Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) nbl2 válasza ADAM1337 (#44400) üzenetére


nbl2
senior tag

http://takarekosautos.hu

Never give up!

(#44402) rob210 válasza nbl2 (#44399) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jártál az apósomnál :D (illetve ex apósomnál :) )
Adott hozzá két darab gumicsövet is nem?
Szerelékekkel szokta adni.

Egyszóval cső lehúz fuellstopra rádug gimcső ráhúz a csonkra és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44403) diablo1984 válasza nbl2 (#44401) üzenetére


diablo1984
veterán

húpasztmek!
kíváncsi vagyok rá, ha hosszára szétvágom mi lesz benne?üzemanyag szűrő? visszacsapó szelep? de hogy egy ilyen fos nem használ, max pszichésen...... at meg hogy valaki takarékosabban vezet fejben dől el, ha egy üzemanyag szűrőt vesz 20ezerért és azzal éri el, hogy óvatosabban tudjon vezetni(szintén stílus változás, nem annak a semminek az eredménye), akkor ok. olcsóbb mint a pszichiáter.....

(#44402) rob210 : WAT? gondolom neked is van a kocsidon, a tanktól a motorig 10 centinként betolva a benzin csőbe.... :))

[ Szerkesztve ]

(#44404) ADAM1337 válasza diablo1984 (#44403) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

+1

(#44405) just válasza berbatov2 (#44397) üzenetére


just
aktív tag

Nem muszáj, az még külön fizetős szolgáltatás a térképen felül. Talán Magyarországon nem is működik, én se vettem meg. Sajnos a beépített navitól függ hogy milyen szoftvert használ. Fényképezd le a kocsidba hogy milyen verziója van. Joysticknál menü->információ->verzió. Valami ilyesmi.

Two things what i hate. People that can't count...

(#44406) berbatov2 válasza just (#44405) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ok. Csutortokon lesznek kesz a papirjai az autonak, majd akkor jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#44407) Josi válasza nbl2 (#44399) üzenetére


Josi
aktív tag

Aki nagyon akar spórolni, az dieselt vesz, vagy gázzal jár. :)
Hogy néz ki ez a kütyü, nem 2 mágnes ez?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44408) mycso válasza Josi (#44407) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdekesek ezek a kütyük....meló helyen napi több tízmillió forint értékben használunk fel pl. földgázt, etilént...aztán mégsem látok sehova beépítve ilyen kütyüket. Pedig, ha valahol, itt igen csak megérné a spórolást.
De hát ezek az anyagok ismerik a fizikát/kémiát és így működik ez több tíz éve.
(vagy ugye a teljesítmény rovására megy a fogyi csökkenés, úgy hihető)
Sőt, a párezer KW-os cummins diesel vészgenerátorunkhoz sincs semmi kütyü, pedig az szippantja a naftát, ha beindul.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44409) diablo1984 válasza mycso (#44408) üzenetére


diablo1984
veterán

ránéztél a honlapra, hogy mit takarna? ha egy szűkítőt már az is teljesítmény csökkenést okozna, de 20ezerért? ezek szerintem hülyeségek, tényleg csak az ember agyára hat, semmi másra....

(#44410) ADAM1337 válasza diablo1984 (#44409) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem nem érne annyit, hogy rázzon tőle a motor és csökkenjen a kompresszió és idővel a motort cseszné szét.

(#44411) rob210


rob210
Topikgazda

Urak ezt a harcot minden egyes alkalommal eljátsszuk amikor valaki belép a sorba és vesz egy ilyen kütyüt.
Aki elhiszi elhiszi aki nem nem, de működik.
Nekem is volt az előző meganeomban és tényleg hozott a fogyasztáson, nem csak mágnes van benne és nem a keresztmetszetet nem csökkenti.

Azokba a méretű motorokba nem lehet beépÍteni amiket Mycso emlÍtett, mert ott nem tudja a keresztmetszetek miatt kifejteni a hatását.
Ez max 12mm es átmérőig hatásos.

És nem ez nem az a két darab gumigyűrűvel felfogatható patkómágnes amivel, szétcseszték az (ex) apósom üzletét.
Aki mint látjátok korrekt és pénz visszafizetési garanciát vállal a termékére.
Volt olyan ismerősöm akinek nem jött be volt jó pár akinek bejött.
Az amelyik visszahozta szó nélkül visszakapta a teljes vételárat.

Ennyit erről.

De senkit nem akarok rábeszélni, meggyőzni, ebben az országban úgy is mindenki hülye aki kicsit mást csinál mint a megszokott.
:W

Renault power

(#44412) -=Tiger=- válasza berbatov2 (#44385) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Szia! Nem Pomázon vetted veletlenül? :D

(#44413) berbatov2 válasza -=Tiger=- (#44412) üzenetére


berbatov2
senior tag

De igen :)

(#44414) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Hétvégén izzó csere volt, viszont inkább lebontottam kicsit a lámpa körül az elejét, minthogy a sárvédő felől szerencsétlenkedjek. 1-2 patent eltörött. Ezeket ki lehet venni amúgy normálisan, vagy csak roncsolásos módszerrel? Megfáradtak, mivel a patent teteje szabályosan elvált tőle, ott ahol elfordítom lapos csavarhúzóval.

Mivel az autó elején a műanyag alatt fém van, pici facsavarral megoldottam, többet nem kell patenttal szerencsétlenkedni.

(#44415) rob210 válasza _NCT (#44414) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem kell a patenttal szerencsétlenkedni, viszont ott el fog kezdeni korrodálni ahol csavaroztad.
:(
Ha csak le nem kezeled.
:R

Renault power

(#44416) tresh válasza berbatov2 (#44389) üzenetére


tresh
addikt

hali! ha este nem felejtem el akkor megírom a srác nevét elérhetőségét.

(#44417) just válasza tresh (#44388) üzenetére


just
aktív tag

2 helyen érdeklődtem telefonon akik hirdettek ilyen renault térkép frissitést. Sajnos csak a 2011 előttire tudnak ilyet, erre egyből mondta mindenki hogy még nem törték fel. Külföldi és magyar fórumokat bújtam 1 hónapig és próbálkoztam, aztán maradt a hivatalos. Kérdés hogy neki milyen rendszer van benne.

Two things what i hate. People that can't count...

(#44418) -=Tiger=- válasza tresh (#44416) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Ha navival van problémátok, már ami a LIVE-ot illeti, abban én is tudok Nektek segíteni, nem nagy cucc.

(#44419) -=Tiger=- válasza just (#44417) üzenetére


-=Tiger=-
tag

LIVE-os... Ez már nem törhető.

http://naviguru.5mp.eu

Itt vagy 40-ért csinálják... :D Elég kemény... :W

Amúgy senkinek sem akarom az üzletét rontani, de ezt bárki akinek van egy kis infós beütése képes kell, hogy legyen rá. No meg egy jó bankkártya sem hátrány. Akiknek ez nincs meg, azok meg egy 20-ast ne spróroljanak szerintem egy olyan emberre aki ezt szépen megcsinálja nekik flottul. És ráadásul lesz egy eredeti nem tört EU amit a későbbiekben is tudnak frissíteni saját maguk.

(#44420) -=Tiger=- válasza _NCT (#44414) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Óvatosan ki lehet.

http://www.patentcentrum.hu/ (innen rendelj)

Amik a dobbetétben vannak patentok azokat érdemes patentkiszedővel eltávolítani, de azok is roncsolódnak azért valamennyire. Ami a lökösbe való (MII??) azok már többnyire ilyen önoldós kicsit csavarni kell és kipattan a közepük.

Remélem tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#44421) _NCT válasza -=Tiger=- (#44420) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi, de ezek közül mindegyik megvan. A motorháztető alatti patentok törtek el, de tojok rá. A csavaroknál lekezelem és kész. Bekarikáztam mspaint-el azt a részt ahol a műanyag takaró van.

A kép illusztráció, mert ezt még nem verte el a jég :D

[ Szerkesztve ]

(#44422) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Jöttem egy kis segítségért, vagy valami hasonlóért.
Említettem korábban, hogy a klíma nincs a helyzet magaslatán, és mivel mostanában eléggé melegek vannak, így örvendenék ha működne.
A diagnózis:
Értelmes külső hőmérséklet esetén (kb. 26 fokig), automata módban szépen szabályoz a vezérlőpanel, bár a klíma, mint fentebb írtam hűteni nem hűt. 30-32 fok esetén viszont a vezérlőpanel automata üzemmódban megmukkan, leállítja a ventilátort nullára, manuál módban tudom állítani, klíma nyilván nem hűt.
Na ma elvittem a márkaszervizbe, hogy hátha meg tudják mondani mizu, de csókoltatom őket, innen is, 6000-ért elmondták ők is, amit tudok, hogy ez bizony nem működik...(állítólag gázzal feltöltötték, hogy hátha csak az a baja, de ennek ellenére se működik).

Ti mire tudtok gondolni? Mondták, hogy vigyem el jövő héten és szétszedik meg diag és tuti meglesz mi a baja, de csak a szétszedés 20.000-be fájna és még alkatrész, összerakás sehol sincs, ez a mai 6.000 Ft mondhatni ebédpénz volt nekik...

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#44423) Savanya válasza gooool (#44422) üzenetére


Savanya
addikt

Bekapcsoláskor nincs kattanás akkor az elektro kuplung ment tönkre . Mivel van gáz és nem szivárog akkor a jön a kompresszor felújítás . Egyik se olcsó és lehet egy felújított kompresszor olcsóbb lenne hozzá .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#44424) gooool válasza Savanya (#44423) üzenetére


gooool
őstag

Most megnéztem és semmi hangja a klímagomb megnyomásának, ugyan úgy csak a ventik dolgoznak.
Akkor esélyes egy bontott/felújított kompresszor beszerzése? :F

Üdv, Balázs

(#44425) Savanya válasza gooool (#44424) üzenetére


Savanya
addikt

Az a baj a felújítottaknál pont a tekercs nincs javítva . 30-40eft-ból megúszható ha egy nem kóklerhez viszed javíttatni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#44426) rob210 válasza gooool (#44424) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azért ne kapkodd el a dolgot.
Először is a nyomás kapcsoló is lehet szar.
Másodszor ha megnézed a kompresszor tárcsáját az két féle üzemmódban van, vagy együtt forog a belső és külső rész ez a zárt állapot amikor dolgozik a kompresszor, vagy csak a külső fele teker a belseje fixen áll ez a "szabadon" futó állás amikor nincs a kompresszor munkára bírva.
Ezt ha kapcsolod nézd meg változik-e, ha nem akkor csak egy kuplungot kell cserélni amit megúszhatsz 33ezres környékén.

:R

Renault power

(#44427) alexander12


alexander12
aktív tag

2003 as thaliába, ami gyárilag központizáras, be tudok szereltetni olyan ablakemelő modult ami az ajtók zárásakor felhúzza az ablakokat?

kíváncsi, OP8T

(#44428) rob210 válasza alexander12 (#44427) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha riasztót szereltetsz be és az ablak is elektromos akkor a riasztó összetettségétől függően megoldható.
Annak az elektronikája vezérli meg a motorokat.

Renault power

(#44429) Predator2 válasza rob210 (#44355) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Bocsánat, hogy csak most reagálok.

"Nem is értem hova vitted." A környékbeli szakikhoz, mindkettő húzta a száját. Pest nekem elég messze van.
Nekem csak úgy jó, ha szép is: se a hiba, se javítást ne lehessen meglátni rajta.

"Az után gyártott pedig sosem lesz olyan mint az eredeti"

Lehet kapni jót, de az 50.000Ft (és ez még nincs színre fújva). Mi kerül annyiba egy nyamvadt műanyag lökhárítón?
Nekem ködfényszórós változat van. Ez nem jó:[link] mert a szerelő szerint kevés ha csak a lyukak rajta vannak, mert kell, hogy a ködfényszóró tartók/fogadó darabok is rajta legyenek.
Sajnos lassan ott tartok, hogy nem fogom megcsináltan, mert egyszerűen nem éri meg, olyan pofátlan árak vannak.

(#44363) -=Tiger=-

Nem jól linkeltél, így a képek nem jelennek meg.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44430) mycso válasza Predator2 (#44429) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A az autó használatát befolyásolja a hiba?
Ha nem, akkor hagyd így és keress hozzá bontottan, színazonost. Régi lepattint, bontott fel és olcsón kész is.
Èn annó így voltam a jobb első ajtómmal. Bár majd 1.5 évet vártam/keresgéltem, mire találtam egy hibátlan szín azonost, de megérte.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44431) baluka6 válasza _NCT (#44421) üzenetére


baluka6
aktív tag

Szia
Én rendeltem hozzá:[link]
Ennyit meg ér, ha nem sürgős.

(#44432) rob210 válasza Predator2 (#44429) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt nem értem miért nem jó a mostani helyére a kovács autós. :F
Azok a lámpák most is benne vannak valamiben. :F
Azt ne mondja nekem egyik mágusszerelővarázslókóklerpityuúuú , hogy nem lehet a lámpatartókat átrakni, mert villáskulccsal verem agyon mindet. :)
Na szóval, simán jó az amit linkeltél.
Csak azt szÍnre kell fújni.
Tehát vagy bontott, vagy amit mondtam, műanyagos és javÍtó ködölés.
:R

Renault power

(#44433) Predator2 válasza mycso (#44430) üzenetére


Predator2
addikt

Abszolút nem. Te hogyan kerestél hozzá/találtál rá annak idején?

rob210

Elmondása szerint csak az, hogy a furatok rajta vannak kevés. Felkereste egyik haverját aki a Renault Nyékinek szerződéses partnere, vele diskurált ezzel kapcsolatban. De egy új 50k "szerintük" és ez még nincs fényezve. :W

Balassagyarmat-Vác ami nekem helyileg szóba jöhet, de nem ismerek túl sok szerelőt sajnos.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44434) rob210 válasza Predator2 (#44433) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na oda azért nem ugrok le átszerelni a cuccokat.
:R
De hidd el át lehet.

Renault power

(#44435) mycso válasza Predator2 (#44433) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Bújtam az apró és aukciós oldalakat, aztán amikor stimmelt a szín/ár, akkor megvettem.
Nekem fekete ajtó kellett, és általánosságban ezüst volt nagyon sok, meg bordó. Feketéből, vagy csak vezető oldalit találtam, vagy olyat is, mint ami nekem kell, csak drágán. Így várakoztam, aztán egyszer sikerült egy nagyon jó vételt találni.
Azért, mondom, ha nem okoz problémát a jelenlegi állapot, akkor keresgéljél nyugodtan, aztán hátha belefutsz olcsón.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44436) feco6512


feco6512
tag

[link] Sziaztok erről mi a véleményetek?kicsit hihetetlen a km nem hordták végig szervizbe köszi előre is

(#44437) rob210 válasza feco6512 (#44436) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jónak néz ki, meg kell vizsgálni.
Csak mert képről, hirdetésről, jónak tűnik.
:R
Ha igaz minden akkor jó vételnek tűnik.

De azért elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#44438) mycso válasza feco6512 (#44436) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Oké, hogy málik az ajtó behúzó, meg kopik a váltógomb, de ennyi km. alatt, még nem kéne...vagy legalább is nem ennyire.
Illetve pl. az ülések is, mintha picit szét lennének ülve

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44439) gooool válasza mycso (#44438) üzenetére


gooool
őstag

Gondolom itt sem mindegy, hogy azt a 85ezret hogyan futotta.
Ennyi idő alatt, ha csak városban volt szekálva, akkor simán elkophat a váltógomb és a behúzókar véleményem szerint. :)
Nekem a 300-at futott Lagunában nem ilyen csúnya (jó mondjuk ezekben valószínűleg viszont a klíma működik :DDD ).

Üdv, Balázs

(#44440) rwin5


rwin5
őstag

Létezik valami olyan dolog, hogy a vezérműszíj "bejáródik"? Mióta kikapcsoltam az agyam és csak az autózásra koncentrálok jobban mertem menni erre-arra és mintha, az autó is jobb hangú lenne. Nem tudom megfogalmazni rendesen, tehát valami olyan összefüggést akarok leírni, hogy kell-e az új szíjnak pár km, míg teljesen jó lesz, vagy csak én szültem ezt a fikciót :D

(#44441) rob210 válasza rwin5 (#44440) üzenetére


rob210
Topikgazda

Placebo semmi ilyen nincs. ;)

Renault power

(#44442) feco6512 válasza mycso (#44438) üzenetére


feco6512
tag

Igen igazatok van azt hiszem ezért nem autzom le Zalába megnézni köszi a véleményeteket👍

(#44443) feco6512 válasza rob210 (#44437) üzenetére


feco6512
tag

Hát igen jobb lenne de sajnos 1milla a határ akkor inkább várok még az öszig hátha lesz majd akkor is most egyenlőre még túl sok az 1.4milla.Köszi a linket👌👌

(#44444) gooool


gooool
őstag

Csak hogy megnyugodjak, újfent észrevettem, hogy a hátsó futómű ha kiszállok nyöszörög (megmozgatom akkor tisztán hallani) és csatornafedélen, kisebb kátyúkon átmenve szép mély kopogással jelzi jelenlétét.
Jól tippelek, hogy ez a két kis szép szilent cseréjét jelenti? :))

Üdv, Balázs

(#44445) tresh válasza gooool (#44444) üzenetére


tresh
addikt

Vagy a porvédő gumi :))

(#44446) rob210 válasza gooool (#44444) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem a lengéscsillapító miatt csinálta ezt.
;)
Meg kell nézni a távgyógyítás nem működik sajnos.
:C

Renault power

(#44447) gooool válasza tresh (#44445) üzenetére


gooool
őstag

A koppanás ami új jelenség és eléggé intenzív, azért merek szilentre gondolni. De ördög se tudja.

rob:
Ha még azt is cserélni kell, akkor fogom és meggyújtom a végénél. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#44448) Pecc válasza rob210 (#44446) üzenetére


Pecc
őstag

Nekem meg az uj lengéscsillapító óta :)

(#44449) dj79 válasza feco6512 (#44436) üzenetére


dj79
senior tag

Lehet ilyen olcsó, bár a bal elején mintha nem találták volna el az árnyalatot (lehet, hogy csak fénytörés). Csomagtérajtó sincs a helyén, jobboson Grand Canyon, bal oldalon jónak tűnik :).

Erre szokták azt mondani, hogy egy kőműves/favágó/egyéb kétkezi munkás autója, csak hétvégén használta. Mivel érdes a tenyere meg sok a bütyök, minden kopottabb a kelleténél a beltérben :DDD

(#44450) c_chris


c_chris
csendes tag

Sziasztok!

Ha lehúzom a beömlő levegő hőmérséklet jeladót, akkor kéne változásnak lennie a motor alapjáratában? Mert nekem olyan, mint ha ott sem lenne. Amúgy a szenzor multival mérve jó. (hiba: ingadozó alapjárat, Megane II 1.4 16V benzin, 2004-es)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.