Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) _NCT válasza baluka6 (#45144) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi,sok helyen Kayaba-t dicsérik, szóval azt hiszem eldőlt. :R

(#45152) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Ma leadtam az autót ismerős szerelőhöz, de pár tünet már most kiderült. A bal első fékem szinte teljesen be van állva, alig lehetett forgatni a kereket. A jobb hátsó szintén zenész, bár az még egész tűrhető, de az is fogott. Kell még egy talpast cserélni, meg valami stabilizátorokat említett. Ja, meg rossz a jobb első ablakemelőm is. :O Még a fontosabb dolgokat átnézi, aztán remélem más már nem jön elő. Kíváncsi leszek csökkenni fog-e a fogyasztásom. :B :))

Z

(#45153) Pecc válasza _NCT (#45151) üzenetére


Pecc
őstag

A gyári valoszinuleg annak is KYB, mint az egyesnek.

(#45154) Cane


Cane
őstag

Azon töprengek, hogy lehetséges-e elekromos kézifék automatikus behúzása nélkül parkolni? (nyilván nem járó motorral) 🙂
kicselezhető valahogy?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45155) gabx76 válasza Cane (#45154) üzenetére


gabx76
senior tag

Az enyémen lehet (Grand Scenic 2007), bár reklamál miatta a műszerfalon.

(#45156) Cane válasza gabx76 (#45155) üzenetére


Cane
őstag

És azt hogyan csinálod? ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45157) balazs1022


balazs1022
őstag

Hali!
Megkapta az új turbóót és HK csapágyakat az autó. Sajnos most is füstöl. Most már kekesenk es feketén is. Gondolom vagy a szelepszar szimering vagy a delphi befecskendezo szar. Többet már nem szeretnek rá költeni. Egy ford fiesta mk6-ot nézegetek most vagyy jó lenne egy Clio 3-as, de az veszett draga.

Szerintetek lehet olyat a kereskedőnel csinálni h egy clio ii benzinesre cserélem? Biztos gyanus lenne neki...

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45158) gabx76 válasza Cane (#45156) üzenetére


gabx76
senior tag

A kártyának a helyén kell lennie. Kocsi sebességben, a kart húzni kell kifelé, kioldógombot közben nyomni.
Kb. ennyi.

(#45159) diablo1984 válasza balazs1022 (#45157) üzenetére


diablo1984
veterán

Szerintem járd vègig amit elkezdtèl, eladni max nyomott áron tudod egy valamire való kereskedő a füstöt hamar kiszúrja, magánembert meg nem akarsz ugye átverni! Csináltasd meg ès használd, nem tudom nekem ez termèszetes volt a lagunánál, hogy ha kell, akkor loccs a lóvè, kiszállni a nagy bukó.

(#45160) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Mi kell ahhoz, hogy az autó bezárásával egy időben az ablakokat is felhúzza amennyiben azok le vannak engedve? 3 -as Laguna.

(#45161) balazs1022 válasza diablo1984 (#45159) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát már belefaradtam... Nem akarom az autó arat rakolteni. Most már csak a motor felújítás maradt. Am se sokan vallaljak a dci-k felujitasat..

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45162) R5TL válasza Zaji (#45160) üzenetére


R5TL
csendes tag

Záró gombot kétszer megnyomni egymás után? Nekem így felhúzza az ablakokat is.

(#45163) diablo1984 válasza balazs1022 (#45161) üzenetére


diablo1984
veterán

és biztos, hogy még most is eszi az olajat? mikor a hajtókar csapágy szét volt szedve mit mutatott a henger-dugó belülről?(tehát motor állapota) eszi még most is az olajat? nekem is turbó csere után füstölt egy kicsit(korom), de már elhagyta, most minden rendben van.

egy szelepszár szimmering csere hengerfej síkolással, szelepvezetők cseréjével, szelepek beállításával új hengerfej tömítéssel és új hengerfej csavarokkal kb 60 ezerből meglehet(attól függ, hogy ki csinálja, nekem a hengerfej felújítás 30 alatt megvolt, szelepeket nem kellett cserélni, csak szelepvezetőket és szelepszár szimmeringet), hf tömítés+csavarok kb 20ezerből kijött!

(#45164) balazs1022 válasza diablo1984 (#45163) üzenetére


balazs1022
őstag

Az egy egesze jó ár. Nekem se szerelte drágán. Csupan 20000 volt csak a szerelés ezen felül csak az alkatrészekert kellett fizetni. Meg nem probalgattam az autot. En is arra gyanakszom h a kipufogóban maradt olajat nyomja még ki.
Még kb 40km-et mentem vele. Azt nem mondta h milyen allapotbanávan a motor. A hajtokar csapágyat viszont kopott volt. A réz színű retegig kopott. Főtengelynek semmi baja. A delphi befecskendezot hibáztatja a szerelo. H lehet megneznimh jo-e?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45165) diablo1984 válasza balazs1022 (#45164) üzenetére


diablo1984
veterán

valahogy csak rá lehet mérni a nyomásokra, vagy gyári diaggal, vagy kiszerelve a fúvókákat azt gépen egyenként lemérve! akkor a hk csapágy csere rá is fért az autóra, kár lenne, ha innen venné meg valaki bagóért....

(#45166) rob210 válasza Skizz (#45146) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.

Én ezt végigcsináltam ismerős kocsijával.
Nem egyszerű és csak az NKH-nál (mozaik utca) vizsgáztatható le a kocsi.
A himi humi haver által levizsgáztatott forgalmi egy rendőri ellenőrzés során semmit nem ér.
Igaz még nem láttam olyan rendőrt aki kinyittatja a motorteret és alvázszámot, meg motorszámot ellenőriz forgalmiból, viszont egy mobil NKH-s ellenőrzés során azonnal leveszik a rendszámodat és mehetsz gyalog.
Hiába mutogatod a papírokat, hogy te vetted és levizsgázott.
Egyszóval ha ilyenbe belemész az árból a vizsgáztatást eleve alkud le.
Ami 68.000.- mindennel együtt, illetve utoljára ennyi volt. És kell az összes papír hozzá, adásvételi a motorról és a kocsiról.
A rizikót én nem vállalnám be ami az így használással jár.

A másik, a műszerfal, az nem nagy hiba szerintem egy két csatlakozót kéne csak oxid mentesíteni és kontakt sprayel befújni.

A torony csapágy pedig swag és 14.000.- kicserélni 35 perc mindennel együtt.

:R

Renault power

(#45167) Zaji válasza R5TL (#45162) üzenetére


Zaji
őstag

Megpróbálom.
Arra vagyok kíváncsi, ha nem volt benne ez a funkció "gyárilag", utólag hogyan van lehetőség a pótlására?

(#45168) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na fasza...

Tegnap elkezdett esni egy kevéske eső itt nálunk Miskolcon. Ma nézem a pótkerék helyét és megint áll a víz benne. A kárpit nem vizes csak ott ahol a vizes lemezhez ér szóval valahol úgy folyik be hogy a kárpitot se érinti. Jobboldalt van vízcsepp a csomagtér aljánál, szóval onnan folyhat be a víz. Az elsősegély doboznak kialakított rész végénél van kb a víznyom ahol befolyhat. Szóval nem tudom hol folyhat be mert ott a környéken nincs sehol úgymond olyan illesztés. És sehol máshol nem vizes csak ott alul.

Szerintetek a lámpánál folyhat be akkor? Vagy máshonnan? Ez így nem állapot, mert még hagyján hogy ha lenne benne pótkerék az akkor úszik. De úgy szét fog nekem előbb utóbb rohadni emiatt a csomagtér alja hogy az nem emberi...

Smoke some weed nigga!

(#45169) rob210 válasza balazs1022 (#45164) üzenetére


rob210
Topikgazda

Vegyél egy katalizátor tisztítót, vagy menj el autópályára egy 200ast, azalatt kiég a kipufogó rendszerből a felgyülemlett cucc amit eddig beleköpködött.
(én a tisztító folyadékot javaslom)

Ha azután is füstöl akkor befecsi.

Renault power

(#45170) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!

Mekkora szopóroller beülni egy 2005-ös 190 ezer kilómégeres 1.5 dci Thaila-ba? :)

(Milyen autót... topikban is kérdeztem, de talán itt más szemszögből nézitek. :) )

(#45171) rob210 válasza eddie17 (#45170) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az az előtted használó tulajtól függ.
Ha gondos gazdája volt 300.000 ig simán elmegy nagyobb hiba nélkül.
Ha trehány és csak hajtotta akkor igen komoly szop.. roller lehet belőle.
Komoly mechanikai hibái nincsenek, a karosszériával ha meg tudsz barátkozni egy nagyon hűséges nagy csomagtartós "kis"autót kapsz igazán olcsón.

Illetve azt nem baj, ha leírod mekkora a motor teljesítménye, mert ebből sok féle volt. :)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#45172) eddie17 válasza rob210 (#45171) üzenetére


eddie17
addikt

65 pacis, a legkisebb ha jól tudom.
Flotta tag volt, vezetett szervizkönyvvel.
Nincs is lelakva, csupán karcok vannak itt-ott, belül is szép, csak takarítást igényel. :)
Meg a lámpaburák mattultak meg, de ez a műanyag átka.

[ Szerkesztve ]

(#45173) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45168) üzenetére


diablo1984
veterán

lámpákat vedd ki és nézz rá a tömítésére! lehet egy vékony sziló réteget elbírna, kend meg és rakd vissza(persze a felületek portalanítása után)....

(#45174) rob210 válasza eddie17 (#45172) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha vezetett szerviz könyves és nem kulcsos autó volt, azaz nem taposta mindenki ami a csövön kifért, mert úgy se az enyém.
Akkor jó vétel lehet ártól függően.
A lámpa az thalia betegség políroztasd fel lionnal szerintem nem kér érte sokat.
Meg legalább becsülettel megcsinálja neked.

Nem rally gép, de kiscsaládot A-B között nagyon hűségesen tudja eljuttatni sokáig.

Renault power

(#45175) eddie17 válasza rob210 (#45174) üzenetére


eddie17
addikt

Egy személy használta, legtöbbször hosszútávon.
Igen, családi autónak szánom, mint kalapos családfő. :D
Annyira nem vészes forma, megszokható. :)
Igen, az első közt lesz a teendőknél a lámpa polír.

(#45176) üszök válasza eddie17 (#45170) üzenetére


üszök
őstag

Én minden nap bele ülök egy 2005-ös 212k kilométeresbe,és megyek. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45177) diablo1984


diablo1984
veterán

megcsináltam a lagunában a váltóolaj cserét, másfél liter jött le belőle, igaz sokáig nem csorgattam, mikor más szakaszosan jött, ment is vissza rá a kupak, 2,6 liter ment bele. azt hiszem a vezető oldali féltengely szimmeringje ereszthet, nem vészesen, de talán az lehet a ludas benne(mikor a motor kint volt belőle, akkor a váltó és a féltengelyek a helyén maradtak), bár nehéz megállapítani, mert taknyol az olajteknő tömítésem(nem számottevően, de az a napi pár csepp is úgy tud terülni, hogy besírok), az meg rávezeti a váltóra is.... mind1, szinte fekete volt a váltóban az olaj, és 1 literrel kevesebb is volt benne mint kellett volna, így nagyon is ráfért a csere!

a vezető oldali féltengely szimmeringet azt diferenciálmű szimmeringként találom meg az árlistában?

(#45178) rwin5 válasza diablo1984 (#45177) üzenetére


rwin5
őstag

Azt honnét lehet tudni, hogyha a váltóolaj kevés? Mert nekem elvileg ereszti valahol nagyon minimális szinten, de az első nagyszervíz alkalmával cserélték (pár hónapja), de nem akarok hiánya miatt valami komolyabb bajba belefutni

(#45179) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na halihó, újra itt.

Valószínű a Thalia kileheli a lelkét.. Most már hangosan jár, minden egyes forint kidobás, mert kilométer miatt ebből motor már nem lesz.

1,5 DCI, 10000km alatt 5 liter olajat evett meg.... Holnap viszem kiméretni egyáltalán kompresszió van-e vagy hogy hova rántja el az olajat..

Kérdés, kinek mi a tapasztalata.

FElmerült egy olyan ötlet, hogy betegyük a Thalia I motorját ,ami 1.9D / Bosch adagoló, mechanikus, tehát semmi bonyodalom/ ,tehát konkrétan sokkal barátibb jellemzői vannak.

Mivel a Thalia I és II kb szögre azonos autó, elvileg a szerelőm azt mondta, még csak váltót se kéne cserélni.

2 év műszaki van a kocsin, viszont a dci motort égen-földön nem kapok reális áron , kompletten.

Azt a részét tudom, hogy picit szürkezónás a dolog, mivel Thalia II-ben nem volt 1.9D... De sajnos épkézláb megoldást nem tudok arra, hogy az autó üzemképes maradjon.

Pénzt nem ér, kivonatni nem tudom, időm és energiám sincs, és az idegeim is megette a szopás, ami ezzel van....

120-ért vettem tavaly turbót, és valószínű be is okádott ennyi idő alatt...Igen, sajnos akkor ennyibe került egy rohadt turbó TEhát egy fos.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45180) diablo1984 válasza rwin5 (#45178) üzenetére


diablo1984
veterán

van a váltó oldalán egy beöntő nyílás és az be van dugva egy (nálam) műanyag menetes kupakkal. azt ha kicsavarod akkor tudod a szintet megnézni, az a max szint, amikor a lyukig ér az olaj, nálam a kisujjamat bedugva és keresgélve nem lett olajos....
toyotában meglazítva azonnal taknyolt a váltóolaj kifelé...

(#45181) rob210 válasza Graphics (#45179) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak típus azonos motort tudsz beépíteni.
Azaz amivel a gyárban szerelték, csak olyan rakható bele.
Különben sose lesz levizsgáztatva a kocsi. (hivatalosan)
:R

Renault power

(#45182) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Üléshuzatot szeretnék venni a kocsiba. Nekem fontos az ár/érték arány.
A vezető ülés és az anyós ülés is légzsákos. Kértem pár árajánlatot, sajnos elég borsosak az árak.

Milyen anyagból csináltassam? A bőr nem játszik, sajnos nem S Mercedes-be veszem.
Lehetőleg ne kopjon/szakadjon gyorsan.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45183) Graphics válasza rob210 (#45181) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a része most mellékes, ennek az autónak van kb 2 éve. Én utána vagy lerakom, vagy passz

Eladni már nem bírom, mert semmit se érnek... Javítani költséges és rohadt drága. Már túl vagyok minden diagon, itt legalább 400 kilónál kezdődne a story... Próbáltam a melyik kezemet harapjam részt is.... vagy egyik vagy másikat újítom fel... turbó, porlasztó, nagynyomású... Egy kutya, drága mind...

Sajnos irtózatosan drága a komplett motor, és javarészt mind szar a dci-kből..

Seggbedurrantott Thalia-Clio kéne, de azt nem találok...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45184) rob210 válasza Predator2 (#45182) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ülés huzat anyagból :)
Ha csináltatod akkor 20ezer forint az igényes minőségi munka ami méretpontos is.
Cserébe 10 évig patent ha nem égeted ki :)

A plüs huzat nálam nagyon jól bírja.
De ez nekem a gyári huzata a kocsinak. Én nem szeretem az üléshuzatot, sajnos.

Egy dologra figyelj, hogy műszálas anyagból semmi esetre se legyen, mert az nem lesz kényelmes.
:R

Renault power

(#45185) Pecc válasza diablo1984 (#45177) üzenetére


Pecc
őstag

Holnap az enyémben is ki lesz cserélve a váltóolaj. Kiváncsi vagyok mennyi jön ki belőle :)

(#45186) Predator2 válasza rob210 (#45184) üzenetére


Predator2
addikt

Ha jól értem te a 3.-at ajánlod!

Eddig csak 20.000Ft feletti árakkal találkoztam. Nincs esetleg egy bevált bolt ahol "olcsón" jól dolgoznak?
Linkeket megköszönnék.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45187) forceberg válasza Graphics (#45179) üzenetére


forceberg
veterán

Hány km van benne?
A turbó most is 120, de a felújítás "csak" 70.
Sokan szidják a kis dízeleket, de kb. a nem megfelelő használat okozza a végét majdnem mindnek.
A tiéddel mi történt?
Ez a motor + alkatrészei meg még egy ideig drágák maradnak, mert a mai napig forgalomban van, némi változtatgatással.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45188) Graphics válasza forceberg (#45187) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tanulóautó, nem kevés kilométerrel...

Én megvettem 298-cal, most 337-nél járunk, és kb minden nálam halt le.... Turbócsövet pattintotta le először, akkor sokáig nem "vette észre" az oktató, majd ezt cseréltük, utána is kormolt, majd kitakarítottuk, valószínű emiatt szart be ismét a turbo, vagy már nem tudom mi volt a sorrend...

Szépen jöttek elő a bajok, olajat pedig rendesen cseréltük, sose spóroltam el, és az előző tulaj is figyelt rá.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45189) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45173) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem a lámpánál folyik. Szétkaptam az egész csomagteret, minden burkolatot kiszedtem, és meglett honnan jön be. Legalábbis a csomagtérbe. De hogy abba a vájatba honnan megy be azt nem tudom.

Nemsokára rakok fel képeket.

Smoke some weed nigga!

(#45190) rob210 válasza Pecc (#45185) üzenetére


rob210
Topikgazda

3.1 liter ha benne van mind.
Szóval kb. 2.9 amit le is tudsz ereszteni.
:R

Renault power

(#45191) rob210 válasza Predator2 (#45186) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én őket ismerem nem olcsóak, de minőségi munkát csinálnak.

Fent vannak a facebookon is.

"Autóüléshuzat ,méretre legyártva 32850 Ft.-tól. Ez komplett garnitura ár, minőségi gyári szövetekből.Két első ülésre trikó huzatot ajánlunk ,melynek ára két fejtámlával 5000 Ft.
Ülések újra kárpitozása kb: 120000Ft szövet vagy plüss anyagokkal.
Autó bőrözés ,minőségi autóbőrből 280000 Ft -tól.
Ülések javítása ,hibáktól függően anyag cserével 12000Ft-tól, szivacsozás 6000 Ft-tól.
Várjuk megrendeléseiket!"

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#45192) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na itt vannak a fotók. A pirossal bekarikázott vájatból jön a víz a csomagtérbe befelé. Az ucsó képen látni is hogy a vájatba is van víz. De hogy a vájatba honnan megy be meg hogy ez a vájat hova vezet azt nem tudom.

Smoke some weed nigga!

(#45193) rob210 válasza Wiz Khalifa (#45192) üzenetére


rob210
Topikgazda

Pedig én tartom magam ahhoz, hogy ez továbbra is a c oszlop Vs. tető illesztésnél ereszti be a vizet.
És az oszlopon a lemezek között szépen leszivárog a csomagtartóba.
:R

Renault power

(#45194) Wiz Khalifa válasza rob210 (#45193) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A gáz az hogy a C oszlop tetejénél és a tetőnél nincs illesztési nyom se. Totál olyan mint ha egybe lenne kihajtogatva gyárilag. És a C oszlopot ha végigkövetem a szélvédő mellett ott se látni illesztést, stb... hibát ahol befolyhat. És a csomagtér felső része ahol a kalaptartó van sehol se vizes, csak ennél a résnél, és innen folyika pótkerék helyéig be.

Smoke some weed nigga!

(#45195) eddie17 válasza üszök (#45176) üzenetére


eddie17
addikt

Jól hangzik, de mellette kapom rendesen, hogy nagy az esély, hogy szívóoldalon leszek. :D

(#45196) zsizsef


zsizsef
senior tag


Vezérműtengelyek, főtengely rögzítve. Szerintetek jól van így? rob210 kollega hogyan vélekedik?

[ Szerkesztve ]

(#45197) üszök válasza eddie17 (#45195) üzenetére


üszök
őstag

Ez sajnos előfordulhat. Más márka más típusaival is ugyanúgy ráfaraghatsz,elég nagy lutri a használt autó vásárlás,ha nem ismerőstől veszed aki újként vette.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45198) rob210 válasza zsizsef (#45196) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez hogy van rögzÍtve?

Mert a rögzÍtés a másik oldalon van. :)

a fehér jel pedig hogy a fenében van ott ahol van?

Vagy ezt már össze vissza jelölgette valaki?

Ebből a képből nekem csak annyi jön le, hogy lefotóztad a vezérműtengelyeket.
:F

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#45199) Pecc válasza rob210 (#45190) üzenetére


Pecc
őstag

Kb 2,7 jött le, és 3,1 ment bele. :K

(#45200) eddie17 válasza üszök (#45197) üzenetére


eddie17
addikt

Első tulaj, 0km-es korától Ő hajtja. Flotta autó volt, minden vezetve lett szervizkönyvbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.