Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) #32577792 válasza Skizz (#45650) üzenetére


#32577792
törölt tag

milyen fecskendővel?
Tudod hol az az olaj? :)

(#45652) rob210 válasza Skizz (#45645) üzenetére


rob210
Topikgazda

Majd lefotózom, de egyébként a felső csavar ami a motortérhez legközelebb van.
Az alatt ovális a luk és oda kell, hogy legyen Írva is, hogy 1.2 % azt hiszem a thaliáé.
Azt a csavart fellazÍtod beljebb nyomod a lámpatestet és meghúzod a csavart.
Recés a fül tehát azzal lehet fokozatosan állÍtani, hogy mennyire tolod be a lámpatestet.

Renault power

(#45653) rob210 válasza Skizz (#45650) üzenetére


rob210
Topikgazda

Alúlról kell a leeresztő csavaron keresztül kiengedni minden más módszer gányolás és nem javallott.

Ha nagy a gáz és máshogy nem megy akkor az olajszűrőt tekerd le, de csupa olaj lesz a motor oldala.
:(

Renault power

(#45654) mohabá 007 válasza Skizz (#45650) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

De jó.Ez a legegyszerűbb. Én is így csináltam. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#45655) Wiz Khalifa válasza rob210 (#45652) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ahogy írtad. 1.2% van nekem a 2001-es Thaliaba. :)

Az azt jelenti hogy ha meglazítom a csavart és beljebb tolom amennyire lehet akkor 1.2%-al fog előrébb világítani?

Smoke some weed nigga!

(#45656) Skizz válasza #32577792 (#45651) üzenetére


Skizz
addikt

Vannak ezt illető sejtéseim, épp ezért gondoltam megfejelni a tűt egy szilócsővel, ahogy azt előttem már linkelték. De ha van időd, írd már le pontosan, érdekel.

(#45657) Skizz válasza rob210 (#45652) üzenetére


Skizz
addikt

Ja, megvan! Nálam 1% kereken. Asszem majd adok vele a szarnak egy pofont, de egy próbát megér. A foncsor nem mehetett tönkre, alig futott az autó. Egyszerűen csak nagyon le van csapva a kép, legmagasabb fokozatban van ott, ahol kb. legalacsonyabban kéne lennie. Az állító működik egyébként, csak hiába. Gagyi izzó okozhat ilyet, hogy jó néhány méterrel kevesebbet világít be?

mohabá: Na erre gondoltam, kössz!

(#45658) #32577792 válasza Skizz (#45656) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát szívócsőre nem gondoltam, eléggé lent ahhoz, hogy fecskendővel elérd
viszont felveti a másik dolgot, ha meleg az olaj, mi van ha kicsit leold a műanyag csőből, bele az olajba? :)
valamilyen módon egy benya kúton is kiszedik a lecserélendő olajat, de lehet az kicsit másabb anyagból van

(#45659) Graphics válasza #32577792 (#45658) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Külföldön sok helyen így cserélik az olajat. Csak azt megfelelő eszközzel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45660) #32577792 válasza Graphics (#45659) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igen, de az a műanyag kis csövecske, nem annyira tűnik annak :)

(#45661) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy ha én 0-ról 4-re állítom a fényszóró állást hallom a motorokat hogy mennek de a fényszórók állása semmit sem változnak.

Lehet hogy maga a motor és a fényszóró között van valami gebasz?

Smoke some weed nigga!

(#45662) Skizz válasza #32577792 (#45658) üzenetére


Skizz
addikt

Mondjuk annyit tudok, hogy előtte belelógatom az olajba. Ha oldja, az látszódni fog...

De mohabá tapasztalatai szerint nincs gond. (?)

[ Szerkesztve ]

(#45663) Cane válasza Skizz (#45657) üzenetére


Cane
őstag

A gagyi izzónál lehet ilyen. Egyrészt a fényerő is gyengébb lehet, másrészt nem annyira élesek a kontúrok.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45664) mohabá 007 válasza Skizz (#45662) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az embernek legyen annyi esze,hogy ha nem biztos a dolgába,felforral fél lit vizet,és belenyomja a csövet,oszt majd megtudja. :DDD Amúgy meg minek kéne a forró motornál molyolni a melegben?Leállás után kb:10 perccel megnézem az olajszintet.Látom,mennyivel van max felett.Később,amikor már lehült a motor,tudom,kb mennyit kell kiszedni.A hideg olajnak meg mindegy,mit tud a cső melegen.A min-max között félúton az arany középút,mivel melegen nagyobb a térfogata,többet mutat.(közelebb lesz a max-hoz) :K (Ez csak hosszabb táv megtétele után valós szint,amikor az olajban nincs kartergáz,/kondenzvíz)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#45665) tresh válasza Lokids (#45625) üzenetére


tresh
addikt

Tegyük tisztába a dolgokat.

12-14 ezer euros autónál 100-eurot alkudni vicc kategória szerintem. Másik egy olyan típust keresel ami nem igen sűrű darab így ezt az ára is tükrözni fogja. Németeknél is tudnak gányolni. Természetesen mindent meg fog adni az eladó ha kéred tőle és el szeretné adni a vasat.Bárhol lekérdezhető az autó szerviz története ha márka szervizbe hordták. Ha kintről szeretnél autót akkor ne csak egy kettő gép legyen hanem legalább 10 akkor közelebb leszel ahhoz hogy autóval gyere haza. Amikor pl az enyémet hoztam én 15 db-ot néztem meg :))

(#45666) rob210 válasza Skizz (#45657) üzenetére


rob210
Topikgazda

A gagyi izzó nem viszont ha rosszul van betéve az izzó na az igen.
Láttam már csodákat foglalatit nem nézve lábak teljesen máshol, de azért beerőltette az izzót és milyen szar, nem is világít.

Renault power

(#45667) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok!

Cserélt már itt valaki motortartó bakot?
Milyen szerszámok kellenek hozzá? (Renault Megane I PH2, 1.4 16v)
Az alsó váltótartóbak (kutyacsont) cseréje állítólag egyszerű, de a többi kettő cseréje mennyi időt vesz igénybe?

Most nemrég felhívtam az 1ik hozzám közeli szervizt, ott a srác a telefonba 3 órát mondott... nekem az kicsit soknak tűnik. :Y

Előre is köszönöm a segítséget!

(#45668) mycso válasza Wiz Khalifa (#45661) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az állító motor egy műanyag gömbfejjel csatlakozik a lámpához, az széz tud ugrani és akkor nem állít.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45669) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

2003-as Thalia első (hátsó) ajtóban van olyan csatlakozás, ami csak akkor kerül áram alá, amikor kinyitom az ajtót? Értelemszerűen a belső világítással együtt gondoltam.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#45670) Wiz Khalifa válasza mycso (#45668) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Majd délután meglesem. :R

Smoke some weed nigga!

(#45671) rob210 válasza eTrade (#45667) üzenetére


rob210
Topikgazda

3- óra alatt az összes azaz mind a 3 bakot ki lehet cserélni, bemosakodással szét és összepakolással együtt.
;)

Renault power

(#45672) eTrade válasza rob210 (#45671) üzenetére


eTrade
tag

Itt csak az a baj, hogy 3 óra munkadíj sajnos többe kerülne, mint a 3 tartóbak összesen. :(
Mennyire komplikált saját kezűleg kicserélni mind a hármat?

[ Szerkesztve ]

(#45673) rob210 válasza eTrade (#45672) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mikor esedékes és gazdagrét mennyire van neked messze?

Renault power

(#45674) eTrade válasza rob210 (#45673) üzenetére


eTrade
tag

XI. kerületben lakom és dolgozom, a Gazdagrét közel van.
Bakokat már online megrendeltem, elvileg a héten megjönnek.

(#45675) rob210 válasza eTrade (#45674) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor meg tudjuk csinálni. ;)

Renault power

(#45676) eTrade válasza rob210 (#45675) üzenetére


eTrade
tag

Akkor ezek szerint ott laksz és neked van is hozzá felszerelésed meg minden? :))
Írtam egy privát üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#45677) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na azt a torx műanyag csavart elkezdtem kicsavarni hogy az izzót előrébb tudjam tolni (jobb oldalról van szó) és nem változott a csavar állása (szóval nem csavaródott kintebb) erre mondom kicsit megtolom a foglalatot hátha elég és beljebb csúszik ahogy írtátok. Na meg se moccant. Mondom oké vissza becsavarozom és hagyom inkább így. Na becsavarást is akár jövőévig is csinálhatnám mert csak forog, de semmi más hogy mondjuk megszorulna. Ezután a művelet után ha rátolom a gyújtást a kocsira akkor kattogó hangot ad a jobb oldali lámpa amit piszkáltam.

Tipp? Vagy jöhet a következő lámpatest? :U

Smoke some weed nigga!

(#45678) forceberg válasza rob210 (#45666) üzenetére


forceberg
veterán

Egy kis fogkrém is sokat segíthet, ha nincs már meg az UV védő réteg...
Az egyik fogkrémmel kezelt, a másik csak letakarított.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45679) Wiz Khalifa válasza forceberg (#45678) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Melyik fogkrémmel csináltad? Fogfehérítőssel?

Smoke some weed nigga!

(#45680) rwin5


rwin5
őstag

Skacok kis off, de van itt elég sok autószerelő, vagy simán hozzáértő. Indul éjszakai képzésben egy autószerelői tanfolyam, ami nagyrészt gyakorlatból áll, ami mindig is érdekelt engem, csak nem sikerült olyan műhelyt találni aki foglalkozna velem úgy, hogynagyrészt csak robogót szereltem összesen. Szerintetek érdemes egy ilyenre menni (költségmentes, inkább csak kötött idejű) vagy meglehetne ezt tanulni homework szinten is valahogy?

(#45681) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Helló urak, kérdésem lenne illetve a véleményeteket kérném, hogy EZ, így ebben a formában megéri-e ezt a pénzt?
A garinak még utána kérdezek, hogy eu tagállamos autóra is érvényesíthető-e itthon.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45682) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A Scenic szerelőnél, átnézik, sajna kis olajfolyást tapasztaltunk, remélem nem nagy gáz. De addig is lenne egy általános autóápolási kérdésem.

Szeretném rendesen kipucolni az autót, a szöveteket + a műanyagokat is alaposan. Azonban olyan árakon van egy-két ápolószer, amit kissé indokolatlannak tartok. A kérdésem az lenne, hogy ki mire esküszik? Mit szoktatok használni a műanyag és a szövet pucolására?

Köszönöm előre is! :R

(#45683) Wiz Khalifa válasza mycso (#45681) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha tényleg üveg a tető akkor azt mondjuk a jég nem töri be? Vagy edzett üveg amúgy? :)

Amúgy azt hittem 1.6-os dízel nem kell. :)

Smoke some weed nigga!

(#45684) R5TL válasza mycso (#45681) üzenetére


R5TL
csendes tag

Azt írja, már az új modell, de ez még a III-as Megane a képen... Vagy úgy érti, hogy face liftes?

(#45685) mycso válasza Wiz Khalifa (#45683) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Edzett jó vastag üveg, bírja az. 1.6dci jöhet, 1.5dci nem kell. Illetve lagunából csak 2.0dci.
Megane-ba elég lenne ez a motor (próbáltam, egész tűrhetően megy)

R5TL: a leírásokba gyakran írnak minden f@szságot, de lehet a faceliftre gondolt. A 4-es megane finomabb lenne, de ezzel a motorral, felszereltséggel bőven 6M felett van az ára, ha nem 7M.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45686) Cane válasza rwin5 (#45680) üzenetére


Cane
őstag

Ha tehetném én belevágnék abba a tanfolyamba.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45687) Wiz Khalifa válasza mycso (#45685) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah.

Amúgy szép vas. :)

Smoke some weed nigga!

(#45688) Predator2 válasza Wiz Khalifa (#45679) üzenetére


Predator2
addikt

+1 :F

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45689) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ez a fajta lámpa belemegy gond nélkül a kocsimba?

Mert a mostani ugye ahogy mondtam bemattult, stb... meg ennek az elődje (ami nem néz ki olyan jól :) )

És nem drága a pár fényszóró. Amúgy mivel a kialakítása ugyan az szerintem gond nélkül belemegy.

Szerk.: Bocsi a nagy képért. :B

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45690) Telda


Telda
addikt

Hali!

Ez a hidrotőke hangja lehet?
Csak meleg motornál jön elő ez a hang, hidegen csendes.
40 másodperc környékén hallatszik igazán, mikor visszaáll alapjáratra.
10w40 olaj van benne, tavaly októberben lett cserélve, azóta kb. 1000km sem mentünk vele.

(#45691) eTrade válasza eTrade (#44761) üzenetére


eTrade
tag

Időközben nálam kiderült, hogy kilazultak az alapjárati motor csavarjai és ott szívott falsot.
Igen valószínű emiatt fuldoklott és nem akart párszor megindulni. :)

(#45692) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Renault Thalia 1.4 75LE 2002-es 120.000km

Kipufogó cserét kellene eszközölnöm! A hátsó dob van elrozsdálva tehát hátsó dobból milyet vegyek?
Ugyan ez a kérdés a gyújtógyertyával kapcsolatban?
Ugyan ez a kérdés akkumulátorral kapcsolatban!
Unix és Bardi jöhet szóba!
Köszönöm a válaszokat!

(#45693) rob210 válasza SG3rg0 (#45692) üzenetére


rob210
Topikgazda

Bosal

Denso

Banner

Nekem ezek váltak be.
:R

Renault power

(#45694) SG3rg0 válasza rob210 (#45693) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

THX! még ezzel a kocsival 2-3 tervezek annyira veszek drága dolgokat nem akarok bele venni.

(#45695) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. május elején sikerült szert tenni egy Clio 2 Ph1-re, amit júliusban össze is törtek, összességében a ~2 hónap és 4000 km alatt semmi komoly bajom nem volt vele, csak a fura üléspozíció akárhogy állítgattam pedig csak 180 centi magas vagyok, meg a kevés tárolórekesz (légzsákos volt, plusz középen kijelzős is), így hát házon belül a Mégane 1 Ph2 jött szóba, abból is inkább a Classic, a kérdés, hogy ennél a típusnál mire kell odafigyelni vásárlásnál? Google annyira volt a barátom, hogy az 1.6-os (K7M) motoroknál szar a hengerfejtömítés és túlmelegszenek(?).
"K7M engines tend to suffer quite badly from head gasket failure due to coolant pumps and overheating"
Pedig szívem szerint 1.6-ossal venném, ez mennyire jellemző hiba?

(#45696) -=Tiger=-


-=Tiger=-
tag

Sziasztok!

Legyen kedves valaki formáljon nekem véleményt az alábbi lengéscsillapítóról. :)

[LINK]

Köszönöm

(#45697) Josi válasza -=Tiger=- (#45696) üzenetére


Josi
aktív tag

Az ára jó. :)
Ha el akarod adni az utót, akkor megfelelhet.
De ha hosszabb időre akarod megtartani, akkor inkább Monroe, Kyb, Sachs amiből választanék.
Viszont 2x 3x drágábbak mint amit linkeltél.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#45698) -=Tiger=- válasza Josi (#45697) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Igazából még megtartanám az autót... az sem biztos, hogy rossz ami bent van, csak rugót kell cserélnem és gondoltam ha ennyi, akkor lehet cserélnék, bár a régit sem dobnám ki szerintem ha még jó. :)

(#45699) -=Tiger=- válasza -=Tiger=- (#45698) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Még annyi, hogy DPF-el szerelt Diesel autóba milyen ELF olajat ajánlanátok ami árban is megfizethető?

2012 / 1.5Dci 110LE

(#45700) rob210 válasza Milo629 (#45695) üzenetére


rob210
Topikgazda

:F

Én még soha nem hallottam ezt a hibát.

Ráadásul boldog tulajdonosa vagyok egy 2000-es 1.6 16V K7M400 as megane classicnak.
Sok autó fordult meg a kezeim között, de hengerfej probléma még egyiknél sem volt.
Az enyémben jelenleg 180.000km van.

Amire sokkal inkább figyelj oda, hogy a hátsó hÍd ne legen kilágyulva szépen keményen tartasa a fenekét rugózáskor. Illetve a gyujtótrafók, amik valóban hibásak, ha nem denso, vagy beru van benne.

Jah most néztem, hogy ez wiki amit linkeltél.
Csodálatos már annak a táblázatnak se igaz a fele se :W

Azt hittem valami szakmaisággal rendelkező oldalról van ez, az infó.

[ Szerkesztve ]

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.