Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) FRENK1988 válasza lorcsi (#11000) üzenetére


FRENK1988
veterán

Pedig ezek ennyik. Ha egyenes az ablaktörlő karod vége (mint nekem) akkor ezek az árak vannak SŐT!

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11002) FerNandor válasza lorcsi (#11000) üzenetére


FerNandor
őstag

[link]
itt van bosch 3000-böl megvan a pár. sima horgos. az én megane-omon is ilyen sima horgos bosch van.

itt van a lodgy: [link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11003) tresh válasza FerNandor (#11002) üzenetére


tresh
addikt

Az a hátsólámpa ő hát hogy is mondjam kicsit futurisztikusra sikeredet :B

(#11004) FerNandor válasza tresh (#11003) üzenetére


FerNandor
őstag

konkrétan olyan, mint egy oldalára állított ufo-ürhajó :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11005) AMD Power


AMD Power
titán

Ne is mondjatok. Lassan nekem is kell majd vennem egy par uj ablaktorlot!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11006) rob210


rob210
Topikgazda

Én már túl vagyok a lapátok cseréjén amikor most a nagy eső volt már az új lapátok dolgoztak.
Azt hiszem itt beszélgettünk valakivel és ő is ezt javasolta:)

Egyébként a VW-topikban is pont most beszéltük ki ezt a témát:)

Renault power

(#11007) Nordik válasza rob210 (#10997) üzenetére


Nordik
őstag

Ejszakara lehuztam az akksirol es most ugy nez ki az alapjarat rendben van. Lehet tenyleg a rossz gyertyak voltak a ludasak meg gyertycsere utan kelletz neki, hogy minden rosszat elfelejtsen. :) Neha valtaskor meg kicsit feljebb megy a fordulat, ez fogalmam sincs mitol lehet. Esetleg tul feszes a bowden? Bar azt nem hinnem, meg anno te mondtad azthiszem, hogy a tied feszes. Az enyemnek van azert kis holtjateka, lehet tobb kene?

(#11008) rob210 válasza Nordik (#11007) üzenetére


rob210
Topikgazda

Feszesnek feszes de a természetes holtjátéka lógása nekem is megvan.
Ezt ne úgy képzeld el, hogy olyan mint a gitárhúr.
Nekem úgy van beállítva, hogy ha a bovdenre rárakom az ujjam és elkezdem tolni lefelé akkor nem csinál semmit a pillangószelep kb, 2-3 mm elmozdulásig utána már feszül és dolgozik a szelep.Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11009) AMD Power válasza Nordik (#11007) üzenetére


AMD Power
titán

Váltáskor nekem is megugrik egy kicsit a fordulatom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11010) Nordik válasza AMD Power (#11009) üzenetére


Nordik
őstag

De ez mitol lehet? Vagy ez ilyen? Csak mert 2es Cliostol is hallottam mar ezt a jelenseget.
Meg eleg fura, hogy nem mindig csinalja, csak mondjuk ha 2000es fordulaton mar elvaltom a gepet akkor megy feljebb szepen. 2500ig nyomom neki akkor ritkabban.

[ Szerkesztve ]

(#11011) just


just
aktív tag

Eljött az ideje az olaj és szűrőcseréknek. Miből milyet vegyek, ami minőségi és megtalálható a Frid-Car honlapján? 2004-es 1.9 dci 88kw F9Q800.

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#11013) AMD Power válasza Nordik (#11010) üzenetére


AMD Power
titán

Ez ,hogy picit ráemel a fordulatra ez szerintem tök gyári dolog. Nem akarja ,hogy nagyon leesen a fordulat váltásnál. Nincs ezzel semmi baj. A dízel Cliom nem csinált ilyet. De nem egy benyás gépnél ez van márkától függetlenül.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11014) Nordik válasza AMD Power (#11013) üzenetére


Nordik
őstag

Koszi, szoval akkor ez nem hiba. Na majd nagyobb fordulaton valtogatok akkor.:)

Most ugy nez ki a gyertyacsere megoldotta a gondom. Nem gondoltam volna, hogy ettol lehet, de megis bevalt a csere.:) Kicsit a gazbowdennel kell meg jatszonom, ahogy a kollega leirta elobb nekem azzal a beallitassal van amikor jobban megfeszul magatol es nem engedi vissza rendesen az alapjaratomat, ilyenkor van az a 1000-1100es kozotti hullamzas. Szoval meg kitapasztalom hogyan a legjobb.:)

Van meg egy bajom, a muszerfalba lehet csak spiralt cserelni? Valamikor mondtatok mar, hogy amiatt ugralhat a km/h mutato illetve a fordulatszam mutatom neha leesik nullara...:D

(#11015) rob210 válasza Nordik (#11014) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha bowdenes/spirálos és nem jeladós akkor tudsz cserélni spirált.
HA jeladós akkor kissé bonyolultabb a dolog, mert meg kell tudni, hogy a jeladó hagy-e ki néha vagy maga a műszer ami veszi a jelet.
De az is cserélhető.

Renault power

(#11016) AMD Power válasza rob210 (#11015) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nekünk való lenne. ;)

RENAULT THALIA 1.4 16V EXPRESSION

Itt van nálunk a Renault-ban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11017) Josi válasza just (#11011) üzenetére


Josi
aktív tag

Kérj ajánlatot innen is:
autoteka2000
Olajban biztos hogy olcsóbb.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11018) _NCT válasza AMD Power (#11016) üzenetére


_NCT
őstag

Az anyját....Ha nem szerettem volna meg a Megane-t, első autónak még ezt is bevállalnám. Emlékszem még ezen tanultam vezetni anno, igaz az diesel volt, tolatni utáltam vele,no meg kanyarokban meg kell gondolni a sebességet a billegős futómű miatt, de amúgy szerettem :D

Nagyon jó gépnek tűnik :K

[ Szerkesztve ]

(#11019) AMD Power válasza _NCT (#11018) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ez 3. autonak is nagyon jo lenne. Foleg ezzel a kozel 100le motoral eleg jol is mehet!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11020) Kornel válasza AMD Power (#11019) üzenetére


Kornel
veterán

thaliat inkabb dizelben vennek, ára miatt nagyon csábító mondjuk egy megane helyett, de azért van egy kategória különbség :)

(#11021) _NCT válasza Kornel (#11020) üzenetére


_NCT
őstag

Hát igen, ha kapkodnék jövőhéten mehetnék ezért a thalia-ért, de inkább várok még 2 hónapot és spórolok egy Megane-ra, azért nem egy kutya a kettő. De még az is lehet, hogy átgondolom ezt a Thalia-t. :K

BTW törésteszt van valahol róla? Euro NCAP-en nincs fenn :S

[ Szerkesztve ]

(#11022) AMD Power válasza Kornel (#11020) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos velem van a baj de nekem egy ilyen Thalia jobban kene mint egy Megane I.

Szerintem ugyan ugy 4* mint a Clio 2.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11023) Kornel válasza AMD Power (#11022) üzenetére


Kornel
veterán

clio 2 fentvan, ugyanez a kettő. 4 csillag, ahogy mondod! megane II pedig 5!
nekem egy megane II jobban kéne, mint egy thalia... :)
igaz ahhoz még hozzá kéne tenni egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#11024) _NCT válasza Kornel (#11023) üzenetére


_NCT
őstag

Megane 2 viszonylag jó állapotú már van 900 ropi környékén, én is arra gyűjtök. Ami viszont elszomorított, hogy többen mondták már, a 98 és 113 Le-s motor bizony gyengécske :( Ez nem tudom miben nyilvánul meg, de jó lenne ha 100-120km/h környékén még lehetne normálisan előzgetni, nem kéne lendületből.

(#11025) AMD Power válasza Kornel (#11023) üzenetére


AMD Power
titán

Megane II persze,h jobban kene!;) De MII nem is 600e.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11026) Kornel válasza AMD Power (#11025) üzenetére


Kornel
veterán

800-ért már lehet válogatni is! :)

(#11027) AMD Power válasza Kornel (#11026) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hangzik soknak az a + 200e. De ha azt veszed,h meg atiratod, kotelezo szerviz, biztositas stb akkor majdnem egy millio... De nem kerdeses,h egy M2 sokkal komolyabb gep. En mondjuk az 1.6 16v vennem belole.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11028) tresh válasza Kornel (#11026) üzenetére


tresh
addikt

maradjunk annyiba inkább 1misi körül van értelme bambulni M2-öket :) Viszont a thaliák nagyon jó áron vannak és ez tény nekem csak a segge nem tetszik ezért van meganeom...amúgy én is megane 2 ön agyalok de még nem tudom megéri nekem az 1.5dci vagy maradjon a 1.6 16v :)

(#11029) AMD Power válasza tresh (#11028) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a fenekevel csak egy bajom van. Kicsi a csomagtarto nyilasa.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11030) FerNandor


FerNandor
őstag

nem rakom be ide külön a linkeket, mert sok van. itt vannak a fejlemények a Megane II-mröl: [link] meg tudjátok nézni, ugye?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11031) hossszú válasza hossszú (#10656) üzenetére


hossszú
őstag

Az új szerzeményemről a képek :B
Renault Espace lll

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11032) rob210 válasza FerNandor (#11030) üzenetére


rob210
Topikgazda

:(

Renault power

(#11033) FerNandor válasza rob210 (#11032) üzenetére


FerNandor
őstag

bákkker, akkor bemásolom ide is :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

na szóval, bogár- és kátrányoldás, mosás, szárítás, polírwaxolás, letörlés, utána porszívó, müszerfaltisztogatás, az egész elött meg pollenszüröcsere. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11034) lorcsi válasza FerNandor (#11033) üzenetére


lorcsi
veterán

nagyon szép csillogós lett :)
jövő héten a mienket is így kellene..
milyen anyaggal waxoltad le ?

(#11035) FerNandor válasza lorcsi (#11034) üzenetére


FerNandor
őstag

Pingo Autopolitur. olyan jó a tapintása is! nagyon jó simogatni :DDD
[link]

mondjuk a takarításra kb 5 órám ráment, de nagyon megérte. Majd meglátom, mennyire lesz tartós. Mindenesetre 1 kezelésre még maradt anyag, de lehet, hogy kettöre is..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11036) AMD Power válasza FerNandor (#11033) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is le kéne políroznom a gépet de minden évben kézzel csináltam. Megfogadtam,hogy többet nem csinálom meg kézzel. De gépet nem tudok szerezni. Pedig Nagyon ráférne a kocsira.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11037) FerNandor válasza AMD Power (#11036) üzenetére


FerNandor
őstag

én is kézzel csináltam és legközelebb is így fogom :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11038) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Tegnap megrendeltem neten az olajat és egy motormosót,olajszűröm,levegőszűrőm már van! A levegőszűrőt már ki is cseréltem :)
Az olaj és a mosó a jövö héten fog megjönni,és cserélem is az olajat.Ma nézegettem a motort hogy majd mit hogyan és sehol sem találom az olajszűrőt!
Hol van ebben az olajszűrő?
Megane 2 1.4-es 16szelep

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#11039) biker


biker
nagyúr

A scenic 1 be 97-98ban szerelt 1,9 dt(i) motorok mit birnak? Es milyenek? Mert ugye nem cr dizel, de ha jol tudom nem is pd
Mezei kisnyomasu turbodizel motorok?
Tipushibak?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11040) lorcsi válasza FerNandor (#11035) üzenetére


lorcsi
veterán

ez nem is oylan nagyon drága..

(#11041) AMD Power válasza FerNandor (#11037) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is az lesz csak erőt kell majd vennem magamon. ;)

Biker: Szerintem nekem még szerelési könyvem is van hozzá a gépen valahol. Megkeresem neked.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11042) biker válasza AMD Power (#11041) üzenetére


biker
nagyúr

Si szerelési nekem is van, megmaradt ez előzőből, én tényleges infókat kértem, mennyire gázos :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11043) AMD Power válasza biker (#11042) üzenetére


AMD Power
titán

Itt sok DTi tulajról nem tudok. Renaultclub.hu viszont szerintem fogsz találni egy párat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11044) biker válasza AMD Power (#11043) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, TD :)
nem dt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11045) hossszú válasza hossszú (#11031) üzenetére


hossszú
őstag

Javítottam a linket. :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11046) tresh válasza hossszú (#11045) üzenetére


tresh
addikt

Nálam még mindig nem jó :(

(#11047) hossszú válasza tresh (#11046) üzenetére


hossszú
őstag

Nézz már rá légyszives mégegyszer, most már teljesen nyilvánossá tettem.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11048) rob210 válasza hossszú (#11047) üzenetére


rob210
Topikgazda

Már látszik a szálító jármű:)

Egyébként lehet velem van a baj, de én annyira nem vagyok ezekkel a digitális műszerfalakkal kibékülve, főleg az ilyen ufo-sokkal:)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11049) tresh válasza hossszú (#11047) üzenetére


tresh
addikt

Tökéletes:)

Ugyan ilyenünk volt, de imádtam főleg azt ahogy evvel az autóval bárhova be lehet parkolni bitang jó futómű van alatta és kegyetlenül jól fordul :) Ez kéne nekem 2.2dti be csak hova tenném picit nagy :D

(#11050) hossszú válasza tresh (#11049) üzenetére


hossszú
őstag

Én is megszerettem, szuper kis járgány.
A hétvégén le is teszteltük 6 fővel 4 kutyával plusz a csomagokkal könnyedén elfértünk benne.
A méreteivel nekem is gondom van, a vonóhorog miatt nem fér be a garázsba. :)

rob210 nem olyan rossz ez a műszerfal igaz megszokást igényel.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.