag

Helló Mindenkinek!
A Renault Megane Classic - omon néha el kezd bevillogni, vagy néhány másodpercig világítani a kézifék visszajelző lámpa. Aztán sokáig semmi gond. Nincs valakinek egy konstruktív ötlete, hogy ezt mi okozza? (Nincs összefüggésben a fékezéssel, sőt az egyenetlen úttal sem) A fékpofakopás visszajelzésre gondolok, de az miért hagyná abba utána kilóméterekre?
Analízisre várva:
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#4026) Ck. válasza Fireman67 (#4025) üzenetére


Ck.
addikt

Fékfolyadék?

(#4027) Fireman67 válasza Ck. (#4026) üzenetére


Fireman67
tag

2 éve teljes fékjavításon esett át a gép. Bele értve a komplett főfékhengert, fékolajat stb.
De azért az olajszintet megnézem.
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#4028) Fireman67 válasza Fireman67 (#4027) üzenetére


Fireman67
tag

Tanulság:
Ha 2 havonta ellenőrzöd a fékfolyadék szintet. És olyankor egy kicsit (mondjuk fél centit) lejjebb van, akkor néhány hónap múlva elérheti azt a szintet, hogy a visszajelző lámpa már be - be villan.
Vagyis, köszönöm a segítséget, ez volt a baja!
Most figyelhetem, hogy lesz e további csökkenés, esetleg olajtócsa a kocsi alatt.
Ha nem akkor olcsón megúsztam, csak a természetes fékpofa kopás miatti olajcsökkenés volt.
Még egyszer köszi! :R
Üdv!
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#4029) ABE válasza Fireman67 (#4025) üzenetére


ABE
őstag

Gondolom van valami érzékelő, ami jelzi a kézifékkar "behúzott" állapotát. Nem lehet, hogy ott makkant meg valami?

(#4030) Fireman67 válasza ABE (#4029) üzenetére


Fireman67
tag

:)) :C
A válasz eggyel feljebb meg adva!
De azért köszi.
Fireman67

[ Szerkesztve ]

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#4031) ABE válasza Fireman67 (#4030) üzenetére


ABE
őstag

Bocsi, figyelmetlen voltam. :B

(#4032) meroly


meroly
veterán

Azt tudja valaki, hogy a Clio-ban a vezető oldalon az ajtó kinyitása után a panel alatt milyen biztosítékok vannak? Egy-két piktogrammot felismertem, de nem mindegyiket. Nincs erről valakinek egy leírása?

Ja és még egy dolog. A szivargyújtóm izzik ha bekapcsolom viszont ha töltőt dugok rá, akkor se kép se hang. Próbáltam már telefon, gps, laptop töltőt, de egyiket se. Mi baja lehet? Gondoltam megnézem ezt a biztosíték táblát, de nem találtam ennek megfelelő jelölést.
Szerintetek?

Impossible is nothing

(#4033) biker válasza meroly (#4032) üzenetére


biker
nagyúr

a Clio-ban a vezető oldalon az ajtó kinyitása után a panel alatt milyen biztosítékok vannak?

kinyitás előtt is ott vannak :)

ellenben a bizti biztos jó. vagy nem ér be a csatlakozód, vagy kontakthibás.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4034) meroly válasza biker (#4033) üzenetére


meroly
veterán

:P jó, akkor lehet hozzáférni ha kinyitom az ajtót.

Szóval kontakthibás? Akkor hogyhogy izzik?

Impossible is nothing

(#4035) biker válasza meroly (#4034) üzenetére


biker
nagyúr

a bedugott szivargyújtó a sok hamutól nem jól vezet, ez kis áramon akadály, nagy áramon átég :)

nekem a scenicbe csak a hosszú egyenes dugó megy be, aminek testes feje van, nem ér be a műszerfaltól. egy sem.
úgy kell válogassak adaptert mindig

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4036) meroly válasza biker (#4035) üzenetére


meroly
veterán

Hát én próbálgattam mondom hármat is (telefon, gps, laptop), de egyik se ment. Sőt telefonból asszem kettőt is. A céges opelben simán felismerte mindegyiket.
Annyira nem zavar, mert egy évben egyszer ha használnám a gps-t nyaraláskor. Telefont meg laptopot meg úgyse a kocsiba töltök, csak zavar....

Impossible is nothing

(#4037) AMD Power


AMD Power
titán

Teszt: dízel családi autók
Peugeot 5008 HDi vs. Renault Grand Scénic dCi

Nem kérdéses melyik kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4038) Füge007 válasza meroly (#4036) üzenetére


Füge007
senior tag

Sajnos ez tipikus Clio betegség, én is vadásztam sokáig mig megfelelő adaptert találtam.

Füge

(#4039) meroly válasza Füge007 (#4038) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes, akkor lehet nem is rossz csak a töltőm nem jó hozzá. Na majd még vadászok én is. Köszi.

Impossible is nothing

(#4040) Djuree


Djuree
félisten

kéne egy kis nagy segítség.

van egy renault 19-em és szeretnék bele kék műszerfal világítást. lehet ilyen led-eket vagy izzókat kapni? egyáltalán led vagy izzó való bele? és milyen tipus? és hol lehet kapni? :DD

remélem tud valaki segíteni.

thx :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4041) Ebit válasza Djuree (#4040) üzenetére


Ebit
addikt

Lefested az égőket.

(#4042) Djuree válasza Ebit (#4041) üzenetére


Djuree
félisten

ha nincs jobb akkor ez lesz :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4043) Ebit válasza Djuree (#4042) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem ez a legolcsóbb/pl körömlakk/,mert a tuning izzók horror áron mennek.

(#4044) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon gondolkozok egy ilyenen...

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4045) meroly válasza AMD Power (#4044) üzenetére


meroly
veterán

Csúnya a kárpit mintázata :o
Amúgy korához képest elég kevés km van benne.

Impossible is nothing

(#4046) AMD Power válasza meroly (#4045) üzenetére


AMD Power
titán

Ezeket néztem még.. :K

RENAULT MEGANE MÉGANE 1.4 16V RN COOL
RENAULT MEGANE 1.4 16V RN Cool
RENAULT MEGANE 1.4 16V RT Cool :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4047) Louies válasza Djuree (#4040) üzenetére


Louies
tag

tuning boltokban árulnak rizsszem izzókra húzható magas hőálló műanyag sapkákat. Szerintem az a legjobb megoldás. Vagy a csere.

[ Szerkesztve ]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#4048) Kickass válasza AMD Power (#4046) üzenetére


Kickass
őstag

Az első kettő szerintem felejtős, pláne a szürke a kereskedőtől ki van kopva a kormány, óra visszatekerve, és az a legöregebb. A bordónak nem lehetett valami gondos tulaja, még a fényképezéshez se takaritotta ki legalább egy kicsit, poros retkes, km szintén kérdéses ráadásul aug-ban viheted műszakiztatni ennek fényében még az irányára is irreális.

Ha komolyan gondolod akkor viszont a fehérre érdemes lenne rárepülni, teljesen glanc az autó és láthatóan nem egy fénykép erejéig lett rendbe téve, a kormány alig van megkopva, vagy kezdetektől kormányvédővel használták de ittmég akár a km is lehet valós, ezt mindenképp megnézném a helyedben.

(#4049) biker válasza AMD Power (#4046) üzenetére


biker
nagyúr

Huh, ezekhez kepest en fel eve 800ert vett scenicem ajandek volt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4050) tkazmer


tkazmer
addikt

sajnos elég autó specifikus kérdés, de hátha van köztetek valaki, akinek lehet ötlete:
van ugye az espace-ban hátul levegőbeömlés-intenzitás szabályzó, amely cucc jó renaulthoz méltó módon digitális, ilyen [link]
ezek a kis kijelzők éjszaka elöl még elmennek, azonban a hátul ülők előfordul, hogy szeretnének aludni, amely tevékenységükben ez a kis világító cucc igencsak zavaróan hat.
van esetleg ötletetek arra nézve, hogy ki lehet-e időlegesen kapcsolni? nyilván jó, hogy van úgy általában, de éjjel borzasztóan zavaró...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.