Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Reaper04 válasza Ghandi (#9992) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ja, értem. :K

Az írás a kesztyűtartós dologról szintén érdekel. Én sem tudtam mi az, először azt gondoltam valami kimaradt, de itt a topicban segítettek, hogy valószínű a hűtést szolgálja :DDD

mycso: A leírásban olvastam, hogy a lufik kapcsolóját is le kell szedni. :F Te is leszeded? Vagy hogy történik nálad a csere ?

(#10002) tresh


tresh
addikt

mycso,Josi, köszi az infókat.. most már csak ezt kell kitalálnom hogy az újabb műszercsoport+fed.comp. megoldható e :) 98-as RT-m van nem tudom ha egy újabb 2000-es RT felszereltségűvel operálok mi lesz...majd valami angol fórumon utána nézek mik a lehetőségek igazából nem arra kell hogy lesem pillanatnyilag mennyit eszik inkább az hiányzik hogy kb mennyi van még hátra amit kocsikázhatok...mert ha jól tudom egy minimális benya mindig bent marad a megane-ba a tank kialakítása végett ( talán meagne klubnál olvastam ezt)

FerNandor: elvileg fehér megvilágítás van végig így fóliával meg tudom oldani hogy vörös legyen a fejegység megvilágítása..

Nordik: ahogy rob is írta a kuplung állítással óvatosan mert tényleg ha túl "húzod" kopni fog...minimális holt játéknak kell lennie;)

[ Szerkesztve ]

(#10003) Josi válasza rob210 (#10000) üzenetére


Josi
aktív tag

Igen.
Ahogy most nézem az előző sorozatban (PH1) nem szereltek fedcompot az RT felszereltségbe sem :(
Nem tudom mennyire egyszerü lenne ezt megoldani, lehet ECU-t is kellene cserélni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10004) Josi válasza tresh (#10002) üzenetére


Josi
aktív tag

Nálam mikor kigyullad a tankolásjelző, akkor kb 8-10l benzin van még a tankban.
Azért nem rossz ha látod a pillanatnyi fogyasztást.
Mindjárt próbál az ember finomabban közlekedni :)
Pl 2.ban gyorsítasz és 20l felett mutat.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10005) tresh válasza Josi (#10004) üzenetére


tresh
addikt

Hát én a pillanatnyi fogyira nem adok sokat..városba ha ráérősen mászkálok max 2000 nél elváltok 7,5 el eljár a megane..ha rálépek akkor értelem szerűen eszik mert teljesítmény benya falás nélkül nincs :) De azért jó lenne látni mit ír mennyi van még hátra ha bevillan a lámpa..mondjuk én akkor már elmegyek tankolni ha folyamatosan világít mert nem szeretném hogy felszedje az esetleges "trutyit" a tank aljáról.

(#10006) tresh


tresh
addikt


Erre cserélném a megane-om :DD

[ Szerkesztve ]

(#10007) AMD Power


AMD Power
titán

Fiúk én szeretnék minél gyorsabban ebbe a klubba visszatérni. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10008) FerNandor válasza tresh (#10006) üzenetére


FerNandor
őstag

ez mekkora :DD

AMD milyen klubba? Renault?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10009) AMD Power válasza FerNandor (#10008) üzenetére


AMD Power
titán

Persze.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10010) tresh válasza FerNandor (#10008) üzenetére


tresh
addikt

Hatalmas a kis rönyó 5ös :D

AMD Power: várunk vissza ;)

(#10011) FerNandor válasza tresh (#10010) üzenetére


FerNandor
őstag

Meg Sacha Baron Cohen is :DDD

AMD mid van most? rémlik, hogy valakinek nem Renault-ja van itt, de már nem tudom :B

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10012) tresh válasza FerNandor (#10011) üzenetére


tresh
addikt

:DDD

vw polo-ja van ha jól emlékszem :B

AMD: esetleg egy megane lesz az utód??

[ Szerkesztve ]

(#10013) AMD Power válasza FerNandor (#10011) üzenetére


AMD Power
titán

VW Polo Classic 1.4 Comfortline. Nem rossz de valahogy mégsem az igazi. Az előtte lévő régi Clio I jobban szerettem. Pedig nem kis különbség van a két autó között.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10014) mycso válasza Reaper04 (#10001) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Simán egy csatlakozót kell lehúzni, arról a kapcsolórol, amivel ki-be tudod kapcsolni a légzsákot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10015) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt a szépséget nézzétek meg!
:R
RENAULT Celtaquatre

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10016) FerNandor válasza AMD Power (#10013) üzenetére


FerNandor
őstag

elhiszem. én Renault után nem is vennék másik gyártmányt. pl a Megane II.: hol kap az ember 1,3 millió körül, digitklímás, tempomatos, hihetetlen jól felszerelt, kényelmes és megbízható autót + 1.5 dCi 6 sebességes és 4-4,5-öt fogyaszt vegyesben. és ez jó állapotban van, nincs megbaszkurálva (nem kereskedös autó)

sokan írják a népítéleten, hogy szar, de ugyanott írja kb, hogy "pedig vittem szervízbe olajcserére stb az elöírt intervallumban vagyis 30000km-enként" aki ilyen autót vesz legalább annyit tudnia kéne, hogy qrva sok az a 30ekm, és utána csodálkozik, hogy mi van...
meg utálom az általánosítást, hogy "fos francia"...

#10015 AMD gyönyörü, látszik, hogy már régen is tudtak a franciák autót csinálni :DD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10017) tresh válasza FerNandor (#10016) üzenetére


tresh
addikt

Örülök én ennek a "fos" franciázásnak mert így olcsón megveszem a kétszer jobban felszerelt, fiatal évjáratú "fos" franciát amit ha karban tartok (minimális ráfordítással) a világból kimegy :)

AMD Power: elfogadnám hétvégi autónak cirkálni tuti hatalmas élmény lehet vezetni egy ilyen gépet..bár magyar utakra nem biztos hogy nagyon ki merném vinni..sajnálnám szegény kocsit

(#10018) FerNandor válasza tresh (#10017) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, pontosan, én is örülök, hogy így lement ennek a fos Renaultnak az ára.
kíváncsiságból megnéztem: fapados 2000-es évjáratú TDI IV-es golf 1,5 millio.. a Megane meg 2005 II. félév és a golfhoz képest ürhajó LOL :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10019) tresh válasza FerNandor (#10018) üzenetére


tresh
addikt

Jaja..pont most néztem ha minden jól megy akkor a köv. autó egy megane II 1.6 16v lesz nagyon jó áron vannak kicsit bánom is hogy nem vártam a megane 1 vételével de hát kellett az autó és venni kellett.. esetleg valakinek valami tapasztalat hogy a megane II grandtour evvel az 1.6 os motorral mennyire vállalható? :B Mert ez a nagy szerelmem :

(#10020) FerNandor válasza tresh (#10019) üzenetére


FerNandor
őstag

na nekem is ez a nagy szerelmem, csak dCi-ben :DD rettentö jól néz ki ez a Grandtour. a népítéleten úgy rémlik azt olvastam, hogy aki benzines megane II-t vesz, az ne 1.4-essel vegye, hanem minimum 1.6 16v. mást nem tudok :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10021) tresh válasza FerNandor (#10020) üzenetére


tresh
addikt

Mintha nem is kombi lenne úgy egybe folyik igaz asszony utálja a kombikat(lehet parkolás végett) de mondtam neki hogy meg kell szeretnie mert ő a második szerelmem :D Amúgy én is dci vel venném de 1.9-el mert az tuti dinamikusan mozgatja ezt a kasznit viszont azt hiszem pont itt írtátok hogy nem túl nyerő :(

Jut eszembe valakinek 1.9dci hez kuplung tárcsa komplett nem kell vadi új luke fater vette csak kiderült hogy ez a 120le-hoz való az övé meg 136 lovas :)

(#10022) FerNandor válasza tresh (#10021) üzenetére


FerNandor
őstag

szerintem az a 106LE is elég dinamikussá tudja tenni a grandtourt. de tény, hogy az 1.9 120LE erösebb.
nem tudom, mintha valahol tényleg olvastam volna én is, hogy az 1.9-es problémásabb, bár nem tudom, miért.

ha érdekel a dízel is, szerintem olvass utána, hogy mi lehet a baja, mert azért nem mindegy, hogy dízel vagy benzin. 1.6 16v-re klímával 100000km-re 8 fölötti átlagot írtak. 1.9-essel szerintem ez inkább 5 max 6l. és azok is nagyon jó árban vannak, elég sok is van belöle, csak én nem néztem azokat, mert mi maradunk a köbcentinél.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10023) mycso válasza tresh (#10021) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az 1.9dci ezeknél felejtôs, pont pár oldallal visszább volt róla szó. Nagyon sok a gond velük. Egyébként a 106lovas 1.5dci-vel teljesen vállalható.
Fateromnak megane1 ph2 kombi, 1.6 benzin van (110ló). Megyeget az is (nekem az 1.5dci használhatóbbnak tünik) illetve ez eszeget is a dci-vel szemben. [link]

enyém

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10024) tresh válasza mycso (#10023) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon szép gép :R

Igazából én attól félek hogy az a 105 Le kicsit már sok egy 1.5 dciből..meg most számolgattam hogy igazából én évi szinten max 20ezret autózok..annyi idő alatt meg nem biztos hogy visszahozná azt az ár különbözetet, viszont a nyomaték miatt nagyon csábulok :)
Mellesleg a mostani 1.6 om is bekap ilyenkor dugóba 7,5 -et szal az a 8 még vállalhatónak tűnik..bár tény hogy a 6 barátibb szám

szerk: a másik hogy 1.5dciből nehéz lesz nem céges gépet kifogni bár a fehéreket alapból kerülni kell (ABB flóta autók ;) )

[ Szerkesztve ]

(#10025) FerNandor válasza tresh (#10024) üzenetére


FerNandor
őstag

nem hiszem, hogy gyárilag TÚL van húzva az az 1.5dCi. csak tudják, mennyit bír a motor. én nem félek :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10026) tresh válasza FerNandor (#10025) üzenetére


tresh
addikt

Jó persze csak viszonyítás kép 1.9 dci 120/130le + 400cm3 és csak 15/20le eltérés ..bár nem ez ami izgat hanem a tartóssága és a szervizelhetősége alkatrész egyéb téren.. mert eddig jókat olvasok róla illetve a régi 1.5 dci vel volt dolgom egy clio kapcsán de az csak 86 Le volt viszont nagyon jól mozgatta a gépet és 4-4,5 lityóval elmászkáltam vele és most ha jól tudom már 260ezer km van benne de még nem volt semmi extra baja igaz a rendszeres szervizt szakszerűen megkapja szakembertől :)

[ Szerkesztve ]

(#10027) AMD Power válasza tresh (#10019) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond! Én is néztem őket. 1.2 milkából már nagyon komolyak vannak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10028) tresh válasza AMD Power (#10027) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon motoszkál bennem a kis manó hogy jó lenne cserélni csak hát most raktam rendbe a kis megane-t azt meg senki se fizeti vissza eladásnál :))

(#10029) FerNandor válasza tresh (#10028) üzenetére


FerNandor
őstag

hát bennem, amikor már motoszkál valami, tudom, hogy úgyis az lesz :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10030) AMD Power válasza tresh (#10028) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt megértem. Én is most azért vacillálok mert egy 150e Ft-t rá kéne minimum költeni a kocsira,(Vezérlés, műszaki , stb...). De ettől az autó nem fog még 100e se többet érni. Sőt....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10031) tresh válasza AMD Power (#10030) üzenetére


tresh
addikt

Na igen és ugye "új" autó vételkor kezdődik az egész újra műszaki,alkatrészek cseréje stb stb...meg ha most eladnám az új tulaj nagyon jól járna mert csak be kéne ülnie és hajtan a vasat szóval hiába kacérkodok én is a gondolattal most picit várok kivéve ha nem jön valami nagyon jó lehetőség :U

(#10032) AMD Power válasza tresh (#10031) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam az nagy kérdés,hogy 400-450e Ft autóra van-e értelme elkölteni 150e Ft-t úgy,hogy már egy év alatt ráköltöttem vagy 100e-t. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10033) tresh válasza AMD Power (#10032) üzenetére


tresh
addikt

A válasz egyszerű ha van hozzá plusz xy ft amiből fiatalabb autót tudnál venni akkor szerintem érdemes elgondolkodni a dolgon..de bele kell kalkulálni hogy ok megveszed de ezek a költségek jönnek még : tehát új autó+átírás+biztosítás+műszaki(ha a végén jár)+kötelező dolgok cseréje(vezérlés,olaj,szűrők) tehát ha ezt eladod és mondjuk plusz 300e kapsz egy fiatalabb gépet és marad még 150ned rákölteni hogy tip top legyen akkor szerintem megéri..mellesleg német autókhoz nem olcsó az alkatrész szerintem én a rönyón komplett vezérlést cseréltem mindennel együtt (valeo) 27500Ft+munkadíj..haver 1.6os golfján ez 75 +munka díj volt..ugyan onnan hoztuk az alkatrészt :U

[ Szerkesztve ]

(#10034) AMD Power válasza tresh (#10033) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem erre mondjuk olcsó a vezérlés. Mindennel együtt (vízpumpával termesztésen 37000Ft.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10035) tresh válasza AMD Power (#10034) üzenetére


tresh
addikt

de gondolom 1.4 es vagy tévedek? Mellesleg megane-oknak tényleg elégé jó áraik vannak főleg a II-es szériának :)

(#10036) Nordik válasza rob210 (#9998) üzenetére


Nordik
őstag

Múltkor a gázbowdent állítottam ugyanígy, annak is hagytam olyan 0.5cm holtjátékot.

Talán akkor ezzel is elboldogulok majd. :) Gondolom a lényeg, hogy az a villa ne legyen elmozdított állapotban és akkor nem kopik a kuplung. Tehát úgy kell beállítanom, hogy a villa alaphelyzetbe legyen és a pedálnak így is legyen egy minimális holtjátéka. Így nem lehet akkor gond? :)

(#10037) tresh válasza Nordik (#10036) üzenetére


tresh
addikt

:K

(#10038) AMD Power válasza tresh (#10035) üzenetére


AMD Power
titán

1.4 8v igen. Az viszont tény,hogy a benne lévő mocit nagyon szeretem. Meg a fogyasztását is. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10039) tresh válasza AMD Power (#10038) üzenetére


tresh
addikt

jó kis gép az ;) Mennyit hamizik ha nem titok?

(#10040) AMD Power válasza tresh (#10039) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jól eszik. Nyáron 6.7 között van a fogyasztásom. 70-80% városban használva és ebben kb 20-25% klímával. Télen februárban mikor az a nagyon hideg volt akkor jött ki 7.2 a fogyasztásom. A motorral nincs is bajom. A 60Le pedig és az ehhez tartozó 116Nm nyomatékkal jól el is vagyok ha nem megy a klíma.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10041) tresh válasza AMD Power (#10040) üzenetére


tresh
addikt

Az tényleg baráti nagyon ..akkor viszont lehet megéri még rá költeni egy kicsit és használni aztán később váltani :)

(#10042) rob210


rob210
Topikgazda

Ej de aktívak az urak most értem haza és nem győzök olvasni.
Ezt már szeretem.
:C

Renault power

(#10043) AMD Power válasza tresh (#10041) üzenetére


AMD Power
titán

Azért is írtam,hogy ami a Speedy "listában" 200e Ft volt munkadíj+anyagköltség az szerintem max 100e-ből megcsinálja a szerelőm.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10044) tresh válasza AMD Power (#10043) üzenetére


tresh
addikt

Jó a speedy és társai felejtősek :))

rob210: csak neked csak most ;]

(#10045) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Valahogy be kellene szerelnem a TABomat az autóba(Megane II).
A Dacia Loganom volt elötte,abban simán egy tapadókorongos tartóval volt a szélvédőre nyomva,de ennél az autónál ez nem működik.Egyrészt mert sokkal távolabb van a szélvédő és nem érem el rendesen,másrészt meg pont ott van középen a kijelző és ha a fölé rakom a 7colos TABot akkor már nagyon sokat eltakar a szélvédőből :(
Létezik Megane II-ben olyan amiben nincsen ez a digit kijelző középen?Ha igen akkor annak mi van ott? Mert nekem a gyári rádió nem kell,nagyon gagyi a hangja,ebben rossz CD is,nincsen AUX csak nagyon drágán megoldható(Tuner List)...áhh ki vele! A Loganomban is csak ezt a TABot használtam erősítóvel és 6 jó teljesítménű hangszóróval.Na ezeket mind megtartottam,be kellene szerelni mind ebbe,csak még rá kell szánnom magam.
Az uj kalaptartót már gyártja is az asztalos 2centis rétegelt lemezből a hétvégén talán be is kárpitozom,ha kapok megfelelő textilt rá és akkor már mehetnek is be a 20centis hangszórók hátra,csak ennek a TABnak találjak valami megfelelő helyet!!!!!!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10046) biker


biker
nagyúr

Eladnám, mielőtt megy a kereskedésbe...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_dynamique_plus-5901939

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10047) AMD Power válasza biker (#10046) üzenetére


AMD Power
titán

Nem fáj érte a szived?:(

Arra készűlj fel ,hogy nagyon nehéz lesz eladni. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10048) tresh válasza AMD Power (#10047) üzenetére


tresh
addikt

+1 nagyon jó kis gép én is sajnálnám eladni főleg hogy nagyon rendbe van :(

(#10049) AMD Power válasza tresh (#10048) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom nem viccből adja el szegény. :(((

Én meg majd ha látta a szerelőm a kocsimat akkor majd szépen összeszámolom ,hogy mégis mennyi az a pénz amit rá kéne költeni stb.... és utána mérlegelem,hogy eladjam-e vagy sem. De nagyon attól félek ,hogy az eladás lesz. Ha más nincs a műszaki után addig fogom lejjebb tolni az árát míg el nem viszik. Valahogy nincs kedvem elkölteni 150-200e Ft egy 400-450e értékű autóra. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10050) tresh válasza AMD Power (#10049) üzenetére


tresh
addikt

jó sejtettem csak hát akkor is szép gép :B
Amúgy megértlek én se költeném rá az autó értékének a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.