Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Megane2000 válasza Josi (#44050) üzenetére


Megane2000
aktív tag

:) nekem a sebváltó szép. Jó a tied is :) hasonló az én kocsim is mint a tied.

(#44052) Pecc válasza Josi (#44050) üzenetére


Pecc
őstag

Na és 5év után hogy fest a bőr a kormányon?

(#44053) Josi válasza Pecc (#44052) üzenetére


Josi
aktív tag

Majd teszek be képet.
Jól bírja, csak kéne egy kis pucolás neki. :)
Na de majd lesz jó idő és szabadidő.
Úgyis kellene neki egy tavaszi belső takarítás.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44054) mycso válasza Megane2000 (#44040) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mire kell a riasztó?
Ha csak arra, hogy jelezzen, ha babrálják az autót, arra tökéletesek ezek a párezres cuccok.
Nekem is egy ilyen volt bekötve: csak az ajtónyitás és a rázkódás szenzort kötöttem be, így nem lett belenyúlva az autó elektronikájába.
Nekem ennyi kellett, ha valaki babrálja az autót, akkor visítson.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44055) Megane2000 válasza mycso (#44054) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Linkelsz egyet hogy milyened volt?

[ Szerkesztve ]

(#44056) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Reményeim szerint a héten nálam lesz az új szerzemény, így érdeklődnék, hogy mi az, amit feltétlen cseréltessek, ha jót akarok magamnak?
Amikben biztos vagyok:

Motorolaj (5W40 jó az 1.9dCi-be is gondolom)
Olajszűrő
Levegőszűrő
Pollenszűrő (aktívszeneset kap)
Üzemanyagszűrő
Fagyálló

Valószínűleg, ha szerencsém van, akkor csak a motortartók a cserések és nem kell kettőstömegűvel babrálni.
Persze elviszem egy teljes állapotdiagra, de mit érdemes még a biztonság kedvéért cserélni?
Esetleg izzítógyertyák?

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#44057) Josi válasza gooool (#44056) üzenetére


Josi
aktív tag

Fékfolyadék.
Esetleg váltóolaj.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44058) diablo1984 válasza gooool (#44056) üzenetére


diablo1984
veterán

vezérlés?vízpumpa?hosszúbordás?

izzítógyertya ráér akkor, ha gond van, vagy rámértek és ha rossz, akkor!

[ Szerkesztve ]

(#44059) gooool válasza Josi (#44057) üzenetére


gooool
őstag

Tényleg, ezeket lefelejtettem, talán azért mert fékfolyadékból akad itthon bőven.

Váltóolajból itt azt olvastam a rézperselyek miatt speckó kell. Mi az ajánlott?

diablo:

Ezekre is ránézetek, mint írtam teljes átvizsgálás lesz, de nyilván ha belefér, akkor áttolnám a következő hónapra ezek cseréjét, már amennyiben szükséges, mert egy igen gondosan szervizelt autóról van szó.
Rendben, akkor a gyertyát lehúzom.

Üdv, Balázs

(#44060) diablo1984 válasza gooool (#44059) üzenetére


diablo1984
veterán

a vezérlést nem nézegetni szokták, hanem vagy cserélni, vagy hanyagolni! rendesen szervizelt az autó, de ott voltál, mikor legutóbb vezérlést cseréltek rajta? mert mondani bármit lehet, a vezérmű szíjon nem feltétlenül látszik bármi is szakadás előtt.....ha meg már a szíjat lepattintjátok róla, hogy megnézzétek mennyire repedezett(mert megfeszítve minden egyenes, akkor már egy új szíjat érdemes rádobni, 5ezer ft nem a világ vége és a feszítőgörgőit is meg tudjátok forgatni rendesen.....

(#44061) gooool válasza diablo1984 (#44060) üzenetére


gooool
őstag

Okés, megértettem.

Viszont akkor a váltóolaj terén mi az, ami ajánlott volna? Ahogy emlékszem pont Te írtad a másik topicban, hogy speckó olaj kell. :)

Üdv, Balázs

(#44062) diablo1984 válasza gooool (#44061) üzenetére


diablo1984
veterán

azt pontosan nem tudom, hogy a laguna2esbe mi az előírás, de a könyvében benne van! az én laguna1-esembe ez jár a könyve szerint és ez a legolcsóbb helyek egyike!

egy beírás az olajdokitól persze nem 2es lagunáról van szó, hanem 1esről...

mol kereső érdekes, hogy ugyanez az alapblokkos laguna 1-es váltójához 6 decivel több kell belőle, több olaj van a váltóban...

[ Szerkesztve ]

(#44063) nrbx


nrbx
tag

Hello, Megane 3 (hatchback) tulajokat kérdeznem, nincs-e valakinek ilyen tetőcsomagtartója. Használtan vettem (még nem érkezett meg), de nincs hozzá leírás. Ha van valakinek ilyen, el tudná küldeni elektronikusan? Esetleg valami tipp, honnan lehetne letölteni?

Közben tudtam meg, hogy a kombira (nekem az van) is van ilyen gyári csomagtartó, ránézésre ugyanúgy néz ki, mégis más a típusjelzése, hát remélem fel fog menni rendesen ez az 5 ajtósra való - nem tudom miben különbözhet a kettő.

(#44064) mycso válasza Megane2000 (#44055) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Innen a 0w30.
Ebay-en 5-6k körül megvehető: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44065) diablo1984 válasza nrbx (#44063) üzenetére


diablo1984
veterán

az 5 ajtósé az ajtónál a keretbe kapaszkodik, a kombié meg a tetőkorlátba, vagy annak a helyébe! szerintem

(#44066) nrbx válasza diablo1984 (#44065) üzenetére


nrbx
tag

kombiból van tetőkorlátos, meg tetőkorlát nélküli változat is, nekem sajnos az utóbbi van (a tetőn semmi felfogatásra alkalmas pont nincs), ezért csak olyan tetőcsomagtartót tudok feltenni, ami - amint írtad - az ajtónál a keretbe kapaszkodik.

(#44067) diablo1984 válasza nrbx (#44066) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor remélni kell, hogy az ajtó fölötti ív azonos az 5 ajtóséval azon a részen, ahol rögzül! nincs valami jel ott a kereten, mikor kinyitod az ajtót? nekem 2 kis benyomódás van, oda kell "berakni" a kapaszkodó karmokat!

(#44068) nrbx válasza diablo1984 (#44067) üzenetére


nrbx
tag

ajtók mögött vannak csavarmenetnek kinéző lyukak, oda kell valamit bepattintani, becsavarozni...

[ Szerkesztve ]

(#44069) diablo1984 válasza nrbx (#44068) üzenetére


diablo1984
veterán

kíváncsi leszek, hogy 5 ajtós és kombi kompatibilis-e....

(#44070) Tom5


Tom5
addikt

Holnap meglesz a vezérlés csere. Gates szett lesz (állítólag akciós), cserélik még a hűtővizet és Beru gyújtógyertyákat kap. (remélem utóbbiak ugyanolyan jók mint a gyújtótrafók), szorítsatok :DDD

(#44071) Megane2000 válasza mycso (#44064) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Magad kötötted be? :)

(#44072) mycso válasza Megane2000 (#44071) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Félig-meddig. A gyújtás szálhoz kellett segítség, hogy hol található a műszerfali korbácsban.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44073) Amarth


Amarth
aktív tag

Tehermentesítőt Pesten hol kapnék,ami van raktáron is,és nem horror áron? (64-ről 60.1-re)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#44074) diablo1984 válasza Amarth (#44073) üzenetére


diablo1984
veterán

csináltass, én a télen 2db-ért fizettem 1500-2000ft-ot, már nem is tudom pontosan....

(#44075) tresh válasza Amarth (#44073) üzenetére


tresh
addikt

Gumisnál kérdezz rá :)

(#44076) PeterPH válasza Amarth (#44073) üzenetére


PeterPH
senior tag

Náluk kérdez rá, elég sokféle lógott a falon, hátha pont van ilyen is.

(#44077) rob210 válasza PeterPH (#44076) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na ezt jó tudni, ők nincsenek messze oda járok a basa utcába mostani meg gumiztatni, de ahogy nézem ők futóműveznek is, most pont ráfér az öreglányra ;)

Renault power

(#44078) PeterPH válasza rob210 (#44077) üzenetére


PeterPH
senior tag

A gumist én is szeretem, de a mosót (ez a buborékos ugye?) hanyagolom, mert bár általánosságban jól dolgoznak, de miután több alkalommal is csak kipörgő kerekekkel tudtak átállni a kocsival, meguntam a szórakozásukat. Játsszanak otthon a micsodájukkal, ne az én kocsimmal.

(#44079) rob210 válasza PeterPH (#44078) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y
Te kiadod a kezedből a kocsit?
Én benne ültem végig.
Mondtam nekik nem tudjátok beindítani nélkülem. :)
Szó nélkül mondták, hogy akkor üljek be legyek szíves.

;)
Egyébként igen a bubbles re gondoltam, mert valóban nagyon szépen dolgoznak.
:R

Renault power

(#44080) ksam56


ksam56
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, hátha találkozott ilyen esettel valaki. Nemrégen vettem egy 99-es laguna kombit.1.6 16v /K4M-720/ motorral. Ha bemelegedik a sebváltó, állandóan kidobálja az ötödiket, előbb csak motroféknél, aztán később menet közben is.Ill. néha nehéz berakni 2.ba, kétszer kell kuplungolni.
A rudazatot nézegettem, 5.be rakva megmozgatva, eléggé mozgott az egész motor. Elfáradtak a bakok is. / Maga a rudazat feszes nem lötyög, mint a renaultnál általában./ Kicseréltem a váltó és motortartó bakokat, meg a váltó olajat is gyári előírtra.
Valamivel jobb a helyzet, most csak kb. 20 km után kezdi kidobálni. O:)
Szóval azt hiszem váltócsere lesz a vége.
Vagy esetleg javítható valahogy?
Az előző tulaj nem ellenőrizte a szintet, szerintem legalább fél liter hiányzott. Nem tett jót neki.O:

Jó lenne, ha valaki meg tudná mondani, hogy pontosan milyen váltó kell bele. Mert a váltószámot az autofitt-ben meghatározott helyen nem lehet leolvasni. Már nézegettem mindenhol, de nincs az előírt helyen.

Vajon jó bele az összes 1.6 -os motorhoz való váltó? legyen az scenic, vagy megane? A bontott váltókat aruló váltójavító cégek szerint igen. De akkor miért van mindenféle számokkal jelölve?

Ehhez elvileg JB1-3-5-s kéne. /JB3-1-5?/Ilyen viszont sehol sincs.
De ajánlották a JB3910, JB3181, számut is. De ezekben gondolom más egy kicsit az áttátel aránya nem? Nem két forint egy váltócsere és nem szeretném, ha utána derülne ki, hogy nem jó.
Megköszönném azsegítőkész hozzászólásokat.

(#44081) rob210 válasza ksam56 (#44080) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.

Sajnos a váltó olaj nélkül hamar elkopik, ezt jól látod.
Az összes JB-s váltó nem lesz jó, mert pl a megane felfogatása máshogy van elhelyezve pl. mint a lagunáé.
Csak típus azonos váltót tehetsz bele, magyarán a motorkódod alapján amivel szerelték gyárilag azok jók csak.
A váltón egy kis lemeznek kéne lennie beleütve a szám, ezt sehol nem találod? :F
Amikor megvetted az autót nem tűnt fel, hogy a váltó szét van hullva?

Renault power

(#44082) ksam56 válasza rob210 (#44081) üzenetére


ksam56
újonc

Köszi a gyors választ!
Sajna nincs rajt a lemez. Lehet, hogy csak leszedve jönne elő a beütött szám. Még tükörrel is kerestem de nincs.
Csak sehol nincs ilyen számú, az "autódatában" jelzett, bezzeg a hasonló számúakból dunát lehetne rekeszteni a bontókban :(

(#44083) rob210 válasza ksam56 (#44082) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát sajna így szám nélkül elég nehéz lesz megfelelőt találni.
Keresni kell fórumokon valakit akinek ugyan ez a motor és alváz száma és ő meg tudja mondani a váltókódot.
:R

Renault power

(#44084) dhgm válasza ksam56 (#44082) üzenetére


dhgm
tag

Jó reggelt! Egy gyári szintű diag. eszköz megmondja milyen váltó van benne...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#44085) Megane2000 válasza mycso (#44072) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Fene pedig gondoltam jó pénzért elvállalod :D

(#44086) tresh válasza dhgm (#44084) üzenetére


tresh
addikt

Vagy a rönómárkakereskedés egy alvázszámalapján :)

(#44087) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Megtörtént a vezérlés csere, hűtővíz, gyertyák.Kiderült, hogy Denso gyújtóttrafók vannak a kicsikében.
Viszont ma reggel munkába jövet félúton kivillenat az ABS/Servo felirat. (és úgy is maradt)
Ez mi a tökömtől lehet? Hívtam a szerelőm, azt mondta ennek köze nincs a vezérléscseréhez.
Diag-ra kell kötni. Ha nem múlik el magától....2-kor megyek hazafelé, kíváncsi leszek vílágit-e még.
Érzetre amúgy a kormányt sem nehezebb tekerni és fékezés sem más.
WTF? Mielőtt diagra köttetném mit érdemes megnéznem? (a hosszúhétvége miatt amúgy is majd csak jövőhéten tudom ezt a dolgot megejteni)

(#44088) tresh válasza Tom5 (#44087) üzenetére


tresh
addikt

Hali!
-ABS- jeladót a első kerekeknél
- Fékfolyadék
- Szervoolaj
Ha ez mind rendbe akkor diag

(#44089) Tom5 válasza tresh (#44088) üzenetére


Tom5
addikt


Ez ugyan 1,6-os ról kép de nálam is így van.
1. Szervó
2. Fékfolyadék
?
Elnézést az amatőr kérdésért, de nem vagyok ezekben otthon.
Jeladót hol keressem?

(#44090) tresh válasza Tom5 (#44089) üzenetére


tresh
addikt

Első féknyeregnél lesz egy fékcső és ugyanott mellette lesz egy vezeték az a jeladó.

Az is lehet amúgy hogy a féltengelyen lévő abs gyűrű repedt vagy eltört akkor is ezt csinálja. Képen az is jelölve van.

De ez csak tipp :))

(#44091) Tom5 válasza tresh (#44090) üzenetére


Tom5
addikt

Olajszintek rendben, kiugrottam most szünetben, megnéztem. Ugyanúgy világít mindkettő. De miért a kettő egyszerre? Ha hibát jelez a szervóról akkor éreznem is kellene valamit? Mert tekergettem a kormányt álló helyzetben. Nem visit a szervó motor és ugyanolyan könnyen jár. Ráadásul 90-es utazótempó közben világított ki a két lámpa. Vagy ez tök mindegy? :F

(#44092) tresh válasza Tom5 (#44091) üzenetére


tresh
addikt

Emlékeim szerint egy pilács van a két hibára de ne nekem legyen igazam. ABS-es részen keresném a hibát amit írtam.

(#44093) Doki16 válasza Tom5 (#44091) üzenetére


Doki16
addikt

Most ez lehet hulyeseg, de mi lenne ha csinalnal egy veszfekezest egy biztonsagos helyen es akkor legalabb kiderulne, hogy az ABS-e a bajos.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#44094) Tom5 válasza Doki16 (#44093) üzenetére


Tom5
addikt

Hazafelé ez lesz! :K (14:00)

(#44095) Tom5


Tom5
addikt

Beszéltem a céges autószerelővel, jövi hét délután nála rákötjük diag-ra. Hazafelé azért letesztelem.

(#44096) kisninja


kisninja
őstag

No ma viszem futómű átnézésre a bocim.... Kíváncsi leszek mennyibe fog fájni. Főleg hogy most térek át két kerékre is :(((

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#44097) speedydb23 válasza Tom5 (#44091) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szia,

SERV lámpa nem szervót jelenti, hanem Service szó rövidítése.

(#44098) Tom5 válasza speedydb23 (#44097) üzenetére


Tom5
addikt

:Y akkor service ABS :Y végülis ez jó hír...jobb, hír XD

(#44099) tresh válasza Tom5 (#44098) üzenetére


tresh
addikt

Azt nézd meg amit mondtam ;)

(#44100) pècsimunkás válasza Doki16 (#44093) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Felesleges , ha világìt az ABS jelzès nem lesz ABS ...
Èn az enyèmen fèl ève cserèltettem jeladót , a jobb oldalon .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.