Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) mycso válasza Wiz Khalifa (#45600) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

"Angel Eyes" az annyit tesz, hogy valamelyik "lámpa" körül (tompított, távolsági, helyzet) körül van a drl vagy a helyzet kialakítva.

Ettől nem fog jobban világítani.
Bár szerintem a vetítőlencsés lámpára gondoltál (projektoros, halszem...).

Viszont ezekben csalódni fogsz. Renault nem tud jó vetítőlencsés lámpát csinálni, mind nagyon gyenge, ami nem xenon. Ellenben a sima tükrös lámpái általában nagyon jól világítanak.

Persze, ahogy öregszik a technika, úgy gyengül is: bura mattulás/sárgulás, foncsor mattulás/lepergés.

Mod.: ma/tegnap este láttalak a győri kapuban

Lion01: OK

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45602) PeterPH válasza Wiz Khalifa (#45600) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha már szétszeded, akkor ellenőrizd a foncsorokat, kb 100%, hogy megvakultak már, és újra kell foncsoroztatni. A "tuning" lámpák meg javarészt hulladékok, nem oda és nem annyit világítanak ahová kéne.

(#45603) Graphics válasza rwin5 (#45593) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, én is a környéken élek, jelenleg Felegyhazan

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45604) tresh válasza mycso (#45601) üzenetére


tresh
addikt

Projektorosok élettartalmával van baj mivel kicsi a visszaverő foncsor nagysága, ráadásul alapból se acélos és veszik bele az emelt watt számú fényerejű izzókat amivel egy darabig jó de szép lassan kinyírja alóla a foncsort és utána lófaszt se ér. Xenon már csak azért is jobb mert fele akkora hőtermelése van és nem nyírj a ki a vetítőlencsét+foncsort,cserébe nem olcsó. Spec én is azt mondom hogy vagy hagyományos vagy Xenon. Nekem is raklap szar a projektoros pilácsom, de majd megpróbálom házilag megoldani + foncsoroztatni (ha vállalják )hátha segít.

(#45605) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Tervezem egy 2010-11-es Megane vételét. Viszont eddig csak katalógusban/képeken láttam. A tesztek szerint nagyon jó autó.

Vannak "népbetegségei" a Meganenak? Van amire figyelni kell az autóval kapcsolatban?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#45606) Wiz Khalifa válasza mycso (#45601) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én úgy hallottam hogy ez a fajta jól világít, mert úgy van kialakítva hogy faja legyen.

De én személy szerint nem ismerem az ilyesfajta fényszórókat. Csak nem tudom hogy akkor most mi legyen. A mostani fényszórót felpolíroztatni 6k-ért (meg amúgy is lötyög a jobboldalsó mert egy-két fül alul törött) vagy venni valami jobbfajtát amiről sok a pozitív visszajelzés.

És Láttad hogy mennyire gyér a fényereje a kocsimnak? :DDD

(#45602) PeterPH:
Megpróbáltam kiszedni úgy hogy a lökösöm nem bontom le de úgy látszik az úgy lehetetlen. Így nem tudom most még leszedni. Viszont ha a foncsor is rossz akkor nem tudom ki vállalja az újrafoncsorozást.

Smoke some weed nigga!

(#45607) Telda


Telda
addikt

Hali!

2000-es évjáratú Cliónál hogy találom a csomagtartó jeladóját?
Anno belénk jöttek hátulról, szerencsére csak kisebb kocc volt. Azóta folyamatosan világít a csomagtérben a lámpa. Ami miatt mindig leszívta az aksit. Amit ideiglenesen úgy tudtam orvosolni, hogy kikötöttem az lámpáját.

A másik kérdésem, hogy a jobb oldalon a közvetlenül a kerék előtt a dobbetét mögött van valami szögletes hosszú doboz, gumiszilentekkel van felfogatva és lóg lefelé, vezetékek mennek bele, ez mi lehet?

(#45608) Pecc válasza Telda (#45607) üzenetére


Pecc
őstag

Szerintem a hátsó ajtó ahol rácsukódik a karosszériára, azon a sávon kell lenni valahol egy kis fekete csöcsnek ami benyomódik amikor lecsukod az ajtót. Az a doboz meg valószínüleg a canister szelep lehet.

(#45609) Telda válasza Pecc (#45608) üzenetére


Telda
addikt

Végig néztem már, de én nem találtam semmi nyomógombot.
Az ajtón lehet vagy a karosszérián? Olyan nem elképzelhető hogy a zárban van?

Valóban a canister szelep az, köszi! :)

(#45610) Doki16 válasza Lokids (#45605) üzenetére


Doki16
addikt

Nem nagyon jottek meg ki rajta hibak. Komolyabb altalanos hibakrol nagyon nem lehet beszamolni. Nekem a 2 ev es 30k km alatt egy onindito meg egy izzitogyertya csere volt. De ha ismertem volna ugy a tipust mint most akkor tudtam volna, hogy mar megvetelkor is rosszalkodott az onindito. 100k km-el es 3.5 evesen vettem. Mar semmi nem igaz ra amik a kettes meganenal elojottek.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#45611) Cane válasza Telda (#45609) üzenetére


Cane
őstag

Esetleg a zárnyelv a kapcsoló?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45612) Lokids válasza Doki16 (#45610) üzenetére


Lokids
addikt

Ez jó hír.
Egyetlen bajom, hogy CUP verziós magyarországon egyszerűen nincs eladó. Külföldről meg nem akarok behozatni. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#45613) rob210 válasza Telda (#45609) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha felnyitod a csomagtér fedelet akkor ott keress egy benyomható pecket, nem a karosszériában van hanem az "ajtóban"

Renault power

(#45614) Doki16 válasza Lokids (#45612) üzenetére


Doki16
addikt

Azert, mert azt nemigen forgalmaztak nalunk. Vannak bizonyos felszereltseggel amiket szinten nem kapsz meg. Nalunk az 5 ajtos es a grandtour megy.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#45615) tresh válasza Lokids (#45612) üzenetére


tresh
addikt

Mi baj lenne a kintiekkel? Összes kocsim onnan van lassan 8 éve :)

(#45616) Lokids válasza tresh (#45615) üzenetére


Lokids
addikt

1: Fogalmam sincs mi a menete (de ennek még utána tudnék olvasni)
2: Ki kell menni érte. Mo-n belül nem probléma ha nem tetszik a kocsi, hazajövök simán, kicsi az ország, de ha Berlinben van ugyanez, ott kicsit neccessebb.
3: Nem tudok németül.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#45617) tresh válasza Lokids (#45616) üzenetére


tresh
addikt

Nagyon sok nepper hoz már be kintről kocsit. Aminek viszonylag könnyen utána lehet járni pl előélet. Általában sokkal jobb vételek mert a magánkézből eladásra kerülő kocsik nagy többsége ismerős haver/barát/rokonhoz kerül rögtön ha nem akkor a nepper lecsap rá és 1,3 szorzott dob az ára és eladja neked :) De ez is ritka. Kint jellemzően ha újabb típust nézel akkor 3-4 éves korukba adják le kb 100-120e km-rel és valószínű kell egy nagy szerviz majd hisz ők már nem foglalkoznak ezzel viszont az biztos hogy nem Guszti pecsételte és reszelte a garázsba a kocsit hanem márkaszervizbe hordták. Így nagyobb az esélye hogy műszakilag és felszereltség tekintetében is jóval jobb autóhoz jutsz. Persze sok mindentől függ de egy alap angol tudással lehet kint is autót venni pl németeknél is.

(#45618) rob210 válasza Lokids (#45616) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az utolsó pontra egy aranyos történet.
Haver Osztrákiából vett lagunát, szerencsétlenkedett egy 3-4 levelet a német tudása hagy maga után kÍvánni valót.
Aztán kiment, mert minden szépnek és jónak tűnt.
Erre kint úgy fogadta az eladó, hogy jó napot na ez lenne a kocsi mit szeretne tudni róla.

(Magyar volt a csávó édesanyja és perfekt beszélt magyarul :D :D )

Renault power

(#45619) #32577792


#32577792
törölt tag

Ma lecseréltük a 13 éves Laguna II-t.

(#45620) rob210 válasza #32577792 (#45619) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ehh Lehetek irÍgy ????

:C

Szép

Renault power

(#45621) #32577792 válasza rob210 (#45620) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi :)
Álom

(#45622) Telda válasza rob210 (#45613) üzenetére


Telda
addikt

Végül is nem lett meg.
Nem lehet hogy mégis a zárban lenne?
Mert állítottam a zárnyelven és most már kialszik a lámpa és könnyebben is lehet becsukni a csomagtartó ajtót.

(#45623) rob210 válasza Telda (#45622) üzenetére


rob210
Topikgazda

DE attól függ melyik évjáratod van.
Van amelyikben egy kis mikrókapcsoló van, azt egy csavarhúzóval tudod letesztelni.
Ha megnyomod a fület, de ha állÍtottál a záron és jó, akkor egyértelműen neked a zárban van. ;)

Renault power

(#45624) speedydb23


speedydb23
senior tag

Ma este utazunk Horvátországba, erre most 1 órája a barátom háza előtt leállítottam a Cliot, indítottam volna, hogy jöjjek haza, de nem indult...

Világított folyamatosan a piros immo ledje, nagy nehezen többszöri gyújtás rá-gyújtás le próbálkozás után elindult.

Mi a franc lehet ez??? Testkábel, vagy szimplán az immobiliser kezdi összefosni magát?

[ Szerkesztve ]

(#45625) Lokids válasza tresh (#45617) üzenetére


Lokids
addikt

Németben sincs nagy választék a CUP verzióból. Szerintetek?
1
2
3
4
5

Az árhoz negotiable van írva. Az mit jelent le lehet alkudni 100-200 eurót? Vagy 1000-et is?
Van benn egy ami javítottként van hirdetve. Ezek németbe gondolom nem fillérbaszós javításokat jelentik gondolom.
Németek kiadják a kocsi adatait? Vajon magyar renault szervizbe utána lehet kérdezni?
Hogy érdemes egyáltalán elkezdeni az utánajárást?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#45626) gkawka válasza Lokids (#45625) üzenetére


gkawka
tag

Jó ég, de gyönyörű az a felni ami a 2-4-5-ösökön van... :O :Y

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#45627) eTrade válasza speedydb23 (#45624) üzenetére


eTrade
tag

Lehet hogy csak a kulcs xaraxik, pótkulcs megvan?

(#45628) Predator2 válasza Lokids (#45625) üzenetére


Predator2
addikt

Nagyon szép autó! Zokszó nélkül odaadnám érte a Clio-mat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45629) Tosee válasza speedydb23 (#45624) üzenetére


Tosee
őstag

Nem olyan régen nekünk is produkált ilyet a Clio! Mint kiderült a kulccsal volt a probléma! Az immobiliser chip megadta magát, és emiatt az indításgátló nem engedte indulni az autót! Pótkulccsal gond nélkül működött! Bevittük egy kulcsmásolóhoz aki foglalkozik autó kulcsokkal is, és ő kb 10-perc alatt megcsinálta (kb. 8000ft körül fizettünk, de még így is olcsóbb mint az új kulcs)! Azóta semmi gond lekopogom!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#45630) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Keresek! :)

Vontatószemet Thalia-hoz. Szerintem a Clio-é is jó hozzá. A helyi bontóba nem volt sajna. :(

Tipp hol lelek? Lehetőleg olcsón? :DD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45631) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45630) üzenetére


diablo1984
veterán

face-en írj a renault vagy a francia autós topicba! nekem a lagunához ott sikerült találni(mindenkinek kilopják belőle???)

(#45632) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45631) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nélküle vettem a kocsit, nem tudom hova lett, a bontós kocsin a fotókon rajta volt mert vontatva ment be, de mostanra már eladták. Pedig két Thalia is volt ott. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#45633) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45632) üzenetére


diablo1984
veterán

én is az nélkül vettem, milyen ember az aki lenyúlja...

(#45634) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45633) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem tudom. :)

Délután írom a PM-et a cuccokról csak el vagyok havazva a melóval közben. :R

Smoke some weed nigga!

(#45635) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok. 500km-et tettem meg az uj felujotott turboval es uj HK csapagyakkal. Sajnos azota feketen fustol. Alig gyorsul. Csak porog a motor de erotlen. Mi lehet a baja? :( Olajat ugyanugy eszi. 500km/1liter. Uj szurok, olaj csovek kimosv, egr kitisztitva.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45636) Graphics válasza balazs1022 (#45635) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fekete füst: nem kap levegőt, vagy sok az üzemanyag.

Turbócső nem lyukas? el szokott repedni a csonknál, ha 1.5dci, és akkor lekormol

Ha az olajat eszi, akkor annak kéken kell füstölnie, nem feketén.

Felújított turbókban én már nem bízok...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45637) just válasza #32577792 (#45619) üzenetére


just
aktív tag

Szép! Grat! Mikori évjárat? Milyen motor?

Two things what i hate. People that can't count...

(#45638) balazs1022 válasza Graphics (#45636) üzenetére


balazs1022
őstag

Megnezem. Az olajban is korom van. Jah es nem folyik vissza a deknibe pedig 6 oraja all, le van mar reg hűlve... :(

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45639) Graphics válasza balazs1022 (#45638) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha tökéletlen az égés akkor lesz is benne korom. Az olaj feladata a részecskék megkötése

Mióta hajtod így?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45640) balazs1022 válasza Graphics (#45639) üzenetére


balazs1022
őstag

500km-el ezelott lett kesz. Mikor kesz volt jo is volt. Csak onditaskor volt egy kis fust. Most tettem bele egy huzamban 200km-et, ez tett be neki. Az turbo alatt csopog az olaj. A nivopalca fekete. Lehuztam a kartergaz visszavezetot annak a csonek a falán van olajsar. De inditaskor se fust se olaj nem jott ki belole. Konnyen indul amugy.

Ilyen lett az ut alatt...

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45641) Graphics válasza balazs1022 (#45640) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez sztem leghiany inkább, a turbó még ennyi idő alatt se kéne , hogy leharcolt legyen...

Turbocsovet nézzétek meg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45642) balazs1022 válasza Graphics (#45641) üzenetére


balazs1022
őstag

65 lovas dci-rol van szo. Intercooler nincs. Csak a levegocsove van a turbora rahuzva, de azt meg nem tudom levenni. Nem fer be a csobilincdhez a csavarhuzo, annyira kozel vsn a tuzfalhoz. Olajat kene keressnem a csoben?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#45643) Graphics válasza balazs1022 (#45642) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ki van sztem szakadva a cső, van rajta egy kis pocs, ott szokott kirepedni.

Attól füstölt feketét sztem. Nekem is ez a motor van , csak Thaliaban

Ennyi idő alatt nem eheti még így az olajat. Vidd vissza, nézzétek at

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45644) speedydb23 válasza Tosee (#45629) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nektek is folyamatosan világított a piros led?

(#45645) Skizz válasza rob210 (#45414) üzenetére


Skizz
addikt

Nincs erről valami képed? Nem találom. :F

(#45646) Cane


Cane
őstag

STP winter maintenance formula adalékot vettem a Tucskóban, ezeregyről volt akciózva asszem 329ft-ra. Vettem ötöt. :) Csak jó lesz valamire. :D

http://stp.co.hu/dizel-benzin-teli-adalek.html

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45647) Skizz


Skizz
addikt

Van valami bevett módszer a túltöltött olaj leszívására? Valami hosszú fecskendő vagy ilyesmi? Sajnos túl lettem töltve. :U

(#45648) #32577792


#32577792
törölt tag

Ha valakit érdekel, megmaradt 4db acélfelnim Laguna II-re, téli gumival és dísztárcsával, eladnám.
205/55/16
Conti és Michelin gumikkal. 6-os felni 5x108

[ Szerkesztve ]

(#45649) diablo1984 válasza Skizz (#45647) üzenetére


diablo1984
veterán

olajleeresztőn eressz ki belőle és töltsd szintre!

(#45650) Skizz válasza diablo1984 (#45649) üzenetére


Skizz
addikt

Fecskendővel a nívópálca helyéről kiszívni, az nem jó? Marha nehezen kerülök alá, meg torx bit se lesz hozzá az tuti... csak kölcsönbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.