Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) gabx76 válasza mycso (#26997) üzenetére


gabx76
senior tag

Azért ez már csúnyán el van hanyagolva. Én 170k-nál járok, de a kormányt bőröztem, a kapaszkodókat cseréltem. Nem bírom ki, ha így néz ki a kocsi!

(#27002) SocketA válasza mycso (#26999) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, ezt mar beszeltuk, de nem tudok mit csinalni vele. Nem nagyon mozdul, kihuzni meg nem merem, mert lehet megrosszabb lesz.

Persze ha tenyleg ez szivarog, furcsa, hogy miert jon at ott ennyi viz? Honnan kerul oda? A motorter feloli oldalon ott a kerekdob van, tehat az felfogja a kerekrol felcsapodo vizet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#27003) mycso válasza SocketA (#27002) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha esetleg itt jönne be, az úgy tudna, hogy az esővíz elvezetőd dugult/koszos, ami az első szélvédő előtt van. Ezért a tűzfalon lefolyik a víz, be a dugónál.

Vagy a szélvédő tömítése nem jó alul és akkor ott folyik be, ez a műszerfal mögött a tűzfal belső oldalán folyik le (fateromnak ilyen volt).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27004) SocketA válasza mycso (#27003) üzenetére


SocketA
aktív tag

Az elvezeto jo. Eddig annyi gond volt vele, hogy a gumicso nem jol illeszkedett, es az oldalan folyt le a viz. Ezt megoldattam ugy, hogy kiszigeteltem a gumicsovet.

Szoval vagy a gumicso lentebbi reszen van szetcsuszva (bar az szerintem meg onmagaban nem lenne ok, hogy atmenjen a viz), vagy lehet, hogy tenyleg a szelvedo?! Azt hogy lehetne ellenorizni?

(#27005) Füge007 válasza gabx76 (#27001) üzenetére


Füge007
senior tag

Azért tegyük hozzá ez a gyártó sara, aki egy 23 Ft-os műanyag alkatrészen "spórol" 2 Ft-ot. Hasonló problémával küzd a Seat is, nővérem Cordobájában is ilyen kopott 60 ezer Km után a kapaszkodó.

Füge

(#27006) rob210


rob210
Topikgazda

Az elmúlt időszak vadsztorijai után szabadon.

Renault power

(#27007) FerNandor


FerNandor
őstag

http://m.hasznaltauto.hu/auto/renault/megane/renault_megane_megane_limousine_1.9_dci_dynamique_plus-7584951

?? :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27008) tresh válasza FerNandor (#27007) üzenetére


tresh
addikt

Kicsit több km- van benne de nincs rossz állapotba :)

(#27009) FerNandor válasza tresh (#27008) üzenetére


FerNandor
őstag

Ja lehet, de szepen nez ki. Helyben van Pécsen, forgalmit is meg tudom nézni, abban benne van az előző tulaj is, tudok vele beszélni pl.
De ismerős is lehet, hogy meg tudja nezni a clippel meg akkor sajat szerelőhöz is el tudom vinni. Csak azon izélok egyedül, hogy nem kombi. Pesten van egy ígéretes, az kombi csak hát pesten van es nem igazan van időm elmenni egyaltalan megnézni.

A törött autónkat meg ki kéne vonatni addig a forgalomból.
Viszont, ha a pestit vennénk, akkor abbol egy csomó dolgot fel tudnek használni a pesti autóhoz, pl a belseje tok ugyanaz. A maradekot meg kiarulom belole. Sot lehet,hogy a pestit elmegyek szombaton busszal megnezni. Az kb 1.070.000Ft nevre irva, elso tulajos svájcból szervizkonyvvel, 190 valahany ezer fokent autopalyas km-rel.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27010) tresh válasza FerNandor (#27009) üzenetére


tresh
addikt

Ja persze nem is azért mondtam :) Viszont pont azt néztem hogy ez limo te pedig emlékeim szerint a kombi párti vagy..ettől függetlenül pofás darab az tény...de ilyen összegnél tényleg tüzetesen "alá" kell mászni a gépnek hogy minden rendbe legyen a km meg mindegy csak műszakilag legyen hibátlan a gép... mondjuk igen a kombi azért lenne szerencsésebb mert tényleg mindent át tudnál pakolni ami kelhet és a maradékot meg eladni és talán így jönnél ki a legjobban :))

(#27011) FerNandor válasza tresh (#27010) üzenetére


FerNandor
őstag

Meghatalmazással vehetek autót anyám nevére?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27012) Füge007 válasza FerNandor (#27011) üzenetére


Füge007
senior tag

Igen!

Füge

(#27013) mycso válasza FerNandor (#27011) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

No, már ennyire alakul a molekula???
Akkor csak megane lesz megint? ;]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27014) FerNandor válasza Füge007 (#27012) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Holnap lehet, hogy elmegyek pestre busszal megnézem az autot. Tud esetleg valaki segiteni a kornyeken, ahol at tudnak nézni? Nem reg linkeltem, sotetszurke grandtour 1.9dci 1.098.000Ft

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27015) mycso válasza FerNandor (#27014) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Küldd már el lécci privátba ezt az autót, meg azt is, hogy pontosan hol található.
Most indulok pestre, ha útba tudom ejteni/lesz rá időm, akkor megpróbálok ránézni. (nyilván nem vagyok autószerelő, de annyit azért talán megtudok állapítani róla, hogy egyáltalán érdemes-e felbuszocskáznod miatta) :R

Nem ígérek semmit, de ha belefér az időmbe, akkor meglesem.

mod: közben megvan.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27016) FerNandor válasza mycso (#27013) üzenetére


FerNandor
őstag

Az. Valamiert 1.9dcit szeretnek. Ez a pesti ígéretes es mindenben jo. Lagunat nem, mert az nehezebb is, nagyobb is, tobbet is fogyaszt, dragabb is. Szerintem en el tudok menni 5-5,5 literrel boven az 1.9essel. :)

http://m.hasznaltauto.hu/auto/renault/megane/renault_megane_megane_1.9_dci_privilege-7322087

Köszi nagyon rendes vagy.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27017) rob210 válasza FerNandor (#27016) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y

Ez itt van mellettünk.
Ha holnap jössz fel Pestre mond meg mikor jössz meg hova érsz be.
Találkozunk és eldoblak oda meg vissza a buszig.
16:00-ig érek rá- utána megyek dolgozni.

Renault power

(#27018) FerNandor válasza rob210 (#27017) üzenetére


FerNandor
őstag

Na, egyre jobb. Köszi. Meg nem biztos, de delelott indulok, ha indulok, elotte megyek szemeszetre kontrollra. Privatban elkuldhetned a szamod, megadom en is az enyemet. Es ha ugy alakul, akkor nagyon megkoszonom :)
Nagyon rendesek vagytok.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27019) tresh válasza FerNandor (#27018) üzenetére


tresh
addikt

Na már kaptál egy hozzáértő jó szemű kollégát így tuti könnyebb lesz dönteni ha netán megfelelő a járgány, mert ugye több szem többet lát :)

(#27020) tresh


tresh
addikt

[link]
Ennyiért irány áron nem rossz ez a gyári garnitura szerintem :B

(#27021) Mágus2 válasza tresh (#27020) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A gumi kuka rajta, 1mm van a kopásjelzőig. :U

(#27022) tresh válasza Mágus2 (#27021) üzenetére


tresh
addikt

Felni a lényeg gumi kuka alapból ;)

(#27023) ThodEE válasza Mágus2 (#27021) üzenetére


ThodEE
őstag

Csúszkálni tökéletes ;]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#27024) giigz válasza benvolio (#26722) üzenetére


giigz
veterán

Most akciós az Auchan-ban, 849 Ft 5L, valamelyik nap megveszem :)

(#27025) toldy


toldy
őstag

Ha már így felmerültek a gumik, akkor nem tudom volt-e róla szó, de jan.01 óta a kötelező profilmélység 4mm ( téli- nyári) egyaránt. :U :R

Az élet nem habostorta.

(#27026) tresh válasza toldy (#27025) üzenetére


tresh
addikt

Valami értelmes "szabály" is van végre bár az a baj hogy ez alapján egy bkv busz se járhatna kb mert mindegyik slick gumikon megy ráadásul 20-25 éve ugyan azon :B

(#27027) gabx76 válasza tresh (#27020) üzenetére


gabx76
senior tag

Mennyire jól jött volna ez nekem 2 éve! Bezzeg akkor nem találtam értelmes használt felnit... :(

[ Szerkesztve ]

(#27028) imyourfriend válasza FerNandor (#27016) üzenetére


imyourfriend
őstag

1.5 dci Megane Grand Tour eszik 5,7-6,2-t 100-on, 1.9-essel akkor vékony talpú cipőben kell menj. :B

(#27029) FRENK1988 válasza tresh (#27020) üzenetére


FRENK1988
veterán

drágámon jól mutatna :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#27030) FerNandor válasza imyourfriend (#27028) üzenetére


FerNandor
őstag

Hat nekem az 4-4.5-ot fogyasztott :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27031) benvolio válasza giigz (#27024) üzenetére


benvolio
őstag

Jó lesz az, állítólag a Sheron az egy bajnok! :))

(#27032) imyourfriend válasza FerNandor (#27030) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vigyáztál nagyon a gázpedálra vagy nem tudom, ha egy személy ül benne és tényleg 80-90-et megy akkor volt ilyen 5,7 körül. De 5 liter közelébe sem sikerült még kerülni.

(#27033) mycso válasza imyourfriend (#27032) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor ott baj van, 2 személy 80-90 ahogy írtad 4alatti-körüli fogyi nálam.
Nekem vegyes használatban eszik 5l körül.
Ez az 5.6-5.7 pályán 140 körüli tempónál.

(#27030) FerNandor: sajna nem tudtam megnézni

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27034) giigz


giigz
veterán

FerNandor: Miért akarsz egyébként erősebbet? Én úgy ítélem meg, hogy a 106 lovas 1.5 dci is bőven elég mindenre, az 1.9 erejét teljesen fölöslegesnek találom. Nyilván sok minden függvénye, ezért vagyok kíváncsi.

benvolio: Szerintem is nagyon jó lesz, és örülök neki, hogy ilyen olcsón megúszom :D

(#27035) rob210 válasza imyourfriend (#27032) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor ott valami nem egészséges.
Havernak a 97'-es toyotaja ami még tényleg szívó fapad technológia eszik kerek 6.0litert.
A IIes megane ennél jóval fejlettebb és takarékosabb.
Minden hengered megy? :C :C

Renault power

(#27036) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Elég jól megy a gép, de van hogy 140-150-et megyek vele viszont ez nem jellemző. Érdekesnek tűnik számomra hogy 160-as tempónál átlag 7.4-7.7 körül mutatott a jelen pillanatban mérő. Míg fix 110-es tempónál 4.4-et. Na majd legközelebb lenullázom és kímélő üzemmódba kapcsolok, lehet amúgy van baj vele.
Bírja amúgy nincs vele gond, ha megfelelő lendület van a veszprémi dombságokba 150-el húzza felfelé 5 személlyel a paripát a 8-as főúton. ;] Szóval működik benne szerintem mind a 106 paripa ,csak néha náthásak vagy kitudja és több zabot esznek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27037) giigz


giigz
veterán

1.4 8V benzin fogyaszt 6-6,5-öt vegyesben, akkor a dízel legalább 1 literrel fogyasszon már kevesebbet! :D

(#27038) FerNandor válasza mycso (#27033) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem baj, koszonom. Lehet hogy holnap inkabb egy lagunat megyek megnezni. A km biztos nem annyi, de patentnak tunik, nincs messze, max elviszem a renaulthozbegy atvizsgalasra meg egy diagra.

http://m.hasznaltauto.hu/auto/renault/laguna/renault_laguna_1.9_dci_expression_kituno_allapotban-7011279

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27039) imyourfriend válasza FerNandor (#27038) üzenetére


imyourfriend
őstag

Baumgartner papához ne vidd, ott csak elkérik a pénzt és jól átverik az embert, mai napig bánja apu hogy onnan vette az Meganet.

(#27040) rob210 válasza FerNandor (#27038) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor holnap ne várjalak?
Mert akkor betáblázom magam másra.

Renault power

(#27041) Babcola


Babcola
csendes tag

Sziasztok.
Only read módban vagyok, de most történt a Clioval egy kis idegesítő probléma. A külső hőmérsékletet egy icipicit furcsán mutatja a középső kijelzőn. Konkrétal 27 C és 48 C fok között ingadozik. Valószínűleg a kis érzékelő halt meg, de olyat honnan tudnék venni? Guglin kerestem, de ezek szerint rosszul, mert csakis a beszívott levegő hőmérséklet jeladót dobja ki :(

(#27042) gabx76 válasza Babcola (#27041) üzenetére


gabx76
senior tag

Nem lehet, hogy átváltott Fahrenheit-re?! :D

Komolyra fordítva: Ebay?!

[ Szerkesztve ]

(#27043) Josi válasza Babcola (#27041) üzenetére


Josi
aktív tag

Itt egy kis leirás, hogyan lehet utólagosan megoldani a hőmérőt.
Ezalapján szerintem meg tudod javítani.
Hőmérő

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#27044) Babcola válasza gabx76 (#27042) üzenetére


Babcola
csendes tag

Nem merek felregisztrálni, mert félek hogy valamit elrontok. Nincs ebből valami olyan utángyártott amit csak behúzok és kész? Bontóba úgysem kapok szerintem :F

Josi: Köszi a linket, elmentettem, de barkácsolni meg ilyen izéket én úgysem tudok :)

(#27045) FerNandor válasza rob210 (#27040) üzenetére


FerNandor
őstag

Igazabol eddig nem tudtam, de akkor ne várj :)
Inkabb nem utazok ilyen messzire holbap, lehet, hogy ítéletidő lesz. Csak kaposvárra fogok akkor elugrani. Megnezem ezt a lagunat :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#27046) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok!
Egy fura (illetve ketto) jelensegre lettem figyelmes.
Adott egy clio II tech run 1.4 16v.
Hidegen ha elindulok gazadaskor valtasnal,1-bol 2-be,illetve 2-bol 3ba furcsa nyekkenest hallok.
Nem is tudom mihez hasonlitani.
A masik meg 1500-3000 fordulat kozott gazadaskor es sebesseg tartasakor egy kattogast hallani a motorter felol,ha elveszem a gazt,megszunik.
Mire utalhatnak ezek a jelensegek ?
Elore is koszi a valaszokat.

(#27047) giigz


giigz
veterán

A jobb hátsó helyzetjelzőm kiégett... (miért nem japán autóm van?) ;] :W

Milyen izzó kell bele? :)

(#27048) just válasza giigz (#27047) üzenetére


just
aktív tag

Osram izzókereső

Two things what i hate. People that can't count...

(#27049) Füge007 válasza Josi (#27043) üzenetére


Füge007
senior tag

Jó lenne tudni milyen alkatrészek vannek benne, az enyém sem az igazi már. Simán legyártanám az érzékelőt, ha tudnám mi kell hozzá!

Füge

(#27050) gabx76 válasza Babcola (#27044) üzenetére


gabx76
senior tag

Azt hiszem ilyet keresel...

Ha esetleg gondolod tudok segíteni a vásárlásban. A PH-n is van olyan emberke, aki segít a beszerzésben, ráadásul ő BP-i.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.