Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) eTrade válasza eTrade (#45898) üzenetére


eTrade
tag

Íme itt vannak a régi motortartó bakok.

Vezetőoldali bak:

Utasoldali bak:

Váltótartó bak (kutyacsont):

Mind a három már jól láthatóan "elfáradt", így nem bántam meg azt, hogy az összeset megvettem.

Tegnap este hazafelé vezetve a rövid tapasztalat az, hogy kezelhetőbbnek éreztem az autót, az elindulás+megállás, sebességváltás, kanyarodás jóval kiegyensúlyozottabb. :)

A rossz hír, hogy az alapjárati remegésem csak csökkent, de nem múlt el teljesen, jobban megfigyelve akkor érzem az ülésen hogy kicsit beremeg a kasztni, amikor az alapjárati utánaállít / korrigál (fordulatszámérő megmozdul). Így valószínű hogy lambda-szonda, vagy gyújtókábel okozza.

Rob: Mi a neve annak a benzinadaléknak amely tisztítja a lambda-szondát?

[ Szerkesztve ]

(#45902) rob210 válasza eTrade (#45901) üzenetére


rob210
Topikgazda

Cataclean

[link]

Renault power

(#45903) eTrade válasza rob210 (#45902) üzenetére


eTrade
tag

Úgy látom elég borsos az ára. :Y
Kerestem egy kicsit és találtam egy hasonló cuccot de olcsóbbat: Pro-Tec Oxicat
Pro-Tec termékekről van-e bármilyen tapasztalat?

(#45904) rob210 válasza eTrade (#45903) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#45905) Skizz


Skizz
addikt

Van valami barkács a váltókar rángatására gázadáskor/gázelvételkor? (Clio II 1.4 16v)

(#45906) diablo1984


diablo1984
veterán

Megvolt ma az autópályás taetóstesztje a lagunának, 120-130as utazót tartva tele csomagokkal(pfú ilyen "kicsi" autóval nem nyaraltam 10 ève, azóta kombiaim voltak), a segge szinte nem is ült meg, ezt a tempót a gödöllöi emelkedőn is tartotta játszva. Kicsit több mint 500km után kissè negyed alatt van a tank, az olajteknő tömítès viszont fárad, jobban szivárog az olaj, bár 3000es fordulaton sem sűrűn pörgött a motor, most meg szűk 5 órát!

(#45907) rob210 válasza Skizz (#45905) üzenetére


rob210
Topikgazda

kutyacsont csere.
:R

Renault power

(#45908) Skizz válasza rob210 (#45907) üzenetére


Skizz
addikt

Mi? Az nem futóműalkatrész?

(#45909) Wiz Khalifa válasza rob210 (#45907) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor azért mozog nekem is a váltókar?

Én meg azt hittem hogy ilyen gyárilag mert nem olyan minőségi mint pl az Octavia. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45910) Skizz válasza Wiz Khalifa (#45909) üzenetére


Skizz
addikt

Én még nem ültem Laguna alatti renaultba, amiben nem rándult volna előre/hátra gázelvételre/gyorsításra. De a kutyacsontnak mi köze az egészhez? Az nem egy stabpálca oldaldőlés ellen?

(#45911) Pecc válasza Skizz (#45908) üzenetére


Pecc
őstag

De az az, a motor billenése miatt ránt a váltókar.
Ha kicseréled újra akkor sem megszűnni, mind ilyen sajnos szvsz.

Syd2012 - Minimálisat fog változni természetesen, de nagyon messze lesz egy másfajta konstruktciótól, mint ami pl egy c vectrában van, amiben mozgás és remegés nélkül éldegél a váltókar.

[ Szerkesztve ]

(#45912) Wiz Khalifa válasza Skizz (#45910) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én szerintem a magyarázat az rá hogy a kutyacsont a motor "rázkódását" nem adja tovább a váltó házának. És én szerintem azért van hogy izeg-mozog a váltókar akkor mert hogy a motornak azt a "rázkódását" átveszi a váltó, ha nem venné át akkor alapesetben nem kéne elvileg mozognia a váltókarnak.

Legalábbis szerintem ez a magyarázat rá, bár igaz nem vagyok autószerelő. :)

(#45911) Pecc:
Akkor ha újat tesz bele az ember ugyan olyan lesz? Nem változik? Ezt akartad kifejezni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45913) lorcsi


lorcsi
veterán

Van egy ilyen jellegű problemam:[link]

Most ez komoly, h Ennyire nehez benne égőt cserélni ?

Lécci, ha van egyszerűbb módja osszatok meg velem

(#45914) Wiz Khalifa válasza Pecc (#45911) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor én nem foglalkozok vele. :)

Pedig ha megszüntette volna hogy egyáltalán ne mozogjon jó lett volna. :)

Smoke some weed nigga!

(#45915) dhgm válasza lorcsi (#45913) üzenetére


dhgm
tag

Van. Ha leveszed a lökhárítót és kifordítod a lámpatesteket. Így hozzálátsz. A PH II tompítottját rosszul is be lehet tenni a helyére ( ha nem látod mit csinálsz,mert a videon nem látod) máris nem fog rendesen világítani.

Nem nagy ügy levenni nem kell megriadni tőle.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#45916) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

A 2-es Lagunamhoz honnan lehetne olcson es egyszeruen acelfelnihez kupakot kapni? Sajnos az elso tengelynel nincs az anyan vedokupak, csak hatul es a nedves, havas ido elott mindenkepp potolni akarom.

Koszonom a segitseget! :R

Üdv, Balázs

(#45917) eTrade válasza Pecc (#45911) üzenetére


eTrade
tag

Van azért erre is megoldás, igaz ezek nem hivatalos megoldások:
Renault Clio
Renault Megane

Engem speciel nem zavar amíg precízen lehet vele váltani... amúgy sem javasolt kezet pihentetni a váltón. :)

[ Szerkesztve ]

(#45918) pècsimunkás válasza gooool (#45916) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A nyíregyházai autóbontóstól szoktam ilyesmiket rendelni . Ha van neki , 2 nap és nálad lesz .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#45919) nrbx válasza gooool (#45916) üzenetére


nrbx
tag

En az Aliexpressrol rendeltem, nekunk 57mm-es kellett a 2-es Laguna 17"-es felnijebe:

aliexpress

ja, most nezem, hogy neked acelfelnihez kell, akkor targytalan.

[ Szerkesztve ]

(#45920) Skizz válasza eTrade (#45917) üzenetére


Skizz
addikt

Na, ez a'! Majd megmutatom legközelebbi olajcserekor a szerelőnek a videót, hátha dob egy hátast. :D

(#45921) rob210 válasza Skizz (#45908) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem az az egyik motortartó bak ami a motor előre hátra mozgását hivatott megakadályozni.

Ami tény nem a legszerencsésebb megoldás, de egy új és egy szétszakadt bak között ég és föld a különbség.
:R

Renault power

(#45922) bagg


bagg
csendes tag

rob !
Megane 1 ph 2 melegen néha nehezen indul.Ez egyre gyakoribb. FHP??
Még egy kérdés: pollenszúrő cseréhez ki kell bontani a kesztyűtartót is?

(#45923) eTrade válasza Skizz (#45920) üzenetére


eTrade
tag

Hát nem a legszebb "barkácsolás" az biztos, de erre vetemednek azok akiket ennyire zavarja... engem nem zavar, mert vezetés közben én az utat szoktam nézni és nem a váltót. :D
Amúgy az új bak beszerelésével csökken a billegés mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#45924) eTrade válasza bagg (#45922) üzenetére


eTrade
tag

Megane I-es kocsiban nem a kesztyűtartóban van. Itt egy videó ahol szépen végig van vezetve a pollenszűrő cseréje:
How to replace the air cabin filter dust pollen filter on a Renault Megane I

(#45925) rob210 válasza bagg (#45922) üzenetére


rob210
Topikgazda

Lehet az is de az inkább hideg indÍtásnál szokott galibát okozni.
Saccos, hogy az AC kezd gyengélkedni és nem tud elegendő nyomást felépÍteni melegen.
Meg kell nézni ezt sajnos távgyógyÍtani nem lehet.

Már megkaptad a választ
;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#45926) bagg válasza rob210 (#45925) üzenetére


bagg
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek !
Próbáltam azt is, hogy többször ráteszem és leveszem a gyújtást, hallgattam a tápszivattyút. Ezután elindult - ez igazolni látszik azt, amit írtál. Mi a magyarázat ( mármint hogy nem tud elég nyomást felépíteni melegen )?
Nemrégen volt egy üzemanyag vezeték szakadásom ( követ kaptam ) , ennek lehet esetleg köze hozzá ?
Nem cseréltem ki a teljes vezetéket, csak egy darab gumicsővel, illetve 2 bilincs-csel javítottam.

[ Szerkesztve ]

(#45927) #42667776


#42667776
törölt tag

Ma lőttem hazafelé, csinos a kicsike!


(#45928) Criminal017 válasza #42667776 (#45927) üzenetére


Criminal017
őstag

Itt Győrben egy Initiale Espace furikázik, sikerül mindig összefutni vele egy-egy parkolóban, olyankor jól megbámulom. :))

[ Szerkesztve ]

(#45929) eTrade válasza #42667776 (#45927) üzenetére


eTrade
tag

Nagyon szép autó, pedig nekem nem is jönnek be a kombi autók, de ez a Renault Talisman nagyon ott van. :K

(#45930) forceberg válasza Criminal017 (#45928) üzenetére


forceberg
veterán

Egyszer majd ülj is bele, nem akarsz majd kiszállni :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45931) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali.
Ha megy a klíma, kicsit fura hangja van. Olyan feszülős, néha gurgulázós. Mondjuk 3-ban 2200-as fordulat körül tartva is ilyen csak talan picit erősebb is. Ez mitől lehet? És mintha lomhább is lenne picit, mint koraábban.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#45932) lorcsi válasza dhgm (#45915) üzenetére


lorcsi
veterán

átgurultam inkább egy nagyon közeli szerelőhöz
elmozdította az ablakmosótartály csövét és még valami mást..2 mozdulattal kicserélte
nem hittem a szememnek :Y
nem volt 5 perc az egész

(#45933) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ha eszi a vizet a kocsi akkor az hengerfejes gondra utal?

Olaj az szép tiszta, egy deka se hiányzik belőle megvétel óta és azóta 600km-t tettem bele de az víz az fogy belőle.

Smoke some weed nigga!

(#45934) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#45933) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A pontosság kedvéért megírom hogy amikor töltöttem bele vizet (sima csapvizet ideiglenesen, más nem volt) akkor a minimum szint felett volt picivel. Akkor félig töltöttem a tartályat és 600km után a minimum szinten volt. És nem látom hogy valahol folyna. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#45935) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45934) üzenetére


diablo1984
veterán

Desztvízzel töltsd fel max szintre hideg állapotban ès úgy használd. Ha kopik ès nincs nyoma, akkor hengerfej, ha meg az, akkor majd egyszer keverni fogja a vizet az olajjal....

(#45936) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45935) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerelő haver azt mondta hogy vegyem le a betöltő kupakot, indítsam be és ha buborékozik a víz akkor lehet hemgerfejre gyanakodni.

Smoke some weed nigga!

(#45937) diablo1984 válasza Wiz Khalifa (#45936) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem nyomta felfelè a vizet, mègsem volt egyèrtelmű buborèk, pedig 2 henger is ázott befelè!ha el nem folyik, akkor sok helyen nem tűnhet el!

(#45938) Wiz Khalifa válasza diablo1984 (#45937) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Ez rossz hír. :(

Nem örülnék neki ha hengerfejes lenne...

Lehet kezdetben ha találnék valahol egy szép víztartályt akkor azt vennék (az enyém úgy is ocsmány már) hátha az repedt mert a múltkor olvastam egy Clio-s emberkét hogy neki is hasonló volt hogy nem látta hogy folyna mert sehol se látott nyomot. Kiderült hogy a tartály oldalán volt egy olyan pinduri repedés hogy azon szivárgott ki nagyon lassacskán, olyan kis mennyiségben egyszerre hogy fel sem tűnt hogy a kocsi alatt lenne-e nyoma.

Remélem nálam ez lenne. Vagy egy cső. De remélem nem hengerfej... :(

Smoke some weed nigga!

(#45939) kisgyerek85 válasza Wiz Khalifa (#45938) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Erre az esetre lehet venni olyan anyagot, hogy beletöltöd majd mész egy jó hosszútávot a kocsival és közbe betömíti a réseket.

(#45940) gooool válasza pècsimunkás (#45918) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm, megpróbálom! :) :R

nrbx:

Ha alufelnibe kellene az nekem is releváns volna, hogy Ali vagy eBay, viszont ilyesmit ott nem igen találni sajnos... :(

Üdv, Balázs

(#45941) Wiz Khalifa válasza kisgyerek85 (#45939) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Láttam már olyan anyagot évekkel a "tömítés" után és inkább veszek bele alkatrészt mint ilyen tömítőt. :DDD

Mondjuk most néztem a hűtőm pár lamella el van hajolva keményen több helyen szóval kinézem hogy ott szivárogna de olyan kis mértékben hogy nem venni észre.

Smoke some weed nigga!

(#45942) pècsimunkás válasza gooool (#45940) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azért gondold át hátha kell még valami az autóhoz , mert 1500 .- jmf a kiszállítás . Ha jól emlékszem ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#45943) gooool válasza pècsimunkás (#45942) üzenetére


gooool
őstag

Mindenképp, ráér most még a dolog, nem jövő hétre kell. :)
Köszönöm még egyszer! :R

Üdv, Balázs

(#45944) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok! Tegnap voltam a szerelőmnél, hát volt meglepi.

Kivette a gyertyákat és nagyon szar állapotban voltak. Volt egy gyertya ami fekete kormos volt ( csatoltam képen ) és azt mondta hogy az a henger nem ment. A gyújtó kábel volt szar és néha érintkezett néha nem. Elszaladtam hoztam egy kábelt azzal jó volt és Józsi hallásra azt mondta megy mind a 4 henger. Hétfőn veszek 4 kábelt mert nem tudni a többi mikor hal meg. Azt mondta Józsi nem gáz hogy ahol szar volt a gyertya nem ment a henger!

Szerintetek mennyire gáz hogy szar volt az a gyertya és feltehetően nem ment a henger. ( sokszor észre vettem hogy a kocsi nem úgy megy, most meg mintha jobban menne).
Ez okozhatott valamilyen károsodást a motorban vagy valahol?

Csikorgás reggel főleg ha a világítást felkapcsolom: Azt mondja ő a hosszbordás szíjon nem feszít mert akkor megöljük a generátort. Szerinte a generátor szarakodik ott kell hagynom egy éjszakára és reggel rámér ebből fogjuk tudni szar e a generátor. Mivel most cseréltem aksit is lehet hogy azzal nem fog csikorogni nem tudom mert azóta nem figyeltem annyira. Viszont ha szar a generátor akkor felújítás vagy egy újat kell venni. Kicsit horror az ára.

Vegyek újat vagy felújítás?

(#45945) diablo1984 válasza SG3rg0 (#45944) üzenetére


diablo1984
veterán

3 hengerezès hallik, ártani max hosszú távon árt, igaz használni sem használ. Generátort felújítani gazdaságos, azt jól tudják megcsinálni, mint az önindítókat is!

(#45946) Ganz-[HUN] válasza dhgm (#45893) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nem.
Commonrailnál a befecskendezési nyomás ugyan az, amit egy visszafolyó szelep szabályoz. ;)
Ugyan annyi 3000-nél és 800-nál is. :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45947) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok

Valaki találkozott már ezzel a felirattal??

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45948) dhgm válasza Ganz-[HUN] (#45946) üzenetére


dhgm
tag

Hát ezt nem értem. Alapjárati nyomás 230 bár körül, ha nyomom neki akkor 1300 bar...

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#45949) Ganz-[HUN] válasza dhgm (#45948) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

bocsi lehet hogy én nem értettem amit mondtál. :B
A rail nyomása terhelés- és talpfüggő (meg még egy pár dolog). :DDD
Azt hittem azt mondod hogy a nyomás annál nagyobb lesz, minél kevésbé nyomod a gázt. :B

javítsatok ha hülyeséget mondok. :) :R

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45950) dhgm válasza Ganz-[HUN] (#45949) üzenetére


dhgm
tag

Azt próbáltam mondani, hogy a 65 lovas kisebb nyomással dolgozik mint a 86. Természetesen vannak egyéb eltérések is közöttük a köztes hűtő... stb.

Csak megértjük egymást :R

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.