Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:29

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) rob210 válasza kisninja (#47000) üzenetére


rob210
Topikgazda

HA a jobb oldali és nem a belső hanem a külső csukló akkor nem kell de ajánlot erősen párban csináltatni.
Ha külső csukló akkor a váltó olajat nem kell leengedni, ha belső akkor csere az is.

Renault power

(#47002) motoflug válasza kisninja (#47000) üzenetére


motoflug
őstag

Milyen jellegu a ropogas? Mi produkalja?

(#47003) kisninja válasza motoflug (#47002) üzenetére


kisninja
őstag

Gázadásnál, és kanyarodáskor elég erős főleg ha valami bukkanóban kanyarodok.

Kösz rob az infót milyen árra számíthatok ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#47004) motoflug


motoflug
őstag

Kulon irom: utanaolvastam ennek az okoskerek dolognak. Mas forumon talaltam, hogy valami solenoid szelep is befolyasolja a mukodeset. Azonban ezen a forumon jellemzoen fiatalabb, mas motorral szerelt autokrol irnak, es arrol, hogy 1500-as fordulat felett kerreg. Nekem viszont akkor kezdi el, ha bemelegszik. Szerintetek ez a solenoid szelep kipucolasa megoldhatja a dolgot, vagy nem uszom meg?

(#47005) motoflug válasza kisninja (#47003) üzenetére


motoflug
őstag

Nekem ugyanez volt a nyugom, szerelotol szerelore vandoroltam mire meglett: a motortarto bakot kellett megigazitani, ujrahuzni,es elmult. Lehet nalad tok mas, de nezzetek ra, hatha.

(#47006) rob210 válasza kisninja (#47003) üzenetére


rob210
Topikgazda

attól függ hova viszed és fel lehet-e újÍtani, ha valóban ez a baj.
Nekem még a 8 szelepesen kellett csináltatni, azon 12.500 .- darabja.
Ebben benne volt a zsÍrra felújÍtott csukló a két új gumiharang s a ki be szerelés is igaz 4 éve.
:R

Renault power

(#47007) aero. válasza kisninja (#47000) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vagy lengokar. Meg kell nezetni. Futomu alkatreszeket mindig parban.

(#47008) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nah nekem.csak egy légtelenítőm van. A szerelőm megcsinálta nekem a mostani csövet végül de majd azt a toldós dolgot megfogom csinálni de majd csak a hűtővíz cserekor.

Köszönöm a tippeket. :)

Smoke some weed nigga!

(#47009) Cane


Cane
őstag

T é l i g u m i t e s z t

N y á r i g u m i t e s z t

A legördülő listán ellenőrizheted milyen tesztet kapott az abroncs. Jó böngészést! :K

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47010) tresh válasza Cane (#47009) üzenetére


tresh
addikt

Fizetett hirdetésekkel egyenlő ez a gumiteszt.....

(#47011) Cane válasza tresh (#47010) üzenetére


Cane
őstag

Német oldalak teszteredményei vannak összegyűjtve, pl. ADAC, Autobild, stb.
Megbízható tesztoldalakról dobnál linket? :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47012) rob210 válasza Cane (#47011) üzenetére


rob210
Topikgazda

olyan nincs :D

Renault power

(#47013) Cane válasza rob210 (#47012) üzenetére


Cane
őstag

Igaz, mindegyiket lefizetik vagy repi cuccokért tesztel. :D

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47014) tresh válasza rob210 (#47012) üzenetére


tresh
addikt

+1 :K

(#47015) rob210 válasza Cane (#47013) üzenetére


rob210
Topikgazda

A legjobb teszteredmény a saját tapasztalat.
Én pl. tapasztaltam, hogy a barum gumira Írnak amit akarnak nem bÍzom sem a kocsim, sem a saját épségem.
No és van még egy pár ilyen.
Volt szerencsém sok kocsit sok féle körülmény között kipróbálni ezért némileg mondhatom, azt, hogy tudom az én vezetési stÍlusomnak melyik gumi felel meg a legjobban.
Ez a NOKIAN.

De van még pár másik is ami tetszett és meg tudnék bÍzni benne.
Pl.: dunlop, michlein, fulda, vredestein, sava, semperit

Ami soha nem lesz a kocsimon:
Nexen, apollo, nankang, marshall, barum, matador, falken, kléber, hankook ezt nem próbáltam, de ismerős a gyárban dolgozik azt mondta eszembe ne jusson venni.

Renault power

(#47016) tresh válasza rob210 (#47015) üzenetére


tresh
addikt

hankook gumim van nyári igaz nem "alap".. nagyon megvagyok vele elégedve. Eddig parádézott minden szituba.. 210-ről satu ect :) Nekem bevált és most készülök téliből is venni hankook-ot. Kb ugyanolyan pozitív az egész dolog mint anno a fludánál. :K

[link] ez van fent nagyon jó gumi!

[ Szerkesztve ]

(#47017) motoflug


motoflug
őstag

Szisztok,

Az autohifi forumban feltettem a kerdest, hogy gyari fejegyseg megtartasaval cserelnek hangszorokat, mivel a ket hatso megadta magat, es akkor mar cserelnem mindet. Azt mondtak fejegyseg csere kellene meg gyari hangszorok, de en pont forditva szeretnem. Szerintem igy is eg es fold lenne a kulonbseg hangzasban. Velemeny? (scenic 2000)

(#47018) Cane válasza motoflug (#47017) üzenetére


Cane
őstag

A gyári hány wattot tud?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47019) motoflug válasza Cane (#47018) üzenetére


motoflug
őstag

Nem tudom, de eleg gyengusz ahogy szol. Azon gondolkoztam, hogy veszek 2 par 3 utas hangszorot, szerintem az feldobna a hangzast.

(#47020) Cane válasza motoflug (#47019) üzenetére


Cane
őstag

Van képed róla vagy be tudod kép alapján azonosítani?
Hány cm átmérőjűek?
Csak mert én is nemrégem hangszórócserén törtem a fejem.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47021) motoflug válasza Cane (#47020) üzenetére


motoflug
őstag

Elvileg 13cm atmeroju mind az elso, mind a hatso. Ezt a fajtat neztem ki, nem draga, 3 utas, jokat olvastam rola: [link]

(#47022) Wiz Khalifa válasza motoflug (#47021) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ne haragudj meg hogy ezt mondom de én Sal-t nem vennék sosem. :)

Csak is JBL-t. Így tettem a Thaliaban is és nem bántam meg. :)

MÁS:
Milyen fajta motorolaj az ajánlott nekem a Thaliaba, illetve az olajszűrő? Mert viszonylag frissnek tűnik az olaj a kocsiban viszont biztos ami biztos alapon 1000km múlva lecserélném.

Olajba nekem milyen fajta kell, mennyi kellene bele illetve márkába milyenek jöhetnek szóba amik jó fajták? Elvileg valami Shell van benne, ezért is akarom lecserélni.

Smoke some weed nigga!

(#47023) gabx76 válasza motoflug (#47021) üzenetére


gabx76
senior tag

SAL-t, ha lehet, inkább ne!
Nekem ez a márka jött be kocsihoz a gyári helyére (tudom, drágább). Viszont kifejezetten fejegységről történő meghajtásra tervezték.
Ha lenne erősítőd, mást ajánlanék, de az már nem ide tartozik.

(#47024) Wiz Khalifa válasza gabx76 (#47023) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A Hertz sem rossz márka még jah. :)

Am én ezeket vettem előre és ezeket hátra.

Fejegységről való meghajtással vannak ellátva és nagyon patentok.

Smoke some weed nigga!

(#47025) motoflug válasza gabx76 (#47023) üzenetére


motoflug
őstag

& Syd: Nem ragaszkodom en semmilyen markahoz. :) Annyit neztem, hogy 3 utas legyen. Amit ti ajanlottatok azok koaxalisak, azok jobban mennek a gyari Renault fejegyseghez?

(#47026) vatoloco26 válasza motoflug (#47025) üzenetére


vatoloco26
tag

Én is le akarom cserélni lagunaban csak benne van a cabasse rendszer és lehető legjobb megoldást keresem
Nem egyszerű ebben ugye csomagtérbe van erősítő de passz milyen

(#47027) gabx76 válasza motoflug (#47025) üzenetére


gabx76
senior tag

Igen, még a Megane 2-be pakoltam bele a 13-as Hertz szettet, fejegység elég szépen kihajtotta. (ezeket kifejezetten fejegységről történő hajtásra tervezték, ahol ugye kisebb a dinamika, ezért nagyobb érzékenység kell)
A magas pont bele is illett az eredeti helyre, az ajtóban viszont kicsit módosítani kellett hőlégfúvóval a foglalatot, - erre te is figyelj, nem tudom Scenic I-nél milyen a kiképzése - mert ezeknek komolyabb mágnesük van és nem feltétlenül fér be a gyárilag kiképzett helyre.

[ Szerkesztve ]

(#47028) motoflug válasza gabx76 (#47027) üzenetére


motoflug
őstag

Ez szinte biztos, hogy így lesz nálam is, mármint a módosítás. Hangzás szempontjából az oké, ha előre és hátra is koaxális hangszórókat rakok? :R

(#47029) rwin5


rwin5
őstag

Most, hogy bejött az esős időszak, de nem tudom biztosra mondani, hogy emiatt történik.. Ha kint van szabad ég alatt az autó meghülyül a riasztója, ha esik az eső. Nem azonnal de pl most is kint van a bejárón és 3x kellett kinyomjam a riasztót.. reggel óta kint áll igaz. Lehet benne valami, vagy csupán véletlen, hogy pont mindig ilyenkor tapasztaltam mostanában eme csodás élményt?

(#47030) gabx76 válasza motoflug (#47028) üzenetére


gabx76
senior tag

A profik biztosan azt mondanák, hogy nem, mert elvileg hangzás szempontjából elég egy szett előre, hátra meg mély, persze akkor már erősítő is dukál.
Ha maradsz a fejegységnél, Legegyszerűbb, ha olyasmit teszel bele, mint a gyári. Ha az koaxiális, akkor olyat. Nekem pl. elől szett van, hátul az ajtóban meg koaxiális.

(#47031) Wiz Khalifa válasza motoflug (#47028) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én azokat tettem előre meg hátra amiket linkeltem. :)

Annyi hogy előre éppen hogy befért (ami annyit jelent hogy szinte egy deka hely nincs már bent), hátra simán befért. :)

Én nekem a gyári fejegységgel nagyon szépen és jól szóltak, tisztán, erőteljesen. Csak nekem a penyós zenehallgatás kellet így a fejegységet egy MNC-re cseréltem ideiglenes amivel igaz hogy a fülem károsítom mert a hangzás nem olyan szép de hát amíg az Alpine-t nem tudom megvenni addig ezt kell szeretni. :DD

Smoke some weed nigga!

(#47032) tiop válasza Wiz Khalifa (#47022) üzenetére


tiop
tag

Én ELF-et raktam bele 10w40.2002. 1,4 16V.

(#47033) motoflug válasza gabx76 (#47030) üzenetére


motoflug
őstag

Szerintem nekem így is ütni fog majd a különbség, tuti dobok egy hátast majd. :) Szerintem akkor ez lesz, szépen lecserélem mind a 4-et koaxálisra. Még egy kérdés ezzel kapcsolatban: Az elől, a műszerfalon lévő két kis magas hangszórót ne piszkáljam?

(#47034) mycso válasza motoflug (#47028) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, nekem Mac Mobil street -re lettek annó cserélve megane2 első ajtóban a hangszórók. Ehhez is kellett picit faragni, mert a gyári mögött lévő műanyagot ki kellett vágni.
Arra vigyázz, hogy ne legyen túl mély az új hangszóró, mert akkor az üveget nem fogod tudni lehúzni a mágnestől.

Nálam egyébként a mélyhangok eltűntek, viszont közép-magas tartományba sokkal jobban/szebben és erősebben szólt.

mod.: a gyári fejhez, elég az amit, a gyári magas tud, azt felesleges lecserélni.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47035) Wiz Khalifa válasza motoflug (#47033) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ki tudod venni azokat a magasokat? Mert akkor nézd meg a membránt hogy milyen az állapota, és ha jó akkor ne cseréld. Esetleg valami hangtesztet is nyomhatnál rajta. :)

Smoke some weed nigga!

(#47036) motoflug válasza mycso (#47034) üzenetére


motoflug
őstag

Szia,

Megmérem a gyárik mélységét, az alapján rendelek, gondolom a jobb helyeken feltüntetik. Nem akarom, hogy eltűnjenek a mélyhangok, így is a max. 9-esen van a gyári hifin belőve, annyira gyenguszok a hangszórók..

&Syd: megnézem majd, őszintén szólva nem foglalkoztam velük,de hátha azon is lehet pimpelni kicsit, persze még az igényesség határain belül :)

(#47037) Josi válasza tiop (#47032) üzenetére


Josi
aktív tag

Miért 10W-t tettél bele?

Az enyém 2 évvel öregebb és az 5W-40 olajjal szépen eljár olajfogyás nélkül.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#47038) Voice24


Voice24
őstag

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy van általános tapasztalat a francia importból származó francia autókról? Mennyire becsülik meg ott a gazdik a gépeket? Mert beszéltem egy kereskedővel, több ex-francia Scenic is van nála, a képeken jól is mutatnak, de ugye nem minden a külső...

(#47039) tresh válasza Josi (#47037) üzenetére


tresh
addikt

Nagy baja nem lesz attól se :B

(#47040) Wiz Khalifa válasza tresh (#47039) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mi a különbség amúgy az olajok között? Hogy 5W vagy 10W? :)

Amúgy nekem 2001-es 1.4 8v a Thalia. Jelenleg asszem 10W40 van benne. Olajfolyásom nincs és nem is szeretném hogy legyen. Elég ha a hűtővíz folyik el valahol amit nem tudtam még mindig kideríteni hol a szöszbe. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#47041) mycso válasza Voice24 (#47038) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia, utánuk kell kérdezni renaultban.

Egyébként nincs rá recept. Ugyanúgy lehet jó/rossz, mint bármilyen származású autó.

Az enyém amúgy francia, átnézés/lekérdezés után úgy tűnt, hogy nagyon rendben van, remélem így is lesz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47042) motoflug válasza mycso (#47041) üzenetére


motoflug
őstag

Magadnak hoztad be, vagy kereskedésen/más forráson keresztül? Egyre több helyen látom én is, hogy gyakori onnan behozni.

(#47043) mycso válasza motoflug (#47042) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Kereskedésben volt, a kereskedő hozta be.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47044) Cane válasza Wiz Khalifa (#47040) üzenetére


Cane
őstag

Pár száz hozzászólással korábban itt már kirobbant a vita. :)
#42455-től kezdj el olvasni.
No offense! ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47045) Wiz Khalifa válasza Cane (#47044) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát... :DDD

Most már akkor nem tudom. :DDD

Nekem sima 8v-s 1.4-es és ahogy akkoriban írták már akkor viszonylag elavult motor volt tudtommal. 340.000km lesz benne cserekor.

Akkor jól gondolom hogy a sűrűbb olaj kéne bele azaz a 10W40?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#47046) Cane válasza Wiz Khalifa (#47045) üzenetére


Cane
őstag

Én a vékonyra esküszöm. Ettől még nem folyik ki a tömítéseknél :) de legalább nagyobb az esély arra, hogy mindenhová el tud jutni, áramlani az olaj.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47047) just válasza Voice24 (#47038) üzenetére


just
aktív tag

Enyém is egy francia import Laguna III. Nincs baj vele, flottás kocsi volt, így pár év alatt elérte a 150k km-t és eladták a garancia lejárta miatt.

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#47048) Wiz Khalifa válasza Cane (#47046) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De ha te a véknyabbra esküszöl (ami elvileg a 10W30) akkor miért a 40-es van a kocsidban? :)

Am Elf-en belül melyik jó az én fajta kocsimhoz? Illetve szintetikus vagy rész-szintetikus?

Smoke some weed nigga!

(#47049) Cane válasza Wiz Khalifa (#47048) üzenetére


Cane
őstag

Nem az van. A vékony nálam az 5W-30, a favorit.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47050) rob210 válasza motoflug (#47033) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na most értem haza.
A témával kapcsolatban annyit tudok neked mondani, hogy a hátsó hangszórók berakása 13cm esetén semmit nem ér.
Valami fog szólni hátul de hatása nulla.
A gyári fejjel akár mit hajtasz meg nem fog olyan jól szólni, mint a gyári hangszóró, ez nem vicc.
(össze van hangolva a teljesÍtménye a fejjel)
Semmivel nem lesz jobb, ha csak hangszórót cserélsz a gyári fejjel, csalódás fog érni!

Nekem JVC fej van bent, elöl Kicx 16cm, hátul Hertz 16 cm (ehhez komolyabb átalakÍtás beépÍtő keret gyártás kellett). Valamint egy Magnat cső erősÍtővel, nem a hangerőre hanem a hangzásra mentem, de állÍthatom,, hogy szépen szól, a cső ki lett mérve hangolva, gyönyörűen rezgeti a csomagtér fedelet:)

Ennek ellenére nem halgatom hangosan, mindig van egy gyerek vagy valaki a kocsiba. :)

Viszont szépen tisztán élvezhetően szól a zene nekem ez volt a cél.
Én a gyári kábeleket is cseréltem, mert az szvsz sima villanydrótnak nevezném, nem hangszóró kábelnek.

Egyszóval ha szépet szeretnél kb. 30.000.- szánj rá, vedd meg apróhirdetésből a cuccokat és épÍtsd ki jobban jársz.
:R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.