Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) rob210 válasza dhgm (#40995) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amivel gyárilag kijött azt igen.
De szigorúbban nézik a fék és futómű vizsgapadon.
:R

Renault power

(#41002) rob210 válasza #42667776 (#41000) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amióta valaki elmondta a kereskedőknek, hogy hogy működik a photoshop azóta csak szemle után lehet bármit is mondani egy kocsiról, ezt már nem először mondom. :R

Renault power

(#41003) PeterPH válasza dhgm (#40995) üzenetére


PeterPH
senior tag

Be lehet tenni, de nem típusazonos cserének minősül. Megvalósítani könnyebb, mint lepapírozni.

(#41004) just


just
aktív tag

Tegnap voltam chiptuningon. [link]
Brutális lett.

Two things what i hate. People that can't count...

(#41005) dhgm válasza PeterPH (#41003) üzenetére


dhgm
tag

Mi az, hogy típusazonos. Az m2-t típust elég sok motorral szerelték... akkor mind típusazonos?

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#41006) dhgm válasza just (#41004) üzenetére


dhgm
tag

Úristen.... ilyet akarok...

Fogyasztás majd azért érdekelne mennyiben változott.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#41007) PeterPH válasza dhgm (#41005) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem az autó, hanem a motor típusazonossága a lényeg.

(#41008) diablo1984 válasza #42667776 (#41000) üzenetére


diablo1984
veterán

ne aggódj nekem is pont ebben a színben van, pont a dti blokkal, hangra csalódás a benzineshez képest, iszonyatosan hangos a motor, durván behallik az utastérbe! sajnos ez normális......

képről majdnem azt mondtam, hogy ez jobb állapotú, mint az enyém, de akkor mégsem.....

(#41009) #32577792 válasza dhgm (#41005) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#41010) kalmanchris válasza #42667776 (#41000) üzenetére


kalmanchris
tag

Még jó, hogy sérülésmentesnek van hírdetve.. 😠

(#41011) #42667776 válasza diablo1984 (#41008) üzenetére


#42667776
törölt tag

Szerintem nem normális, legalább is amit én hallottam. Több ismerősöm ilyen autójában utaztam, vezettem, de azok csak egy kicsit voltak hangosabbak, javarészt gyorsításkor erősebb búgó hang. Egy dologra jó volt ez a próba, ismét megerősített abban, hogy nincs is olyan rossz járgányom és, hogy a fiatalabb nem mindig jobb.... :)

(#41012) Doki16 válasza just (#41004) üzenetére


Doki16
addikt

Szabad tudni, hogy mennyibe fájt? A 106 lovas 1.5 dci megcsinálásán én is gondolkodom.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#41013) just válasza Doki16 (#41012) üzenetére


just
aktív tag

http://www.atc.hu/chiptuning-arak 104.000+áfa lett volna nekem, de ha magánszemély vagy, és nem kérsz számlát akkor az áfát elnézik. :) Ebbe az árba benne volt 2 teljesítménymérés (előtte-utána), és a programozás. Tiédre 84k-t ír. Profi banda.

dhgm: Fogyasztásom nem változott, pedig tegnap rendesen megkínáltam :D nulláztam chip után, 80km-t mentem és így lett 6.7l, ebbe 40% város, többi országút, és sok sok padló. Lentebb vihető, nekem jó így.

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#41014) moriak


moriak
tag

Sziasztok. Clio gyári felnit (6*15"4*100) ha felrakunk Megane II PH1-re abból lehet probléma? Köszönöm.

(#41015) rob210 válasza moriak (#41014) üzenetére


rob210
Topikgazda

ET szám osztókör ha stimmel nem.

Renault power

(#41016) moriak válasza rob210 (#41015) üzenetére


moriak
tag

Köszönöm

(#41017) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Mèg mindig az autóvásárlási dilemma ...
Mondjuk , vettem volna már egy Lagunát , de nem akarták beszámolni a kisteherautómat ...
Halnapra viszont eldől , h beszámolják- e Megane III 1.5 dci - be .
Van kettő egymás mellet . Az egyik 4 èves 110 le , 2.300.000.- huf ,130-140 k km- el . Ezt mèg èrinthette a hajtókar csapágy problèma ?
Láncos v szìjas a motor ? Ha szìjas , mikor kell cserèlni ?
Meg amúgy milyen problèmák lehetnek ?

A másik 86 le egy èvvel öregebb , 100- al olcsóbb .
A magyar - nèmet ingázás miatt inkább az erősebb felè hajlok azèrt ...

4-5 èvesen azèrt ennyi pènzt megèrnek gondolom ...
Meg , kiváncsi lennèk , szerintetek ennyi pènzből , mennyit lehet alkudni ? A mostani Meganom ,először 900k- ra volt kirakva , majd 800k , utánna 725k volt . Na , akkor kezdtem alkudozni . 680k èrt elhoztam , de gondolom ìgy is maradt a kereskedőnek haszna rajta !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#41018) Doki16 válasza pècsimunkás (#41017) üzenetére


Doki16
addikt

Vedd meg az enyém :) Gondolom te is grandtourt keresel. Én olcsóbbért oda adom. Az enyém pont most 5 éves és 2 millióért vettem, másfél éve. Van benne extra minden a Tomtomon kivül.

A 110 lovas motort már elvileg nem érinti a csapágy probléma. Szijas a vezérlés és 130-nál már cserélni kellett nekik. Egyébként 5 év vagy 120000 Km az ajánlott. Én 110-nél cseréltettem az enyémbe. Inkább az erősebbet vedd, ha teheted.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#41019) pècsimunkás válasza Doki16 (#41018) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ment pü .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#41020) mycso válasza just (#41013) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, brutál lett a gép.

Futóműről írjál már lécci pár gondolatot. Laguna2 futómű fosch, a hármasé elvileg húde jó meg sportosabb.
Illetve az ülések mennyire kényelmesek és mennyire tartanak, mert képeken valahogy picinek és semmitmondónak tűnnek.

Látom a chip után kövérek lettek a számok, de a valóság is ezt tükrözi?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41021) Pecc válasza mycso (#41020) üzenetére


Pecc
őstag

Miért fos a lagu2 futóműve? Én mentem a haveréval, nekem tetszett stabil volt és számomra meglepően jól viselkedett.

(#41022) just válasza mycso (#41020) üzenetére


just
aktív tag

17-es felnikkel nagyon jó, a 18-assal már érez az ember sok úthibát, ugye /45. 4kerék kormányzás miatt nagyon stabil a manőverekbe és kanyarokban. Egyik nap az esős időben a vizes aszfalton nem bírtam megcsúszni vele tuning után, annyira betapad. Hát a 220ló valszeg megvan, de elég nehéz a kocsi,meg a dpf is visszafog és így talán nem érezni annyinak. Az ülésnek jó az oldaltartása, nekem kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#41023) mycso válasza Pecc (#41021) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, bocs rosszul fogalmaztam. Arra értettem, hogy kicsit málós-nyúlós-hajós a futóműve (tipik francia puha futómű). Viszont L3-nál mindenhol azt írják, hogy keményebbre, sportosabbra van hangolva. Na nekem ez kellene.

(#41022) just: köszi az infókat :R
(merre fele laksz te? egyszer szívesen összefutnék veled ;] közben látom)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41024) newwave0507 válasza Pecc (#41021) üzenetére


newwave0507
tag

Nekem Laguna 2 van , szerintem is nagyon jó a futőműve, nem hajózik.. semmi egyéb.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#41025) #32577792 válasza mycso (#41023) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem tudom mit jelent ez a hajós, nyúlós dolog az értelmezésedben :)
Nekem 2-es van igaz csak kis turbós 1.9, örök rejtély mekkora lóerővel - 100-110 között mindent olvastam - de nem is lényeg, mert kicsit kevés előzéskor.
Sokszor pont kanyargós részeken maradnak le tőlem a hasonló kaliberű, kemény futóműves németek.
Nem mondom, hogy nem lehetne feszesebb, de egyszer csúszott meg eddig a hátsó rész, bár az egy erős kanyarban volt, ahol villamos sín is van, az dobott rajta pár centit.
Viszont a kényelem nekem fontosabb egy feszesebb futóműnél :)

(#41026) FerNandor válasza just (#41004) üzenetére


FerNandor
őstag

Hát azért ez elég durva. Fel fogod gyűrni az aszfaltot a lámpáknál ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41027) Szendwich válasza Szendwich (#40990) üzenetére


Szendwich
tag

Nem ismeri fel senki?

(#41028) Predator2 válasza diablo1984 (#40447) üzenetére


Predator2
addikt

Ha jól tudom a dízelek alaptermészetüknél fogva nehezebben melegszenek.
Pedig ennek még az első hűtőrácsok el vannak takarva/lezárva. 2003-as Thalia 1.5 dci 65Le
Az is igaz, hogy mikor hideg, nincs keményen hajtva, csak 2000-es fordulat 80km/h, amíg el nem kezd melegedni. Ne legyen gátrepedéses (remélem helyesen írtam).

"viszont van olyan cucc, ami a vizedet melegíti és azzal azonnal lehet fűteni"
Ez micsoda pontosan? Hogyan működik? Thaliába is lehet rakni? Mennyibe kerül?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41029) rob210


rob210
Topikgazda

Kellemes Ünnepeket

Renault power

(#41030) newwave0507 válasza rob210 (#41029) üzenetére


newwave0507
tag

Én is viszont kívánok mindenkinek Kellemes Ünnepeket! :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#41031) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Kellemes ünnepeket Topikosok :)

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#41032) tigerscorpio válasza rob210 (#41001) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Helló, hogy tudom a legkevesebb barmolással elvezetni, egy leendő tolató kamera vezetékeit, renault scenic 99-03 ban ?

Hol érdemes elvinni a kanócokat, mivel tudom szépen leszedni, amit le kell, és aztán visszatenni ?

A Rádió lenne a videókábel vége, ahová becsatlakozik majdan,
Illetve rendeltem egy Rádió antenna erősítőt, annak a 12 voltos tápot, honnan adjam neki, ahonnan a legjobb ?

Előre is köszönöm a válaszokat

:R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#41033) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Megane II 1.9 dci-n lévő hatos váltóval kapcsolatosan kérdeznék. Ez nem a PK6, mint ami a Lageszokon van, hanem valami más. Nem tudom tették-e más motorokra/modellekbe is, vagy sem. Jobb hátul, a hatos mellett van a rüki.

A kérdés az, hogy találkozott-e már valaki azzal, hogy a hatodik fokozatot kidobálja nagyobb gázadásra? Ha igen, milyen költségekkel járt ennek javítása? Elég volt a kulisszát cserélni, netalán csapágyazni kellett a váltót?

A Nissanomban ilyen váltó van, és tegnap ezt adta nekem karácsonyi ajándékként. :DDD

(#41034) Mágus2 válasza szőröscica (#41033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha minden huzal a helyén, akkor váltóhiba. Szétszedni, felújítani, és menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#41035) dhgm válasza tigerscorpio (#41032) üzenetére


dhgm
tag

Megvetted már? Ha nem vannak wifi-sek is, ott nem nagyon kell kábelezni...,

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#41036) FerNandor


FerNandor
őstag

Boldog karácsonyt kedves Renault-s társak :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41037) mycso válasza dhgm (#41035) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Annál is a központi egységig be kell kábelezni a szenzorokat és az a szopósabb.
Utána a központi - visszajelző között már könnyű, vagy belül a küszöbborítás mögött vagy a tetőkárpit alatt (gumi szegő), utána a műszerfalnál megint egyszerű.

Viszont a szenzoroktól be az autóba az macerásabb.

Én felrakott lökhárítóval raktam be, a díszlécbe mentek a fejek. És a hátsó lámpa alatt tudtam bevezetni. Jó nagy szopás volt.

Ha a kollégának van helye/türelme (esetleg akna) és leszedi a hátsó lököst, akkor utána egyszerűbb a beszerelés is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41038) diablo1984 válasza Predator2 (#41028) üzenetére


diablo1984
veterán

vissza kellett olvasnom, hogy miről is van szó, de megvan.

nem tudom, hogy mire lehet rakni ezt a gumót, elvileg nem mindegyik lagunán van ilyen, de szemre be lehet rakni bármilyen kocsiba, max kapcsolhatóvá kell kötni, mert itt gyárilag az izzító reléből jön hozzá a kábel, elméletileg 5 fok alatt fűti a vizet pár percig, még nem tudom, hogy milyen hatékonysággal dolgozik, mert nekem mind3 gyertya halott volt, azóta még a motor nem került vissza a kasztniba, de ha ez megtörténik, akkor tájékoztatom a topicot haladéktalanul! nálam viszonylag hamar melegedett a dti, fűtés is pár perc alatt volt(igaz először langyos, majd egyre melegedő, tehát nem azonnal 90fok a szemem közé! nem tudom az 1,5 dci milyen, még nem birtokoltam olyat.

van olyan cucc is ami a blokkra tehető és a motort fűti közvetlen és 220-as, valaki rakatott is már ilyet a kocsijába(asszem megane 2-es volt), ő tud erről bővebbet írni! nekem csak ez a gyári van, elvileg érezni lehet majd a diffit, mert mind fűtésben, mind motor üzemi hőfok elérésben, nem tudom, hogy ez mindegyikben benne van-e, vagy külön kérhető, az én autóm első gazdája az osztrák hegyek között lakott, lehet azért rakatta bele, ha nem szedjük darabokra a motort, sosem találtunk volna rá, mert a blokk mögött volt a kis box, a fűtőradi befelé menő csövére rakva a blokkhoz csavarozva!

(#41039) diablo1984


diablo1984
veterán

minden kedves fórumtagnak kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

(#41040) dhgm válasza Predator2 (#41028) üzenetére


dhgm
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Vízmelegítő kis kézügyességgel otthon is megoldható. Én kombináltam egy olajteknő melegítővel, így nem csak a víz meleg, hanem a motorolaj is. jó nekem is meg a motornak is.

Van egy norvég cég aki szebbet, de nem jobbat csinál, annak az ára tavaly 40000+20000 beszerelés volt. Hát az enyém nem volt 5.000 Ft.

60 fokról indul a vízem,

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#41041) diablo1984 válasza #42667776 (#41011) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is benzines után hangosabbnak tűnt, valahogy a dízelsége jobban bejön a kabinba! jaja, gyorsításkor hallik inkább....turbó, a dízel búgása, minden.

(#41042) FerNandor válasza dhgm (#41040) üzenetére


FerNandor
őstag

Kell hozzá konnektor, ugye? Jó lenne nekem is, csak hát garázs nincsen..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41043) Pecc


Pecc
őstag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

(#41044) Predator2 válasza dhgm (#41040) üzenetére


Predator2
addikt

Apumnak arra kellene, hogy amikor elindul a városból hazafelé munka után, akkor ne párásodjon be olyan gyorsan a kocsi. Illetve ne fagyjon rá a víz az szélvédőre. Amikor meg már elkezd melegedni a kocsi, addigra már kiért a városból.

Most ilyen förmedvényt akar venni:[link] mindent olvastam róla csak jót nem. Jobb megoldás híján. Klímában nincs gáz sajna, töltve volt de valahol "elengedi".

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#41045) PeterPH válasza mycso (#41037) üzenetére


PeterPH
senior tag

Kameráról szólt a kérdés., nem radarról. Én is a vezetéknélküli átvitelt támogató példányt javaslom.

(#41046) Josi válasza FerNandor (#41042) üzenetére


Josi
aktív tag

És jó hosszú kábel? :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#41047) Josi válasza Predator2 (#41044) üzenetére


Josi
aktív tag

Filléres megoldás:

Első szélvédőre takarófólia. (Aldi, Lidl szokott ilyent árilni 1000 ft környékén.
Szilikagél macskaalom zokniban.
Nagyon jó páraszívó, és nem párásodik az ablak. (Otthon kiszárítani és megint használható) :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#41048) #42667776


#42667776
törölt tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)
Holnap egy kis szerelgetés..... :)

(#41049) diablo1984 válasza #42667776 (#41048) üzenetére


diablo1984
veterán

lerohadt a mostani? nekem a benzinesen iszonyat volt, a dízelen hibátlan :K

(#41050) dhgm válasza FerNandor (#41042) üzenetére


dhgm
tag

Igen...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.