Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) just válasza berbatov2 (#45443) üzenetére


just
aktív tag

Egr is lehet.

Two things what i hate. People that can't count...

(#45452) Wiz Khalifa válasza ThodEE (#45450) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Magasságra kisebb, azt tudom. De én a szélességee gondoltam. :) Hogy az a +10mm sok lesz-e vagy alá fér-e. Mert ha nem akkor biza felejtős. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45453) berbatov2 válasza just (#45451) üzenetére


berbatov2
senior tag

Igazabol csak annyi lesz a kerdes, hogy hazajutok vele vagy nem, barmi is legyen a hiba.

(#45454) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#45440) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez egy jó topik, köszi mindenkinek a válaszokat... ;]

(#45455) Graphics válasza B-L-A-C-K (#45440) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En sok jót nem tudok mondani a modern magasnyomású dizelekrol.

Ha évi 30ezer km-et mész. Akkor megerheti, amúgy inkább kozepes benzinest vennék

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45456) vatoloco26


vatoloco26
tag

SZiasztok

Ki milyen adalékanyagokat próbált ami bevált,akár olaj akar üzememanyag.

1,9 tdci lagunának akarok kedveskedni:_)))

köszönöm

Sziasztok

(#45457) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na adnék egy esélyt a Xado gelnek

1.5dci-m van, holnap kerül bele elf olaj, milyen Xado adalékot vegyek a motorban?

Kicsit kopott már, magas a kartergaz. Ha kicsit javitana a dolgon, már megérné

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45458) berbatov2


berbatov2
senior tag

Hal istennek talaltam szakit aki kiolvassa. Termeszetesen auto inditasakor delelottre eltunt a hibauzenet. 8 hiba volt, azt mondta mind atmeneti, semmi komoly kitorolte. Azert felirta oket, rakeresve majdnem mindnek a lamdaszondahoz volt koze.

(#45459) diablo1984 válasza vatoloco26 (#45456) üzenetére


diablo1984
veterán

én dízelben amit eddig próbáltam, azokkal minddel nőtt a kocsi fogyasztása, érdekes mód ugyanazzal a löttyel a benzines injektoros yarisé csökkent....(spuri és az az amcsi zöld címkés akármi)

(#45458) berbatov2: akkor több mint valószínű, hogy a lamdaszondád vicceskedik és abból gondolja, hogy a katalizátor/dpf-ed rossz, vagy az injektor! bár ha sok kormot ver a katalizátorba, akkor is a lamda jel alapján tudja, hogy éppen megtelt...

[ Szerkesztve ]

(#45460) berbatov2 válasza diablo1984 (#45459) üzenetére


berbatov2
senior tag

En csak azt nem ertem miert tunt el a hiba....

(#45461) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

A gyári 2001 Renault Thalia alufelni méret 6Jx15 ahogy fentebb is írtam.

Amit kinéztem az 6.5Jx15-ös ami azt jelenti ugye hogy fél collal szélesebb. Ami azt jelenti hogy kifelé 7mm-el szélesebb mint a gyári befelé meg 5mm-el.

Kifelé nem számít mert az a 7mm-el szélesebb még jól is mutatna alatta. De az 5mm befelé a kérdéses. Szerintetek nem gáz? Én aki annyira nem ért hozzá úgy látja hogy 5mm szinte semmi így elhanyagolható. De szerintetek? Nem fog valamibe beleakadni, pl lengéscsillapító vagy ilyenek?

Smoke some weed nigga!

(#45462) rob210 válasza Graphics (#45457) üzenetére


rob210
Topikgazda

A diesel 3 tubusos verziót.

Renault power

(#45463) Pecc válasza rob210 (#45462) üzenetére


Pecc
őstag

Váltóolajhoz te milyen xado-t használtál ami használt neki?

(#45464) rwin5 válasza diablo1984 (#45425) üzenetére


rwin5
őstag

Vissza kéne rakjam, vagy nincs sok funkcionális értelme?

(#45465) mycso válasza B-L-A-C-K (#45454) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyobb diesel renaultokból én csak a 2.0dci-t erőltetném. Bár elég ritka megane 3-nál.
Egyébként 1.9dci-k az első szériából elég rossz hírűek voltak, az újabbak már jobbak (pl. megane 3), de én akkor sem erőltetném.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45466) rob210 válasza Pecc (#45463) üzenetére


rob210
Topikgazda

Két tubus manuális váltóhoz valót.

Renault power

(#45467) diablo1984 válasza berbatov2 (#45460) üzenetére


diablo1984
veterán

csak azt tudom mondani, mint a legtöbb autóvillamossági szerelő ilyen esetben: hát mert renault! :))

hajtsd meg keményen és vagy visszajön, vagy nem!

(#45464) rwin5: ha megtalálod, hogy hová való, akkor rakd vissza! nem nagy meló egyik sem, por és víz ellen védő szerepe van, nem árt ha a helyén figyel!

[ Szerkesztve ]

(#45468) Graphics válasza rob210 (#45462) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi, ez mennyit tud segíteni a kartergazon szerinted?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45469) üszök válasza Wiz Khalifa (#45461) üzenetére


üszök
őstag

Biztos,hogy nem 175/65 R14 a gyári méret? Én még csak olyanokkal találkoztam. Annak pedig a 195/50 R15 pont váltó mérete. A 195/50 gumi gyakori tipus,ebből kifolyólag viszonylag olcsó is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45470) Wiz Khalifa válasza üszök (#45469) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Most lemezfelnin 175/65 R14 van rajta. 82T-s gumival.

Amit kiszemeltem felni garnitúrát, azon két szezonos a gumi legalább és ezért kérdeztem. Mert azon meg 195/50 R15 82V van.

Amúgy itt van tőlem nem messze a felni (20km kb) szóval akkor elmegyek, és felpróbálom rá. Hátha az a + 5mm befelé ami van a gyári alufelni méretén felül nem vészes.

Smoke some weed nigga!

(#45471) rob210 válasza Graphics (#45468) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na hogy a segÍtség tárgyilagos legyen ebből kell a te kopott motorod esetén 3 db.
Sokat, kérdés mitől van a kartergáz.
Nekem anno a 8 szelepes Golfnál, egészen sokat hozott a kompresszión is.
Viszont ha ezt a kezelést elvégzed akkro azt autópályán tedd.
Az alapjárati 10-15 perces járatással nem éred el ugyan azt a hatást.
Autópályán nagyobb fordulaton nagyobb igénybevétel mellett nagyobb százalékban tudja a hibákat revitalizálni.
:R

Pecc neked pedig ez kell. :)

2tubus
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#45472) üszök válasza Wiz Khalifa (#45470) üzenetére


üszök
őstag

Menj próbáld fel előre,tekerd kopptól koppig a kormányt és nézd meg nem ér e be valahova. Hátra is próbáld fel. Azt tudod ugye,hogy kicsit rosszabbul fog vele gyorsulni az autó,és kicsit többet fog enni. A felnit meg nézd meg rendesen nem sérült e valahol,mert ha hegeszteni kell vagy görgőzni nem lesz olcsó buli. Link a felnit.(Nefélj nem veszem meg előled)

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45473) Wiz Khalifa válasza üszök (#45472) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

[link]

A pontos neve a felninek: ATS Exclusive Line Q

Az hogy többet zabál vele természetes. Meg a gyorsulás is le van tojva. Mivel egy hete vezetek csak még szokni kell a kocsit is, így amúgy se szoktak vele gyorsulgatni, stb... :)

De am a kocsiba zavar hogy gyenge, legalábbis lemezfelnivel is így érzem, szerintem a 8 szelep miatt, meg az a bajom még hogy nagyon de nagyon rövid váltóm van. Legalábbis a német autókhoz mértan amiket még vezettem valaha.

Smoke some weed nigga!

(#45474) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok fedelzeti komputer system menüjébe mi a kód??
Mit lehet ott vajon állîtani??

Köszönöm
(Laguna II. 2003)

(#45475) #32577792 válasza vatoloco26 (#45474) üzenetére


#32577792
törölt tag

szerviz intervallumot tudod pl. nullázni
állítani? semmit
ahhoz csatlakozó, program és pc kell

(#45476) Graphics válasza rob210 (#45471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

340ezer kilométer... :D

Sajnos ez már kevesebb nem lesz. Viszont legalább tudom hogy ennyi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45477) eTrade válasza Cane (#45422) üzenetére


eTrade
tag

Lehet hogy a kipufogórendszer valamelyik része hozzáér a védőlemezhez. Itt egy video amire gondolok: How To Fix Exhaust Rattles

[ Szerkesztve ]

(#45478) üszök válasza Wiz Khalifa (#45473) üzenetére


üszök
őstag

Én 3 08 -nak nézem a gyártását a guminak ami ugye 2003 08 hét, ha valóban így van én nem tenném fel. Minta sem sok van rajta+tehermentesítő gyűrűre is szükséged lesz. Én a helyedben vennék 4db 175/65 R14 gumit valami jobbat,meg nem sokára téli gumi is kell,amiből nem vennék csak újat. Veszel 2 szett gumit 4 évig nem lesz gondod gumival. De ha mindenképp alufelni kell...

Mintha Jfox kínálgatott volna a múltkor valami alu felnit,de lehet rosszul emlékszek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45479) Wiz Khalifa válasza üszök (#45478) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Találtam itt Miskolcon egy emberkénél gyári Renault felnit. Szerintem nem lenne olyan rossz a Thalia alatt. Igaz nem ez a gyári meg 16"-os is. De szerintetek? Felpróbáljam rá ezeket a papucsokat?

Igaz hogy gyárilag 15"-al szerelték de szerintem ez a 16-os felni még ideális lenne alatta.

Vélemény? :B

Smoke some weed nigga!

(#45480) Graphics válasza Wiz Khalifa (#45479) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A gyári méret nem inkább 14-es?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45481) speedydb23 válasza Wiz Khalifa (#45479) üzenetére


speedydb23
senior tag

Az olaj nyomás ingadozást már kiderítetted, hogy miért van? Nem azért, hogy beleszóljak de szerintem először műszakilag kell egy autót helyre rakni, utána jöhet a külső szépítése... Habár egy Thalianál nehéz azt mondani, hogy szépítés, mert véleményem szerint sehogy sem lesz szép...

Témához hozzászólva, a gyári mérete 175/65 R14, ugyanaz mint a Clionak.

[ Szerkesztve ]

(#45482) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45479) üzenetére


diablo1984
veterán

ezekkel a gumikkal biztos nem fér alá, ez megane 2es felnije, 205/55 r16-os a gumi rajta! ettől jóval peresebb gumi kell rá a clio és thalia alá, mert 15-ösből is a 195/50es a mérete!

(#45483) Kred0523 válasza -=Tiger=- (#31290) üzenetére


Kred0523
csendes tag

Üdv.Épp egy ilyen óracsoportot kergetek.Ha valaki tudna eladót nagyon hálás lennék.

(#45484) Wiz Khalifa válasza speedydb23 (#45481) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Holnap hívom fel a szerelőt mikor nézi át a kocsit ami szerintem kedd lesz. De amúgy azóta egyszer sem jött elő ez a jelenség.

diablo1984 & Duliee:
Akkor hanyagolom. Kap négy gumit a lemezfelni és majd télen veszek rá alut mikor nincs szezonja hátha akkor jobbak lesznek olcsóbban.

Amúgy van egy oldal miszerint gyárilag lehetett kérni 15"-ös alufelnivel 185/55-ös gumikkal. És az a felni van is az eladónak akinél ez a 16-os felni van de az nem tetszik.

Smoke some weed nigga!

(#45485) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok!

Egy ideje nehezebben indul a verda (Mégane I PH2 1.4 16v), volt 1x hogy csak második próbálkozásra indult be. Akksi bemérve és 100%-os, töltés is rendben van. Vettem új benzinszűrőt (Purflux EP210) és rögtön ki is kicseréltem, ha már piszkos lett a kezem kiszedtem és kitisztítottam a felső holtpont jeladót is (tiszta fekete volt). Nem mondanám hogy tökéletes lett az eredmény, de eddig 4-ből 3x pöcc-röff, főleg az első indítás volt kicsit hosszabb a megszokottól.

Amit a jeladó szerelésnél vettem észre az hogy a váltón van valami műanyag izé ami nagyon koszos/olajos, a következő net-ről letöltött képen bekarikáztam (váltóolaj gomba?): Váltó kép :F

[ Szerkesztve ]

(#45486) Wiz Khalifa válasza üszök (#45478) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ma az eladó azt mondta nekem hogy 2 éve vette a Pesti úton a gumikat rá újonnan mert az előző Pirelli már cserés volt. Azt mondta talán még a számlája is megvan arról hogy vette a 4 gumit meg felszereltette rá.

Szóval az akkor 2013-as gumi lesz. Nem 2003-as. :)

Smoke some weed nigga!

(#45487) diablo1984 válasza eTrade (#45485) üzenetére


diablo1984
veterán

az a váltó szellőzője, ott engedi ki a gőzt, ha képződik benne, friss levegőt is ha visszahűl a cucc, stb...

olajgőz, pára is tud minimális mértékben távozni rajta...

amúgy lehet önindítód is kaki, nálam is tekert, csak olyan erőtlenül, mintha a kocsi nem akarna indulni, önindító csere után 3 hét állás után is pöccröff! :K

(#45486) Syd2012: az a max amit alá raknék a thaliának, a gumi ha nem kopott, akkor tényleg ajándék, nálam is goodyear került a felnikre, f@sza gumi, csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#45488) eTrade válasza diablo1984 (#45487) üzenetére


eTrade
tag

Köszi szépen a gyors választ! :R
Akkor ezek szerint ha koszos, akkor az csak azt jelenti, hogy idővel a kicsapódott olajgőzre rátapadt a por. Érdemes letisztítani valamivel, vagy felesleges?

Remélem hogy nem önindító hiba lesz.
Nálad milyen gyakran jelentkezett az indítási hiba?

(#45489) diablo1984 válasza eTrade (#45488) üzenetére


diablo1984
veterán

egy ronggyal letörlöd az nem árt neki! nálam folyamatosan jelentkezett, bár meleg motornál kevésbé kellett tekertetni, de mindig fenn álló hiba volt!

(#45490) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45487) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mármint mi a max? Felni mérete? a 15"? Vagy gumi mérete? :)

Smoke some weed nigga!

(#45491) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45490) üzenetére


diablo1984
veterán

15" ezzel a gumival, kolléga clio 2-esén is ez a méret van, jól áll neki! ettől nagyobb felni atomperes gumival lenne jó, de az meg drága már, meg felesleges thalia alá malomkerék....

(#45492) üszök válasza Wiz Khalifa (#45486) üzenetére


üszök
őstag

Kérj egy képet, a gyártási időt fényképezze le. Én 3 számot láttam benne kinagyítva,de elég tré a képminőség. A 16-os kereket meg felejtsd el.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45493) Wiz Khalifa válasza üszök (#45492) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem kérek semmit. Elmegyek holnap délután meglesni. :DDD

(#45491) diablo1984:
Amúgy nekem az a parám nem lesz-e nagy üres hely a kerékjárati ívben emiatt.

De amúgy egy kérdés. Neki mennyire van hely a kerékjáratba még? Mert én egy szolidabb ültetést szeretnék a kocsira. Ugyanis én szeretném megváltoztatni külsőre, egy kis lökös, másabb kipufogó dob hátra, egy kis spoiler, stb...

Láttam pár képet szolidabb tuninggal és annyira szépre meglehet csinálni hogy csak na. :)

Smoke some weed nigga!

(#45494) mycso válasza üszök (#45478) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem volt/van alum gumival, de az is 16-os.
205/55@16 nem hiszem, hogy bemegy a thalia alá.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45495) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45493) üzenetére


diablo1984
veterán

olyan normális kinézete van vele, egy kis ültetést is elbír még! 16-osban felesleges gondolkozni, nem ez alá való. ha a neten, vagy a használtautón rákeresel clio2esekre, ott van 15-ös alufelnis, 99% 195/50es gumival, na olyan a thalia is, csak puttotyos seggel!

vagy 185/55-ös gumival, ami a gyári mérete.....

[ Szerkesztve ]

(#45496) Wiz Khalifa válasza mycso (#45494) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jfox-nak is volt.

De mind1. Meglesem ezt az ATS-t, aztán ha nem tetszik vagy valamiért nem lesz jó számomra akkor az éven hagyom a felni témát. :)

(#45495) diablo1984:
Okés. Köszi a segítséget. :) Amúgy engem annyi zavar a kocsim seggével kapcsolatban (meg minden Thalia ilyen) hogy nagyon magasan van. Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45497) rob210


rob210
Topikgazda

Na azt hiszem el kell kezdenem spórolni.
Kezd kilágyulni a kocsi segge.
Most kap két új lengéscsillapítót, de ez tudom nem fogja megoldani a dolgot, aztán nekiesek kicserélem a torziósokat még a tél előtt.
Mert ha télen adja meg magát az über szopi lenne.
:O

Renault power

(#45498) diablo1984 válasza rob210 (#45497) üzenetére


diablo1984
veterán

ez egy ilyen móka, én is inkább cseréltem, nem vártam meg, hogy ledobja a seggét. és megérte, sokkal jobban fekszi az utat a kocsi, keményebb lett a segge, masszívabban áll a kanyarokban is!

egyszer kell rá költeni, mire az széthullik, már régen konzerv lesz a kocsiból....

(#45499) Cane válasza eTrade (#45477) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! Mondjuk az egyik hővédő lemez bolhája lazának tűnik. Ma újra alámászok. :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45500) Graphics válasza rob210 (#45471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na felkerült a bontott turbó, megszűnt a füstölés, az autónak van ereje.

Az előző felújított nem volt ilyen jó, az süvített , meg minden baja volt a végén..

Kijelenthető lehetne az, hogy az ilyen felújítóműhelyeknél nem mindig a legjobb anyag/ba kerül beépítésre a középrész...

Olajcsere megvolt, kapott 1 adag Xado Diesel-t, már mentem vele 80km-et országúton, még délután megkapja a 2. adagját, utána a héten bele a 3.

Remélhetőleg ha nem is egetverően, de kicsit segít még a motoron.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.