Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) t.imi válasza rob210 (#88999) üzenetére


t.imi
addikt

Felül van a generátor? De xar egy megoldás! :DDD

(#89002) Szoszo94 válasza polonic (#88994) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az a baj, hogy ma már az nem számít soknak. Off autó mióta csak hétvégi, azóta én is nagyjából beleférek vele a 100e-be, viszont a melóba járós mk2 Mégane a jó fogyasztás ellenére is többet kivesz a zsebből :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#89003) Zol01 válasza rob210 (#88999) üzenetére


Zol01
tag

Hamarosan érkezik egy “állítólagosan” nagyon rossz börben lévő. Múltkor már nyugtatgattam hogy nemsokára megy doktor bácsihoz, addig legyen erős és tartson ki. :DDD

(#89004) polonic válasza Szoszo94 (#89002) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem nagyon sok. Nem tudom mennyi lehet a kereset. De ha még nettó 1 millió is meg van, még akkor is kurvasok a mondjuk 150 ezres üzemanyag költség, a fizetés 15 %-a :Y . És akkor még nem csináltál semmi mást az autóval, csak etetted.
Nem is járok vele melóba. Bicaj, tömegközlekedés vagy gyalog, amikor be kell menni.
Nekem egy tank gázolaj van havonta. Előfordulhat néha kettő is.

[ Szerkesztve ]

(#89005) files32 válasza polonic (#88983) üzenetére


files32
tag

Talán ez: [link]

(#89006) mycso válasza polonic (#89004) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A lagunávan ugyan ezen felhasználás, nekem is kb. 2 tank gázolaj volt, az is 70.000ft környéke...

Ha a használod az autót, akkor tankolni kell, ez ilyen.
Nekem havi szinten csak a munkába járás ~1300 km.
Na meg az az igazság, hogy szinte még sz@rni is autóval megyek, főleg amióta gyerek van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89007) Gombinyó válasza polonic (#89004) üzenetére


Gombinyó
őstag

Drága a benya. :DDD
Amúgy nálunk a cégnél akinek nincs céges kocsi annak 45 ft-ot térítenek kilométerenként a bejárásra bejelentett lakhelytől, az kb fedezi is, ha nem V8-al járkálsz. Ha magán utakra megy el ennyi az itthon tényleg sok lehet, de minden élethelyzet függő.

[ Szerkesztve ]

(#89008) Szoszo94 válasza mycso (#89006) üzenetére


Szoszo94
őstag

És polonic:
Munkába havi 5000km (±pici), annyi ebben a csalás, hogy ketten járunk és az autó fenntartási költségeinek felét kolléga fizeti. Pontosabban hárman járunk, de a harmadik srácnak is van melósjárata, így heti 1-2 alkalommal ő visz minket. A Lexus pedig azért van, hogy hétvégente ki tudjunk mozdulni, ha épp nincs munka, illetve azt szeretem is vezetni. Anyósékhoz havi egyszer leugrani (700km oda-vissza), elmenni kirándulni, vagy csak leugrani szerpentinre egyet, elmenni találkozóra, ilyesmik - tehát a kikapcsolódásra van. Ezzel pedig sokan vannak így, nyilván munkába járni vastagon nem érné meg vele.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#89009) mycso válasza Szoszo94 (#89008) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezen a mi éri és mi nem éri meg dolgon annó nagyon sokat agyaltam.

Ami biztos, hogy naponta minimum 2 órát töltök az autóban, csak a munkábajárás miatt.
Már pedig azt egy olyan autóban szeretném tölteni, ami minden igényemet kielégíti.
Természetesen egy 1.5dci megane/talisman jó lehetett volna, csak akkor kellett volna mellé egy másik, harapósabb autó.
2 autót fenntartani ilyen felhasználásra, az luxus.
Így jött az ötlet, hogy akkor bevállalok egy tubo benzinest, ami a többi igényemet is kielégíti.
Viszont így a napi fogyasztás, az erősebb...
Annó már leírtam, hogy amikor ezt az autót megvettem, ott a racionalitásnak nem sok helye volt, ez szívből jövő választás volt. egyszer élünk

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89010) Szoszo94 válasza mycso (#89009) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nálam a Lexus adott volt, eladni nem terveztem, nem tudnék mit venni helyette értelmes áron ami legalább ennyire teljesítené az elvárásaimat. Viszont jött a munkahelyváltás, erre a futásra pedig a fenntartása nem lenne kifizetődő (gumi, fék, olaj, hogy csak az apróbb dolgokat említsem a fogyasztás mellett). Így kapóra jött az ismerős eladó Mégane-ja jó állapotban, 2/3 áron, ezért lett második autóm. Ha nem lett volna a Lexus, akkor én is úgy gondolkoztam volna, hogy legyen valami mindenes :K Na de befejeztem az offot, mert jön a topik gazda és....oh wait ;] :P

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#89011) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hogy legyen aktuális autós téma is.
Vasárnap, pályán hazafele kiírt valami olyasmit az autó, hogy : "túlmelegedett a motor, azonnal állítsam le, mert elromlik a motor" , olaj visszajelző, piros stop, teljesítményt visszavette.
Leálltam, leállít, olaj, hűtővíz csekkol (az üzenet megjelenésekor is középpen állt a vízhőfok), szintek rendben, visszaindít, hibaüzenet eltűnt, autó működik.
Most adtam le a renaultban, állítólag létezik valami szoftveres galiba, ami tud ilyet, na majd kb. egy óra múlva meglátjuk, hogy mi a konklúzió.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89012) Plero válasza mycso (#89011) üzenetére


Plero
tag

Nekem Berlinből hazafelé a Lengyel autópályán mondta az autó (Laguna 1. 1.9 dTi), hogy túlmelegedett a motor. Hőfokmérő a rendes helyen állt. Gyorsan leálltam megnéztem mindent a motortérben, csövek rendben nem kemények szárazság. Utána még egyszer valahol szlovákiában megint. Akkor is gyors ellenőrzés, de semmi. Itthon elvittem a szerelőhöz és kiderült egy hőmérséklet jeladó volt a hibás. :)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#89013) rob210 válasza files32 (#89005) üzenetére


rob210
Topikgazda

:N
Ennek 2012 ben abbahagyták a gyártását, pedig a mai napig a legmegbízhatóbb kisköbcentis turbómotor.

Renault power

(#89014) forceberg válasza rob210 (#89013) üzenetére


forceberg
veterán

Amiért jó és megbízható, lehet az kaszálja el a normák teljesítését... :O

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89015) rob210 válasza mycso (#89011) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csodálkozom, hogy még nem lett frissítve a software rajta. :F

Renault power

(#89016) rob210 válasza forceberg (#89014) üzenetére


rob210
Topikgazda

Euro 5-ös.
Ma pont ilyet csinàltam :C (nem az enyém)

Renault power

(#89017) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok 2016-os Clio 4 grandtourhoz keresek olyan embert aki vonóhorgot felszerel Pest megyében tudtok ajánlani valakit? :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#89018) mycso válasza mycso (#89011) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát egy nagy semmi....

Diag nem talált semmit, tárolt hiba sincs, minden rendben az autóval. :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89019) MasterMark válasza rob210 (#89016) üzenetére


MasterMark
titán

Jó kép. (Nem. :DDD )

Switch Tax

(#89020) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!
Autómon megjelent a 30 nap múlva szerviz esedékes. Tudom én ezt törölni?
Renault Fluence 1.5dCi 2016.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89021) troll81


troll81
addikt

Sziasztok [link] erre van utángyártott megoldás esetleg? Twingo(1.2 75ps Quick schift 2005) váltója eldobta magát elvileg ezt írja hibára :R

(#89022) iridium91


iridium91
friss újonc

Üdvözlök mindenkit!
Kérdéssel fordulnék hozzátok! Böngésztem a fórumot, és egy több évvel ezelőtt már feljött, de akkor ki nem bontott témáról kérdeznék. Adott egy 2002-es 1,5 dCi Renault Thalia, 65LE. Évek óta fennálló probléma, hogy közlekedés közben felvillan az izzítás (hibajelzés). Kiolvasva, sajnos a kódja most fejből nincs meg, de ahogy akkor is írta itt a kolléga, "3-as henger túl erős égés". Hiba törléséig az izzítás világít, és blokkolja az izzítást is, így nyáron nagyon nehezen, télen még nehezebben indul csak be az autó.
Ami biztos: a hármas henger porlasztója le lett cserélve, fel lett tanítva, a hiba ugyanúgy, és ugyan az maradt.
Törlés után az autó pöccre indul, és tökéletesen jár, megy, húz, minden jó vele, de random időközönként újra bedobja a hibát, és törlésig megint nincs izzítás.
Valakinek van tippje hogy mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat! :DD

(#89023) rob210 válasza iridium91 (#89022) üzenetére


rob210
Topikgazda

Izzítók mikor voltak cserélve?
Izzító relé mérve?

Renault power

(#89024) MaXX81


MaXX81
tag

Üdvözlök mindenkit illő módon
Üzemanyag fogyasztással kapcsolatban érdeklődnék hogy mostanában az 5.7l-es átlagfogyasztás lecsökkent 5.4l-re sőt 5.3l-re is lemegy bár onnan gyorsan visszatér 5.4-re. Szóval ez egy pár hete kezdett így lemenni miután kb 1 hónapig 100as prémium benzint tankoltam. Lehet valamit kitisztított? :F
Napi 100 km megyek, hegyen-völgyön át, nincs autópálya a vezetési stílusom se változott meg ennyi idő alatt. 2000es 1.6 16v 107le meganról van szó.

(#89025) Nordik


Nordik
őstag

M2nel csak kerek összetartás állítható vagy dőlés is? Nagyon minimálisan eszi a külső szelet a jobb első kereknek.

(#89026) LamerGyuri válasza troll81 (#89021) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ennyiért nem is drága.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#89027) Josi válasza Josi (#89020) üzenetére


Josi
aktív tag

Erre valami ötlet?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89028) kisgyerek85 válasza Josi (#89020) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szia!
Gondolom hasonló eljárással tudod törülni mint a clio-nál.
[link]

MaXX81: Lehet az is közbejátszik, hogy a télből nyár lett és ilyenkor kevesebbet fogyasztanak a gépek. Cégesen látom én is, (csak én vezetem) télen 0,3-0,4L -el többet fogyaszt. Papucsokra se foghatom, mert 4 évszakoson járok.

(#89029) MaXX81 válasza kisgyerek85 (#89028) üzenetére


MaXX81
tag

Az is igaz, tapasztaltam most télen 6l alá nem nagyon ment, bár tavaly cseréltem alapjárati motort, előtte 6 felett volt jóval a fogyasztás utána stagnált 5.7re és egész nyáron annyi volt szóval nekem nem egyértelmű miért ment most még az alá, nem mintha nem örülnék neki :)

(#89030) MaXX81


MaXX81
tag

Még annyi hogy az normális ha így bejön a melegebb idő a motor teljes leállítása után (gyújtást is levéve) beindul a hűtőventillátor?

(#89031) Nordik válasza MaXX81 (#89030) üzenetére


Nordik
őstag

Igen normális.

(#89032) polonic válasza Nordik (#89031) üzenetére


polonic
félisten

Mármint a motor leállíása után és a gyújtást is levéve, azután indul be?
Ilyet én még nem láttam. Olyat persze, hogy amíg járt a motor, akkor indult be, de leállítás után is működött még egy ideig. De hogy leállítás után induljon be...
Volt pár benzines autóm, egyiknél sem tapasztaltam még ezt. Ez egy rönó fícsör?

(#89033) Nordik válasza polonic (#89032) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem nagy melegbe pályázás vagy egy hosszabb út után mindig megy a ventillator leallitas után. Utóhűtés gondolom. Ha bezárom az autót akkor is megy még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#89034) dugo_ válasza Nordik (#89033) üzenetére


dugo_
veterán

Arra gondol, hogy leállítod, nem megy, majd pár perc múlva mégis bekapcsol. Nekem úgy rémlik, hogy a céges (dízel) VAG-ok is csinálnak ilyet, bár nem erre szoktam figyelni. Simán van akkora hőtehetetlensége a blokknak, hogy leállítás után a menetszél hiányában még kúszik felfelé a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#89035) MaXX81 válasza polonic (#89032) üzenetére


MaXX81
tag

Igen, tehát kiszállok a kocsiból, lezárom, elsétálok, majd beindul a hűtőventillátor. Nekem is ez az érdekes hogy az előző facelift előtti megan ha levettem a gyújtást és közben ment a hűtőventillátor akkor leállt. Ennél meg önállóan beindul ha melege van.

(#89036) MC Pite válasza MaXX81 (#89035) üzenetére


MC Pite
veterán

Hogy kímélje a hűtőt (a megszűnt menetszelet kompenzálja) ez normális.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#89037) MaXX81 válasza MC Pite (#89036) üzenetére


MaXX81
tag

Köszönöm, akkor megnyugodtam. Mondjuk hajnalban mikor jöttem melóba nem volt olyan nagy hőség sőt felhőszakadás volt, illetve a hűtővíz is max szinten van.

(#89038) MaXX81 válasza Nordik (#89031) üzenetére


MaXX81
tag

Köszönöm a választ neked is :R

(#89039) vzsryl válasza dugo_ (#89034) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az valószínűleg DPF regenerálás lett volna a dízelnél, de nem tudta megcsinálni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89040) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy kis élménybeszámoló.

Mivel hidegben kicsit dadog az autó, kipróbáltam a Denso izzítógyertyákat, ami a hanyag szerelőm miatt kifújt. Szerencsére sikerült kiszedni őket. Alaposan körbejártam előtte a témát. Ezer ember, ezer kiszedési módszer javaslat. Beszéltem olyan szakikkal (2db) is akik kifúrják, ha netán beletörik, és sem a Bosch sem a Denso nem ajánlott részükről. A Bosch már berakás közben képes eltörni. Beru vagy az NGK-t ajánlották.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#89041) rob210 válasza Predator2 (#89040) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ez típusfüggő, a tiédbe pont mehet a denso, beru.
Az ngk-val-én má szívtam meg .
A közös metszet így a beru 🤣

A kerámiazsír a lényeg! Akkor nem fúj ki és könnyebb lesz kiszedni is.
No meg a fészek feltakarítása!!!

Renault power

(#89042) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Thalia, 2003,16v. Radiátor csere óta minden nagyobb esőnél beázik, anyós lábtér, első ülés alatt, hátsó lábtér úszik. Lassan egy hónapja az erkélyen szárad, az anyós oldali szivacs, mert nem tudom visszatenni, mert kiszárad, beázik. Vettem ablaktörlő lehúzót, kitisztítottam az elejét, mondjuk nagyon nem volt mit, mert a szerelő cserekor kitakarította. Csomagtartót kipakoltam, csont száraz. Kéder csík mellett sem jön be, ott is száraz. A lábujj hegy magasságában lévő szivacsot ki sem kellett vennem, az is száraz. Kisebb esőt jól bírta, ma ismét szakadó esőben mentem dolgozni, és áll a víz. Help!

Wasabi...

(#89043) Nordik válasza Nordik (#89025) üzenetére


Nordik
őstag

Rob esetleg tudsz erre mondani valamit? :U

(#89044) iridium91


iridium91
friss újonc

Szia!
Nemtudom, de már nem a gyári van benne. Az autó első tulajdnosos (aki én vagyok). Viszont ez a hibajelenség sok évvel és km-el a csere után jött ki.
Nem azért írom ezt mert okosnak gondolom magam, de szerintem ez nem lehet izzítási körbeli probléma mert amikor nincs a hibakód az autóban akkor pöccre indul akár -15 fokban is, illetve a hibát nem izzitáskor dobja, hanem menet közben, bőven üzemmeleg motornál.

(#89045) rob210 válasza Kronos3000 (#89042) üzenetére


rob210
Topikgazda

Érdekes jelenség.

A dupla tűzfal közötti esővíz elvezető nem dugult el?

Renault power

(#89046) rob210 válasza Nordik (#89043) üzenetére


rob210
Topikgazda

Valami 🤣 hú de nagyon fáradt vagyok.
Na szóval a toronynál a szilent mozgatásával lehet minimálisan állítani, a 3 db. 13 as fejű csavart fellazítod és mivel ovális a furat ott lehet állítani picit.
De sokkal valószínűbb, hogy döglött a talpas a lengőkarban, azért terpeszt.

Renault power

(#89047) Kronos3000 válasza rob210 (#89045) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Ha erre gondoltál,ezt most pucoltam ki ez is el volt dugulva,ezt észre sem vettem a múlt hétvégén amikor a két doblemez fölöttit néztem.Lego autó. :DD

Wasabi...

(#89048) rob210 válasza Kronos3000 (#89047) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az lesz az.
:K

Renault power

(#89049) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Clio2 esetében megszabad venni az utángyártott motortartó bakot/bakokat? Ha igen milyen márkát? Vagy csak a gyárit?

Kopog a jobb eleje az autónak, de csak nagyobb kátyú esetén, ami ebben a szerencsétlen országban elég gyakori. A futóművet átnézték, még rázópadon is volt, de mindent rendben találtak. Most egy másik szaki felvetette, hogy szerinte (már ha a futómű tényleg rendben van) akkor a motortartó bak lehet a ludas. De az 3-4 éve már cserélve volt, és én nem sokat használom az autót.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#89050) diablo1984 válasza Predator2 (#89049) üzenetére


diablo1984
veterán

gondolom a blokk megrángatásával alapjában nem kopog semmi, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.