Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) Doki16 válasza Wyktor (#45100) üzenetére


Doki16
addikt

Akksi lehet meghalt vegleg, mar az se biztis, hogy a toltes segit rajta. Rendes toltovel nyomj bele vagy egy normalis bikakabellel probalkozz. A masik ami meg eszembe jut, hogy jok-e a tespontok.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#45102) eTrade válasza Wyktor (#45100) üzenetére


eTrade
tag

Igen valószínű, hogy az akksi adja meg magát.
Amennyiben tényleg cserés lesz az akksi, akkor mindenféleképpen ellenőriztesd le a generátort is, hogy biztosan megfelelő legyen a töltése.

(#45103) speedydb23 válasza gooool (#45097) üzenetére


speedydb23
senior tag

Meg kell mérni, hogy milyen gyorsan áll fel a nyomás a rendszerben. Nekem ezt mérték először amikor nem indult a Clio, utána pedig résolajat. Amennyiben a résolaj jó, de a nyomás nem, akkor lenne szar a pumpa.

Mivel nem írtál olyat, hogy nehezen indulna a Laguna, így nálad ezek kizárhatóak szerintem, de érdemes optimalizálás előtt állapotfelmérést csinálni (egyébként rendes chipes cégek ezzel kezdik).

(#45104) gooool válasza speedydb23 (#45103) üzenetére


gooool
őstag

Szépen indul, ezzel abszolút nincs probléma. :)
Ha viszem, akkor nem sufni helyre akarom vinni, szóval akkor remélhetem, hogy ott ezeket ellenőrzik ezek szerint.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#45105) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Thalia mennyire megbízható autó? Tudom, nem szép, meg nem egy luxus szedán, de relative fiatal van belőle óccóé:) Első autónak vesszük, ketten vagyunk (még), vegyes, kevés városi felhasználásra gondolkodom, az 1,4-16v szimpi...

(#45106) rob210 válasza Vesztor87 (#45105) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van egy két betegsége pl. 90.000 es vezérműcsere, de elnyűhetetlen ha odafigyelsz rá.

Renault power

(#45107) Adonimus válasza Sly189 (#45065) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Ezt kiszúrtam használtauton, nagyon szép. :R

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#45108) gabx76 válasza Vesztor87 (#45105) üzenetére


gabx76
senior tag

Szia!

Sógornak van egy 2004-es Thalia-ja, de az még 8 szelepes (a jóféle 1.4 energy). Eléggé igénytelen gép, a motorral még semmi hiba nem volt.
Az utólagos riasztója a rendetlenkedik,a kipufogó felfüggesztését illetve a központi zárat kellene rendbe rakni, de kb. ennyi.
Napi 180km-t tesz bele mostanában, szerviz szempontból rideg tartáson van a gép, nincs kímélve.

(#45109) Vesztor87 válasza gabx76 (#45108) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi srácok :R

(#45110) rob210


rob210
Topikgazda

KÉNYTELEN VAGYOK NAGY BETŰKKEL ÍRNI!!!

JÚLIUS 15.- E VAN, AKI TUDJA TUDJA MIÉRT ÍRTAM EZT LE AKI NEM AZ NEM.

:(

Renault power

(#45111) Doki16 válasza rob210 (#45110) üzenetére


Doki16
addikt

Ohh most már áruld már el légyszíves :) Mi történt ilyenkor?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#45112) Wiz Khalifa válasza rob210 (#45110) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem is megírhatod. :)

Smoke some weed nigga!

(#45113) rob210


rob210
Topikgazda

Összefoglaló kinyit renault találkozó kinyit elcsodálkozik.

Így nem lesz tali fiúk, lányok.

Renault power

(#45114) mycso válasza rob210 (#45113) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én azért vagyok jelenleg passzív a témában, mert továbbra sem vettem még autót, így részemről egyelőre tárgytalan a dolog. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45115) Babcola


Babcola
csendes tag

Sajnos meg kellett válnunk szeretett Clio-ntól, mert egy kicsit megtörtem. A márkánál sem maradtam, vettünk egy mitsubishi-t családi autónak. Ennek már több ajtaja van és nem rágja a gyerek a fülemet hogy nincs saját ajtaja: [kép]

Szőrnyű 2 héten vagyok túl és még nincs vége. Persze mint mindíg only read üzemmódban vagyok/leszek.

A kép és tag dolgot levehetitek ha akarjátok. :)

(#45116) rob210 válasza Babcola (#45115) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az ismeretségi körömben egye többen vesznek spacestart.
Ha diesel akkor maradtál renaultos, mert az az 1.9 es az egy az egyben a scenic disel motorja :)

Renault power

(#45117) Babcola válasza rob210 (#45116) üzenetére


Babcola
csendes tag

1.3 benya, nem akartam dieselt. de a valtója szerintem renault. Olvastam pár helyen ezt, de lehet az a dieselre vonatkozott. Jó kis kocsi méreteihez képest tud haladni klímával is és az átlagfogyasztásom 6.8 jelenleg, de még csak az első telitankot nyüstölöm.

(#45118) diablo1984 válasza rob210 (#45110) üzenetére


diablo1984
veterán

miért, volt időpont és helyszín megszavazva?

az autós topicos találkozó tegnap volt, de az meg nem renaultos.....

(#45119) Wyktor válasza Doki16 (#45101) üzenetére


Wyktor
csendes tag

Próbáltam tölteni de nem segített, végül az aksicsere megoldotta a gondot, köszi a segítségeteket. :R

(#45120) Vesztor87 válasza Babcola (#45115) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Mi történt? Sérülés nélkül megúsztad?

(#45121) Babcola válasza Vesztor87 (#45120) üzenetére


Babcola
csendes tag

Holt térben volt egy auto es kijöttem elé. Gyorsítottam de belémcsúszott. A család is velem volt, de hál istennek se nekik se a hátulról jövőnek nem lett baja. Rendőr nem kellett, mindenki lábon ment haza, de a miénkhez kellett pajszer mert beleért 1 darabka a gumiba.

(#45122) rob210


rob210
Topikgazda

Na srácok akkor jelzem én 24.-én ráérek 16:00 ig
Ha akar valaki találkozni akkor összefuthatunk.
A komolyabb találkozó úgy látom megint elvetél, sok egyébb tényező miatt.
:( Lassan kezdeek hozzá szokni.

Renault power

(#45123) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok laguna II kezikönyvet keresek ami nem a 10
Oldalas:))
Ötlet valakinek esetleg tarsolyában!??

Köszönöm szép hétvégét

(#45124) speedydb23


speedydb23
senior tag

Valami nagyon nem jó a verdával, így nyaralás előtt kicsit félek elindulni.

Az a gondom, hogy néha nem húz rendesen, pontosabban lepadlózom és olyan mintha lassulna, aztán ahogy felengedem a gázt elkezd megindulni, tehát mintha fordítva működne a gázpedál.

Aztán ha leállítom és újraindítom egyből megjavul, tehát valami elektromos gond lehet szerintem.

Első körben vissza viszem oda ahol a klímát csinálták, mert lehet ott nyúltak bele valamibe amikor a testkábelt javították, lényegében azóta csinálja ezt...

Legnagyobb félelmem, hogy vagy a turbó vagy a magasnyomásúm kezdett el szórakozni.

Szerintetek mi lehet a gond?

(#45125) Sly189


Sly189
senior tag

(#45126) diablo1984 válasza Sly189 (#45125) üzenetére


diablo1984
veterán

Ha nem lenne lagunám, akkor megvennèm! Nem tudom mitől lett ilyen sürgős eladni, mogy 2 naponta esik az ára, de szerintem már nagyon leèrtèkeled.

(#45127) Sly189 válasza diablo1984 (#45126) üzenetére


Sly189
senior tag

Sajnos ahonnan venném a másik autómat, ott nevetséges áron számolnák be.
Már gondolkoztam azon is hogy megtartom, és használom ezt is azt is... de az kicsit sok lenne :)
Inkább odaadom ennyiért. Sajnos a piaci ára ezeknek 600 000 ft tól kezdődik, és senkit nem érdekel az hogy milyen felni, mi van megcsinálva rajta, stb, lesz@rják az emberek :)

(#45128) speedydb23 válasza Sly189 (#45127) üzenetére


speedydb23
senior tag

Én is ezt tapasztaltam ameddig hirdettem a Cliomat, hiába tudtam, hogy ez nem zsákbamacska, akkor se hívtak, mert a piaci ár 350k-tól indul és én 500k körül hirdettem, de még 450-ért se kerestek, szóval a Magyarokat nem érdekli igazán a csicsa, csak menjen és olcsó legyen... :(((

[ Szerkesztve ]

(#45129) Gabesz87 válasza speedydb23 (#45128) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én beszámíttattam a Cliomat az új Megane-ba. SOKKAL jobban jártam, mintha elkezdtem volna hirdetgetni, és ki tudja, mikor, mennyiért ment volna el.

(#45130) speedydb23 válasza Gabesz87 (#45129) üzenetére


speedydb23
senior tag

Mennyit mennyi ideig kell fizetned az új Meganre?

[ Szerkesztve ]

(#45131) forceberg válasza speedydb23 (#45128) üzenetére


forceberg
veterán

Azért van ez, mert azon a bizonyos lepedőn túl is elérhető legnagyobb/legújabb autókat akarják venni az emberek. Ezért keresik az adott típusokból a legolcsóbbakat...
Hiszen lehet feszíteni a szomszédnak, hogy mégis csak egy Megane II-t vett pl. egy hasonló árú Clio helyett. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45132) volvoguy válasza speedydb23 (#45124) üzenetére


volvoguy
addikt

Én elvonném egy Diag-ra a helyi szalonba vagy ismerőshöz akinek van szoftvere.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#45133) üszök válasza Sly189 (#45125) üzenetére


üszök
őstag

Sajnos beépült a köztudatba,hogy a dci egy sz@r fos,így ezeknek az autóknak nincs piaci értéke. Láttam élőben a parkolóban egész szép darab.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45134) rob210


rob210
Topikgazda

Nem csak a dci, ha renaultot veszel akkor ez pont hogy előny amikor eladni akarsz akkor viszont nagy hátrány.
Ez van az érem mind a két oldalát nézni kell, olcsón vetted nem is tudod árában eladni.
Én is 510.000.- vettem, de 400.000.- at se kapnék érte szerintem, pedig "hibátlan az autó".

Igaz nem is akarom eladni, engem iszolgál, amÍg ki nem veszik alólam.

Renault power

(#45135) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Nos meglett a klíma hibája, fele annyi gáz volt a rendszerben amennyi kellett volna, a hűtő előtt vastag por réteg gondoskodott attól hogy ne tudjon lehűlni rendesen a rendszer, így most nem csak fél fokozaton fúj 6-8 fokos levegőt, hanem teljes fordulaton is.

A motortartó bakok még nem olyan vészesek, azt mondta a szerelő. Vidéken képtelenek voltak az ABS jeladót megcsinálni, ezt is cseréltetnem kellett a BP-i szerelővel. Így a 115k-s vidéki szerviz után még 30k jött rá plusszba (klíma full tisztítás, töltés + abs jeladó + munkadíj).

A jobb eleje felől kopogó hangot az okozza, hogy lengéscsillapítót kell cserélnem, tokkal, vonóval, toronycsapágyastól mindenestől. Ezzel kapcsolatban kaptam pár márkát:

Kayaba,Monroe,Bilstein,Sachs. A Kayaba-t ajánlotta a szerelő mondván hogy ő nem nagyon hallott még meghibásodásról, illetve egy megbízható japán márka. kb 20 körül tudja hozni kedvezménnyel, egy oldalra.

Mondta ha tudok olcsóbban nyugodtan hozhatom az alkatrészt én is. Ez a lengéscsillapító toronycsapággyal,munkadíjjal, mindennel gondolom a 2 oldal megint lesz vagy 70k.

200k-t sikerül 3 hónapon belül rálocsolni... De ez van, még örüljek ha csak ennyi gondom lesz az autóval.

(#45136) speedydb23 válasza _NCT (#45135) üzenetére


speedydb23
senior tag

Én Bilstein gátlókat vettem, de nem ajánlom semmiképpen se, mert olyan lesz mint egy döngölő, leveri a vesédet... Legalábbis nekem a Clioba ilyen lett, azóta a komfortérzet majdnemhogy nulla.

Viszont nekem alkatrésszel munkadíjjal 80k-ba megállt az első futómű felújítása.
(minden párban: Bilstein gátló/felütkoző/porvédő; Febi toronycsapágy; komplett lengőkar; stabpálca/szilentek; kormányporvédő.)

(#45137) Skizz


Skizz
addikt

Hello,

Korai Laguna benzinmotorral mennyire életveszélyes gondolat? Érdemes egyáltalán megnézni?

Egy 2007-es változatát használom nap mint nap, 1.9dci-vel. DPF probléma volt vele, meg egy jobb első toronycsapágy a 30e km alatt eddig. Ezekbe a korai benzinesekbe mennyi problémát írtak gyárilag?

Köszönöm!

(#45138) diablo1984 válasza Skizz (#45137) üzenetére


diablo1984
veterán

motorikusan szinte szemmire, valami rémlik, hogy az IDE motorost szídják, de passz! amúgy a laguna 2 ph1ek a nyűglődő elektronikájukról híresek, abba lehet belefutni, amit a ph2ben már orvosoltak...

(#45139) Skizz válasza diablo1984 (#45138) üzenetére


Skizz
addikt

IDE motorról én is hallottam, de ez vajon az...?

A nyűglödő elektronika általában komoly problémát okoz, vagy együtt lehet élni vele? Mi szokott megzavarodni, klímapanel, vagy komolyabb?

(#45140) diablo1984 válasza Skizz (#45139) üzenetére


diablo1984
veterán

a keréknyomás szenzort le szokták szarni, azt ki lehet az agyából íratni, elektromos ablakok tudnak összecsuklani(bowden szakadás), tud még megmagyarázhatatlan nem indulást produkálni(mint minden korabeli renault- valszeg immo, illetve központi egység hiba), központi zár is tud szarozni, illetve a csuda indító kártya, ha leejtik, ráülnek, stb. nem feltétlenül fog jelentkezni ezek a hibák, az elektromos ablakkal mindenképpen tudsz találkozni, az ha megszorul, már tépi is a bowdent....

(#45141) Skizz válasza diablo1984 (#45140) üzenetére


Skizz
addikt

Hát ez nem hangzik jól.. :S Mindenestre köszönöm!

(#45142) _NCT válasza speedydb23 (#45136) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi, pedig majdnem gondolkodtam rajta. Monroe Reflex-re is mondták hogy sportosabb, cserébe nem komfortos. Na most én az 1.6-os kerregőmmel nem nagyon akarok sportos lenni, ha nagyon muszáj, csak akkor... De inkább az a lényeg, hogy komfortosabb legyen az autó ezeken a jó magyar utakon.... :W

(BTW a VÉDA bevételeiből valaki látott már a közutakra visszacsorogni pénzt? Na ugye....)

[ Szerkesztve ]

(#45143) WunderKinder válasza diablo1984 (#45140) üzenetére


WunderKinder
tag

Az ESP-sekben az ESP is tud vicceskedni, nekem is kb 70%-ban megy, amúgy meg reklamál érte aztán magától megjavul 1-2 hónapra. A széthulló elektromos ablakok meg a PH2-ben is megvannak, csak azok még fiatalabbak, de az eleje már kezdi. Komplett szerkezetet lehet hozatni Németországból olcsón, csak az ablakrögzítő klipszeket kell kicserélni benne gyárira.
Teljesen véletlenszerű helyeken jönnek elő a kontakt hibák, de általában orvosolhatóak csak meg kell locsolni kontaktspray-el a csatlakozókat. A tempomatos kormányátvezetők is hullanak, a simák érdekes módon nem. Az oldallégzsákok meg a gázpedál csatlakozóját érdemes bekötni fixre, mert azok a még a többinél is rosszabbak. A nem automata klímásoknál a klímavezérlő is gyenge pont.
Ezek saját tapasztalatok 4 Lagunáról (2001 1.8, 2002 1.8, 2005 2.0, 2004 1.8 mind kombi).
Ja és ami a legidegesítőbb, mindben nyekereg a vezető űlés. Erre ha van valakinek tartós megoldása az érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#45144) baluka6 válasza _NCT (#45135) üzenetére


baluka6
aktív tag

Hello

2-es Megane limusinba tettünk Bilstein lengéscsillapítót ismerősnek, szerinte is kicsit keményebb lett.
Az hozzá tartozik, hogy 10-20% alatti lengéscsillapítónál minden keményebb, szóval attól függ, hogy mihez viszonyítasz.
Ha anyagilag belefér, én Kayaba-t ajánlanám, Monroe régen jó volt, mostanában nem tudom, Sachs-ból toronycsapágy és szilent készlet volt most a kezem közöt t(igaz Ford-hoz való), de minőségérzetre 500 ft-t nem ért...

(#45145) diablo1984 válasza Skizz (#45141) üzenetére


diablo1984
veterán

nem annyira vészes és a korabeli clio2, megane2 vonalra is éppúgy igaz lehet a dolog!

(#45143) WunderKinder : igen, ami elektromos benne, az tud vicces lenni....

[ Szerkesztve ]

(#45146) Skizz válasza diablo1984 (#45145) üzenetére


Skizz
addikt

És esetleg 2002-es Megane I mennyire lehet szívás? 1.4-es, 95 lovas, klímás. Motorcserés volt, elméletileg 40e-rel ezelőtt motorral együtt motorvezérlő elektronika, vezérlés, kuplungszett cserélve volt. Most bevallottan van egy cserés toronycsapágy (abból 25 a sachs), meg huncutkodik a műszerfal - ez utóbbi nem tudom mit jelent, élőben még nem láttam. Mi tud azon tönkremenni?

Ja, motorcsere nincs a forgalimba bevezetve, állítólag így ment át már a 2. műszakin, csak a papírok vannak meg róla, minden, ami kellett. Ehhez nem értek, nem tudom, mi a menete. Elvileg 12 ezer egy új törzskönyv azt cső. (?)

[ Szerkesztve ]

(#45147) diablo1984 válasza Skizz (#45146) üzenetére


diablo1984
veterán

abban a gyújtótrafó tud megpurcanni, de ha egyszer kap egy megfelelőt, akkor örök élet+1 nap!
huncutkodik a műszarfal, az lehet olyan, hogy ugrálnak a mutatók random, azt elég megtalálni, hogy mire ugrik, mert full elektronikus minden benne, egy zárlat miatt is tud mókázni(nálam indítózáskor a fordulatszám mérő ugrált, később kiderült, hogy az önindítóm csinált indításkor zárlatot), lehet valami az óracsoporton belül, vagy valami más.ettől még bárhonnan haza tudsz vele jönni. tudnak ilyen dolgokat a renaultok produkálni, az újabbak szélsőséges esetben menet közben ilyen hibakor beverik a "csekkendzsint" és le is tilt, míg a régebbiek mennek tovább(az én laguna 1-esem az ék egyszerű változat, nem beszélget, még a fogyasztást sem mutatja, de lehet nem is hátrány az. kolégám 1,6 benzines 1-es lagunája is hajlamos megkergülni, ugrálnak a mutatói, visszajelzők villognak, elkezdi szövegben felsorolni, hogy mi a hiba, de 10mp múlva már tünet mentes a gép..... bújkálnak a bitek, a renaultnál minden elektronika mindennel összefügg, egy zárlattol bárhol meg tud kergülni!

motorcserét műszakikor kell bejelenteni, akkor állítanak ki egy papírt, hogy cserés volt és utána forgalmi és törzskönyv csere következik! jó kérdés, hogy eredet vizsgán ha kibukik, hogy soron kívül műszakira nem rendelik-e be az autót....

[ Szerkesztve ]

(#45148) Skizz válasza diablo1984 (#45147) üzenetére


Skizz
addikt

Na akkor a műszerfal kérdés nem nagy cucc....

Viszont ez az, mi van, ha eredetvizsgán széttárják a karjukat? :F

(#45149) diablo1984 válasza Skizz (#45148) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem megvétel előtt intézzék el, elviszik egy vizsgáztató helyre, ott kapnak egy papírt, utána majd neked úgyis új forgalmi kell és törzskönyv, spórolhatsz rajta. mennyi műszaki van még rajta? jó kérdés, hogy ha eredet vizsgán bukik, akkor nem-e autómatikus feljelentés, nyomozás, majd mikor az lezárul, motorkódot kap a vas.

amúgy azon nem szegecselhető(alu táblán van, az meg a blokk oldalára szegecselve) a motorszám?

(#45150) Skizz válasza diablo1984 (#45149) üzenetére


Skizz
addikt

Műszaki idén májusban lett csináltatva neki.

Azt megmondom őszintén, nem tudom hol van.

Na majd meglesen élőben először, aztán folytköv..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.