Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) mycso válasza aticom (#25994) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a napfény érzékelő (asszem valami ilyesmi a neve).
A műszerfal tetején, a középkonzol mögött, az ablak alatt kellene lennie. Egy műanyag kerek kis kupakot kellene látnod kb. 2cm átmérőjű. (nekem a kupak mondjuk hiányzik)
Digitklímásokban van ilyen cucc.
Majd este megpróbálom lefotózni, bár nekem M2 van, de scenicben is tuti ugyan ott van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26002) wertigo1984 válasza AMD Power (#25805) üzenetére


wertigo1984
őstag

Olvastad?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#26003) papp053 válasza rob210 (#25998) üzenetére


papp053
tag

Az üzemanyag nyomást mérték valami 350 helyett 720 volt. Főtengely jeladó volt cserélve, nem tudom h az az-e. Melyik jeladót kellene cserélni az üzemanyagnyomás helyrehozásához? mert a gép amit rá kötöttek nem mutatta meg.

[ Szerkesztve ]

(#26004) aticom válasza mycso (#26001) üzenetére


aticom
csendes tag

Köszi az infót! :R
Majd megnézem.
Remélem viszonylag egyszerűen vissza lehet tenni. :F

Sony Xperia ION LT28h -> Samsung Galaxy Note 3 Neo DUOS

(#26005) rob210 válasza papp053 (#26003) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hűha ez nem kis pálya.
Ekkora nyomás különbséggel én még nem találkoztam.
Az AC amúgy jó?

Az a baj, hogy elég sok minden lehet a hiba oka.
De az AC nyomását konkrétan az ecu vezérli a bagyűjtött adatokból.
Így azt kéne kideríteni melyik adat rossz hol van a rossz érték, mert abból kiderül mi az ami rossz adatot küld és csere érett.

De ha ilyesmit mértek, akkor gondolom azzal kezdték, hogy gépre tették és kiolvasták az esetleges hibakódokat, már ha volt.
Ha nem volt hibakód olvasás akkor azzal kellene kezdeni.

Renault power

(#26006) papp053 válasza rob210 (#26005) üzenetére


papp053
tag

Valószínűleg nem írt ki hibakódot, mert édesapám azt mondta hogy a szerelő szerint semmi baja a kocsinak, vagyis hogy nem talál semmi hibát. De holnap megkérdezem biztosra hogy mit is jelzett a gép.

(#26007) mycso válasza aticom (#26004) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26008) _NCT válasza mycso (#26007) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem nimcs ilyen likam pedig digites m2 van. Vagy ez csak feszliftben van?

(#26009) mycso válasza _NCT (#26008) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Háát, digitális automata klímaberendezésnél kellene lennie napsütés érzékelőnek, hiszen "auto" módban a szerint változtatja a befújt levegő hőfokát és a befújás helyét, hogy mennyire intenzíven süt a nap.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26010) Mágus2 válasza rob210 (#26005) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az üzemanyag nyomást a határoló szelep vezérli, nem az ecu. Ez a szelep a szűrőben szokott lakni, nem tudom a renault hová dugta. Sima mechanikus cucc, nem engedi a nyomást egy határérték fölé.

[ Szerkesztve ]

(#26011) _NCT válasza mycso (#26009) üzenetére


_NCT
őstag

Elvileg van auto funkcióm, fűtésnél szoktam használni, van mikor a lábimra nyomja a meleget, van mikor a szélvédőre, nem tudom mi alapján dönti el :D

(#26012) AMD Power válasza wertigo1984 (#26002) üzenetére


AMD Power
titán

Persze én linekltem ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26013) tresh


tresh
addikt

Hello Urak,

Rég írtam nem sok időm volt viszont ma vittem a röncit vizsgázni szóval most már friss műszakival várja az új gazdiját :)) Ha valakit tudtok akit érdekelne akkor jelezzétek köszönöm :R

(#26014) Sly189


Sly189
senior tag

Újabb téli kérdés :)

Zár - Zár kenés?

Hogyan mivel érdemes? M2-esben? Hova fújjak mit fújjak ? :)

(#26015) tresh válasza Sly189 (#26014) üzenetére


tresh
addikt

WD40 és ahol csak éred ;]

[ Szerkesztve ]

(#26016) papp053 válasza rob210 (#26005) üzenetére


papp053
tag

Megkérdeztem, tuti hogy semmi hibakódot nem írt ki a dupla nyomás miatt sem....

(#26017) wertigo1984 válasza AMD Power (#26012) üzenetére


wertigo1984
őstag

Sorry nem figyeltem :B
Alaposan elolvastam, es bar csere lesz az oreglany, szamitasba johetek Logan-ek.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#26018) rob210 válasza papp053 (#26016) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor az lesz amit mágus is írt, a kocsi alatt a benzinszűrőt lesz szíves kicserélni uram.
Legjobb tudomásom szerint legalábbis abban vagy egy szabályzó, ahogy mágus is írta.
A többi csak akkor jöhet szóba, ha volt hibakód.

Renault power

(#26019) AMD Power válasza wertigo1984 (#26017) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk van itt 2db a parkolóban. Egy sima sedan megy egy kombi. A sedan is jó nagy, de a kombi az dög nagy egy állat. Bárcsak megtehetném lazán vennék egyet. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26020) papp053 válasza rob210 (#26018) üzenetére


papp053
tag

Akkor holnap jelzem apámnak hogy nyissa a bukszat :P milyen árban mozog a szűrő?

(#26021) wertigo1984 válasza AMD Power (#26019) üzenetére


wertigo1984
őstag

A kombi nekem is nagyon N1°. :K
A Lodgy meg egyenesen egy gyonyoru busz.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#26022) rob210 válasza papp053 (#26020) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megane1 hez enyi

A tiedhez se lesz drágább de az is lehet, hogy ugyan ez való bele.
Keress rá.

Renault power

(#26023) AMD Power válasza wertigo1984 (#26021) üzenetére


AMD Power
titán

És milyen olcsó a Lodgy. Vicc az egész árazásuk! :R

Milyen egy Renault Laguna 170 000 kilométerrel? Használtteszt
Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi GT, 2010 - használtteszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26024) wertigo1984 válasza AMD Power (#26023) üzenetére


wertigo1984
őstag

Gyonyoru mindegyik Laguna. :C Nezegetem a '99-00-as evjaratuakat is.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#26025) rob210


rob210
Topikgazda

Mindenkinek "telizsákot" :B kívánok a Mikulás lányokhoz. :D

Renault power

(#26026) AMD Power válasza rob210 (#26025) üzenetére


AMD Power
titán

Az a zsák mindig tele van! ;) Jó a kép! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26027) rob210 válasza AMD Power (#26026) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kép jó, de én már nagyon várom őket:D
Csak tudnám hol késnek, már a mikulás sem a régi.
:C

Renault power

(#26028) Louies


Louies
tag

Hi!
ELM327 obd2 diag. valaki próbált már?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#26029) toldy


toldy
őstag

Hali,

Boldog Mikulást mindenkinek !

És egy kérdés, a gázolaj szűrőt érdemes lehet cserélni? Az autó 2003-as, nálam csak 1 éve van, ennyire részletes előéletet nem tudok róla, ha működik akkor ne piszkáljam ? ( a szűrő meg van a vadi új, csakhogy cseréljem-e vagy ne, ezt nem tudom eldönteni)

Az élet nem habostorta.

(#26030) giigz válasza toldy (#26029) üzenetére


giigz
veterán

Ha nincs meg a km, akkor is 2 évente csere :K (Tehát most cserélheted, aztán majd 2 év múlva) :)

[ Szerkesztve ]

(#26031) just válasza Louies (#26028) üzenetére


just
aktív tag

Én próbáltam, nekem nem olvas ki semmit, pedig néztem akkor is amikor a hibaüzenet jelen volt. Nagyon felületes az az 1000ft-os univerzális kütyü. Én android+bluetooth kombóval próbáltam.

Two things what i hate. People that can't count...

(#26032) Ck. válasza toldy (#26029) üzenetére


Ck.
addikt

Amilyen kényes a Diesel, én olajcserekor mindig cserélem évente az uzemanyag szűrőt is.
Cseréld ki most es aztán myugodtabban alszol. :) es nem érdemes 2 évig egy dieselnél elhúzni a periódust.

(#26033) giigz válasza Ck. (#26032) üzenetére


giigz
veterán

Miért nem érdemes? :) Minden dízeles ismerősöm 2 évente cseréli a gázolaj szűrőt, senkinek nem volt még problémája emiatt.

(#26034) toldy


toldy
őstag

Srácok, felmerült bennem ( bár annyira hozzá értő nem vagyok), egy 1.5dci 82Le verzióban az 5sebességes váltót ki lehet cserélni 6sebességesre?

Az élet nem habostorta.

(#26035) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

(#26028) Louies: nekem van, használom, mi a kérdés???

(#26029) toldy: ha azóta amióta nálad van, még nem volt cserélve, akkor mindenképp cseréld. Én 2 olajcserénként (kb. 2x10k km) szoktam a gázolajszűrőt cserélni.

(#26031) just: M1 ph2-nél már sikerül lambda hibát kiolvastatni, magamnál még nem találtam hibát, de nincs is, mert clip-es diaggal sem találtak. Egyébként valóban ez inkább csak hobbi célra való mint sem komoly szervizelési feladatokra.
turbo, rail nyomást jól méri, nyomatékot/teljesítményt, vízhőfokot, stb. ..ezekre jó.

(#26032) Ck.: egyébként ennél jópofa a gázolaj szűrő, mert ez az egy tétel kerül annyiba, mint egy komplett olajcsere levegőszűrővel

(#26034) toldy: nem. az 5-ös renault váltó, a 6-os pedig nissan. Teljesen más, max. olyan átalakítások után lehetne, ami már nem érné meg anyagilag.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26036) just válasza toldy (#26034) üzenetére


just
aktív tag

Én se vagyok hozzá értő, de ami legelőször eszembe jutott hogy a kuplung passzolna e hozzá vagy a váltótartó bak. Én csak tartós 120km/h felett használom a hatodikat, egyébként ötödikben megfutja a végsebességet szóval a hatodik csak takarékosság miatt van. Ha sokat közlekedsz nagyobb sebességgel akkor esetleg...de sokára hozná vissza az árát.

Two things what i hate. People that can't count...

(#26037) toldy válasza just (#26036) üzenetére


toldy
őstag

Nálam ez szezonális ( jellemzően nyáron van ilyen) , csak felmerült bennem.

Közben járt itt a mikulás :)

Az ablaktörlőgumi lemaradt :DDD

mycso: köszi, egyébként a gázolajszűrőhöz hogyan a legegyszerűbb hozzáférni, ahogy néztem a kerékfelöl nem feltétlenül lehet. :F

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#26038) mycso válasza toldy (#26037) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Jobb első kerék le, a dobbetét első fele ki és után ott is van a szűrő.
Viszont vigyázz van belő sokféle, olyat vegyél, amilyen a mostani (eredeti): van műanyag és fémházas, illetve vízérzékelős és a nélküli.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26039) toldy válasza mycso (#26038) üzenetére


toldy
őstag

Értem, köszi, így "benézésre" olyan mint ami van, aztán majd kiderül hogy benéztem e :))

Az élet nem habostorta.

(#26040) -=Tiger=- válasza Louies (#26028) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Szia!

Semmire sem jó, kár érte pénzt kiadni. Max azt írja ki amikor az izzító rossz. (már ha diesel)

A gyári (clone) abból is egy jobb (A, A+) viszont csodákra képes. :)

(#26041) gabx76 válasza Louies (#26028) üzenetére


gabx76
senior tag

Üdv!

Mivel látom több vélemény is van, hogy teljesen összezavarjalak :) ideírom a sajátom is: Nekem van, 3 hónapja vettem egy BT-sat az USB helyett, ezt Androidos telefonnal/tablettel használom. Nekem nagyon jól jött, főleg most, hogy az elmúlt hónapokban gyújtásproblémákkal küzdöttem. Amikor variáltam a trafókkal/gyertyákkal rögtön olvastam ki, hogy melyik hengerben jön elő újra a hiba. A mycso által leírt funkciók is rendesen működtek. (M2 2003 1.6 benzin)

(#26042) Sly189


Sly189
senior tag

Hú, ma felgurultam Budapestre...
hát, vagy a téli gumi vagy a hatalmas szél, de valami hatalmas mennyiséget írt ki a pillanatnyi fogyasztásra a verda. Szemem majd ki esett :Y

120-130 kmph tempónál 7,2 l /100km ez mondom valami vicc :D a szél ennyire erős volt, tapasztalta valaki a pályán? ( 90-100kmph tempónál teljesen normális budget es volt a fogyasztásom. )

Tele akartam tankolni a pontos leméréshez, de sajna így is késésben voltam... 5 percen múlott hogy felértem időben a helyre, mivel volt ahol csak 80-90 km p h sebességgel lehetett közlekedni :O

Xaver...fc

1.5 dCi 86 LE Megane , 2007, 5 seb.

Vredestein SnowTrac3 195 65 15

(#26043) giigz válasza Sly189 (#26042) üzenetére


giigz
veterán

Szerintem lehet a szél, mi amikor egy hosszabb útra mentünk szembeszélben a pályán, az 1.6 benzin +1-2 litert kért a szél miatt...

(#26044) mycso válasza Sly189 (#26042) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én tegnap voltam pesten, akkor is olyan szél volt, hogy markolni kellett a kormányt izomból.
Lökött néha olyanokat az autón, hogy nem győztem korrigálni. 1-2 kamion is viccesen cikázott...

És igen a fogyasztásba keményen bele tud szólni a szél.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26045) Sly189 válasza mycso (#26044) üzenetére


Sly189
senior tag

Akkor azért :) sajna lassabban nem tudtam menni, mert nagyon szűkös volt, ahol éreztem hogy húú itt 90 is sok lesz, ott lassítottam ésszel...

De 130 nál nagyon falt :) de ha menni kell akkor menni kell :)

mycso: ha érdekel autómosás az iMO a Tesco Extránál 1090 Ft ért "Téli pajzs " nevü csomagja egész korrekt :D nagyon szépen lerántotta a retket a kocsimról. - Tényleg nagyon durván koszos volt, mintha ráveregették volna olyan foltok voltak rajta a kamionok miatt :D kerék mosást is kértem az +180Ft, minden forintot megért.

Ilyesmi a leírás Téli pajzs nano valami meg forró viaszos valami, nem nagyon emlékszek, 26 órája ébren vagyok :D ebből 12 órát dolgoztam, 8órát vezettem, a többi meg a maradék :D

úgy hogy aludni térek, nyugodt szívvel, verda a garázsban makulátlan állapotban :)

persze csak a külseje :D

(#26046) mycso válasza Sly189 (#26045) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szoktam ott mosatni, főleg ilyenkor amikor rosszabb idő van. A tegnapi pályázás után most nekem is úgy néz ki az autó, mint amit valami cementes-sáros vízzel teleibevertek, ráférne egy mosás....

Na én tegnap voltam hasonlóan...reggel 10-kor fel pestre, este fél8-ra hazaértem, utána meg mentem éjszakára 22-06-ig....ma aludtam is 2-ig.

Én ahogy számolgattam, nekem olyan 5.7-5.8 körüli volt a fogyi (computer szerint 5.6), viszont én haladtam végig ahogy kell.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26047) Ck. válasza Sly189 (#26042) üzenetére


Ck.
addikt

Miért lenne sok a 7,2 egy 80-90 lovas dízeltől 130-nal? Mennyit vartal?

Az én 180 lovas dízelem se eszik 6,5 alatt 130-nal, sokszor inkább fölötte, pedig annak igazán nem kell erőlködnie egy ilyen tempónál...

[ Szerkesztve ]

(#26048) giigz válasza Ck. (#26047) üzenetére


giigz
veterán

A nagyobb motorok nem azért fogyasztanak sokat pályatempónál, mert erőlködnek, hanem azért, mert alapból zabálják a benzint (üzemanyagot :D). 2.5 TDI és 3.0 TDI nagyon jó példa erre :K

Egy 1.5 dci 106 LE vagy az 1.6 tdci még az 5-ös váltóval is 5 körül eszik 130-as tempónál. :)

[ Szerkesztve ]

(#26049) Ck. válasza giigz (#26048) üzenetére


Ck.
addikt

A Lagunam se evett 6.5 alatt 130-nal, tempomattal, 6.-ban.
1,9 dci 120. Úgyhogy az 5 litert akkor se hinnem el, ha ott ülnék az anyósülésen...
A kasztni meg annyival nem könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#26050) mycso válasza Ck. (#26049) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Pedig a 6gangos 1.5dci óra szerinti 130-al közel tudja az 5litert.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.