Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Ma bezártam azautót és észrevettem hogy a jobb első index nem villant.Na faja,kiégett az első index izzó.Megpróbáltam a kerék felől a kis szerelőnyiláson,annyi sikerült hogy ki tudtam csavarni a foglalatot,de kivenni nem tudtam.Ki akartam szedni az egész fényszorót,de ahoz meg le kelett volna szedni a teljes lökhárítót! Majd szét robbantam,de addig forgattam a foglalatot,amig egyszer csak kijött,tisztára ördöglakat.
Én eddig azt hittem hogy Megane II-nél fényszoró izzót cserélni a legszarabb,de az index még arra is ráver.
Nagy nehezen sikerült visszarakni az uj izzót és leprobáltam.Megnyomom a távirányitót és láss csodát villan,juhé! Kb csak 30 perc kelett az egészhez :D
Na de az ember ennyi macera után nem tud csak ugy megnyugodni hogy kész,ismét megnyomtam a bezár gombot és....HOPPÁ EZT NEM IS GONDOLTAM VOLNA!
Probálja ki más M2 tulaj is.Ha egymás után kétszer nyomod meg a bezár gombot a távirányítón akkor felhuzza az ablakokat is! Érdekes hogy ha a bezárásnál hagysz szünetet a nyomások közt akkor csak a harmadik nyomásra huzza fel az ablakokat.
Az enyémen gyárilag mind a 4ablak automata,azért kiváncsi vagyok hogy a nem automatáknál,vagy akinek csak az első ablakai elektromosak,annál is működik e.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19002) Ghandi válasza rob210 (#18997) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én pest melett lakom,igaz pestre járok melozni,de én nem igazán ismerek itt senkit.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19003) SocketA válasza Ghandi (#19001) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ghandi Milyen felszereltsegu a kocsid?

(#19004) meroly


meroly
veterán

Nah olajcsere megvolt, 10W40-est kapott a kicsike, remélem nem lesz gondja :)

Impossible is nothing

(#19005) wertigo1984 válasza meroly (#19004) üzenetére


wertigo1984
őstag

Jo a szine a ''kicsikednek''. :K Te is a gyari NGK gyertyakat rakod bele?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#19006) mycso válasza Ghandi (#19001) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

No, pont nemrég gondolkodtam el ezen, hogy hogyan is lehetne az index izzót kicserélni az első lámpában, mert gondoltam a rusnya sárgát kicserélem led vagy áttetsző/tükrös izzóra.

Az ablak az ilyen, bár nekem is mind a 4 elektromos, Dinamiqe Plus az enyém felszereltsége.

jöhetne a te autódról is kép + az adatai /típus, évjárat, motor, felépítmény/ priviben

Más.: Megane 2 tulajok közül van olyan, aki használ valamiféle DRL-t, vagy gondolkozik a beépítésén??
(nem a piacos ledszalagokra gondolok, hanem valami gyárias kinézetű dologra)

Igazából eddig ami tetszene, az a KOAN féle megoldás.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19007) Ghandi válasza SocketA (#19003) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Huu ez jó kérdés.Ha jólbtudom Berline,de lehet hogy nem erre gondoltál?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19008) mycso válasza Ghandi (#19007) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A Berline, az az 5 ajtós neve.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19009) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Új Megane még akár idén http://totalcar.hu/magazin/hirek/2013/04/30/uj_renault_megane_meg_az_iden/

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19010) Ghandi válasza mycso (#19008) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na megint tanultam valamit : D
Most néztem meg a szervízkönyvét és abban sem találtam semmi ilyesmi megnevezést :( Honnan lehet ezt tudni,vagy kideriteni?
Ugy mondanám hogy digit klíma és tempomaton kívül tele van minden renaultos jóval :)
Képet most nem dobnék róla,nemrég értem utól egy Twingot,kicsit érdekes igy az eleje.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19011) mycso válasza Ghandi (#19010) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Expression vagy dinamique a tiéd felszereltsége.

Esőérzékelős ablaktörlő, automata fényszóró (sötétben felkapcsol) gyári CD-s fej van benne???

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19012) meroly válasza wertigo1984 (#19005) üzenetére


meroly
veterán

Köszi :R
Te jótól kérdezed, életemben nem cseréltem még gyertyát :N :D

Impossible is nothing

(#19013) SocketA válasza mycso (#19011) üzenetére


SocketA
aktív tag

Most bnom oda van dolgozni a kocsival, de holnap biztos kiprobalom, mert en gondolkozok rajta, hogy beepittetem, hogy automatikusan huzza fel az ablakot, nyaron jol jonne. Jo lenne, hogyha benne lenne alapbol. Nekem Authenique Plus felszereltsegu.

(#19014) mycso válasza SocketA (#19013) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Külön egyébként ezt nem említi a felszereltségi szinteknél, csak az elől+hátul impulzív ablakemelő, és gyanítom ez van összefüggésben az automata felhúzással.

Egyébként érdekesek ezek a felszereltségi szintek, mert most nézem, hogy az enyém olyan mintha a Dinamiqe és a Dinamiqe+ között lenne....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19015) tresh válasza rob210 (#18999) üzenetére


tresh
addikt

Ahogy gondolod én mindenhol elvagyok nem válogatok autók terén:))

(#19016) rob210 válasza Ghandi (#19002) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezért kell ilyen találkozókra eljárni.
Én se ismertem sokáig senkit aztán 3 találkozón sőt már 4 en túl vagyok van egy két egész jó fej kocka:)

Más:
Na VW-topikba is bedobva az ötlet, a találkozóról.

Renault power

(#19017) tresh válasza rob210 (#19016) üzenetére


tresh
addikt

Na kíváncsi leszek mi lesz belőle bár azért jó lenne ha nem csak mi ketten képviselnénk a rönó "színeket" :)

(#19018) kisninja


kisninja
őstag

Hát Pöst nekem is messzi. :(

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#19019) Ghandi válasza mycso (#19011) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Igen ezek mind megvannak benne,igaz a gyári CD már lecserélve.
Na megyek a telekre,szóval 2napig net nélkül leszek..

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#19020) rob210


rob210
Topikgazda

(#19021) ThodEE válasza rob210 (#19020) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem sajna korai, majd a köv talira :) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19022) rob210 válasza ThodEE (#19021) üzenetére


rob210
Topikgazda

Miért korai nem lesz még nálad a gép?

Renault power

(#19023) ThodEE válasza ThodEE (#19021) üzenetére


ThodEE
őstag

Május 13adikán megyek le pécsre akkor kapom meg, 17edikén jövök vele haza, és akkor indul a HiFi beszerelés meg a polírozás stb :)

Addig meg a csillaggarázst cserélem valami fedetebbre :DD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19024) rob210 válasza ThodEE (#19023) üzenetére


rob210
Topikgazda

Későbbi időpont?
Június 1.???

Renault power

(#19025) ThodEE válasza rob210 (#19024) üzenetére


ThodEE
őstag

Júni egy csak délután, mert reggel 6kor végzek munkába, Júni 2 tökéletes, 8-9 ugyan ez a koncepció :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19026) FerNandor


FerNandor
őstag

Mycso
Mycso

http://www.riderauto.hu/large.php?fac=%&ctype=%&des=152&rownum=17892 ugye neked sincs még sárfogód, de legutóbb te is akartál, ha jól emlékszem. itt van ez a "hülye ünnep" nincs nyitva most semmi és mindig ilyenkor akarnék venni valamit pont :DDD úgyhogy én holnap felhívom öket és lehet, hogy meg is rendelem.

elvileg így néz ki: [link]
és én ott levágnám, ahol a belsö domborulat van, böven elég lenne. ha ilyen, akkor nagyon szuper. szerintem jó lesz.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#19027) Reaper04 válasza Ghandi (#19001) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!

Az a biztonsági központi zár.
2x megnyomod felhúzza az ablakot és reteszeli az ajtókat (ergo belülről sem lehet kinyitni)
ugyan ez igaz, ha szabadkéz funkciós az autód és 2x a kilincsen lévő gombot nyomod meg :K
Vagy ha egyszerre a vezetőoldali első és hátsó ajtó kilincsén lévő gombot nyomod meg :)

+ Nem 2x hanem 5x villan fel az irányjelző lámpa.

A felszereltségről: Szerintem dynamique. Hány lufid van a bociban? Xenon? Ülésmagasság állítás?

[ Szerkesztve ]

(#19028) csibor


csibor
őstag

Van 1 felesleges Megane I 1.6 16V hosszbordás szíjam Gates 6PK1753 5K-ért nem kellene valakinek?

(#19029) mycso válasza FerNandor (#19026) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem még nem találtam. Ez nem tűnik rossznak, ha az árát megtudod, majd írd meg.

( #19027 ) Reaper04: ez a biztonsági központi zár, szerintem csak a szabadkezesekben van. Én akárhogy nyomkodom, nem csinál semmit.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19030) FerNandor válasza mycso (#19029) üzenetére


FerNandor
őstag

holnap felhívom öket, mondom majd az árat. meg ha felraktam, akkor a képeket is felrakom. remélem nem lesz drága ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#19031) Reaper04 válasza mycso (#19029) üzenetére


Reaper04
aktív tag

hmm... érdekes. :F

De ha Ghandinak működik? Akkor (a) szabadkezese van neki is, (b) nem szabad kezes de más felszereltség?
Neked dynamique van, igaz?

Ghandi: Szabadkéz funckós a bocid?

(#19032) _NCT


_NCT
őstag

Én pont tegnap próbáltam ki ezt a funkciót, nekem szabadkezes az autóm, igaz privilege felszereltség. Nyitásnál is le tudja engedni amúgy az ablakot?

Múltkor láttam munkatársam C Vectra-jában ezt a funkciót, megtettszett :D

[ Szerkesztve ]

(#19033) mycso válasza Reaper04 (#19031) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az enyém tudtommal Dinamiqe Plus.

Bár érdekes, mert pl. bőrkormány, behajló tükör, spec. hővisszaverős elsőszélvédő nincs, szemüvegtartó meg piperetükör világítás nincs.

Viszont van 6 lufi, digit. klíma, gyári 16-os alu meg gyári cd-s fej.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19034) Reaper04 válasza _NCT (#19032) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Neked milyen extráid vannak?
Olyan sokféle variáció van... még felszereltségeknél is. :N

(#19035) _NCT válasza Reaper04 (#19034) üzenetére


_NCT
őstag

Attól függ mi az extra... Félbőr kárpit, bézs belső, automata világítás kapcsolás sötétben, esőszenzor, ez az ablakfelhúzós buziság, szabadkéz funkció, digit klíma, ajtók bezárása indulás után ha 5 vagy 10km/h a sebesség. Mittomén, ezek kb. 6 légzsák, 6 hangszóró, kormányról vezérelhető gyári cd-s egység, hűthető kesztyűtartó, középső kartámasz/tárolórekesz, szőnyegek alatti kis tárolórekeszek, ajtóvilágítás, hátul kis pohártartó/könyöklő, hátul is van 3 irányba kapcsolható világítás fent ilyenek.

Mod: gyerekzár a hátsó ajtóknál, 4 elektromos ablak. Jah meg talán ez az auto hűtés-fűtés funkció, magától tolja a lábra, ablakra stb. Csak a hőfokot állítod be, klímát is magától kapcsolgatja.

[ Szerkesztve ]

(#19036) Reaper04 válasza _NCT (#19035) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ja ezekre gondoltam... :)
a félbőr kárpit az üléseken van? vagy merre felé? (kormány, kézifékkar, váltószoknya)

(#19037) _NCT válasza Reaper04 (#19036) üzenetére


_NCT
őstag

Üléseken jah. Meg a váltószoknya is, kormány is, kézifékkar is :D

(#19038) Reaper04 válasza _NCT (#19037) üzenetére


Reaper04
aktív tag

hm... akkor a privilege ennyiben különbözik a dynamic plustól? abban pl. nincs az ülésen bőr :) De a többi elvileg ugyan az...

(#19039) mycso válasza Reaper04 (#19038) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Jaja, nekem kocc ugyan ez, kivéve a félbőrös cuccokat és a szabadkéz módot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19040) just válasza _NCT (#19035) üzenetére


just
aktív tag

Nekem is privileg felszereltség. Ugyan ezek vannak, csak még van tempomat, xenon, ülésfűtés, hátul napfényrolók, fényre sötétedő belső tükör na meg a 3betűsök: esp/asr...

Two things what i hate. People that can't count...

(#19041) rob210 válasza FerNandor (#19026) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha már felhívod őket megkérdeznéd tőlük, hogy megane I hez is van nekik?
Évek óta vadászok Megane I re ilyet de sehol nincs a gyári horror.

Renault power

(#19042) _NCT válasza just (#19040) üzenetére


_NCT
őstag

De Neked fiatalabb évjárat. Nekem is van tempomat meg ABS de ESP/ASR már nincs, fényre sötétedő belső tükör is van, de roló meg ülésfűtés nincs.

+ még a fűthető elektromos külső tükör jut eszembe, multikormány ilyenek.... + a deréktámaszos ülés, múltkor jöttem rá oldalt mi a vezető oldali ülésen az a tekerő, hát nem a deréktámaszt lehet vele szabályozni? :D

[ Szerkesztve ]

(#19043) Reaper04 válasza _NCT (#19042) üzenetére


Reaper04
aktív tag

jah ...
szerintem nem egyértelmű egyiknél se, milyen felszereltségű konkrétan. Mert gondolom lehetett kérni az alap felszereltségen felül még extrákat ,+pénzért.
Ezét van hogy egyes dyn. plus-os bocik már éppen privilegek, de privilege és privilege között is van különbség (lásd MMA87 és just).

De az is lehet hogy az évjárat is közre játszik.

[ Szerkesztve ]

(#19044) _NCT válasza Reaper04 (#19043) üzenetére


_NCT
őstag

Gurul 'oszt jóva. :D

Fogyasztásom még mindig megy le, most 8.4 körül vagyok, de szinte minden nap megy lentebb. Igaz nullázás óta még csak 100km-t mentem rövid távokon. Szóval most elégedett vagyok az autóval immáron 2 hete :D

(#19045) FerNandor válasza rob210 (#19041) üzenetére


FerNandor
őstag

persze.

---

itt vannak felszereltségi listák.
http://www.meganeklub.hu/web/techinf/2004DEC.pdf
http://www.meganeklub.hu/web/techinf/2004OKT.pdf
http://www.meganeklub.hu/web/techinf/2006MAR.pdf

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#19046) rob210 válasza FerNandor (#19045) üzenetére


rob210
Topikgazda

előre is köszi.

Renault power

(#19047) FerNandor válasza rob210 (#19046) üzenetére


FerNandor
őstag

ahogy felébredek viszem az autót a fényezöhöz. utána telefonálok is, mert ha jó, meg is rendelem azonnal. talán péntekre meg is jön.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#19048) Reaper04 válasza FerNandor (#19045) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor tényleg csak a kárpitban tér el a DP a P-től.

MMA87: Nekem most 7,4-nél van, nem tudom hány száz km-után. Vegyesben, de inkább városi használat mellett. Szerintem még megy az lejjebb bőven :)

(#19049) giigz


giigz
veterán

Ezzel mit csináljak, hogy olyan legyen, mint tresh-é? :)

(#19050) _NCT válasza giigz (#19049) üzenetére


_NCT
őstag

Dobd ki és vegyél egy másikat ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.