Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) rob210 válasza Josi (#44350) üzenetére


rob210
Topikgazda

Persze kivételek mindig vannak.
:R sajnos :(

Renault power

(#44352) rob210 válasza z00li (#44349) üzenetére


rob210
Topikgazda

Milyen felni van a kocsin?
Daráló hang csak tolatáskor jön elő?

Renault power

(#44353) z00li válasza rob210 (#44352) üzenetére


z00li
senior tag

Gyári alufelni 15"-os. A jobb elejéből a daráló hang csak tolatáskor van, akkor se mindig. Úgy vettem észre hogy függ a fordulatszámtól, kuplungkezeléstől. :F

(#44354) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ezzel kapcsolatban nektek mi a véleményetek?[link]

Voltam másik karosszéria lakatosnál is, ő sem volt biztos az eredményben.

Utángyártott lökhárítókról mi a véleményetek? Unix/bárdiban van 50-100k-ért de annyit nem költenék ár. Nem is értem mi kerül annyiba, egy nyamvadt műanyag lökhárítóban.

Kovács autó alkatrészben nincs olyan első lökhárító ami nem ipari hulladék?[link] Nekem a díszlécek sértetlenek.

2004-es Clio, ködfényszórós változat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44355) rob210 válasza Predator2 (#44354) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem ezt egy normális műanyag hegesztő simán meg tudja neked hibátlanra csinálni.
Nem is értem hova vitted.
Haver peugeott 807 esén konkrétan egy 20 cm es lyuk volt amit hibátlanul megcsináltak neki.
Pedig oda még rögzÍtő fül is kellett.

Az után gyártott pedig sosem lesz olyan mint az eredeti.

Renault power

(#44356) rob210 válasza z00li (#44353) üzenetére


rob210
Topikgazda

Félő, hogy az valami féltengely hiba lesz.
De látni hallani kéne, hogy honnan és milyen hang jön pontosan.

Renault power

(#44357) n0k0m_


n0k0m_
tag

Helló!

Milyen autót vegyek topikból keveredtem ide. Szeretném megkérdezni, hátha valaki jobban ismeri a Renault Scenic RX4-et (2000-2003 közti, 1870 ccm dízel).

Az eredeti elvárások:
- könnyű/közepes terepen elmegy-> magas hasú, 4wd
- nem eszik meg 10-11/6-7 (városban/országúton) liter üzemanyagnál többet (terepen annyit amennyit)
- legalább átlagos a fenntartási költsége/alkatrész költsége/megbízhatósága/szervizelhetősége.
- elég 3 ajtós is, ha véletlen valakit viszünk, akkor egy lábtér nélküli lehajtható ülés is megfelel hátra. (de lehet persze nem túl nagy 5 ajtós)
- Felhasználás tekintetében: hetente ~1szer földúton, sűrű városon belüli és heti párszor országúti ~50-100km(autópályán kb. soha) használatra.
- jó legyen az ütközésvédelme (halálcsapda nem érdekel: ignis, panda, indiai márkák stb.)
- klíma

Nem szeretnék igazából sokat költeni rá, 1 millió fölött már inkább hozzádobok annyit, hogy vegyek 1,3-1,4 millió-ért egy SX4-et (le lehet mocskolni, de sokadjára körbejárva is nekem az egy mindenben megfelelő autó lenne). Így a 600-800 ezer Ft-os kategóriában szúrtam ki a Scenic RX4-et. Ebbe a kategóriában egyébként a Honda HRV-vel és a Daihatsu Terios-sal van versenyben. (ha egyáltalán bármelyik vállalható ennyiért). Autonavigátor/népítéleten stb. sajnos sehol nem veszik külön az RX4-et, így a felhasználói értékelések nem mondanak sokat.


[ Szerkesztve ]

(#44358) dj79 válasza n0k0m_ (#44357) üzenetére


dj79
senior tag

A Scenicet anyósom szereti, kényelmes és elég megbízhatónak is bizonyult nála.
A korai 1.9dci-ről sok infót lehet találni, az összkerékhajtásról L:http://totalcar.hu/magazin/technika/4x4_1x1/2/]itt olvashatsz.

Ha a motor és az összkerék jó, szerintem vállalható, a fogyasztás várhatóan az általad írtak alatt marad.

[ Szerkesztve ]

(#44359) gombcomp válasza n0k0m_ (#44357) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szia!

Ha rám hallgatsz nem veszel ilyen autót...
Az enyémet most adtam el (2év nyűglődés után).
2000 januári volt a darab. Úgy vettem,hogy már túl volt egy motor generálon,mert az előző tulajnál elszakadt
a vezérműszíj (235ezer km-nél).Én 247-el vettem 500e forintért.
1200 16v összkerekes darab.
A fogyasztása 10.5 től felfelé volt. 2év alatt ráköltöttem kb. még 800 ezret:

ABS fékerőelosztó kilyukadt,hűtő csöpögött,a klíma elengedte a gázt,a szellőztető motor hol-ment hol nem,
az ABS érzékelők kábelei elkorrodáltak,a kuplung csúszott, az első fékek fékpofái beragadtak...
A váltóolaj finoman csöpögött a szimeringnél cserélni csak váltó leszerelés-szétszedéssel lehetett
újabb 60 ezerért.
Hagy ne folytassam,és ez szinte mind cserét jelentett,nem kevés munkadíjjal.
Hozzájöttek az én rigolyáim miatti " apróságok": a bemattult fényszórókat kicseréltük után gyártottra,a futóműben a legkisebb kotyogást hallva vittem szerelőhöz.
A kaput a vízpumpa víz eleresztése tette be,na itt lett elég belőle.
...sikerült 600 -ért kiszállni belőle,de egy biztos,hogy aki megvette ezek után jó vételt csinált.
Remélem sikerült lebeszélni erről a típuról téged. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#44360) n0k0m_ válasza gombcomp (#44359) üzenetére


n0k0m_
tag

Nem túl bíztató. Halott ez az egész kategória, amiben keresgélek. :/

Megpróbálom még a hondát lecsekkolni.

(#44361) gombcomp


gombcomp
senior tag

Bocs elgépeltem, 2 literes 16 szelepes motor volt.. :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#44362) dj79 válasza gombcomp (#44359) üzenetére


dj79
senior tag

Az igen, akkor ez egy szép rolleres példány volt. Pedig maga a Scenic nem rossz gép.

[ Szerkesztve ]

(#44363) -=Tiger=- válasza Predator2 (#44354) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Szia!

Nekünk sajnos pont az egyik autónk cseréje előtt történt egy baleset édesapámmal. (szerencsére neki semmi baja nem lett.)

Nem volt vele nagy attrakció leszaladni az útról, de mind1 is. Amúgy is rokonhoz került volna, ez meg amúgy sem befolyásolt semmit, mert patikára csináltam, mind műszakilag, mind ami a sérülést illeti. Csak sajnos nekünk volt veszteség, nekem meg némi utána járás, szerelés, de ez kb. hobbi.

2/3 futómű csere elől. (lengőkarok, kormányösszekötők, még új betétet is tetettem be. Nem a baleset miatt, hanem mert ezért történt a baleset, szal ajánlom mindenkinek ezeknek a dolgoknak még a baj előtti elvégzését.

A kár:



Ilyen lett:



UT lökös, külön új betétekkel. Dobbetétek. Kicsit kell velük dolgozni, de szerintem ezért az árért teljesen rendben vannak.

10E volt a teljes lökös, 2,5E kb. a betétek, 2Eért vettem jó pár patentot, hogy még tarcsi is maradjon. 20E volt a fényezés.

Közel 200E volt a teljes autó rendbetétele, de most olyan szinte működésileg mint egy új. Nem zörög, nem pattog az úton. Igazából már sajnáltam, hogy viszik el nagybátyámék. A céges 1.4 100Le-s benzines Toyota Aurist leveri a 65LE-vel.

(#44364) gombcomp válasza n0k0m_ (#44360) üzenetére


gombcomp
senior tag

Lehet,hogy kifogsz egy jobb állapotban lévőt,de az nem a 800 e alatti kategória lesz.
Az állandó összkerék hajtás miatt benne van a kardántengely-hardy tárcsa meghibásodása is
ami nem két forintos tétel. :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#44365) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Írtam, hogy egy hete eladtam a Megane-t, most lehet nem fogok elszakadni a márkától.

Véleményeket kérnék a kinézett példányról.

Van még más márka is a lehetőségek között, de ez Páromnak nagyon bejön. Kíváncsi vagyok a fórumtagok véleményére is!
Előre is köszi! :R

(#44366) rob210 válasza gombcomp (#44359) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.

Csak azt tudom mondani, ha értesz hozzá, akkor 800.000.- ki lehet fogni nagyon jó példányt.
Ha nem ismered a kocsit úgy menj megnézni, hogy viszel magaddal hozzáértőt.
Az RX4 egyik nagy előnye a nagy hátránya is.
Ha jó a futóműve akkor nagyon kényelmes mindenhol elmegy.
Ha kivan akkor kemény lóvét kell az asztalra csapni, hogy jó legyen megint és elmenjen bárhol.

Egy biztos a kényelme a beltér használhatósága némelyik mai autót is csúnyán megalázza.

MegkÍmélt darab esetén imádni fogod és sose adod el, nem is sok van a használtautón ami fent van, az rendszerint leharcolt sajnos.
Vadászni kell, de érdemes.
:R

A dieseles 1.9 a vezérműszÍjra érzékeny azt 90.000ként ki kell!!! cserélni, amúgy megbÍzható takarékos elég erős motor ehhez a kasznihoz.

Renault power

(#44367) rob210 válasza gabx76 (#44365) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha megnéztétek és jó minden akkor ennyiért ajándék ezzel a felszereltséggel és motorral.

Renault power

(#44368) gabx76 válasza rob210 (#44367) üzenetére


gabx76
senior tag

Ma megnéztük, körbe jártuk és tetszett. Nem tökéletes, de nem is várom egy 9 éves autótól. Holnap megyünk 1-1 kört a két versenyben maradt géppel aztán döntünk.

(#44369) rwin5 válasza rob210 (#44336) üzenetére


rwin5
őstag

Kipróbáltam, hogy ezres fordulatnál nem hallom mintha felgyorsulna a hang és megszűnne vagy beleolvadna nem tudom :D , 0,7-re nem tudtam belőni vagy fölé vagy alá ment.

Agyaltam rajta ma azért, mikor vezettem, hogy mostmár akármi baja lesz kijavíttatom bár remélem nem jön elő sok minden, mert már annyi bele lett ölve.

(#44370) n0k0m_ válasza rob210 (#44366) üzenetére


n0k0m_
tag

Városi kisautóból 300-ért is van olyan amit nyugodt szívvel megvettünk/hibátlan, de ez a rohadt magas hasú/összkerekes terepjárónak direkt nem nevezem autók millió alatt látszólag komoly beszopás nélkül nem vásárolhatók meg. :/

Meg leginkább senki nem ismeri őket.

[ Szerkesztve ]

(#44371) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ma voltam tesztvezetni az új megane-t (megane4). Egy elég jól felszerelt 1.6dci volt, nagyon-nagyon jó kívül-belül. Érzetre nagyobb a megane2/3-tól, és mintha egy kategóriával fentebb is focizna. Ez a motor egész jónak tűnik. A szalonba visszafele egy zebránál megállva, hátulról telibe vert egy sx4...így pici törésteszt is volt.
A szalonban még megnézegettem egy pár autót.

Kadjar: olyan gyönyörű, hogy kegyetlen (kivülről). Bele ülve (nem túlzok) olyan mint egy suzuki wagonR...nekem nagyon gagyinak tűnt. Párom is csak pislogott benne, hogy mekkora egy fosch.

Talisman: eszméletlen durva, tényleg érződik, hogy prémium, viszont valahogy nem volt az a "de nagyon kellene" érzésem.

Clio: Bár kivülről elég nagy autósan fest ez az új clio, meg a belében használt anyagok is jók, még is bele ülve olyan kis autós. Valahogy olyan puritán az összhang.

Az új megane, viszont teljesen meggyőzött, nagyon bejövős.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44372) just válasza mycso (#44371) üzenetére


just
aktív tag

Egy talismant én is bevállalnék egy duplaturbós 1.6 dci-vel. :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#44373) mycso válasza just (#44372) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Állítólag jövőre, vagy még év végén jön belőle 2.0dci, egy olyan motorral esetleg, nagy duzzogva.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44374) just válasza mycso (#44373) üzenetére


just
aktív tag

:D Eddig hogy hagyhatták ki azt a motort ami problémamentes volt? Pár év múlva egy ilyet bevállalnék!

Two things what i hate. People that can't count...

(#44375) rob210 válasza n0k0m_ (#44370) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez oké csak a városi kisautót ennek a csomagtartójába berakod.
Meg ezzel azért elmész olyan terepen ahol a városi kisautót maximum egy lapát földdel eltemeted.
Ne hasonlÍtsd se árban se tudásban össze őket.

Csak erre akartam kilukadni.
:R

Renault power

(#44376) n0k0m_ válasza rob210 (#44375) üzenetére


n0k0m_
tag

Én csak annyira hasonlítgatom, hogy 3 szor annyiért se kapni olyat, amit nyugodt szívvel meg lehet venni. De ez az egész kategóriára igaz, RX4 legalább árban már van ennyiért, még ha nem is ajánlott vétel.

[ Szerkesztve ]

(#44377) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Már kérdeztem itt, 2010 utána meganeról, benzinest ajánlottátok, ferdehátúból.
Viszont ahogy nézem, kb a GT-nek van számomra is megfelelő benzin motorja 2Literes, de talán kicsit feleslegesen erős 180ló.[link]
Igazából városi használatra, javarészt 2 fővel, de 50%-ban egyedül, vannak plusz költségek szerviz terén a gt-nél mint a simánál ?
Gondolok itt sport futómű, különleges lengő kar stb, ami másabb merevebb és BP-n gyilkolódik ? (Szerencsére budán járok végig)
Mire számítsak, ha egy ilyenbe belevágok.
Esetleg tudtok róla jó tesztet, vagy szaktopikot ?

(#44378) z00li válasza rob210 (#44356) üzenetére


z00li
senior tag

:R És ez kb. mibe fájna? :F
A csikorgó hang az meg a fékbetét/féktárcsa lesz gondolom. :U

(#44379) rob210 válasza z00li (#44378) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tudni kéne mi az, de ha féltengely, akkor érdemes ha még lehet felújÍttatni.
30 körül meg van mind a kettő.

A csikorgás az igen 98%-hogy a fék.

Renault power

(#44380) rob210 válasza n0k0m_ (#44376) üzenetére


rob210
Topikgazda

[link]

Mindegy hagyjuk mindenki azt vesz amit akar.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44381) eTrade


eTrade
tag

Volt már? New Renault Alpine 2017
Szerintem nagyon jól néz ki! :C

(#44382) n0k0m_ válasza rob210 (#44380) üzenetére


n0k0m_
tag

Ennyit még rászánnék egy "tuti" vételre. Mit szúrtál ki rajta, ami megkülönbözteti a többi 600,700,800 ... ezer Ft-os társaitól?

(#44383) rob210 válasza n0k0m_ (#44382) üzenetére


rob210
Topikgazda

Semmi extra, olyan normális hirdetésnek tűnik.
Minden esetre, meg kell nézni jópárat, mire megtalálod azt ami kell.
:R

Renault power

(#44384) gabx76 válasza gabx76 (#44365) üzenetére


gabx76
senior tag

Nos, ma eldőlt:
Maradok klubtag a linkelt gép volánja mögött.

Jövő héten vizsgáztatják, aztán vezérlés-, olaj-, gyertyák-, szűrők cseréje meg ami apróság még adódik.
Ha nálunk lesz majd lövök fotót.

(#44385) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!

Ma megvettem a járgányt 2012/9 renault scenic 1.5 dci. Valós 127000 km-mel legalább is az alvázszám alapján lekérdeztük és hitelesnek tűnik. Egy dolog lenne itt a navi. Csak Fr térképpel van szerelve. Olvasgattam, hogy milyen lehetőségeim vannak, de nem nagyon tudom, mert nem egyértelmű mit kellene csinálnom, hogy itthon is lehessen használni.

Amiket leszűrtem.

1. Valahonnan 1 sd kártya vásárlása amin rajta van minden (európa vagy közép kelet európa). Hivatalosan pénzért
2. A jelenlegi sd kártyára ráfrissíteni/telepíteni. Hivatalosan pénzért
3. Virágbolt. Nem hivatalos

Ha tudtok pls segíteni nekem, nyilván a legjobb ár/érték arányú megoldást keresném.

(#44386) rob210 válasza gabx76 (#44384) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem jó választás volt, remélem igazam lesz ;)

Renault power

(#44387) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Mai projektem a hátsó fékdob sikálása kefével, rozsdátlanítás, majd lefújtam feketére :)

Esztétikusabb lett sokkal.. nagyon rozsdás volt, amit az új felni kiemelt.

Na meg polírpasztával körbeszaladtam a kocsin két óra alatt :DD

[ Módosította: Qru ]

(#44388) tresh válasza berbatov2 (#44385) üzenetére


tresh
addikt

Minek kell a hivatalos? ;) Fele annyiert felrakjak a full europat es ennyi. Faternak is felraktak Lagunara azota is hibatlan.ha lesz idom es kell elokaparom a srac szamat

(#44389) berbatov2 válasza tresh (#44388) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom!
Jol jonne a "segitseg".

(#44390) eTrade válasza Megane2000 (#44387) üzenetére


eTrade
tag

Gratula a szép munkához, nagyon pofás lett! :K

(#44391) rob210 válasza Megane2000 (#44387) üzenetére


rob210
Topikgazda

Örülök, hogy nem szÍvattad meg magad egy malomkerékkel. ;)
Szép lett.

Renault power

(#44392) just válasza berbatov2 (#44385) üzenetére


just
aktív tag

Az attól függ hogy a tomtom carminat az Live vagy nem?

Two things what i hate. People that can't count...

(#44393) berbatov2 válasza just (#44392) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ezt is nezegettem. De nem tudtam eldonteni, hogy ez hardveresen fugg e a beepitett tomtom tipustol, vagy csak attol fugg, hogy mi van az sd kartyan.
Megmondom oszinten egy kicsit katyvasz nekem, kar hogy nincs normalis leiras.

(#44394) Megane2000 válasza eTrade (#44390) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi :)

rob210. Ezt nem érettem. Malomkerék??

(#44395) just válasza berbatov2 (#44393) üzenetére


just
aktív tag

Szerintem ugyanaz van neked mint az enyémbe, de nézz egy verziószámot, ha 9.8 akkor live, és nem tudták még feltörni. Én 17ezer ft-ért vettem meg közép és kelet-európát.

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#44396) rob210 válasza Megane2000 (#44394) üzenetére


rob210
Topikgazda

A túl nagy méretű felnire szokták Írni, hogy malomkerék.
Ez pont jól mutat a megane alatt.
;)

Renault power

(#44397) berbatov2 válasza just (#44395) üzenetére


berbatov2
senior tag

De nekem muszaj liveot hasznalnom vagy sd kartyatol fugg, hogy mit telepitek ra?
Renelem erthetoen problemazok :)

(#44398) Megane2000 válasza rob210 (#44396) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Jaa értem :) . Szerintem is esztétikus.

(#44399) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Fuel Stop üzemanyagcsökkentőt és szeretném beszerelni. A scenicen az üzemanyagcső műanyag és úgy van rámelegítve a végére. Ha ezt szétvágom hogyan tudom és mivel megtoldani, hogy rendesen összekösszem a Fuel stop-val. Gonbdolom csináltatok már páran ilyet. ;)

Köszönöm,

Never give up!

(#44400) ADAM1337 válasza nbl2 (#44399) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

micsodát vettél ? :U
Én speciel nem hiszek ezekben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.