Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:29

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) rob210 válasza mycso (#21998) üzenetére


rob210
Topikgazda

Led szalagot kell betenni az nem ég ki, csak macera a behajtogatása, de utána örök élet +/- 1 nap :D

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22002) SocketA


SocketA
aktív tag

rob210: A valton hol van feltuntetve, hogy milyen tipus? Ez a JH3 melyik reszen van rajta? Felulrol ra tudok nezni, vagy megint ala kell fekudni?

(#22003) FerNandor válasza SocketA (#22002) üzenetére


FerNandor
őstag

korábban írtam, hogy vagy felülröl vagy alulról elvileg látható. De fogj valami vizes rongyot vagy féktisztítót, mert biztos koszos lesz, ha egyáltalán látszik.

oldalra nem hiszem hogy rakják, mert akkor nem leolvasható, mint ahogy a motorkódot se a tüzfal felé rakják. de konkrétabban nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#22004) SocketA válasza FerNandor (#22003) üzenetére


SocketA
aktív tag

FerNandor: vagy felulrol, vagy alulrol, vagy oldalrol. Ezt en is gondoltam :PP Azert nem mindegy, hogy felulrol belenezek, vagy megint szedhetem szet az aljat a kocsinak :)
Kicsit konkretabban kerhetnem?

(#22005) hossszú válasza rob210 (#22001) üzenetére


hossszú
őstag

Ráadásul akár minden napra más színű lehet a műszer világításod. :) [link]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#22006) mycso válasza Laraxior (#21999) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet külön venni persze, csak árban nem tudom milyen lesz (valószínű drága, mert minden ilyen kis sz@r biz-bazt drágán adnak).

más.: van riasztóm (zsír cucc) :C

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22007) rob210 válasza mycso (#22006) üzenetére


rob210
Topikgazda

Erről írhatnál egy kicsit, mert gondolkozom a központi záram fejlesztésén.
Azon agyalok,hogy ha beteszek egy riasztót akkor fogom tudni kulcs nélkül nyitni a kocsit azaz távos lesz.
Szóval jöhet minden infó:D

Renault power

(#22008) eTrade


eTrade
tag

Üzemanyagszűrő cseréjét megelőzően valóban szükség van az üzemanyag pumpa lekapcsolására (biztosíték kiszedésére)???: Fuel Filter Replacment :U

[ Szerkesztve ]

(#22009) Ck.


Ck.
addikt

Mielőtt eljön holnap az igazság pillanata, agyalgatok még egy kicsit. Mivel mas turbó dizlit nem vezettem még, csak az A6-ost, igy csak ahhoz tudom hasonlítani. Viszont most eszembe jutott, hogy az meg lett chippentve es olyan 350 Nm körül van.
Megnéztem a Laguna 120 lovas dCi-jét, gyárilag az 270 Nm.
Ekkora nyomaték különbség okozhatja azt az érzést, hogy nem húz a Luna? Lehet, hogy nem a kocsinál, hanem csak nalam van a baj? :D

(#22010) giigz válasza eTrade (#22008) üzenetére


giigz
veterán

Szerintem nem, régit kicsavarod, újat be, és kész is :)

(#22011) giigz válasza Ck. (#22009) üzenetére


giigz
veterán

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy le kellett volna mérned a 0-100-at, azt összehasonlítani a gyári értékkel, és akkor azonnal le lehetne szűrni a következtetéseket :)

(#22012) Mágus2 válasza giigz (#22011) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nagyon gyenge módszer, egy fél tank is befolyásolja a mérést,nem beszélve a többi tényezőről.

(#22013) giigz válasza Mágus2 (#22012) üzenetére


giigz
veterán

Két mérés alapján nekem tizedre azonos idő jött ki. Üres autóval, csak én ültem benne, semmi csomag, és benzin is alig volt már :) Nyilván sok tényezős a dolog, de ha a gyár 11 másodpercet ad meg, neki meg 16 másodpercnél sehogy sem akar lejjebb menni, akkor azért lehet következtetni... :) Ha pedig szintén 11-et ad meg a gyár, de ő 12 másodpercet mér, akkor is lehet következtetni, hogy kb. rendben van az autó :)

Nem mondom én sem, hogy ez a tökéletes hibafeltárási mód, és lehet gyenge módszernek nevezni, de egy kiindulásnak én biztos megcsináltam volna :) :R

(#22014) mycso válasza rob210 (#22007) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Pár napja linkeltem, [link] ilyenem van (030w). Igazából bármi megoldható vele; átrakható bele a gyári immo chip, vezérel kp. zárat, ablakot, csomagtartót (ha a technika adott hozzá).
Köthető rá pluszban a gyári koccanás érzékelőn kívül több is.

Egyébként ott az oldalon a leírás, hogy miket tud...olyan 15-20k között van az ára beszereléssel, autótipustól függően.

Tehát amit te szeretnél, az szerintem simán kivitelezhető vele.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22015) _NCT válasza mycso (#22014) üzenetére


_NCT
őstag

koccanás érzékelő? Ilyen van a Megane II-ben? Mit takar pontosan?

(#22016) mycso válasza _NCT (#22015) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a riasztóhoz van, nemtom mi a redndes neve. Ha babrálják az autót (megmozdul, megremeg, stb...) akkor csippan 3-at, ha tovább babrálják akkor beriaszt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22017) _NCT válasza mycso (#22016) üzenetére


_NCT
őstag

Jah, nekem nincs riasztó. Én azt hittem koccanás esetén jelez a műszerfalon, esetleg csinál egy auto-diagot, hogy minden működik-e rendesen stb....

(#22018) rob210 válasza giigz (#22010) üzenetére


rob210
Topikgazda

ÁÁÁÁ ne írj marhaságot gyors csatlakozóval van bekötve ne csavargasson semmit, mert ha eltöri a gyorscsatlakozót az szopi nyali.
:R

Renault power

(#22019) tresh válasza mycso (#22014) üzenetére


tresh
addikt

M1 nél nem fog menni ha infrás gyárilag ;) Nekem is otthon áll ez a szett ugyan is nem a kulcsba van az immo chip hanem az ecuba a kulcs csak jelet add nyit/zár. Így csak az a megoldás van hogy kikerülöd a gyári immot amit én is tervezek de még nem volt időm vele tökölni vagy felejtős. Ha rádiós akkor semmi gond pikk pakk megoldható m1 ph2 től felfelé nincs gond :))

[ Szerkesztve ]

(#22020) giigz válasza rob210 (#22018) üzenetére


giigz
veterán

Irtam, hogy szerintem :D A szerelonel csak annyit lattam, hogy ki-be, azt nem tudom, hogy csavart-e rajta vagy mit csinalt, de a kerdesere is valaszolva, ment gyorsan :)

[ Szerkesztve ]

(#22021) eTrade válasza rob210 (#22018) üzenetére


eTrade
tag

Csavargatást leszámítva szerintem giigz nem írt marhaságot, ezek szerint amennyiben előtte nem iktatja ki az ember a benzinpumpát és utána nem járatja kicsit a motort, akkor sem folyik el szűrő csere közben pl. egy "hektoliter" benya. :D

giigz: Lehetett látni hogy kb. mennyi cucc folyt ki szűrő csere közben... elég egy kis tálkát aláhelyezni?

(#22022) giigz válasza eTrade (#22021) üzenetére


giigz
veterán

Nem tudom, én akkor pont a motortérben babráltam :D Szerintem azért valami csövet biztos meg kell tartani, hogy ne folyjon ki a nyál, de tényleg nem tudom pontosan.

(#22023) rob210 válasza eTrade (#22021) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy pár szűrőcserén túl vagyok:D

Annyi üzemanyag folyik el, amennyi a szűrőben van azaz kb. 1dl.
de azt is fel lehet fogni könnyen nem egy agysebész művelet.
aknáról 2 perc, emelővel meg 4.már ha nem akarsz nyomorogni érdemes jobb hátul betolni alá az emelőt.

Renault power

(#22024) eTrade válasza rob210 (#22023) üzenetére


eTrade
tag

Hamarosan meglesz az 1000 kilométeres E85 tisztítókúra (60% Benzin és 40% etanol), utána rögtön hozzá is foghatok a szűrő ( WIX WF8034 ) cseréhez.

Köszönöm szépen az Infót srácok! :R

(#22025) giigz válasza eTrade (#22024) üzenetére


giigz
veterán

Mi a tapasztalatod az etanollal?

(#22026) eTrade válasza giigz (#22025) üzenetére


eTrade
tag

Mivel eddig nem 100%-ban használtam, hanem csak 40%-ban, így sokat nem tudok mondani róla... megy a kocsi, minden ok, semmi baja nem volt tőle.
Talán kicsit pörgősebb lett a motor (ez lehet csupán placebó hatás is :DDD ) , de viszont egy dolog biztos, kicsit hamarább megy le az üzemanyagszint mutató. :)

(#22027) giigz válasza eTrade (#22026) üzenetére


giigz
veterán

Mennyi volt a fogyid előtte?

(#22028) eTrade válasza giigz (#22027) üzenetére


eTrade
tag

Miután meglett a kocsi, akkor olyan 7 litert mértem százon, utána nem igazán mértem le.
Azóta nem mérem a fogyit, amióta kiakartam tesztelni százon a Lukoil 98-as prémium benzint, hogy azt hogyan "szereti" a kocsim... csak ugye pont akkor jött az alapjárati motor csere és az akksi lekötésekor elfelejtettem leírni, hogy pont hány kilométert tettem meg tankolás óta. :D

(#22029) SocketA


SocketA
aktív tag

Koszi mindenkinek a segitseget! :R Tegnap megneztem a valto kodjat, itt helyben mar van egy ilyen valto hozza.
Hetfon megy a szerelohoz a kocsi, aki elsonek szetkapja az en valtomat, hogy lehet-e valamit kezdeni olcson vele, ha nem, akkor megveszem a bonottat.

Amugy vicces, hogy tegnap egesz jol viselkedett a valto, biztos erzi a vesztet :P

Ti megmernetek venni ezt a Megane II RS-t? Borzasztoan jo arban van, egesz szep. Bar apro hibai vannak a kasztnin, de legalabb igy nem sajnalnam az utcan hagyni. Vagy gyanusan olcso? Meg ugyis a fara csavarnam fel :P

(#22030) _NCT válasza SocketA (#22029) üzenetére


_NCT
őstag

Ettől a bandától nem. Már nagyon régen linkelte valaki ide ezt az RS-t, azóta se vették meg, nem csodálom. Ez egy tetves átverős banda, mikor néztem autókat jártam náluk, beszéltem velük, 3 perc után eljöttem.

Ez az autó már fél éve, ha nem több ott van.

[ Szerkesztve ]

(#22031) SocketA válasza _NCT (#22030) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, honapok ota nezegetem en is. Egy ideje levettek, de most ujra fent van. Hat tenyleg nagyon jo ar lenne erte. De amugyis szerintetek erdemes lenne RS-t venni? Vagy sokkal tobb a fenttartasa, mint az en kis 100 lovasome?
Azert a valtojat kiprobalnam :P

(#22032) tresh válasza SocketA (#22029) üzenetére


tresh
addikt

Ilyen gépeket csak magánszemélytől vennék vagy megbízható márka kereskedésből..itt nem azokkal az árakkal kell számolni mint az átlag gépeknél ha költeni kell alkatrészre...plusz gyönyörű és jól megy ez az RS de ha vezetési élmény végett vennék gépet tuti a clio 1.8 16v rsi től nézném a gépeket.. 500k ból egy jó állapotút veszek kintről és újabb 300-400k ból patika állapotba teszem..és akárhogy nézem 140 paci szívó 1.8tól 900kg mellett nem hiszem hogy bárkinek is több kéne.. ott a 1.9 tdi és a 1.6 vti honda is csak a hátsó rendszámodat nézheti ;)

Fenntartás kapcsán pár gondolat: ilyen autóknál nem a tankolás lesz a gond..hanem hogy igénylik a karbantartást és jobban mint egy átlag "mezei" gép.. ide nem való a tesco-s olaj szűrő és társai...a fék is jobban kopik (mert ugye nem 50 el fogsz papásan vezetni ha érezd az erőt a lábad alatt) a motor olajat is 10k km-t illik cserélni benne (ha nem hamarabb).. pl én az rsi cilom 8000ként kapta az olaj cserét + szűrőt német faszi vette meg a végén tőlem és mondta hogy megérte kiutazni neki mert ilyen állapotba még nem látott ilyen gépet és hogy látszik hogy tényleg foglalkoztam vele :)

[ Szerkesztve ]

(#22033) rob210 válasza eTrade (#22026) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen etanolból többet eszik,viszont az alacsonyabb fordulatszámtartományban jobban is húz nem placebó :N

Renault power

(#22034) eTrade válasza rob210 (#22033) üzenetére


eTrade
tag

Akkor ezek szerint nem csak beképzeltem magamnak, hogy azóta néha mintha kicsit jobban "pattanna a szekér".
Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy benzinszűrő csere mennyit dob majd a boci menetdinamikáján. :)

(#22035) Laraxior válasza SocketA (#22031) üzenetére


Laraxior
titán

Egy szett gumi rá 130k... és az a legalja. Gondolom városban beránt vagy 12litert....
Előnye, hogy manuális váltós, azt olcsóbb javítani, mint az automatát. Van helyette viszont turbo (már ha turbos), de szerintem az.
Én szerintem simán bevállalnám, legyen akármilyen állapotban. Bár akkor inkább ezt mondjuk 2 év múlva ugyanennyiért.
Már kb ugyanennyi ideje nézem ezt az autót. 7.5 milliótól indult, és még mindig megvan :DDD :C
Jamm, akkor is fent volt amikor én vettem az én Lagunám :D Csak éppen egy nullával több volt az ára, mint az enyémnek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22036) tresh válasza Laraxior (#22035) üzenetére


tresh
addikt

Turbós :K

(#22037) SocketA válasza Laraxior (#22035) üzenetére


SocketA
aktív tag

Meg sosem lattam kozelrol Laguna kupet, megneznem.

De en ennyi penzbol meg mindig a Megane III RS-t vennem. Kar, hogy felvittek az arat 5 milliora. Pedig 4.4-ert tenyleg nagyon megerte.

Szerk.: Mondjuk meg 3 literes Lagunaban sem ultem soha... hatha egyszer valaki kolcsonad egyet :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#22038) tresh válasza SocketA (#22037) üzenetére


tresh
addikt

Nem is egy kategória az egyik sportautó a másik inkább a luxus kategóriába tartózik :))

Bár az tény hogy gyönyörű az M3 RS de a Laguna Coupe bugyiszaggató :B

Ha ezen menne a vita a bnőmmel hogy ő vagy a Laguna veszítene az tuti , ez a popsi nagyon ott van ;] :U (lehet ezért nincs most bnőm :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#22039) Laraxior


Laraxior
titán

Kérdeztem az autós topikban is, de ott basztak rá... megkérdezem itt is.
Keveset is járok, meg rövidtávokat is megyek az autóval... Gondolom ellustul, el fog lustulni a motor, vagy már lusta... :D Mit lehet ez ellen tenni? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22040) tresh válasza Laraxior (#22039) üzenetére


tresh
addikt

Taposni ?:D

Vidd ki egy kicsit hosszabb útra 20-30km és tartósan 80-100 körül hajtsd :U

[ Szerkesztve ]

(#22041) Laraxior válasza tresh (#22040) üzenetére


Laraxior
titán

Alacsony, vagy magasabb fordulaton? Mert nekem a 80-100km/h, csak 1600-1800 fordulatszámot takar :DDD Ennyi.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22042) eTrade válasza Laraxior (#22041) üzenetére


eTrade
tag

Akkor rakd 1. sebességbe. ;] :DDD

(#22043) SocketA válasza Laraxior (#22039) üzenetére


SocketA
aktív tag

Micsoda szerencsed van! Ma este pont szabad vagyok, szoval en szivesen maghajtom Neked, ha mas dolgod van :P

(#22044) Ck.


Ck.
addikt

Giigz már vszinű a szervizben van, kiváncsi vagyok mit mondanak majd... :)

Meló után Lunát is megnézik ma, szorítsatok!

Amugy van még 2 másik apró problema vele, a radio es a fűtés (légkondicionáló). A gyári fejegység random kikapcsol es ujra kéri a kódot, mintha elvesztene az áramot. Ha megkopogtatom kicsit erősebben, szinten kikapcsol, ill. visszakapcsol.
A fűtés meg van hogy csak x perc késéssel kapcsol be miután eltekertem a gombot, de van hogy egyáltalán nem. Tuti vmi kontakt hiba lesz... Valaki találkozott mar hasonlóval? Laguna tulajok esetleg?
Meg ez a par dolog ellenére is, 200e Ft-ot nagyon megért a kis gép. :D

(#22045) Laraxior válasza Ck. (#22044) üzenetére


Laraxior
titán

Rádió az tuti valami érintkezési hiba.... másikra nincs tippem.

(#22043) SocketA: Amíg nincsen kész a váltóm addig nem nagyon akarom tekerni... Márpedig félmillióm csak őszre lesz.... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22046) SocketA válasza Laraxior (#22045) üzenetére


SocketA
aktív tag

Amirol nem tudsz, az nem faj :PPP

Amugy miert nem probalod ki Te is a Xado-t? Forumokon olvastam, hogy valakit 3-400eFt-os felujitastol mentett meg. Bar lehet, hogy fizetett hirdetes volt :D
Amugy mi baja a valtodnak? (azt leszamitva, hogy automata :P )

(#22047) Laraxior válasza SocketA (#22046) üzenetére


Laraxior
titán

Vezérlést kell benne cserélni. Sajnos ez időszakos dolog, elvileg 150-200ezer km-t bír, az enyémben 22k km van. Ha nem akarok nagyobb bajt, komplett válófelújítást akkor mielőbb... Laguna fórumon is olvastam, hogy ez vele jár. Plusz az olajcsere, átmosás, leszerelés stb :) Pesten 300k-ból megvolt, felénk nem tudom mennyi lesz, de a vezérlőegységet a Renaultban is ki tudják cserélni. Majd holnap úgyis megyek, akkor megérdeklődöm, hogy mi a helyzet, mennyi munkadíjjal lehet számolni stb.
Mert bár van egy automata váltós itt Hajdúsámsonban, el is vittem hozzá az autót, de azt mondta, csak akkor tudja megmondani mi a baja, ha már levette a váltót, ergo sosem javított még Laguna váltót. Pesten ugyanezt telefonba megmondták, hogy ez a hibája a váltónak, ennyibe kerül, ennyi idő alatt készül el. Ezért inkább a Renaultba mennék. Meg eladásnál azért csak sokat nyom a latba, hogy Renault szervízes papírra van írva a micsoda... :D
Ezért is járok vele egyelőre keveset, holnap megcsinálják a légzsákom, 50k, utána koncentrálhatok a váltóra. Év végén meg műszaki vizsga, meg olaj-szűrők csere :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22048) rob210 válasza Laraxior (#22047) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem ezért nem lesz soha turbós autómata váltós kocsim.
nem ér annyit az erő és kényelem, hogy egy kiskategóriás autó árát időről időre beleöljem.
az én meganom 250.000.- ér kb. a-b közt járok vele gond nélkül.
de mindig azt mondom a felhasználói igények különbözőek, aki megteheti tegye meg.

Renault power

(#22049) Laraxior válasza rob210 (#22048) üzenetére


Laraxior
titán

Premium autó, premium szervízzel jár :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22050) eTrade válasza Laraxior (#22049) üzenetére


eTrade
tag

Meg ugye prémium fogyasztással. :D
Amúgy mennyi volt eddig a legmagasabb fogyasztás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.