Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) diablo1984 válasza Graphics (#45500) üzenetére


diablo1984
veterán

na ezért nem adtam ki 70ezret egy turbó felújításra, hanem vettem egy jó bontottat és köszöni jól van! :K

(#45502) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Az autóval volt egy kis gond ma, a vizsgán is jelezték, hogy rövid távon meg fog halni a katalizátor.
Beszéltem egy szerelővel aki közölte, hogy ebben a tipusban nincs katalizátor csak injektor. Scenic 2000 évj. 1.6 benzin 16V
Szerintem meg van.
Szerintetek ki a hülye?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45503) diablo1984 válasza golyós (#45502) üzenetére


diablo1984
veterán

a szerelő a hülye, mert katalizátor és injektor nem zárja ki egymást! kell lenni benne katalizátornak(és persze injektoros is a gép, de a kettőnek semmi köze egymáshoz) és szerintem még a szabályozatlan katalizátoros, ergó előtte-utána szerintem nincs szonda, ha megpusztul(nem csörög még?) nem fogja jelezni.....

a szerelőd max a karbira gondolhatott, az áll vagy-vagy viszonyban az injektorral.....

[ Szerkesztve ]

(#45504) golyós válasza diablo1984 (#45503) üzenetére


golyós
őstag

Igen kezdett csörögni, meg a hangja is sportos volt.A vizsgán alámentünk, nem találtunk lukat, ott mondták, hogy valószinüleg a katalizátor meg fog halni.

Ma reggel kiszáltam a kocsiból, az asszony ment vele tovább és ő hívott fel, hogy rángatba kocsi, traktoros hangja van, nincs ereje stb.
Elsőre gyújtás-gyertya hibának tünik, bár a katalizátor is rángat ha haldoklik.Este 9re ér csak haza a feleségem, akkor tudom megnézni én is.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45505) diablo1984 válasza golyós (#45504) üzenetére


diablo1984
veterán

valszeg a katalizátor dugult el és törik darabokra! az tud csörögni. érdemes levenni, kiszórni belőle a darabokat a picsába, míg át nem látsz rajta fullosan(nem nehéz, mert ha a bele össze törik, az kihullik rendesen, de eldugít mindent a kipuff rendszerben), utána mehet vissza az üres katalizátor és 2 évig biztosan nincs vele gond!

(#45506) speedydb23 válasza diablo1984 (#45505) üzenetére


speedydb23
senior tag

Amennyiben a katalizátornak nagyobb az átmérője mint a kipucsőnek, akkor szűkítőt kell bele tenni, vagy rohadtul nem fog úgy menni mint előtte, mert a katalizátorban feltorlódik a kifele haladó gáz.

(#45507) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45505) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nekem szombaton csörgött valami a kipufogónál. De csak gyorsításkor. Ha gurultam simán vagy álltam és nem nyomtam a gázt akkor nem hallottam. Estére meg eltűnt a hang. És ma se hallottam.

Valszeg a katalizátoromból tört le egy darabka nekem is amit már azóta kifújt?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45508) diablo1984 válasza speedydb23 (#45506) üzenetére


diablo1984
veterán

gyakorlatban én nem vettem észre semmi diffit, nem olyan a katalizátor mint egy dob, ennek az eleje vége tölcsér szerű, a nyomás kitolja a gázt belőle! szerintem.....

(#45507) Syd2012 : a katalizátor ha törik, akkor összetörik, nem esnek le belőle darabok, ha el meghal, akkor menthetetlenül vége!

[ Szerkesztve ]

(#45509) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Holnap megyünk egy Scenic-ért, aminek van néhány ismert baja:
1, A tankajtó hiányzik, ill megvan, de nem rögzített.
2, Egyik hátsó elektromos ablak nem megy

Van valami tippetek, hogy mielőtt szerelőhöz menne a 2-es problémát hogy oldjuk meg? Az 1-es az szériahiba, gugli alapján, nem tudom majd mit csinálunk vele, de valszeg az könnyebb lesz.

(#45510) diablo1984 válasza motoflug (#45509) üzenetére


diablo1984
veterán

a 2es is szériahiba(elektromos ablak), javítható, bármelyik autós boltban megmondják, hogy mennyibe fáj hozzá az alkatrész, mert mondhatni szokványos! ha nem marad fent az ablak, akkor vigyetek magatokkal éket! :D

(#45511) motoflug válasza diablo1984 (#45510) üzenetére


motoflug
őstag

Akkor nem úszom meg szerelő nélkül, én sajna nem értek hozzá, de a korábban linkelt blogból kiindulva felbátorodtam, hátha csak apróság az egész. :(

A tankfedéllel mi szokott a baj lenni?

[ Szerkesztve ]

(#45512) Graphics válasza diablo1984 (#45501) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos tavaly nagyon kellett vmi, habár ahogy haladok a dci szopoletran végig, más megvilágításba kerül minden.

Most imádkozok, hogy a Xado még érjen vmit... Vagy félévente másik turbo.... Felújítani az egészet nem éri meg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45513) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45508) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szóval akkor nem azt a hangot halottam. Értem.

Akkor lehet valahogy egy kavics ment bele vagy túró tudja mert parkolóházból ahogy kijöttem lehet belepattant mivel a kipufogóm lefelé van hajlítva a végén. És ahogy a parkolóházból kijöttem megálltam egy másik parkolóba beugrani a boltba. És utána volt ez az apróbb zörej. Én először arra gondoltam hogy kilyukadt a kipufogó valami miatt (mondjuk nem ért le a segge) de mivel elmúlt bármi lehetett.

Úgy is megy átnézésre valamelyik nap, szóval már nem oszt nem szoroz, de viszont minden nap elviszi a seggem A-ból B-be meg minden más útra is úgyhogy jó kis verdát fogtam ki szerintem. :)

Smoke some weed nigga!

(#45514) golyós válasza motoflug (#45511) üzenetére


golyós
őstag

A tankfedél nekem is meghalt, kedvezménnyel mondtak gyárira 14etnés még le kellett volna szinre fújni.
Vettem bontóban 3ért, fekete de nem zavar.Letörik benne a "rugó" szerkezet, elvileg nem kell lecsavarozni az egészet, elég lepattintani a fedélt.
Az ablak tipushiba, nekem 4 év alatt 3 ablakom halt meg, Pesten a Bovdendoctornál 10ért javítják az egész szerkezetet, kb fél óra.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45515) diablo1984 válasza motoflug (#45511) üzenetére


diablo1984
veterán

tankajtónál a fekete műanyagról tud a fényezett elem leesni ahogy láttam már, vagy letörték az egészet. akárhogy is, ez a kisebb gond, üvegragasztó megfogja, vagy egy bontott ajtó ha törött!

otthon is meg lehet csinálni, csak koszos lesz a kezed, nem kézrátétellel működik a dolog. de javítható mint minden.

(#45516) motoflug válasza diablo1984 (#45515) üzenetére


motoflug
őstag

Ránézek majd. Az első köröm szerelő lesz átnézésre, olajcserére, szűrőcserére. Remélem marad a jelenlegi felállás, hogy nincs más gebasz.

Valaki korábban linkelte az Aliexpresses belső ledeket ezen a linken. Ugye ez Scenic-hez való - 2pcs 36mm 12Chips? Ha igen, mennyi kell bele? :R

(#45517) forceberg válasza Graphics (#45512) üzenetére


forceberg
veterán

Tedd hozzá mindig, hogy egy 300k km-es autót vettél. Csak nálad lett tanuló, vagy korábban is az volt?
Ha igen, akkor a sok alapjárat, gurgulázás, meg helytelen használat miatt megfelel vagy 4-500k-nak...
(csak mert megint az érződik, hogy a dCi xar)
Igen, a felújítás az autó értékéhez képest baromi drága, ha valami drága baja van, szinte nem érdemes vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45518) Graphics válasza forceberg (#45517) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tanulóauto új korától. :)

De nem vagyok egyedül a panaszommal, csak ezek van hogy 150k-nal terdelnek le... Ahhoz képest nincs bajom vele persze, minden perc ajándék már :D

Helytelen használat itt nem volt, rendesen cseréltek az olajat. :) Telitankos volt mindig, szóval igazából a kora és a km ami sok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45519) forceberg válasza Graphics (#45518) üzenetére


forceberg
veterán

Azért a tanulóautó lét nem sima A-ból B-be használat a sok barommal, nem?
Hiába az olajcsere, bár legalább kb. mindig meleg motorral ment :D
Melegben főleg mindig ügyelek, nehogy bejelezzen az üa. szint.. Pedig jelzés után még sokat elmegy a MII.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45520) _NCT


_NCT
őstag

SZiasztok!

Az mitől lehet hogy a bal hátsó ajtóm nem mindig záródik be ha bezárom gombbal vagy kártyával az autót? Múltkor nem kicsit meglepődtem mikor simán kinyitottam miközben elvileg zárva volt a többi ajtó. Mikor a bal hátsót próbáltam nyitni simán kinyílt, utána rögtön az elsőt, akkor kattant is, mint mikor rendesen nyit.

WTF?

(#45521) rob210 válasza Graphics (#45518) üzenetére


rob210
Topikgazda

Eszedbe ne jusson ilyen rövid távon beletenni a xadot.
Én 1000 kilométerenként tettem bele a 3 tubust!!!

A másik az, higy tubus kinyom egy flakonba ahhoz olaj elkevered és úgy tedd bele!!!

Renault power

(#45522) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Leszívhat nagy ívben a Renault... :( nem igaz hogy a 6J-s felni bemegy a Thalia alá de a 6.5J-s nem ami csak 5mm-el lóg bentebb. :W :W

Mikor engedtem le a kocsit (bal hátsó kereket cseréltem le akkor még csak) akkor hallottam hogy a dobnak a műanyag burkolatát súrolja, nyomkodja... Mondom ilyen nincs... :(((

Pedig bitangul nézett volna ki alatta és látszott a gazdán meg a cuccon is hogy gondos gazda, a gumik is tényleg 2 évesek még jó pár szezont kibírtak volna.

Smoke some weed nigga!

(#45523) Graphics válasza rob210 (#45521) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Jókor szólsz

2 tubus már benn van.... Harmadikat tudom elhuzni akkor..

Leírás szerint raktam bele... Ma még reggel óta 150km ment bele.

Ez van, nem tudhattam

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45524) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45522) üzenetére


diablo1984
veterán

thalia, ott már a 15" a nagy felni, a 16" már nagyon nagy. vannak a 15"-os gyári renault felnik, abból nézz rá egy rá valót gyári méretű gumival, azzal nem lesz gond!

(#45525) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45524) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A gond az hogy a sok küllősek jönnek be alatta csak, olyan 15-16 küllősek. Gyáriba meg olyan nincs.

Smoke some weed nigga!

(#45526) golyós válasza diablo1984 (#45503) üzenetére


golyós
őstag

Hazaért a kocsi, természetesen megszűnt addigra csak a kipufogó köhög néha illetve picit sportosabb.
Ennek azért "örülök" mert lehet a gyújtás, gyertya is szarakodik.Amikor elindult haza a feleségem akkor még csinálta, valaki aki hallotta a hangját azt mondta, hogy szerinte nem megy 1 henger.Ez viszont gyújtás gyanús.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#45527) diablo1984 válasza golyós (#45526) üzenetére


diablo1984
veterán

abban a motorban bőven lehet trafó hiba is! az is tipushibája az 1,4, 1,6-os benzineseknek! :K

(#45528) speedydb23 válasza Graphics (#45518) üzenetére


speedydb23
senior tag

0km-es kora óta OMV prémium gázolajat tankoltál bele? Nem? Akkor nincs miről beszélni...

Ez az egy nagy hibája van a dci motoroknak, hogy nem a Magyar gázolajhoz van tervezve, egyébként meg ha mindent megkap időben és nincs hidegen hajtva, akkor nagyjából kimegy a világból.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is már a 415k vételár felett mégegyszer ennyi pénzem benne van a Clioba, de egyáltalán nem motorikusan kellett ezt ráköltenem!

(#45513) Syd2012
Úgy is megy átnézésre valamelyik nap, szóval már nem oszt nem szoroz, de viszont minden nap elviszi a seggem A-ból B-be meg minden más útra is úgyhogy jó kis verdát fogtam ki szerintem. :)

Eddig hány km-t mentél vele? Csak azért, mert 100-200 km-en nem feltétlen jön ki minden hiba...

[ Szerkesztve ]

(#45529) üszök válasza Wiz Khalifa (#45525) üzenetére


üszök
őstag

36 küllős nem jön be? :D Igaz 20-as,de lehet befér.

Laci bácsit is megkérdezhetnéd,neki alu van ha jól emlékszek. Meg én is megnézném már a géped élőben.

Át lett már nézve a kocsi a vásárlás után? Vezérlés,olaj,fék,szűrők,folyadék cserék,hogy állnak? Ezek az elsők,nem nagy kerék,meg nagy zene.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45530) Graphics válasza speedydb23 (#45528) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel nem 1. tulaj vagyok, így ez használva volt, mert munkaeszköz.

Bánhatnám, hogy megvettem, de nekem kikereste az árát / egy japán csodát / így igazából minden megtett kilométer már ajándék. Ezt így nézem, így kell néznem :)

Szerencsém, végülis, hogy Thalia, mert alapvetően is faék a futómű és a többi rész, és váltóhoz se kellett még nyúlni, egy féltengelyt kért, meg legutóbb kicseréltük a toronycsapágyakat is, gumi olcsó, hisz 14-es, télire kapott 4 Kangoo felnit...

Ha azt nézem mit költöttem rá, akkor lehet ráment 300-400 ezer, de egy vezérlést nem számolok, hisz mindenhol kell, egy turbó 120 , most egy bontott 30-ért / sokkal jobban megérte, fajlagosan is, habár nem kiabálom el /

EGR is volt már, nyomásszabályzó-szelep, de igazából megy... LEhet két hét múlva meg átfújja a dugót, de hát ez van... Őszintén szólva, nem annyi időre tervezik már ezeket...

Ha meg kinti autó lett volna, ott meg a 30 ezres olajcsere b.szott volna ki vele...

Ez van.. Ilyen kis hülye igásló ez. Néha utálom, nem kicsit, de hasznot még(!) hoz, addig nincs vele bajom

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45531) Wiz Khalifa válasza üszök (#45529) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mármint PLaci-ra gondolsz? Rákérdezhetek de már döntöttem hogy nem lesz alufelni vétel csak jövőre. Addig csak gumit veszek.

Ha a gumi csere meglesz akkor találkozhatunk, akár ha lenne valami PH! Party! akkor ott lenne a legjobb. :) De majd írok PM-et hogy mikor talizzunk és hol. :R

Amúgy a nagyobb átnézés szerintem szerdán lesz, amúgy a szűrőket, olajakat, fékeket már átnéztük.Azok nem rég lettek cserélve.

(#45528) speedydb23:
Eddig 200km-t mentem vele kb. Tudom hogy ennyi idő alatt nem jön elő minden hibalehetőség de eddig jól teljesít. Remélem nem is lesz vele gondom. Kop-kop. :B

Smoke some weed nigga!

(#45532) üszök válasza Wiz Khalifa (#45531) üzenetére


üszök
őstag

Igen rá. Van a padláson 2db 96 körüli gumim, ha kéred neked adom. :D Legalább megtudod milyen istenkirály 20-al, csikorgó gumin fordulni.
Oké,szólj ha van valami,bár hétköznap ha rossz az idő, jobban ráérek. Jó időben még szólít a 2 kerék. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45533) #32577792 válasza speedydb23 (#45528) üzenetére


#32577792
törölt tag

120e km-el vettem a Laguna kettesem, 5 évesen.
1.9dci a fix turbóval, PK6-os váltóval.
Most elmúlt 13 és majdnem 300e km van benne.
Valamiért állandóan az ósan kútjára fordul be. Próbáltam az extra olajokkal is. Semmi különbséget nem vettem észre.
Nincs adagoló vagy befecskendező problémám :)
Szóval nem annyira rossz az, vagy nem annyira kényes a dci :)

Viszont most váltanék.
Keresem a méltó utódját. Esetleg ha tudtok megbízható személynél G. Scenic III-at, 2010-12. között, vagy olyan "kereskedőt", aki tud behozni és nem átcseszni, segíthetnétek :)

(#45534) tresh válasza #32577792 (#45533) üzenetére


tresh
addikt

Csak az 1.5dci és azok közül is az első generáció volt kényes az üzemanyagra de egy kis adalék és megy tovább vígan. Olaj kell neki 10k ként +100k ként hajtókarcsapágy csere, és addig megy alattad még szét nem hullik a kocsi.

(#45535) forceberg válasza tresh (#45534) üzenetére


forceberg
veterán

Az üzemanyag kérdése a szűrőnél dől el és hogy főleg melegben nem szabad nagyon kiüríteni a tankot.
Olaj is elég 15-20k-ként, de csak a belevaló Elf 5W40. HK csapágy meg szerintem a vezetési stílustól is függ, hogy elmegy-e 300k-t.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45536) tresh válasza forceberg (#45535) üzenetére


tresh
addikt

Szűrőnek ahhoz hogy "száraz" az üzemanyag nem sok köze van.Tehetsz te hiperszuper szűrőt nem fog segíteni normál minőség kell bele pl Mann és normális kúton kell tankolni plusz néha egy kis adalék. Így nem fognak kopni a porlasztok és nem lesz hajtókarcsapágyas. A vezetési stílus meg lényegtelen itt ott kezdődik hogy dízel alapból nem mindenkinek való. Hidd el sokat foglalkozok autókkal és ez mind tapasztalat. :))

(#45537) speedydb23 válasza tresh (#45536) üzenetére


speedydb23
senior tag

"A vezetési stílus meg lényegtelen itt ott kezdődik hogy dízel alapból nem mindenkinek való."
Nem az átlag Magyarnak való a dízel... ;]

(#45539) just válasza tresh (#45536) üzenetére


just
aktív tag

Igen is cserélni kell a hk csapágyakat az 1.9dci-ben is. Ha valaki 150-200ezer km között vesz autót, nem tudhatja hogy bántak vele. Nálam 3éve volt az 1.9 amikor csapágyas lett, hiába kapott 10ezrenként friss olajat, szűrőket. Porlasztókat zabálta, hiába öntöttem bele minden csoda adalékot, és az új turbónak is 50ezer után kezdett hangja lenni. Aki új korától hajtja az más,de a csapágyat akkor is cserélném.

Two things what i hate. People that can't count...

(#45540) Wiz Khalifa válasza üszök (#45532) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:DD

Smoke some weed nigga!

(#45541) #32577792


#32577792
törölt tag

Van valakinek esetleg automata váltós LIII-sa?

(#45542) rob210


rob210
Topikgazda

Na srácok szombaton szabad vagyok, ha van valakinek kedve találkozni akkor Pesten valami helyet megdumálhatunk.

Renault power

(#45543) Wiz Khalifa válasza rob210 (#45542) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Miskolci vagyok. Benya meg nincs felmenni. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45544) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!
Sikerult szert tenni egz Renault Scenic 2.0 RXT-re. Az autot tegnap ejjel meg is utaztattam egy majd 3 oras uttal hazafele. Kezdjuk a negativ tapasztalatokkal:
- Balra kanyarnal fura, klattyogo hangot ad az elso futomu
- Nem mukodik egyik tolatolampa sem, meg jo, hogy csak otthon kellett betolatnom a parkoloba..
- A tankfedel tartoszerkezete kompletten hianyzik, a fedel maga mas szinu, ebbol bonto lesz
- A jobb hatso elektromos ablak nem megy
- Hianyzik egy tepozaras derekparna az egyik hatso uleshez
- Kis repedes az elso lokoson

Most jojjon par pozitiv tapasztalat:
- Az auto nagyon egyben van, ugy tunik semmi balesete nem volt
- Poccre indul, jol jar a motor, ami elegge dinamikus
- Kenyelem
- Latszolag is uj vezerles, olyan helyrol jott, ahol valoban el lehet hinni, hogy "rendszeresen karbantartott"

Az arara azt mondanam, hogy jutanyos, bar kicsit tartok, hogy az altalanos atnezes soran par dologra meg feny derul, de egy tizenpar eves autonal sajna ezzel szamolni kell. Ha barmi hasznos tanaccsal tudtok szolgalni, hogy mit nezessek at rajta, ill. barmi tipusspecifikus tanacsot nagyon szivesen fogadok. :R

Bontokat elkezdek keresgelni a tankfedel miatt, ill a hianyzo szivacs miatt, de ezek legyenek a legnagyobb bajai..

(#45545) tresh válasza just (#45539) üzenetére


tresh
addikt

Majd egy sör mellet beszélgetünk ezekről hidd el az 1.9 a legkevésbé problémás gép ;)

(#45546) Tom5


Tom5
addikt

Egyre jobban idegesít, hogy van hogy indításkor nem rögtön pöcc röff van hanem kicsit hosszabban indítózik. Teszem azt ugy 1-2 mp-el, de ez után szépen beindul, nem fullad semmi anomália nincsen. Teszi a dolgát. :F Akksi okozhat ilyent? :F

(#45547) rob210 válasza Tom5 (#45546) üzenetére


rob210
Topikgazda

Gyertyahézag mekkora?
Nem szemre hanem hézagmérővel!

Taliról annyit, hogy egy ember jelzett vissza ő is annyit, hogy nem jön, akkor csinálok más progit :)

Renault power

(#45548) Tom5 válasza rob210 (#45547) üzenetére


Tom5
addikt

Passz...kb 4000km-el ezelőtt lett cserélve. (beru-ra) Hideg motornál gyakran csinálja, ha mentem vele és még meleg akkor meg pöcc röff. :F

(#45549) Skizz


Skizz
addikt

Tudtok Clio II-be olyasmi ledes menetfényt, ami esetleg lámpaburába felszerelhető, vagy legalábbis kicsi, jól néz ki, nem olyan ormótlan, mint ami általában öreg Passatokon meg A6-osokon körbefut az első spoileren, mint egy karácsonyfadísz? Valamilyen ali-s, ebayes forrás érdekelne inkább... Köszi!

(#45550) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na ma érdemes volt felkelni. :) Pótkerék beszerezve. :)

Éljenek a bontók, de sajnáltam szegény Thalia-t tuti borult mert annyi helyen össze volt törve.

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.